• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahoj holky, dakujem za vsetky rady. Dala som na Vas a absolvovala bleskovu kontrolu o toho mladeho sympataka Sevita:slight_smile:. Akurat ma teda zarazilo, ze clovek stravi asi tak 10x dlhsiu dobu u sestricky v pripravovni, nez potom u samotneho doktora :grinning:. No a najviac som sa nasmiala, ked na mna vytiahol krajcirsky meter a meral mi brucho. To sa mi teda doteraz nestalo na kontrole u mojich doktoriek.
Inak uz sa naozaj tesim az Vas budem otravovat s problemami s mojim mimcom, ak sa teda niekedy rozhodne vykulit na svet, lebo zatial sa mu teda asi vobec nechce, aj ked uznavam, ze ma este nejaky cas k dobru...
24. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak hlasim vybornu noc, vcera prespal v kociku takmer cely den a noc bola super :slight_smile: :slight_smile: . Vstal az rano o 2.00 a potom o 5.00 a potom spal az do 8.00 hod, co je viac menej jeho standart.
Grainne - bolo to tým nevyspatím.A teba obdivujem, si sikulka a manza tiez ked ste to takto zvladli. a skuska ako dopadla?
Marcim-to bolo pekne ze cvici so mnou a este nema ani rok :grinning: :grinning: ake kase mu robis na noc? zacina sa este tymi ryzovymi ci je uz zmena ? Budem si to musiet nastudovat, ved v polke srpna zaciname s prikrmami.
Mariap- meral ti brucho ? :wink: tak to sa mi nestalo v BB ani raz. a aky si mala pás? :grinning: urcite miery ako modelka, vsak? 90-60-90 :grinning: :grinning: take som mala aj ja :wink:
24. črc 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, to je príma, že už spinkáte. Tak si odpočiň. :slight_smile: Zkouška dopadla dobře, za 1. :sweat_smile:
Mariap - a máš už všechno na mimíska připraveno? Držím ti palce, ať porod proběhne rychle a pohodově. :slight_smile: Pak můžem vyrazit na procházku s kočárky. :slight_smile:
24. črc 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kočky :slight_smile: Koukám, že jste tu probíraly MUDr. Ševíta. Jééé, to je sympaťák :dizzy_face: Ale o mně si musel myslet, že jsem cvok, když jsem mu den po císaři řekla, že se cítím úúúžasně :grinning:

Hlásím, že u nás se střídají dny "spinkací" a "méně spinkací". Ale stejně je Barča zlatíčko. Včera večer teda plakala tak asi od 8 do 10 - měla prdíky. Ale pak se napucla a tak asi od 11 spala do 4.30. Pak od 5.30 do 10. Potom jsme si zacvičili (cvičíme Vojtovu metodu - kvůli hlavičce, že ji dává, teda teď už spíš dávala, k jedné straně), přebalili, nakojili, ve 12 usnula a spala do 4. Pak zas cvíčo, přebalování, chvilka hraní, chvíli nás pozorovala z křesílka a v 6 byla zas ospalá. Tak jsem ji přetransferovala do postýlky a ona zatím chrupká :dizzy_face: Jinak ale už to taky začíná být potvůrka. V kočáře nespí, pokud se nedrandí. No, přece nebude spát ve stojícím, když to může jezdit, neee? :grinning: Jo, a sice nechce dudlík, ale žužlá si palec. Co palec, celou pěst tam narve. A jak má v pusině zbytky mlíčka, tak jí kolikrát ta ručička taaak strašně smrdí... :grinning: :grinning: :grinning: Vyzkoušeli jsme zatím 3 druhy dudlíků - od Aventu a od Nuku - bez úspěchu. Tak zkusím koupit obyčejnej netvarovanej gumovej, jestli by tý naší "čůze namrzlý" nevyhovoval :grinning:
24. črc 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
Grainne - gratulace.Seš holka šikovná a manžílek taky.V jeho případě ovše kluk...:grinning: Jinak se omlouvám,že jsem se už neozvala.Musela jsem se nějak vzpamatovat z toho šoku... a taky dneska přijela neteřinka,tak mám zábavu. :sunglasses:

Janulo - rýžovou se začíná,ale Martínek má po ní zácpu,tak ji moc nedělám.Nejdřív jsem dělala jako náhradu kukuřičnou a teď,když už může lepek jsem koupila pšeničnou celozrnnou a ta je super.Grainne měla nějakou jáhlovou,a taky nebyla k zahození,ale asi ji vykoupila,protože jsem tam byla už podruhé a pořád jí nemají :grinning: :grinning: :grinning:

Petulo - u nás se dudlík chytil až po 1/2 roce.Dřív ho nechtěl ani vidět.Pak se najednou stalo z jídla dudlání maminky a to byl dudlík dobrej.Nakonec nejlíp chutná ten obyčejný....Taky dobře,aspoň nebudou takové výdaje... :slight_smile: Teď ho má hlavně na spaní nebo když má nějakou svou "náladu".
A tu vojtovku dělají tady v nemocnici na rehabce?

Ševít,ten mě rodil.A chdák se mi omloval,protože mě musel rasovat,pač jsem měla nějaké komplikace.Ale až na ty nepříjemné zážitky,byl u porodu dobrej.Určitě věděl co dělá...Ale Ševít je tam snad pořád protože s kým jsem mluvila,tu měl na sále taky,včetně mojí kamarádky. :slight_smile: :wink: :dizzy_face:
24. črc 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, jj, dělají to tady v nemocnici na dětské rehábce. Je tam bezvadná sestra, jmenuje se Kvapilová. Je fakt super - milá, sympatická a hlavně to s dětma umí :slight_smile:
25. črc 2008 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, tak já Ševíta u porodu neměla:( Jen jednou na vizitě, jinak jsme se nějak minuli :frowning2: Jinak jsem ale vystřídala všechny dokotry z odděleni, jak se Jendovi nechtělo na svět:slight_smile: u porodu jsem pak měla jsem Dr. Lonkovou a u císaře pak i zástupkyni primáře Dr. Pavlů, ale nemůžu si stěžovat.

Jinak hlásím, že u nás se teď v noci řádí. Už 5. den skoro v noci nespím, takže začínám být dost nepoužitelná.
Včera jsme byli podruhý na průplachu slznýho kanálku v Motole a zatím to bohužel vypadá, že očíčko Jeníkovi slzí dál :frowning2:
25. črc 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Marcim - to je vpoho. :slight_smile: Užij si návštěvu.
Petulko - když si cucá pěst tak to prý neva, ale když si cucá jen paleček, tak to prý ovlivňuje dásně a zoubky. Ale musíš to brát s rezervou. Když nebudete mít dudlík, tak alespoň nebudeš muset odnaučovat. Toho já se bojím už teď.
Pamuk - to ponocování ti nezávidím. :frowning2: Nemůžou mu už růst zuby nebo že by růstový spurtík? :confused:
25. črc 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk-dufam ze sa vam ocicko uzdravi.
Petula-nasa bronka mala zasadne cumlik kaucukovy okruhly vtedy za krasnych 12 SK :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Bol ruzovy a hrkal. no super. Filip tiez nechcel cumlik ale bol bez neho nervozny, uhovorili sme ho na silikon okruhly, bohuzial uz drahsi AVENT - 2 ks za 200 KC :angry: :astonished: ale dudlal. Ale bojoval, nechcel ho, vypluval ho tak sme mu ho namocili obcas do jeho cajiku fenykloveho a zacal tahat a potom zistil ze je to dobra vec. Najprv sa snazis aby ho mal a o par mesiacov mu ho beries :wink: Inak vojtovku sme cvicili aj my s bronkou do 1 roka a 2 mes.
Marcim-ked zacneme s prikrmamy budem pytat rady a recepty :slight_smile: :wink: ale mam este knizku po bronke tak nieco najdem.
Grainne - tak mi prehod nieco z jahlovej kase, nie vsetko Krystuvkovy :wink: :grinning:
25. črc 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Namáčet jsme jí ho taky zkusili - do fenyklovýho čajíku a taky jí na něj občas kapu Sab, když má prdíky. Říkala jsem si, když je to taková srajda sladká, že si dá říct... Hm, tak ona udělá cumly cumly, prsk :grinning: Prostě z toho jen dostane to sladký a vyhodí ho, cácorka jedna :grinning:

Grainne, to je fakt, ale zase na druhou stranu - dudlík se dá sebrat, ručka neee :sweat_smile:
25. črc 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem ráda, že dudlík máme. Jen se prostě už bojím té další části. :sweat_smile:
Aventy u nás lítali taky dudlydudlyflus, ale né že by dudlík nechtěl, jen jak jsou placatý, tak Kryštof je prostě neuměl dudlat. Třeba je to i váš problém Peti. :wink:
25. črc 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak jsem zkusila koupit v lékárně obyčejnýho dudlu, netvarovanýho. Takovou tu kytičku. No a hádejte. Dudlydudlyflus :grinning: :grinning: Takže ho.no, ho.no, slavný soude, u nás holt vedou packy. Dokonce je začala střídat... takže už jí smrdí obě :sweat_smile: :grinning:
25. črc 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo u nás se zabydlel dudlík až po 6 měs. do té doby nechtěl žádný ani vidět....dudlydudlyflus :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Až jsem měla pocit,že mě má místo jídla jenom na hraní,tak jsem to zkusila a ono to fungovalo..tak třeba to zkus později. :sweat_smile:
25. črc 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jdu zase mezi vás :wink: .

K těm dudlíkům... u nás je právě ta další fáze, a to odnaučování. Ale jde to dobře. Zvolila jsem taktiku, že když nebrečí, tak dudlík není. Snad to bude fungovat i nadále, protože už několik týdnů má Hedouš dudlíka jen na spaní :slight_smile: , což mi nepřijde tak hrozné.
Petul.a, třeba ho Barunka fakt chtít nebude, synovec ho neměl nikdy a nechyběl mu. Jinak Barunka je krásná a viděla jsem v albu, že máte stejné lehátko od FP jako my. Nemohla jsem si ho vynachválit (myslim i Hedula) a docela dlouho jsem ho ještě používala jako jídelní židličku :slight_smile: .

Včera jsme byli na grilování a Hedula poprvé dostala taky ochutnat :sweat_smile: , tvářila se celkem spokojeně. Ale musim napsat, že stravu měla pestrou, kromě toho masa se dožadovala ještě jogurtu, piškot, čerstvého chleba a když jsme dorazili domu, tak vyžahla svojí lahev mlíka a spala až do rána :grinning: . A to do roka trpěla na prdíky :sweat_smile: .
26. črc 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přeji hezké letní dny a užívejte si počasí. :slight_smile:
Kryštof se teď naučil krčit nos a legračně u toho frká. S manželem se můžeme potrhat. :grinning: :grinning: :grinning: Hodím večer fotku do albíčka. :grinning:
Berynko - hlavně, že Hedušku po té kombinaci nebolelo bříško. :grinning:
27. črc 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a prořízl se nám druhý zub! :grinning:
Fotky už jsem hodila do albíčka! :wink:
27. črc 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - tesák je super.Velká gratulace.To je rychlovka...Už tě kouše?? :sweat_smile: No fotky krásné.To máte doma veselo. :grinning: A jak chutnají kukuřičné křupky?Pravda na té fotce to vypadá jako žížala :sweat_smile: :grinning: ...a vůbec se mu do toho nechce.

Jinak na víc jak 14 dní se odmlčím.Jedeme po babičkách.Tak se tu mějte všichni moc hezky.Ať vás drobkové moc nezlobí a užívejte si prázdnin a občas hezkého počasí :sunglasses: Jak to půjde,tak se ozvem.
27. črc 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - šťastnou cestu a hezké prázdniny! :slight_smile:
27. črc 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - fotky su uzasne, krcite nadherne nosik :wink: a gratulacie k zubu :wink:
Marcim - šťastnú cestu, uzite si babicky a dobreho nicnerobenia. Ja si to uzivam. Len aby som si nezvykla :astonished: :grinning:
Berynko-tak stravu ma Heduska naozaj pestru :grinning:

My sme teraz osameli, bol tu manza na tyzden. Bronka sa tara po starych rodicoch, po kamaratoch a kade tade, len telefonuje kde bude spat a ako dlho :wink: A kupili sme kocik cez MMB take mensie golfky, necham ich tu na slovensku aby sme nemuseli nosit kocik. Sice som manzu 2 dni uhovarala ale podarilo sa :wink:
27. črc 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim: mějte se a užívejte si konečně letního počasí :dizzy_face: .

Hedušce zrovna teď taky vykoukly nové zoubky... vypadá to na stoličky. Ale je klid, žádné horečky nebo řev. Kamarádka mi nedávno říkala, že její chlapeček měl od prvních zoubků čtyřicítky :unamused: , to musí být síla!

Grainne: Kryštůfek je šikula, jak už pěkně hačá :slight_smile: .
28. črc 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...tak konečně trošku času...a vložila jsem ty fotky z toho našeho výletu a taky jak rosteme.....
Výletíme o 100-6 :o)čtvrtek Dobříš,Příbram,pátek Plzeň...pak Víkend v Mutějovicích a zítra do Českýho Brodu:o)
ještě že Ondráškovi se to líbí....

-vypadá to že dneska jsme se vrátili ke spaní kolem půl desátý...huurá snad to nezakřiknu....
Grainne-Ondrášek spinká cca 7 - 8 hodin v kuse i v tom horším období 6-ale i tak jsem šťastná....
jinak ráno ho většinou ještě přemluvím a v postýlce jsme do 8 kdy zase papkáme...
Kryštůfek je úžasnej:o)))
Marcim...krásnou dovču....
:o)) jo jo pan doktor Ševít:o)teď i něj byla taky kamarádka spokojená
28. črc 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej L.mysko vy sa nacestujete, vam je fajn. My sme boli na Dobrisi v maji, pacilo sa mi tam. Ked sme doma v Beroune tak vacsinou vikend delim na sportovy a vyletni - teda hrady a zamky tam je stale kde ist.
My sme mali prisernu noc, jedol o 23.00, o 2.00, o 4.00 a o 7.00 bol uz hore, skoro ma porazilo, takto jedaval ked mal 2 týždne. Aj som sa snazila ho ucicikat ale nedarilo sa tak som mu dala jest a v mihu zaspal. dufam ze toto bola vynimka :slight_smile:
29. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - jj, hačá hezky. Jak může, tak se posadí a máma z něj teď skutečně nemůže ani na chvilku spustit oči, aby si nenamlel kebulku. :wink:
30. črc 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
kde ste? :wink: ale asi von ako my v tomto peknom pocasi.
My mame "zaujimave" noci, vratili sme sa k miminkovským casom, papkame pekne, lebo papkame 3x za noc. :unamused: Mlieka mam, vzdy sa pekne naje a hned zaspi. Len je to 3-4xza noc !!!! Asi to bude ten rastovy spurt, vsak?
Este bojujem a vydrzim, za 2 tyzdne ma 6 mes. a zacneme s prikrmami.
31. črc 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak hlásím, že stále žijeme! A máme se v rámci možností dobře! Když byli vedra tak jsme chodili každý den s teroristou do bazénu a mooooc se nám to líbilo! Malej je prostě vodník, kdyby mohl tak v té vodě bude i spinkat a vůbec mu ani nevadí, že je to studené! Já mám problém vždy do té vody vlézt a on tam hupsne naprsoto v pohodě :grinning:

Jinak u nás pokroky veškeré žádné, pořád jsme při starém. Jen nám teď zase začal blbnout se spaním :angry: Byli jsme na týden u tchánovce a tam, krom jedné noci, spal naprosto předpisově. NO a vrátili jsme se domů a opět se budíme 2x na jídlo a snad 100x na dudana :rolling_eyes: A o usínání ani nemluvě, zkrátka pokud jsem u postýlky tak dělá, že spinká a hned jak odejdu tak se postaví a řve jak telátko! TAkže u nás je usínání teror!

Tenhle pátek jedeme na Šumavu za tchánem, tak jsem na tu "dovolenou" silně zvědavá :unamused:

TAk se mějte krásně a já zase někdy nakouknu :wink:
3. srp 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar Kasli,
aspon niekto sa ohlasil :slight_smile: Prckovia maju asi nastavený radar kolko krat mozu jest v noci a testuju nas na výdrž :grinning: . Daj vediet ako prebehla dovca na Sumave.

My sme sa tiez uz kupali v bazeniku u brachy na zahrade, Filip bol spokojny, deckam ta voda vo vacsine vyhovuje.

Vcera sme boli na Murani na rodeu, bolo super, ale straaaasne teplo. Myslela som si ze to bude niekde na ranci a ze tam bude moznost vbehnut niekde do budovy sa najest, prip. na zachod, ale bolo to na holej luke,chemicke zachody :unamused: :angry: , esteze tam boli slnecniky pri stankoch boli sme aspon trochu v tieni. Aj tak mal Filip neustale mokru plienku na sebe aby sa chladil, a Bronka bola vysostne spokojna, lebo tam boli kolotoce a skakaci hrad, takze sme minuli majlant :wink: :angry:
3. srp 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,zdravíme vás z Moravy...je tady pěkný hic.... :sunglasses: :frowning2:
Jak to tak čtu,tak u nás je to podobně...Martínek zase v pondělí zkoušel,co vydržím v noci :confounded: Ale asi mu bylo horko,protože ani mě se nespalo nejlíp.Venku dušák a v paneláku ještě větší. :confounded:
Jinak cesta byla příšerná.Všichni jsme byli spocení až.....no úplně :sweat_smile: :rolling_eyes: Ale hlavně,že jsme dorazili.Doufám,že stejný vedro bude i na zpáteční cestu. :frowning2:
Janulo - ono se to určitě zase upraví.To jenom zkouší naši trpělivost.
Mějte se všichni hezky a jak to půjde,zase se ozvu.
3. srp 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nam sa tu trochu pokazilo pocasie, ochladilo, ale da sa. Filip je na tom lepsie uz vstava len 2x v noci na kojenie, ale rano o 6.00 je hore. Ale lezime v posteli niekedy aj do 9.00. Dnes bol na styroch, hojdal sa a hekal, nejak mu to nevydalo a skoncil s nosom zarytym do zeme, tak bol rev,statocne si natlkol pusu :frowning2: :wink:
Ako sa dari vám?
5. srp 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, vidím, že je tady prázdninový režim :grinning: . Všechny vás zdravím!!!

Tak my taky dovolenkovali :dizzy_face: . Byli jsme u kamarádů na chatě v Českém ráji a bylo to super. Krásně se o nás starali, takže jsem měla možnost si odpočinout. Často se mi nestává, aby za mě někdo vařil, myl nádobí a i jinak se staral o mé blaho :grinning: . Vedra jsme přežili u vody. Hedula se poprvé koupala v řece, ale nejvíc jí nadchly kamínky, které jsem jí musela neustále sbírat a ona je házela do vody :slight_smile: , taky jsme si zajeli do Liberce, jukli do Babylonu a večery si užívali u ohýnku.

Holky, to špatné spaní je určitě vedrem. Naše Heduš je za celý den vždycky tak vyčerpaná, že v těch sedm normálně na povel usne, ale jak bylo to horko, tak jsme jí neuložili dřív jak v osm a to ještě půl hodiny běhala po postýlce a že spát teda nebude ani náhodou :confused: .
5. srp 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,koukám,že už jste tu všechny maminy,no nás to potěšení teprve čeká a rodinný přírustek nám teprve roste v bříšku :slight_smile:
7. srp 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek