• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Tak holky, ja ruzovu napriklad vobec nemusim, ale moja Bronka šla automaticky po tejto farbe :unamused: a to podotykam u mna urcite nevidela, nikdy som tu farbu nepreferovala, tak do cca 2,5 roka mala aj tak vacsinou "chlapcenske" farby (zdedili sme kopu veciciek od kamoskiho syna ) a ona vzdy chcela vsetko v ruzovej. Drzalo ju to takmer do teraz, nedavno sa preorientovala na oranzovu. :wink:
No hlasim ze Filip ma teplotu, uvidime ako sa to vyvinie, zajtra mame odchod domov, to bude cesta :angry:
3. říj 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Používala jste některá to tekuté mýdlo z lékárny, jak používají v porodnici? Kolik stojí?
Díky :wink:
3. říj 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! tak to já růžovú mohu :grinning: samo že né od hlavy k patě, ale mně to prostě k tě miminkům tak nějak pasuje :sweat_smile: :dizzy_face: a jsem ráda že mám holku, ale ono i pro kluky už dělaj krásny oblečka :dizzy_face: takové ty prdácky vestičky, košile, bekovky - no nádherááááá :sunglasses: a klukům sluší i červená, oranžová, žlutá a moje nejoblíbenější je vojenská zelená v kombinaci s oranžovou :dizzy_face:
maleva - myslíš šmýrové mýdlo? ja jsem ho používala do 3měs. a cena se pohybuje podle velikosti skleničky my jsme měli myslím 250ml za cca 50,-Kč. Byla jsem s ním fakt moc spokojená, teraz ho používam na opláchnutí zadečku když se pokaká.
3. říj 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maleva - já používám šmírové mýdlo stále. Je to fakt trošku dražší. Nevím přesně kolik, protože pokaždé kupuju jinou skleničku. Ale asi tak jak píše Džany. :wink: Taky se to bude asi lišit lékárna od lékárny.
Taky jsem s tím maximálně spokojená a používám převážně na zadeček. Zatím jsme se vůbec neoprudili. Klepu, klepu, klepu....
Džany - já si taky myslím, že jsou teď už i na kluky hezké věci. :slight_smile: A růžová v přiměřeném množství je fajn. :wink: Máš pravdu že k miminkám prostě sedí. To jo. :grinning:
3. říj 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malevo - tak já taky ještě používám šmýrové mýdlo.A dáváme jak na zadeček,tak i na celé tělo.Jinak v lékárně se to jmenuje Spiritus saponis kalini a je to vlastně základ,ze kterého se vyrábí různé šampony a tekutá mýdla podle receptu.Jinak na prcka je super.Ani moc nevysušuje jako klasické mýdlo (kostka).Používáme od maloška.Nám moc vyhovuje.Cenově přesně už nevím,ale nezdá se mi nějak dražší.Některá značková kosmetika je daleko dražší. :wink: A hlavně by na něj neměla být nějaká výrazná alergie,protože neobsahuje zbytečné parfémy.

Dzany - já jsem se právě těšila na červenou a holčičí obrázky - kytičky,panenky a taaaak.Chjo... :sweat_smile: Oranžovou a žlutou tu malému klidně natáhnu taky,to si nenechám ujít.Ale většinou je všechno modré a zelené,a s autíčkama,a s balonama a už mě to přestává bavit.. :unamused: Ale nic s tím neudělám.
3. říj 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotka kočárku přidána. :wink:
Marci - asi si budete muset pořídit ještě jedno. Na třetí pokus už to vyjde. :wink:
3. říj 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Grainne - nestraš.Při mém štěstí by to byl zase kluk. :grinning: :grinning: :grinning:
3. říj 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kočky :slight_smile:

Grainne, Kryštůfkovi to v kočárku sluší, vypadá spokojeně :dizzy_face:

Ještě k tomu oblečení mimísů - já byla přesvědčená, že budeme mít kluka, a těšila jsem se právě na ty bekovky, autíčka, letadla... Dokonce jsem i koupila dvoje modré laclíkové šortky, jedny z nich mají na kapsičce auto :grinning: Ale co, Barča je měla na doma a prý jí to nevadilo :wink:
4. říj 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak máme tatínka zase pryč :cry: . Na víkend jsme s Heduš u rodičů a pak zase vzhůru do reality :sweat_smile: . Odjezd nebyl tak bolestný jako minule a Hedvika byla na letišti ve svém živlu. Hodím nějaké fotky. Nejdřív chtěla chodit spořádaně za ručičku, pak ale zjistila, že je to na prd. Neustále šplhala na odbavovací pásy, cloumala stojánky, málem jí zabalili do té cestovní fólie a chtěla šťárat do cizích zavazadel. Pak taťkovi sebrala ID kartu, bez které nemohl letět a odmítala mu jí vrátit, házela si jí za krk a utíkala pryč :grinning: .

Jak se tady tak "bavíte" o oblečení, tak já toho nedávno dost nakoupila v Tescu a něco v HaM. A jsem ráda, že tu Berušku přestěhovali do města. Růžové máme skoro všechno a ve všech odstínech :unamused: , aspoň se to pere při jednom. Loňskou zimu Hedula přežila v modré kombinéze a myslím, že jí to nijak nepoznamenalo.

Marcim, nooo, do třetice všeho dobrého :grinning: !
4. říj 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim prichod domov, cesta v pohode, na Slovensku prsalo - Slovensko smutilo :grinning: , ale uzila som si to. Len Filip je na antibiotikach, bola som tam na pohotovosti u znamej, mame teplotu a rastu nam jednotky horne. NO radost :unamused:
Šmírové mydlo? :astonished: TO vobec nepoznam, ale asi ho skusim, ja sa priznam, ze ja nepouzivam ziadne mydlo pre prcka, len cistu vodu.
K tym satam - nas Filip ma na spanie take ruzove nohavicky :grinning: po Bronke :grinning: a tiez neprotestuje :wink:
4. říj 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak po týdnu se hlásím. Byla jsem trochu mimo páč mě z hodiny na hodinu a to doslova skolika hnisavá angína! BYl to fakt nářez jelikož jsem nebyla schopna ani si dojít na záchod :zipper_mouth: ! Manža si na mě bral paragraf a za hojné asistence mé mamky se staral a stará o malého! No a ten mu to dává pěkně sežrat, jelikož do toho všeho má rýmu jak cikán švihadlo, a je protivnej a nechce spát, no děs běs! Teď odjeli na návštěvu k dědečkovi, budou tam přes noc, prý aby si také užil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ale co mě trápí, teď není momentálně malého rýma ani moje angína, ale to, že malej mě teď prostě vůbec nechce!!!!! Když k němu přijdu a chci si s ním hrát, tak odleze k tátovi, když ho chci poňuchňat tak začne řvát jak tur a natahuje ruce buď k tátovi nebo k babičce! NO zkrátka mě naprosto odepsal :cry: Strašně mě to vzalo a vůbec nevím co mám dělat!!!!

Jo a k oblečení, já strašně chtěla holčičku a naprosto zbožňuji holčičí módu v H&M, Loni jsem slintala nad krásnejma šatičkama v japonckém stylu v granátové barvičce a vážně uvažovala o tom že z Vojtěcha udělám Vojtěšku! Na ale i na kluky se dají sehnat prďácké věcičky například toto mám naobjednáno od nextu :wink:
http://www.next.co.uk/shopping/children/youngerboys/15/10
http://www.next.co.uk/shopping/children/newborn/24/2
http://www.next.co.uk/shopping/children/youngerboys/3/9
http://www.next.co.uk/shopping/children/youngerboys/15/18
http://www.next.co.uk/shopping/children/youngerboys/15/3
4. říj 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - cikan švihadlo :grinning: :grinning: :grinning: Ja sa vzdy pobavim na tvojich prispevkoch. A ze ta prcek nechce - myslim ze je to len take obdobie, jeho to urcite prejde, aj ked to cloveka zaboli v srdiecku. :confounded:
A oblecenie je nadherne, ja to velmi ani nepozeram, lebo muz by mi okamzite zobral kreditku a vykazal z baraku, ked by zistil stav konta po mojej navsteve na par internetovych stránkach. :grinning:
4. říj 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulo tenhle nákup byl také povolen teprve po velké několikrát opakované večerní debatě! Ale já si ho prosadila, budu to mít přes kamarádku přímo z Anglie tak doufám, že se vyplatí i ta cena :grinning:
4. říj 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - no věcičky krásné. :dizzy_face: To bude Vojta fešák...:slight_smile: A s tím malým si myslím taky,že to přejde.Uvidíš.Jenom jsi s nim nebyla tolik moc,jako před tím.Děti ví,že u maminky je nejlíp.
5. říj 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
teda kasli-úža věcičky.....fakt tak sem si to všechno hezky prohlídla-moc moc se mi věcičky od nextu líbí a hlavně i materiál je vzdycky superno ale my zatím budem u toho koukání :unamused:
Jinak včera měla premiéru nemléčná rýžová kašička:o)a ještě že máme kočičky:o))-snědl cca 4 lžičky-ale vypadal jako po celým talíři
a jak pak pěkně papal od maminky-dokonce ani blbosti nedělal...
jinak máme rýmu a trošku kašel...ale jde to kapeme,vysáváme a snad se toho brzo zbavíme....
a teď vás jdu dočíst:o))abych věděla co nového jukala jsem jen na tuhle stránku :sunglasses: ale malej se rve s žirafou takže asi mám ještě chvilku "volna"
6. říj 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téda Kasli - Vojta bude fešák. :sunglasses: Oblečky jsou nádherné! Určitě mu budou mooooc slušet.
L.myško - 4 lžičky na první ochutnávku je velký úspěch! Nám kaše začala jakžtakž chutnat až tak po měsíci a to občas snědl 2lžičky a konec. Ale teď už spucne plnou misku. Takže trpělivost. :slight_smile:
Berynko - na jak dlouho ti manžel zase odjel? To ti musí být doma smutno. :frowning2:
6. říj 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, ty věcičky jsou fakt úúúžasné :slight_smile: Vojta je fešák i bez nich, takže s nima... no to se budou holky prát. Hele, pověs mu na krk cedulku "reservován pro Báru" :grinning:

L.myska, to je Ondrášek šikula :wink: Já jsem zvědavá, co bude říkat ta naše kóča, až to zkusíme. Zatím se otáčí po prsu s otevřenou pusou, tak snad nebude mít s jídlem problém. Jo, a kočičky si asi pochutnaly, co? :sweat_smile:
6. říj 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
L.Mysko-tak to mate uspech, Grainne má pravdu, nám to trvalo asi 1,5mesiaca než mu začala kaša chutit, aj to mu do nej musim dať jablko aby ju zjedol
Dzany - aky bol cibulák? Burčiak chutil?
Inak vyzera to ze prekonávame 6 detskú nemoc. ALe má aj antibiotika lebo bol zahlienený, 3 dni mal vysoke teploty a teraz je celý vysypaný - na brušku, na hlávke, za ušami. A evidentne ho to svrbí. Davam mu fenistil. Este som nevedela či to nemá od hrozna, dávali sme mu hrozno, strašne mu chutilo. Myslíte že by sa z toho mohol vysypať?
6. říj 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - já myslím, že by to v klidu z hroznového vína mohlo být. My jsme taky trochu osypaní, ale už skoro 14 dní a nevím pořádně proč.

Holky, chtěla jsem se zeptat, jaké autosedačky pro děti 9 - 15kg jste kupovali? :confused:
6. říj 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Heduš chrupká, tak mám volno :sunglasses: . Těšila jsem se, že podle předpovědi bude hezky a ono nic :frowning2: .

Jani, asi to bude ta šestá nemoc, když měl Filípek teplotu a pak se osypal. To by odpovídalo. Jinak hroznové víno u nás frčí taky, Hedula je na něm téměř závislá, ale pak zase nafouklá jak balón :sweat_smile: .

Grainne, taťka se nám vrátí cca za dva měsíce. S touhle autosedačkou moc neporadím, my nakonec máme tu do 36kg, vybrali jsme od Inglesiny. Ale do té doby stejně nevydrží :unamused: . U těch do 15kg jsou velice dobře hodnocené ty Roemer, v e-shopech je mají často v akcích, tak ta cena není tak strašná. A i Chicco jsou dobré. Taky záleží, jestli v autě můžete mít ten isofix.
6. říj 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, děkuju za tipy. Obávám se, že ve Felicii mě bude isofix na houby. :grinning:
6. říj 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - správny tip - volala som doktorke, tipovala tiez šiestu nemoc :frowning2: No uvidime, ked to zmizne, prcka otestujem s hroznom zas. :wink: A kam chodi taťka na tak dlho?

Grainne - suseda kupovala tu Roemerku, dalsia potom Maxi Cosi. Len ma prekvapilo že sa nedaju dat viac do lahu, pamatam ze ja som pre Bronku mala taku co sa dala dat takmer ako vajicko. Ale vraj je to nebezpecne u autosedaciek ktore su už zasadené v smere jazdy tak sa to uz nerobi. Hold vývoj ide dopredu. :wink:
6. říj 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
no dneska je to fakt na prd s tím počasím :stuck_out_tongue_closed_eyes: akurát ráno jsme se dostali do mc a ted vysedávame doma, doufám že se to zlepší.
my máme taky autosedačku 9-36kg značku přesně nevím, nebyla moc drahá, na dlouhé cesty nejezdíme takže nějaké special požadavky jsem neměla. no momentálně ještě jezdíme v vájíčku :grinning:
janulko - burčák už tradičně byl nejlepší mělnický :sunglasses: a trh byl tenhle rok docela fajn, přišlo mi že bylo hodně cibule, tradičných řemesel, krásne sušené dekorace a tamani byli jenom na okrajích kam jsem už nelezla :sunglasses: akurát jsem nenašla frgál :astonished: takže jsem porušila svoji tradici.
tak at vám nemoc rycle zmizne, my jsme zatím tu šestou neměli. no a víno jsi myslím že může být alergén, ale spíš hodně nadýma :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem dnes probla dát 2měsíčky mandarinky - chutnala jí úžasně :dizzy_face: tak jsem zvědaváí jestli se taky neosype.
jéé Berynko - 2měsíce? to jsi statečná že to zvládaš :dizzy_face: a Heduška je určitě hodné dítě když to zvládaš tak dlouhou dobu sama :dizzy_face: a bydlíš sama nebo máš poblíž někoho kdo ti pomáha?
6. říj 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne kamarádky mají Romerku, ale na naše poměry byla docela drahá, takže jsme pořídili Maxi Cosi Priori XP, myslím že je to takový zlatý střed ani drahá ani levná ale v testech vychází dobře :wink: Jinak Chicco nevím viděla jsem na vlastní oči a přijde mi dost vachrlaté :wink:

Berynko jsi machr! 2 měsíce bych bez manži nepřežila!

Peťo no nevím, nevím jestli nás budete ještě chtít! Z milospána se stává strašnej generál, má v lati celou rodinu a když není po jeho tak se může pos..........., takže aby s ním Barča nebyla chudák nešťastná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. říj 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mi máme sedačku chicco a vypadá slušně.Je to tedy nějaký starší model,dostala jsem od bráchy,ale na to moje pojíždění po městě a přilehlém okolí to naprosto stačí.

Jani - šestá nemoc to klidně může být.Měl ji Robča a taky 2 dny strašně vysoké teploty,až nám Dr. dala antibiotika a najednou to spadlo,teploty nebyly vůbec a nádherně se osypal.Přesně nevím,ale snad do týdne to bylo pryč.Takže klidně to šestka mohla být.Jenom si pamatuju,že se začal osypávat od hlavičky a během dne se to přesouvalo postupně přes krk,hrudník až na nožky.A stejným způsobem to odeznívalo.Nejdřív se to ztratilo na hlavičce a zkončilo na nohách.

Bery - 2 měs.?To je docela dost.A co na to říká Heduška,když po tak dlouhé době taťku uvidí?
6. říj 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, zdravím po dlouhé době. čtu tady o osypání. Tak my se osypali z rýžové kaše od Nutrilonu, přidávají do toho skořici a vanilku a to jsou pěkný svinstva pro miminka. Jeník byl olezlej až hrůza,úplně se mu to silo do fleků. Pač jsem netušila, že je to z té kaše a ládovala jsem mu ji měsíc. Teď ji 14 dní nejí a zlepšuje se to. Tak doufám, že s toho zbavíme a nestane se z toho atop. to bych ten Nutrilon snad zažalovala
6. říj 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak super, kůň zase běží :wink: .

S tím odloučením to není zas tak hrozné, je to spíš o zvyk. Hlavně ta vidina návratu je něco, minule to bylo úžasné :dizzy_face: . S Hedunkou jsme spíš samy, oboje prarodiče jsou z ní sice naprosto hotoví :grinning: , ale za babi s dědou od manžela jezdíme spíš my a moji rodiče jsou dost pracovně vytížení. Takže si to tak nějak organizuju podle sebe. No, někdy i vysypat koš je kumšt :sweat_smile: . Myslím, že Heduš tatínka pozná, minule s tím nebyl větší problém. Jen teď v neděli viděla nějakého tmavovlasého kluka a už z dálky na něj z kočárku mávala, volala a smála se. Docela mi jí bylo líto, že se spletla :pensive: :grinning: .
7. říj 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - je to opravdu dlouho. Já bych z toho asi byla docela špatná. O víkendu se už vždycky těším, že mě manžel víc zastoupí v té rodičovské úloze. V týdnu se s prckem třeba i několik dní vůbec nevidí. :sweat_smile:
Neuděláme nějaký srazík, když jste holky takové osamnělé, že bysme vás trochu rozptýlili? :wink:

Nakonec jsme objednali autosedačku Romer, tu nejnovější a samozřejmě nejdražší v kategorii bez isofixu. No hrůza. :rolling_eyes: Jenže já jezdím relativně dost a bezpečnost je pro mě na prvním místě. :sweat_smile: Takže jsme se rozšoupli. :grinning:
7. říj 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, tak říkám si, že třeba manželky námořníků to mají ještě horší :grinning: . Nebo jsem viděla pořad o těch chlapech, jak dělají na ropných plošinách :confused: . Je to sice dobře placené, ale jsou dlouho v tahu a ta práce je strašně riziková.
Sedačka ať vám slouží!!! :slight_smile:
7. říj 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
přeji všem krásné ránko a i celý den.Tak asi to cvíčo má na mě dobrý vliv....je mi tak nějak dobře:o)
Berynko,teda dva měsíce bez manži...uff no máš můj obdiv...já jsem nesvá když je pryč dva dni...natož dva měsíce a to ještě mám okolo naše a ségru....
Jinak dík za pochvalu Ondráška....pokračujeme dobře:o))dál s kašičkou včera snědl večer šedesátku:o)po lžičkách
a udělal mi radost....a hlavně abych nezapoměla-vyrazil mi dech-už nechce být na zádech ale když sem ho dala na bříško tak super pás hříbátka a povedlo se mu převalit na záda-a to se mu tak zalíbilo a bylo mu to k smíchu
že jsme nedělali včera nic jinýho-no a samozřejmě blindili jak o život, jak se mu to v bříšku honilo....ale pohoda
příští týden jdeme k paní doktorce tak konečně půjdu s úsměvem že na bříšku se nám už líbí
:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Peťul no kočičky si pochutnali...ale včera už měli smolíka pacholíka :wink: jinak moc hezký fotečky:o)
Grainne-já jsem pro se rozptýlit:o))
8. říj 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek