• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahoj všichni, ráda bych se k vám připojila. Bydlíme v Hořovicích, nenašel by se tu někdo z blízkého okolí s malým mrňousem na pokec a na procházku. :slight_smile:
24. čer 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mirdisku,s těma repelentama moc nevím.
S těch lepších se dává Off kids nebo Autan,ale přesně nevím od kolika let to je.Jestli si to dobře pamatuju,tak od dvou,ale může to být změněno.Dělají se jak tekuté,spray,tak i jako lotio k namazání na kůži.Pak se dělá český -Repelent pro děti a tam právě nemají ani udaný věk dítěte.To je těžké pak říct,aby neublížil tak maličkému.To víš vždycky je to chemie navíc,co zatěžuje organismus.S těch přírodních se dává snad naředěný tea tree oil,ale nevím,co na to ten prcek... :sweat_smile: (Na koně dáváme odvar z tabáku....ale to nedoporučuju pro lidi.:stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:)
Myslím,že v lékárně by poradili,hlavně musí být aspoň senzitiv na citlivou pokožku.

Ahoj Sonule-vítám novou dušičku.My jsme z Berouna,....to ti moc nepomůže,co?? :grinning: :sunglasses: ...Ále,když budeš mít cestu do Berouna.... :wink:
24. čer 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, díky za rady, já to právě řeším spíš prevetivně, samo malého nikam do vysoké trávy nepokládám, ale jsme hodně na zahradě na dece a už i odsud mají lidi klíštata, tak proto, já to teda musím zatukat, já měla za celý život jen jedno, tak snad bude malý po mě a taky na něj nepůjdou, ale jak říkáš Berynko, očkování dáme taky určitě jen co to půjde, ale to je ještě dooost daleko... u nás to teda ted stejně na tu dovču nevypadá, manžovi pořád mění termín, takže kdoví jak to snáma bude, každý den má jiné info a až to bude vědět tuty, už nebude v žádném dobrém penzionu místo, tak starávíme dovču doma:-/ ale máme v srpnu svatbu segry na slovensku, tak aspon někam se dostaneme:slight_smile: Sonule vítám tě mezi námi, jak se udělalo teplo, je tu nějak mrtvo, všechny jsme asi pořád někde venku a večer nejsou na PC síly co?
24. čer 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, kočky, hlásíme příjezd z chaty :slight_smile: Jéje, to byly prázdniny. Nic jsem dělat nemusela, maminka vyvařovala, Barča byla stále na čerstvém vzduchu... prostě paráda. Vrátili jsme se v neděli a už včera ráno máma volala, že se jí stýská.

Barunka je naprosto úžasná. Nechci to zakřiknout, ale ona pláče jen, když ji něco trápí (staré známé prdíky - občas) nebo když už ji hodně se.u. Jinak, i když třeba nespí, tak si jen tak hajá, kouká, brouká... A spaní? Holky, ona si běžně dáchne 7 hodin v kuse. Nechci to zakřiknout, tak to furt zaťukávám. Ona si totiž tenhle dlouhý interval vybrala zrovna na noc :dizzy_face: Mám v albíku fotky, tak jestli chcete, jukněte.

A musím pochválit hořovickou porodnici. Já tam byla naprosto spokojená, jak s vybavením, tak s přístupem všech. Akorát pan primář Klán se mi zdá trošku náladovej, ale s tím jsem se srovnala. Plně to vyvážil pan doktor Ševít, ten je prostě úúúžasnej!!! I sestry, jak "dospělácké", tak dětské, byly bezva. Hlavně se mi líbí ten osobní přístup ke každému, že to není žádná továrna na děti.
24. čer 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, nefungoval mi pc a pak nebyly síly:frowning2: Malej začal neskutečně zlobit. Už několik dní bojkotuje postýlku, prostě v ní nechce usnout a jen tam pláče. Zatím se podařilo ho vždycky ukonejšit kapičkou Sab simplexu na dudlíku, ale na dnešek to nezabralo. Nechtěl spát ani u nás v posteli. Musela jsem s ním jít o obýváku,kde má proutěný košík, a tam na chvíli zabral. Ale stejně se každou chvilku budil. Děsná noc.
A začal takhle zlobit přesně ve chvíli, kdy jsem ho pochválila, že už spí skoro celou noc :frowning2:
25. čer 2008 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj Pamuk, to prejde, my sme mali toto iste okolo jeho 3 mesiaca. uz prespal takmer do 4.00 - co bolo uzasne a zrazu sa budil 2-3x v noci na kojenie :slight_smile: ale teraz je to znova v "normale" :slight_smile:
25. čer 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Petulo-fotky nádherné!!!To je drobísek. :grinning: Kde jsou ty časy,kdy jsme byly taky takový.A máme stejnou postýlku.. :grinning: :sweat_smile: Jenom máme trošku tmavší dřevo.Ale jinak je to ta samá.
To máš skvělé,že ti takhle hezky spinká.Já si nemůžu stěžovat,u nás to bylo podobné.Ale ten starší se víc budil a tak si to aspoň u druhého trochu užívám.

Pamuk třeba se to srovná.To chce klid.Už se mi hodněkrát potvrdilo,že když já sama znervozním a jsem rozhozená,tak malej to úspěšně "chytí" ode mě.Chce to rozdýchat a klid.Určitě bude líp.Třeba má nějakou bolístku,nebo prostě jenom neví co sám se sebou. :wink:
25. čer 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
co to ze je tu tak mrtvo? :slight_smile: :slight_smile: To bude tým teplom, vsak? Vsetky lietame po vonku a nevladzeme pisat. :grinning:
Ja uz cakam na koniec skol.roku, dnes mám výpravu do mesta, kupit kvety p.ucitelke a koniec. Asi sa na ten koniec roku tesim viac ako moja dcera :grinning: :grinning: :grinning:
26. čer 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Dotaz,když děti končí poslední rok ve školce,dávaly jste nějaké "dary" učitelkám??Myslím květiny,bombošku..??
Říkám si,že květinou asi neurazím...,ale nevím.Ale zase,když to s tím mým zvířetem vydrželi 4 roky a nezbláznili se,tak by si něco aspoň zasloužili.. :grinning:

Už zase začíná to vedro. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
26. čer 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcim,
Brona je síce už v skole, ale aj v skolke sme davali na koniec roka kvety ucitelkam. Preto idem do mesta, potrebujem kupit kvety, len neviem ci budu zajtra aj s druzinarkou, tak kupim pre istotu 2 kytice a pri najhorsom jednu donesie domov :wink:
26. čer 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
všechny vás zdravím. My to vedro trávíme uavřený doma, já ani prcek to nesnášíme. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na procházku vyrážíme až později odpoledne.
Peťulko, fotky jsou moc krásné. Takový drobeček, to je úžasné. :grinning: Jen když spinká. :wink: Na chalupě muselo být skvěle, to ti věřím. A babička si určitě mimíska užívala. :grinning:
Pamuk - kam se ti poděly fotečky? :confused:
Z toho spaní si nic nedělej, ono to může být opravdu růstový spurtík a mimčo potřebuje víc mlíčka. Noční kojení nejvíc podporuje tvorbu mléka. Taky někdy jsou děti protivný těsně před nějakým tím úžasným objevem - třeba ručiček. :wink: Ve třetím měsíci si trochu zkracují spaní, musíš vysledovat, kdy je unavený, mohl si natáhnout bdění a prostě se mu nechce ještě spinkat. Jinak večer se snaž dodržovat nějaký rituály. Můžeš zkusit pár kapek levandulového olejíčku do koupele. Na mimča prý aromaterapie působí dobře. A nebo malou masáž. Každopádně s ním před spaním neřádit. :wink:
Ale myslím, že když už jednou pěkně spinkal, tak se to zase vrátí do normálu.
Marcim - já hlasuju pro bonboniéru. :grinning: :grinning: :grinning: Ta se dá líp rozdělit mezi víc učitelek. Kytky se mlsat nedají. :grinning:
26. čer 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk zásadní chyba!! Dítě se NIKDY veřejně nechválí, zaručeně se to pak obrátí proti tobě! Mě o tom povídej, Vojtu nechválím ani kdyby kakal zlatá hovínka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak přeji pevné nervíky, u nás ještě zabíralo prso, u toho se mrňous vždy uklidnil :wink: A jak radí Grainne dobré je zavést večerní rytuáli, my začali i pak pravidelně koupat každý den, aby měl malej zafixováno, koupel - papání - spaní :wink:

Petulo Baruška je zlatá, nechcete nás přijít nakazit spaním :grinning:

Holky mi dneska jeli na 1. výlet busem a metrem a malej z toho byl celej hotovej :grinning: Ale zvládli jsem to, teď vytuhl v postýlce tak doufám, že bude spát dneska lépe než minulou noc, ráda bych spala alespoň 3 hodky v kuse :dizzy_face:
26. čer 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, hele, tak já asi smažu všechny příspěvky, kde jsem Barču chválila, aby mi nezačala zlobit :grinning:
26. čer 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, tak snad už se malej uklidnil. Už dvě noci to docela ušlo. Možná je to tím, že se krapet pročistil vzduch tou bouřkou. Večerní rituál máme. Když nekoupeme,tak se s ním v koupelně alespoň škádlím na přebalováku,jako když se koupe, aby věděl, že půjde do pyžámka a do hajan.

Grainne, fotečky jsem smázla. Jsem si řekla, že jestli bude Jeník po mně, tak by mu určitě vadilo, že ho takhle veřejně vystavuju.
27. čer 2008 v 06:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kasli to je dobre - nikdy verejne nechvalit :grinning: :grinning: a to mas odvahu - bus a metro - to ja ani nepomyslim, ze by tom mala ist do prahy kocikom a vobec uz nie metrom. Ak sa ma bude chciet muz zbavit, staci ze ma vysadi niekde v Prahe a som hotová :grinning: :grinning:
Pamuk - ste ranne vtacata - 6.10 :wink: ale hlavne ze spite fajn v noci.

Inak ja som zas absolvovala pohotovost v motole - oplatilo sa, bol tam mlady pekny doktror :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: , mam zapal prsnika :confused: zas !!! a to som si myslela ze uz to mam za sebou.Sestricka povedala ze mam po kazdom kojeni este odstriekat, ale mne sa to nezda, ved o co viac mlieka sa dostane "von" o to viac sa vytvori, nie? :confused:
Ale ATB uz zabrali, uz nemam teplotu, prso este trochu boli, tak dufam ze to prejde cim skor.
27. čer 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula-to je mi líto.Tak snad se bro uzdravíš. :wink: ....jestli si tam nechtěla jet jenom kvůli tomu doktorovi.. :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: .
Tak se jdu na vás podívat :wink: . Jinak nemám moc času, už se blíží příjezd našeho tatínka, tak se pomalu snažím všechno chystat, nebo jsme u našich, když je pěkné počasí. Hedula je ďábel, pořád trénuje chození, ale taky často padá, takže je každou chvilku samá modřina a odřenina... ale musím uznat, že je statečná. Taky se snaží povídat, teď je oblíbená hláška "méďa béďa", v různých variantách to říká na všechno.

Petul.a: Barunka je krásná :dizzy_face: ... prostě správná ženská a trochu zlobit musí každé dítě, aby rodiče věděli, že ho vůbec mají :grinning: .

Sonule1000: zdravím! Z Hořovic tady asi není nikdo, ale popovídat si určitě můžem. A aspoň to tady trochu ožije :slight_smile: .

Grainne: jak pokračujete s příkrmem, jde to dobře? A kojíš ještě vůbec?

Jani, držim palce, aby byl zánět brzo pryč a už se nevrátil!
27. čer 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaves :sunglasses:
Berynko - a na nás jsi zapomela? :sweat_smile: my jsme z Horovic :grinning:
teda ted se hlásíme ze Slovenska :wink: máme se perfektne, malá tady dobre spinka, asi ten horský vzduch :grinning:
jináč cesta vlakem 7hod. celkem v pohode - až na o, že když jsme stáli tak jsem musela delat vlak s autosedačkou, jinač byla hned vzhuru a rvala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jani at zanet brzí zmizi a i kdyz hezkého doktora ale at ho spiš potkaš za lepších okolností :wink:
Petul.o Baruška je kouzelná :dizzy_face:
27. čer 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzanýýý ahojky :slight_smile: .
Já si říkala, že někdo z Hořovic asi je, ale spíš mne napadlo, že je to někdo z holek, kdo už mezi nás nechodí :cry: . To je fajn, že se máte hezky a skvěle jste zvládli/y cestu. Malá bude asi cestovatelka, to se pozná :wink: . Já řešim, když máme jet někam dvě hoďky :sweat_smile: .
27. čer 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Dzany - 7 hodin??? :astonished: ,to jste holky statečné. :dizzy_face: A kdeže to jste přesně?Ať můžeme tiše závidět... :sweat_smile:

Bery - Heduška je šikulka.U nás se trénuje postavení na všechny 4.

Sonule - kdepak jseš??Přiď si pokecat... :sunglasses:
28. čer 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím vás milá děvčátka, děkuji za milé přívítání ve vašem spolku. Pozdrav především pro Dzany, jsem moc ráda, že jsem tady potkala někoho od nás :slight_smile:
28. čer 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Dzany - vo vlaku je to super, nie? My sice vacsinou chodime autom a to mame na 6 hod. ale maly je super, vacsinou prespi.
Zapal je uz prec, uz to ani neboli, nabuduce /dufam ze ziadne nebude/ to skusim bez ATB, holky na konikovi pisali,ze to ide aj bez.
Sonule1000-vitaj, tak mas tu aj partaka :grinning:
28. čer 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mě Šmoulíček včera úplně vyvedl z míry. Jednak jsem zjistila, že konečně začal oceňovat a reagovat na hlazení a mazlení :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a jednak se probudi ve dvě odpoledne a začal z ničeho nic vykládat spousty věcí které předtím neříkal. Ke klasickému žvatlání to má ještě daleko, ale rozhodně si zásadně rozšířil slovní zásobu. :grinning: :grinning:
Berynko - stále ještě jsem podstatný zdroj potravy a doufám, že budeme kojit ještě nějakou chvíli.
Je to strašně divný pocit, půl roku se člověk staví na hlavu a snaží se kojit, kojit, kojit a dělá všechno pro to aby neztratil mlíko a najednou se to otočí o 180°a má začít odstavovat. :sweat_smile: Prostě divný.
Kryštof dostává k obědu zeleninku, tý spucne i 200ml, ke sváče ovocnou přesnídávku, ty by si dal v klidu dvě, kdyby mohl, a k večeři mu dávám kaši, ale ta mu prostě nejede. Pár lžiček kaše a už zobáček neotvírá a otáčí hlavu na stranu. Tak jsem zkoušela různé fígle, včetně přidání odstříkaného mléka, ale nakonec nejvíc zabírá smíchat napůl kaši s banánem. :wink: Tak jsem ho přece jen snad nakonec přechytračila, potvoru.
Janulko - to je super, že je zánět pryč. Moc jsem ti držela palce, jsem ráda, že jsi to tak hezky zvládla.
29. čer 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj babenky!
sonule já jsem taky ráda že je tady taky nekdo z Horovic :wink: pak až se vrátime tak se určo mužeme nekde setkat :wink:
marcim jsem u našich je to cca 21km od žiliny čiže sever Slovenska :wink: takže same hory
no vlak v poho a ješte jsem zvedavá jak zvládne v červenci 10hodin busom do Itošky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Grainne uplne te chápu - kojo je supr, hrozne se mi to líbilo (i když takou krátkou dobu) a pamatuju si jaký to byl divný pocit dát ji prvne jiné jídlo než mllíko :grinning: ted tady bojuji proti veterným mlynum, všechny tetičky a ujovia jí kupujou čokoládky a lízatka :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jsem tady za krkavčí matku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zítra jedem zase na koupalište do Jablunkova je to tam pekný i pro malé deti :sunglasses:
29. čer 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Grainne - moje řeč.Nejdřív jsem si říkala vydržet aspoň 4 měsíce,pak když to šlo,tak do 1/2 roku a teď si říkám,že třeba do roku...?? :sweat_smile: Teda pokud mě dřív nepokouše.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak jsem docela závislák na malým.

Janulko - to je dobře,že už je to lepší.Není o co stát.

Dzany - závidím... :rolling_eyes: :dizzy_face: Hory,pohodička u rodičů....Taky se těším,až pojedu k našim.Tam jsem trochu opečovávaná a děti taky.To si užívám.Ale pak se zase těším domů na to svoje.. :grinning: Člověk je věčně nespokojený tvor. :wink:

Sonule - a máš nějaké fotečky??Já jsem děsně zvědavá ženská..

Jinak já na příštích 14 dní vymýšlím nějaký program pro staršího.Nevíte někdo o nějakých akcích v okolí Berouna??Něco kam bych mohla i s prckem.Být s ním jenom doma je na infarkt :grinning: :wink:
29. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim a mohla by si mi prosím poradit kam se tady ukládají ty fotečky?Nějak to tady nemůžu najít :fearful:
1. črc 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonulko, když klepneš na záložku Fotoalba, tak hned pod tím ještě v modrém pruhu je odkaz Moje alba. :slight_smile: Nebo když jsi přihlášená, tak u svého příspěvku vpravp jsou 3 ikony, ten fotoaparát tě tam taky hodí. :wink:
1. črc 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky, koukám, že to tady v posledních dnech moc nežije :sweat_smile: . Ale je mi to jasné, jste asi v těch pěkných dnech někde po venku, že? :wink:
My už odpočítáváme čas, kdy se konečně vrátí taťka... za pár hodin pro něj jedeme na letiště. Psal, že už je v Londýně a čekají na let. Takže je to dobré, když je už jednou nohou v Evropě. Z Bombeje měli takové mírné zpoždění - 5 hodin :grinning: !
1. črc 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vidim, ze vsetci sa kúpu :grinning: :grinning:
My absolvujeme vylety, mam tu kamaratku s detmi, tak si uzivame. Uz ste isli do Zoo v Prahe s policajnou eskortou? Tak my ano :grinning: :grinning: Praha bola rozkopana, ja sa tam nevyznam, GPS nam zblblo, tak nas odviedli policajti :grinning: :grinning: proste zabava. Ale boli velmi mili, ked videli 2 auta s babami za volantom, plno deti a ziadny chlap este k tomu cudzie SPZ, tak nam to ani nevysvetloval, proste nas tam zaviedol :grinning: :grinning:
2. črc 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula :grinning: :grinning: :grinning: Ale hele, já se jednou vezla z policajtskýho večírku přímo v antonu :grinning: Dělávala jsem totiž na soudu a občas bývaly mejdany, kde se sešli zaměstnanci policie, státního zastupitelství a právě soudu. Zábava bývala bujará, byla tam fakt sranda. No, a jak jsme s kámoškou neměly odvoz, tak jedna soudkyně zrkátka odchytila policajta a řekla, že ať nás policie kouká dopravit :grinning: Akorát bych v době konání toho večírku a den po tom nechtěla řešit něco z pražskou policií... teda hlavně ten den po...
3. črc 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek