• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Halo, Halo!!! No zrovna když tu jsem hned po ránu tak tu není ani noha! No ono je vlastně 8. to je Petule u Dr. a potvrzuje ji miminko :wink:
No nic, tak snad to ještě dneska stihnu s někým pokecat, než manža vrátí ten zkušební modem :grinning: pak tipuji že budu minimálně tak 14 dní zase bez přísunu :unamused: :frowning2:
8. říj 2007 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..tak to jsem netušila že tu je místo i pro Beroun...no málo jsem zatím pátrala :slight_smile: můžu se přidat :slight_smile:?
8. říj 2007 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně aspoň budu mít skám kecat!! Ty jsi přímo z Berouna nebo z okolí :wink:
8. říj 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no z Počapel..z Králováku...ikdyž ještě teĎ většinu času v Praze..do tý doby než mi paní doktorka nechá doma, jelikož metro mi asi zničí...
8. říj 2007 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže asi pracující, zatím :grinning: No s metrem tě docela chápu tolik lidí, tolik pachů a žaludek nespolupracuje, co?
Já naštěstí do práce jezdila autem, ale když jsme musela busem tak jsme trpěla jak blázen. Nejhorší je když na tebě to těhu ještě není vidět, jet i blbě nikdo tě nepusí sednou a ještě na tebe koukaj lidi tím způsobem jako kdybys neflámovala tak ti neni blbě :rolling_eyes:
8. říj 2007 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jo jo...šílený a nevíc mi dává zabírat když musím pracovně pěšky přes Václavák - to je docela očistec...no o autobusu nemluvím..ve čtvrtek vedle mě stála paní na tý to vidět bylo a stejně jí nikdo sednout nepustil.... :confounded: já doufám že snad doktorka bude chápavá a nenechá mi moc dlouho v práci...jelikož už sem za tu chvilku stihla být 2 x doma s chřipkou a nic moc...navíc mi zrovna nejlíp nejni :unamused:
8. říj 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale tobě se to hezky krátí...já už se moc těším až budeme tři :slight_smile:
8. říj 2007 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krátí to máš pravdu :grinning: Ale jsem na to silně zvědavá, ty se těšíš a mě začínají takové ti pochybnosti :sweat_smile: NO ale nějak se to zvládne!Já tedy pracovala až do konce, ale byl to záhul podlesní měsíc jsem spíš trpěla než makala, ještě že jsme měla koníka :grinning:
Kak chodíš k Dr.?
8. říj 2007 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě to zvládneš na jedničku :slight_smile: budeš rodit v Hořovicích nebo kde??
no nevím do konce bych tu nerada byla moc klidný to tu nejni ...dokážou mě dobře vystresnout....
chodím MUDr. Burešový...ale teĎ je tam za ní její (prý snacha), je moc příjemná,mladá a v pohodě (stejně tak jako sestřička :slight_smile: ) tak sem ráda...
a ty chodíš ke komu?
8. říj 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO já chodím do Motole, chodila jsme asi před 3 roky k Burešce ale nějak jsem s ní nebyla spokojená, tak mě tetka dohodila k jejímu doktorovi Douchovi a tam je to v pohodě. Takže rodit budu také tam, když to tam znám!A hlavně chceme darovat Pupečníkovou krev a to dělají buď v Praze nebo až v Příbrami, takže do Hořovic bych stejně nešla páč tam tohle nedělají a holavně to tam neznám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petule kde jsi! Za chvíli mě odpojí :astonished:
8. říj 2007 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, tak koukám, že už jsem tě tu zas asi nezastihla :angry: Teda vidím, že se ti to fakt hooodně krátí. Ale hele, rozmyslet už si to prostě nemůžeš, Vojta tam asi nebude chtít zůstat :grinning: Neboj, všecko bude v pohodě. Zvládly to jiné, zvládneme to taky :wink:

Hele, holky, a není pravda, že Kasli ten poslední měsíc nemakala. Seděla vedle mě, tak to musím vědět, ne? :grinning: Ale závislost nás obou na koníkovi byla (a je) hodně silná. Jenže my jsme holky šikovné a zvládneme pracovat a zároveň "závislíkovat". Hrdě se přiznávám, že jsem to byla já, kdo Kasli řekl o koníkovi :grinning:

L.myska, koukám, že bydlíme kousíček od sebe, já jsem z Králováku :slight_smile:

Jo, a s tím busem... Já dneska jela s "klubem důchodců" a čekala jsem na bus docela dlouho, tak jsem si na zastávce sedla. A ti důchodci se začal slétat (mají tenhle autobus zadarmo). Ale s jakým gustem jsem na tom svém místečku seděla a nepustila se ho :grinning: Po dvouleté snaze o mimi opravdu nehodlám NIC riskovat.
8. říj 2007 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčátka, přeji hezký i když podmračený den. Jsem už týden doma, ale zatím mám stále tolik všelijakého zařizování, že na nějaké odpočívání není moc času.

Jo, v autobuse mě taky nikdo nepouští. V metru už párkrát, ale většinou jsou to ženský. Mají pochopení. Chlap mě nepustil ještě ani jednou, dokonce mě jeden chtěl z místa vyhodit. :angry: Ale to byla taková dost zvláštní historka.

Petul.a, tak jaký byl UTZ? Teď ze začátku je to nejhezčí, po 20tt už tam nic není vidět. Tedy aspoň já už tam vidím jen bílo-černé skvrny. Vůbec nechápu jak z toho může doktorka něco poznat.
Plánuješ rodit v Motole jako Ksli?

L.myska, do Hořovic šla rodit ELucinka, teď netrpělivě čekáme na nějaké zprávy. A já se tam taky chystám. A kde plánuješ rodit ty?
9. říj 2007 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Petul tak to jsme opravdu kousíček od sebe...právě jsem dorazila z UTZ z Berouna, dneska mi je hurááá dobře tak se asi vrhnu do vaření-mám chuť na lečo, a jelikož zeleninku jsme dovezly od tchána tak to bude mňamka...
výsledky krevních testů jsou OK potvrdily mi 12+3 dle UTZ, dostala jsem těhotenskou průkazku a 31.10. zas krevní testy ach jo, jak já to nemám ráda :unamused:
jinak jsem zklamaná byla tam jiná doktorka a ta mi nic moc neřekla :frowning2: doufám že až příště vyrazím tam bude ta co minule..

Grainne - kamarádka rodila v Hořovicích a já o nich taky přemýšlím(ale já to mám ještě daleko), byla jsem tam i na operaci s kolenem a mám tam známou...sice nevím jestli je to co platný, ale do Prahy se mi nechce, ještě jsem četla o porodnici v Rokycanech..ale Hořovice to jistí...uvidím co řekne/napíše ELucinka
Ještě otázečka Grainne-já myslela že UTZ čím větší mimi že bude vidět líp??
no sem neznalec :sunglasses:
9. říj 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, UZV byl jedním slovem ÚŽASNÝ!!! Jak jinak, když člověk vidí tlukoucí srdíčko vytouženého drobečka (vzhledem k "velikosti" 0,5 cm má pracovní název Paleček :grinning:). I doktor měl až dojemnou radost. Říkal, že teda hehehe, žádná plánovaná vyšetření ohledně neplodnosti NEBUDOUUU :grinning: Při tom ultrazvuku mě chytil za koleno a řekl, že lepší zprávu jsem mu nemohla sdělit. A já na to: "A co teprve vy mně"... :wink:

Co se týká porodnice, tak já jsem zatím rozhodnutá pro Hořovice, ale to se ještě může změnit.
9. říj 2007 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Myska - byla jsem na UTZ minulý týden. Z Kryštofa bych sama poznala snad jen ty žebra a páteř. Když máš lýtko přes celou obrazovku, pak půl hrudníčku přes celou obrazovku a nakonec Dr 5min hledá hlavičku.... :grinning: Takhle po kouskách už to nepoznám, co to je. Dokud se ti ještě šprnda vleze na celou obrazovku, tak se s trochou představivosti dá i bez lékařského vzdělání něco vidět. Ale pak už zase cítíš jak se hýbe a to je alespoň pro mě reálnější než deset UTZ. :grinning:

Petul.a - Dávej na sebe pozor. Žádné skopičiny. Ty první tři měsíce je to nejkřehčí. Jestli ti můžu něco radit, tak si nechej jména, velké těšení a plánování až po 12tt. Držím palce. :wink:
10. říj 2007 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, jasně :wink: Velké těšení, nákupy a plánování si opravdu nechávám po 12tt. Jména jsme měli jasná dávno před tím, než jsme se začali o mimi vůbec snažit, proto je mám v pase uvedena. Snad tím nic nezakřiknu.
16. říj 2007 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem se byla v pondělí podívat v porodnici v Hořovicích. Porodní sály vypadají opravdu hezky. :slight_smile:

Mají tři sály, každý s vlastním WC a sprchou a ve dvou je i speciální masážní vana (za tu se ale platí 500,- protože je srahá následná desinfekce). Ta masážní vana je jen na 1.dobu porodní, rodit do vody se nedá, nejsou pro to specielně vybavení a ani s tím nemají zkušenosti. To mi nijak neva, do vody bych stejně nechtěla rodit. :wink:

A za doprovod u porodu je taky 500,-.

Jinak porodní lůžko vypadá jako normální polohovatelná postel (žádné trapné řemeny...). Mají i dvě porodní stoličky, na ty jsem byla obzvlášť zvědavá, protože se o nich všude píše a nikde se nedá najít žadný obrázek.

Miminko ošetřují po porodu na pultu asi 0,5 m od maminky :grinning: . Když budete chtít dají Vám mimčo hned na břicho a když o to bude manžel stát, může i přestříhávat pupečník.

Jediné s čím s vámi nebudou diskutovat je trocha oxytocinu na urychlení porodu placenty. (píchnu vám to po porodu miminka.) Mají s tím prý dobré zkušenosti, zamezí se tak zbytečným ztrátám krve po porodu. Myslím, že v dané chvíli mi to bude asi šumák. :wink:

Celkově se dá říct, že když nejsou komplikace, tak vám nechají dost velkou svobodu v tom, jak bude porod probíhat. Ale samozřejmě na PA kravku, která vám pěkně znepříjemní porod, můžete narazit vždy a všude.

U každého porodu je i doktor. Říkali, že se snaží nastříhávat jen, když je třeba.

Jinak můj prcek byl ještě před 14 dny prdelkou dolů, tak jsem se ptala i na porody KP. Nechávají rozhodnutí zda císař nebo ne tak z 50% na mamince. Což se mi líbí, protože v mnoha porodnicích se s vámi vůbec nebaví a cpou vás buď do císaře nebo naopak do normálního porodu i když nechcete.

Takže tolik teorie, jak vypadá v Hořovicích praxe se uvidí. :sweat_smile:

A jinak mi dnes udělala doktorka na poradně velkou radost - prcek je hlavičkou dolu. :grinning: :grinning: :grinning: Tak pevně doufám, že už tak i zůstane.
17. říj 2007 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, super, že se prcek otočil :wink:

A díky za potěšující info o porodnici v Hořovicích. Ani jsem netušila, že tam mají i ty stoličky. Nedávno jsem v TV viděla porod na stoličce a vypadalo to dost dobře.
18. říj 2007 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, děkuji za vyčerpávající teoretické info o porodnici v Hořovicích. V Motole zavedli teď registrace, tak se na ně asi vykašlu a pojedu do HOřovic. Chystám se tam na prohlídku první pondělí v listopadu :slight_smile:
19. říj 2007 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, pozor v Hořovicích se nedá do ambulance objednat a myslím, že v pondělí tam bývá strašný nával, protože zrovna ordinuje primář.
Kam jsi chodila až do teď? To nemáš normální gyndu?
19. říj 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, grainne, trošku tě opravím, v pondělí dopoledne ordinuje MuDr. Marta Martínková (moje milá paní gynekoložka) - ale nával tam má, to je fakt a objednat se opravdu nedá. V pondělí odpoledne MuDr. Jana Křenková - tuším od 13do15. Jinak primář MuDr.Aleš Klán ordinuje tuším v úterý...mrkněte na www.nemhoro.cz , tam by to mělo být - rozpis ambulancí.
:wink:
20. říj 2007 ve 20:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
eLucinko, nevíš kdy ordinuje Dr. Košeliová (Seimlová)? A kdy je v Hořovicích asi tak nejmenší nával?
Mimochodem máš překrásnýho broučka! :grinning:
20. říj 2007 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já můžu vřele doporučit paní doktorku Křenkovou, je bezva :slight_smile:
22. říj 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já se chystám na prohlídku nemocnice, ne na moji prohlídku:slight_smile:)
22. říj 2007 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - tak to jo. :grinning: Ať se ti to tam líbí. :wink:
Petul.ko a u ní je taky takový nával? Můžeš doporučit nějakou hodinu kdy se tam vypravit? A nevíš něco o Kasli? :confused:
22. říj 2007 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, já myslím, že nával tam má MUDr. Křenková taky - chodí k ní kolegyňka. Já ji znám jen díky tomu, že je to kamarádka kamarádky :grinning: a když mě můj doky posílal na nějaké vyšetření (tehdy v rámci snažení) do špitálu, tak jsem se obrátila na ni. Byla strašně milá, vstřícná, skvělá. Dokonce tehdy navrhla i něco navíc - že by mi kromě toho, na co mě poslal doky, udělala ještě laparku vejcovodů. Nakonec k ní nedošlo, jelikož testík ukázal // :slight_smile:

O Kasli aktuálně nevím. Ale kdyby porodila, tak bych to 100%ně věděla. Až se to dozvím, slibuju, že budu informovat!!! Má to holka za pár. Jo, akorát nedávno psala, že se jim doma podezřele zmenšuje ulička k posteli... a taky vana... :grinning:
23. říj 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Kasli to bere s humorem, to je na ní moc fajn. :wink:
23. říj 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, Grainne, to můžu jen potvrdit - je s ní sranda :slight_smile:
23. říj 2007 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak zatím to těhu zvládáš? Jsi unavená?
24. říj 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky krajanky:slight_smile:
všude píšou, že v 2. trimestru žena srší energií, ale já budu asi výjimka. Pracovní tempo nezvládám a každý den usínám už cestou z práce domů:(
Kdyby mi dali nějaký delší vycházky, tak si hodím marod.
24. říj 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek