• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky, ježiš holky abyste si zase nemysleli že v C&A a HM nic nemají, to jako mají, ale zkrátka ne to co já potřebovala a za ty peníze co jsem chtěla. No a třeba máte jinej vkus jak já a bude se vám tam líbit hafo věcí, každá jsme jiná :wink:

Graine koukala jsem na fotečky, Kryštof je šikula, jen jsem si všimla, že máte poměrně nízko knížky v knihovničce, nemáte s tím náhodou problém. Já mít knížky v takhle dostupné, tak mi ja za chvilku Vojta všechny přečte a mám po knížkách :sweat_smile:
22. zář 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Grainne - velke gratulacie.
No u nas sa uz cita :grinning:. Filip chodi po styroch uz asi 2 tyzdne, takze pravidelne kontroluje obsah suplikov s DVD, hrackami, oblecenim, v kuchyni spočíta hrnce, či ich nemame malo :wink: a v chodbe skontroluje zajaca, ci ma co jest a pit :grinning: Minulý týžden prišiel na to ako sa postaviť, takže v postielke nespíme ale stojime a koho alebo o co sa da postavit tak sa postavi. Jasne ze si uz par krat nabil gebulku - dufam ze to nebude na osobitnu skolu, ta je draha :grinning: :grinning: :grinning:.
22. zář 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - Kryštof naštěstí zatím nepřišel na to, jak ty knížky vyndat. Jsou tam samé velké a těžké a jsou pořádně nacpané, takže je jde jen těžko vyndat. Ale on na to přijde, samozřejmě, to je jen otázka času. :grinning: :wink: Máme několik strategických plánů, ale zatím to odkládáme. Až nějakou "přečte", tak to teprve začne lítat. :grinning:
Jani - Kryštof ještě neumí otevřít šuplíky a dvířka, tak hrnce ještě nespočítal. :grinning: Ale pamatuju si velmi živě, když byl v tomhle věku synovec, takže se uuuuuž moooooc těšííím. :angry:
22. zář 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a už treti den sme bez dudliku, proste ho nechce, vypluva a zaspava zasadne bez neho. :wink: Co ma celkom prekvapilo, ale potesilo, nebudeme sa musiet odúčať. :dizzy_face:

Grainne - vzdy sa caka na prvu prckovu akciu a potom sa kona, aspon tak to funguje u nas :grinning: Nechavali sme ho na posteli, kym sa z nej v sobotu nestrepal. Uz ho davame do postielky ked odidem hoci na 20cm od postele.
22. zář 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé,Grainne úplně se červenám...
Janulo - tak jsem na tom stejně,dneska mi došly kalhoty a objednala jsem zimní bundu...tak třeba ven i vyrazíme. :sunglasses: ,ale velkou naději dávám burze.Možná bych tam zkusila i něco prodat za mrzký peníz. :slight_smile:
22. zář 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď to dočítám,takže
Janulko - velká gratulace,to jsou pokroky.To u nás se plení DVD,konferenční stolek v obýváku a šuplíky v kuchyni.Už si několikrát skřípnul prst,ale pokoj si nedal. :wink: Jo a taky nejlepší místo na hraní je psí pelíšek.Psinka raději opouští bojiště a většinu času,co je Marťa v akci,přebývá v koupelně...tam se na ni ještě nedostal. :grinning:
S tím dudlíkem jste šikovní.To u nás je opak...jsme závisláci.Teda hlavně je potřeba na spaní a když je rozmrzelý.

A jinak Martínek dostal oooobrovskou rýmu od Robči.Ten ji přitáhnul ze školy...fuj.Chudinka mi tu chrochtá a dusí se,jak mu to teče zpátky do krku.Naštěstí to teče.Nemáte někdo nějakou zkušenost z homeopatikama na úplně vodnatou rýmu??Ale fakt mu to teče proudem z nosu,jako z vodovodního kohoutku.Normálně si promáčel během odpoledne 2 trička.
22. zář 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, akurat minule som to preberala s nasou doktorkou, ja homeopatika mozem, mám s nimi dobrú skúsenosť. Na nadchu (rýmu :wink: ) takúto tekutú pre takýchto prckov ako su naši je ALLIUM CEPA - je to monokomponentný prípravok, 9 sila a dávkovanie je 4 x 5 granul denne. Pre starších ako je tvoj Robča je dobrá CORYZALIA -každú hodinu 1 tabletku cmúľať.
23. zář 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - děkuji za info,ale přes noc mu to zhoustlo a krásně zezelenalo :frowning2: ...takže jdeme do našeho oblíbeného
kalia bichromica,ale to allium si napíšu,třeba se bude ještě někdy hodit.
23. zář 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelko, doufám, že se brzy uzdravíte.
Kdy vlastně a kde má být ta burza? :confused:
23. zář 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - v materskom centre v slnecnici 18.10 v sobotu od 9.00-14.00hod. Príjem veci -zoznam s velkostou,cenou a jednoduchym popisom je v priatok 17.10. od 10-18.00hod, ak by si chcela nieco predat.
Dnes som tam bola na cviceni s gymbalonem pre deti od 6 t do 1 roka, bolo to super.
23. zář 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - děkuju. :slight_smile:
Teda, ale už ti chci dlouho říct, jaký ten tvůj Filípek je rychlík, jak to všechno umí o dva měsíce dřív než většina dětí. To my jsme teda tabulkový. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co mu do toho mlíka přidáváš, že mu to tak jde?! :grinning: Nejsou na ten vývoj třeba nějaký homeopatika. :grinning: A ty nám je tajíš, aby byl Filípek nejlepší. :grinning:
23. zář 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - děkujeme.Taky doufám.Hlavně bych se už v noci konečně vyspala...a ostatní taky. :pensive:
..a homeopatika říkáš,jo?!... :grinning: Kdyby byly,tak je dávám Robísovi... :sweat_smile:
23. zář 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)
děkuji Vám za rady s kašičkou-už jsem jí koupila, ale pořád stojí v polici....nějak se mi do toho nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ondráškovi teď 2 x večer stačila cca hodinka...a max přídavek když se při krknutí vzbudil...a zas spinkal do šesti do půl sedmý...tak to ještě odkládám....
teda jinak na to až mi bude malej přestavovat byt-jak tady čtu...tak na to se teda taky těšim:o)
jinak dřez i baterii máme:o) uff....už jen zabudovat:o)tak snad do konce týdne...jináč myčku nemám tak nějak to budu muset zvládnout já...
jani o tom cvičení na balonech jsem taky přemýšlela-jenže ještě jsme to nezvládly...
- ale sem ráda že jsem se dneska přinutila a zase vyrazila na aquaerobik:o))naposled jsem byla v únoru z břichem -ségra se přidala, takže mám i odvoz a doba 18-19 h úplně super -sem sice trošku rozlámaná ale je mi tak nějak fajn...
23. zář 2008 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, kočky :slight_smile: Na eberusce mají zimní zboží, tak jestli chcete, jukněte: www.eberuska.cz :wink:
24. zář 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky!
zdravím vás všechny :wink: a gratuluji k všem úspěchům - Kryštůfkovi k lezení, Filípkovi k papní a všem ostatním taky :wink:
marcim jaká byla noc? ustoupila trochu tá rýma?
my se v tom plácame už týden, nezabral nám ani nasivin, takže stříkam sterimar a odsávam )to je vždy breku jak kdyby jí vraždili :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
dnes jsme byly na 10měs ko (skoro v 11měs :grinning: ) a máme 8,80kg a délku nevíme, naše doki neměří :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo a zimní oblečko jsem skoro všechno vydražilana MMA :sunglasses:
24. zář 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Petul - ty nás ale zásobíš.Kde ty sekáče a bazary bereš?Jen tak náhodou jsem se chtěla mrknout,jestli objevím nějaká body,ale moc jsem nepochodila. :frowning2:

Dzany - noc byla opět náročná,ale už se nebudil po hodině,ale asi jen 5x za noc,tak to docela šlo.Ale rýma je to řádná.Ještě že jsem pořídila odsávačku na vysavač.Tohle bych růčo neodsála... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale taky je to z hrozným pláčem. :cry: Jinak u nás vede Vincentka a zdá se,že to pomaličku ustupuje.Nasivin dávam jenom na noc,aby se mu trošlu líp spalo.Taky začínám pět chválu na eukalyptus do aromalampičky.Super to pomáhá dýchat.
Tak ať se i vy brzu uzdravíte.
Já mám kalhoty a bundu na zimu taky z MMB.Jenom mám problém,jak určit tu správnou velikost. :frowning2: Body s dlouhým rukávem ale nemůžu žádné pořádně sehnat.Potřebuju 86,92 a na MMB nic moc není.Tak nevím.Třeba bude něco v MC.

Jinak naše 9 měs. kontrola u Dr. proběhla s úspěchem.Opět byl počúraný přebalovák.... :sweat_smile: Váha 9,20kg a 74cm.
24. zář 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Grainne - no rýchlik je, homeopatika mám :grinning: ale či sú na vývoj :grinning: :grinning: ? Normálne mi je až ľúto, že mu to ide tak rýchlo, že už nemám malého "ležiaka". :grinning: Bronka bola dlho ležiakom a taký prcek ved ona mala 8,3kg keď mala rok.
Dzany,Marcim - prajem rýchle uzdravenie, ono je to pocasie blbe a ako stvorene na nádchu. Martinek a Nelinka su pekne "kúsky" :wink:
L.Mysko - gymbalony boli super, najprv sme spievali, recitovali a cvičili s detmi, potom deti na balonoch a napokon maminky na balonoch a deti na nás čumeli, že čo to vyvadzame. :grinning:
Petula - len nas zasobuj tipmi aby sme minuli majlant :grinning:

Vidim že všetky zháňame bodyčka s dlhým rukávom, tak ktorá ich prvá objaví v tescu musí neodkladne informovať :grinning:
24. zář 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a bud.tyzden ide Bronka do školy v prírode, tak ja vyuzijem nečakané volno a pojdem na výlet na Slovensko s prckom, nechame MM tu, nech zaraba peniazky na tie e-bazary. :grinning:
24. zář 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Dzany, Marcim - taky přejeme rychlé uzdravení.

U nás leze rýma na mě. Tak doufám, že se stane zázraka a malá to nedrapne :unamused:

A těmi tipy na e-bazary mě většinou zásobí květnovky :wink:
25. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, a zkoušela jsi se mrknout do toho krámku, co je pod Billou (ze strany jako od parkoviště u brány)? Já tam teda dlouho nebyla, ale mívali tam dost dětských věciček. A manža nedávno koupil bodyčka (i když u nás teda panuje velikost 68) v tom krámku na rohu nad bránou - jak se dřív říkalo "u Trojana". Jsou to sice vietve, ale ta bodyčka jsou fakt pěkná.
25. zář 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - vietve jsou fakt dobrý,to jsem ještě neslyšela :grinning: :grinning: :grinning: Vidíš to,tam to zítra prubneme.Dobrý nápad.Byla jsem jenom u nás,snad se to jmenuje Gigatextil?? (dole pod silnicí je penny,dřív to byl snad autobazar) a ukořistila jsem jedno,ale nic moc to neéni.Bylo to jediné v 92 :rolling_eyes: ,86 neměli vůbec a to byli po zboží. :angry:
Občas sem hoď taky nějaký odkaz na bazárek.Není od věci něco zkouknout.
Přejeme brzké uzrdravení.

Janulko - ty se máš.Tak si to tam hezky užijte.A kampak jede Bronka na školu v přírodě?

Jinak rýma koluje celou naší rodinou.Nejlíp jsou teď na tom děti. :sweat_smile: Rodiče doma chcípají :sweat_smile:
25. zář 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pochopila som spravne ze vietve znamena vietnamci? Teda po našom Hong-Kong-Shop? :grinning: Ja som si to musela normalne vygooglovat aby som vedela o com je rec :grinning: :grinning:
A na temu google, vcera som dostala dobry vtip: Taku ti jednu tresnem ze ta ani google nenájde :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Holky na rýmu: grog, varené víno alebo slivovica. Tak nazdravie!
25. zář 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulka, jj, vietve jsou Vietnamci :wink: Ovšem Hong-Kong-Shop je výborná hláška :grinning:
25. zář 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj!
u vietví jsem už taky slyšela,ale já jim říkám ťamani :grinning: a náhodou myslím že na tohle období kdy děti ze všeho vyrostou za měsíc a hlavně když jsou jako naše Nela že nesnáší u jídla bryndák ani plínu a máme každý bodíčko od jídla :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak je body za 55,-Kč v pohodě
já jsem před 14 dněma koupila teda vel.80 s dlouhým v Plzni v Plaze je tam nějaký značkový krámek a měli tam toho dost, měli i nějaký slevy no ale po slevě pořád to body vycházelo na 177,-Kč - takže ho máme opravdu jenom k doktorce :sunglasses: a pak tam měli hezké zimní bundičky kolem 300,-Kč a koupila jsem moc hezky zvířatkový overálek za 145,-Kč (ale je to opravdu kvalitní bavlna)
janulko závidím cestu na slovač, taky bych jela :dizzy_face: segra má za 3týd. stužkovú :dizzy_face: ale dostanem se nejspíš až někdy v listopadu :pensive:
25. zář 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - ja som vyuzila situaciu, ze moje dieta ide do školy v prirode na 7 dni ( Marcim - na Orlík-Staré sedlo :wink: :slight_smile: ), MM je v praci, tak čo tu budem. A suseda je tiez zo slovenska z nedalekeho mesta ako ja, tak ideme obe. Vezmeme deti a šup na Slovensko. Aspon nam bude veselo v aute. Ja našťastie neberiem kočík, mám jeden u našich, tak sa zmestime do jedneho auta. Ďalší taký výlet budem mať až na vianoce.
26. zář 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak bodýčka stále nic. Já jsem tada teké parkrát už koupila i vietkongů nějaké overálky pro malého na spaní, jenže po jdnom vyprání šly do háje a s nimi i zapínání, prostě ty patentky přestali zapínat, takže od té doby raději nakupuji v tescu ty packy, vám že jsou kvalitní a ve finále, když to rozpočítám tak to jedno body vychází cca 45,- což je super :wink:

Jinak to vypadá, že snad už jsme překonali prvotní odpor k chození bez ručičky, od té doby totiž co Vojta ušel své 1. 4m sám, chození bojkotuje a vyžaduje u toho asistenci!Normálně se vždy doplazí k někomu z rodiny a tak dlouho natahuje ruky dokud ho nevezmeme a nechodíme s ním za jednu ruku! Je to fakt pakárna a nejlepší je když s ním za tu jednu ruku musíte běhat za kočkou :unamused: a v momentě kdy ho pustíte sebou lupne na břicho a začne se vztekat dokud ho zase nevezmete!!! :angry: No a dnes už si sám došel pro nabízený dudlík a sem tam sám stál aniž by se něčeho držel :grinning: Takže bysme mohli to chození do 1roku vypilovat :dizzy_face:
26. zář 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec, maminy :slight_smile:

Kasli, to je přece jasný, že mu musíš nabídnout něco, co mu bude stát za námahu, je to chlap a ještě k tomu chytrej :grinning: Se nebude honit jen tak, ne? :sweat_smile:

Holky, musím se pochlubit, konečně paseme!!! Já vím, že to není extra výkon, když je Barče 4 měsíce a týden, ale na hypotonické mimčo je to jako dooost dobrý :grinning:
27. zář 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo velká gratulace Barče, je to šikulka :wink:
27. zář 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - No ste sikovný, to je dobré.
Kasli - Petula má pravdu, je to chlap, chce to motivaciu. :grinning:

Holky, Filip má trochu rýmu, z nosa mu netečie, skor mu to zateka a kašle. Čo mi poradíte na kašeľ? Ide ma poraziť, ja sa tak tesím na to Slovensko a Filip mi to chce pokaziť :angry:
27. zář 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to píšu podruhé,protože jsem si to smazala...tak znova :rolling_eyes:

Petulo - supéée.Barunka je prostě NEJLEPŠÍ

Jani - takže pokud má hustý hlen,je potřeba něčím povolit...rostlinné Hedelix sirup,kapky(břečťan),Mucoplant jitrocelový sirup.Z chemických Mucosolvan sirup(u nás moc nefungoval),ACC příp. Solmucol sirup (stejná účinná l.).Poslední dávka by měla být nejpozději v 16-17 hod.,aby to nenutilo ke kašli večer při spaní.
Jestli odkašlává dobře,pak bych to asi nijak netlumila,aby se hlen dostal z organismu a nezůstával.A neděla ev. jiné potíže.Jestli je to už takový štěkavý kašel jako u larngitid,pak tlumit.Max. na noc,pokud ho to dráždí a budí se tím.
Z homeopatik dávám Kalium bichromicum 9ch 5grn/25ml vody rozpustit.Roztok se dává 3xd lžička.Je to na tzv. zadní rýmu s hustým,žlutým sekretem,který dělá na sliznici stroupky.Pak na chrapot se dává Dulcamara 9 ch ve stejném dávkování....toto jenaše oblíbená kombinace.Na nás fungující :wink: Pak je ještě homeop. sirup na kašel Stodal(nemám vyzkoušený-ale docela chválený)
Pokud teče z nosu pak dávám Vincentku,nebo Libenar,Sterimar...apod. mineralizované vody a na ucpaný nosík Nasivin,Otrivin (já dávám pouze na noc,aby se líp spalo)...Nesmí se dávat dlouhodobě.Likviduje nosní sliznici.Max. týden u prcků píšou 3 dny)
Odsávat,pokud je co.
Zvlhčovat vzduch. .........Spoustu věcí určitě znáš,ale snad jsem trochu pomohla a najdeš něco,co vám pomůže.
Držím palce a koukám,že Martínek taky... :slight_smile: ,ať vás rýma brzo opustí a nedopadnete jako u nás,kde postupně lehla celá rodina.. :confounded:
27. zář 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek