• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
To počasí je vážně na nic :angry: . Doufám, že se to odpoledne snad umoudří a budem moct jít ven.

Dneska se nám stala docela komická situace. Heduška si poprvé všimla, že taťka má pindíka (docela brzo), bylo vidět, jak se hluboce zamyslela, ukázala na něj a řekla: "E-e!" :grinning: Manžel se pak kvapem oblíkal :slight_smile: .
16. srp 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
berynko :grinning: tak naše Neluš to zjistila podstatně dřív a byla pořádně v šoku :grinning: vystrouhala grimasu, že jí lezli oči z důlků :stuck_out_tongue_closed_eyes:
holky já jsem taky nešťastná z toho počasí, opravdu se nedá nikam jít a doma je to vopruz.
nejoblíbenější disciplína naší malé je šprint k misce s vodou a pak se tam tak pěkně čvachtá :grinning: a máma pak musí povytírat, převlíct ,... no ale co se budem rozčilovat, viď?
16. srp 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no nastastie my mame doma zajaca, ten je vacsinou v klietke, obcas si pobeha po byte, tak ked sa stretnu s prckom to bude zabava. Mozno raz najdem Filipa v klietke ako pojeda zajaci trus a jeho zradlo :grinning: :grinning: :grinning:
No nam sa to krati, zajtra ideme spat do Berouna, uz sa celkom tesim, aj ked je mi smutno, vsetky kamosky a cela rodina je tu. ale nasi si uz urcite tiez vydychnu a urcite nas pridu pozriet.
No Berynko, Dzany - vsimave holky mate, len aby nechceli kontrolovat vsetkych chlapov v okoli :grinning:
Nasa Bronka mala kamarata a ked mali tak 2-3 roky, tak jej ukazoval ako sa mu da "vyzliect" pipik :grinning: . Bronka cumela a vecer referovala manzovi pri kupani: Oci, Adamovi sa da vyzliect pipik. Aj tebe sa da? Manza (chudak cely nesvoj): Ano, aj mne sa da. A Bronka pohotova: Tak ukaz! Chudak nevedel kam sa strcit. :grinning:
L.Mysko - ja chodim do Pocaply po Bronku do skoly (nastastie su prazdniny teraz ) tak by sme si mohli dat rande s Petulou, nie? Velmi by ma to potesilo.
16. srp 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy jste mě pobavili. :grinning: :grinning: :grinning: Ty děti jsou tak úžasně bezprostřední a zvídavé. :grinning:

Já jsem Kryštofovi teda vodu pro psa a odpadkový koš už zatrhla. Dala jsem mezi dveře od obýváku, kde se většinou zdržujeme, a kuchyň jednu stěnu ze staré oihrádky, takže prcek se do kuchyně nedostane a já to překročím. :wink: Začal ho zajíma taky počítač, ale včera nám můj táta dodělal kryt na PC stůl, takže má chlapec taky smůlu. :grinning: Kryty na zásuvky už jsem nacpala, tak snad bude alespoň 14 dní klid než přijde na nějaké další místo pro lumpárny. :sweat_smile:
16. srp 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: janulko , tak vyzliekaceho pipíka se dožijeme možná také :grinning: ale musím se přiznat, že mně se minule u dokiny stalo něco podobnýho - červenala jsem se až u kořínku vlasů :sweat_smile: přišel tam nějaký cca 4 letý kluk s tátou a dokud byl táta v ordinaci tak malý na nás- prý jak se malá jmenuje? a já jsem Fanda a jsem kluk! a v tom odhrnul nohavici u kratas a vystrčil na mně pindíka :sweat_smile: ty vogo byla jsem fakt mimo a pak říka prý jak se jmenuji já a že táta je taky Fanda a prý je taky kluk, tak jsem se modlila aby mi to tatínek nechtěl taky názorně ukazovat :grinning: :sweat_smile:
holky tak se domluvme všechny na nějakom stretku, já bych vás taky ráda poznala osobně :dizzy_face:
16. srp 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dzany, zajímavá situace s tím chlapečkem :grinning:

spací pytel u nás bohužel nefunguje. Jeník v něm absolutně nechce být, protože nemůže kopat nohama. Chvíli je v klidu,ale pak to zjistí a spustí takovej hysterák, že to psychicky nevydržím a rozepnu mu to. Pak mu to jdu zaptnout, když už spí.

To počasí je fakt hrůza. Dítko je nevrlé a už ho není čím zabavit, začal se nudit nějak moc brzo :rolling_eyes:
16. srp 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na příhodě Dzany je vidět, že né všechno se má učit příkladem :grinning: .

Jani, Marcim, měla bych dotaz... jak jste řešily(řešíte), když si děti braly vzájemně hračky? Tedy především s cizími :sweat_smile: .
16. srp 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dejte nějaké tipy na srazm, ale ať to zase nedopadne jako posledně. :grinning: To jsme tam byly jen tři.

Džany - ty jestě kojíš? Nemůže mít Nelinka alergii na to UM co je v těch kaších? :confused:
16. srp 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
grainne - nekojíme už od konce 4.měs. a měla Nutrilon a ted měsíc dávam lactum baby, protože se mi zdalo že jí z nutroše začína bolet bříško. ale kaše jsem vyzkoušela snad všechny druhy a připadá mi po nich hladová. jináč mlíka mi nevypije víc nrž 180ml ale kaše jí dávam až 200mĺ a nic :sweat_smile: tak já nevím, ale nějak special to neřeším po roce jí začnu dělat asi klasickou krupici - máte s ní někdo zkušenosti, nebolelo děti z ní bříško ?
16. srp 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany a dáváš tu kaši lžičkou nebo z flaši? Já jí dělám 120 hustou že v ní stojí lžíce a v pohodě :wink: , teda ale celou noc stejně neydrží, dávám mu Um 150ml cca mezi 1-3hodkou :wink:
16. srp 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem kaši dávala úplně minimálně. Důvody byly dva. Jak píše Dzany, taky jsem měla pocit, že moc nenasytí. Otestovala jsem si to přes den. Dala jsem jí místo sváči a Heduš po ní nevydržela ani tak dlouho jako po přesnídávce. A druhá věc je, že na noc jí po ní bolelo břicho. Takže jsme na kaše hodily bobek. Před spaním dostane Nutrilon, máme pořád dvojku a tak dva měsíce pije necelých 210ml. Před tím měla dloooouho 180ml :wink: . Doufám, že to mlíko ještě nějakou dobu nezatratí. To samé má i ráno.

Tak jak jste na tom dnes byly s kočárkováním? My celý den dřepákovaly doma :unamused: . Manžel odjel na noční a doma teď mají myši pré :grinning: .
16. srp 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my sme mali oslavu, Bronka bude mat 22.8. - 8r. a v slov. kalendari je teraz 21.8.Jany a 23.8. Filipa, tak sme to vsetko trosku predcasne oslavili. Musim sa pochvalit - Bronka chcela poschodovu tortu, tak som ju upiekla a taaaaak sa mi podarila, taka som bola hrda na seba. :wink: :slight_smile:
Stretko - som za, velmi by som sa potesila.
Dzany - :grinning: :grinning: :grinning: to som sa pobavila
Berynka - hracky to som riesila ako kedy. Ak brala Bronka hracky, snazila som sa ju presvedcit,ze si musi pytat tu hracku a ze jej ju pozicaju (co sa nie vzdy stalo :dizzy_face: ) Ak brali jej, tak nech pozicia, ale ak mala tu hracku len kratko a niekto jej ju vzal tak som zase presvedcovala dotycne babo aby nam ju vratilo :wink: ovsem nie vzdy to zabralo :wink: Decka su rozne, niektore nechcu poziciavat hracky, niektore bezproblemov, takze podla situacie. Ale nejak extra by som to neriesila.
16. srp 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Filip dnes prisiel na to ako sa plazit, robi to priskokmi vpred na kolenach :grinning: ale rucicky si stale este zabuda vzadu :grinning:
16. srp 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, koukám, že tu možná kolem sebe brouzdáme a nepoznáváme se, co? Já chodím do Počapel celkem často - no aby ne, je to tady vedle. Nebo brouzdám s kočárkem sice po Králováku, ale pak zakotvím na bývalém dětském hřišti, to už asi patří pod Počaply. Je to tady snad jediné místo, kde se dá kočár postavit pod stromy, a v těch vedrech to bylo naprosto ideální :wink: Takže jsem pro společné kočárkování :slight_smile:

A jsem i pro srazík. Tak kdy a kde?

Holky, včera večer mi normálně malá bojkotovala kozu. Teda to bylo maso. Řvala a řvala a řvala. Jak jsem jí strčila prso, tak řvala ještě víc. Nevěděla jsem, co s ní. Pak mě napadlo ošálit ji lžičkou. Zabralo to. Trošku mlíka si takhle vzala, asi tím zahnala ten největší hlad nebo co, každopádně pak se přisála. Pila teda asi půl hodinky (jak víte, u nás je normál hodina) a usnula jak špalek. Ale tak, že žádné budicí metody nezabíraly. No tak jsem ji položila a jak jinak - za chvíli znova řev. Tak znovu ke koze, to už se chytla normálně, baštila zas půl hodinky. Potom jsem ji položila a byl klid. Asi tak hodinu koukala v postýlce na kolotoč a pak usnula. Spala od 9.30 do 5.30, takže mlíko jí evidentně stačí, i jí chutnalo (mlaskala, když ho dostávala ze lžičky). No a ráno zase tankovala jak na OMV. Jsem zvědavá, co bude dneska večer :confused: Ale říkala jsem jí, že jestli to chce zkoušet, tak to má teda smolíka pacholíka :grinning:
17. srp 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jsem vás konečně dočetla úplně. Ty příhody s dětičkama - no super, už se taky těším :grinning:

A propos - slovo pipík - nedávno u nás byla kolegyně s dvouletou vnučkou. Kačenka pak doma vyprávěla, že máme miminko a pipíka. Myslela Pepíka... anduláka :grinning:

Janula, tak se tedy "srazíme" klidně ve třech tady v Králováku, taky bych ráda! Stejně si myslím, že když jsme takhle blízko u sebe, tak jsme se už musely potkat, třeba v Hypernově nebo tak. Já teda, kdykoli vyrazím tady po okolí, tak potkám aspoň tři maminy s dětmi a minimálně jednu těhulku. O děti teď nouze fakt není :wink: To je prima :slight_smile: :sunglasses:
17. srp 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, teda já vám závidím, tady vždycky ani na 3hodinové procházce nepotkám ani nohu:frowning2: pak když dorazím do Be, tak říkám, že to je přehlídka kočárků:slight_smile:jinak holky my nakonec botky koupili, jsou to capáčky kožené ale podrážku mají bačkůrkovou, v obchodě mi radili, co a jak, takže jsme je koupili a Páta je v nich boží:slight_smile: jo a my se v noci stále budíme, večer po kaši, kterou dáváme tak v 6, dostává ještě sunar, ale vypije ho málo, tak jsme zkusili s banánovou příchutí, vypije i 150, notmálního dá tak 60, tak jsem myslela, že přestane noční buzení, tak třeba už dneska v jednu jsme dávali další 180mlíčka, takže jsme na tom Kasli úplně stejně, prostě bez mlíčka spát nebude, v noci mu nějak víc tráví:slight_smile:
18. srp 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisek, a ty jsi odkud? A hoď do alba fotku s capáčkama :dizzy_face:
18. srp 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska ráno jsem se skoro počůrala smíchy. Malá objevila ručičky :grinning: Prohlížela si je, jako by si zrovna nalakovala nehty :sweat_smile: Povídala jim, koulela oči a tvářila se při tom děsně důležitě :grinning:
18. srp 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mirdisku, nebudi se Páťa náhodou jen zvykem? Některá miminka to prý dělají. Ale samo, že když jim dáš papů, tak si vezmou. U nás je to asi taky tak. Vždycky jsem po probuzení hned krmila, bylo to pro mě nejjednodušší, protože pak hned usnul. Teď jsem párkrát zkusila jen pochovat a usnul taky :grinning:

petul., tyhle pokroky jsou nejúžasnější. :grinning: Jeník se teď začal přetáčet z bříška na záda a vždycky, když se mu to povede, tak na mě volá, abych to viděla a pochválila ho :slight_smile:
19. srp 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Pamuk, mám stejný názor, většinou se budí v noci ze zvyku. Mě se podařilo odbourat asi před měsícem kojení kolem půlnoci a už máme jen to kolem 4h a to spíš protože mám strach, že když to zruším taky, tak bych přišla o mlíko a to ještě nechci, takže kojím, ale připravovat v noci UM, no to by se mi fakt nechtělo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by měl Kryštof smůlu. :grinning: Podle mě dítko po půl roce v noci jídlo nepotřebuje. Člověk je to musí naučit a to je někdy náročnější než nakrmit, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatí. :wink:
Petulko - ty pokroky jsou fakt super. Já jsem vždycky na Šmoulíčka strašně pyšná, když něco objeví a něco se naučí. Taky je s ním čím dál větší zábava. Přiznávám, že mě to mimi období zas tak moc nebavilo, teď je to čím dál lepší i když už nemám tolik času pro sebe. :slight_smile:

Holky, co ten srazík? Dejte nějaké návrhy, já bych vás a vaši drobotinu moooc ráda viděla i jinak než na fotkách!
19. srp 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak teda krmení v noci ze zvyku u nás opravdu není, před dovčou a na dovče bylo krmení jen 1x za noc, a teď už je to zase před půlnocí a okolo 4 hodiny. Vůbec nemám tušení proč se zase budí 2x za noc, ale asi nastolím teror a okolo té půlnoci mu prostě to mlíko nedám! No a chovat ho večer moc nechci, páč by si na to hajzlík zvyknul a pak bych musela chovat pořád! V noci ho z postýlky zkrátka nevytahuji :stuck_out_tongue_closed_eyes:

JJ, pokroky jsou super, teď zrovna jeden máme chodí se sušákem po obývýku jako s chodítkěm! Super věc na nábytek :angry: ale on je z toho úplně na větvy :grinning:
19. srp 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo srazík!! :dizzy_face: Co takhle ve Zdicích :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! tak krmení v noci bohužel taky znám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zase holky, kdy jindy má pít to mlíko? :sweat_smile: vždyt celý den už dávam ovoce, zeleninu s masem a tak a pak akurát na noc dávam mlíko a 3x po těch 180ml to ani nedá tu denní dávku. takže se mi zas tolik odbourávat to noční krmení nechce.
jo a kasli to mi musíš prozradit jak se ti povede udělat kaše že v ní stojí lžíce? :sweat_smile: já jí dělám podle návodu a furt teče, takže jí dávam ve flašce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
srazík - ve Zdicích klidně v té pizzerke :sunglasses: ale jináč se přizpůsobím, spíš berounačky dejte návrh, tak aby nás s mrnouskama nevyhodili :wink: ráda přijedu!
19. srp 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vklidu Zdice, my jsme mobilní. :slight_smile:
19. srp 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky, já si teda taky myslím, že to nebude zvykem, protože on se několikrát za noc vzbudí a přesně stačí jen pohladit a dát dudlík, přípdadně pochovat, ale tohle je úplně jiný pláč a jak říká Dzany, taky mám pocit, že toho mlíka už moc nedostává, takže už to beru, že to tak má být:slight_smile: a Grainne, mě příparav UM nepřipadá nijak tragická, já jak vůbec nekojila, už jsem holt zvyklá a mám systém, takže je to taky rychlovka, jen to nevyndavám z podprdy, ale z termosky:slight_smile: Petulo já jsem z Hudlic, kousek od Berouna. No nic, dneska jsme trošku protáhli pobyt venku, grilovali jsme, tak jsem lehce vyuzená, manžřa se pokouší uřvat řvouna, ale nějak mu to dneska nejde, tak budu asi muset nastoupit:frowning2:
19. srp 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska byl boží den :dizzy_face: . Měly jsme s kamarádkama maminkovský a miminkovský den.
A asi byl jiný vzduch nebo co, protože Hedunka v noci spala od sedmi do devíti ráno, ale na druhou stranu to bylo od narození snad poprvé, co vůbec nespala během dne :confused: . Překvapilo mě, že nebyla ani protivná a odpoledne se chtěla ňuchňat :dizzy_face: .

Jak píšete s tím krmením během noci... tak si myslim, že je to normální a 1x-2x to není žádná hrůza. Já taky k ránu dělávala UM a jak píše Mirdisek, pak už se nacvičí ten správný "gryf". S chováním bych byla opatrná :sweat_smile: , prso nebo flaška se odbourá, protože se prostě hlady mimi časem nevzbudí, ale když si zvykne na kontakt, tak to už je snad lepší mít ho v posteli a vyspí se všichni :slight_smile: .
19. srp 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim prichod do českých zemí.
Zraz - kludne aj Zdice (Kasli co by sme neurobili pre teba :wink: ), auto bude, cestu poznam :grinning:
Budenie v noci - tak uz znova kojime 2x - raz o polnoci raz o 4.00, skusala som ho aj ucicikat, ale bez uspechu iba co som ho pekne nasr....la. Ked sa zobudi a dam mu hned najest a vzapati spokojne zaspi.
Hlasim uz druhy den nabiehame na prikrmy, mrkva relativne chuti, vcera sme zacali tak zjedol tak len par lyziciek ale dnes to dohnal. Zato manza si natrel tu mrkvicku na chlieb v presvedceni ze je to moja kapiova pomazanka co robievam a pluje tu, ze co je to za sajrajt :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: janulko - prý kapiova pomazánka :grinning: dobrou chut! :grinning: a vitej zpátky :dizzy_face: jste tam byli docela dlouho, vid?
19. srp 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, dobrý historka :grinning: .
Kamarád mi zase jednou vyprávěl, že přišel v noci domů pod vlivem a měl hroznej hlad. A v troubě našel jen něco, co považoval za pomazánku. Tak část prostě snědl s chlebem, ale říkal si, že teda nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ráno povídal mámě, jak ta pomazánka byla výborná! Ona na něj koukala jak na blázna, protože to bylo mleté maso, které připravila, že druhý den upeče :slight_smile: .
19. srp 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
joo to chápu, že byl chutí překvapen, nebo spíš bezchutí? :slight_smile:
19. srp 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek