• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Kasli, ale já holkám říkala, že je to albíčko na netu :wink:
8. lis 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne po tom císaři už mi je o 100% lépe než když jsme přijeli z porodky domů, opravdu je to den ode dne lepší :dizzy_face: Akorát už by ch potřebovala aby se mi zatázhlo to břicho, jináč asi zmrznu! Není mi ani jeden kabát a o svetrech ani nemluvě, sice jsem po porodu shodila hned 12kg, ale 14 mám ještě na sobě, fakt se sama sobě nelíbím :unamused: Včera jsem z toho měla pěknou deprézi :rolling_eyes:
Peťo, to asi ta přepracovanost! :wink:

Normálně holky, ten náš prcek začíná být pěkně vyčůraný, začali jsme mu pouštět kolotoč a nejen, že se mu to líbí (zaplať pán bůh) ale začal být závislí jen na jedné melodii a když mu jí manžel přepne, tak se vzteká a to nemluvim o tom, co dělá, když ten kolotoč vypne úplně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. lis 2007 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, :grinning: :grinning: :grinning: oni jsou mnohem chytřejší, než si myslíme. :wink: A taky nás mají mnohem víc omotaný kolem prstu než si jsme ochotný připustit.
A jak jde kojení?
Kasli, na hubnutí je ještě brzy, neboj, to půjde raz dva. :wink: Uvidíš až skončí šestinedělí, zatím je moc brzy. Tělo to taky nenabralo za týden.

Jitie, vítáme tě do party. :slight_smile: Čím víc tím líp. Teď buď na sebe hlavně opatrná.
8. lis 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, všechny vás zdravím :slight_smile: . Mám další nepříznivé info, týkající se Hořovic a kojení :frowning2: ! Asi tam na to fakt kašlou a je to velká škoda.
9. lis 2007 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, od té doby, co jsem doma, tak nějak nestíhám:slight_smile:)
Kasli, máš moc krásnýho klučinu:slight_smile:
a vítám Jitie, ať je vše ok a pupík roste:slight_smile: Jsi přímo z Berouna?
9. lis 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...ještě že máme pátek...před dvouma hoďkama mi pěkně rozhodila výplatní páska...tak si říkám jestli mi to za to stojí, aby mi bylo blbě při dojíždění, jezdila domu utahaná jako kotě a ještě se s nima v práci nervovala...začínám přemýšlet o tom co jsem nechtěla :angry: být doma na nemocenský...sice nevím jak to u doktorky říct, ale asi to smysl nemá...
Neměla jsem dobrý týden tak doufám že příští bude lepší...
v úterý jsem se těšila na UTZ-ten mi nakonec nedělali prý až ve 20 tt
tak jsem to trochu obrečela, protože sem se moc těšila..ach jo
ale včera si brouček do mě prvně pořádně kopnul :slight_smile: hned mi bylo líp :slight_smile:

ahojky Jitie:O)vítej:o)

berynka:mě kamarádka říkala, že to bylo všechno v pohodě a že jí spíš překvapili že jí s tím pomohly...(cca 3 měsíce nazpátek)tak nevím :unamused:
manžel mi přemlouval k Apolináři, kamarádky maminka tam dělá doktorku..
ale představa že tam budu jezdit a čekat ty šílený fronty na poradnu a
pak až bude chtít brouček na svět-pojedeme směr Praha-to se mi nechce...
přece jenom Hořovice jsou kousek :slight_smile:
9. lis 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky z Berouna a okolí:slight_smile: zdravím, já mám ted kámošku v Hořovicích, porodila v úterý chlapečka a prý by personálu i doktorům dala 1 s hvězdičkou, je moc spokojená, tak ono to asi fakt záleží na člověku, musíme doufat, až až tam pojedeme my, budou zrovna všichni dobře naladění a budou o nás pěkně pečovat:slight_smile:
Grainne - co cvígo, byla jsi spokojená?
9. lis 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
l.mysko, já se taky na nervování v práci vykašlala. Jsem doma druhý týden a musím říct, že teprve teď si těhulkovství jaksepatří užívám:slight_smile: Mám napsanou neschopenku od praktické Dr. a neomezené vycházky, takže paráda. Příště se mám zeptat na gyndě, zda by mi neschopenku dal a když nedá, budu pokračovat na neschopence od praktické:slight_smile:
Já myslím, že v každé porodnici (tak jako všude) se dá narazit na blbce, někoho ze staré školy a tak, takže si na Hořovice nejspíš udělám názor vlastním porodem :wink:
9. lis 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:o)pamuk no nechám to vyšumět přes víkend...trochu jsem se uklidnila,teď jsem ještě narazila na jednu věc kvůli který tu zůstanu do příští kontroly u lékaře a to vánoční prémie...dostáváme je v listopadový výplatě...a pak to asi taky zalomím a budu si to užívat...jinak mi pěkně třeští hlava...ale večer si udělám radost koupila jsem na mimibazaru kolotoč nad postýlku tak si ho jdu vyzvednout :slight_smile: jak málo mi stačí ke štěstí...ale tu výplatnici asi doma ukazovat nebudu :frowning2:
9. lis 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirdisek:o)tak to je fajn doufám že budeme všechny dávat v porodnici doktorům a personálu 1* :slight_smile:
9. lis 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
je je ještě jsem vám zapoměla popřát krásný víkend někde doma v teplíčku :slight_smile:
9. lis 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, dnes tu bylo tedy rušno. :slight_smile:

Mirdísku - cvíčo bylo fajn. Byly jsme tam tři, na holkách to ještě vůbec nebylo vidět a mezi nima já velryba. :grinning: Celkově mnohem klidnější a pomalejší než co jsem chodila v Praze. Trošku jsem čekala víc toho dýchání. Stále mi nikdo neukázal toho pejska. :confounded:

S tím kojením jsem na Hořovice taky slyšela stížnosti. Potíž je v tom, že na šestinedělí je jiný tým než u porodu. Když jsem tam byla na besedě, tak se sami zmiňovali, že vědí, že se to o nich povídá, ale že je těžký odhadnout kolik která ženská potřebuje pomoci. A že se máme ptát. Takže prostě budu drzá. :grinning:
9. lis 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, no, co se ještě týká Hořovic a porodnice, tak i v poradně Laktační ligy o nich vědí a bohužel v negativním smyslu slova :frowning2: . To asi ted není náhoda. Nechci to nějak moc kritizovat, nerodila jsem tam a byla jsem se tam jen podívat. Ale nové prostředí je přece jen jako důvod k porodu docela málo. Odradilo mne třeba i to, že tam nejsou registrace. Může se stát, že bude rodit nahodou víc maminek a pošlou vás do ... :sweat_smile: .

Grainne: Drzá rozhodně budˇ! Nějaký ostych nestojí za záněty prstu atp. Teď mne napadlo, jak to v Hořovicích mají se sestřičkami pro miminka a pro maminku. Je to tam taky rozdělené?

Kasli: Jak to jde? S váhou si nedělej starosti, to půjde dolů samo :wink: .
11. lis 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ona bohužel registrace nezaručuje, že rodičku 100% vezmou. Může se stát, že i v porodnici, kde je rodička registrovaná, je stopstav a prostě nevezmou a pošlou jinam. Holt už je tohle riziko podnikání:slight_smile:
11. lis 2007 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, co ten 3D UTZ? Byla jsi na něm?
11. lis 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na 3D jdeme začátkem prosince. Tak jsem zvědavá na dojmy.
11. lis 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Dneska mi ten cvrček nějak dlouho spí! Zajíždí nový košík, tak mu to chutná :dizzy_face:
Grainne kojení, je zatím v pohodě (ťuk, ťuk, ťuk :grinning: ) ROzkojila jsem se hezky už v porodnici! Akorát co se týče pomoci při rozkojení a uchopení miminka, tak to bohužel 100% ohlasi na Motol nemám. Ale asi je to opravdu těžko pro některé sestřičky zeptat se jestli máte 1, dítě nebo nějaký problém. V nemocnici nám prcky vždy hodili jak rohlíky na pult a poraď si jak umýš! Pro příklad, malý už se krásně chytal, tak jsme na sebe byla hrdá a pak se mi udělalo mlíko a on přestal sát, tak jsem se zeptala sestřičky jak je to možné a ona mě div neseřvala! prý se nedivte, když ho držíte špatně! A tohle mi řekla až po třech dnech kdy jsme ho tak přikládala :angry: Ani jedna sestřička mě na to neupozornila! Takže rada do porodnice! Opravdu se nebojte se ptát třeba i na kraviny :wink:
11. lis 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, jak píše Kasli! U nás v Motole to samé. Měla jsem ale štěstí, že jedna super sestřička než šla domů za mnou zaskočila na pokoj a všechno mi ke kojení ukázala (dvakrát příjemné to tedy nebylo :sweat_smile: ). Naše hvězdička byla jak upírek a přisávala se hned ukázkově, což si myslim, je v počátcích kojení dost důležité.
Pamuk: určitě to bude super :slight_smile: . Ale v jakém budeš týdnu? Napadá mne, že u normálního UTZ, pak už skoro "nic" není vidět. My máme třeba jen ručičku, protože zbytek dítěte se tam prostě už nevešel.
11. lis 2007 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli: jukla jsem do vašeho alba. Chlapeček je krasavec :slight_smile: . Ale v porodnici měl své ošacení, ne? Malá v tom erárním byla jak chudinka a velikost, kterou dostala byla tak 74 a neustále my z něj vypadávala :slight_smile:.
11. lis 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, přesně jak říkáš, když už ti začnou pomáhat, tak to moc příjemné není! Pak mě kontrolovala a vždycky mi prsko čapla a pak hlavu malého a moc příjemné to nebylo! Ale alespoň mi to ukázala! :wink:
No malý se začíná probouzet tak já pádím :grinning:
11. lis 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
grainne, kde jsi byla na tom cvičení? Nějak jsem to v diskusi nenašla :frowning2:
12. lis 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pamuk, minulý týden jsem byla zkusit cvičení, kam chodí Mirdísek. Je to v Berouně v budově České Pojišťovny, boční vchod, 4.p. Cvičí se max ve 4 lidech, cena 60,- za hodinu a první hodina zdarma. Musíš se předem objednat telefonicky na 311 610 429. Je to relativně klidné a pomalé. Žádné velké hopsání.

Berynko - Teď je opravdu hodně miminek a registrace člověku moc nepomůže. Takže člověk může být registrovaný od 16tt třeba v Podolí a když mají plno, tak se ocitne někde, kde v životě nebyl. Myslím, že tohle riziko je vyšší u Pražských porodnic. Tohle by se přece jen v Hořovicích stát nemělo. Kromě nového prostředí, jsou dobré ohlasy na porodní tým a jejich přístup.

Jinak mi Pražské porodnice připadají tak trošku jako manufaktury na miminka a myslím, že člověk neuvidí dvaktrát toho samého Dr. To je jeden z důvodů proč radši ty Hořovice. Ale kdybych u sebe předpokládala nějaké komplikace, tak kašlu na Hořovice a 100% Motol.

Obávám se, že s kojením to bude všude mizerné. Sestry toho mají hodně, semtam nějaká ta kravka, maminky jsou celé rozhozené a rozbolavělé... Velké naděje si nedělám. :frowning2: Mám naštěstí v záloze kamarádku PA, kamárádku s roční holčičkou, která měla ze začátku s kojením velké problémy, ale zvládla to. Takže budu volat a pevně věřím, že to nakonec s prckem zvládnem.
12. lis 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
grainne, díky. Hned jsem se objednala, ale volno je až příští týden. Ale je super, že je to dopoledne, večer už se mi většinou nikam nechce :wink:
12. lis 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, kočky. Tak jsme po úspěšné kontrole :slight_smile: Téhle jsem se docela bála, přecejen každé mimi ty první 3 měsíce neustojí. My jsme je ale ustáli a jsme naprosto v pohodě!!! Mimi má 1,8 cm (obřík, co :grinning:), vesele si tam plavalo a mávalo na nás. Prostě paráda. Už mám i foto, ale nějak mi nejde vložit do alba, mám ho ze scanneru v blbém formátu a bohužel není čas nad tím nějak koumat.
12. lis 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petul.o, to je super, že jste ok. Tak se hezky opatruj, ať mimi roste :wink:
12. lis 2007 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko v Motole jsme měli erár, a jak říkáš strašně v tom plaval. Vždy když jsme ho dostala na kojení tak mi z těch věcí vypadával! Byla to docela sranda, dokonce jednou sem se i lekla, že nemá ruku, protože mi z té košilky vypadla a měl jí při tělíčku :grinning:
12. lis 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si Petule přečetla story s doktorkou Borodáčovou a opravdu jsme se posmála! Asi si už nepamatuješ mé problémy s nateklou pusou ala Havajskej domovník, jak mě ta doktorka hnala do nemocnice na testy!A nakonec zjistili naprosté prd a léčila mi tu pusu pitiolem ( to se dává miminkám na opruzeniny na zadek) Samozřejmě že se jedná o Dr.Borodáčovou! U té čůzy už jsem nikdy pak nebyla a vrátila se k Táborský a jsme teď spokojená! A ve finále jsem zjistila, že ty testy co mi dělala v nemocnici se normálně dělají aniž bys musela být týden v nemocnici :angry:
Takže také V
varuji všechny před kožní Borodáčovou! radši běžte k Táborský, na tu sice také sem tam někdo zanadává, ale z vlastní zkušenosti vím, že to ještě není to nejhorší :grinning:
12. lis 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdravím :wink: . Jak si užíváte skoro zimního počasí? Určitě jste někde v teple zalezlé a hýčkáte svá bříška, co? :slight_smile: Já včera letěla koupit fusak, pořád jsem to odkládala, ale teď už by Heduša přece jen trochu mrzla :sweat_smile: . Už ani nemůžu třeba na dvě hodiny ven, to byl vždycky docela relax. Teď jdeme ven tak na hodinku a pak jí musím vymýšlet všelijakou zábavu doma :grinning: .
15. lis 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, včera jsem byla na jedné fajn přednášce o péči o miminko, tak už si konečně nepřipadám jak analfabet. DOzvěděla jsem se spoustu věcí. Ještě se tam chystám na další přednášky. Jen je škoda, že podobné zařízení není v Berouně. Je to v Praze kousek od nám. Míru, mají tam i prodejničku a službu sestra na telefon. Myslím, že tam vycházejí maminám fakt vstříc.
16. lis 2007 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek