• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
To je dobře,že jsou děti v pohodě.Alergie-nic moc,ale dobrý důvod k moři :grinning: Seee mááááte. :sweat_smile:
10. čer 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, prý existuje tzv. třetí generace antihistaminik, která lze brát i při kojení a v těhotenství. Zkus se na to optat svého alergologa. :wink: Já si dám občas půlku zyrtecu (od začátku těhu jsem snědla asi 4 pilulky, tak to není zas tak tragický. :wink: ) Kdybych měla poblíž alergologa a nebyla líná, tak si pro ně asi zajdu. :sweat_smile:
10. čer 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marcim, Honzík je v pohodě. Zatím kojíme, ale mlíka nemám až tak moc. Musím krmit z obou prsů a občas u toho dělá caviky. Ale dneska jsme zvládli kojení i mimo domov a kupodivu byl hodnější než doma. Tak asi budeme chodit krmit ven:slight_smile:
10. čer 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, konec 3.měsíce, to je normální, že ti přijde, že máš málo mlíčka. To se upraví, neboj. Děláš dobře, že kojíš z obou. Koj častěji, hodně pij a ono se to upraví samo. :wink: Hlavně mu nedávej flašku. Oni jsou potvory, jak zjistí, že to teče samo, už nechtějí prso.
10. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pamuk
Jenom vydrž.Já kojím už od šestinedělí až do teď z obou.Martínkovi to vyhovuje a mě nevadí.Z prvního se napucne a z druhého dopije.
A venku budete mít krmení na čerstvém vzduchu :grinning:
10. čer 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne-myslis ze obcas polku zyrtecu mozem? A k alergologicke musim na slovensko, tu mam poistku v VZP len na nutnou péči, ostatok ako preventivy musim absolvovat na slovensku. ale na podzim uz by som mala mat vsetko vyriesene.
10. čer 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko.
Janulo-všechny antihistaminika (tbl),které jsou na našem trhu a volně prodejná,se vstřebávají do mateřského mléka.Je třeba posoudit užitek pro tebe jako polykače a pro prcka jako strávníka.Pokud si občas vezemeš 1/2 tbl,když bude nejhůř,neměl by to podle mě být nějak veliký problém.Nemělo by to být ale denně.A pokud se tobě uleví,tak to je velké + jak pro tebe,tak i pro malého,protože budeš v pohodě a on následně taky.Jediné co mě napadá je ,že Filípek by mohl být trošku unavenější a spavější nebo naopak aktivnější.Některé děti na sedativa můžou reagovat tak,že jsou více aktivní než normálně.A nebo to ani žádná reakce nebude.Záleži na malém,jaký má metabolismus.Ale jinak to nezjistíš,než že to vyzkoušíš.
Jestli můžu poradit,tak se poptej v lékárně.Existuje více léků se stejnou účinnou látkou jako zyrtec a jsou levnější.Jestli ovšem nemáš vyzkoušeno,že zyrtec ti pomáhá nejlíp.Hodně lidí říká,že i když jsou to léky se stejnou úč.látkou,tak nejlíp funguje...ale je dražší.Některým je to jedno.
Tak snad jsem ti trochu pomohla.
11. čer 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
janulko, když jsem kojila tak mi doki říkala, že když budu brát léky (říkala že i klidně půlku ibalginu) tak vždy po kojení aby byl čas na vstřebání a pak že po těch cca 3hod. by to už malému nemělo škodit. tak asi tak jak píše marcim když ti bude nejhůř tak bych to asi zkusila :wink:
včera jsme byli s mm v Praze na výstavě Titanic - jsem ráda že jsem to viděla, je to dost silné :wink:
11. čer 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dik za rady - zyrtec si nechcem davat, este s tym bojujem, dufam ze to co mi vadi (lebo neviem co presne mi vadi :unamused: ) coskoro odkvitne a budem mat pokoj. A teraz ked bude este obcas prsat tak to bude lepsie. Ale ak by bolo najhorsie tak sa k tomu zyrtecu uchylim. Marcim pekne si to napisala budem po zyrtecu spokojna matka :grinning: A ak bude spavejsi, nevadi budem spat aj ja :wink:
Ja som dokonca nemala ani zyrtec ale nieco ine, nejaky Ave... neviem co uz si nepamatam a akurat som prehladala skatulu s liekmi, uz tam nemam nic na alergiu :confounded: aspon ma to nebude pokusat :wink:
Mam vsak homeopatika - rinopront na alergicku nadchu ale ako som sa docitala tehotne ani kojace matky to nemozu co ma prekvapilo pri homeopatikach.
dzany - videla som par reportazi z tej vystavy, vyzera to zaujimavo.
11. čer 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hezké ráno!
Tak jsme se vyspaly do růžova :dizzy_face: . Včera byl náročnější den, byla u nás na návštěvě kamarádka z Prahy, tak jsme byly pořád někde v luftu :slight_smile: .

Jak píšete o těch lécích, tak při kojení je to na prd. Vždycky jsem si chtěla vzít něco na hlavu, když mě bolela a mohla jsem si dát nanejvýš hadr :unamused: .
12. čer 2008 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkný den:o)
dzany my se taky chystáme na Titanic...tak sem zvědavá....zatím se těším
zítra jedeme výletníkovat do Plzně -tatínek pracovně-my jdem courat po městě....
Berinko - to si mi pobavila s tím hadrem na hlavu:o))-to tak trochu sem tam praktikuju když máme zrovna uřvanej den a nikdo není po ruce kdo by si prcka nachvilku vzal....ale je fakt že když si uvážu šátek tak se tomu malej začne smát a je po řevu-takže to zabírá 2x :slight_smile:
Jinak taková otázka co se týče kojení-když si malej vezme málo a pak chce ještě za jak dlouho mu můžu dát??
jednou jsem mu dala - jak sem vyčetla-tak jak si řekne a pěkně se nám to vymstilo měli sme bolení bříška
a doktorka řekla že je to tím že jedl často a že se mu ty dávky honily v bříšku:o(
12. čer 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
L.Myško - mě říkala mudra minimálně po 2h. Zkus BabyCalm, nám moc pomáhal. A to už se směje?! No to jste dobrý!!! :slight_smile: Kryštof se začal smát až dost pozdě. Teď už ty intervaly ale moc neřeším. :wink:
Já se občas tedy uchyluju k půlce zyrtecu nebo půlce paralenu, ale snažím se vždy po kojení a vydržet co jde, ale někdy to fakt nejde. :unamused:
Janulko - myslím, že tě trápí černý bez jako mě. Kvete všude. Co včera zapršelo, tak mě se moc ulevilo, doufám, že i tobě.
A konečně jsem pochopila, co myslela Kasli tím demolováním postýlky. :grinning:
12. čer 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
léky při kojení jsou v podstatě tabu.Nejhorší je,když celá rodina prská a já si nemůžu pořádně nic vzít... :confounded:

L.mysko-dr.mi říkala,tak za 2 hod.,ale my jsme to nikdy nevydrželi.S vypětím všech sil max.1,5 hod.Ale během prvních dvou měsíců mi jedl,kdy si řekl.Tak vlastně furt.Kojila jsem až 45 min a po 30-45 min. si řekl o nášup.Bolení bříška jsem řešila BabyCalmem před kojením a docela to fungovalo.Pak se už naučil sát pěkně a dneska po 5-10 min.je najedenej.Jinak veškeré lakt. poradkyně říkají,kojit kdykoli si dítě řekne.A teď babo raď...Zkus si to sama vysledovat,jak to malému bude vyhovovat.

U nás je právě v kurzu bojkot kojení.Prořezává se mu druhy zub a při té příležitosti nejí a nepije.Jenom vytáhnu tričko,už je řev a rukama se odtahuje.No vyloženě z toho "mám dobrý pocit..." :frowning2:
12. čer 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - "dobry pocit" to ma dostalo :grinning:
inak my sa kojime tiez tak max. 5-7 min a to z oboch prs. Viac nechce. A ked bolo teplo tak aj kazdu hodinku ale tak 2-3 min. Je fakt ze tie intervaly tiez uz neriesim
Grainne - myslis ze bez? No moze byt. A to som este k tomu robila aj bezový sirup pred 3 dnami. :confounded:
12. čer 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - tedy ty jsi kaskadér! Alergik dělá bezovou šťávu! :grinning: :grinning: :grinning:
No, já měla problémy na začátku jara, pak klid a teď to začlo znovu, tak to tipuju na bez. Roste opravdu všude. :sweat_smile: Trávy kvetly i předtím, a to mi nevadilo a to jsem na ně bývala alergická úplně nejvíc. :sweat_smile:
12. čer 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky,bezinkový sirup já miluju. :sweat_smile: :sweat_smile: mňam,mňam
12. čer 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne no vidíš, že vás demolování neminulo, jedné kolegyňce z koníka prcek dokonce strhnul i nebesa, jak řádil :grinning:

Marcim tvůj "dobrý pocit" naprosto chápu, mě tohle Vojťas začal dělat také, ale jaksi ho to nepřešlo a tak jsme s kojením už skončili :unamused:
12. čer 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo abych nezapomněla mluvila jsem s Petulou a Baruška je prý andílek, dokonce trhá rekordy ve spaní prý dala už 7 hodin v kuse :astonished: se tak někdo má :angry:
12. čer 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kasli, tak to má Petula fajn :dizzy_face: . I když některé děti "zlobí" do roka a některé od roka :grinning: . Jen my se asi nezařadíme nikam :sweat_smile: , když nad tím tak přemýšlím.
12. čer 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko mám obavy, že mi na tom budeme stejně :wink:
12. čer 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :o)děkuju moc za odezvy...
dneska bylo zase s malým srandy kopec...miluje koupání:o)
tak sem ho dneska blejskla:o)
ale teĎ zas bojujeme s prdíkama a ne a ne usnout :frowning2:
12. čer 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - nestraš,k obědu sní tak 3 lžičky a zasekne se.S kojením je to taky na hraně,ale ještě ho občas přemluvím. :sweat_smile: Dneska fungoval balíček papírových kapesníčků do ruky a jenom tak mimochodem přistála nějaká ta lžička s mrkví v puse.Řekal bych,že si ani nevšiml,že obědvá :dizzy_face: Jenom doufám,že až se zub prořeže celý,tak ho to přestane bavit takhle protestovat.
To je super,když takhle malá spinká.Jenom ať si Petula užívá. :grinning:
12. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko-fotky jsou nádherné.Ta s tím kočičákem....ta je :grinning: A to máš vaničku přímo z lehátkem??Naprostý luxus :sunglasses: :wink:
12. čer 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: marcim jo jo vaničku s lehátkem - mám ji s mimibazaru a dostala jsem k ní i přebalovák
moc se mi líbila a tak sem si ten luxus:o))jak píšeš pořídila(ovšem když mi k ní ta maminka dala i záručák s fakturou tak sem šla do kolen...)-to bych si fakt tak drahý nekoupila...ale je to fajn ....
12. čer 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,
včera jsme byli celý den mimo domov, tak to bylo docela náročný. Byli jsme v Motole na průplachu slznýho kanálku a pak jsme si udělali nákupní maraton. Dnes jsme si udělali odpočinkový den a zítra nás čeká cesta na kontrolu TBC.
Jeník s náma už začíná pomalu cvičit, když není po jeho, tak ho chytá takovej hysterák, že je až celej fialovej :angry:
Snad ho to zas brzy přejde.
12. čer 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - to mi dělal Robča taky.A když byl větší tak bušil hlavou o koberec,až tam měl vytlačený vzorek.A jednou jsem se neudržela a šupla mu hlavu pod studenou vodu a to byl šok :astonished: ,ale uklidnil se.To byl ovšem už větší než Honzík.A teď nedávno,jako 6-ti letý klacek šel pod vodu zas.To mu musel pomoct tatínek.To je jiná váha než já :grinning: :grinning: :grinning:
Ale zabralo to.Pak chodil a stěžoval si,že je mu zima... :sweat_smile: (provokatér)
12. čer 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já mu zase hodila na obličej plenku, tak se taky zklidnil. Ale pak ho ta plenka rozčílila a začal znova :grinning:
12. čer 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plína je dobrý nápad.
12. čer 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - nic si z toho nedělej, že už nekojíte. Bojovala jsi statečně! :slight_smile: Však už je mu 7 měsíců, je to velký kluk. Za našich maminek bys byla hvězda a přírodní úkaz, takhle dlouho kojit. :wink:
13. čer 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kasli, opravdu si z toho nic nedělej. Vojta je už velkej kluk. A jak píše Grainne, dřív bys byla výjimka. Já třeba kojím 3 měsíce a už jsem trhla rekord všech ženskej v naší rodině:slight_smile:
13. čer 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek