• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Předpokládám, že jsi byla v Kenny klubu. :wink: Já o nich vím, ale sama jsem tam nebyla. Chtěla jsem také na tu Péči o dítě, ale manželovi se to nehodilo :frowning2: , tak jsem aspoň sehnala tu jejich knihu.
16. lis 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Byla jsem v POMADu. Spolupracují s Motolem.
Jak se cítíš? Už to máš opravdu za pár, co?
16. lis 2007 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek! :slight_smile: V Motole mne tam taky poslali, ale nakonec jsem byla v Podolí. Je to vážně pro začátečníky, líbily se mi maminky, které měly i notýsky a dělaly si poznámky :grinning: . Super je taky přítomnost tatínků, bylo jich tam celkem dost, což mne překvapilo.
16. lis 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
O POMADu vím, ale netušila jsem, že je to taky v téhle části Prahy. Kamarádka mi půjčila knížku od zakladatelky tohohle centra.

Já se cítím dobře. Vůbec musím říct, že to snáším líp než těhulky co jsou taky takhle daleko. :slight_smile: Jen už se těším na prcka a taky se asi víc bojím, jak bude probíhat porod. Akorát už mi tvrdne bříško, tak myslím, že už se to blíží. Snažím se všechno připravit, ale nějak vůbec nemám pocit, že by to připravené bylo. Stejně to bude prostě šok, najednou se starat o takovýho malýho červíka. :wink:
16. lis 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, já jsem nějak všechny ty kurzy prošvihla. Ani nevím jak. :unamused:
Mám načteno spousty knížek, tak snad to zvládnu i tak. Ale nikde jsem si nezkoušela třeba na panenkách všechny ty úchopy a kojení. To jsem na sebe moc zvědavá, jak to zvládnu.
16. lis 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec si nedělej starosti!!! Pak je všechno v podstatě jinak. Každé miminko je jiné a co u jednoho projde, tak jiné prostě nechce. Nejlepší je selský rozum a intuice :wink: .
16. lis 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kamarádka včera porodila chlapečka, ale detaily ještě nevím. VOlal to její chlap a tak zásadní informace byla, že je to kluk, míry a váha byly nepodstatné:slight_smile:
A je v Hořovicích, tak jsem zvědavá na hodnocení.
16. lis 2007 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, dej pak vědět. Hořovice jsou pro mě momentálně horké téma. :wink:
:grinning: Chlapi. :grinning: Jsi mě pobavila. No nejspíš to odrodila sama, kdyby to bylo CR tak by snad řekl, ne? :wink: Jestli byl u toho, tak celkem chápu, že byl trošku mimo. :grinning: Tedy přiznávám, že míry a váha byly pro mě vždycky nepodstatné info. Až teď mi to začíná trochu něco říkat. Když člověk neví co je málo a co moc, tak jsou to jen nudná čísla. :wink:
16. lis 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tatínek a euforie ze syna... to je kapitola sama pro sebe :wink: . To už ani mnoho žen nemusí mít další dítě :slight_smile: . Holky, a co rodičák? Už jste rozhodnuté? Je fakt blbý, že se to nedá změnit! :angry:
16. lis 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jak si vás čtu, bavím se nad tím, jak všechny řešíme to samé, porody, chlapy, obavy z porodu:slight_smile: Grainne tobě docela závidím, já mám naopak pocit, že už nemám žádnou energii a že je mi čím dál hůř, mám slušné poslíčky, takže už se fakt těším, až to bude za námi, ale už to máme za pár, tak vydržíme že? :slight_smile:
16. lis 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak Vás tu čtu tak se přesně vidím jak jsem uvažovala já zhruba před měsícem :grinning:
Jináč já sice v těhu žádný kurzy nenavštěvovala (bohužel), jen jsme si koupila knížku "Něžná náruč rodičů" myslím že o té samé se zmiňovala Grainne a naprosto jí každé z vás doporučuji, kdybych jí neměla tak jsme v háji, je to moje bible!! Jakýkoli problém teď řeším,co se týče manipulace s prckem, tak tam vždycky najdu odpověď :wink:
16. lis 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, knížku jsem koupila i na základě tvého doporučení. :wink: :grinning: Investice nelituji, jen mě mrzí, že mi nevyšel stejnojmenný kurz v Kenny klubu. Skvělý je, že je u toho to CD. Člověk si to dokáže líp představit.
A jak ti spinká synek? Už máte nějaký režim?

Mirdísku, to mě mrzí, že máš trable s poslíčky. Mě začalo minulý týden tvrdnout bříško a na monitoru byly ve středu vidět i nějaké slabší kontrakce, ale nic mě zatím nebolí (klepu na dřevo.). :slight_smile: Uvidíme jak to bude dál.

Berynko, jak se má Heduška? Řešíš nějaké mimi trable nebo máš pohodového mimíska?
17. lis 2007 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, to si přesně pamatuju, když mne dali na monitor, tak vždycky přišla sestřička a řekla: "Máte kontrakci." Já se cítila v pohodě, jen mi právě občas ztvrdlo břicho. Tak jsem si myslela, jak to bude pohoda u porodu :sunglasses: , když už tohle jsou kontrakce. No, pak mne ovšem přecházel zrak :grinning: .
Grainne: náš SuperHedouš (jak jí důvěrně říkáme :slight_smile: ) je moc hodná. Jen jsme si prošli klasickými potížemi s kolikou, prdíky a že moje mlíko jí pak moc nestačilo. Musím to zaklepat, ale i v noci je pohoda! Jen během šestinedělí, kdy jsem kojila během 24h každé 3h. Pak se to zlepšovalo a teď jsme se ustálily, že chce papat kolem 4-5h a pak ještě tak do 8h spí. Dáváme jí spát kolem 20h.
18. lis 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Midrísku a Grainne, a jak se cítíte, že už je to "na spadnutí", nebo že mumínci ještě pár týdnu u vás vydrží?
18. lis 2007 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fajn Berynko, že ti malá takhle hezky spinká. Kamarádka kojí roční holčičku 6x za noc. :frowning2: To bych nerada. Budu pak k tobě chodit na radu, mám z toho ponocování celkem strach.
Teďka ještě kojíš nebo jste přešli úplně na sunar?

Já bych raději rodila trošku dřív než přenášet. Vím, že mě to čeká a už bych to raději měla za sebou. K zubaři jdu taky radši hned než sedět v čekárně. :rolling_eyes: Taky už mám skoro všechny věci uchystané.
Spinkala ti Heduška jako malinká hned pod peřinkou nebo jsi ji ze začátku nechávala jen v zavinovačce? Přikrývku jsem totiž ještě nekoupila.
18. lis 2007 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, já už mám ted taky pocit, že bych už raději měla mimi u sebe, všechny mé kamarádky kolem mě ted odrodily dřív, tak už jsem zůstala jediná slonice:slight_smile: ale už se zase cítím líp, až na ty poslíčky :angry: ale to už lepší nebude, manžel když mě vidí, a neví jak pomoct, tak je z toho nešťastný, ale bude hůř že? :slight_smile: Já bych Grainne taky raději dřív, ale kdoví jak to bude, my jsme stále stejně neotočení, takže když nedojde ke změně, přenášet snad nebudu, no já pořád říkám, že na vánoce už chci být doma, tak snad se mi to splní, ale nám to uteklo co?
19. lis 2007 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku, jak vypadají ti poslíčkové? Jako menstruační bolesti? :confused:
Vím, že jsem marná, ale kde že budeš rodit?

Byly jsme těhu 4 kolegyňky v práci, skoro stejný termín. Dnes odrodila první :grinning: a druhá už se chystá taky. Tak už budu taky brzy sama.
19. lis 2007 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne já se chystám do Hořovic, ale to ty taky ne? Nebo se pletu?:slight_smile: Jinak poslíčky přesně jak píšeš, strašně silná mensrtuační bolest a k tomu strašná bolest v kříži, takže nevíš, co si máš chytat dřív:slight_smile: no furt si říkám, že mám aspoň nějaký nácvik na kontrakce, pak už mě třeba tak nepřekvapí:slight_smile: ale asi spíš jo...
19. lis 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mirdisek,grainne - asi to mate najblizsie, tak vam drzim palce.
Ja som bola minuly piatok na 3D sono, boli sme aj s nasou dcerou, bolo to super, maly - to nam potvrdili - bol neustale v pohybe, ani doktorka nestihala :grinning: ale tvaricku sme videli vyborne, aj mimika sa dala rozlisit - cmulal pusou, usmieval sa.
19. lis 2007 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
graine,mirdisek držím Vám palečky ať vám to oběma dobře dopadne a budu se těšit na vaše hodnocení Hořovic....
Jinak mě pozlobily-ještě teď mám nervíka, tripple testy...vyšli sice negativní, ALE atypický-takže 04.12. si mi pozvaly do Gennetu na konsil.ultrazvuk a echo-tak uvidím...manžel jde se mnou tak aspoň tam nebudu sama...vůbec nevím jestli nemám zrušit 07.12. 3D ultrazvuk v Plzni :frowning2: sem nějak na váškách...
20. lis 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
l.myska, nerus to a z tripple bud zatial v klude, ono sa to stava aj mojim niektorým kamoskam vysle zle, boli potom na aminocenteze a vsetko bolo ok. Jedna kamoska nechcela ist na aminocentezu-mala zle skusenosti z minulosti a tak jej robili prave 3D sono a tam povedali ze je to ok. Neviem sice ci to plne nahradi amino ale aspon aj takto mozes ziskat istotu pripadne dalsi nazor.
20. lis 2007 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
l.myska přesně jak píše janule, hlavně buď v klidu, vím, že je to hodně těžké, člověku se honí hlavou všechno možné, ale kolem mě je také spousta holčin, které měly podobnou zkušenost, vyplašily je a pak bylo vše OK a mysli hlavně na mimíska, tomu ten stres dobře nedělá, tak si nench kazit radostné těhulkování a 4.12. budeme držet palečky, at je vše v poho:slight_smile:
21. lis 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata, já jsem zatím v celku, ale už se těším, že nebudu. Díky za držení palečků, budu je potřebovat.

Janulko, dej si pak fotečku z 3D do albíčka, ať se taky můžeme pokochat.

L.myska, z triple testu si nic nedělej. Když vyšel negativně, tak je to vpořádku. Triple testy jsou vůbec záludná záležitost, takže je člověk musí brát s rezervou. Ale máš pravdu, já byla taky nervózní než přišly výsledky. Je normální, že máš o mrňouska starost. UTZ můžeš zrušit i později, tak to nech zatím plavat.

Mirdísku, mě se prcek nakonec otočil. Byla jsem moc ráda, ale dokážu si představit jak se asi cítíš. V Hořovicích nechají velkou část rozhodnutí jestli rodit KP normálně nebo CR na tobě. Jak je mrňous zatím velký?
21. lis 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - mě gyndař řekl, že má normální velikost, nemám přesná čísla jako jiné holky, přesnou váhu mi nikdy neřekl, nevím proč, ale v každém případě mi řekl, že při mé hubené konstituci by mi normál porod nedoporučoval, takže ještě uvidíme, pořád prdolku přemlouváme, at se otočí, ale už tam na to fakt asi nemá místo, tak jen at je hlavně v pořádku... no jo, tobě už se to krátí, docela ti závidím, i když všechny mé kámošky s mimískama mi ted píšou, jak závidíme mě, že ti malí tyrani jim dávají zabrat, ale stejně už aby to bylo za náma vid?:slight_smile:
21. lis 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc děkuju za podporu..."už jen 13 dní" a budeme mít jasno - no snažím se na to nemyslet a užívat si, včera jsem byla zas na aquaerobiku tak mi je super a mám lepší náladu. Přeji vám všem krásný den.
21. lis 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku - tobě se to krátí taky. :slight_smile: :wink:

Že to bude ze začátku chaos a dostaneme pěkně zabrat je jasný. Jen si asi zatím člověk ani neumí představit, jak pak bude vyždímaný. :slight_smile: Ale bohužel teď už není cesty zpět. :wink: :grinning: Holt to budem muset zvládnout.

Co já vím, tak na hubenosti nezáleží, spíš na rozměrech pánve a velikosti hlavičky.
Ty chceš jít do Hořovic až na porod? Pokud se prcek neotočí a bude to vypadat na toho císaře, tak se to musí naplánovat, ne? :confused:
21. lis 2007 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak nejdřív odpovím grainne :wink: TAk se spaním je to u nás tak, že jsme se konečně dostali do režimu kojím po třech hodinách, takže kojím v 21:00, 24:00, 3:00, 6:00 plus mínus půl hodky, no a od 3 už tomu spaní malý moc nedá a v postýlce vejská. Už aby se mu ten interval kojení večer prodloužil, ráda bych se konečně vyspala :rolling_eyes:

Mirdýsku jeslti nakonec skončíš porod přes CR, tak se neboj dá se to zvládnout, i když nebudu ti mazat med kolem pusy, nejhorší na CR je se po té operaci zvedat a chodit na záchod :zipper_mouth: Ale zase nemáš hemeroidy a sex po CR je prý ze začátku méně nepříjemný. To teda zatím nemůžu potvrdit, tak daleko ještě nejsem :unamused:

Jináč Vám oběma držím pěstičky ať to máte v klidu za sebou :wink:

Jo a také se musíme pochválit, dneska jsme byli na KO u Dr. a strhli jsme tam paní Dr. váhu!! Za 14dní jsme přibrali 0,75Kg jsou z nás malý sumící s gumičkama na ručičkách :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už Vážíme 4,35Kg
21. lis 2007 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Kasli, to je fajn, že tak hezky přibíráte a že už máte jakžtakž nějaký režim. Jak to vůbec zvládá manžel? Přesunul se někam na gauč nebo ho nic nevzbudí? A spinká malý v postýlce nebo tě ukacal a spí s tebou? :sweat_smile:
22. lis 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
Grainne - mě tvrdil MUDr., že v Hořovicích se CŘ dřív nedělají, bud se počká, až se porod přihlásí sám nebo pak v termínu se až plánuje, když to samo nepřijde, stejně se ho chci ale zítra na všechno pořádně vyptat, vždycky mám spoustu otázek a pak na půlku zapomenu:-/ prostě jsem už moc dlouho doma!
Kasli díky moc za podporu, no sex je nejmenší:slight_smile: ale jak říkáš s tím zvedáním, když si vzpomenu, jak mě všechno bolelo po slepáku a to bylo nic proti CŘ, tak si to pak asi užiju, ale přežiju to, hlavně aby už bylo mimi u mě:slight_smile: když si pak ale čtu, jak nikdo nespíte a mimísci jen brečí, tak můžu být vlastně ráda, že mám ještě chvilku odpočinku před sebou co? Tak at se vám ty vaše kojící intervaly už trochu natáhnou, at máš taky možnost dospat ten deficit:slight_smile:
22. lis 2007 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak jsem dneska byla na tom cvičení, co jste tu zmiňovaly. Bylo to to příjemné protažení. Ale prďolovi se to asi taky líbilo, protože v pupku cvičil jako o závod :slight_smile:
22. lis 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek