• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Tak u nas nefunguje už ani basnička, ani pesnička, ešte zaberá mobil do ruky, pripadne ine veci, ktore sa nemaju davat babatkam :confounded: :slight_smile: aspon niečo.
A s tym časovým posunom, to je na hystericky zachvat, mi vstavame o 5.30hod, ale uz od 4.00 sa len prevaluje. Teraz ked by som si mohla pospat, lebo su prazdniny :unamused: A urcite na bud.tyzden bude spavat do 7.00 a ja budem uz od 6.30 robit ranajky a desiate. Na porazenie. Dufam ze zrusia konecne ten letny cas. Ale to slubuju uz velmi dlho :frowning2:
30. říj 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky - že sa já vůbec stěžuji vidte? :grinning: to tá naše půl 5 koukám žei není nic zvláštniho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Miso tak hod fotečky s bříškem :dizzy_face: no já jsem nabrala nejvíc za poslední 2. měs a to jsem taky tvrdila že fááákt nevím z čeho. Dokonce i doktor mi napsal do těhu průkazky - NEŽRAT! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to byla depka! ale hlavní je že jsou děti zdravé, tak co tam nějaký to kilčo :sunglasses:
30. říj 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky hodila jsem fotky z oslavy, kdo chcete mrkněte :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vReferer=/&vAlbumID=174133
30. říj 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se dnes vstávalo taky před pátou, pak se ještě do 5:45 převaloval v postýlce, ale to už jsem taky nezabrala, jak jsem slyšela, že nespí. :confounded: Tak doufám, že se to brzy upraví.
Já se musím přiznat, že jsem zastánce letního času. Letos mi teda dělá větší problém přesun na ten zimní. :sweat_smile:
Džany - fotečky jsou pěkné, oslava se evidentně vydařila. Ten dort jsi dělala sama? :confused: To jsi teda šikovná! :slight_smile: A Nelinka je už velikánská slečna. :dizzy_face:
Míšo - teď máš na přibírání nárok, tak jsi s tím nedělej hlavu. :wink: Uvidíš jak to půjde po porodu rychle dolu.
30. říj 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso - neboj sa, ja som si myslela ze si dam pozor a ze priberiem tak optimalnych 12 kg a omyl !!!! 12 kg som mala uz v 5 mesiaci a dokonca som si nazbierala krásnych 25 kg :wink: myslela som že už to nikdy nedam dole, ale do polroka som bola naspat na svojej vahe. Hoci teraz mam o 2kg viac :unamused: :wink:
Dzany-foto super, si sikulka.
30. říj 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dzany, dortík vypadá pěkně, to je ovocnej? Přiznám se, že ač peču ráda a často, na dort jsem si ještě netroufla :confounded:

Nelinka už je fakt slečna:slight_smile:
30. říj 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkujeme moooc :dizzy_face:
přiznám se že peču taky hrozně ráda (a taky ráda sladký jím což je na mně taky vidět :grinning: ) tenhle dortík je docela snadnej - upeče se korpus, namaže se tvarohovo-pudingovým krémem do kterého se zamíchají banány,poklade se nahoru ovoce (my měli maliny, kiwi a mandarinky) a zaleje se ovocným rosolem (ten se dělá z ovocné kompotové štávy a pudingu) - takže žádna věda :wink: a je fakt dobrý, takový osvěžujúci
30. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - fotky krásné,dortík ...sama bych se zakousla :grinning: :zipper_mouth:

Jani - 25kg?? :astonished: :astonished: :astonished: A kdes to měla?? :confused: To bych do tebe neřekla. :grinning: :wink: ...i ty jedna... :sweat_smile:

Miso - taky jsem si říkala,že mi to dá zase práci,než to po porodu dám dolů,ale kojením to šlo tak nějak samo.Toho staršího jsem skoro nekojila a bylo to docela náročné shodit.
Kilama se nezatěžuj.Pak ani nebudeš vědět jak a půjde to dolů samo.
30. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)
Dzany krásný fotečky:o)Nelinka je úžasná...a ty si šikulka ten dortík je primovej....
Kasli-Vojtíšek je pěkný čísilko a taky se přiznávám, že když sem to četla tak sem se pousmála
Mišo-fuj fuj testík na cukrovku brr-bylo mi pěkně špatně po něm-ale hlavně ať máš v poho výsledky....(ikdyž pak jde zas o tom k jakýmu chodíš doktorovi-srovnávali jsme s holkama(dubnovkama) hodnoty a docela jsme se lišili
v názorech doktoru na cukrovku....a s kilama hmm myslím že hlavu si dělat opravdu nemusíš-hlavně buď v pohodě
Jani teda 25 kg ?ty jo... :slight_smile:
Jinak mi pěkně otravuje to hnusný počasí....malýho dávám jen na balkon nikam se mi nechce...
a chtěla sem se zeptat:o)jak je to se sezením?protože mamka ho posadila a malej sedí na jedničku...ale mám dojem
že doktorka říkala že by se měl nejdřív posadit on sám(ale jak??)
30. říj 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myško - podle nejnovějších názorů našich odborníků (což může být za pár let úúúplně jinak :grinning: ) se nemá posazovat. Dítě na to má přijít samo a úplně nejlíp, když prvně leze než sedí. Já jsem udělala kompromis, jakmile seděl hezky sám, tak jsme krmili v židličce, protože je to pohodlnější, ale jinak jsem ho vůbec neposazovala a do týdne se to naučil sám. Bylo t v půlce osmého měsíce. Ale můžeš ho vytahovat za ručičky do sedu a hned zase pokládat, cvičit posazování se snad může, jen nechat sedět nemá. Ale zdá se mi to dost brzo, má na to čas. V průměru děti sedí kolem 8-mého měsíce.
30. říj 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Mysko - Grainne ma pravdu, cvicit je lepsie,nez posadzovat, ale moja mamina ako stara skola, hovorila Filipovi: No uz máš 6 mes., už musíš sediet a šup už ho posadila :angry: zatrhla som to, ale Filip je rýchlik a ten už ako 6,5mes. sedel.
30. říj 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
l.mysko - tak jak píše grainne - neposazovat dokavad to neudělá sám, ale trénovat se může :wink: my jsme taky seděli až v 8.měs. takže si taky myslím že když se ti ještě ted Ondrášek sam neposadí tak to není žádna hrůza, má ještě čas. a taky jsme nejdřív se plazili, pak si klekla na kolínka a z toho se posadila.
30. říj 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Miso když jsem četla že jsi nabrala spoustu kil tak jsem se musela zasmát a přemýšlela jsem jestli se mám opravdu pochlubit s mojí konečnou váhou, ale když tu Janulka tak odvážně přiznala svých +25kg tak jí v tom nemohu nechat samotnou, já totiž přibrala +26kg :wink: :sweat_smile:

add sezení : tak náš malej seděl dřív než lezl, vím že se to nemělo ale on se prostě přitáhl o mě za ruce a seděl, a když jsem ho položila tak řval, takže pro klid můj i rodiny jsem ho prostě nechávala sedět :wink:
30. říj 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany krásné fotečky a ten dort mňamka :wink: Jo a pak že se nerodí ženský, u vás bylo bab :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a hoky dneska mi dorazil ten nextík, ty věci jsou naprosto luxusní, už se těším až do nich Vojtěcha nacpu :grinning: :dizzy_face:
30. říj 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasli dík :dizzy_face: už se těším na tvoje fotečky! jo a nevěst máš tady kopec - my spíš tady sháníme ženichy :grinning: :sweat_smile:
jo tak když takhle narovinu :sunglasses: tak já přibrala síce 14,5kg ale 5 mi furt zbylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: já jsem totižto typ který stresem spíš přibíra a hlavně jsem lína sportovat :frowning2:
30. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já sem zhubla 25kg ale teď zase 2kg přibrala, takže po těhu mi prakticky nabyli 3 kilíčka a nějak to vypadá, že to není konec přibírání :unamused: a s tím sportem jsem na tom stejně jako ty Dzany :wink:
30. říj 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tie kilecka nas potrapili teda,ze? :wink:
30. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani až teď mě ty kilečka trápí, v těhu jsem si je užívala, páč jsem na ně měla nárok a moooooooc mi slušelí :grinning: :wink:
30. říj 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jsem přibrala 14 kilo a v porodce jsem 11 nechala, zbytek šel do půl roku dolů. Teď mám jako před těhu, ale stráášně vytahaný břicho. Po CR jsem dlouho nemohla cvičit a teď jsem líná :slight_smile:
30. říj 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky-dík za vaše reakce...
abych to upřesnila-Ondrášek se přitáhuje už dlouho...a mě ani nenapadlo ho posadit, páč to pořád slyším, že až si sedne sám....proto sem se ptala...ale jelikož bydlíme z našima tak mamka vytahla takový ty pamětní knížečky
a podívej-ty si sama seděla v pěti měsících atd...a o jídle a pití nemluvím...malýmu sem byla nucena koupit
od Hame ty sušenky,protože jsem načapala naše že mu dávaj olizovat polomáčený(jestli mi z nich brzo neodvezou....)tak sem jim to vysvětlila...ale s tím sezením uvidím, spíš sem se ptala kvůli jídlu...
protože krmení v křesílku si myslím není pohodlný ani pro něj...
A kilečka z těhu no já přibrala 15...ale z porodnice si jich přinesla 5..ovšem na váhu radši nelezu-spíš dle oblečení(oblíknu všechny kalhoty tak si říkám pohoda-halenky jsou pasé -takže jedu na trička....
30. říj 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
l.mysko, u nás to je nějak podobně. Mamka pořád, že já seděla už v půl roce a Jeník ještě teď nesedí, že ho musím posazovat. Jenže oni nás podkládali polštáři a tak jsme holt seděli. Já teda posazuju jen v nutných případech, což je třeba teď cesta kočárkem, protože v leže tam neskutečně vyvádí :grinning:

A s jídlem to samé. Mamka v 5. měsíci pořád prudila, že už by si Jeník dal zeleninku, že se vrhá na lžičku hladově a tak. A že aspoň kašičku na noc, no a pak se z kašičky osypal a bylo pro radách! Teď už mě do ničeho nenutí
31. říj 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo holt jejich stará škola....(a to si říkám že zas až tak starý nejsou) s každou novinkou kterou i nenápadně
dotahnu domu jsou průpovídky...ale zůstávám u kompromisu....a jim to vysvětluju....no co holt jsme se
rozhodli sdílet barák s rodiči tak to má i jisté nevýhody...takže to musím brát tak...
o těch polštářích to je pravda(a taky jim říkám jak mi z toho bolí záda...:o))ještě teď
malýho budu bránit zuby nehty, ale to krmení asi od příštího týdne zkusím(dorazí mi totiž židlička,kterou nám koupili MM rodiče a měli jsme jí u nich uskladněnou...Křesílko dostává teď docela slušně zabrat...jak sem ze začátku
malýho chválila jak super papá, tak teď můj srandista prská,pllive - schválně kejchá(to bych teda nevěřila že to malý dítě dokáže)-a milé příkrmy jsou tak různě na mě,na křesílku atd.
31. říj 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky holky za podporu, ty kila jsou totiz to jediny co me opravdu trapi , jinak se citim dobre, nic me neboli nepicha, netlaci, broucek kope jak zbesili, takze vsechno pohoda :slight_smile:
31. říj 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
mišo to hod za hlavu a užívej si tehulkování :wink:
tak hlásím že dnešní noc byla lepší - síce se vzbudila v půl 5 ale dala jsem mlíko a spali jsme ještě do 6.45 :wink: takže pohoda. dnes jsem se vytěšovala že bude mít stráž v noci manža a on ted vyrazil na pifčo :unamused: takže zase prd!!!
31. říj 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany - ticho ti zavidim, my sme vstavali v 5.12 :frowning2:
Miso - len si to uzivaj, kilecka su v pohode, mna dokonca tiez kazdy chvalil ze ako dobre vyzeram tehotna, asi by som mohla byt tehotna stale, tolko lichotok som davno nemala. Ale to vytahane brucho po porode - ako hovori Pamuk - to mi zostalo. Stale si myslim ze ked este schudnem tak budem mat aj ploche brucho :grinning: a ono nic :confused: vraj musim cvicit ale mne sa nechceeeeee :wink:

l.mysko - jj stara skola. To ja sa napocuvam ked pridem k nasim. Ty si ako 3 mes. dostala pomaranc, 6m.si sedela, 12m.si bola uz bez plienok!!!!!!!! Od 4m.si jedla vsetko - fazulu, kapustnicu (pre vysvetlenie -zelnacka :grinning: ), halušky s bryndzou a slaninou..... Na to vzdy poviem mamine: Ano a ako 3rocnu si ma zapisala do 1.triedy, vsak? :wink: Takže filtrovat, vysvetlovat a neustupit. :slight_smile:
31. říj 2008 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já bych neměla ani psát,ale vstáváme mezi 6-7.Po změně času se ze dne na den posunulo i vstávání...ale zase naprosto rozhodilo odpolední spaní.Většinou mi spí tak max. hodinku dopoledne a odpoledne by vytuhnul až v 16 a spal by klidně i 2 hod.Ale to už ho nechci nechat,pač by nespal zase v noci.Takže večer je už pěkně urvanej a je to na houby.No,snad se to nějak zase zajede.
31. říj 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - proste si nevyberieme, ten casovy posun je na prd. Nervy nam potom žerú či ráno či večer. :slight_smile:
1. lis 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - To máš naprostou pravdu :grinning: :grinning: :sweat_smile:
1. lis 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar, kočky, já vás nestíhám dočítat :grinning:

Jen házím odkaz, totiž květnovky (přesně řečeno Undatry květen 2008 :grinning:) uspořádaly z hecu volbu MISS a MISSáka, tak hádejte, jakou máme s Barčou na vás prosbu... :wink: A můžete volit i chlapečka i holčičku, je to v albech Kvetnovamimi2008: http://www.modrykonik.cz/album/index_basic.php?vOrderBy=2&vOffset=2400
1. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás konečně dočetla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ad vstávání: U nás se vstává kolem 5., pak bašta, kolem 6. znovu zalehnutí a občas se podaří i další spánek, což bývá tak do 8. Ale někdy se spaní už nezadaří :sweat_smile:

Ad sezení: My jak cvičíme vojtovku, tak jeden z těch cviků je přitahování za ručičky, takže Barča se chce taky posazovat. Musím se přiznat, že občas jí to na chvilinku dovolím, ale opravdu jen na moment. A žádné podkládání poštáři. I rehábka říkala, že když cvičíme na míči (mám malou na klíně), tak musí být opřená o mě. Ale když se tedy přitáhne do sedu, tak je hrozně srandovní, protože ještě úplně nedrží hlavičku - ten urputný výraz, jak se snažííí :grinning:
1. lis 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek