• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Marcim, grainne - :slight_smile: prednásky vážně nemají moc cenu, aby mi nekdo precetl prezentaci, to muzu doma v posteli taky :slight_smile: jinak studuji manažerskou informatiku, takže různé programování a vse okolo pocitacu + ruzné ekonomické žvasty jako ekonomie, pravo, statistika :slight_smile:
13. říj 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Miso, to mas ale odbor :astonished: :wink: A to sa hovori ze zeny nemaju hlavu na PC a techniku. Len im dokaz že to tak nie je :grinning:
13. říj 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny !
tak koukám jaké všechny pokroky mrnousci dělaj :sunglasses: jak jsme velký neděláme vůbec :confused: a paci paci začala dělat minulý týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: zato včera tleskala i cirkusu Humberto :sunglasses: se koukal a děsně se u toho smála a tleskala :sweat_smile:
Míšo teda taky tě obdivuju - já jsem příklad tipické ženy - kdysi když začali DVD-čka , tak jsem se mm ptala že když ho půjdu vrátit do půjčovny jestli ho mám taky přetočit :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a PC je nad moje síly pochopit jak to všechno ví :sweat_smile: akurát vím že se tam ty údaje cpou v nějaký jednotkový soustavě (to si pamatuju ze školy)ale tot vsio :grinning:
ináč u nás celkem pohoda, ted plánuju roční oslavu, tak zkoumám recepty na dort :wink: tak jestli máte někdo nějaký lehký a co by mohli i prcci tak sem s ním :wink: :dizzy_face:
jináč jsem štastná že je krásně, miluju babí léto :dizzy_face:
a teda ten zeměpis v Berounském kraji mi nějak vůbec nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: - KODA, sOLVAYOVÉ LOMY? vůbec nevím o čem mluvíte :grinning: :sweat_smile:
13. říj 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, kočky :slight_smile:

Taky se přidávám k těm, kdo milují babí léto :wink: Začíná to být moje nejoblíbenější roční období, tedy spolu s jarem. Letní čtyřicítky faaakt nemusím.

Míšo, koukám, že jsi výjimka potvrzující pravidlo, co? Taky tě obdivuju. Ne že bych byla technický antitalent - u nás doma jsem já tou osobou, která zapojuje přístroje a je nadšená z toho, co všechno to umí. Ale studovat tento obor... no klobouk dolů.

Přidala jsem pár foteček: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1963943&vReferer=
13. říj 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
když mě právě fascinuje pronikat do neceho, co si chlapi uzurpujou a dělají, že ženy tomu nemuzou rozumnět, a ja jsem takova napul chlap - teda mentalne :slight_smile:
dzany jestli znáš nepečený dort ze smetany a piskotu, tak doporucuju ten i pro prdliky :slight_smile: mimochodem u nas v rodine, co jsem ho zacala delat se uz nekupujou zasadne zadny kremovy dorty, ale delam tenhle, je neuveritelne rychlej, bez peceni, a zdobit se da taky bezvadne :slight_smile:
13. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, dort ze smetany a piškotů je fakt mňamka. U nás taky slaví úspěch :wink:
13. říj 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
No Mišo - super.Ekonomika mě napadla,že by tam něco takového mohlo být ale ty počítače,to seš dobrá.Já jsem ráda,že jsem zvládla net :grinning: Kamarádka studovala Báňskou,obor ekonomie....takže se už ničemu nedivím. :sunglasses:

Ad dort - já dělám klasické piškotové těsto,pečené ve formě,ale dovnitř pudinkový krém.Je to moc dobré a hlavně i manžel to baští,a ten sladké normálně skoro vůbec.
A jak děláte ten ze smetany?Je to s tou zakysanou?
13. říj 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo - já bych možná dala ještě tak ty počítače, ale to právo a ekonomie, to by mě zabilo. To mě fakt nikdy neoslovilo. Máš můj obdiv. A motat se do tzv. "chlapských" oborů schvaluju. To je správný. :slight_smile:
Sem s receptem na smetanový dort. Sbíhají se mi sliny.

Babí léto mám taky moc ráda, jen musím bojovat s manželovým "optimismem", který už vidí za rohem zimu, sníh a mráz a nějak nedokáže ocenit ty barvy toho "umírajícího listí", jak on říká té nádheře. :grinning:

Džany - nic si z toho nedělej, já taky nevím, kde jsou ty lomy. Jdu to hledat na mapě. :wink:
13. říj 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak o Solvayových lomech už jsem někdy předtím slyšela, ale došlo mi to až když jsem si to našla na mapě a jukla na jejich stránky.
13. říj 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - ano zakysana, ale ja davam obcas aj jogurt. Je fantasticky. Ale ten tvoj ten vyzera tiez dobre a decka ho mozu.
13. říj 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, ten dort je zázračně jednoduchý - jen vrstvíš do dortové formy: piškoty, na to zakysanou smetanu, oslazenou a smíchanou s ovocem, zase piškoty a znovu smetanu s ovocem. Necháš ztuhnout v ledničce. A já si to ještě zjednodušila tím, že ho nedělám jako klasický dort do formy, ale fláknu to do misek a hotovo :wink: Nejhorší je vydržet, než to ztuhne :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, ne vždy jsme vydrželi :grinning:
13. říj 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a ten jogurt taky zatuhne?Není to pak stále tekuté?Nebo to mícháte smetana+jogurt?
Jinak to znám,ale dělali jsme to,že jedna vrstva se smíchala smetana s marmeládou,druhá s kakaem (granko) a třetí s vanilkovým cukrem a bylo to i hezky barevné.
13. říj 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - treba to zmiesat tak je to lepsie a stuhne to lepšie.
Grainne - no to som rada ze poznam niečo čo vy nie :wink: :wink: :grinning: ja som to tiez nasla na nete, da sa tam ist zo Svateho Jana, je to 4km do kopca a nie je to na kocik, ale my sme nasli este moznost ist z Bubovic cca 2 km lesnou rovnou cestou a da sa ist s kocikom, je to krasna prechadzka. V prehliadke je prehliadka skanzemu, jazda vlacikom (odporucam pre vase drobce to sa im bude pacit ) a prehliadka štoly. Trvalo to cca 1-1,5hod, cena rodinneho vstupneho (2dospely a neobmedzeny pocet deti - to sa mi páči :slight_smile: ) - 150 KC. Ale da sa kupit len jazdu vlacikom za 40Kc dospelý 10 KC dieta a decka na to nezabudnu. Len su otvorený iba do 25.10. potom až v dubnu :frowning2:
14. říj 2008 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, recept na ten dort je přibližně takovýhle, dvě zakysané smetany zamícháme s ušlehanou šlehačkou (se ztužovačem) osladíme podle chutí, zamícháme do toho oblíbené ovoce a ted, kdo je hračička tak muže piškoty vyskládat a na to vrstvit smetanovou hmotu a zase piskoty atd... ale ja hmotu smíchám s piškotama, asi tak dva balíčky, čím víc tím líp (zase ne moc, každý piškot by měl být obalený hmotou), ono to líp ztuhne, dam to do dortové formy (nejlepší je taková ta nerezova, co ma odendavaci spodek se stenou), kterou vyložím potravinovu folii, pořadně uplacam a prikryju zase folii a zatížím, necham do druhého dne ztuhnout, pak dort vyndam, odstanim folii a dal zdobim treba zase slehackou a ovocem... :slight_smile:

jinak s jogurtem to urcite jde taky protoze ty piskoty nasajou tu vlhkost jogurtu
14. říj 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dík za recepty :dizzy_face: ten nepečený dělám i já - ze zakysané smetany , půlky piškotů namočím do silné kávy a vrstvym s banánem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: je to mňamka ale není moc pro drobce. Nejvíc mně inspirovala marcim :wink: udělám asi do dortové formy piškot, ten rozkrojim, zlepím vanilkovým pudingem, potřu navrchu tvarohovou náplní, poskládam navrch ovoce a zaliju želatinou no a navrch příde obrovská jednička :grinning: :grinning:
janulko hned jdu mrknout na ten web, docela mně to zaujalo a fakt jsem o tom ani neslyšela a přitom každý rok děláme procházku - vlakem do Srbska, pěšky do Bubovic na "vodopád a pak lesní stezkou na Karlštejn - štreka něco kolem 5km ale opravdu nádherná příroda :dizzy_face:
14. říj 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko - solvayovy lomy mě teda nadchly,asi ještě zkusíme o víkendu,odle počasí,udělat vílet.Myslím,že kluci,nebo spoň junior,by byl nadšen.

Dzany - On to není jenom pudink,je to takový krém.Do 300ml mléka+cukr podle chuti,jak máte rádi sladné+pudink a uvaříš.Do vlažného se zamíchává kostka másla.(Já stejně nikdy nevydržím čekat do ochlazení),takže do teplého pudinku vmíchám po částech máslo,ale musí se pořád míchat.Nevím,jestli by se to dostatečně spojilo,kdyby to byl jen uvařený pudink,ale asi jo,jenom by to bylo asi trochu tužší.A tahle dávka je dostanečná na dvakrát nařezaný korpus dortu a ještě vyjde i na potření okolo.

Jinak ten nepečený dort děláme jenom ze zakysanky,ale zkusím to pro tentokrát namíchat s tím jogurem.
14. říj 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: jo vílet...výlet by jsme si udělali :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face:
14. říj 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: Ahojky:o)
teda tady se to pěkně rozjelo - dočítám vás dva dny :wink: už jsem zvládla i ten dortík se zakysanou smetanou
u nás je to jedinej dort kterej baští celá rodina:o)
Jinak Peťulko zas pěkný fotečky...
my jsme o víkendu vyrazili na Svatou do lesů a malej byl z toho zase pěkně odvázanej asi 20 x si sundal ponožky jak byl šťastnej a jak se mu líbilo v lese-měli jsme sklopenou boudičku u kočáru
zdravím všechny,přidávám taky fotečky a mažu za malým páč je na balkoně v Libertě:o)a lumpačí
14. říj 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, krásný fotečky :dizzy_face: Ty jok, Ondrášek už je fakt chlapisko. V těch lacláčích je k nakousnutí. Jj, v těch na vítání klíďo může :wink:
14. říj 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
l.myska - máš krásného drobečka :slight_smile: koukala jsem, že jsi rodila v hořovicích, mohla by jsi mi trosku poreferovat jake to tam je :slight_smile: děkuji
14. říj 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - pre tvojich chlapcov by to bolo úúúúplne super, dokonca nas Filip bol nadšený z vláčika. Proste chlapi :grinning: Inak 25.10. je tam setkáni prátel staré techniky, budú tam staré automobily, modely motorov atd.
L.Mysko - Ondrášek je fešák :slight_smile:
Dzany - to je tiež super nápad s tým výletom. A v Buboviciach je vodopád? :confused: Viem ze je tam aj letisko ale to sme nestihli. Tak nabudúce.
14. říj 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - včera jsem "sprdla" manžu,že to tam zná,ale nic neřekne. :grinning: :grinning: :grinning: Pokud by to vyšlo tak bych tam chtěla jet toho 25.To se z toho Robča zjeví.On je to technik a všechno ho staršně zajímá.Tuhle v po cestě od známých řešili s manžou,jak funguje motor u auta a jak vlastně může auto jezdit. :confused: Ještěže to řešil s ním.Já bych to sama takhle dohromady nedala. :sweat_smile: Jinak super nápad na výlet.

Holky - ty prckové vám tak rostou...úžasné.Holčičky do krásy a kluci do síly.
15. říj 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, a můžu o Hořovicích poreferovat já? Jedním slovem: DOPORUČUJI!!! Když si přečteš příspěvky o pár stránek dozadu, hodnotily jsme je tady a kdo tam rodil, byl spokojen. Stručně řečeno - mně se moc líbil přístup personálu jak k dětem, tak k maminám. Nám třeba dětské sestry hodně pomohly k tomu, že dodnes plně kojíme (zaťukávám), a to jsem po císaři :wink: Líbilo se mi i to, že všichni mají osobní přístup, není to žádná továrna na děti. A to v době, kdy jsme tam byly my, furt někdo zvonil na sály a skoro se rodilo na chodbě :grinning: I tak si dokázali zachovat osobní přístup. A vybavení taky prima - třeba pro miminka, co mají novorozeckou žloutenku (a těch je snad 90%), mají takové panely do postýlek, kterými se miminka "svítí", takže můžeš mít mimčo u sebe a nemusí být na svícení zvlášť, jak je to běžné v jiných nemocnicích. To třeba pro mě bylo hodně důležité. Jo, a moje ségra nepoznala, že malá má na sobě erár, myslela, že jsem jí tam přivezla oblečení :grinning: Takže i to tam bylo celkem pěkné. Jo, a až se potkáš s MUDr. Ševítem, nebudeš chtít jinam :dizzy_face:, že jo, holky? :grinning: V Hořovicích dělají samozřejmě i předporodní kurzy. Ale my na něm nebyli a nic se nestalo :wink: Ještě jedna věc - nemají stop stav, takže tě přijmou vždycky a taky se tam nemusíš předem registrovat.
15. říj 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul.a děkuji za info, uplne jsi me nadchla, sice mame nejbliz motol nebo kladno, ale ja sama jsem se narodila v hořovicích, a taky tam pracuje muj tatka a v horovicich mam i gynekologa, takze tak nejak to smeruju tam, a doktor me uklidnil, ze to fakt na porod stihnem i kdyz to nemame za rohem :slight_smile:
jeste jsem se chtela zeptat, u porodu, prikladaji miminko a mas miminko u sebe na pokoji?
15. říj 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišo - včera som na teba myslela, bola som v MC slunečnice a maju tam kurzu pre tehotky, cvičenia pre tehotky a celkom dost.
Marcim - tak tohto sa bojim, ale ak bude Filipko po tatinkovi tak to až taky technik nebude. :grinning: Inak mam po prd.... lebo pre mna je technika španielska dedina.
15. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, po klasickém porodu miminko přikládají. Já měla císaře, ale dali mi malou hned aspoň pomazlit a přivezli mi ji, jak to bylo možné. Je tam 100%ní rooming in, takže mimčo můžeš mít u sebe, jakmile se na to cítíš. Ale třeba mojí spolupacientce se stalo, že klučík hned první noc řval a řval a řval a ona se nemohla vyspat, tak ho odvezla na novorozenecké a sestry si ho v pohodě nechaly, aby si ona mohla odpočinout. Takže jsou takové docela přístupné :wink: Jo, a hádej, kde jsem se narodila já... No jistě, v Hořovicích :grinning:
15. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem koukala na slunečnici, a ty kurzy maji v idealni hodinu, hned jsem se prihlasila, a uz se moc tesim :slight_smile:

petul.a diky za info, takze uz jsem rozhodnuta pro Hořovice :slight_smile:
15. říj 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky můžu Hořovice jenom doporučit.Byla jsem tam dvakrát a je to tam čímdál lepšejší...a Ševít....hmmm....na toho se těš. :dizzy_face:

Jani - Robča to je extrém.Loni u našich na prázdninách rozdelal takovou tu nádržku na vodu u WC,protože se chtěl podívat dovnitř,jak to tam funguje... :sweat_smile: No,bylo z toho docela halo. :grinning:
15. říj 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojky..
Míšo Peťa to pěkně popsala Hořovice:o) já jen dodám a trošinku shrnu teda stejně jako Péťa doporučuju-takže tvoje rozhodnutí akorát potvrdím:o)
Jinak co se týče přiložení mimča po porodu-rodila jsem normálně,v pohodě a rychle se sympaťákem Ševítem:o)
-po porodu je mimčo pořád s tebou a pořád ho vidíš,vše dělají před tebou což je super, ale aby mi ho dali k přisátí sme museli s manžou říct-automaticky to nedělají ale o tom se zmiňujou i na těch besedách co dělají)
a po těch dvou hodinách co seš na porodním sále a mimčo se nahřívá vedle tebe ho pak vezmou-vykoupou ti ho,oblíknou,přivezou, ale mě na 1. noc ho vzali s tím abych se vyspala a odpočinula ...že to tak dělají
a pak od rána od šesti byl už pořád se mnou .
Ale po tom co jsem se bavila se spolužačkama a s kamarádkama který rodili tak různě po republice:o)
od Teplic po Karlovy Vary, tak Hořovice jsou jednoznačně super tím že do porodnice si vezeš věci akorát pro sebe - kalhotky po porodu a vložky do podprsenky-jinak nic víc nepotřebuješ(já sem měla ještě noční košily),na mimčo tam všechno mají(což jak sem zjistila rozhodně normální a běžný nejni.

Jinak dík za pochválení fotek, ale od včera dává-fňuká,kňourá ufff a umí se vztekat a vrčet no to sem zvědavá jestli se mu ten jeho od mala tak častý úsměv vrátí...
Jinak rýžovou nemléčnou kašičku miluje baštíme lžičkou(to ho musím pochválit že i bryndoš už není moc zadělanej:o) 60 - 100 ml podle toho kolik se mi podaří odstříkat-jen sem se chtěla zeptat v půl roce kolik tý kaše může dostat??protože pak normálně ještě kojím....
15. říj 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysko - my jsme taky začínali kolem 100ml a pak ještě dokojit.Uvidíš,jak je malý spokojený,kdyby mu to bylo málo určitě by ti dal vědět.Někdy,když toho měl Marťa hodně málo,naředila jsem třeba mlíko,na požadované množství,vodou.Někdo dělá nemléčné kaše jenom do vody.Tak bych se toho nebála.

A ještě k Hořovicím - já jsem měla tu smůlu,že ten den bylo hooodně porodů.Naštěstí jsem měla pokoj na sále volný,ale když se mi malej narodil a doktor mě zašil,tak mě hned šoupli na postel a na chodbu.Martínek šel hned na novorozenecký.Což chápu,protože byla zima a večer a novorozeně na chodbě ...nic moc.Pokoj uklidili a hned šla rodit jiná mamimka,která chuděra musela počkat až porodím já.A v podstatě,skoro ihned to už měla k porodu.Malého mi dali hned na břicho a přisát,ale tak nějak se nám to oběma nepovedlo.Ale je fakt,že taky spěchali,abych uvolnila pokoj a tak se s tím nikdo moc nepáral.Na šestinedělí jsem byla asi 2 dny na pooperačním pokoji.Byly jsme tam 4 maminky.Děti nám na noc odváželi na novorozenecký,ale ráno asi v 5,30 nám je dali na ranní kojení a pak jsme je měli celý den.Jakmile se uvolnily pokoje,hned nás dali po dvou a děti jsme měli už stále u sebe.
Takže záleží na tom,kolik maminek bude zrovne rodit a jak moc budou plné pokoje.Taky jsem měla tak nějak sesmolený "porodní plán",a tam jsem to měla napsané,že ho chci na břicho a nechat cucnout.Sama jsem v té chvíli měla úplně jiné myšllenky.
15. říj 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek