• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
autor
grainne, já jsem klidně pro předvánoční srazík. Jen teĎ v zimě se mi moc nechce ke Klaunovi. Některé maminky nemají soudnost a chodí tam i s nemocnými dětmi a choroby se tam šíří jak o závod. Kamarádky holčička si tam odtamtud přinesla průjem a druhá kašel,když tam seděla maminka s dítkem s úplně štěkavým kašlem :frowning2:
10. pro 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alma, máš i můj obdiv. Mě sice moje poslední práce bavila, ale stejně by se mi nechtělo :sweat_smile: I když podmínky máš fakt dobré :wink:

My s Barunkou bychom vás taky konečně rády poznaly. Tak doufám, že se Barča už konečně zbaví té pitomé rýmy :angry: Říkala jsem si, že jestli ji bude mít ještě v pátek ráno, pošupajdíme k mudře. Už to bude 14 dní :unamused:

Grainne, Kazisvět Veliký - ta Kryštůfkova reakce je fakt kouzelná :grinning: No nejsou ty dětičky super?
10. pro 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Almo - tu práci určitě zvládneš. Je fajn, že to máš tak blízko a že tě práce baví. :slight_smile: Budeš mít pak větší chuť se věnovat malé. :wink: A jsem ráda, že jsou firmy, které jsou dnes ochotné zaměstnat na zkrácený úvazek. Snad se to postupně stane běžným.
Marcim - tak zoubek. No super! :dizzy_face:
10. pro 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já bych do práce klidně šla.Zase mám ale problém s hlídáním a abych si platila někoho na celodenní hlídání,do toho se mi moc nechce.Spíš jsem zvědavá,jak to dopadne za 2 roky,když mi zkončí mateřská a já budu hledat novou práci.
Almo - když je lákavá nabídka,tak se těžko odmítá a bůhví jak by to bylo za 2 roky,že.To by už nemusela přijít. :wink: To já jsem po škole potřebovala (tu jsem dělala na MD s Robčou) pak nějakou praxi.Říkala jsem si,že kdybych hned vlítla do druhého těhu,pak by to bylo těžší shánět práci s 2-ma dětma,po škole a bez praxe.Proto jsme s Martínkem docela dlouho otáleli.Takže tě chápu.Asi bych postupovala stejně,mít k tomu podmínky.Ale bude to asi náročné.Chce to mít kolem sebe lidi,kteří ti pomůžou a ono to půjde.

Pamuk - to víš,jakmile je víc dětí najednou v kolektivu to hnedka bacili lítají.Počkej až ti naší prckové začnou chodit do školky.Tam se nikdo nějakou rýmou nebo kašem moc nezabývá :rolling_eyes: :unamused: ...a to se pak domů nosí nemoci. :confounded:
10. pro 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - jo,jo,ale dneska je to s pláčem už od ranního probuzení.Tak úspěšně pokračujeme i druhým zoubkem. :frowning2:
10. pro 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě to pročítám a nerada bych aby to vyznělo,že jsem pro to aby se chodilo s nemocnýma dětma do kolektivu.To ne.Ale někteří to tak prostě dělají.Nemyslím,že je to tak správně. :wink:
10. pro 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, neviem, či si na mňa niekto ešte vspomenie :slight_smile: , chodila som sem chvílu v lete pred tým než sa mi narodil moj pokladík. Vezmete ma zase medzi seba? Nemala som moc času internetit, ale dúfam, že už to bude iba lepšie. :sunglasses:
10. pro 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, jasně, že tě mezi sebe bereme :wink: Jak se s Michálkem máte?
10. pro 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky- clovek tu chvilu nie je a nestiha citat. Nejake ste ukecane, nie? :wink: :grinning:
Mariap - vitaj opat :grinning: kde ste boli tak dlho, ze ste nas takto zanedbavali :grinning:
Grainne - my predvanocni zrazik nestihame, za chvilku balim a padame na SK. Skor by mi to vyhovovalo v lednu.
No a co sa tyka prace, ja som mala super flek v SK, aj by ma vzali, len by som mala problem s dochadzanim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Uvidime co bude ked bude mat FIlip 3 roky, skolka asi nehrozi, my totiz stale nemame tu trvaly pobyt - nieze by sme nechceli, ale este nemame nárok. AJ ked je byt v osobnom vlastnictve, trvalý tu nedostaneme. No tak pracu budem riesit az potom. Zatial si to uzijem. ALe pri Bronke som sla skor do prace, uz ked mala 2 roky a ostala s nou doma moja mamina. Tej bolo super. Starka sa s nou hrala, brala ju na vystavy, do divadla, no mala s nou pestry spolocensky život. :wink: Starka by sa mi zisla tu v Beroune ked budem mat ist do prace. :wink:
10. pro 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Petulo, maly Misak mi dava pekne zabrat...uz od porodu (aj ten stal za to :stuck_out_tongue_closed_eyes:, nastastie vsetko dopadlo ok ), mal strasne koliky, tak sme si uzivali probrecene dni aj noci. Ale uz je to o moooooc lepsie, akurat je to teraz maly zavislacek, takze ked sa mu nevenujem, tak je zle. A v noci si zvykol papat kazde 3 hodinky, poradte niekto nejaky trik ako ho naucit spinkat. A to nedostatkom urcite netrpi, lebo je mimoriadne veliky, povedala by som, ze je to male slune :grinning:
10. pro 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, tak hoď taky nějaké fotečky :slight_smile:
10. pro 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, jak budem mat chvilu klud, tak tam nejake vlozim
10. pro 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodom, nechcela by nejaka berounska maminka spolocnost na prechadzkach s kocarom?
10. pro 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
tak to taky koukám ajka diskuze se tady rozbalila :grinning:
mariap- zrovna jsem si minule na tebe spomenula :grinning: :dizzy_face: to víš, ty první 3 měs. jsou fááákt děs ale pak už je to lepší.Naše malá ma rok pryč a nespí celou noc ani ted, takže žádnou radu bohužel nemám.
JInáč od včera mám střevní chřípku (takže největší kamarád je záchod) a naštěstí tady dnes spala tchýně, jináč bych to asi nepřežila, malá měla v 23.00 vyspáno a rozhodla se že o tom musí vědět všichni sousedi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany, vidim, ze si to poriadne uzivas:slight_smile:, tak prajem, aby to bolo co najrychlejsie ok.
10. pro 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek.
Mariap - Blahopřeju k chlapečkovi.
S tím spinkáním musíš vydržet.Ono se to zlepší až trošku povyroste...(a nebo taky nee :sweat_smile: ) Je možné,že má zrovna růstový spurt a tak tě potřebuje pořád a stále a furt.Uvidíš,že za pár měsíců na to budeš vzpomínat,jak to bylo úžasné,když jsi se s malým mohla ňuchňat.. :wink: Dokonce jsem narazila na pojem "pelíškování".To si máš s broučkem zalíst pod peřinu a pelíškovat a pelíškovat dokud je to potřeba...ovšem v mém případě to byloo dost nerealné...kdo by se postaral o zbytek rodiny :rolling_eyes: ...ale líbilo by se mi to.Jinak starší mi nespal celou noc ani po roce.Už si přesně nepamatuju v kolikati,ale vím,že oslavil první narozky a stále ještě měl večer mlíko.No a ten mladší spinká celou noc asi od 6 měs.Takže každý prcek je jinačí a má jiné potřeby.A my ty noce,bohužel, musíme ustát s nima.

Dzany - střevní chřipka,no fuj.Tahle nemoc je hnusná...přejeme ať tě to moc netrápí a brzo odejde.Hlavně,že je někdo,kdo ti pomůže.To je super.
10. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Mariap - to je fajn, že jsi se na nás přišla podívat. Na fotečky se všecky moc těšíme. :sweat_smile:
S tím spinkáním zatím asi nic moc neuděláš. Po třech hodinách je ještě celkem snesitelné, pokud tedy potom zase hned usne. :sweat_smile: Kamarádka měla ještě v roce budíček skoro každou hodinu, ale to už tedy vpořádku podle mého názoru není :rolling_eyes: . Na prdíky nám moc pomáhal BabyCalm, ale to jsi asi už vyzkoušela :sweat_smile: .
My jsme kojily po třech hodinách asi do půl roku nebo 8M, pak se mi podařilo odbourat to půlnoční kojení a teď pracuju na tom ve 4 - 5h.
Džany - tedy ty si užíváš. :frowning2: Tak ať se to rychle zlepší :slight_smile: .
10. pro 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ránko,
Gainne, ja ale bohužial nekojím. O mliečko som prišla, koli stresu. Keď mal Miško 6 týždňov, tak mi zomrel otec a to je aj tak trochu dovod, prečo som sem nechodila. Sme na Bebe a mam pocit, že ten moj prďolka sa budí len tak zo zvyku. Určite hladom netrpí, v troch mesiacoch mal 7,8 kg pri 67 cm. Doktorka nám stále radí, že máme intervaly medzi papaním naťahovať, ale keď reve "od hladu", kto sa má na to dívať. A to už som skúšala aj čajík na žízeň, ale to ho neoblbne. Mne to teda zas tak nevadí, len človek by sa aspoň v noci trošičku rád vyspal
:wink: .
Na prdíky sme skúšali snáď úplne všetko čo sa dá a pomohol až čas. Už je to ovela lepšie, ale bolo to chvílami fakt zúfalstvo. To by som nikdy pred tým neverila, že detičky možu dať človeku tak zabrať. Ale stojí to za to :grinning: .
Marcim, pelíškování si spolu celkom užívame a tiež si uvedomujem, že mi za chvilku vyrastie a už sa mazlit nebude chceť, tak si to teraz vychutnávam. Len sa bojím, že bude na mňa hodne viazaný, lebo večšinu času trávime iba sami dvaja spolu. Fotky do alba dám, hneď ako budem mať chvílu času.
11. pro 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - tak to se nedivím, že jsi o mlíčko přišla. :cry: Muselo to být opravdu hrozné. :frowning2: Já měla po naození Kryštofa děsnou depku i tak, nedokážu si představit dostat od života ještě takový kopanec. :pensive:
11. pro 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maraip, to se tedy taky nedivím, že jsi přišla o mlíčko. To je hrůza, taková věc :frowning2:
11. pro 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany, přeju rychlé uzdravení a taky ať to od tebe nikdo nechytí. Střevní chřipka je fakt hnus :angry:

Holky, s tím naším psem je to asi v pytli. Táta s ním dneska musel na veterinu na sídlišti. Matýsek nejen, že nekajdí, ale i zvrací, leze mu konečník... no děs. Tak si myslím, že ho asi budou muset uspat :cry: Jednak je mi ho, prďolky, strašně líto a jednak si říkám, proč tohle musí potkat zrovna nás a ještě k tomu před Vánocemi a ausgrechnet před těmi, o nichž jsme si mysleli, že budou nejkrásnější, když jsme se konečně po dvou letech snažení dočkali miminka. A ono tohle :angry:
11. pro 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - takové stresy teda fakt nikomu moc nepomůžou.Ale co,hlavně že je Míša zdravý a i ta Beba ať chutná.Jo a ten můj starší byl na Sunaru od 1 měsíce,takže noční buzení fakt není v tom jestli kojíš nebo dáváš UM.

Petulko - to je mi moc líto.Už jsem si myslela,že všechno špatné je za váma :cry: Když píšeš,že na veterinu na sídliště,tak asi k Volfovi.Držím palce.Uvidíš,co řeknou,až se vrátí.
11. pro 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem bohužel měla pravdu. Právě ho táta vede na poslední injekci :cry: :cry: :cry: Z veteriny se vrátil, bylo tam dost lidí, tak volal do Zbiroha tomu doktorovi, co ho operoval, a ten řekl, že jakmile je to takhle, tak nezbývá než pejska uspat. A to může udělat kdokoli, takže ho taťka vede k Wolfovi.
11. pro 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko - :frowning2: :cry: zase mu takhle bude líp a už ho nic nebude trápit.Je to smutné. :cry: Buďte moc stateční.
11. pro 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak teď mamka volala, že Volf Matýska vrátil domů, dal mu klistýr a injekci na bolest, že prý byl strašně zabetonovaný a že se počká do zítra. Tak nevím; aby to nebylo jen prodlužování utrpení :unamused:
11. pro 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
Petulko :cry: držte se! ono to pro něj bude vysvobození.
mariap- to mi je líto že jsi si prožila po narození Miška takovéhle smutky :cry: ale hlavně že jste vy dva v pořádku a UM není žádna hrůza a Miško má nádhernou váhu :dizzy_face: s tím spaním je to blbý ale ty naše prdolky za to stojí,l no ne? :wink:
zrovna mně volala kamarátka která je v pátem měs. abych jí šla zachránit, protože jedna kamoška jí tam nechala na hlídání 9 měs. holčičku a ta je zvyklá jenom na mámu no a te pláč jste nezažili :frowning2: kamarátku uplně klepalo (viděla jsem na ní, že se bojí že jí bude její mimi taky takhle brečet a že to nezvládne).takže ono je to buhužel fakt trochu na pytlíka když je matka na dítě sama a nemá ho aspon třeba na pár hodín komu šoupnut :confounded:
Jináč, díky za podporu - už mi je líp, je to síce blbá nemoc ale naštěstí trva vždy tak den,dva. no a jediné pozitívum je že mám 2kg dolu :grinning: :sunglasses: takže huráááá vánoční mlsání :wink:
11. pro 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc ďakujem za podporu. Hlavne je to psychicky náročné, keď sa človek nemá ani poriadne s kým porozprávať. Mišák láme všetky rekordy, sme úplne mimo tabuliek. Ako vraví naša doktorka, je to také krásne polročné dieťa. Len neviem, prečo sa pediatrovia snažia tie detičky tak škatulkovať. S manželom sa smejeme, že v pol roku bude chodiť a v roku ho dáme do školky:slight_smile:.
Petulko držím palce, nech sa pejsek netrápi.
11. pro 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul - držím palce pejskovi.
11. pro 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dlouho jsem tu nebyla tak se omluvuju, ale není na to čas ani nálada!

Petulo- držím pěstičky ať už má pejsek klid, ať tak nebo tak :wink: :frowning2:

MAriap - je mi líto, že hned po takovém štěstí tě potkalo něco takového, se nedivím, že už nekojíš, to se naprosto dá pochopit! A co se týče spaní, tak je mi líto, ale to už je v hajzlu napořád! My na to byli naptosto stejně, každý mě utěšoval, že až bude větší tak se to spraví! No větší už jsme a nespravilo se to ani náhodou, když přestali prdy, začla rýma, když přestane rýma je tu růstový sprut, kdy je po sprutu, chytnete nějakého bacila a když je po bacilovi, tak začnou růst zoubky a tak pořád dokola :angry: :frowning2: Obávám se, že se vyspím až bude plnoletý a to také možná ne, páč bude po nocích určitě flámovat a já se budu bát aby se moc nevožral ( teda jestli bude po mě :grinning: )

Dzany to je super, že už je lépe!!

Jo a mám depku, zjistila jsem, že na MD nejen že se nevyspím, nervy mám pr....li, ale ke všemu začínám neskutečně kynout. Právě jsem zjistila, že oblíknu ségřiné věci!!! :zipper_mouth: :zipper_mouth: to je hrůza
11. pro 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dííík za držení palečků.

Kasli, přesně jsi to popsala. My jsme teď ve fázi rýma + zoubky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chcete vědět, proč opravdu oceňujeme omyvatelnou židličku? http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2171132#navigator
11. pro 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek