Berounsko, těhulky a maminky

Ahoj, doufám, že se nějaké diskusechtivé těhulky a čerstvé maminky z Berounska najdou, ať si můžeme vyměňovat mimi zkušenosti🙂
petul.a
21. lis 2008
Jo, tak pravda, kosmetiku pro tchyni už mám doma.

Naši jeli na kontrolu s pejskem, už jsou tam hodinu a půl a neozývají se. Na zprávy máma neodpovídá, nezvedá telefon, táta je nedostupný. Mně snad prasknou nervy!!! 😞
petul.a
21. lis 2008
Tak nervy mi nepraskly 😉 Máma si jen nevzala s sebou mobil. S Matýskem je to zatím tak, že se to hojí (ZAŤUKAT!!!), ale stále má dietu - mixovanou zeleninu s masem ve vývaru, límec mu zatím taky nechali. Za týden jdou na kontrolu. Bohužel se to může kdykoli vrátit. To mně ale bylo jasné.
berynka
21. lis 2008
Hezký večer,

kalendáříky jsou doma a fakt super x-) . Jsem moc spokojená, tak doufám, že budou i obdarovaní. Jinak já většinu věcí objedávala po netu... pro synovce a Hedušku různé hračky ve věku 0-4roky a samozřejmě knížky. Ty jsem vybrala v Albatrosu, ten nezklame 😉 .
Dědové dostanou lepší víno... portské a nějaké bílé. Babičkám veze dárky manžel a on si přeje Festiny-hodinky. Tak to je poslední, co musím koupit. Naštěstí mají výběr přímo v Berouně v tom zlatnictví vedle cukrárny. Jinak bych ho nezklamala jakoukoli věcí na snowboard nebo permanentkou do fitka.
marcim
22. lis 2008
Ahoj,koukám,že kalendáře jsou hitem letošních Vánoc 😉 Taky jsem o nich uvažovala,ale nedošlo k jejich zrealizování.No nic,třeba příští rok to vyjde.
janula34
22. lis 2008
Ahoj holky. Tak ja som s darcekmi tak napoly, este nieco musim bud.mesiac nakupit. Co mam, som kupila cez net, nakupy v centrach je moja smrt 😃 😃 😃 Len knizku pre Bronku som kupila v Beroune. A kalendare mam tiez, dala som ich robit cez jednu pani na Mimibazare. Su uplne uzasne. Jeden si nechavame aj my.
kasli
22. lis 2008
Ahojky holky, tak se po delší odmlce zase hlásím! Malej chatil zápal plic, tak že jsme na antibiotikách, 3 dny měl vysoké horečky a dneska byl poprvé bez teplot x-) akorát kašle jako když štěká pes a je strašně ukňouranej až jsem z toho vážně na nervy a strartuji na 1. našlápnutí, vážně je to teď u nás na Chocholouška :-|

Jo ale rešíme závažnou otázku! Naskytla se nám možnost bydlet na 3 měsíce u prababičky v bytě ( ona je teď pres zimu u svého syna) a tak řešíme zda se tam máme nastěhovat a vyzkoušet si tak fungovat jako rodina (bydlíme totiž s našima v baráku) a nebo to nechat tak jak to je a k babče chodit jen zalévat kytky! Docela bych do toho šla! Ale stále váhám :-|

JO a bych nezapomněla, Barušce vše nej k pidinarozkám 😉

Berynk vy máte jen 10kg v 1,5 roce :-o no to my máme v roce hnedla 11kg 😃
mirdisek
22. lis 2008
Kasli tak to se hlavně brzo uzdravte, chudák Vojtík, tak maminko pevné nervy a čerpej síly, kde to jde, ale to nejhorší už snad máte konečně za sebou a ted se hezky eychle vyléčit, at můžete užívat sníh🙂 u nás na hporách🙂 je teda trochu kalamitka, ale sněhu dost, Páta z toho byl pěkně vyvalenej🙂 a k tomu bydlení, my bydlíme s babičkou a ted jsme tu byli 4 dny sami a řeknu ti, návrat do tvrdé reality s babičkou nic moc, mě to pak snad připadalo ještě horší😞 tak at se správně rozhodnete... Berynko kde si nechávala dělat ty kalendáře? taky nad nima uvažujeme... a ty janulko? dejte typy holky, nebo už se z těch vánoc opupínkuju, furt něco řesíme, tchánovcům jsme koupili autorádio, hurá že máme super dárek a oni ted přišli o auto, někdo jim nedal přednost a auto na maděru, musí kupovat nové, takže rádio se vracelo a opět řešíme, co jim koupit, ale hlavně že jsou v pořádku, to je nejdůležitější
berynka
22. lis 2008
Kasli, moc přeju, ať je nemoc rychle pryč! Kamarádka mi vyprávěla, jak si "užily" s dcerou infekční zánět močových cest a bylo to z bazénu. Chodily na plavčo na Závodí.
S bydlením těžko soudit, já si naše rodinné soužití s jedněmi nebo druhými rodiči dokážu těžko představit a vidím spíš výhody toho osamostatnění. Na vás by byl nápor nejdřív si zvyknout, že jste jen vy tři a pak si zase zvykat, že musíte zpět. Ale zkouška by to byla k nezaplacení a asi bys měla možnost pak koukat na spoutu věcí prostě jinak 🙂 ... teď čtu, že to píše Mirdisek... i když já to vidím krapítek pozitivněji 😃 .

Mirdisek, http://www.fotostar.cz/cs/darky-z-fotografii.html. K vyzvednutí je to v Biřické ulici, ta je kolmá k České.
petul.a
23. lis 2008
Ahoj, holky berounský 🙂

Kasli, no to teda nepřeju Vojtovi ani tobě. Tak ať se rychle uzdraví 😉 S tím bydlením taky nevím. My kdybychom měli bydlet s našima nebo s tchyní... nevím, koho by vezli jako prvního 😃 Myslím, že máme vztahy dobré (ťuky ťuk) právě proto, že spolu nebydlíme. Ve vašem případě - já bych asi byla líná se stěhovat jen na 3 měsíce :-N Stejně to asi bude jiné, než když budete ve svém.
janula34
23. lis 2008
Ahoj holky,
Kasli - skore uzdravenie, dufam ze vam to coskoro prejde. Byvanie? No, pamataj ze ked budes byvat sama - teda sami ako rodina - taaaazko sa ti bude vracat. AJ ked neviem ako byvate teraz s vasimi, ci mate osobitne kuchyne atd. 😉
Mirdisku - kalendar som davala robit cez jednu pani na MMB len suseda jej posielala fotky v piatok, a uz jej pisala ze jej nezarucuje ze to stihne do vianoc, najneskor zaciatkom ledna. Ale suseda si to aj tak dala urobit. Aaaa prave som pozerala uz to nema ani v ponuke. A kde ste vy teraz, ked pises ze na horach? Lebo v Beroune len trochu poprasilo.. 😉
mirdisek
23. lis 2008
Ahojky holky, diky za typiky na kalendare, musim si k tomu vecer uz taky sednout a nejak to dat dohromady, at to do vanoc stihneme, nejak se to blizi co? 🙂 no my uz tu vcera meli fakt vanocne, bilo a bilo a krasne snezilo, jen jizda kocarkem v nasich kopcich nic moc, klouzalo to mamince i patovi i tatkovi v aute! Janulko my jsme z hudlic, ono je to sice kousek, ale co se týká sněhu, je to strašně znát, jsou tu všude kopce patříme pod chráněnou krajinnou oblast, tak se u nás nesolí, jen štěrkuje a sníh se tu i na silnicích drží strašně dlouho, no já vyrůstala v Praze, kde sním skoro nikdy nebyl, je to opravdu hooodně velký rozdíl🙂
kasli
23. lis 2008
Tak jsem se rozhodla, že do toho půjdeme, sice jen na 3 měsíce, ale myslím, že ta zkušenost se nám bude hodit, alespoň si vyzkoušíme, jaké to je fungovat jako rodina a malej si holt bude muset zvyknout, že bude trávit den jen s maminkou a že se okolo něj nebude točit tolik lidí :-p
mirdisek
23. lis 2008
Kasli v tomhle to bude určitě super, malý si zvykne hrát si víc sám a vystačit si jen s rodiči🙂 určitě si to užijete, tak gratuluji k rozhodnutí? Kdy bude probíhat velké "stěhování"?
janula34
23. lis 2008
Kasli - drzime palceky, uzite si to. A kde ma byt babicka? Ostavate v Zdiciach?
Mirdisku - V Hudliciach som bola, je to fakt ze su to uz kopce, tie kopy snehu vam zavidim, ja som ho mala vzdy vela na SLovensku, tu mi chyba. No budem chodit k vam 😃 😃
marcim
23. lis 2008
Kasli - super.Myslím,že se ti to bude líbit.Mít "svoji" domácnost.Má to svoje + i -,ale řeklabych,že ty + určitě převládají.Osobně bych neměnila vlastní,samostané bydlení.Jednou to dokonce vypadalo, na stěhování ke tchýni do baráčku.Naštěstí jsem to včas zatrhla.Raději v 1+1 ale bez rodičů,než v baráčku,ale se společnýma socialkama a kuchyní.Ne,ne. :-S

Mirdisku - s tím sněhem to je tady na houby.Berouně je břečka hnusná a stačí vyjet kousíček za B. a je sněhu po kolena.Jezdívala jsem do práce na Kladno a stačilo vyjet serpentýny směr železná,Chýňava a byla nádherně bílo až na Kladno.Holt beroun je v ďolíku a je tu moc teplo.

Jinak Martínek si dělal celý vikend z mých brýlí letadlo,a tak asi 5x mi je chytil a strhnul z obličeje,že je mám pěkně pokřivený a houbelec vidím.Každé sklo mám jinak vysoko,tak na mě musí být teda pohled.Musím hned ráno vystartovat do optiky,aby mi je srovnali.Ale Marťu to náramně bavilo.
petul.a
24. lis 2008
Kasli, tak ať se vám daří 😉 To víš, s Vojtou to možná bude složitější, jestli je zvyklý, že se kolem něj furt někdo točí. Tak přeju pevné nervy :-N

Holky, s tím Berounem v ďolíku - ono je to znát už když jedeme tady od nás z Králováku. Jsme na kopci (až úplně nahoře pod višňovkou) a teplotní rozdíl oproti berounskému sídlišti je docela velký. Kdyby mi to někdo vyprávěl, nevěřila bych tomu. Když jdeme k našim, tak malou vždycky nabalím, páč tady je zima jak v Rusku, no a dojdeme k nim na sídliště a je nám oběma horko. Což u mě znamená, že jsem zpocená až na pr.eli 😃

Zítra se chystám s Barčou prvně na cvíčo do Slunečnice, tedy pokud nebude ráno hnusně. Tak držte palec, ať se Baru zařadí do kolektivu 😃
l.myska
24. lis 2008
🙂 Ahojky...tak se hlásím abych poreferovala jak mám zlatý dítě a jaká já sem ...máma ]-(
v sobotu u tchýňky se mu moc spát nechtělo v noci, ale dalo se...nakonec dospal s náma v posteli...
Včera byly Chinaski super a malej ještě víc-prvně pil z flašky mlíčko a usnul ségře v devět hodin😮))
zlatíčko moje...my dorazili dom v půlnoci tak sem byla šŤastná za dobré zprávy-umyli sme se a chůvička
hlásila že je se malej probudil😮) vzala jsem si ho on se na mě podíval,lehnul si mi na rameno a usnul 🙂
a spinkal do šesti, takže super...
Zato dneska šílím-ráno se mi skutálel z postele je mi blbě - jenom sem se otočila-to je šílenost...
normálně ho dávám na zem, že jo ale já si šahala pro kapesník a on se obrátil za hrošicí:o((
takže řev,utěšování - já bych se nejradši neviděla-ale pak jsme vyzkoušeli, že je asi vše v pořádku,a hrál si,smál se,teď spinká půl hodky a já ho chodím kontrolovat a fakt mi je zle... 😞
Kasli jo jo bydlení držím palečky ať stěhování je rychlý a ať to pěkně zvládáte...
Peťo ve Slunečnici si to užíjte my se tam snad taky někdy dorazíme vyžít:o)
Marcim s brýlema to je u nás stejně 🙂 už jsme taky rovnaly-já jednou a segra taky...
janula34
24. lis 2008
Petulo - tak to sa tam stretneme, my ideme tiez, tesime sa na vas, neboj Barca je herecka, hned tam tých chlapov poblazni 😃
L.Mysko - neboj, myslim ze sa to stalo kazdej maminke, mne specialne 3x 😞 oni maju makke kosticky a nie je to az taka výška.
Marcelko - no ked najlepsia zabava je vzdy s vecami, s ktoré nemozu mat. U nás je to mobil. Minule mi ho ocucal a tak ho zmagoril, ze mobil hlasil ze je napojeny na hands free a cely den som nic nepocula. 😃 😃
janula34
24. lis 2008
Mirdisku - a ako je to s bežkovanim tam u vas? Dá sa tam niekde?
marcim
24. lis 2008
Petulko - myslím,že se bude cvičení líbat jak Barušce,tak i mamince. 😉

Mysko - nic si z toho nedělej.Taky mi takhle spadl Robča.Pokud to není z velké výšky a na hodně tvrdé (beton,kámen...),tak by mělo být všechno ok.Určitě pozorovat,jestli se prcek projevuje jako obvykle,není na škodu.Taky jsem z toho byla strašně rozhozená a Robča do 10 min. o ničem nevěděl a já byla na prášky ještě několik dnů.Stane se ti to určitě několikrát.Tím nechci říct,že by se neměli hlídat.Ale prostě,když oni umí vystihnou právě tu chvilku,kdy nejsme tolik ostražití a zákonitě to končí pláčem. 😢

Jani - mobil...dobrý 😃 😃 😃 Třeba si Filípek tajně někde hans free napojil a odposlouchával tvoje hovory...tajný agent 😎 😃
Brýle mi naštěstí paní srovnala a raději jsem si nechala udělat ještě jedny nové,protože jsem bez nich jako bez ruky...naprosto nepoužitelná.Zase výdaje navíc.A ještě před Vánocema....třeba trošku přispěje ježíšek... =-) :-N
l.myska
24. lis 2008
Ahojky...
dík za vaše uklidnění-pozoruju pozoruju a vypadá to že jsme v pohodě-jak píše marcim Ondrášek o tom asi už dávno neví a já mám hlavu jak pátrací balon....on jak teď už opravdu bravurně válí sudy tak udělal šup a byl i s hrošicí na koberci je to cca půl metru a pod postelí sem měla ještě jeho měkčí deku-tam ho totiž normálně pokládám k hračkám když potřebuju něco udělat....ale asi se dost leknul
marcim to je dobře že ti brejličky srovnali-my byly ve čtvrtek s našima u oční a já si chtěla vybrat nový rámečky-uff tak sem říkala že asi ještě budu muset počkat
Jani s tím mobilem to je dobrý:o))Ondráš ho má taky moc rád....miluje totiž písničku s Chňapíkem takže mu ho sem tam na utišení musím pustit - ale taky by ho nejradši dal do pusiny...
dzany
24. lis 2008
ahojky kočiny!
l.mysko - Ondršáek určo bude v pohodě 😉 ale úplně tě chápu jak se cítiš 8-( malá taky takhle spadla s postele a čelíčkem přistala na hraně skřínky :-p hrozný, hrozný, hrozný. Ted když už se snaží chodit a tý pády jsou častější, tak jsem nějaká otrlejší a už to tak neprožívam.
jináč chnapík je taky u nás oblíbený, ale nejvíc kromě mandarinky darinky a gummy macka ved eEnrique Iglesias - can you hear me 😃 😎 prostě disco filka v roce 😎
kasli -at stěhovaní dopadne dobře 😉 a taky bych do toho šla. mně stačilo bydlet s tchýni rok a šupajdili jsme do podnájmu :-p a s mojí mámou (i když jí mám ráda bych nebydlela ani ten rok :-o )
grainne
24. lis 2008
Ahojky,
no já vás už hodinu dočítám a to jsem se sem včera dívala! Tak doufám, že nic nezapomenu.
Kasli - taky bych to šla zkusit, ale připrav se, že z toho Vojta bude asi ze začátku PAF. Kryštof cestování snášel vždycky dobře, ale když jsme byly před měsícem v Liberci, tak najednou mi tam nechtěl spát. Prý tohle není moje postýlka. :-S Ale zvládly jsme to, jen bylo to uspávání náročnější než jsem zvyklá. :-p
L.Myško - děti jsou gumový, neboj. Oni se musí trochu otlouct, aby se něco naučily. Je to normální a stalo se to téměř každé mamince. 😉
Jo - mobil, ten u nás taky letí. Manžel na něm pouští Šmoulíkovi Crazy Frog a ještě nějaký blbosti. :-N
A užijte si cvičení!
Jo a nejdete na ten Jarmark do Slunečnice?

Jinak my máme nějaké neklidné období, Štofí se mi v noci budí každou chvilku. 8-( Rozhodla jsem se ho už odnaučit to kojení kolem 4h . Asi se to domák a zahájil protiofenzivu. ]-( Zatím vede 4:0. 8-( 😃
janula34
24. lis 2008
Jo Grainne, my chceme ist, nasa Bronka tam vyrabala nejake veci, tak sa pojdeme pozriet. A 29.11. je v klaunovi zase detska burza. Stofik je teda dostojny protivnik, vsak? 😃 No nedaj sa, ono sa to zlomi. 😉
marcim
24. lis 2008
Grainne - každou noc na tebe myslíne...v duchu... 😃 Teda to je lumpík.Drž se a nepodlehni.... :-N x-)
Do MC bych šla taky,ale ještě nevím,jak to bude s dětma a hlídáním.Takže zatím předběžně -ano.
petul.a
25. lis 2008
Tak jsme se na cvíčo s Barčou nakonec nevypravily, jsme dneska obě nějaké líné :-N Asi proto, že se dneska v noci oproti svým zvyklostem vzbudila dvakrát - v 1 a ve 4.30. A v 6.30 byla regulérní vstávačka, s řevem, asi proto, že Baru byla totál pročůraná (i skrz zimní spacáček až na prostěradlo) :-p Chuděra, spala vlastně v louži, to se nedivím, že se jí to nelíbilo 😃 A já tedy měla na chvíli o zábavu postaráno 😃 Ale koukala jsem, že zítra je v Edenu Mimibick, dokonce až od 11, to bychom mohly zmáknout 😉

Grainne, nedej se, vydržať!!! No, můj táta by řekl: "Nervy na svá místa, pozooor, pochodeeem vchod!!!" 😃
janula34
25. lis 2008
Petula 😃 😃 A ako dobre ze ste sa nevypravili, gymbali odpadli, lektorke ochorela dcerka. Ale my sme si aspon uzili hernu a nasledne kafe v klaunovi. 😉
Grainne - ako ste bojovali dnes? 😉
dzany
25. lis 2008
ahojky!
holky když by bylo tedy někdy nutno - v Hořovicích je už otevřeno 24hod denně pro dětské pacienty (není to klasicka pohotovost) ale když tam přijedete tak vás vždy ošetří (ordinuje doktor který ma zároveň na starosti lůžkové oddělení). a tady ještě přímy kontakt : 311 542 266
grainne
25. lis 2008
Tak jsem si konečně poctivě opsala čísla na pohotovosti. Kryštof totiž od 17h vyvádí, je úplně nepříčetný a zničehonic. =-) Teplotu ale zdá se nemá. Neměřila jsem, ale má chladné čelo. Usne mi v náručí úplně vyřízený, ale když ho odnesu do pelíšku tak začne nanovo. Jsem úplně bezradná. Chjo. Tak to tu ještě nebylo. Doufám že to jsou jen zuby a on se z toho vyspí. |-|
l.myska
25. lis 2008
Ahojky,
Peťo ten mimibick chceme zítra taky realizovat:o)tak se třeba uvidíme....dokonce jsem tak daleko že jsem si našla spojení:o))no uvídme s jakou se vzbudíme náladou-usínali jsme zas děsně...a zas noc na dnešek po dvou hodinkách budíček pak 10-30 minut utěšování a usnul...tak sem zvědavá co mi nachystá na dnešek.
Jináč jsem byla dnes zaplatit v Kytce to plavání:o)a moc se mi tam líbilo i paní byla v poho:o)
A na Jarmark se chystáme:o)sem zvědavá:o))

Začni psát odpověď...

Odešli