• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky...tak po víkendu se zas hlásíme...
malej mi za ten víkend udělal takový radosti že se Vám to musím napsat :slight_smile: -ale bohužel i dneska jednu starůstku, ale vypadá to že už je OK...uvidíme v noci-na dnešek se totiž vzbudil v jednu hodinu a když sem k němu přišla tak
byla poblinkaná celá postýlka :frowning2: takže jsme s manžou převlíkly postýlku-ještě že jsem koupila tu nepropustnou podložku-matrace byla OK...malej usnul a ráno se najedl usmíval se,povídal a najdou šup šup a bylo všechno na mě a okolo mě...dopoledne ještě jednou po jídle tak jsem volala do Hořovic a oni že je něco ve vzduchu a kdyby se to
ještě stalo 2 x a ani se malej nenapil tak ať přijedeme-naštěstí musím zaťukat od té doby dobrý :slight_smile: byl bez mrkvičky s brambůrkama-dostával BE BE sušenky dle rad tý paní doktorky a kojili jsme....
a to z čeho mám od včera radost:o) strkáme si nohy do pusy,otáčíme se jak s bříška na záda tak ze zad na bříško-jukala jsem jako blázen ale to nejlepší říkáme ma ma ma ba ba ba da da da -úžasný :grinning: to vše za jeden den...
Peťul na fotečky juknem:o) a vstávací režim máme úplně stejný :wink:
2. lis 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky,
tak jsem hodila do albíčka fotky z oslavy!
Oslava byla naprosto perfektní a Vojťas byl úžasnej, hlavně jeho reakce na dort se svíčkou neměla chybu. Chodil okolo stolečku s dortem dokola asi 5 minut a valil oči jako kdyby viděl 7.div světa :grinning:
2. lis 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - dort bol nádherný, len tak žiaril. Vidím že chlap sa nezaprie ako obracal do seba flašku. To maju asi v krvi, lebo Filip sa dokáže najviac zahrat s prázdnymi - niekedy aj plnými :slight_smile: flaškami od piva. A je motorka super, už aby bolo zase leto, však?
L.Mysko - skore uzdravenie, hadam to už bude dobré, ked ž neblinkal. a je to šikulka, človek má vždy radost z detí keď sa im niečo podarí, však?
2. lis 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, tak áť je Ondráškovi už jen dobře :wink: A je to teda šikula!!!

Kasli, super fotečky. Dort je (teda spíš asi byl :sweat_smile:) úúúžasnej. Dárky taky. A jak si Vojťas připíjí, ty jo, to je šikula. Dobrá průprava do budoucna :grinning:
2. lis 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj !
Ondráškovi pusinku :dizzy_face: at mu je líp a at to není žádná viroza :wink:
Kasli teda teeeeeen dort je úžasnýýýý! :dizzy_face: :sunglasses: takový jsem ještě neviděla :sweat_smile: ale nejlepší je Vojtas s tím pivem :grinning: no jo chlapi se nezapřou!
2. lis 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jůva, Kasli, ten dort je naprosto úžasný. Taky bych kolem něj chodila a zírala. :grinning: To byla skoro škoda ho jíst, tedy pokud nebyl alespoň zpoloviny tak dobrý jako hezký. :sunglasses:
A co první slova? Kasli? Džany?
Ondrášek je už určo zdraví, tak alespoň gratuluju k pokrokům. To vždycky zahřeje maminku u srdce. :dizzy_face:
My byli na víkend v Liberci, cestu jsme zvládli bezproblémů, ale nějak mi tam nechtěl spinkat. Prý to není jeho postýlka. :rolling_eyes: Ale nakonec jsme to zvládli. :slight_smile:
3. lis 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Mysko - Ondrášek je teda šikulka.U nás to jde taky ve vlnách.Najednou se toho během krátké doby strááášně moc naučí a pak je zase takový útlum,že čekám,kdy to příjde a vytasí se z něčím novým.
A držím palčky,aby bylo všechno dobré.

Kasli - dort naprosto dokonalej. :astonished: :astonished: :astonished: A jak byl chuťově?? A jak moc dopředu se to musí objednávat??Myslím,že něčím takovým bych doma ohromila.Moje výtvory jim nesahají ani po talířek. :sweat_smile:

Holky a musím se pochlubit první slovo našeho Marti jsou MÁMA...naprosto cíleně je řekl.V tu chvíli jsem byla naprosto odvařená a celá naměkko....jsem na něj tááák pyšná... :dizzy_face:
3. lis 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - tichá závist. :astonished: :astonished: :astonished: :dizzy_face: Kryštof máma neřekne ani omylem. :rolling_eyes:
3. lis 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, maminy :slight_smile:

Teda tam je ale hnusně, co? :angry:

My byli ráno u naší mudry na krvi. Při odběru Bája sice plakala, to je jasné, ale - v čekárně a pak i v ordinaci zas vykládala o 106. To bude normálně lidová vypravěčka. Prej "Egu, ejo, eee..." :grinning: Všechno vykecala, co jí tam dělali :grinning:

Včera nám udělala radost redakce Miminka. Já tam posílala dopis s fotkou Barči, oni to otiskli (i když to museli zkrátit :grinning:) a na poště nás čekala otočná zahrádka od Lamaze :slight_smile: Já nevěděla, že ten článek už vyšel (dali ho do jiné rubriky, než jsem myslela, tak jsem ho našla až při podrobném hledání :sweat_smile:), tak jsem se na poště dooost divila - mám objednaných pár věciček z netu, tak jsem čekala normální balíček a oni mi najednou podali velikánskou bednu. A já tam byla jen s kočárem :grinning: No tak jsem to hnedka před poštou rozbalila a tam byla krabice (už rozumné velikosti) s tou dekou a nápisem "dárek časopisu Miminko". Ty jo, já měla radost jak kdybych vyhrála milión. Navíc nám se ta zahrádka fakt hodí - má takový otočný podstavec, do kterého se mimčo položí na bříško a může si prohlížet věci pod sebou (jsou tam šustidla, zrcátko, chrastítko na gumě a schovaná pískací hračka), takže to Barče pomůže při tom jejím neslavném pasení.
4. lis 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
teeeda Petulko - vy jste mediálni hvězdy :grinning: :sunglasses: a věřím že dáreček potěšil :dizzy_face: to ani neznám tu ohrádku - pak hod fotečku jak se tam Barušce líbi. Mne taky kolikrát potěší úplna blbost a je to takový příjemný pocit :sunglasses: no a pak si taky říkám vyhrát milion tak mně fakt rovnou odvezou :grinning: :grinning: :grinning:
Grainne - Nela je taky dost ukecaná (jako správna ženská :wink: ) první slovo bylo teda TATA, ale ted už říka i mama, ded, baba, teta,havo (pes),papa a halo, a pak umí jak děla havo, auto a koník (to mlaská :grinning: ) takže je toho dost. ale zas třeba se jí nchce moc chodit - chodí už asi 2 měs kolem nábytku a za dvě ruce , ale když jí pustíme tak hned padne :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže holt každé dítko má něco.
jo holky kdyby jste zháněly ještě něco na zimu, tak mají taky dobrý výběr v tom mimishopu za dm :wink:
4. lis 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no Petulo, to gratulujeme, hned si bezim kupovat Miminko (ja kupujem Betynku :sweat_smile: ) nech si vas prezriem. Zahradka nech vam sluzi.
No u nás sa hovorí - ak to vobec mozem povazovat za slovo :grinning: - jedine BÁC. Aj to hovori skor ÁT. Ale použije to zakaždým ked niečo zhodí na zem. :grinning: Ano najviac sa hrame tu znamu hru: jatozhodimtytozodvihnes. :grinning:
4. lis 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

díky za chválu dortu, mě se také moc líbil :wink: Jen manžovi asi moc ne když ho vyzvedával, tak volal co jsem to objednala, že to vypadá jak bažina :angry: fakt jsem se lekla, že to bude vypadat jinak než z toho katalogu, ale nakonec to bylo přesně ono a manža nemá vůbec vkus a představivost, ale to už vím dlouho :sweat_smile:

Marcim chuťově byl také dobrý, ve vnitř byl světlej korpus a jogurtová náplň, takže v kombinaci s tou sladkou mandlovkou byl tak akorát :wink:

Petulo to je super, že jsi byla vytisklá a oceněná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hale ale co je to za časovpis,já znám akorát Maminku a Betinku

Jo a Grainne my nemluvíme, teda jakone, že by byl úplně zticha to ne, to už žvatlá ( tatata,bababa, dladla,hoho atd.) ale že by jako těma jeho zpitvořenejma slovíčkama něco říkal to ne! Myslela jsem, že už umíme tata, ale on dělá tata i na dveře, babičku atd. Ale abych mu nekřivdila tak,když vidí zvíře tak dělá čiči :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zkrátka Vojťase šikovnej pohybově, ale v mluvení neee
4. lis 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - Baruška je naprosto dokonalá. :grinning: To si zakládá na slibnou budoucnost. :dizzy_face: Ať vám dáreček dobře slouží.

U staršího jsem se snažila dohledat jeho první slovo a taky to nebyla máma.První bylo HAM.To mě mělo napadnout,že to bude věčně hladový chlap.A taky,že je. :grinning: ..ale Martínek mi teda udělala náramnou radost.

Jani - tu hru hrajeme taky.A strááášně se to Marťovi líbí.Hlavně u jídla. :rolling_eyes: To pak lítá chleba,podložky co máme na stole,miska....Jsem jen zvědavá,jak dlouho hoto bude ještě bavit.Zatím to vypadá,že ještě dlouho. :slight_smile:
4. lis 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, Miminko je můj oblíbený časopis. A co nás ocenili, tak ještě víc :grinning: Vychází měsíčně, je to malý formát - A5? :fearful:
5. lis 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petul.o, tak jsem neodolala a koupila si Miminko, i když normálně ho nekupuju. Napsala jsi to moc hezky. NOrmálně mi vhrkly slzičky do očí:slight_smile:
5. lis 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, dík :dizzy_face: Ale je to malinko zkreslené, jak to zkrátili.
5. lis 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťulko - to je skvělé, že ti otiskly příspěvek v Miminku! :dizzy_face: Ta hrací deka je super, taky jsem na ní koukala, ale nakonec jsme to zvládli i bez ní, ale vám se bude určitě moc hodit.

Štofí je lenoch línej a mlsota. Oběd mu dnes nešmakoval, tak jsem ho vyndala ze židličky, že teda konec. To se samozřejmě setkalo se zuřivými protesty. Pověsil se mi na kalhoty a prý Ma-ma-mama. A najednou to jde! :grinning: Potvora. Jak šlo o oběd, tak najednou si vzpomněl, že není jen tata-tata. Nakonec dostal něco jiného. Ví jak na mě, potvůrka. :grinning:
6. lis 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - tak som si kupila miminko a chystam sa ho vecer precitat :wink:
Grainne - jaaaj je to spekulant malý, však? No ale odolaj mu, ked sa ti pozrie do oci, usmeje....
6. lis 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny :wink: nějak nám to tady utícha :confused: kde jste všechny?
my se máme fajn, včera proběhla roční kontrola = výška 75cm, váha 9,36kg :sunglasses: a když měla mluvit tak mlčela :grinning: a když jí doki řekla - změříme hlavičku, tak jí řekla JO :grinning: :grinning: no doki čumela :wink:
no a co vy jak se máte? co mrnousci?
6. lis 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Dzany - to jste krásně veliký :dizzy_face: Taky se těším na roční kontrolu,co bude.
6. lis 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim: doki říkala že jsme s váhou podle porodní hmotnosti trošičku pozadu :wink: (ale jako nedochudče nevypadá) :grinning: ale zubiskami jsme zase napřed - už ich máme 12 :sunglasses:
no marcim koukám že vás to čeká už za chviličku :wink:
6. lis 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, ale že je Kryštůfek šikula, co? :grinning:

My byli dneska na kontrole u rehábky. Dostali jsme pochvalu, že cvičíme a jsou vidět pokroky - hlavička se srovnává, predilekce je už v tahu :wink:, svalíky zpevněné. I to pasení je daleko lepší a jako bacha - Barča se pokouší lézt! Práskla jsem to rehábce :grinning: Řekla mi, ať Báje zapřu nožky, že by se měla odrážet. No tak jsme to tam hned společně zkusily a taky že jo. A taky jí hnedka Bára předvedla, jak se točí ze zad na bříško. I když zatím jen doleva :grinning: Taky jsem rehábce popsala tu zahrádku, co jsme vyhráli, a prý to je pro Barču fakt super. No, tak teď nás čeká ještě další kontrola na neurologii, pak u dětské, potom znovu rehábka... a tak fuuurt dokola, než začne Barča chodit :grinning: Jen doufám, že neurolog konečně dovolí očkování a já budu moct s Barčou už pořádně mezi lidi. Střídat domov a babičky už začíná být lehce na bednu. Co má taky člověk furt vymýšlet děcku za činnost, že jo :wink:
6. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo to mi povídej, a nejlepší je když mají své dny, ty jseš hotová, dítě na pěst a ještě vymýšlet nějaké akce!
Dneska byl malej na pěst, a jediné na co jsem se zmohla bylo sedět a koukat jak se vzteká, páč na nějakou akci, po noční šichtě, kdy jsme s manžou naspali tak 3 hodky, jsem byla fakt totálně grogy :unamused:
6. lis 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany 12??? :astonished: :astonished: :astonished: To z našema 6-ti jsme břídilové. :grinning:

Petul - Barunka je vážně šilkulka.Vyslovuji jí i tobě VÉÉÉLIKANANÁNCKOU pochvalu.Holky...jen tak dál. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A vy máte nějak posunuté očkování?A proč?To mi nějak uniklo. :confused:

Kasli - Když se den zadaří,tak to stojí za to,co?
6. lis 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme si koupila také časopis MIMINKO a při přečtení prvního článku od jedné pisatelky Dopisy, otázky a odpovědi mě hned nakrkla jedna přecitlivělá patka co psala o svém porodu císařem. Teda schválně holky co ten časák máte doma co si o ní myslíte? Podle mého je to přecitlivělá fifka, co neví co mluví a vůbec si neváží toho, že má doma zdravé dítě a jen řeší, že kdyby rodila přirozeně, takby atd. Schválně si to přečtěte, fakt by mě zajímal Váš názor :wink:
6. lis 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim - no :wink: už mame i stoličky nahoře dvě a dolu dvě :sunglasses: ale to byl dost boj!
Petul - ty jo Barča šikulka :dizzy_face: a to je fajn že ti tu ohrádku odobřila i dokina :wink:
ty ja si asi taky půjdu to Miminko normoš koupit :sweat_smile: ja dostávam od kamošky akurát maminku.
6. lis 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, děkujeme za pochvalu :slight_smile: Jj, očkování máme posunuté a ani nedostane hexu, ale tu dřívější vakcínu - jsou tam místo 6 jen 4 látky, ty zbylé dostane později, je to prý šetrnější. A posunuté to máme právě kvůli tomu pomalejšímu vývoji (čili kvůli hypotonii svalstva :wink:). Ono totiž, kdyby ji naočkovali, tak by to mohlo mít vliv ten, že by se ten vývoj ještě zpomalil. Tak proto až po druhé kontrole u neurologa. Jsem ale moc ráda, že máme doktorku, co jí prostě nebodne pigáro, aby si udělala čárku, ale přemýšlí, věnuje se každému děcku individuálně a je fakt důsledná :slight_smile:

Kasli, já měla z toho článku naprosto stejné pocity. Hele, ani ty ani já jsme si ten císař taky nevybraly jen tak pro radost, že jo :grinning: Taky jsme chtěly rodit normálně. Ale holt to prostě nevyšlo a bodka :wink: Mě ani nenapadlo přemýšlet, jestli to náhodou Barču nebo mě citově nepoznamenalo. Jako asi takhle: Mám sice ráda vše, co je přirozené, ale ne za každou cenu!!! Já jsem tedy vděčná za to, že existují třeba ultrazvuky a že existuje císař, páč bez UZV by se nezjistilo, že je Bája opačně a že je velká. A bez císaře? Ani nechci domyslet. Na druhou stranu mě ale dostávají lidi, co si myslí, že jsem si ho vybrala schválně, jako abych netrpěla :angry: No fakt jsem se s tím setkala. Tak jsem té paní vysvětlila, vo co go :sweat_smile: a v duchu jsem se sama sebe ptala, kde dotyčná ztratila mozek :grinning: Jo, a k tomu citovému (ne)poznamenání - sice je asi důležité, do čeho se děcko narodí (myslím jako přístup v porodnici), ale podle mě se to přeceňuje. Přece, pokud jde vše jak má, strávíš tam maximálně týden. Dál už je to na nás, co dětem nachystáme, to je přece daleko důležitější!!! To mě taky může nas.at, když takováhle nějaká pizda děsně řeší chování v porodnici a pak má dítě jen na ukazování v obchodních centrech :wink:

Pardon :fearful: Jsem se rozohnila :grinning:
6. lis 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Kasli, a když je dítě na pěst, taky se ti chce vykouknout z okna a zařvat UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ? :grinning: U nás je to tedy málokdy, ale když už, tak to stojí za to. Teď už si madam začíná prosazovat svou a jak jí něco nejde, to je, panečku, vzteku :sweat_smile: Celej tatínek...
6. lis 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo vůbec se neomlouvej, naprosto s tebou souhlasím, já CR také ořvala, dokonce jsem si dávala i poslední večeři, to kdyby to náhodou nevyšlo! Ale jak může nějaká (omlouvám se) kráva, říct, že měli ještě počkat, když doktoři slyšeli slabé srdeční ozvy, to mě teda naprosto dostalo a to, že se pak štítila vlastní jizvy! Ježiši vždyť o ní bude vědět jen ona a manžel, tak vo co jí šlo!!! A problémy s kojením nemusí být jen po CR, já s tím problémy neměla a jiná holky co rodila normoš jo! No fakt nemám slov!
6. lis 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, v práci nejde server, tak mám pro dnešní večer čásek brouzdat na koníkovi :slight_smile: . Tedy dočítat nějak nestíhám, ale koukám, že řešíte téměř filozofické téma "být či nebýt" :wink: . Já zase nechápu ty ženský, co čekají první dítě, o porodu něco slyšely, případně tak nějak viděly a už dopředu hlásí, že jedině císaře. A pak to vypadá, že si rodička vlastně může vybrat a CR je nadstandard :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
6. lis 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek