• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Jéé Filipecku promiň já jsem úplně zasklila,že jsi tu byla.Tak přeju,ať to mluvení brzy začne a aby to bylo už v pořádku.
A jste moooc šikovní bez plínky.U nás starší taky začal bez plínky až někdy ve 2.letech a pak ještě nějakou dobu na noc.A než šel do školky (2 a 3/4 roku) taky byla bez.Sice se asi ještě 2-3x počural do postýlky,ale natolik mu to vadilo,že pak to udržel.Vím,že ze začátku jsem ho třeba ještě ve 21-22 hod. lehce probudila a posadila na nočník a pak spal.Ale dlouho jsem to tak nepraktikovala,protože mi ho byo líto tak násilně budit a on sám to pak už vydržel.

Jani - běží,ale právě,že by se navíc otevřelo pro začátečníky.Zatím mají 4 maminky a potřebují aspoň 10.(Takže kdyby jste někoho znali,kdo by měl zájem....Paní mi psala,že počkají do konce října a pak se rozhodne jestli to bude či nikoli).Tak by mě to mrzelo,kdyby to nevyšlo.Docela jsem se těšila,a taky by mi to bodlo v práci.Jinak na ten páteční chodi Grainne.Ta by ti mohla poreferovat. :wink:
9. říj 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso a jak to máš naplánované se školou až se narodí mimísek?Dáš odklad nebo pojedeš dál?
9. říj 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - v pátek na Aj je narvááááno. Se vůbec divím, že jsem se tam dostala, asi jsem měla jednou zase štěstí. :sunglasses: Ono je tam spousty maminek co pokračuje a jen pár nás tam je nových. Kdyby se to tam uvolnilo, tak dám vědět. :wink:

Míšo - copak studuješ? Já jsem děsně zvědavá ženská, promiň. :grinning:

Filípečku - z mluvení si nic nedělej, pokud není problém se sluchem, tak se ti dříve nebo pozdějí rozkecá. Jinak jsem slyšela, že je propojená jemná motorika rukou a mluvení. Ty centra v mozku jsou nějak blízko či co....no prostě prý pomáhá, když se procvičují taky prstíky. :wink: Ještě jsem četla, že se dá různě cvičit svaly kolem pusinky, třeba sfoukávání svíčky a tak. No a hlavně trpělivost a hodně na ně mluvit, prevíty :sweat_smile: . Ale to asi všechno znáš. No a propadátoři znakové řeči pro batolata tvrdí, že znakující dítka také dřív mluví. :confused:
9. říj 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, já se musím pochlubit, že aspoň přibližně tuším, kde jsou Tachlovice :grinning: Dělala jsem totiž v Rudné.
10. říj 2008 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
Petulko - seš prostě 1*****

Holky,dneska to byla noc.Martínek se před půlnocí probudil.Tak byl přebalen a nakrmen,ale spinkat to se mu nechtělo.A takhle houkal až skoro do jedné.Dokonce se vzbudil i starší,což je co říci,prtože,ten se tak snadno probudit nenechá.A mrňous se vzbudil ráno už v 6 a stále houká....Auuuu,já bych spala klidně i z něj.:pensive: Už jsem nějaká zmlsaná.Kde jsou ty časy,kdy jsem vstávala po čtyřech hodinách... :sweat_smile:
10. říj 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - asi bola zla konštelácia hviezd, lebo nas prcek celu noc knural, obcas sa prebudil ale ja som spat nemohla. A to je uz 2.den.
Grainne - fakt je narvano? :astonished: Ja som chvilku vahala kym sa rozpapame a vydrzi v ten cas v herni, lebo on zvykne od 9.00 spat a pani v MC mi povedala ze v pohode, ze ten piatkovy nebyva taky plny. Tak si ma prekvapila. :confused: A ake mate ucebnice? A Krystufka mas v herni zatial? Lebo ja ho tam budem musiet davat. Teda ak mi pani povie ze mozem ist :slight_smile:
10. říj 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, rozhodně nejsem jednička :grinning: Ale dík.

Holky, asi byla fakt blbá konstelace hvězd. I ta naše Růža Šípkovic se vzbudila (pravda, ve 21.00), přišlo mi to jako to, čemu se říká noční děs. Takhle pláče, když se něčeho lekne. Jo, a holky na květnovkách taky psaly, že jim děti na dnešek spaly blbě :wink:
10. říj 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zkuste splašit Marci nějaké začátečníky do té Aj, nebo jí to neotevřou. :wink:
10. říj 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych ráda někoho splašila, ale když neznám v Berouně a okolí žádnou maminu, co by s anglinou začínala :fearful:
10. říj 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to byli asi nějaké erupce na "Slunci",nebo na měsíci??? :wink: ..nebo kde.

Petulo - nech se pochválit. :grinning: Zeměpis mi nikdy moc nešel,ještěže je na netu Mapa... :grinning:
10. říj 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Grainne - seš zlatíčko ....
...teda všichni tady... :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, tak u nás se dneska spalo krásně. Byli jsme vzhůru jen 2krát. Ráno teda vstáváme v 5, ale v 7 jsme to s Jeníkem oba zalomili a spali do 9:slight_smile:

Já bohužel taky o žádné mamině, která by s aj začínala, nevím.

Jo holky, co všechno je potřeba s sebou na cvičení na gymbalech? Já si na mimibick zapomněla deku a byla jsem za blázna, když jsem pod Jeníka dávala plenky, aby neležel na zemi.
10. říj 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
teda vy jste se rozkecaly :grinning:
vítám novou skoro maminku :wink: a přeji krásny zbytek těhulkování :dizzy_face:
Filipecku tak jak píšou holky, taky si myslím že se nemáš čeho bát že se určitě rozkecá. a byla jsi na nějakém vyšetření? třeba ušní nebo neurologie? nebo řekla doki že máte ještě čas?
holky tak se přidávam do klubu hrozné noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: nad ránem jsem to už nevydržela a zavolala tchýně že či chce nebo né že Nelu dneska vyfásne na celý den. No naštěstí nenamítala a v půl 10 si jí vzala a jedu pro ní až kolem 18hod :sunglasses: ty jo tak mám doma takový klid jako už 11měs né :grinning:
10. říj 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - netreba ti nic, daju ti balon a staci ti plienka co rozprestries na ten balon , ale ja som ju nemala a nic sa nedialo.
Dzany - v tomto pripade by som aj rada svokru na blizku ale to len na chvilu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechcela by tvoja aj moje dieta ? :grinning: Ale prajem ti, len si to uzi.
10. říj 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k té konstelaci hvězd nebo co to bylo - mě napadlo, jak bylo to zemětřesení, jestli to třeba mimča nemůžou nějak víc cítit. Jako že by byly citlivější na takovou tu atmosféru (protože otřesy cítit nebyly), co kolem toho je. Znáte to, jako třeba když se blíží bouřka, jak je takové napětí. Mě zaráží, že zrovna ausgrechnet ve stejnou dobu najednou začnou miminka plakat. A to i chroničtí spavci jako je naše Bára (a na květnovkách další dva, kteří taky jinak spí, až se hory zelenají) :confused: :sweat_smile: No nic, jen úvaha... :wink:
10. říj 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - třeba na tom něco je.Starší mi naprosto pravidelně reaguje na úplněk.I když teď už to není tak intenzivní,jako když byl mimčo.Takže určitě jsou daleko citlivější než dospěláci.A když je to takhle u vícero mimin najednou,to už něco asi bylo.Myslím,že dneska půjdeme všichni brzo spát. :pensive:
10. říj 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - hlídačku si užívej.Taky bych kluky občas někomu předala a udělala si doma HAVAJ :sunglasses: No,co až jim bude 18,třeba už nebudou maminku tolik potřebovat. :sweat_smile:
10. říj 2008 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - byla jsem v Berouně na logopedii a doktorka řekla,že je to divné aby nemluvil,ale dává mi čas do 2,5let,a pak nás pošle na vyšetření na mozeček.Jinak na ušním jsme byly a to je vše v pořádku.

Grainne - skoro vše,co jsi mi napsala jsem zkoušela,ale potvůrka malinká se snaží,ale nechce se mu povídat.všemu rozumí,vše co mu povím mi donese,nebo odnese,ale jinak nic.Věřím pomalu,že se rozmluví,ale zatím asi ještě necítí pocit,že by něco více pověděl.
10. říj 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme dnes vyrazili na výlet na Kodu, vyzkoušet kočárek trošku v terénu. Moc se to vydařilo, jen jeden úsek do kopce, listím kamenitou pěšinkou byl poněkud náročný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale jinak super. Jsem byla šťastná, že jsem se dostala takhle ven. Pak jsme si objednali pizzu, takže jsem ani nemusela vařit, to bylo taky výborný. :sunglasses:
11. říj 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkýýý, konečně Kryštof ukazuje první znak. :dizzy_face: Takže umíme Jak jsi veliký?, takový pochybný Paci-paci a teď krásně znakuje Světlo. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - gratulace,jste šikulkové... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim, ve skole pojedu dal, to bych musela skolu ukoncit uz ted, protoze se malej ma narodit do zkouskouveho obdobi, takze musim vsechny zkousky udelat v prosinci :slight_smile:
grainne studuju CVUT elektrofakultu :slight_smile:
petul.a jo jo Tachlovice jsou kousicek od rudne, do prahy kousek do berouna kousek, hlavne kdyz jsem pöjizdna autem :slight_smile:
Holky neporadily by jste mi nejake cviceni pro tehulky v Beroune, nebo blizkem okoli mezi Berounem a Rudnou?
12. říj 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak u nas to nebolo zemetrasenie ale horna dvojka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: este nie je uplne von ale uz sa klube.
Grainne - Krystof je sikulkaaaaa, u nas sa jak si veliky vobec nechyta, cumi co blbneme. :grinning: Ale paci-paci to vie. A dnes si zatlieska ked som ho nasla na zachode ako sa bavi s kefou na umyvanie zachodov. Ci si s nou aj zuby umyval tak to radsej ani nechcem vediet :grinning: :grinning: :grinning:
Filipecku - kamoskin syn nehovoril do 3 rokov, vsetkemu rozumel, vsetko ukazoval ale hovorit ani bohovy. Az v skolke. A dalsej kamosky dokonca nehovoril do 4 rokov az potom. Tiez absolvovali vysetrenie, vsetko bolo ok. Takze proste niektorým sa nechce kecat.Ved sa nakecaju dost za cely zivot :grinning: :grinning:
Miso - holky ti urcite poradia ale viem ze v Kytce robia nejake cvicenia vo vode pre tehotne.A myslim ze aj MC Slnecnica nieco robi, pozri www.
Grainne - kde je Koda? My sme na tento vikend vymyslali program, tak vcera sme boli v zoo v plzni a teraz pojdeme pozriet Solvanovy lomy. Ale rada by som sla nabuduce niekde na prechadzku len tak do "hor" okolnych. :wink: A prosim na tu anglinu, mate nejake ucebnice?¨
Marcim - na uplnek reagujem aj ja, blbo sa mi spi a mala takisto.
12. říj 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - Koda je kousek za Tetínem. Tadyk http://www.mapy.cz/#x=132364544@y=135412736@z=12@mm=TTtP@sa=s@st=s@ssq=Tet%C3%ADn@sss=1@ssp=124174336_123060224_146817024_146259968
Objíždíme to zezadu přes Tobolku a parkujem, jak ta žlutá opouští silnici, pak po modrý, tam to zkracujem tou lesní cestou na zelenou a pak zpět přes Tobolku. Je to tak 5km. Náročnější je jen ten začátek za Kodou. :wink:
12. říj 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo - jsi šikula a to máš denní studium nebo dálkové? A v jakém jsi ročníku?
12. říj 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
v Kodě jsou fajn procházky, jen už tam moc nejde sluníčko. Od nás je to co by kamenem dohodil, ale děsnej kopec. Nám sem sluníčko teď už nesvítí vůbec, tak jsme se vydali na prochajdu za sluníčkem. Krosili jsme to teda taky terénem, že se divím, že kočárek vydržel.
12. říj 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
grainne - studuji dalkove, ale jsem teprv v druhaku, proto se mi to nechce prerusit
12. říj 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Miso - a co máš za obor.Holek na elektro asi moc není,co? To je jako u křížového výslechu (hyhňajícísesmajlík)
S tím přerušením to chápu.Já při prvním jsem si dala odklad o rok a přijít do nové třídy po roce,s novýma lidma bylo docela náročné.A máte to vymyslené jak s prckem na přednáškách...zkouškách?
Jo a ve Slunečnici otvírají po prázdninách nové předporodní kurzy.( www.mcslunecnice.cz )Jestli cvičení,to si nejsem jistá.Kytka a snad i Ploutvička pro těhulky taky něco mají,ale to je asi jen ve vodě.

Grainne - to musela být super procházka.

Janulko - Záchodová štětka vede. :grinning: :grinning: :grinning: A paci,paci ještě an pořádně neumíme,takže je Filípek vážně šikovný

U nás taky už umíme "jak seš veliký" a Marťa má z toho děsnou prču. :grinning: Grainne - jsme vám v patách!! :grinning:
12. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, já myslím, že by to byla hloupost studium přerušovat. Prostě si tenhle semestr uděláš zkoušky v předtermínu, jak říkáš. Možná příští semestr nebudeš zvládat chodit na přednášky, ale vysoká škola přece není o přednáškách, že. :grinning: Určitě bez problémů zvládneš. :sunglasses: Oni jsou většinou rozumní a nechtějí dělat dálkařům problémy. :slight_smile: Jedna moje kamarádka chodí na do školy s mimčem a manželem a odbíhá ke kojení. :wink:

Dneska jsme vyjeli ai na letos poslední vyjížďku na kolech k Berounce. Bylo to bezva. Ale docela jsem se zapotila. :grinning:
12. říj 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, no ja vas obdivujem, mne sa do skoly nechce ani za svet, ako tak zvladam nejake tie kurzy, najma anglictinu. No proste smekam klobouk :wink:
Grainne - diky za tipy, ak bude pekny bud. vikend, mame kam ist. Vcera sme boli v tych Solvayovych lomoch, bolo to super, pocasie krasne, decka mali zazitok.
13. říj 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek