• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Holky,tak dejte vědět,jak rostete....
10. črc 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, tak to jsme se asi minuly. Já se potkala přímo v ordinaci s jednou maminou, taky s chlapečkem, a podle fotek mi přišel podobný jako ten tvůj. A právě, že taky odcházeli šťastní, že jsou bez pleny navíc :wink: My teda máme jadýrka vyvinutá hnedka od začátku, ale kvůli tomu, že Barča byla KP, jsme museli dávat 2 plenky navíc. Od včerejška už jen jednu, tak doufám, že příště už budeme taky "bez".

No a jak rosteme? Minulý týden jsme byli na kontrole po šestinedělí, Barunka má 4280 g (při odchodu z porodnice měla 3460 g) a 57 cm. Porodní váhu měla 3740 g a míru 52 cm. Takže rosteme. A jsme šťastní, že rosteme z mateřskýho mlíka :slight_smile:
10. črc 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
Peťul je možný že jsme se potkali,jen já jsem děsnej plašan....a nevnímam...:o)proto jsem psala že si pamatuju jen toho tatínka....ale určitě v čekárně bylo lidí víc :wink:
JInak dneska to bylo super...ve 13 h jsme měli být u paní doktorky, ale ta mi volala v 11,45, že se moc omlouvá
ale že mají letní provoz a pátek jen do 11 h, ale jestli můžu přijet hned tak že nás vezme...
tak to bylo hr hr...ale zvládli jsme to :slight_smile:
vážíme 6,380 g a měříme cca 62 cm po hexe jsme se pak pěkně mlely...a brečely....no a teď spinkáme :slight_smile:
a já jdu péct :slight_smile:
11. črc 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
l.mysko - v tomto teple sa ti chce piect? :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ta obdivujem. Inak vahu mate teda doooobruuuu :wink: to je sikovný chlapcek.
Petula - co je to po KP? Nejak mi to nepali v tomto teple! :grinning: Ale Barunka je tiez krasna holka.
11. črc 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
l.mysko, to jste teda cvalíci. Jenda teď váží 5570 g a kolik měří teď nevim. A hexu ještě nemá, ještě nemá zahojené TBC. V pondělí jdeme k Dr., tak snad už mu ji píchnou.

janulo KP = konec pánevní :slight_smile:
11. črc 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hooolky a kluuucííí to jste velicí.No,krásně vám to roste :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pamuk - u nás to bylo s hojením TBC taky horší.Druhou hexu jsme dostali až na poslední chvíli a to musela Dr. malému vymačkat hnis z pupínku na ruce.Ještě teď tam má pořád červený flek (jizvu).Ještě pořád ji nemá hezkou růžovou.Ale,hlavně,že není zahnisaná.
12. črc 2008 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme zpět z Liberce a máme tu teď na návštěvě pro změnu babičku z Ostravy. :sweat_smile:
A máme ZUB!!!!!! První, vpravo dole. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: Představte si, já se toho tak bála a on to prcek zvládl úplně perfektně. Jestli byl protivnější, tak jsem to nepoznala. Jen strááááášně slintá. :grinning: :grinning: :grinning: Peggy by se mohla učit. :grinning: Tak teď jen doufám, že další zoubky budou stejně pohodový. To bych byla šťastná. :sweat_smile:
Na čerstvém horském libereckém vzduchu mu taky konečně začala chutnat kašička a zeleninky spucne pravidelně k obědu 250ml. Když to vyděl můj táta, tak nevěřil vlastním očím. :grinning: Taky má Kryštof pěkný pupek! :grinning: :grinning: Jsem zvědavá kolik váží, začínám mít vážné problémy ho unést.
A minulou neděli se taky začal stavět na 4. Zatím se tam udrží jen chvilku a houpe se. :dizzy_face: Ale jsem na něj moc pyšná. :dizzy_face:
12. črc 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, gratulace k pokrokům :slight_smile: To je Kryštůfek šikula. A první zoubek bez problémů, teda, to je sen všech rodičů, co? :wink:
12. črc 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainneeee - to je super, gratulujeme. Nech vam to ide takto lahko, joj to vam v dobrom zavidime :wink: .A apetit ma teda výborný ! Som zvedava co my: Filip slinta od 2 mes., Bronka mala prve zuby ked mala 1 rok a 1 týžden !!!!
13. črc 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! Kryštufkovi obr gratulation k zubákovi :dizzy_face: a at rostou takhle v poho i ty ostatné :dizzy_face:
Nela slintala už taky v necelých 2 mes. a já byla z toho naprášky jsem si ríkala budu mít v zavinovačce zubaté mimi a ono nakonec zubisko až 10dní pred pul rokem. ted se jí furt neprorezali 2 nahore, porád to chudatko mydlí.
ale reším ted naše spaní - od 3. mes jsem nevedela co je to vstávat v noci k decku a ted posledný mesíc se porád budí a dávam jí i papat, ale ona se chuda budí jakoby bolestí, porád se kroutí a vystírá nožičky :confounded: už jsem jí tady koupila i ty BIO Gaia kapičky (jsou tady o polovicu levnejší :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak uvidím ale jsem z toho na prášky, jsem hrozne nevyspalá a mám dost často migrenu, ach jooo
dnes jdu ješte zkusit - teta mi jí okadí (to není jakože kaki :grinning: ) ale tady se delají takové ritualy ze svatených bylín, tak uvidíme no snad neco zabere
13. črc 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, po dlouhé době zase zdravím, nejdřív dovča, pak předělávky v bytě, ale ode dneška má Páta svůj pokojík i s postýlkou, tak jsem zvědavá, ja budou probíhat noci, kdo to zvládne líp, jestli já nebo Páta:slight_smile: na dovče jsme si ho pěkně rozmazlili, tak je usínání boj, tak uvidíme... Grainne gratulace k zoubku, my už máme 3 a všechny dole, ale zatím jsou nám k ničemu, dneska jsem mu ohřála hami zeleninku s kouskama a po chvíli to běžela mixovat, zvedalo mu to kufříček:slight_smile: jinak my už lezeme a docela se divím, před týdnem mu to ještě nešlo a ted už je rychlý, takže doma začne být ještě víc veselo.... Dzany vydrž, bude líp, holt s dětičkama jsou některé dny klidnější a jiné na palici:slight_smile: jsou to zlatíčka, ale občas dají zabrat co?
13. črc 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Grainne - supeeeer.K zoubku gratulace....a velká závist.To u nás se o každém zoubku ví,...i sousedi. :sweat_smile: Teď slintáme a křičíme co to dá,ale horní zoubek furt nic.Dokonce má i řidší kakání,tak si říkám,že z toho...
Jedlíci jste teda hezcí.Martínek zpucuje tak150-180,ale to je max.Víc nedá.

U nás je to už taky na všech 4.Zatím se jenom hyklá dopředu nebo dozadu,ale moc ho to baví.Už zcela bez problémů umíme couvat a občas se mu podaří se i posunout vpřed.

Dzany - u nás je spaní taky k ničemu.V noci se budí a děsně se vzteká.A trvá to posledních 14 dní.Už ani nevím,co to je se vyspat.A to jako malinkej spal i 7-8hod. až do rána.Vůbec netuším,co se děje.Možná ten horní zoubek??? :frowning2:

Mirdisku - vlastní pokojíček.Ten se máááá. :dizzy_face: To už ho tam necháš v noci spát samotného?
13. črc 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
nol holky nic jiného nám nezbyde jenom vydržet :wink:
mirdisku, vlastný pokojík je super :sunglasses: naše malá spí ve vlastním pokojíčku už od narození a nemenila bych :wink:
marcim tak to jste šikovný když už malý leze po čtyrech, my se jenom plazíme :grinning:
13. črc 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - to muzeum muselo být super. Hlavně, že jste to zvládli vklidu a bez řevu. Jinak já na wc chodím i s nosítkem :wink: . Je to trošku náročnější, ale dá se.
Ať se vám brzy zoubek proklube. Dudlíček nezabírá? Kryštof se sice občas v noci probudí, ale mlíko dostane až kolem 4-5h.
Mirdísku - vy jste tedy moooc šikovní! :slight_smile: To musíš už vyklidit nulté patro, co.? :slight_smile:
13. črc 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany to jste šikulky, že tak spinkáte od narození, to je nejlepší, ale chce to asi pevné nervy ne? :slight_smile: já o tom pořád mluvila a na stěhování došlo až ted a Pátovi už bude pomalu 8.měsíců:slight_smile: Tak na noc dáme chůvičky, i když já bych ho asi slyšela i bez nich, vzbudí mě každé jeho kníknutí, tak snad to zvládneme:slight_smile:
13. črc 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne jak říkáš, najednou člověk zjistí, kolik věcí je v jeho blízkosti a samo, že když kolem něho bude milion hraček, stejně bude chtít to, co na hraní není:slight_smile:takže první fáze vyklízení je za námi a brzo přijde další, dneska už jsme dali i postýlku na nejnižší polohu, protože je schopný si kleknout a když hodně chce, i se postaví, já se picnu, zlaté malé nepohyblivé miminátko:slight_smile:
13. črc 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - ještě úplně neleze,zatím jenom trénuje,ale je to na spadnutí.Plazíme se hlavně po bříšku.

Grainne - muzeum bylo fajn.I Martínek to vydržel.Byl v Ergu přerušovaně asi 7 hod. :sweat_smile: 3x mi tam usnul a hlavně všude viděl,tak byl spokojenej.Ale ráda jsem ho doma odložila...Uffff.Pak mě 2 dny bolely kyčle. :grinning: Hlavně,že teď vím,že 9 kg navrch prostě moje nohy neunesou,tak nesmím přibrat. :grinning: :grinning: :grinning:

Mirdisku - mít tak pokoj,kam bych mohla malého odložit ke spánku,by se mi taky líbilo.Hlavně tam má svůj klid a nemusíš kolem chodit potichoučku,aby se nevzbudil....jako u nás. :rolling_eyes: U nás to plánujem až tak za 2 roky,protože buse sdílet pokojík s bráchou a teď by ho ještě budil.Natož v září,až půjde do školy.
13. črc 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - jo a dudlík moc nezabírá.Stejně musím vstát a dát mu ho,ale vzápětí ho vyplivne a děsně se rozčiluje,že z dudlíku nic neteče a já že jsem úplně blbá,protože nechápu,že on se chce ududlat na prsu a né na gumové náhražce :grinning: :grinning: :grinning: .Zatím zabralo,když jsem trochu zahudrovala.Jakože "ne,ne,ne a ty,ty,ty.."...vzal dudla a otočil se a usnul... :slight_smile: Kojím až kolem 5-6.Říkám si,že když to vydržel doteď,tak hezky spinkat,tak nevidím důvod,proč to tak nedělat i nadále. :sunglasses: .....ale já bych teď taaaaak spáááála.Takhle často jsem nevstávala,ani,když jsme se vrátili z porodnice. :unamused:
13. črc 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim tak to jste aj tak šikovný, máte o mesíc mín a už se aspon snažíte na ty čtyri, my se jen občas zhupnem a pak zase na bríško, ale pri plazení je rýchla jako blesk :grinning:
mirdisku, nevím jak máte rešené bydlení vy ale u nás to bylo celkem v pohode protože pres pokojík malé se nám jde do ložnice a delí nás jenom jedna tenká zed a šoupačky. a hlavne do konce 6.mes. jsem používala nanny, takže jsem byla celkem v klidu. ono určo by to bylo jiný kdyby nás treba delila chodba nebo tak :wink: to bych asi taky nebyla až tak odvážna.
13. črc 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...tak my se dneska vrátily od druhý maminky:o)-tchýně-jen se to u nás nedá používat tohle slovíčko je tak trochu tabu
jsem šťastná protože když jsme tam byly prvně tak malej v noci nezavřel očíčko na dýl než 10 minut a
teď jsme spinkali-sice míň než doma ale přijatelně do 3,30 h a pak do 7,30 h s přestávkou na kojení...
Jinak dík dzany se už necítím tak blbě...když sem v dubnovkách napsala, že jsme se přestěhovaly a malej
má svůj pokojíček(tak se docela zběhla debata)...ale Ondrášek si v pokojíčku lebedí...a je fakt že ho
nikdo neruší:o)a spinká krásně skoro celou noc většinou usíná kolem devátý a chůvička mi budí kolem 5-5,30h.
(jinak pokojíček má hned vedle naší ložnice :slight_smile: )
jinak po hexe jsme huráá žádný horečky neměli, jen po vpichu tam má červenej tvrdej flíček...
13. črc 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pokojíčky jsou fajn, když to dítě zvládá. Každý je jiný a pokud z toho nejsou stresy, tak nevidím důvod proč by dítě nemohlo mít vlastní pokojíček. :wink: Kryštof má postýlku v ložnici, bo v 2+1 pro pokojíček místo není. Spím tam s ním jen já (manžel se uhnízdil před 7měsíci v obýváku...nechápu proč. :grinning: :grinning: :grinning: ). Takže tam má taky klid. :wink:
Kryštof si občas v noci dělá rozcvičku. Převaluje se, brouká, ale neřve, tak ho nechávám. Je to prý normální a pokud dítě nepláče nemá si ho člověk všímat. :slight_smile:
Jinak je prcek asi nastydlý. Kašle. Myslím, že to má z toho, že v noci skope deku a spí jen v pyžámku. Nemůžu ho chodit kontrolovat každou půl hodinu. Nemáte nějakou radu? :confused:
14. črc 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Grainne - tak tohle zrovna řeším taky.V noci cestuje po celé postýlce a aby zůstal pod dekou,to neee. :grinning: Když je vedro,tak to neva,ale "noci jsou chladné" a malej bez deky...Přemýšlela jsem o nějakém fusaku.Zkusím to asi spíchnout z bodyčka bez rukávů a dolů našít obdelník ze staré flanelové košile....a tam bude mít schované nožky...Stejně z toho za chvíli vyroste a bude se šít další. :grinning:

L.mysko - když někam jedeme na návštěvu,tak je Martínek taky naprosto rozhozenej.To co měl naučené z domu,najednou neplatí a tak se nespí a vzteká se a je děsně unavenej.
To je dobře,že hexu zvládáte bez probémů. :sunglasses:
14. črc 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, První víkend mimo domov jsme zvládli. Jeník byl celej u vytržení, sledoval co se děje a pořád juchal. Jen nechtěl přes den spát, aby mu náhodou něco neuniklo, i když byl unavenej.
No ale nejhezčí byl návrat domů. Po 2 hodinách cesty autem jsem ho doma položila do jeho košíku a ta neuvěřitelná radost, že je ve svým, se ani nedá popsat. Byl úplně jak vyměněnej :grinning:
15. črc 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm tak vidím, že nočního cestovatele nemáme doma jen my, já se až musím smát, když vidím, kolik poloh vystřídá, ted nejnověji spí na bříšku s prdelkou nahoru:slight_smile: a peřinu už taky moc neřeším, když jdu kolem, přikryju ho, ale je to vždycky jen na chvíli, a Marcim my spací pytel měli když byl ještě mimi, ale on byl naprosto nepříčetný, že se v něm nemohl hýbat a myslím, že ted by to neunesl vůbec, takže přeji hodně zdaru:slight_smile:))) Jinak u nás je to s bydlením taky nic moc, máme jeden pokoj s manžou a druhý má ted Páta, zatím obě noci nebyly úplně super, první byl od 4 u mě, protože se prostě rozhodl, že už je vyspalý a dneska si ve 2 pobrečel a pak hajal až do 7, takže snad to bude už jen lepší... Jen my strašně bojujeme s usínáním, dlouho jse ho učila usínat samotného, bez maminčiny náruče a dovča ho zase rozhodila, takže hodinový řev stejně nakonec končí chováním u maminky a do 5minut spí, ach jo, a maminku už taaak bolí záda, no znáte to že?
15. črc 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
hlasim sa zo slovenska, vsetko je super, pekne si to uzivame, sme ako cigani, spime kade tade u znamych a kamaratov, aby sme ich vsetkych stihli pozriet. Musim povedat ze maly je super, nema problem kdekolvek zaspat a u kohokolvek, najradsej ma velku spolocnost - po maminke :wink: Zaspi v pohode sam, tiez spi rad neprikrytý tak mu davam dupacky aby nemal hole nozky a v pohode.
Na vikend ideme na chalupu ku znamym, dufam ze nam pocasie vyjde.
17. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko to je fajn, že si tak hezky užíváte prázdnin! :slight_smile:
Kryštof je nějaký protivný a v noci se budí. Kaši už zase nejí, tak jestli další zub nebo ho možná bolí ouška, byl teď nastydlý. :frowning2:
17. črc 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak hlásím, že ještě žijeme, jen je to u nás trochu na prd a tak nemám náladu sem něco psát, ale sleduji co se děje :wink: Už aby malej uměl mluvit, jinak si hodím mašli! Poslení dobou zničeho nic začně mít hysterické záchvaty, ale ne ty vzteklé ale lítostivé, sem z toho na prášky! Vůbec netuším co je příčinou, jestli ten zoubek nebo co! Zkrátka mám depresi jak fík a do toho další věci, takže nálada na bodu mrazu :rolling_eyes: :frowning2:
Až to přejde tak sem snad konečně zase napíšu nějaké naše pokroky, ale teď na to vážně němám náladu!
Mějte se hezky a přeji hodná miminka!! :wink:
17. črc 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! hlásím se už z domova :wink: zpátky jsme cestovali vlakem přes den a až na to že se mi pokadila a přebalovala jsem jí ve vajíčku (autosedačce) tak to proběhlo celkem o.k.
jen doufám že naše uknourané období zase pomine a já budu mít mojí hodnou holčičku. někdy musím normálne odejít z místnosti protože bych jí normálně řízla na zadek :stuck_out_tongue_closed_eyes: je protivná jak ďas, jak byla ted zvyklá že je kolem ní kopec lidí, tak ted když zůstane vteřinu osamotě tak se může zbláznit!
Janulko užij si to tam, je skvělý že Filípek ti takhle hezky spinká :dizzy_face:
kasli držím palec at to máte lepší :dizzy_face:
Graine my už taky kaši zase nedávame, mně přijde že jí po jakékoliv kaši bolí bříško :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli tak přeji hodně sil a at je brzo všechno veselejší, holt to na člověka občas padne, tak snad se brzo uděje něco, co ti tu náladku pozvedne a prdolka přestane maminku zlobit:slight_smile: já jsem ted taky nějaká utahaná, stala se ze mě matka záchranářka, Páta začal během týdne lézt jako dáblík a ke všemu se zvedá na kolínka a tde už se mu občas podařilo i postavit, tak už si v klídku nedojdu ani na wc, neb mám strach, že se o něco uhodí, za tři dny už má pár šrámků a to dělám, co to jde... prostě boj:slight_smile: hoky mějte se hezky, manža má zítra dovču, tak budeme mít prodloužený víkend, vám všem dobrou náladičku a když to počasí nestojí za nic, tak at aspon ty naše malá sluníčka jsou hodnoučká:slight_smile:
17. črc 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - drzim palce, vela sil, nech to zvladnes, clovek toho vydrzi vela ale niekedy je to nad jeho sily.
Dzany - vitaj doma, ja sa este zdrzim na slovensku :wink: :grinning:
Vcera som bola v kine s kamoskami na Bathorycke, bolo to vyborne, trochu som sa bala, Jakubisko nie je zrovna podla mojho gusta, ale tento film bol suprový. Trval 2hod 20 min, isli sme az na 21.00 to som mala istotu ze prcek bude spat aspon do 1.00hod aby som to stihla domov na kojenie. Ale nechala som v zasobe jednu davku Beby - co som niekde dostala ako vzorku - ale nastastie nebolo treba :wink:
18. črc 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek