• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
autor
holky, neznáte nějakýho dobrýho kožní doktora? Chtěla bych s Jeníkem zajít raději k odborníkovi kvůli tomu ekzému, ale moje zkušenosti s kožaři nejsou nejlepší.
19. říj 2008 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Pamuk - manžel byl u Táborské a nestěžoval si.Má ordinaci na Závodí.
19. říj 2008 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peťul, ty nekojíš? Protože jestli jo a Barča přibírá, tak bych se zeleninkou počkala do půl roku. Zkus Dr zavolat a říct, jí o tom tvém ekzému.
19. říj 2008 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky :wink:
tak já hlásím že nám za 2dny narostli stoličky, bylo to řevu a vztekání, chudinka mělaprvně i teplotu no doufám že to už bude lepší, protože tyhle dvě noci byli fakt na ....... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pamuk - ja i s malou chodíme sem k nám v Hořovicích k dr. Bryndové (ted Macková) ale neumím porovnat, jenom mně vždy co napsala to zabralo :wink:
a jestli se teda ten srazík bude konat tak ráda přídu :dizzy_face: u Klauna, to je někde jako za lékarnou v Český ulici? dostanu se tam tudy pěšky od náměstí?
19. říj 2008 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dzany - ty jó,stoličky...?? :astonished: Tak to jste dobří.To u nás se čeká na dvojky dole a zatím nic.I když bych si už kolikrát říkala,že to asi bude a nic. :rolling_eyes:
Jinak Klaun je - pokud půjdeš z náměstí,pak do České a u lékárny "U koně" do prava.Dojdeš k řece (Litavka),dáš se do leva a půjdeš soubežně s Českou směrem k hlavní silnici.Na konci to je.Dá se tam jít i z druhé strany od silnice.Jak je pekárna "U Křížů",přes most přes Litavku a hned po schodech dolů. Snad jsem to napsala trošku srozumitelně,jinak Viz mapa
http://www.mapy.cz/#x=132272448@y=135523008@z=16@mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=beroun,na%20p%C5%99%C3%ADkop%C4%9B%2074@sss=1@ssp=114086821_122308481_157012901_156452737
19. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha ono se mi to nezobrazilo všechno...takže je to ulice - Na příkopě.
19. říj 2008 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
je dík marcim :dizzy_face: jj pochopila jsem :sunglasses:
19. říj 2008 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim - to je Litavka? :confused: Nie berounka? :confused:
Dzany - gratulujeme k stolickam !!!
Tak kto sa hlasi na zraz?
20. říj 2008 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - ono je to takové rameno Berounky a vlévá se do Litavky.Já mu teda říkám už Litavka,ale možná to není správně (čevenajícísesmajlík).Místní mě třeba opraví.Ani nevím,jestli to má nějaké jméno nebo ne.

Já,já,já se hlásím.. :slight_smile: ..a jestli jsem to dobře pochopila,tak ještě Dzany,Grainne a ty. :wink: Ještě někdo další?
20. říj 2008 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda Džany, vy jste děsně napřed s těma zubama! Ale aspoň to máte už z krku. :sunglasses:
Já na sraz plánuju jít, pokud se nic nevymamlasí. Ale doufám, že mě tam někdo dovede. :grinning:
Pamuk - se zubama kojíme úplně bez problémů. Kousnul mě asi 3x a to vždy jen omylem nebo mě chtěl decentně naznačit, že nemá chuť. :grinning: Kromě toho lezou jako první ty spodní zuby a ty vůbec neva, protože těma tě při kojení prostě rafnout z technických důvodů nemůže, bo tam má jazyk.
Jinak doporučuju kojit do půl roka, pokud se ti dítko nezdá hladové a vyloženě natěšené na nějaký žvanec. :wink: Zvlášť s tím ekzémem.
Upozorňuju, že se říká, že kdo začne skleničkama, tak dítě už nechce domácí vařené jídlo. Biomrkev se dá sehnat celkem bez problémů, třeba v Bille nebo Hypernově. :wink: My kdyby jsme jedli jen skleničky, tak se nedoplatím. Prcek spucne dvě a tváří se, že by si ještě něco dal. :grinning:
20. říj 2008 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim - v pohode, proste je to nejaka rieka :grinning:
Grainne - mna pohrýzol prvýkrát akurát včera, tak som zvýskla že sa chudáčik zachádzal od plaču ako sa zlakol. Dufam že ho to hryzenie opustí. A čo sa týka zeleniny, my sme zacali skleničkami, potom 3 týždne nechcel nič a teraz papa aj moje varene aj sklenicky. Ale skleničky len ked sme na cestach, lebo to by sme sa naozaj nedoplatili. Ale mudra mi hovorila, ze su maminky, ktore davaju len sklenicky a dokonca ich ani neohrievaju :angry: !!!! čo sa teda neskutocne šokovalo.
Jja by som toho klauna mohla ist zajtra rezervovat, idem na fit lopty s prckom, tak sa tam stavim, čo vy na to? Zaujemkyne dalsie, hláste sa. :wink:
20. říj 2008 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Čus, kočky,

Dzany, gratulace ke stoličkám :slight_smile:

My a zeleninka: Pořád kojím, Barča sice přibírá, ale spíš tak při dolní hranici grafu - 350 g za měsíc :confused: I sama mudra říkala, že bude prostě po nás - taky můžem zbaštit prase i s chlívkem a nepřibíráme. Takže se netvářila jako že to je tragické nepřibírání, nicméně zeleninu doporučila. Já jí dneska ráno ještě pro sichr volala a říkala jí o tom ekzému. Ona řekla, že zeleninu klidně můžu dát, ale s ovocem budeme muset počkat déle. Mně se to zdá celkem logické. No, a dneska Bája dostala "První lžičku". Já čekala, že se bude ksichtit, ale prd. Mlaskala a čekala, odkud přiletí další dávka :grinning: Holt celá maminka :wink: A zrovna dneska se mi zdá docela hladová, takže už asi je načase. Jinak ale díky za názory. Já taky byla přesvědčená, že budeme plně kojit do půl roku, ale i těch 5 měsíců je úspěch, ne? A když budeme dávat jen tu zeleninu, tak si myslím, že jí to fakt neuškodí. Postupně ale přejdu ze skleniček na domácí, to je jasné. Škoda, že zrovna letos nemáme mrkev ze zahrady, to už bych to vůůůbec neřešila.
20. říj 2008 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj!
Peto tak to si taky myslím že je obr úspěch kojit plně 5.měs a i když začínaš s příkrmami tak přece úplně skončit kojit nemusíš, no ne? :wink: a já bych se nebála ani těch skleniček - mně třeba mudra říkala že skutečně jsou ty skleničky kolikrát z lepší zeleniny než co dostaneš v krámu. a i když máš zeleninu ze zahrádky tak to podle mně úplně neškodné taky není :wink: dusičnany jsou v každé půdě. jo a třeba špenát mi doporučila pouze ze skleniček :wink: ted když už baštíme o něco víc tak se snažím už spíš vařit, ale ty miminka aj tak toho zas tolik nesnědí
20. říj 2008 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásím se k maminkám z Berounska, můžu se přidat?
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli k Mudr. Kapounkovi se musí objednávat nebo je to bez objednání?
Díky za odpověď a přeji krásný večer
20. říj 2008 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Figice,
vitaj u nas. Nie, nemusis sa objednavat, proste tam len prides a cakas. Byva tam vela maminiek ale zvykne to ist rychlo. Len je lepsie ist bez kocika, lebo tam je malo miesta, nemas ho kam odlozit a musis vyjst po schodoch. Pripadne si vezmi doprovod.
20. říj 2008 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Figice - vítám tě.Naprosto souhlasím s Jankou.Idealní je přijet s autem a s autosedačkou nahoru.S kočárkem se nechytáš.Ev. sebou někoho,kdo by ti ho pohlídal.Někdy se stane,že je tam fronta až na schody. :rolling_eyes: Ale na to kolikje tam mimísků,to jde relativně rychle.
Koukala jsem na fotky.Máš krásnou holčičku. (je to dobrý,holek je tu čím dál víc :slight_smile: )A jak vám jde společné sžívání?A jseš přímo z Berouna?

Jani - myslíš,že je potřeba to tam objednávat.To tam bývá tak plno?Nevím,byla jsem tam jen jednou.Ale zase možná pro jistotu.No,pokud by se ti chtělo a měla bys cestu kolem,tak by to bylo od tebe hezké. :dizzy_face:
20. říj 2008 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

Figice vítej, Jinak Kapounek je bez objednání každou středu odpoledne ale od kolika to nevím, ale obrň si nervíky je tam děsnej nával, ale naštěstí to pan doktor seká jak Baťa cvičky, tak to jde docela rychle :wink: a jak píše Janula jdi raději bez kočárku, jelikož tam není kde nechat :wink:

Tak a pokud myslíte srazík tento čtrtek tak to bohužel nemohu :unamused: , už jsem domluvená s kamarádkou, sice nejspíš v Berouně budeme, ale budeme zařizovat dort pro Vojtu k narozkám. Tak snad jindy :wink:

Grainne co se táče skleniček, nemůžu s tebou souhlasit, já začínala domácím a to po mě Vojta plivat, pak jsem dala skleničku a to baštil až se mu dělali boule za ušima. Na skleničkách jsme byli cca do 10měsíců a pak najednou začal baštit i domácí aniž by to po mě házel nebo zvracel. Teď už jsme plně na domácí stravě a skleničky dávám jen když někam jedeme nebo když jsem líná vařit :stuck_out_tongue_closed_eyes: A musím se pochlubit dneska měl poprvé bram.kaši z obyč mlíkem a baštil jí jak o život :grinning: (do teď jsem mu jí dělala z UM)

JO a pokud budete chtít dávat prckům rybičky tak doporučuji Pangaciuse, je naprosto bez kostí a lepčí ne file :wink: Vojta ho miluje :grinning:
20. říj 2008 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

vítám Figice a Nikolku. Ať se vám daří. Jestli na to budete mít náladu, přijďte taky ke Klaunovi. :slight_smile:

Kasli - škoda, že nepřijdeš na pokec, dej pak vědět, co hezkého jste Vojtovi koupily. Taky nás brzy čekají narozeniny, tak se ráda nechám inspirovat. :slight_smile: A nebo vem ke klaunovi i kamarádku až nakoupíte. :wink:

U těch skleniček jsem psala, že se to říká. :wink: Já se osobně jsem se bála, že nebude chtít domácí jídlo, tak jsme začali vařením doma. Teď vím, že v případě Kryštofa byly veškeré obavy naprosto zbytečné. Co neuteče, to spucne. :grinning:
Každý se vždycky musí rozhodnout sám podle svého rozumu. Jedna moje kamarádka byla naprosto v šoku, že vůbec uvažuju, že budu Kryštofovi vařit, když přece existují skleničky. :grinning:
21. říj 2008 v 07:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Figice - ale Nikolka, je fakt tak krásná! :dizzy_face:
21. říj 2008 v 07:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim - niekedy to byva plne, ale to vacsinou v lete ked je v meste plno kocikov, ale myslim ze sa najde par miest, len tam idem dnes aj s kamoskou, tak im to spomeniem. Nech mame istotu. :wink:
Kasli - jasne, kupte dort a pridte za nami i s kamoskou. Prosim ta, kde chodis na tie hlasky - seká jak Baťa cvičky :grinning: :grinning: :grinning: - 10 min som sa tu sama rehotala. Filip na mna cumel a uvazoval, ci som sa zblaznila a ci teda dostane este nieco najest, alebo ma uz začať revať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Grainne - tak to jedna znama mojej kamosky ich ani nezohrieva, lebo sa docitala ze sa nemusia :confused: :wink:
21. říj 2008 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte, grainne s těma zoubka jsem se nestrachovala já, protože my zoubky ještě nemáme:slight_smile: Já kojila do půl roka a teď vlastně kojím skoro plně, jen v poledne zelenina a večer kaše,ale jen trochu a dokojuju. S ovoce kvůli ekzému čekáme.
Zeleninku vařím sama, jen občas dám skleničku, ale po řádném prostudování, jestli neobsahuje alergen. Oni napíšou brambory s mrkví a pak se tam dočtu, že je tam celer a kdoví co ještě :frowning2:
21. říj 2008 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo ještě ke skleničkám, třeba první lžička brokolice obsahuje jablečnou šťávu
21. říj 2008 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky:o)
přeji krásný den, já čekám až dorazí tchýňka a pak budu mít relativně volný den-takže budu moct udělat to co normálně nestíhám :slight_smile: a večer hurá cvičit :slight_smile:
vítám tu Figice s Nikolkou:o) mocc krásný miminko-jinak ten Kapounek je středa 13-14,30h
Jinak my bojujeme s usínáním opět (pytel už asi přestal být kouzelnej)takže malej sice usne
ale pak se budí cca po půl hodině a brečí (pomáhá jen to dát ho na bok a plácat ho po prdelce-což teda asi není
moc OK uspávání,ale on je spokojenej a vrní jak kocour) vstávat sme začli úderem šestého měsíce kolem 5./6. hodiny ale pak ho ještě přemluvím:O) jen se děsím toho jak teď šoupnou čas....
Pročetla jsem tady vaše poznatky s příkrmama-a jsem moc ráda:o)načerpapa jsem další vědomosti...
a hurá včera papal mrkev a asi mu i chutnala (měl tu první lžičku od Hame)-ovšem dneska ráno my volá segra s práce, že Onrášek má dobrou přesnídávku -ona myslela že je to šípková zavařenina a vzala si jí sebou k sváče
tak uvařím bramboru a uvidíme ..
Jináč doufám že vezmete ke Klaunovi foťáček:o)l
21. říj 2008 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk, díky za info o té jablečné šťávě v brokolici. Tak tu teda budeme vařit doma. No, to ostatní postupně taky. Já si uvědomila jednu věc: Já taky baštím kupovanou NEbio zeleninu a ovoce, tudíž nějaký ten dusičnánek má Barča přefiltrovaný v MM. Takže nejsem BIO dojnice :grinning: Ono by se to s tou opatrností na dusičnany atd. zas asi nemělo přehánět. Já ji budu krmit čistými potravinami, ona si pak někde zobne něčeho normálního a osype se. Takže asi budeme chvíli na skleničkách, pak přejdeme na bio zeleninu a postupně na normál. ty brďo, to bychom se nedoplatili, kupovat jen skleničky, no ne? Vždyť i přesnídávky jí dělám domácí. Máme hafo jablek, tak zavařuju jak divá. Už máme: samotné jablko, jablko + ostružina, jablko + bluma, jablko + banán, dneska chci udělat jablko + vanilka. Ale dochází mi skleničky!!! :grinning: Asi budu muset nakoupit jihočeské jogurty, páč skleničky od příbuzenstva jsou už vybrány, naši zavařujovali houby, takže ti taky mají prd... No a z Barunčiných Prvních lžiček toho při spotřebě 1 pidisklínka za týden moc nenasbírám :sweat_smile:

Jo, a co se týče ohřívání, mně mamka radila, když zatím Bája spotřebuje takovou trošinku, tak to jen nechat "orazit" na pokojovou teplotu. Později budu samozřejmě ohřívat. Holky, já blbec si pořídila ohřívačku (znáte takové ty těhotenské touhy koupit tohleto a tamto...) a vůbec mi nedocvaklo, že doma můžu ohřívat normálně ve vodě, na chatě taky a někam, kde nemají vybavenou kuchyň, asi hned tak nepojedeme. A teď se navíc přihlásili známí, kteří měli x let na půdě naši původní ohřívačku. No, hlavně, že tady na netu se tvářili, jaká je to novinka - a my máme 20 let věc, která je na úplně stejném principu :grinning: Ale tak aspoň, že jsem nepořídila originál Avent, ta naše byla o dost levnější. A třeba se ještě bude hodit.
21. říj 2008 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Dva důkazy o tom, jakého máme žrouta: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=182719
21. říj 2008 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, že mám pěkný zmatek v tom kdo co psal. :sweat_smile: Ale vy jste si to určo přebrali.

Teda Peti! Jsi vzorná! Na přesnídávky fakt kašlu, ty kupuju, i když je téměř nadlidský výkon sehnat bez cukru. Ale na začátku jsem ovoce taky vařila sama, jenže mi to moc dlouho nevydrželo. :grinning:

Na ty dusičnany jsou nejhorší brokolice, květák, zelí a tak. Skleničky jsou na dusičnany kontrolované, to je fajn, ale zase tam bez nejmenších skrupulí lupnou sůl a cukr a napíšou od 6m. Asi nečtou ta doporučení ro miminka. :grinning:
21. říj 2008 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, děkuji za krásné přivítání. :slight_smile:
My jsme z Tetína. Zatím máme problémy s kojením. Měla jsem zánět prsu a Nikča žloutenku, takže byla línější a musela jsem dokrmovat. Takže se vše zkomplikovalo. Asi si zvykla na jednodušší lahvičku a z prsu moc nevytáhne, takže trochu nakojíme a zbytek dokrmíme lahvičkou. Trochu začarovanej kruh :frowning2:
Doufám, že se s tím popereme a rozkojíme se.
21. říj 2008 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Figice, neboj, to půjde :wink: Já ležela v porodce s holiinou, která taky musela přikrmovat, páč se jí mlíčko udělalo později a navíc měla vpáčené bradavky, a nakonec se krásně rozkojila. Akorát ona teda musela přes klobouček, kvůli těm bradavkám. A to její chlapeček byl taky línější kvůli žloutence. A naše Barča? Každé naše kojení trvalo hodinu (až někdy do 3 měsíců), protože ona je nejspíš lenoch od přírod, vždycky mi u toho usínala. No a srovnalo se to.
21. říj 2008 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Figice, no jak píše Peťa-hlavně trpělivost-je fakt že po hodinových kojení se mi nestejská-bylo to šílený a ještě se s malým dohadovat jestli bude nebo nebu pít- pak sem některá z maminek napsala, že si při kojení četla-tak sem to zkusila a hned to bylo příjemnější :slight_smile:
Ondráš byl taky po žloutence a lenoch a teď-no je trošku živěší-včera by se ve mě krve nedořezal-sem ho nechala na zádíčkách uprostřed postele a než jsem přišla z WC tak stačilo kousíček a byl na zemi....došoupal se i s podložkou nakraj a nohy už měl mimo postel takže už dáváme jenom na zem....
21. říj 2008 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkýýý, pomoooc, to dítě nás sežereee :grinning: Dneska málem zbodla k mrkvi i lžičku a normálně řvala, když jsem jí sundávala bryndák. Kromě toho mlaskala a lapala po lžičce :grinning: I si si sama strčila do pusy, tak vehementně, že se málem poblinkala.
21. říj 2008 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek