• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Jo tak přesně v téhle fázi jsme taky....tuším,že to zkončí až na jaře a možná v létě bude pokoj,pokud to ladně nepřejde v rýmu sennou a rostoucí stoličky... :rolling_eyes:

Petul - foto suuuper.... :grinning: :grinning: :grinning:

Kasli - depka a v tomhle počasí a před Vánocema??Taky se u nás mrcha zabydlela. :rolling_eyes: Dá to fušku ji vyhnat a úplně se mi to nedaří. :unamused:
11. pro 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Petula - drzime palce pejskovi
Mariap - to mi je luto s ockom :frowning2:
Kasli - ono to musi prejst. Ja som si myslela ze budem kojit este ked pojde Filip do skoly, ze tam odbehnem pocas velkej prestavky, ale ono sa to upravilo. Tak dufam ze ten váš kolotoč konečne občas spomalí :wink:
Marcim - senná rýma u nás bude ale u mna :wink:
Dzany - črevné problémy sú sviňa :wink: ale kilá idú dole, však :grinning:

Vcera som bola s maminou v divadle na vinohradoch, dávali Brouka v hlave s V.Preissom, I.Trojanom - toho milujem, Zlatou Adamovskou atd, tak som mala super zazitok. Je to komedia a bavili sme sa skvele. Tak som si povedala ze chcem ist do divadla aspon raz za mesiac. MM sa len spytal kolko ho to bude stáť :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zaskocili sme aj na trhy na vinohradoch, stomcek je krásny, punč hnusnýýýýýýýý, fuj tajbl. :angry: :angry: Dala nam poldecak zaliaty horucou vodou, žiaden pravý punč z čaju, rumu,vína a dzusu. No nič, ten si budem musiet dat az v B.Bystrici.
Dnes sme si znova urobili poobede výlet na Staromak aj s Bronkou. Ale vela ludi na moj vkus :wink:
11. pro 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janula, jojo, Vinohradské vánoční trhy, tam jsem trávívala svoje polední pauzy. Vždycky jsem místo oběda zašla nasát vánoční atmosféru, dala si svařáček a trdelník :grinning:

Každý rok jezdíme na Staromák,dáme svařáka, vařenou kukuřici, ale letos to asi nevyjde. Ale chceme se tam vypravit alespoň po svátcích.
12. pro 2008 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, kočky :slight_smile:

Tak my byli dopoledne u mudry. Barča totiž začala trošku pokašlávat, tak jsem si říkala, že tam před víkendem radši skočím. Doktorka má pak taky dovču, tak jsme nelenily a šly. Takže rýma, kašel a všecko, co bylo předtím (teplota + srágorka) je fakt k zubům. Dle názoru mudry nás jich čeká rychle za sebou 6!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pravděpodobně budeme mít malého upírka, protože to podle ní vypadá, že se první proříznou dvojky nahoře :grinning: No to bychom nebyli my, abychom neměli něco spešl. Na rýmu nám dala ATB kapky (+ pochvalu za vysavačovou odsávačku :wink:) a na kašel Stodal. Nechala jsem malou zvážit a co myslíte - aktuální váha 7100 g. Od minule, což bylo před necelými 3 týdny, Bája přibrala 750 g. Holt to noční kojení musí být někde vidět :grinning:
12. pro 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - chodis k Maskovej vsak? ona ma dovcu? Od kedy? Ja tam mam ist v pondelok s Filipom na 10 mes.KO tak nech tam nejdem zbytocne. Diky
12. pro 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, dovolenou má až od středy (nebo čtvrtka, teď už nevím přesně) :wink:
12. pro 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - ty jsi mě pobavila s tím zhodnocením mateřský. :grinning: :grinning: :grinning: To je přesný! Depka v téhle zimní době je myslím celkem normální. Venku břečka, zataženo, sluníčko nikde, člověk utahaný, nevyspaný... :wink: Jak se začnou prodlužovat dny bude to lepší. Já proti depresi bojuju čokoládou. :grinning:
Peťul - ta fotka je boží! A co pejsek?
Včera jsme byli konečně uznánii na ORL jako zdraví. :sunglasses: Doufám, že ho to ouško už zlobit nebude. Chceme od ledna pokračovat v plavání, tak snad to na to nebude mít vliv.
13. pro 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, a ta druhá fotka je ještě "chutnější" :grinning:

Pejsek - no je to ve fázi "zatím dobrý". Jenže podstatné je to slovo zatím :unamused: Já si teda myslím, že ten veterinář ve Zbiroze by ho už dávno utratil, kdežto Volf ne, on to dělá strašně nerad. Po neděli nechají naši Matýska prohlídnout, no tak uvidíme. Snad nejhorší je, že ten pes vůbec nemá takové ty smutné oči, naopak, vítá nás, pusinkuje, skáče... kdybychom si tak aspoň mohli říct, že je to vysvobození od bolesti. Holt uvidíme, třeba se jednou stane zázrak taky v naší rodině. Ale moc tomu nevěřím.
13. pro 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď jsem se ukázala jako sobec, zapomněla jsem reagovat na příspěvek - Grainne, to je moc fajn, že je Kryštůfek O. K. Ale kdyby měl mít problémy, tak - jestli můžu radit - plavání radši zruš. Ona ani Pokorná není moc pro.

Jo, a ještě - Barča konečně nechrápe!!! :slight_smile: Buďto zabraly ty ATB kapky nebo pomohl mokrý ručník nad postýlkou (na radu mudry). No ten ji každopádně veeelmi zaujal. Večer usnula v poloze "koukám na ručník, sahám na ručník, spííímmm" :dizzy_face: Což jí ovšem vydrželo pouze do 00.30, pak bašta, spánek do 3.30, bašta, spánek do 5.30 a pak už ani ťuk. Ale zase na to, že jí lezou zuby, je myslím v pohodě, směje se, jen si občas zakňourá... (zaťukávám). Dáváme jí Chamomilla vulgaris, možná i to ji zklidňuje.

A víte, jaká hračka teď u Barči vede? Plena. Ovšem ne látková, jednorázovka :grinning: Dokáže si ji prohlížet i 20 minut v kuse. Já to říkám furt, že i když se koupí dítku hračky "za statisíce", tak nakonec vedou naprosto obyčejné (a nečekané :sweat_smile:) věci :grinning:
13. pro 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - diky. A vzdy su najzaujímavejšie hračky veci, ktore vlastne ani hračky nie su :wink: :grinning:
Dnes sme boli na Krivoklate na adventnych trhoch, pačilo sa mi to, len tam mali zase ten hnusný punč, tak som si dala svarak. Asi tu začnem podnikat s original punčom :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:. Bolo tam aj predstavenie pre deti, tak si aj Bronka prisla na svoje.
13. pro 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, vše nej Filípkovi k 10 měsícům:slight_smile:

k té jednorázovce: někde jsem četla, že je dobré ji dětem dát, když mají rády noviny a nechcete až tak moc hlídat, ono jim to šustí stejně a nemůžou to roztrhat a sníst. Ale u nís to platilo chvíli, pak šla plena do kouta a zase frčí noviny :sweat_smile:
15. pro 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Jani - Filípkovi všecko nej... :dizzy_face:

Pamuk - u nás jedou časopisy.Nejlepší je katalog nábytku :grinning:

Jinak se musím pchlubit.Ve městě jsme ulovila kalendáře.Je to klasický jedna stránka=jeden měsíc,ale není tam žádný obrázek nebo foto,ale můžeme to dodělat jakkoli.Takže plánuju některé že nakreslí Robča obrázek,něco asi uděláme koláže a na některé bych chtěla udělat otisk ruky Martínka...teda pokud se nechá.. :sweat_smile: Takže máme náhradu,že jsem nestihla nechat udělat s fotek. :wink:
15. pro 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dakujem za gratulacie, dnes sme boli u mudry, naše miery: 9,01kg, 75cm, takže taka norma :wink: . Ja už pomaly balim, zajtra v noci padame na SK, z lyzovacky asi nic nebude, snehu nie je, ale určite sa aspon par krat dostanem na Donovaly, tam snehu bude. Dúfam :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
15. pro 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - tak šťastnou cestu.Budeš občasně na konikovy?...míry hezké... :dizzy_face:
15. pro 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - Filípek je kus chlapa. :dizzy_face: Přejeme šťastnou cestu a pohodovou návšťevu, žádné stresy :sunglasses: a hodně sněhu na svahu :wink: . Užijte si to tam. :slight_smile:
15. pro 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, krásné míry :wink: To je Filípek tak akorát "podle tabulek", ne? Je to krásný klučina, i když tedy, jak jsme se potkali, tak jsem z něj viděla jen oči a nos, jak byl zachumlaný :grinning: Lyžovačku ti závidím, já už se na hory nedostala, ani nepamatuju. Doufám, že se mi časem povede rodinku vytáhnout. Manža nelyžuje, ale stejně si myslím, že ho k tomu nalákám :wink: Přejeme pohodovou cestu a krásný pobyt :slight_smile:

Jinak u nás noc - naprostá katastrofa. Sice spánek byl od 8 do 12 a pak do 3, jenže pak si do 4.30 Barča vyprávěla v postýlce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ráno to pak samozřejmě doháněla, takže z plánovaného srazíku s kámoškou a její holčičkou v Metropoli nebylo nic, páč jsme nestihly bus. Tak snad se s Kamčou a Lucinkou uvidíme po svátcích. Ale já už zoufale potřebuju mezi lidi!!! Nejdřív jsem s Barčou nemohla, páč do 6 měsíců nebyla očkovaná. Pak jsme se střídali s chřipkou a teď zas tohle. A já se dostanu tak maximálně k našim, svůj čas trávím doma v teplákách nebo honem hupsnu do džínů... no znáte to. A přistihla jsem se, že už se začínám bavit jen na téma děti, což mi vždycky připadalo jako katastrofa.

Jo, a včera Barča prvně odmítla kaši - jáhlovou. Manža ji ochutnal a říkal, že mu taky moc nejede. Tak nevím, možná ji časem zkusím nenápadně přimíchat do nějaké Barunčiny oblíbené. Přece nevyhodím celou krabici bio kaše :wink:

A pěkně mě včera nas.ala soudružka ouřednice na sociálce. Já už tam byla kvůli rodičáku snad po šesté :angry: Jednou mií chyběl nějaký papír, pak zas jeden nebyl vyplněn od zaměstnavatele, pak jsem tam šla ve čtvrtek kolem půl druhé a oni měli do 13.00, pak se mi totéž stalo v úterý (a to jsem myslela, že mají do 17.00, no buďto jsem se blbě koukla nebo změnili úřední hodiny)... Podotýkám, že ta ženská DVAKRÁT ty naše papíry viděla. A včera mi řekla, že mi tam chybí manželův podpis :angry: Uznávám, moje blbost, ale proč mi to neřekla dřív? A prý by taky ráda viděla jeho občanku. Prý nám to zjednoduší - aby mi ji manža nemusel dávat, tak nám milostivě dala papíry na ověření podpisu. No to už jsem šla do kolen. To je fakt zjednodušení, když podpisy ověřují na úřadě, kde jsou taky v úterý a v červenci, a tudíž manža po práci nemá šanci tam jít. To už je přece jednodušší, když mi tu občanku půjčí, ne? No holky, to byla kráááva!!! Pardon, urážím krávy. Manža večer šel tady za sousedem - dověděli jsme se, že je ředitelem sociálky - a on tedy řekl, že má na starosti pracák a s tímhle nám tedy pomoci nemůže, ale že o té paní ví své. A zas na ni musíme natrefit zrovna my!!! Taky jsem se těšila, jak si projdu náměstí (jako že "vánoční trhy každý den") a tam byly všeho všudy 3 stánky s větvema. A v krámech všude lidí jak nas.áno. Ale spravila jsem si chuť v takovém to krámě proti Penny marketu - já tomu říkám hadrárna. Tam mají plno věcí na prcky a fakt za pár kaček, tak jsem Barunce nakoupila bodyčka, overálky, čepučiku, punčocháčky... Mají bodyčka s dlouhým rukávem třeba za 39,-- Kč a fakt jsou ty věcičky moc pěkné. Na zašpinění od mrkve nemusí mít body za 200,-- Kč, že... :wink:

Jééé, zase román, pardon :confused:
16. pro 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky....Jani krásné míry:o)-ale bojim bojim co bude z našeho Ondráška :grinning: :grinning: paní doktorka nás pochválila,
jak je šikovnej a jak hezky roste stále stejně podle nějaký tý křivky-ale máme 73 cm a 9670g
Přeju ti v poho cestu do SK a mějte se tam jen a jen moc pěkně
Peťo-upřímě řečeno i takovej spánek ti závidím-Ondra teď už zas vstává po cca 1-1,5 hodiny a pak je to na 20 min-hodinový usínání s utišováním :frowning2: už toho mám až kampak-teď jsem ho utišila a spinká v medvědovi
Jináč včera jsme tě s Barčou viděli kráčet směr Beroun:o)a o teplákách a řečích o dětech (jo jo hrůza co...)
To s těma bodýčkama od mrkve to je taky něco-ale už je to lepší-ovšem hrozím se toho až bude chtít papat sám....
Jinak včera mě přišla super ježíškovská čapka tak sme fotily s dobrou náladou tak sem hodim pár foteček...
teď mažu péct dokud můžu....
16. pro 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky,
Filip dakuje za poklony a uz staci, lebo mu rastie nos dohora :grinning: :grinning: . Na konik sa urcite dostanem, tak vas budem sledovat.
Petula - tak ste mali stastie na zensku, to je smola. Ja musim povedat, ze pani bola velmi mila, sice som tam tiez bola 2x ale ja som komplikovaný prípad :grinning: :grinning: (moja dieta, nase dieta, prac.pomer na SK atd,atd :grinning: :grinning: ) tak som s tým rátala.
l.myska - no Ondrasek je kus chlapa.
16. pro 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Petulo s tou socialkou si ma nepotesila, mna to caka v najblizsej dobe, takze sa mam asi na co tesit. Predpokladam, ze si bola na socialke v Beroune :wink: ?
16. pro 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, třeba budeš patřit pod jinou paní, je to podle počátečního písmene příjmení :wink: My jsme od J, teď si ale nevzpomenu, do jakého písmenka to má tahle paní, myslím, že do N :confused:

L.myska, a já vás zas neviděla. Se omlouvám :fearful: :sweat_smile: Jj, bodyčka od mrkve, to je rachot. Naše Barča má kromě bryndáku ještě plenku na klíně a stejně je jak čuník. Musíme někde koupit ty bryndáčky s rukávky. Snad to bude aspoň částečná záchrana.
16. pro 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
Janulko - štastnou cestu a příjemný pobyt v domovinke :dizzy_face: jojjj taky se těším ale pojedeme asi až kolem 10.1., ted měli přijet naši, ale měli jsme takovou smutnou událost v rodině takže asi nepřijedou :cry:
Petulko - to někdy stojí za to, jít na úřad, vid? :wink: já bych mohla vyprávět román na pokračování s Hořovickou radnici a hlavně o paní co vybíra poplatky za odpad :confounded: no celkově stačí abych vybočila kapánek z jejich standardů (jsem taky cizinec) a popotahovali mě kvůli 400,-Kč 2 roky a málem mi dali exekuci! :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to když jsem tam byla 3x že to chci zaplatit, tak mě přesvědčovala, že můžu tu složenku vyhodit! no čistá katastrofa!
ad : bodýčka od jídla celkově - mě dost štvou, máme všechno flekatý, protože lady odmíta cokoliv uvázat kolem krku!! :sweat_smile:
jináč holky - míri mají kluci krásny :dizzy_face:
16. pro 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
se socialkou jako takovou naštěstí problém nemám,teda s úřednicí...naštěstí.Ale když se kápne na nějakou šikovnou,to je pak "úřadování" :confounded: .Úplně mi stačí,když musím,čas od času,jít na dopravku s autem.To je naprostá katastrofa.Nebo obecně cokoli na úřady vyřizovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: ...řekla bych,že všude je to určitě stejné.
Holky "cizinky" moc vám to nezávidím.Asi vám to naše úřady moc neulehčují.Stejně je to divný.V podstatě se domluvíme všichni vzájemně,ale vy jste u nás a my u vás cizincem....je to divný. :rolling_eyes: :Ale takhle zase v klidu můžu tvrdit,že mám spoustu zahraničních známých :grinning:

Jo,flekatý bodýčka :grinning: :wink: ...to u nás jsou rukávy.Pantáta si totiž strašně rád do nich utírá špinavou pusu a nedá si to vymluvit.

Petulo - když mi Marťa nechtěl nějakou kaši,přesně jsem to dělala jak píšeš.Namíchala jsem ji s nějakou co baští a zatím to bez problémů prošlo.Nechal se obalamutit. :slight_smile:

A všem nespacím prďolkům posílám jedno spinkací pofoukání (fúúúú,fúúúúú :grinning: ),aby aspoň jednou nechali ty svoje maminky vychrupat do sytosti.
16. pro 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
tak jsem skončila u doktora už po druhý během 14-ti dnů mikoza-asi mi houkne...a ještě mi poslala na ten hnusnej test na glukozu po novým roce-úžasný den....teď jsem se i s malým vrátila a jdem dělat večeři-táta dneska dorazí hodně pozdě tak to budu mít zas kvapík....
jinak co se týče sociálky tak já problém nemám vůbec teda musím zaťukat
A přidala jsem ty Jéžíškovský fotky tak můžete juknout:o)
16. pro 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, inak musim povedat, ze ja kde som prisla na urad tam boli milí, ústretový ludia, ochotní poradit. Ci to bola socialka, ci poistovna alebo cudzinecka. Az som bola prekvapena, lebo musim potvrdit ze to sa mi u nas nestalo. Asi som mala stastie.
16. pro 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
l.mysko - teda ten váš "ježíšek" je fakt zlaťunkej :dizzy_face:
16. pro 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysko - fotky jsou skvělééé :slight_smile: :dizzy_face: Moooc hezké.
16. pro 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dík za pochvalu-asi dneska jediná pozitivní věc-Ježíšek usnul teď po šesti uspávání,manžel dorazí-no uvidíme-mají vánoční večírek a já hledám vše o mykozách :angry:
16. pro 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: ,
píšu po delší době, poslední dny s Lenkou nějak nezvládám, tak ani nebudu na všechno reagovat. Asi beruška cítí, že brzy budou její dny vypadat úplně jinak a chce si mě užít, takže chovám a chovám. Ale hlavně se zase probudily zuby a dávají jí zabrat. Sice ještě žádný nevykoukl, ale homeopatika a chování je obvykle jediné spolehlivé utišení. Ačkoliv od včerejšího odpoledne nezabírá ani to. Dnes spala celkem 40 minut, což je u ní děsivě málo a den podle toho taky vypadal.
l.mysko, na mykozy mám dobrou zlušenos s Intimou od ATOK (dříve Hádek). Je na intimní hygienu a při problémech se může dát na tampon. Zní to asi divně, ale prověřeno
petul.a, úřady od nástupu na MD nesnáším. Platíme daně a ještě se doprošovat. U nás stačilo, že původně měl jít na rodičák manžel. Má trvalé bydliště v Praze, běhal mezi dvěma baráky a nakonec jsem na rodičáku stejně já. Naše úřednice (jsme od U) je celkem v pohodě, jen musela předělávat rozhodnutí o výši příspěvku :sweat_smile:

Fleky vládnou světem :grinning: Lenku ohromně baví brát mi lžičku, tak občas vytáhnu rukávy a zkouší svojí.
16. pro 2008 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
Almo - neboj zas bude líp :wink: třeba Leničce fakt rostou ty zuby a bolí jí to :pensive: tak at se vám to rýchle zlepší :dizzy_face: naše Nelča když je protivná tak na ní zabírá nejvíc jít ven s kočárem a ona i hezky usne a já mám klid :wink:
l.mysko - mykoza je svině :unamused: taky znám, ale nejdůležitější je aby jste se přeléčili s tm oba dva :wink: takhle se ti to bude pořád vracet. Mě vždy pomůže máznout sebe i mm clotrimazolem a za 2dny je klid :wink: (když to už není teda rozjetý nějak hodně, ale zkusit to můžeš, určitě si neublížite)
17. pro 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přeji všem nespavcům sladké sny. Kryštof teď experimentuje s jedním spaním denně. Včera usnul až po obědě, ale dneska vytuhl dopoledne a spí a spí a spí jak šípková růženka, tak jsem zvědavá c bude zítra. Tuhle to zase doháněl odpoledne. Museli jsme ho budit asi půl hodiny předtím než chodí obvykle večer spát. :grinning:
17. pro 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek