• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Pamuk - ty si ale sikulka. A s tými hrackami mas pravdu. Prave sa ma pytala kamoska co FIlipkovi pod stromcek tak jej hovorim: Hocičo. Že s čím sa najradšej hrá. Tak hovorím: S ovladačom, mobilom, žiarovkami, hrncami, so záchodovou kefou, s našim zajacom a jeho ho.nami, nabíjačkou na mobil........
Grainne - gratulujeme s prvým kročkom. A len nech sa niečoho drží, aby nespadol :grinning:
1. pro 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo, hračky - nehračky, to taky známe, u nás vede mobil a na druhém místě je TV ovladač :grinning: Chceme koupit takový ten plastový mobil - hračku, tak snad jím vezme Barunka taky zavděk, i když pochopitelně neočekávám, že by se jí líbil tolik jako ten opravdový :wink: Vymyslet něco pro prcky je fakt těžké, to jo. Ale na co se děsně těším - až Barča uvidí stromek. Včera zahlídla jeden rozsvícený v televizi, no jak ta koukala... už se těším na ty rozzářené oči :dizzy_face: Pořídili jsme si kvůli tomu kameru, abychom zachytili první Vánoce našeho Bája :slight_smile:
2. pro 2008 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťulo - tak s ošizením dítěte nepravým mobilem nepočítej. :grinning: My jsme dali Štofímu na hraní vyřazenou klávesnici, aby mi furt netřískal do té funkční, když dělám něco na PC a co myslíš. Leží tu v koutku a ani si jí nevšimne. :grinning:
Pamuk - tedy jsi hvězda! Obdivuju, jak to stíháš připravit. Já už tedy vcelku dárky mám, ale já se snažím každý rok držet nákupní dárkové šílenství držet na minimu. Ale cukroví tedy ani omylem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co stihnu, stihnu. Hlady určitě nšumřem, to ne. :grinning:
2. pro 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak na pečení jsem se zatím jen psychicky připravuju.Startujem pečením dortu a pak to začne....S dárkama jsem na tom docela bídně.Něco dětem (tam se to rozděluje ještě na narozeninové a vánoční :sweat_smile: ) a slovy "jeden" dárek pro manžu....aspoň něco. :grinning: Babičky nechávám až po vánocích.Stejně tam pojedeme až v únoru,tak to nehrotím...bych se zbláznila... :sunglasses: Takže souhrnem,zatím jsme stále ve stadiu příprav. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a Dr.Pokornou jsem měla tu možnost poznat,když jsem tam chodila s Robčou.Vždycky byla moc ochotná a dalo se s ní domluvit.Akorát těch lidí v čekárně..... :angry:
2. pro 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - hračky suuupeeer :grinning: :grinning: :grinning: To jsme na tom asi všichni podobně. :sweat_smile:
Ta naše potvora už ví,že mám mobila pod polštářem,pač tam mám budíka a když ho ráno přebaluju,první co udělá,zašátrá pod polštář a z vítězoslavným úsměvem ho vyloví.Teď se povedlo,že když ho měl v ruce,tak mu začal hrát....ustál to statečně,ale bylo vidět,že je z toho docela vykulenej a rád mi ho dal.Což normálně je s řevem.
2. pro 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem uspala Ondráška a chystám se to tu trošku dát do pořádku zítra dorazí babička:o)tchýňka tak už se těším...budu mít trošku voraz....malej pořád stává v noci a pláče-takže 3-4 krát za noc jsme vzhůru a uspáváme...přes den si říkám že to není možný jakou má výdrž-vříská ječí:o)a ty frekvence uff:o))
jinak už jsme krásně mobilní takže jukáme do šuplíků v kuchyni...a šup už jsme v obýváku v polici nebo pod topením...sice neleze-ikdyž se snaží-ale sudy fakt metá superově....
holky s dárkama jsem na čtyřku-pořád nic moc budem muset někam vyrazit :angry: něco snad zvládnu já zítra dopolko v Berouně...s pečením tak perníčky peču pusou už čtrnáct dní:o(a cukroví budem pect s maminou tak to snad zas pujde v poho..
Mudr.Pokorná je super:o)taky jí známe dobře-já teda měla tu čest s pícháním ucha až v 19-cti:o)vůbec tomu nechtěla věřit:o)
Jináč všem marůdkům brzké uzdravení....Kasli ať Vás už zoubky moc netrápí a to stěhování-snad už půjdete brzo do svýho...
Jináč držte nám palečky 11.12. v 10 h kolaudujem-tak snad to bude OK
2. pro 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
l.mysko, jestli kolaudace bude jako u nás, tak se ničeho neboj. Paní přijela, dala si kafe a bábovku, podívala se po domě, jako kdyby byla na návštěvě, a pak se vše točilo kolem Jeníka :grinning: A to jsme spoustu věcí neměli hotové, jako třeba zábradlí
2. pro 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - oranžový plavky, červená hlava a hlavně super postava se s náma několikrát sprchovala :grinning: Váš kurz mě vždycky trochu děsí. Ten náš je naštěstí víc maminózní, tak nemám z postavy takové komlexy :wink: Páčko zítra. Naše Lenka má růžovou kombinézu, červený plavky a já plavky sportovní v celku, nepravidelný pruhy, hlava hnědá do uzlu.

Hračky ani nekomentuju. Té naší potvůrce se taky líbí to nepravé, ale zatím jí je nepůjčuju a prochází mi to.

Mysko, kolaudace bude určite v pohodě. U nás proběhla koncem října a taky v pohodě. Tedy zábradlí bylo :dizzy_face: Držím palce.
2. pro 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Almo - diky za pochvalu, ale rezervy tam este su :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ma zajtra poplacaj :wink: tesim sa.
l.Mysko - drzim palce s kolaudaciu a odporucam spunty do usi na noc :grinning: :grinning: :grinning:
Tak piect sa chystam teraz v sobotu, uz mam nakupené suroviny a šup na to. Budem mat malu pomocnicku, tak hadam nam to pojde od ruky.
Grainne, Marcim - hold s mobilom ich neosidime :grinning: chcu len ozajstny. Bronka mala ozajstny po mojej mamine, aj tak chcela stale moj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, kolaudace bude určitě v pohodě, ale palce držíme :wink:

Janulko, Alma má s tou postavou pravdu. Já tě sice viděla v teplém oblečení, ale i tak se to pozná :wink:
2. pro 2008 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,

nezaslechli jste dneska dopoledne směrem od Králováku mlaskání? To naše Bára zkoušala kaši :grinning: Já ji udělala jen z poloviční dávky, říkala jsem si, kdyby jí nejela, tak abych neplýtvala... No prostě jsem zapomněla, že budu krmit NAŠE dítě :sweat_smile: Zbodla to málem i s miskou. Jako na jídlo je borec. Horší to je s odsáváním nosíku. Holky, jak mám přimět půlroční mimino, aby si ho nechalo odsát? :sweat_smile: To jsou boje neskutečný. Mám pocit, jako bych se trefovala do dírky v rozhoupaném melounu, kterému navíc nějak záhadně pro tu chvíli narosou další dva páry ručiček. Přičemž já mám ruce stále jen dvě. Takže po několikaminutové snaze o odsátí končím (no, někdy s miniaturním úspěchem) zpocená až na pr... a naprosto vyčerpaná, před sebou řvoucí dítě :grinning:
3. pro 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - tak mlaskanie, jo? :grinning: No tak je jedak Barunka, to je super. Aspon sa nemusi prosit aby otvorila usta. :grinning: My odsavame velmi jednoduchoa hlavne rýchlo. Polozit, ruky k telu, sadnut na neho (jasne ze nie celou vahou, resp.žiadnou, len ruky mu pridrzam kolenami ) do toho ma sice kope nohami do zadku :grinning: ale to sa da vydrzat, jednou rukou pridržať tvaricku a sup do nosteka. za pár sekund je hotovo. Prehovarat ho nema zmysel a cokolvek ine trva dlho, tak to nema vyznam.
Almo - Lenka je krasne dievcatko.Celá mama. AKo vam to dnes islo vo vode? Hadam aj bola teplejsia ako inokedy.
3. pro 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
petul-tak to je supr že Baruš kaše chutná :dizzy_face: Nelča jí moc nemusí, ale za to sušenky a ovoce by jedla na tuny :grinning:
a jakou máš odsávačku? my na vysávač a ted už musím odsávat pouze s mm, protože je to hrozný boj. Takže on jí drží a já se trefují :sunglasses:
dnes měla malá takovou blbou nehodu - šla po čtyrech a celou rýchlosti napálila do zárubně - má trochu rozťaté čelíčko a bouli jak svět :cry: v první chvíli jsem myslela že letíme k dokině, ale pak jsme jí jen sledovala a chová se normálně takže asi v poho.
3. pro 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťulko - mě se nakonec nejvíc osvědčilo dát si Kryštofa do náruče, jako když chceš kojit. Jsem pravák, takže hlavu mu dám do mého levého lokte a tou levou rukou mu ještě přidržím ručičky (jeho pravou mám za tělem, takže jen tu jeho levou) a svoji pravou ruku mám volnou na odsávání. :sunglasses: V tom lokti mu tu hlavu úplně znehybním, takže se fakt ani nehne. Vypadá to složitě, ale je to snadné, rychlé a bez námahy. :wink: Zalehnout jsem ho nezkoušela, takže to nemůžu ale srovnat se systémem Jany. Zkus a uvidíš, co ti bude víc vyhovovat.
A gratuluju ke kašičce. Je to radost, když to dítěti chutná. Kryštof mi teď kaši bojkotuje, takže dostává pečivo než ho to přejde. :unamused:
Musím se tu pochlubit, umyla jsem okna. :dizzy_face:
3. pro 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dík za rady, vyzkouším. Odsávačky máme tři :grinning: První jsme koupili takovou obyč. ruční s měchem, no ta je totálně k ho..u. Pak tu na vysavač, ta je skvělá, pochválila ji i MUDr. Pokorná. Jenže na noc - trochu nepraktické, že... no tak jsme pořídili ještě takovou tu klasickou (já jí říkám "hubní" jako že je na hubu :grinning:).
3. pro 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - sikulka s oknami :grinning: to sa mne stat nemoze :wink:
Petula - hubní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je skvele
Dzany - chudatko moje, to musel byt plac :frowning2: . Inak ak bude mat modrinu, skus jej to natriet obycajnou modrou indulonou, na druhy den jej to nebude hrat všetkými farbami.
3. pro 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani-dík za tip :wink: ráno namažu
Petulko - hubní :grinning:
3. pro 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
o odsávání mi ani nemluvte... :rolling_eyes: Už týden úspěšně odsáváme.Naštěstí se to už lepší.Taky mám na vysavač...ta je suprová.A na noc klasiku hadičkovou (hubní :grinning: :grinning: :grinning: ).Jinak já nalehávám na malého a jedním loktem držím tlapky a rukou fixuju hlavičku,aby se mi moc nemrskal a já se strefila do dírky.Ale je to pořádná dřina.Chudinka,pak je mi ho strašně líto,jak pláče.Ale takhle vysavačem je to apoň rychlé.Ale metoda Janulky se mi líbí,protože mě kolikrát odkopne nožkama,že ho musím chytat znovu...příště vyzkouším :sweat_smile: .

Petulko - u nás kašičky na noc jedou každý večer a bez ní ani ránu.Mám radost,že vám chutná.Teď aby fungovala i jako slušné uspávadlo a nejlépe na celou noc. :pensive: ...jo a ta balonková odsávačka je úplný prd...!!! :angry:

Dzany - pofoukej Neli tu bolístku i za nás. :frowning2: Fú,fú...aspoň takhle na dálku. :wink:
3. pro 2008 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Tak koukám, že jsem pro samé odsávání zapomněla reagovat na vaše příspěvky - bolístky atd. Napravuji :wink:

Dzany, Nelince foukáme na bolístku (... pohladíme po čele, hop a zdravá Nelinka ráno skáče z postele - no to radši asi neee :grinning:). Tyhle úrazy jsou blbé. Ale možná víc pro mámu než pro dítko. Pamatuju si na synovce. Jednou běhal kolem konferenčního stolku a na zemi měl polšrářek (takový ten materiál á la svině klouzavá :sweat_smile:), no a co se nestalo... samozřejmě, uklouzl a šup hlavou na roh stolku. Tři jsme u toho byli a stejně tomu nedokázal nikdo zabránit, je to prostě mžik. Ségra v tu chvíli měla šok, nebyla vůbec schopna nic dělat, jen volala "on tam má díru" furt dokola. Tak máma zavolala švagrovi, ten vzal kluka na šití. No a Mareček se pak chlubil, že má bebí. Chlapák, no :sweat_smile: Jindy zas na dovolené (to mu byly asi 4) šel kolem bazénu a zase - půl vteřiny se na něj nikdo nedíval a samozřejmě, že zrovna v tu chvíli do toho bazénu zahučel (oblečený ve fotbalovém dresu s nápisem Poborský :grinning:). Klika, že v tu dobu se učil plavat a v bazénu byla slaná voda, takže ho to nadnášelo a on doplaval ke schůdkům. Když přijeli, tak já mu povídám: "Marečku, ty prý jsi spadnul do bazénu, jo?" a on na to: "Já šem ši doplaval." :grinning: Teď už je mu 14 :fearful:

Grainne - šikulka s okýnkama :wink: U nás se do toho pustil manža asi před 14 dny. Měli jsme tu nahlášeno, že nepůjde topení, tak nás vyexpedoval k babičce a myl okna a pral záclony. Že prý se aspoň nebude větrat teplo. Pak se jel odrelaxovat do Metropole. Barušce přivezl bodyčko (že prý furt má samá levná, tak ať taky jednou dostane dražší - z Puntanely za 199,- Kč) a mně vánoční dárek. A neprozradil, hajzlík :grinning:

Holky, nechci Báru chválit (znáte to, že...), ale dnešní noc: 20.30 - 3.00, 3.30 - 6.30 :sunglasses: Tak myslím, že kaše na noc zatím není nutností.
4. pro 2008 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Džany - my taky foukáme Nelince na bolístku. Než já napíšu jeden příspěvek, tak je tam deset dalších a pak se nestačím divit. :confounded:
Peťko - máš šikovného manžela. :sunglasses: Já si toho svého neumím představit, jak myje okna. :grinning: A už vůbec ne jít pak ještě kupovat prckovi body. :grinning: :grinning: :grinning: Vzhledem k tomu, že pro něj je návštěva Metropole rovna návštěvě mučírny. :wink:
Jen ať Barušce to spinkání vydrží. :sunglasses:
4. pro 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem Báru přeprala. Dvakrát :grinning: Použila jsem Janulčin recept a ono to zafungovalo. Než se Barča stihla vzpamatovat z překvapení, byla jedna dírka odsátá, tu druhou jsem zmákla za jemných protestů a kopání do pr... no přesně tam, jak psala Janula :grinning: Takže ještě jednou dííík :wink:
4. pro 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dík :dizzy_face: myslím že to bude dobrý, jen tam má takovou krvovou rýhu (teda né díru jak u Petul :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
tak asi příště taky vyzkouším techniku alá janulka :wink: když to takhle zabralo na Berču :sunglasses:
ty jo okna? to mi ani nemluvte - myla jsem je před 14dny a jsou jak dobytek :stuck_out_tongue_closed_eyes: (jak oproti nám dostavují ty bytovky tak to je opravdu na špínu a prach hotovej očistec)
ale taky jak píše grainne - neumím si představit mm jak myje okna :grinning: a pak ještě na nákupy do metropole? no nevím z čeho by byl víc v pr...i :grinning:
4. pro 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
taky slintám nad tím,jak Petulce manža myje okna... :grinning: To bych se nedočkala.Max. mi pověsí závěsy a to jen proto,že se věsí rovně a nemusí se řasit jako záclony. :confounded: :grinning: ...ale stejně ho podezřívám,že to jen tak hraje,jako že to neumí,jenom abych si to udělala sama... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Naštěstí nakoupit malému a klukům obecně,to mu docela jde,ovšem malinký problém je v tom,že kupuje zelené a maskované atd.Kluci můžou jít okamžitě do lesa. :sweat_smile: Ovšem do Metropole ho nedostanu... :grinning:

Dzany - to tě lituju.Mě stačilo loni o prázdninách,když nám dělali na baráku zateplení,to bylo všeude prachu....Brrr,...natož mít před barákem staveniště. :rolling_eyes:
4. pro 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
no ja teda musim mojho MM pochvalit (aj ked sa to nema, aby sa nepokazil, že :grinning: ), ja som sla von s kocikom a ked som sa vratila boli umyte okna :wink: A moj nakupy moze a kupi lepsie na deti ako ja :unamused: A zvladne aj Metropole. Ale musi mat naladu. Lebo ak nie, tak nedostanem ani parok v rohliku.
Petula - som rada ze to zabralo :slight_smile:
4. pro 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, ten můj taky musí mít tu správnou náladu. Jakmile sám nechce, nikam ho nedostanu. Ani to nezkouším, za ty nervy to nestojí. Jo, a záclony věší asi jen proto, že na nich máme takové ty plastové háčky, co se jen nacvaknou na kroužky. Řasení, to jsem zažívala u našich a stačilo mi to. I když letos jsem mamině ty dvě nejhorší záclony pověsila, páč přecejen při mých 180 cm to není takový problém :wink: Oni mají doma takové ty kolejničky, jak člověk narazí na spoj a ten jezdec vypadne. No to bych vykvetla. Když jsme kupovali byt a já viděla, že to tu je ve všech místnostech také, tak jsem manžovi řekla: "Jestli mě nechceš slyšet HODNĚ sprostě nadávat, tak to půjde dolů" :grinning: A šlo. A ještě začal na oknech a záclonách makat sám :wink:
4. pro 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, hlásím, že stále žijeme, ale jak dlouho to fakt nevím, spánkový deficit, se čím dál víc prodlužuje a jestli tomu mrňousovi ty zuby už nevylezou tak mu je snad vyrvu! Konečný počet zubů co nám roste je 5 :zipper_mouth: :confounded: Mundisal používáme a řekla bych, že i docela pomáhá, ale i tak se budé asi 100x za noc, nejlepčí skóre bylo po 45minutách celou noc :angry:

K hračkám a dárkům pod stromeček, mohu jen dodat to, že jich tam moc nebude, dneska jsme dokupovali poslední a tím má prcek smolíka! K Vánocům dostane autíčko se zvířátkáma o FP co hraje, pak autíčko z drevěných kostek a jako velké finále bude mít Ponk s nářadím a to je vše. Upozorňuji, že jsou to veškeré dárky co dostane a myslím tím i dárky od babiček :wink:

A o vánočním úklidu se moc nebavím, páč na rovinu přiznávám, že ho letos nedělám :sweat_smile:

A dneska jsme se konečně dozvěděli termín operace toho mého chlapa na koleno a pod kudlu půjde v Březnu, což je na hovno, páč mu budou dělat totální plastiku zadních vazů a 3 měsíce se z toho bude léčit, takže dovolená veškerá žádná a barák, tím pádem také za léto moc neporoste :unamused: Holky oni mu do toho kolena musí objednat štěpy z mrtvoli :zipper_mouth: :fearful:
4. pro 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježismária Kašli, to fakt z mrtvoli ? :confused: :confused: :confused: To by som nepovedala, to je sen.
Tak len nech vam tie zuby čím skor vylezu, ale viem ze kamaratkinej malej lezu 4 zuby už mesiac :unamused: Su nevyspatí, zlostní a stale nič. Ale dufam ze u vas to bude skor, podla toho ako spava Vojtisek tak to bude každú chvílu.
5. pro 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - všecko nééééjlepšejší Kryštůfkovi!!!!Hlavně ať ho už netrápí žádné velké neduhy a roste vám jenom do krásy :dizzy_face: :sunglasses: Hezky si užijte oslavu :wink: :dizzy_face:

Kasli - to je docela šok,co?Ale hlavně aby to pomohlo ...mrtvolka,nemrtvolka. :sweat_smile:
6. pro 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - taky přeji Kryštůfkovi krásne první narozeniny :dizzy_face: a Nelinka posílá pusinku :sunglasses:

Kasli - no hlavně ať se tm uzdraví a třeba bude příští rok hezké dlohé léto a ještě na baráčku něco stihnete udělat :wink:
6. pro 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, Kryštůfkovi přejeme FŠECKO :grinning: nejlepší a ať ho rodiče moc nezlobí :wink:

Kasli, ty jo, tak to budeš moct manžovi říkat Zombie, co? :sweat_smile: Štěpy z mrtvoly, no to je tedy fičák. Ale hlavně, že mu to pomůže a konečně už bude bez problémů.

Nová fotodokumentace: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2155064&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
6. pro 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek