• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Grainne - vsetko naaaaaaaaaaaaaaaj.................tak sa neopite velmi :grinning: :grinning: :grinning:
K nam vcera chodil Mikulas s dvomi anjelmi ( ockovia si vsimli ake to boli kocky s rozparkom na satach a výstrihom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a dvomi certami. Bronka je uz velka, ta hned hovorila a títo boli aj u nas v skole - ťažká frajerka - ale ked prislo na lamanie chleba tak sa schovávala za mna a aj si poplakal :wink: Zato Filipa nerozhadzalo vobec nic, ani Mikulas, ani certi a ani tie dva krasne anjeli s výstrihom a rozparkom :grinning: ten kym mal svoj dudlik tak len cumel a dudlal :grinning: Bola sa u nas pozriet aj suseda s rovnako strarym dievcatkom a ta zacala potom trosku plakat, ale za chvilu bola v pohode :wink:.
Dnes mam pracovny den, peciem o dusu. Tak a o chvilu budem mat vsetko hotove. Poslednych par darcekov pride postou bud.tyzden, zabalim a vybavene.
Petula - ta tvoja herecka sa podoba na teba, je to krásna holka :slight_smile:
6. pro 2008 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Kryštůfek všem děkuje za gratulace. :dizzy_face:
Celý den probíhali mohutné přípravy na návštěvu a oslavu, takže jsem se sem celý den vůbec nedostala. :wink: Dort se myslím povedl, dávám fotku do albíčka. :slight_smile:
6. pro 2008 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Peťulko - Barušce to děsně sluší a je ti opravdu moc podobná. :slight_smile:
6. pro 2008 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme dneska slavily ty klučičí narozeniny.Nakonec dortík byl klasický,protože jsem pořádně nepromyslela postup a už se i to nechtělo moc předělávat.Tak motýl bude aspoň příští rok. :sweat_smile:
6. pro 2008 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí
No a to co jsem chtěla jsem nezadala.Jéje...už jsem zase nějak mimo.Tak napodruhé.
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=2155990#navigator
6. pro 2008 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim, Grainne - vy ste ale sikulky, obe torty sú nááááááááááádherné. :slight_smile:
6. pro 2008 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani díky,ale zase takový skvost to není.Zase vzhledem k tomu,že nejsem nějak obzvlášt výtvarně nadaná...tak to je slušný ne?? :grinning: :wink: Chuťově je dobrý.A dneska,o den později,se naležel a je mňamkozní.Nemusíme takový ten moc krémový. :grinning:
7. pro 2008 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
tak dnes rano sa Filip, napriek mojej snahe a rýchlemu reflexu, strepal z postele :frowning2: a to prosim rovno na čelo a na nos :unamused: Zadunelo (nebolo nic pocuť okolo 7.00hod ? :wink: ) ako z dela, zaplakal a vybavené. Najprv som ho celu hodinu nahanala po posteli, davala pozor a vysvetlovala ze na koniec nech si nesada, lebo spadne a aj tak sa mu to na zaver podarilo. Tak na trochu cervene čelo a dosť červenú špičku nosa, vyzera ako alkoholik :grinning:. No hadam kym sa ožení tak mu to zmizne :grinning:
Marcim - vytvarne a vobec tvorivo nenadaná som ja, tvoj vytvor bol super. Som zvedava čo sa podarí mne :slight_smile:
7. pro 2008 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidávám se ke gratulacím Kryštůfkovi :grinning: Dortík je moc povedený.

Taky foukám Filípkovi bolístku. Jani, ve středu to bylo milé setkání. Voda byla tentokrát opravdu hodně teplá, ale Lence pomohla. Celé dopoledne byla neuvěřitelně protivná, až jsem nás chtěla omluvit, ale plavčo ji srovnalo na celý den. Ve vodě to Lence jde a hlavně baví. Jen je vždycky tak soustředěná na něco kolem, že první signál na potopení moc neregistruje a je pěkně překvapená, ale nebrečí.

Naše odsávačka je taky na vysavač, ale máme centrál a v noci ještě nebylo potřeba odsávat, proto nás nic nerušilo. Nechám se překvapit. Ještě jsme dostali obyčejnou od Otrivin, kterou máme jako cestovní a taky dobrá.

Manžela taky musím pochválit, některá okna myl z venku, dokud bylo lešení. Jen netuším, jak to bude s mytím dál. S Lenkou nemám v takovém počasí šanci :unamused:
7. pro 2008 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Almo - tak si to zopakujeme znovu v stredu, ok? :wink: Budete chodit aj od Noveho roku? My urcite. Obe moje deti vodu miluju, vo vode vrčia spokojnostou :grinning:
8. pro 2008 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte, opožděně, ale přece, blahopřeji všem oslavencům a chválím dortíky.

A Filípkovi foukám bolístku. Jeník už taky párkrát boural. Jednou z toho byla boule na 3 dny, ale byl statečnej a skoro ani neplakal.

Čerta a Mikuláše jsme letos neabsolvovali, Jeník by z toho nic neměl. Domů je taky vodit nebudeme, ale příští rok se na ně půjdeme někam podívat.

Petul.o, včera jsem Vás viděla z auta, kráčeli jste kolem Hypernovy směrem k sídlišti. MOc Vám to slušelo, taková spokejená rodina:slight_smile:
8. pro 2008 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem,
Jani - doufám,že Filípek je už v pohodě.

Mikuláše jsme taky neměli.Vymysleli jsme fintu.Než se vrátil starší ze skauta,tak nám balíčky dal "někdo" na balkon.Hezké bylo,že Robča nepoznal kaši,kterou jsme spolu kupovali ve městě..a dostal ji Marťa :grinning: Ale příští rok už budou taky.To už bude možná chápat i Martínek.
8. pro 2008 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, Pamuk, díky :dizzy_face: Kráčeli jsme k našim, manža jim dělal v koupelně silikon :slight_smile:

My zkoušeli včera novou kaši. Nikde jsem tu nesehnala hypoalergenní, bezmléčnou (no a taky to odsávání už mi tolik nejde a jsem i líná :sweat_smile:), tak jsem koupila Hipp Kaši na dobrou noc jablečnou. No, zkusila jsem ji jen ze 120 ml vody, což bylo evidentně málo. Jednak to naše žroutisko by zbodlo ještě jednou tolik a jednak po ní spala celé dvě hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak po mlíce další dvě hodiny a po dalším mlíce pět hodin :sweat_smile: Kdo se v tom má vyznat, že. Ale jedna kočka na květnovkách mi poradila Sinlac nebo nemléčnou kaši a k tomu HA mlíčko, tak jsem se nas.ala a objednala to po netu. No, a když už platím poštovné, tak jsem objednala ještě tuto a tamhleto a vylezlo to na 800 :sweat_smile: Ale co bych pro prďolku neudělala. A navíc - zásoba Rybilky, zeleninky s masem, ubrousků a přebalovacích podložek, to se vždycky hodí, ne?

Janulko, tvoje děti jsou jako já :grinning: Jsem kachna neskutečná. No zrozenec Ryb :wink: Jednou na dovče jsem takhle šla do vody, kámoška usínala na pláži a když se za víc jak hodinu vzbudila, hádej, kde mě našla :grinning:

Marcim, to je fajn, že ti to u Robíka takhle prošlo :grinning:
8. pro 2008 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem to teda tetka popleta, zapomenu na ostatní oslavence :frowning2: Takže ještě jednou vše nejlepší všem, kteří slavili :slight_smile:

Petul.a - zkoušela už jsi Barunce dát to HA mlíko? Naše beruna taky byla do zeleniny plně kojená a HAčko jí rozhodně nejede. Ono jí nejede žádný, ale HA dokonce plive a nevzala si ho ani namíchaný s MM. Ten Sinlac kupuju v lékárně na náměstí, ale to je pro Tebe z ruky, co?

Janul - budeme na Vás mávat. Lenka je kachna jako já a v lednu budeme pokračovat, ale už se nebudeme potkávat :frowning2: Vracím se do práce a stíhala bych lekci od tří, takže nakonec budeme chodit v sobotu ráno.
8. pro 2008 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Co jsem teda slyšela (četla),tak snad to HA mléko je víc hořké než klasická UM.Proto asi některým dětem nejede.Možná bych vyzkoušela koupit jen malé balení ...pokud je v nabídce.Nebo jestli někdo používá,tak si nechat trochu odsypat. ...teď to čtu,že máš už objednáno...tak nic... :sweat_smile: :grinning: ...pozdě.. :grinning:
8. pro 2008 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim - pravdu díš. Je tam nějaká jiná syrovátka říkala MUDra. :dizzy_face:

My měly HA doma od porodnice, kde radám s kojením moc nedali. Naštěstí tu v Berouně funguje super laktační poradkyně a kojily jsme jako o závod :grinning:
8. pro 2008 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My jsme zkoušeli HA od Nutrilonu, je opravdu takové zvláštně hořké, ale Jeník ho baštil. Teda je fakt, že jsem z něj dělala jen kaši. Ale teď dávám normální Sunar, pač Jenda má alergii na cokoliv od Nutrilonu včetně UMky.
8. pro 2008 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...tak nějak ten net zas nestíham...
ale u nás se jede pořád aby ve čtvrtek bylo vše OK a už měli papír o kolaudaci...např.teď Ondrášek spinká
a nám se pokládají schodnice-takže se vrtá o 100 šest....
Novinky - máme už 3 zuby a několik probdělých nocí....chudinka včera na mě jen dejchnul
a říkala jsem si jestli nemá plameny v pusince:o( no to ne - ale ráno byl zub :wink:
Uf co se týče mlíček-tak v tom jsem úplně mimo-zatím kojíme a odstříkáváme na kašičky...(tak pak budu tápat asi taky)Holky dneska jsem mu dala prvně obídek s masíčkem- udělala jsem bramborovou kašičku(tu teda miluje)
hovězí nakrájela na kostičky a ještě trošku mrkvičky - teda ten se olizoval.... :grinning: :grinning:
nechtěla jsem z masem teda začit než mi řekne Mudra...ale v pátek jsme byly pozváni do Biskoupek na véču
ségra měla 25.Dala jsem si pstruha s brambůrkama a to co předvedl Ondrášek když viděl všechny jíst...-nevydržela jsem a tak baštil pstruha(byl přírodní bez koření na grilu) a pak byl hodnej celou dobu
co jsme tam pobyly-sledoval zvířátka vycpaný na stěnách a paroží:o))
Jináč opožděně oslavencům vše nej:o)dortíčky se Vám moc povedly...
Peťo zas moc pěkný fotečky:O)taky snad zas nějaký přidám....
8. pro 2008 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Alma, zatím jsme HA mlíčko nezkoušeli, chci ho jen do kaše. Jinak kojíme, tedy plus zelenina a sem tam banán. No, možná, že bych i mohla odsávat MM, ale abych ze sebe vydojila dostatečnou dávku pro to naše žroutisko, to bych přišla o ruku (mám mechanickou odsávačku) :grinning: Takže přiznávám - je to trošku moje lenora.

L.myska, a z jaké dávky MM ty kaše děláš? Jo, a gratulace k dalšímu žžžubákovi!!! My furt nic. Ale šmrdlá si prstíky v pusince jak o život, slintá jak bernardýn, do toho ta rýma, byla i teplota a průjem... Třeba se taky nějaký vyklube. A hele, s tím masíčkem - nemusí se vždy čekat, než řekne mudra :wink: A taky nemusí vědět všechno, že... A představuju si Ondráška, jak po vás kouká a chce taky pstruha :grinning: Asi bych taky nevydržela.

Jinak já jsem Barče začala pomalu přidávat do kupované zeleniny svoji vařenou. Holky, ono jí to chutná ještě víc :grinning: Takže pomalinku budeme ty kupované ubírat, až přejdeme čistě na vařené. Jinak by na její stravu praskla celá moje mateřská. No, jsem ráda, že je holka skromná :grinning:
8. pro 2008 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Petulko - teda nevím kolik toho zbaštíte,ale někdy,když jsem měla málo mlíka na kaši,tak jsem ji řízla vodou a hned toho bylo víc.Marťa ani neprotestoval.Teďka je sice kojo,ale jen tak zběžně...ráno a večer...a ještě si začal potvora vymýšlet,jako že zkusí bojkotovat (jako za mlada.. :rolling_eyes: ) Nu což,u nás to už tolik nehoří.Jinak kaši mu dělám ze Sunaru,ale záleží jaký mlíko vám bude chutnat.A dávám asi 3-4 odměrky na misku....což je tak 200 ml.Je to naprosto mimo ty jejich tabulky.Spíš je to pro můj pocit,že je to kaše "mléčná"...Co jsem slyšela,tak dělají kaše,třeba jen do vody nebo i do sušené syrovátky.Tu jsem zkoušela,ale je to docela hořké.Sunar je oproti tomu docela slaďoučky,tak mu to nejelo.Mě to neva,tak ji dojedu místo něj. :wink:

A s příkrmama jsme začali stejně jako Myska.Ty pohledy na nás jak jíme a on chudáček nic...to bylo strašné. :sweat_smile: Nedat...podlehla jsem a dala jsem. :slight_smile: ...a jak mu to jelo. :grinning:
...a k zoubku u Mysků gratulujeme....
8. pro 2008 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ondráškovi gratuluju k zubiskům. U nás pořád nic. My asi budeme mixovat obědy ještě ve škole :grinning:

Já si teda nedovedu představit odsávat MM na kaši. Odsávání jsem úplně nesnášela, trvalo to dlouho a nic z toho. Dávala jsem do kaše rovnou UMku.
9. pro 2008 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky!
dortíky se povedli :dizzy_face: určitě byly i tak výborné jak vypadali
jéé mysko to se nedivím Ondráškovi že slintal v Biskoupkách :grinning: tam slintám vždy i já :stuck_out_tongue_closed_eyes: výýýýborně tam vaří! Gratulujeme k zubáčkům :wink: a myslím že začít s masíčkem vůbec nevadí, vždy ty jsi jeho máma a aj tak musíš vědět nejlíp co mu dávat :wink: já už ty tabulky neřeším protože to co by měla to nejí a to co nemůže jí chutná - no nechám jí o hladu? :sweat_smile:
Almo ty už jdeš do práce? ty jooo! máš můj obdiv - já si to neumím představit ani po těch 3 letech jak budu zvládat - práci, dítě, domácnost a ještě manžela :grinning: :sunglasses: no prostě super žena
9. pro 2008 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda :slight_smile:

Tak hlásím, že kaše měla rozhodně úspěch. 7 hodin spánku v kuse!!! :grinning: Hurá! Ve 3 už jsem se modlila, ať se Bára vzbudí, neboť moje kozenky byly nalité a bolely jak sviňa. Jenže Barča si jen tak cucla, spíš jako na žízeň, a spala vesele dalších 4,5 hodiny :sunglasses: Tak jsem musela odsávat. A nadojila jsem 150 ml, což jsem teda ani nečekala :sweat_smile:
9. pro 2008 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky ..
Peťul upřímně závidím 7 hodin spánku:o) už se těším doufám že ty časy brzy zas přijdou....kdy jsme spinkali celou noc...
Co se týče těch kaší tak je to různý ale většinou dělám ze 120 ml - Sunarky ty mu strašně chutnaj je jedno jestli rýžová,s medem,s ovocem, od Hami děláme rýžovou ale to klidně i 160 ml a od Nestle proti zácpě to dělám ze 140 ml tak nějak to vždycky vyjde, že to spapá všechno.Jinak odstříkávám bez odsávačky růčo-a většinou v noci a dělám si tak trošku strejčka do mrazáčku protože plánujeme jet na jeden den na hory do Rakouska, tak aby malej měl co papkat....
chtěla jsem ještě něco napsat ale řev řev tak letím:o)
9. pro 2008 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
AHoj holky - gratulujeme všetkým šelmam zubatým :grinning:
Almo - tak to je skoda, ale mozno sa stretneme niekedy na tej tvojej sobotnajsej, ked budeme mat nahradu. A zajtra mavajte :grinning:
No ja tiez na kašu neodsavam, šupnem mu to do UM. Kym som mala este zasoby mojeho mlieka v mrazaku tak som robila do toho, ale teraz tam uz nic nie je. :wink:
9. pro 2008 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

gratuluju všem zubatcům. :slight_smile:

Nám Dr taky říkala, že má Kryštof nalitý dásně a prý mu rostou stoličky :confused: . No, já tam nic nevidím, já to prostě nepoznám :unamused: , až když se proříznou :grinning: . Ale slintá tedy příšerně. :wink:

K těm kaším. Já byla odsávat taky líná plus mi to nikdy nešlo. Takže dělám nemléčné do vody a dávám do toho buď jablko, půlku přesnídávky nebo banánu. Momentálně si nějak vymýšlí, ale jinak mi to baští bez protestů. Takže pokud se vám nechce do UM a neodstříkáte jako já, tak zkuste prostě bez úplně mléka. :wink:

Dnes jsme byli na roční prohlídce, máme 10,5kg a 73 - 74 cm. Váhově jsme v průměru, ale máme kapku podvýšku. :grinning: :grinning: :grinning: No já se nedivím. Ten pupek mluví za vše. :grinning:

A co nějaký předvánoční srazík? :wink:
9. pro 2008 v 19:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Mimochodem, dnes jsem ho poprvé posadila na nočník.... no to bylo řevu. :angry: :angry: :angry: Sousedi si určo mysleli, jak mu tu ubližuju. Asi to u nás bude ještě boj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Byla u nás tchýně a stavěla mu hrady z kostek, které Kryštof usilovně bořil. Tak si ho dobírala, že je Kazisvět I. Veliký. Na což kryštof bleskově ukázal jak veliký je. :grinning: :grinning: :grinning:

Almo - kdo ti bude hlídat? A jdeš na celý úvazek nebo budeš mít zkrácený?
9. pro 2008 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás to odsávání taky není žádná sláva. Sice jsem s mechanickou odsávačkou od Aventu spokojená, ale stejně mám co dělat, abych měla v mrazáku alespoň minimální zásoby. Přes den už bych ráda s kojením přestala, protože Lenka u toho dělá blbiny a za chvíli snad přijdu o bradavky, au au. V noci je kojení v polospánku pohodové, proto jsme dnešní "půlřočiny" oslavily prvním masem a celkem šmakovalo.

Zubatců je tu čím dál tím víc :dizzy_face:

Kaše míchám různě. Poslední dva večery jsem sesypala Nestlé a Sinlac a ještě přidala trochu UM Hami Hajaja. Je mi líto vyhazovat testovací zásoby, které Lenka samotné odmítla.

Holky, ta práce je možná spíš z nouze cnost. Jo, jo, mám dobré místo a racionálně už jsem vše vyřešila dávno před Lenčiným početím, chci se vrátit na své původní místo a ne později prosit o nějaké to místečko a taky jsem nedávno dodělala školu, kterou nechci zahodit a hlavně mám naprosto ideální podmínky, proč jít do práce. Budu mít 3/4 úvazek, cesta trvá 20 min. a hlídat bude ráno manžel, který Lenku předá mojí mamce. Já se budu vracet mezi půl třetí a třetí. Ale stejně se mi moc nechce, což jsem předem věděla :frowning2: Jak budu zvládat vůbec netuším, proto jsem alespoň začala s paní na úklid.
9. pro 2008 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak s velikánskou slávou se nám dneska proklubala dvojka dole.HURÁ.Pravda ta vedle je těsně,tak to bude třeba rychle.Ale že to dalo zase práci.Protivnej je pořádně.Doufám,že to po proklubání zase ustane. :rolling_eyes:

Petulko - tak spaní super.A mlíka máš teda požehnaně.. :wink: to se Barunka má... :sunglasses: :grinning:

Grainne - Kazisvět VELIKÝ...je moooc hezký :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2008 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
almo, to máš teda můj obdiv. Mě by do práce nikdo nedostal. Už teď se bojím toho, co bude za 2 roky, až budu muset narukovat. Pro mě byla mateřská vysvobozením, měla jsem poslední rok práci, která mě vůbec nebavila.
10. pro 2008 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek