• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
autor
grainne, kde jsi byla na 3D utz? okukovala jsem Kryštůfka v tvém albu :sweat_smile:
24. říj 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Pamuk,

já mám to štěstí, že v ordinaci, kam chodím na gyndu před nedávnem koupili nový UTZ a ten umí i 3D. :grinning: Takže to nebylo ani tak drahý, asi 300,-.

Já jsem druhý trimestr celkem zvládala. Zato ten začátek byl krušný, to jsem byla schopna prospat den. :pensive: Ono to teď bude taky tím počasím. To jsou všichni ospalý. Podle mě na to nejlíp zabere spánek, procházky a zvolnit tempo v práci. :grinning: :wink: Teď už jim to tam stejně nevytrhneš.
24. říj 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zvolnit tempo bych ráda, ale nikdo nebere ohled. Nejvíc prudí ženská, která má 3 děti a jako jedinná oficiálně slyšela, že jsem těhule :fearful:

A spánek? Trpím šílenou nespavostí. Každou noc se vzbudím v 2,15 a už neusnu. Asi trénuju na noční kojení :grinning:
24. říj 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm... :angry: To znám. U nás se na to taky nebral ohled. Já měla to štěstí, že mi skončil projekt a tak mě tak nehonili, ale ostatní těhulky měly smůlu. :frowning2:
A naše nejvyšší šéfka má taky 3 dítka a ohledy taky moc nebere. :confounded:
Prostě se snaží z lidí vyždímat co jde.
S tím spaním ti neporadím, ale je to normální. Jen na každou těhu to přijde jindy. Mě se to stává až poslední dobou a jen občas.
Teplý mlíko s medem jsi večer zkoušela? Nebo třeba aromalampu?
24. říj 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pridavam sa k vam aj ked este nie som uplne na 100% vaša ) , tesim sa ze spoznam aspon par maminiek a buducich maminiek este pred mojim prichodom do Berouna. Som v 24 tt, cakam svoje druhe babo, zatial je vsetko v poriadku, lebo pri dcere ( 7,5 let ) som od 29 tt bola v nemocnici, diagnostikovali mi gestozu a v 32 tt som porodila dceru ( 1060 g, 41 cm ). Tak sme si užili inkubator, nemocnicu, cvičenie – vojtovku, ale do roka mala dobehla „normalne“ deti, tak sme ok. Ešte stale pracujem ale na Slovensku aj ked muz je uz takmer 2 roky v Beroune. Ja mam termin 13.2.08, nastup na matersku zaciatkom ledna a vtedy by som sa chcela aj s dcerou (7,5 let ) prestahovat do Berouna za manzelom. Ale porod by som asi rada absolvovala v mojom rodnom meste, ale ak to nevyjde, chcem mat v zalohe Hořovice. Takze som rada, ze som sa docitala nieco o Horovicich, chcem sa tam ist pozriet a dohodnut sa s nejakym gynekologom. Stale riesim veci ohladne zdrav. poistenia, pediatra pre dceru aj pre miminko, doktora a gynekologa pre mna a muza ( no tomu staci asi len obvodný doktor, nie? :slight_smile: ), prihlasenie na prechodný pobyt atd. Este pred presťahovaním musim absolvovat jednu cestu tam ( okolo 1.11.07 ) a skusit nieco vybavit, aby mi vsetko neostalo na poslednu chvilu. Koho mi doporucujete z gynekologov v Horovicich?
24. říj 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, k dotazu z předchozí stránky: unavená jsem, ale dá se to. Manža je zvyklý podílet se na chodu domácnosti a to je velké plus. Mě nejvíc trápí atopický ekzém, který se mi v těhu ale hooodně vysypal, je to děs. Kdo to nezná, nepochopí. Jsem buďto celá rudá nebo celá suchá. Dvakrát denně vyklepávám z oblečení neuvěřitelné množství šupinek svojí vlastní kůže. Mám sice nějaké masti, ale ty pomáhají jen hodně pomalu - pochopitelně nesmím hormony. Navíc jsou mastné, takže se tak 20 minut mažu a pak musím ještě 15 minut počkat, než se oblíknu, abych si nezničila věci. Pak si sáhnu do vlasů a rázem jsou mastné. No nepřála bych to největšímu nepříteli :angry: Jo, a kam chodíš k dokymu, že tam mají 3D ultrazvuk?

Janula, vítej mezi námi, skorokrajanko :slight_smile: Pokud jde o gynekologa v Hořovicích, já se setkala pouze s MUDr. Křenkovou a jak jsi tady asi už četla, můžu ji jen doporučit. Pokud bys třeba chtěla gynekologa přímo v Berouně, já mám výbornou zkušenost s MUDr. Fuchsem. Kdybys chtěla, můžu ti na něj poslat číslo do IP. Netuším, jestli bere nové pacientky, ale co - za zkoušku nic nedáš. Jo, a jak jsi psala o pediatrovi - já jsem jako malá chodila k MUDr. Mašatové. Je výborná.
24. říj 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
k MUDr. Fuchsovi chodím já :wink: Ale spokojená jsem tak na 50 %. Ale fakt je, že přímo v Berouně si gynekologa nevybereš.
24. říj 2007 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - moc tě tu vítám! :slight_smile:
Budete bydlet přímo v Berouně? Zatím to vypadá, že přímo z Berouna jsem jen já :frowning2: , holky jsou z okolí.
Pediatra taky řeším. Byla mi doporučena Dr.Jelínková. Sídlí pod náměstím u řeky. Jestli budeš chtít dám ti na ní telefon. Akorát je tam jen v úterý a pátek odpoledne. Svým ovečkám, ale prý! dává na sebe mobil.
Pro mě je to z ruky. S malým prckem se lítá k doktorce co chvilku. Bydlím na sídlišti. Je tu taky nějaká dětská Dr, tak se asi ze začátku nahlásím k ní a uvidím.

Peťulko - ekzém je svinstvo. Musí to děsně svědit. :frowning2: Asi bych se zbláznila! :astonished: Jedna kolegyňka na to taky trpí a v těhu se jí to taktéž zhoršilo. Chodila na nějakou fototerapii a asi jí to trochu pomáhalo. Mám se ti zeptat? Ale je to určo v Pze.
Na gyndu chodím na Lužiny. Pracovala jsem na Butovicích, tak mi to vyhovovalo. Teď uvidím, jak to budu zvládat.
24. říj 2007 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ďakujem za privitanie, byvali sme ( teda muz mal prenajaty byt ) v Beroune na Kostalkovej ulici, ale prave sa stahuje na Kralovsky horizont – a to už patri do Kralovho Dvora ako som zistila. Dceru som prihlasila do skoly do Kralovaku, pre mna bola podstatne aby to bolo momentalne co najbližšie, aspon kym sa trochu rozhliadnem. Pediatra asi skusim tiež v Kralovaku, neviem, musim sa porozhliadnut ked tam teraz budem.Ale Grainne a Petula dik za ponuku, možno ju využijem.
Gynekologa by som asi skusila priamo v Hořovicich, lebo som len nedavno zistila ze Beroun nema porodnici, co ma prekvapilo, a ja budem v lednu uz v cca 34-35 tt takže to už je „zrelé“ na pôrod. A dakujem ze tipy gynekologa, vyskušam.
24. říj 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, dík za tip na fototerapii, já mám doma biolampu, tak ji zkusím. Doteď mě to nenapadlo. A to ty lampy vyrábíme!!!

Janula, tak to budeme téměř sousedky. Budeš bydlet v bytovém domě nebo v rodinném domku?

Škola v Králováku je dobrá a vypadá to tam i celkem pěkně (byla jsem tam volit :grinning:). A přímo v Králováku na sídlišti je dětská doktorka, nepamatuju si jméno, ale má ordinaci v paneláku v ulici Nad Stadiónem. Určitě tě tam někdo nasměruje :wink:
25. říj 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Kasli nastupuje zítra ráno na císaře!!!!!
25. říj 2007 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
třeba to na Kasli do rána ještě přijde přirozeně :slight_smile: nebo na císaře musí ze zrd. důvodů?
25. říj 2007 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, právě, že ze zdravotních důvodů. Tak prosím, prosím, prosím, drže palce!!!!!
25. říj 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky z Berounska:slight_smile: ted jsem zjistila že tu máme i takové téma, tak chci jen reagovat na tu doktorku z Králováku, je to Mašková, minulý týden jsem se u ní byla poptat, čekáme mimi 8.12.a byla moc příjemná, takže mohu vřele doporučit :slight_smile:
25. říj 2007 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem śi vzpomněla na Kasli. Moc jí držím palce
26. říj 2007 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, já s Kasli včera mluvila a říkala jsem jí, že jí tu všichni drží palce (i na říjnovkách), tak vám všem moc děkuje a pozdravuje. Já ji uklidňovala, že to bude všecko v poho, ale to víš, že jsem teď nervózní jak sáňky v létě :wink:
26. říj 2007 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám tu čest vám oznámit, že Vojtíšek je na světě a z mojí kamarádky Kasli je maminka!!! Malý váží 3,57 kg, měří 49 cm. Tatínek byl nakonec u toho.
Jo, a prcek přišel na svět v 11.08, císařem, jak už jsem psala včera :slight_smile:
26. říj 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to ho kasli docela vykrmila:slight_smile:)
Hlavně, že jsou oba ok :slight_smile:
26. říj 2007 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula, budeme byvat v bytovem dome, oznacenie je to "B" hned prvy dom pri tom lesiku. Ja vlastne vobec neviem aka je to ulica :sweat_smile:
Doktorku vyhladam a hned sa s nou dohodnem ( ja musim mat veci naplanovane, inak je zle :slight_smile:
Kasli, gratulujem k Vojtiskovi, dufam ze ste obaja ok a budete skoro doma.
26. říj 2007 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, veliké gratulace k Vojtíškovi :slight_smile:
28. říj 2007 v 19:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, to je skvělá zpráva! :grinning: :grinning: :grinning: Ať se Vojtíškovi i Kasli daří. Držím palce s kojením a vůbec zvykáním si na maminkování. :wink:
Nějak to utíká.
29. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula, tak to budeme opravdu téměř sousedky. Myslím, že se ta ulice jmenuje Okrajová :wink:
29. říj 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisek - nechceš se k nám taky přidat? :slight_smile: Rády tě tu uvidíme častěji.
30. říj 2007 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - ahojky, ráda se přidám, já si pořád jenom tak pasivně koníka pročítám, si říkám že ted už skoro ani nemá smysl vám do diskuse lézt, jste partička, ale jestli to neva, ráda se přidám:slight_smile:jsem totiž přistěhovalec, odstěhovala jsem se sem za manželem a moc tu nikoho neznám a nemám, takže každá dobrá duše se hodí:slight_smile:
30. říj 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že naopak teď je ta správná chvíle se někam zařadit do diskuse. :wink: Ono se teď začne dít věcí a mimísky je třeba konzultovat.

Já tu taky nikoho neznám. :frowning2: Ale mám pocit, že ty jsi taky z Králováku a ne přímo z Berouna, co?

A kam se chystáš rodit?
30. říj 2007 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisek, co tě to napadlo, že bys neměla vstupovat do diskuze? Každá nová düšička je vítána :wink:

Grainne, kde přesně na sídlišti bydlíš? Já tam bydlívala. Ta doktorka - není to náhodou právě MUDr. Mašatová? Jestli jo, tak to je v poho :slight_smile:
30. říj 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem kousek od Berouna, taková malá vesnička, kde nic moc není... Rodit chci jet do Hořovic, tak doufám, že si to prcek nerozmyslí a nebude chtít na svět dřív jak ve 36.týdnu, to by mě mrzelo, mě se tam totiž docela líbilo, i když u nás to ted stejně vypadá na císaře, nechceme se otočit, tak je to vlastně jedno... a co ty, kam se chystáš jet rodit?
30. říj 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nedá mi to, musím se podělit o včerejší zkušenost s kožní doktorkou v Berouně (MUDr. Borodáčová). Jako ekzematik mám v těhu prostě velký problém (už jsem to tu psala). Dostala jsem nějaká nehormonální mazání, s tím, že pokud se to zhorší, mám přijít. Tak jsem tam včera naběhla. No, a paní doktorka mi řekla, že proč tam vlastně chodím, když vím, že ona mi nic jiného nehormonálního dát nemůže (jak to mám asi vědět a proč mi teda říkala, ať přijdu...) a že ji vlastně nutím, aby mi napsala kortikoid. No tak mi ho napsala, s tím, že jsem jí musela podepsat poučení o používání v těhu. Doslova mi řekla, že na plod by to mít vliv nemělo, ale že kdyby se náhodou něco stalo, tak se půjde po tom, co mi kdo dal. Chápu, že se chce krýt, ale strašit mě nemusela a teda hlavně na mě nemusela být hnusná. Tu mastičku jsem si nevyzvedla. Jo, ještě paní doktorka řekla, že co bych chtěla v takovéhle zimě, že to je přece jasné. Mimo jiné také připojila obvyklé poučování o používání sprchového oleje atd., ale to já přece DÁVNO VÍM, jsem ekzematik 30 let!!! Manžel nevydržel a paní doktorku do telefonu solidně seřval. Obrátím se na známého doktora v Praze, měla jsem to udělat už dávno. V dnešní době, kdy existuje fototerapie a jiné věci, se v Berouně chovají takhle. Prostě sto let za opicema.

No a teď mi volala ségra, že právě mluvila s paní doktorkou Křenkovou a představte si - ona, která se mnou nemá de facto nic společného, mi zjišťuje, co všechno je pro ekzematičku v těhu vhodné. To je panečku přístup!!! Doporučila Jarischovu vodu + nějaký pudr a ještě řekla, že mi během zítřejšího dopoledne zjistí další věci a mám jí odpoledne zavolat. Jo, a taky řekla, že po 8tt můžu kortikoid použít, ale že i tak by byla hodně opatrná. Tímto velmi, velmi, velmi paní doktorku chválím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Rovnou jí řeknu, že bych u ní chtěla rodit, tohle mě přesvědčilo definitivně.
30. říj 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak to je zkušenost, k takové paní doktorce snad raději ani nechodit že? :angry: Člověk si myslí, že tu snad jsou pro nás a ono je to pomalu otravuje, když něco potřebujeme, fakt hrůza! Tak k této paní kožní opravdu určitě nepůjdu, díky za info, tak hlavně že se našel někdo, kdo ti poradil a je ještě ke všemu ochotný, to v dnešní době není jen tak!
30. říj 2007 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

některý lidi by si měli líp vybírat povolání a nelézt, kam evidentně nepatří. U doktorů a sester to platí dvojnásob. :angry: Peťulko, doufám, že ti něco na ten ekzém zabere, moc ti držím palce.

Jak se jmenuje ta dětská, kam se chci jít zeptat (ještě jsem tam samozřejmě nebyla, jsem strašná :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), nevím. Nějak jsem to zapomněla :confounded: , ale je to u pošty.

Mirdísku - na obracení má prcek ještě čas. ELucince se otočil v 37tt. Ten můj lump byl v téhle době taky vždycky na kontrole KP. Minule už byl hlavou dolu, ale já mu nevěřím. :wink: On se strašně mele. Dneska tam jdu, tak mi držte palce, ať je stále hlavou dolů. :confused:
31. říj 2007 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek