• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Tak já zas četla, že lepek se může od 6. měsíce, já ho dala po 7. měsíci. A jsme u toho - doporučení se liší :sweat_smile: A třeba kaše - připravím dle návodu, ale když se mi zdá tekutá, tak tam prostě přisypu :grinning:
20. led 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaše dělám fakt od oka. Prostě aby to nebyla kejda ani tekuté. Na návodu píšou 120 ml vody a to by tomu našemu jedlíkovi teda fakt nestačilo :grinning:
S lepkem je to všude napsané jinak. V jedné německé knížce jsem třeba četla, že by se měli již v 5 měsících dát všechny obiloviny, aby si tělo zvyklo. Moje Dr. mi řekla, dát lepek dokud se hodně kojí, tak jsem to tak udělala
20. led 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ona taky každá tabulka tvrdí něco jiného a i každý Dr má jiný názor. :grinning: Takže myslím, že selský rozum vítězí. Podívat se do pár tabulek, zeptat se pár lidiček na jejich zkušenosti, případně Dr a pak si to udělat podle svého rozumu. :sunglasses:
Mirdísku - schválně jsem koupila to nízké odrážedlo. To bude určitě hlavně tím. Jenže nejvíc se mu stejně líbí, když ho někdo vozí. :wink:
21. led 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem měla chvilku vás dočíst :wink: .
Hedu chrupká a manžel je ve fitku :sweat_smile: . Teď jsou všechny dny takové spací.

U nás odrážedlo taky nejede a to doslova :grinning: . Hedula na něj sice nasedne, ale kácí se na jednu stranu a nohy zásadně nepoužívá. Ale taky miluje, když jí někdo veze, to je ovšem lahůdka pro záda :rolling_eyes: . Chtělo by to s tou vodicí tyčí :wink: .

K tomu jídlu... já někde narazila na doporučení WHO a zrovna u toho lepku se ta hranice věku stále posunuje nahoru. Nevím teda, jak velké procento dětí lepek nesnese, ale myslim si, že spíš škodí futrování bílým pečivem, piškotama a křupkama.
Vždycky si vzpomenu na Betty McDonaldovou, jak píše v Co život dal a vzal, jak děti sousedek měly záchvaty, byly tlusté a bílé, kojence krmily prorostlým a pouze vařeným masem, kdežto její dcera jedna ovoce a zeleninu, byla zdravá, opálená a záchvaty neměla :grinning: . Takže je všichni měly za exoty :sweat_smile: .
21. led 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - já přivázala k přednímu podvozku provázek a taháme ho. Moje záda by to taky dost těžko snášely. :sweat_smile: Já si snad nakonec tu Mcdonaldovou budu muset přečíst! :grinning: A jak jde škola? Připravuješ se na zkoušky?
21. led 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, v rámci možností to jde :wink:. Snaha by byla a baví mě to, ale jestli manžel zase odjede, tak teda nevim :sweat_smile: .
21. led 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trochu jsem to spletla, bylo to Vejce a já :slight_smile: .
21. led 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkýýýýý!!!
Dneska jsme byli na kontrolních jaterkách a jde to dolůůůůůů :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Martínek je má jen už mírně zvýšené,ale šlo to hodně moc dolů.No,mám radost.Už jsem se děsila,co bude dál,protože poslední testy z nemocnice se ještě více zvýšily.Ufff.Jé,já mám radost!!! :sunglasses:
21. led 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, SUPER!!! :slight_smile: Radujeme se s tebou.
21. led 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
zdravím vás po delší době :wink:
marcim - taky se těším s váma že se vám ty testy lepší :dizzy_face: určitě to Martínek zvládne :dizzy_face:
co se týče rad kolem jídla - přikláním se k selskému rozumu - nic nepřeháním-klído dám bílý rohlík, ale omezuji sladkosti a tučné jídla.minule mi na návštěvě u kámošky čmajzla brambůrky :stuck_out_tongue_closed_eyes: no mám jí za to utrhnout ruce? necpu jí tím schválně. a myslím že lepek,dusičnany a pod. je podobný jako s kojením - někdo ti bude cpát názory jaké je to důležité horem dolem a třeba máma mi říkala že když jsem byla já malá tak se kojilo tak max. měsíc dva :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to opravdu nikomu neberu - ale já vidím v kojení opravdu max.ekonomické výhody :sunglasses: zdraví dítěte je podle mě dáno něčím zcela jiným :wink:
jináč na Slovensku bylo fajně :dizzy_face: (mám pár fotek v albíčku) a už jsem začala chodit do práce a celkem to zatím jde, i když ted jsem byla 48hodín a už se mi hodně stýskalo :dizzy_face:
21. led 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak mě Kryštof pěkně převezl. Slintá už delší dobu jak bernardýn a dvojky dole stále nikde. :rolling_eyes: Už jsem si říkala, že to není možný, protože posledních pár dní se šátek kolem krku, který mu vážu, aby nebyl durch, můžu ždímat zhruba po 5min. Ruka stále v pusině. :rolling_eyes: Občas pěkně protivný. No a dnes jsem zjistila, že má proříznuté obě horní stoličky!!! :grinning: :grinning: :grinning: Je to tajnůstkář, měl to pro mě jako překvápko a maminka je tááák děsně natvrdlá! :grinning: :sunglasses:
Marcim - super! :sunglasses:
21. led 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, paráda, to je dobre.
My mame stale este nadchu, lepsi sa to, ale este Filipkovi tecie z nosa. Uz chodi len po dvoch, ale jednu ruku ma dohora- to je vyrovnávačka :grinning: . Vyzera ako keby chodil a spieval: Na Kralovej Holi.... :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Jani - to musí být správný.Třeba si doopravdy něco zpívá,jenom mi mu nerozumíme. :sweat_smile: :grinning:

Grainne - nic si z toho nedělej.Tím pádem jsem natvrdlá taky,protože dneska jsem zcela ...náhodně... objevila Marťovi v pusině obě horní stoličky.Ještě nejsou úplně celé venku,ale z velké části jo. :sweat_smile: Vůbec jsem netušila,že se něco děje. :sunglasses: Jestli půjdou všechny ostatní takhle,tak by to bylo fajn.Protože přední zuby děsně prožíval. :angry:
23. led 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Jani, to musí být sranda :grinning: Kdyby se ti tak povedlo to vyfotit.

Pár aktuálních: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2299503&vReferer=
23. led 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - no to je ale beťár (krásny slovenský výraz, však :wink: ). Pripravil ti pekne prekvapenie, vsak? Šikula.
Marcim - my sme mali zatial zuby bezproblemov ( ťuk-ťuk ) tak dufam ze sa to neotoči opačným smerom. Žeby si to naše deti potom vymenili :grinning: :grinning: :grinning:
Dzany - vitaj doma. Či z domu? :grinning: Vaši si užili Nelinku ako sa patrí, však? A čo sneh. Bol?
23. led 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - tak to je fakt dobrý!!!
Jani - co to je beťár? :confused: Ale super slovo! Koukám, že si založím slovníček. :grinning: Filípek je šikula. Dnes jste na AJ moc chyběli.
23. led 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - beťár je šibal, rošťák :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No super slovo. :grinning: A jak jste na tom se zdravím, už jste tu nádchu vyhnali?
Jinak dnes si Šmoulík udělal na ksichtíku nádhernou zelenou modřinu. Rozplácl se při vystupování z vítahu a vzal to o ty železné dveře. No řevu!!! :cry: Vypadá to, že ho třískám hlava nehlava. :grinning:
24. led 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beťár je krásné slovo!!! :grinning: :grinning: :grinning: Taky jsem ho neznala.

Holky, jak je dneska od 9 na jedničce to mistrovství ČR ve street dance a modern dance, tak tam jsou i berounští RAKáči :slight_smile: Budu fandit o to víc, že tam mám neteř :wink: Vystupují hnedka jako druzí a naše Kačka tam má sólo, tak by mohla být i vidět :grinning:
24. led 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul, tak jak to včera dopadlo?
25. led 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula, tak ja som to nestihla. Inak som vas videla v sobotu ako si to štrádlujete s manzelom popri ceste smer Hypernova. My sme sli pozriet do veľkomesta autosedacku.
Dnes sme boli na karnevale v D5, v tej disce pri hypernove. Bolo to super, decka boli užasne, mali super program pre deti, my sme boli za pána Úžasného :wink: . Pridam potom foto. Ale čo ma tam nas....lo tak urobili detský karneval a fajčiť tam dovolili :angry: :angry: :angry: . Niektorí rodičia išli von, ale niektore maminky si fajčili pri bare, deti pri nich a vobec im to nevadilo. :angry: :angry: :unamused: Tak sme sli za hodinku domov, smrdela som ja a aj malý. No hnus :angry:
25. led 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky janulko ty mi jdeš úplně do rány, právě tu řeším, že půjdeme s malým na karneval a řeším, jetsli mu někde něco půjčit nebo se pustit do nějaké samovýroby, ale šití nezvládám, tak leda nějakou papírovou tvorbu, neporadíš mi nějakou tu půjčovnu, jde by měli něco i pro prdátka?
25. led 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisku,ja som kupila kostym v sekaci v Beroune v tej ulici z namestia od toho hotela Český dvur smerom k tomu zelenemu domu čo je tam čínsky obchod ( ja hovorim Hong-gong-shop :grinning: ). Maju tam super výber za dobre ceny, ja som kupila za 99 pre maleho a za 139 pre Bronku. Kazdemu len odporucam. To mi poradila Berynka, za čo jej veeeelmi ďakujem. :wink: Vcera sme boli v Prahe a tam mali nove kostymy za cca 299-399KC.
Inak pozicovna kostymov je v Zebraku, tam maju tiez dobry vyber. Tu je cislo: 311 533 703. Mali aj web ale im nefunguje, neviem preco.
25. led 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé super, děkuji moc za typy, ten žebrák jsem rpávě hledala a nic se mi neotvíralo, ale ten sekáč díky, tam určo juknu
25. led 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ten kostým je naprosto úúúúžasnýýý!!!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
26. led 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Janulko, Filípek je fak Úúúžasný :grinning:

Grainne, dopadlo to nad očekávání blbě :grinning: No trošku nás nas.ali porotci, páč jak je možné, že někteří vytáhli desítku a někteří pětku... Navíc mi teda přišlo, že to bylo celkem nelogicky udělané - ono tam mezi sebou soutěžilo 7 skupin, ale každá tančila jiný styl. Jako asi těžko jde srovnávat třeba break dance a jazz dance nebo show dance - naprosto jiné prvky, u show dance se třeba hodnotí i kostýmy, kdežto u break dance jsou tanečníci v tričkách... no nevím, prostě mi přišlo, že potřebovali pro TV nahustit co nejvíc tancování do co nejkratšího času. Jinak se na mistrovství ČR soutěží vždycky v daných kategoriích. Ale musím uznat, že všehna vystoupení byla pěkná a ti kluci, co vyhráli, se mi líbili moc, to mělo prostě vtip. Jo, a k tomu hodnocení - ještě byly dvě poroty: jedna odborná složená z choreografů jednotlivých skupin (no je asi jasné, jak hodnotili, že, zvlášť když jejich hodnocení bylo tajné :wink:) a jedna složená ze zástupců sponzorů a z účastníků StarDance, z nichž každý byl patronem jedné zúčastněné skupiny - takže zase je jasné, že svým ovečkám dali všichni 10. Jenže někteří byli normální a i ostatním skupinám dali třeba 8 nebo 9, někteří dali 5. Ke konci ukázali umístění podle hlasování té "veřejné" poroty, tam byli RAKáči pátí; pak řekli, které tři skupiny jsou na pomyslné "bedně", ale vyhlásili jen vítěze. Ani na té bedně jsme tentokrát nebyli. Ale ono to RAK nemusí tolik bolet, zpravidla totiž tituly nebo druhá, případně třetí místa získávají.
26. led 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Filípek je opravdu úžasný pan Úžasný! :dizzy_face: :slight_smile:
26. led 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se chystáme na očkování a ta naše prďola vytuhla v jídelní židličce. Ona fakt usne všude :grinning: Tady hraje rádio, já chodila kolem... a myslíte, že ji něco vzbudilo? Potřebovala jsem si odskočit, tak jsem ji přehodila na hrací deku a ona tam pokračovala vesele dál!!! :grinning: Viz fotodokumentace: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2310978&vReferer=
26. led 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky, ale Filipovi nepoviem aby nespyšnel velmi. :wink:
Petula - ale to je super ze zaspi ked potrebuje. Predstav si ze by bola ten typ ktory sa na vsetko zobudi, by si musela chodit po spickach a nic nerobit kym bude spat. Foto má krásne :wink:
Inak som sa zabudla pochvalit tak to idem napravit :wink: : Filip bol v sobotu oficialne na prvej prechadzke na pešo bez kočiara. Prvých 400 m má za sebou. :grinning: :grinning:
26. led 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek