• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
JJ, ale to už je zase jiná kapitola. Dokonce takovou jednu znám, ta zahlásila, že až bude mí t dítě tak fajn, ale že rodit nebude, to pö ní nikdo nemůže chtít, takže jí dítě prostě vyndaj z břicha a nazdar. Jen teda mi příjde, že tohle je myšlení jen těch, co rozhodně nejsou jako mi ve střední vrstvě :wink:
6. lis 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
i když byl normoš porod fááákt hroznýýýý :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak dobrovolně bych jen tak na CR nešla! ale kdyby mi doktor řekl, jedem tak jedem! já jsem v tomhle dost důvěřivá vůči doktorům takže co řeknou to je pro mně svaty :wink: a proto ani neuznávam nějaké porodní plany a pod. pro mně je to totální zbytečnost a prudičství doktorů.
Berynko - ty jo to jsem nepostřehla že popři škole ještě chodíš do práce? :sweat_smile:
6. lis 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany, ty jsi můj člověk :wink: . Já měla a mám k dr. taky důvěru, jasně, že je to všechno ovlivněné zkušeností a já zatím vždy měla fakt dobrou. I v nemocnici se cítím tak nějak v pohodě :sweat_smile: .
Já dělám jen externě - z domova. Nějaká ta tícka se vždycky hodí a mám to jako praxi. Ovšem večery zabité :unamused: .
6. lis 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
berynko -jj já chápu že můžou nastat i nějaké problémy ale taky jsem zatím měla jenom dobré zkušenosti :wink: a doktori poslouchám víc než vlastní mamu :grinning:
tak to bych taky brala nějakou prácičku na přivylepšenou :grinning:
6. lis 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky jak to tady čtu,tak zítra letím a koupím si to taky,abych byla v obraze.Ale podle toho co píšete,to musí být hustý.Nějaká "poznamenaná"....asi psychicky nedozrálá.... :unamused:
A k tomu kojení.Já rodila oba kluky normálně a u prvního jsem kojila max. měsíc...(prostě to nešlo.Hlavně neměla jsem asi dost informací.Ale to je jedno.)Když jsem byla v porodnici teď,byla na pokoji se mnou mamina po SC.Ze začátku trošku z dokrmem ze stříkačky a odcházeli jsme obě plně kojící.Takže cisař nemusí být za každou cenu důvod,proč se kojo nezdaří.Spíš si myslím,že to je v psychice a neinformovanosti.Ovšem na článek zcela reagovat nemůžu,pač jsem ho nečetla.Tak jenom reakce na to,co jste napsali.

Petul - s tím očkováním to slyším poprvé,ale asi na tom něco bude.Hlavně,že máte rozumnou Dr.Osobně mám dojem,že když starší dostával původní schéma očkování,tak neměl takové reakce,jako má Martínek na Hexu.Ale je to samozřejmně o jedinci a jeho reakcích na očkování.Třeba i kdyby dostal tu původní vakcínu,měl by takové zběsilé reakce...kdo ví. :confused: ...jen polemizuju.
Přeju všem dobrou noc.Odcházím "do houští"...a spát. :pensive:
6. lis 2008 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko, kočky :slight_smile:

Marcim, ještě k tomu očkování: Mě tuhle dostal článek na www.rodina.cz. Psala tam jedna mamina, že její holčička, která asi do 6 měsíců neměla ani rýmu, pak začala tak nějak haprovat. Nikdo nereagoval, když ta mamina říkala, že má podezření na sníženou imunitu a tudíž jestli by se neměly udělat testy a s očkováním počkat. A výsledek? Holčička očkování dostala a zemřela!!! :cry: :cry: :frowning2: To, že to bylo následkem snížené imunity a toho očkování, se prokázalo při pitvě. No jako hrůza, fakt. Když jsem to četla, tak jsem si říkala, že jsem faaakt vděčná za doktorku, která radši všechno stokrát otestuje, než by jednou něco zanedbala. Ty jo, fakt nevím, co bych dělala na místě té maminy, co ten článek psala. Asi nic, neměla bych na to totiž sílu. Ale můj chlap by dotyčnou doktorku nejspíš zabil :angry:
7. lis 2008 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - to je síla. :astonished: :frowning2:
7. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chvilu tu nie som a akaaaa diskusia
:grinning: Petula - to je fakt? :astonished: :astonished: :astonished: Este ze mame taku super doktorku, to ma tesi.
Kasli - ta zenska mi pride uplne zbytocne hystericka, zamysla sa nad blbostami, ak by mi niekto povedal ze prcek ma slabe ozvy tak bezim!!! na sál. Ja som chcela rodit normalne, hold nevyslo to, ale aspon som zazila porodne bolesti :wink:. Ze sa štíti jazvy :astonished: :astonished:. Mas pravdu namiesto toho aby bola rada ze sa jej narodila zdrave decko tak hysterčí a rieši blbosti.
Jeej a dnes sme sa stretli s berynkou, poprechadzali sme sa a fajn si pokecali :slight_smile:
7. lis 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
BAF!!! :grinning:

Přikládám dvě fotky se zahrádkou od Lamaze: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2065084&vReferer=
8. lis 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdárek nazdárek :slight_smile:

Tak jsem zabrouzdala na slovenského koníka (je tam téma o Vojtově metodě), narazila jsem na jednu diskusi a normálně jsem se zastyděla, jak občas řeším kraviny: http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=75176&vGroupOffset=0
9. lis 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - v takýchto chvilach si clovek uvedomí aké má šťastie v živote, že má zdravé dieťa. Ja som chodila s Bronkou cvicit Vojtovku do Dunajskej Luznej a tam som videla všetko možné a vtedy som ďakovala Bohu aké mám šťastie. Musim povedať ze tie maminky aj detičky boli, napriek svojmu handicapu, veľmi silné a usilovné.
A Petula, článok bol veľmi krásny, ty mas ale literalne vlohy, čo tak písať nejaký román? :wink: :wink: Ale je fakt že Betynka sa mi páči viac, Miminko mi nejak nesadlo. ALe ak este nieco napises, daj vediet, určite ho kupim.
9. lis 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo tak teď jsem se vážně zastyděla! Já tu vyšuluji, že Vojta je na zabití, že nechce spát a někdo jiný, by asi za tenhle pidi problémek dal všechno na světě!
9. lis 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :wink:
teda Petul - to jsou někdy fakt tak hrozně smutný příběhy :cry: moje kamarátka má tříletou holčičku a taky jí našli bouli na noze, byli na nějaký operaci a 14 dní jsme trnuli jak to dopadne- ale v pátek přišla šťastná zpráva - není to zhoubný :dizzy_face: všem se strašně ulevilo! kéžby bylo všechno happy ending :wink:
jináč my celkem v poho - už ted se psychicky připravuji - Nela bude v pátek prvně spát bez nás mimo domov :frowning2: přijede mi kámoška a já musím pro ní večer do Prahy a manža je na noční, tak to vyhrála bába :wink: no mám nějaké divné pocity
10. lis 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Džany, tak to budeme v pátek držet palce.
Peťulko - já poslední dobou takovéhle zprávy filtruju. Stala se ze mě děsná cíťa.
Musím se pochlubit. Kryštof začal chodit kolem nábytku a drží se jen jednou rukou. :dizzy_face:
10. lis 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásíme se po náročném víkendu s babičkama.Uff.Zvládli jsme to,ale jsem ráda,že už jsme doma :sunglasses:

Petul - žádná nemoc není příjemná a když je jedná o dítě,pak je to ještě horší.Když něco takového čtu,vždycky mě mrazí na zádech a v očích mám slzy.Je mi to moc líto.Možná jsem sobecká,ale jsem ráda,že takové věci řešit nemusím a děti mám zdravé.

Grainne - Kryštůfek je teda 1* :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile:
10. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - teda vy jste šikovní :dizzy_face: za jednu ruku, jo? tak to ti "roku uteče" :grinning:
marcim - myslím že sobecká nejsi :wink: myslím že každá máma je štastná že se to netýka jejích dětí :dizzy_face:
10. lis 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Berouňačky. Jsem v 33 tt. Rodili jste některá v Hořovicích? Čeká mě to na Silvestra, tak jsem zvědavá.
10. lis 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, kočky :slight_smile:

Mamkamarta, vítej :slight_smile: Jo, je nás tu pár, co jsme rodily v Hořovicích. O pár stránek dál si můžeš přečíst naše pochvalné ódy. Sečteno a podtrženo, asi všechny doporučujeme. Že jo, holky? :grinning: Koukám, že už čekáš třetího cvrčka. A na Silvestra. Tak to je docela fičák :grinning: Jééé, a máte vybrané stejné jméno jako jsme pro případného klučinu měli my :wink:
10. lis 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)
tak jsem se sem zas nemohla dostat...
Ondrášek je v pořádku pak už neblinkal:o)a dělal mamince radost....
ale já sem mu asi neudělala radost když sem mu v sobotu dala místo obvyklej nemléčnejch kaší
kaši mléčnou s banánem a pak jsme s manžou do jedný hodiny chodili a utěšovali,nahřejvali bříško,cvičili...hráli si a chudinka trpěl...
vítám mamkumartu:o))jak píše Peťa na str. 64 mám pocit a pak určitě ještě někde se to probíralo:o)
Peťo moc pěkný fotečky:o) a jak píše grainne, tak tyhle "smutný" zprávičky taky filtruju..
grainne Kryštof je šikulka:o)) :slight_smile:
a já se musím pochlubit už mám plně funkční kuchyň takže si užívám tu radost a svobodu:o)
ovšem teď mažu žehlit nějak se mi nakupili košile:o(( pro malýho se žehlí fajn ale potvory knoflíkatý límečkový mi tu zůstávaj....
10. lis 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukala jsem na ten odkaz, co dala Petula a je to teda sila :cry: ... vždycky si říkám, ať Hedula zlobí sebevíc, ale hlavně ať je zdravá a veselá. To jediné je důležité. Celkově je teda mateřství kouzelná věc :dizzy_face: , už si nic nedělám z malicherných problémů a neztrácím čas se zapšklejma lidma. Prostě je to jiný pohled na svět a život hrozně letí.

Grainne, veliká gratulace k pokroku :slight_smile:!
10. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne gratulace k chození okolo nábytku :wink:
10. lis 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsme pěkně v pr... S naším pejsánkem máme průser, a to velkej. On prodělal v dubnu dvě operace (jedna se týkala střev). Od té doby má občas problémy při vyprazdňování. Jeneže teď už to bylo dost hustý (konečník venku a "výsledek" pramalý, i za použití projímadel). Naši ho dneska vezli na veterinu a oni ho chtěli hned "uspat" :cry: Táta mu chtěl dát poslední šanci, tak ho budou akutně operovat. Ta šance je ale malá :cry: :cry: :cry: Je mu ale teprve 8!!! A jakožto boloňáček by tu klidně s námi mohl být do 16!!!
10. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak operace bude zítra, takže nervy pokračují. Matýsek zůstává na veterině, musí ho vyprázdnit a připravit. Víc se dozvíme zítra odpoledne. Já se asi zblázním!!! :frowning2: Nemůžu vůbec nic dělat, všechno mi padá z ruky.
10. lis 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťulko - to je smutný, musíte být na prášky. :cry: Jen s těma zvířátkama se nikdo moc nemaže. :frowning2:
Tak držím palce a ať to dobře dopadne.
Holky děkuju za gratulace a vítám tu Martu. :slight_smile: Hořovice taky doporučuju. :sunglasses:
10. lis 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamkomarto!!! :dizzy_face:

Petul - to je strašné.Naprosto tě chápu.Je to obrovská bezmoc.Nic s tím nemůžeš udělat. :cry: Držím moc,moc,moc palečky,aby to dopadlo dobře.Budu na vás myslet.Dej určitě vědět,jak jste na tom.
10. lis 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - taky držím palečky! já tě úplně chápu - takhle kvůli nemoci přišla tchýně před 2týd. o boxera štěně :cry: bylo to v tu sobotu jak malá slávila ty narozky s holčičkami a já jsem celé dopoledne kromě přípravy oslavy ještě jezdila hore dolu s tchýně na veterinu a zpátky, ale bohužel nevyšlo to ...... no a včera dostala nového boxera tak snad to bude lepší, protože jsem byla dost vydeptaná z toho jak to mamka prožíval :frowning2: no hrůza! tak at je tomu vašemu bud líp anebo at se už netrápí. dej pak vědět.
10. lis 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..Peťul taky držíme palečky ať to dobře dopadne!bohužel to máme doma taky:o((máme černýho labradora
a mimo problémy se střevama (máme za sebou ty operace 3 v Hořovicích) tak k tomu má ještě epilepsii a
ve 4 letech mu řekli maximálně do 7 ale už je mu 9.je to šíleně hravej pesan-ale ty operace a hlavně ty pooperační stavy-kapačky to je šílenost.Moc držíme palečky....
10. lis 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Mysko - vy máte labrouše??My taky.Ale žlutýho :grinning: :grinning: :grinning: Taky je to taková popelnice?Co uvidí,to sežere. :zipper_mouth: Jinak jsou to skvělý psi.Ta naše v říjnu oslavila taky 9.narozeniny.Taky už máme svoje nemoci,ale snad tu ještě s náma nějaký ten rok pobude.
A tu EPI má nějak slušně kompenzovanou?
10. lis 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoky, tak pejsáček má operaci za sebou a PŘEŽIL!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Díky za držení palečků :wink: Ale jaká je prognóza se naši dozví až ve 4, až tam pojedou. Tak mu prostě budeme držet palce dál. No, řeknu to blbě, ale když nic jiného, tak aspoň neodejde sám někde v úplně cizím prostředí, toho jsem se hrozně bála. A víte, jaká já jsem masochistická kravka? Ráno jsem si na netu ještě našla psí desatero. No stejně od rána každou chvíli řvu, tak o jedno řvaní víc nebo míň, to už bylo jedno. Kdybyste mě viděly - oči rudý, oteklý, od včera jsem zestárla tak o 10 let... Ale to je fuk, hlavně, že Matýsek je zatím stále s námi :wink:
11. lis 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, tak to je tedy taky síla s tím vaším pesanem (chtěla jsem napsat pejskem, ale to se vzhledem k jeho vzrůstu jaksi nehodí :wink:). Labradoři jsou nádherní :dizzy_face: A vidíš, ne vždy se doktoři s prognózou trefí, co? Ale tedy mrzí mě, že ten váš čtyřnohý miláček má EPI :unamused:
11. lis 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek