• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Já plánuju po obídku vyrazit směr pošta atd., tak možná se potkáme :wink:
19. led 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: třeba ju-taky jdu směr pošta :slight_smile: a pak přes sídliště takový kolečko a pak vzhůru k nám do vršku... :sunglasses:
19. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže okolo jednej smer posta?
19. led 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - zrovna jsi asi chytila dobu,kdy se asi nikdo nedíval.Já bohužel razím do školy pro staršího a ještě musím dovařit oběd.Takže jsem nepoužitelná :unamused: A ty seš z Králováku nebo přímo z Berouna?
Míša je šikovný.Řekla bych,že se vám teda povedl... :slight_smile: :dizzy_face:

Petul - to je super fotka.Škoda,že mě to nenapadlo udělat po snídani taky foto.Mít doma slepice,tak jsou nažraný. :sweat_smile: Marťa dostal do ruky rohlíka.Tak 1/2 byla všude okolo a druhá 1/2 v bříšku. :grinning:

Mysko - nohu??? :grinning: :grinning: :grinning: Mě stačí,když si do špinavé pusy vrazí ruku a všude to rozšmudlá....nebo se otočí a zakousne se do židličky,takže opěradlo,záda,ruka,pusa...všechno je od jídla. :angry: To je pak na převlečení. :slight_smile:
19. led 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcim, bývam v Beroune, ale na Košťálkovej, takže to mám do Králováku blízko.
19. led 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, občas chodíme podél Litavky. Dneska ale asi vyrazíme až později, protože teď chrupeme a doufám, že ještě chvilku to tak zůstane. :grinning:
19. led 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - my sme byvali na Kostalkovej, teraz byvame v kralovaku na horizontu, tak to mas cez pole k nam :slight_smile: ale vacsinou chodim doobeda, poobede uz prichadza Bronka zo skoly.
Mirdisku - Priori sa mi velmi pacila, uvidime co nakoniec kupime :wink:
L.Mysko - veru, Ondrasek je ti velmi podobny, je to fesak :slight_smile:
19. led 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokial nepadaju traktory, tak rada chodim von doobeda aj poobede, takze ak budete chciet niekedy spolocnost, tak mi dajte vediet. Stale mi je tu samotnej v Beroune smutno :pensive:. Dik.
19. led 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my nakonec vyrazíme později, Barča to po obědě zalomila v postýlce. A ještě že tak - zvonil tu pošťák a dovezl dva balíky. V jednom byla objednaná trika pro mě a pro manžu, ve druhém plenky, podložky a super albíčko pro Barču. No teda pro ten s plenkama atd. by se mi na poštu nechtělo. Nicméně tam musím stejně, mám tam penízky od Metal - Aliance (proplacenou část permice do solné jeskyně). Takže bych vlastně mohla říct, že jsem nešla na poštu, protože jsem čekala poštu :grinning:
19. led 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - my jsme bydleli kousek od vás...naproti zdravotní školy.Teď jsme přestěhovaní o pár ulic vedle,takže určitě můžem někdy ven...pokud zrovna nelítám do školy a zpět :sweat_smile:

Jani - máme chicco.Dostala jsem ji od bráchy,takže žádná novinka,ale službu ještě udělá.

Petul - o poště mi ani nemluv.Dneska ráno jsem vyrazila tamtéž,ale když jsem z dálky uviděla frontu asi 10-ti lidí ještě venku,to nepočítám,co byli uvnitř,tak jsem se ototčila a šla zpět.Zítra druhý pokus. :angry: Tady na sídlišti je ta pošta na prd.
19. led 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono ani posta v Kralovaku nie je výhra, že Petula? Minule sme sa tam stretli, ludi ako za komancov na pomarance, nieco strasne. A v sobotu do 10.00, ak pridete o 9.45 tak o 9.50 to zatvoria a von sa dostanete až všetkých ľudí vybavia. :angry:
19. led 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekný večer, holky, kde sa dá v Beroune kúpiť biozeleninka, na varenie príkrmov?
19. led 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap čerstvou tu moc neseženeš. :angry: V Bille mívají mrkev, jablka a občas plesnivé cukety. :stuck_out_tongue_closed_eyes: V Plusu občas mrkev, to je nejlevnější. Taky se dá se koupit mražená od Arda, tu mají třeba v Kauflandu. Jestli chceš větší výběr tak musíš do Prahy. Můžu doporučit www.rozmaryna.cz je tu u metra Anděl.

Dnes jsme měli premiérový pád z gauče. Hodil šipku přes opěradlo přímo na hlavu. :cry: No udělalo se mi úplně špatně, když jsem to viděla, ale vše OK.
19. led 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, tak ať je Kryštůfek v poho :fearful: :wink:

Janulko, to máš pravdu s tou poštou. Takhle je to i po 15. hodině ve všední den. To se kouknu tím směrem a udělá se mi špatně. 15 lidí venku, nevím kolik uvnitř a já s kočárem. V ten moment se otočím a jdu pryč :grinning:
19. led 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, Grainne ďakujem, máš doma malého akrobata :slight_smile: . Michálek je už teraz pekné kvítko, až bude vačší, tak ho asi budem musieť uviazať do popruhov, aby sa mi niekde neprizabil.
20. led 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, na www.kojeni.net radili, jak se zbavit co nejvíce dusičnanů z obyčejné zeleniny. Teda jde to u kořenové zeleniny - vykrojíš ten vnitřek, tam se toho bordelu zdržuje nejvíc. Bylo to v návodu na zavádění příkrmů. Ještě tam byla i tabulka, kdy co zavádět. Kdybys to nenašla, já to mám v compu - návod ve Wordu a tabulku v Excelu, tak kdybys chtěla, pošli mi e-mailovou adresu a já se podělím :wink:
20. led 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko ďakujem, mrknem na to:slight_smile:.
20. led 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - až teraz som si uvedomila ze pises po slovensky :wink: odkial si? ci sme sa uz o tom bavili? :sweat_smile: Ja si už nespomínam, čo už to ta materska - blbnem :wink: Miško je pekný chlap :slight_smile:
Grainne - no vidíš, treba ho dať na gymnastiku :slight_smile: Budete mat doma reprezentanta :grinning:
My mame stale nadchu aj ja aj Filip aj MM, len Bronka co chodi do skoly sa drzi. A to som myslela ze na tom bude ona najhorsie.
20. led 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula, ja som z Dubnice nad Váhom, to je kúsok od Trenčína. Odkiaľ si ty?
20. led 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
musím se pochlubit, Kryštof konečně pochopil, jak používat nohy na odrážedle, aby to jelo. :sweat_smile:
Pošta to je kapitola sama pro sebe. :angry:
Ty postupy na kojeni.net jsou dobré a přehledné, ale hodně opatrné. My podle nich taky začínali.
Ptala jsem se naší Dr na ryby a citrusy a říkala, že je dobré je vyzkoušet dokud člověk kojí, líp se s tím dítě vyrovná než to moc dlouho odkládat. Přijde mi to dost obdobné k názorům, které se začínají ozývat i na přehnanou čistotu prostředí ve kterém dítě vyrůstá versus alergie. Uvidíme, co budou říkat za 20 let. :grinning:
Jani - brzy se uzdravte!
20. led 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - Krystofovi gratulujeme, v lete okolo nas len tak preleti ani ho nestihneme pozdravit :wink: . Myslis ze mozem skusit dat Filipovi rybu? Doteraz som vahala, na vianoce mal par kuskov pangaciusa. Mám ho v mrazaku a chcem ho urobit. A citrusy? No vcera som akurat dala Filipovi kusok mandarinky, ale len pol mesiacika. Potom plakal ze mu nechcem dat viac. :wink: Chorí sme stale, u Filipa je to dokonca horsie, tak plavat zajtra nepojdeme. :frowning2:
Mariap - ja som z Banskej Bystrice.Dubnicu trochu poznam, najma Vrsatec :wink: Behala som lyžiach -závodne cca 10 rokov - a tam sme mavali casto závody. Dokonca na Vrsatci som vyhrala majstrovstva Slovenska ked som mala cca 13 rokov. :wink: Pekné spomienky :slight_smile: .
20. led 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, já si taky myslím, že ta opatrnost by se neměla přehánět. U nás tedy rozhodně nehrozí "dezinfekční" prostředí. Teda ne, že bychom měli po zemi ho.na :grinning:, ale podle mě je prostě nejlepší takový normální pořádek. Totéž je s teplotou v místnosti, teplotou vody na koupání atd. I s těmi potravinami. Např. lepek a bio potraviny. Bezlepkové věci a bio potraviny jsou rozhodně fajn pro malinké dětičky, ale podle mě by se postupně děcka měla zvykat na obyčejné věci. Z jednoho prostého důvodu - když budu dítě ode všech "jedů" chránit a ono si pak kousne do normální potraviny, stane se co - přijde alergická reakce. Já se teda budu muset zeptat mudry na ty citrusy, mléčné výrobky apod., páč jsem ekzematik. Naše mudra je celkem rozumná, tak mi určo poradí něco normálního (myslím ne přehnaně vědeckého :grinning:). Jako já vždycky rostu, když vidím takové to "podle podledních průzkumů je špatně tohle a tohle". Za rok to jiný průzkum vyvrátí. Podle toho bychom my vůbec nežili nebo přinejmenším byli všichni nemocní, vždyť když jsme byli malí, dělaly naše mámy plno věcí jinak (namátkou - kaše do flašky, a to byla jen krupicová nebo z ovesných vloček...). A taky žijeme :wink: Tím nechci shazovat vědecké průzkumy. Ale pro mě je prostě asi nejlepší cestou řídit se vlastní intuicí, zkušeností druhých, případně radou doktorky a pak až teprve tím, co řeknou vědci.

Janulko, fíha, tak mistryně, jo? No ty jsi tedy fakt jednička :slight_smile:

Barunka posílá jeden protekční úsměv: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2287141&vReferer=
20. led 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Grainne - super.Kryštůfek je šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani - to my ani nevíme,s kým si tu vlastně píšeme,co? :sunglasses: To jsou teda věci...Už chápu ten veliký stesk po sněhu.
Já jsem začala dávat rybu už něco před prvním rokem,ale těsně.U nás je ryba dost oblíbená a Martínek je taky schopný spráskat pořádný kus.S citrusama jsem opatrná,protože je docela nesnášel,když jsem si je dala a plně kojila.Ty nechávám na později.Kdybych neměla strach skrz ty jaterky,tak bych se možná odvážila už teď.Někde píšou až po druhém roce.Ale to si myslím,že je možná až moc pozdě.Já bych začala tak v 1-1,5 roku.

Petulko - Téééda kde ty na ty fotky chodíš... :grinning: Ta je super. :dizzy_face: Já než vytáhnu foťák,tak se Marťa otočí a v tu chvíli mi chce sebrat.Takže mám po focení.
Pro sterilní domov taky nejsem,teda po pravdě u nás to ani s tím psem moc nejde...Všechno chce dělat s rozumem.A faktem je,že se jednou,ať chcem či nechcem,dítě se setká všema chemikáliema a dochucovadlama apod. a určitě jej od toho neochráníme.Ovšem není zase potřeba to do něj rvát už od prvních příkrmů.Takže postupně,ať si zvyká,že život není peříčko... :wink:

Právě mě Marťa překvapil,že dobrovolně šel až k Robčovi do pokojíka a neprotestoval.Že by začínal přicházet na výhody chození po dvou?? :grinning: Taky jen tak,jakoby náhodou,stál v prostoru a vůbec ničeho se nedržel...No,dneska hledím jako puk :confused:
20. led 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiež nie som za sterilné prostredie, zvlášť keď máme doma ešte stále pomaly stavbu :wink: , rozhodne to nie je moc dobré pre vývin imunitného systému detí. Čo sa týka potravín pre najmenšie deti...ich organizmus raste neuveriteľnou rýchlosťou a takže je to náročné obdobie samo osebe, preto si myslím, že nie je dobré keď sa zaťažuje ešte roznymi zbytkami hnojív a inými postrekovými chemikáliami. To v akom zdravotnom stave sa nachádza dnešná populácia ľudí (viz alergie a ekzémy, nádorové ochorenia atď.) je výsledkom toho ako boli vychovávaný naši rodičia a naša generácia, kedy sa otázky obsahu škodlivín v strave neriešili. Tým nechcem povedať, že budem svoje dieťa celý život kŕmiť iba biopotravinami. Ja som vedec :slight_smile: , pod rukami mi prešlo veľa informácií týkajúcich sa mnohých látok, ktoré sa "bezpečne používali" pri pestovaní rastlinnej potravy, vo výkrme zvierat alebo liekov a zrazu boli označené za maximálne nebezpečné (pretože sa rodili deti bez ručičiek, nožičiek poprípade s roznymi defektami, alebo hrozivo stúpal výskyt nádorov a leukémií).
20. led 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, Barča mi taky chce foťák brát, jenže na ni (zatím :wink:) stačí udělat "nenene" nebo "epčík", případně zahýbat prsty, a ona se začne řehtat :grinning: Tak toho hojně využívám.

Teď aby to nevypadalo, že nenávidím vědce - tak to není!!! :wink: Jen jsem myslela, že se nic nemá přehánět. Je fakt, že výkrm zvířat je kapitola sama pro sebe, používání hormonů apod. :unamused:

Je tedy fakt, že co se týče nákupu biopotravin, je to v Berouně děs běs. My máme kliku aspoň na jablíčka - zásobuje nás ségra. A vím, že nejsou "zamořená", páč u nich v okolí se na polích nic nepěstuje (předpokládám, že sousedi na zahradách pesticidy nepoužívají), tam se akorát jezdí na čtyřkolkách. A proč to vím? Páč tam všechna pole v širokém okolí patří švagrovi :grinning:
20. led 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko, ja som tiež za to brať to so zdravým rozumom a rozhodne som si nevydedukovala, že nenávidíš vedcov :grinning: . Chela som toho napísať ešte viac a uviesť to na pravú mieru, ale moj malý poklad ma nenechal dokončiť myšlienku. Aj teraz mi tu vrieska za ušami, tak snaď nabudúce. Len si myslím, že je moc doležité, čo papajú naše detičky s ohľadom na ich budúci zdravotný stav. Ale ja som asi tak trochu postihnutá mojou prácou:slight_smile:.
20. led 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, hlásím, že u nás se taky konal pád hlavou dolů. Včera jsme byli na plavču a já se sehnula pro plenku a Pepí se asi taky chtěl sehnout,č i co a najednou koukám a on se napasoval na zem mezi dvě převlíkací lavičky. Řev jako na lesy, mě polilo horko (a že tam v šatně je vedro samo o sobě) Boule jako hrom. Ale naštěstí nic ví.
Měli jsme ten den i poradnu, tak mě Dr. uklidnila,ž e je ok a takových boulí ještě bude....
20. led 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul, jsi můj člověk s tou intuicí. Mě už začínájí vytáčet všechny ty tabulky, kdy děti smí začít jíst to či ono. Minulý týden jsem se kvůli tomu porafala se známou, ta jede 100% podle tabulek a vyčetla mi, že prý jsem dala Pepímu moc brzy lepek (v 8 měsících), že ona teda by dřív jak v 10 nedala!!!
Selský rozum je nejlepší tabulka!!! :grinning:
20. led 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé Grainne tak to jste šikulky, my na to ještě nepřišly:frowning2: je teda fakt, že jsme koupili dost vysoké odrážedlo, což nám samo v krámě nepřipadalo, takže zatím dosáhne spíš špičkama bot, tak třeba na to ještě přijde... a k tabukám, myslím, že všechny jsme na tom podobně, je potřeba všeho s mírou, samo nedám Pátovi úplně všechno ale zase určitě to nebude tak, že by šel do školy a nevěděl, co je čokoládu, kort když maminka bez ní nemůže být že? :slight_smile:
20. led 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonnenblume - svata pravda, používať zdravý sedliacky rozum a je to. Zažila som aj maminky ktore davali 6 mes.dietatu halusky so slaninou a čočku (ved sa im nic nestalo, bol najcastejsi krátkozraký argument :angry: ) ale aj maminky co decku este v dvoch rokoch nedali nic sladke (ani jogurt sladký, nieže nejake čokoládky). U nas bol lepok tiež okolo 8-9.mesiaca. Dokonca som citala ze sa ma davat už od 5mes.aby sa zistilo ci ma dieta alergiu naň :wink: Takže zlatá stredná cesta :slight_smile:
20. led 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek