• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky,
jani - foto super.To jsem ani nevěděla,že tam mají i kostýmy.Asi se tam půjdu mrknout. :wink:
Jinak ostatní fotečky taky moc hezké - Petul,Grainne...

Holky,
měla bych prosbu.Nemáte někdo kontakt na dětského psychologa tady v okolí??Starší má potíže ve škole.Mám u něj dg.ADHD dřív LMD (lehká mozk.dysfunkce) a už nevím co s ním dál,ve škole to docela skřípe. :frowning2:... a on je ze školy dost otrávený už po 1/2 roce.A to je teprve v 1.tř.Nedokážu si ani představit,jak to půjde dalších 8 a 1/2 roku...
V ped.-psychol. poradně v Králováku jsme byli,ale právě nic moc řešení.Tak hledám něco dalšího....budu vděčná za každý kontakt,či radu.
26. led 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - Filípek je šikula a jak se mu procházka líbila? A jak vypadalo oblečení? U nás má teď pračka krušné časy, peru téměř neustále, protože se z procházky vracíme jako hnědá blátivá koule. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
26. led 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, osobně nikoho neznám, ale Google vyplivl toto: http://www.hudcova.cz/ :grinning:

Jinak my máme konečně komplet očkování za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Barčina aktuální váha + míra: 8060 g, 71 cm. Takže oproti minule zase skoro kilčo navrch :grinning: A konečně paní doktorce předvedla, jak se umí taky vztekat. Jak se dělá taková ta zkouška sluchu, no tak jí půjčili hračku a samozřejmě, když jsem ji chtěla obléknout, tak hračku nechtěla dát z ruky. Ač ošizena hračkou donesenou z domova, stejně řičela, že málem zbořila ordinaci :grinning: Ale v čekárně si předtím povídala s nějakou půlroční holčičkou, no holky si rozuměly, ale ani dotyčná maminka ani já jsme neměly slovník :grinning:
26. led 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chjo, tak se nám spustila rýma. :rolling_eyes: Kryštof odmítá v noci používat peřinku :angry: :angry: a takhle to pak dopadá.
26. led 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim v berouně bydlí Michalová, super speciálnlí pedagožka, ta by možná dokázala nějak pomoct a je fakt, že v králováku to co se týče psychologie není nic moc, možná bych zkusila klidně brnknout na linku bezpečí nebo linku pro rodiče, vždycky nám tam rodiče volali a tam jsme měli kontakty a měli jsme třeba i zkušenosti s danými psychology,tak držím palečky a co ti vlastně řekla úča ze třídy? je to taky dost o ní, ADHD dětí je hafo a když je dobrá učitelka, tak všechno jde líp
26. led 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, to znám. Hedu měla rýmu, která se vlekla týdny, protože to vždycky přiživila přes noc. Vždycky se tak mele, že spí nepřikrytá :rolling_eyes: . Vykutá se z toho, i když rohy deky zastrkám pod matraci :unamused: .
26. led 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani pan úžasnák je úúúúúžasný:slight_smile:
26. led 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - to jsem ani nezkoušela, to by neprošlo. :grinning: Kryštof je cestovatel. :sweat_smile: Ale nasadila jsem svetr a ponožky a lehčí deku, tak uvidíme. :confused:
26. led 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, zašít do spacáku...? :grinning: :grinning: :grinning: No dělám si srandu samozřejmě. Myslím, že u nás to bude brzy podobné. Zatím sice používáme spací vak, ale do jakého věku se tak dá používat... Až si začne Bára stoupat, tak už asi těžko, že... :wink: A podle toho, jak neustále šmejdí nohama (ta furt někam "jede" :grinning:), a to nejen v postýlce, no tak to bude taky jednou síla. Co jednou... zanedlouho.

Holky, chcete vědět, jak vypadá Barčina reakce na očkování? 14.30 příchod od doktorky, sváča + MM, 16.00 - 17.40 spánek, 18.00 kaše, pak chvilka hraní, povídání, úúúsměvů, smíchu, 18.45 Trautenberk (naše rodinná závislost maskovaná dítětem :grinning:), u toho srandovní soustředění a taky úúúsměvy, pak ještě zaujatě sleduje Sportku, děsně se jí líbí, jak tam lítají ta čísla, 19.15 umytí spojené opět s úsměvy a smíchem, 19.40 MM, 20.00 - 6.00 spánek (v kuse bez jediného probuzení) :dizzy_face: :sunglasses: :grinning:

Jo, a na včerejšek spinkala skoro 11 hodin v kuse. Tak že by se nám vracela naše spinkací Barunka? :pensive: :confused: :wink:
27. led 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul, s tím spacím vakem v pohodě, i když si začne stoupat. My spíme v pytli pořád a to už si malej stoupá dobrý 3 měsíce. Máme vak do 2 let:slight_smile:
27. led 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Petulko - díky,o té paní jsem slyšela,jen jsem ji nenašla :dizzy_face:

Mirdisku - ta p.Michalová,nemáš na ni nějaký kontakt?To je dobrý nápad.Musí mít určitě s takovýma dětma zkušenosti...Když tak mi to písni do IP.Díky moc. :dizzy_face:

Jinak dnes jsem měla "audienci" u ředitele školy.Jenom doufám a moc bych si přála,aby se to hnulo nějakým směrem.Jen hlavně ne dolů... :frowning2: ...Zatím mám pocit,že od začátku šk. roku se řítíme pohlavě dolů a pořád se to zrychluje. :unamused:

Petulko - tak takové reakce na očkování bych chtěla mít s Marťou taky.Hlavně,aby něco nepřišlo později,když to takhle hezky zvládáte.
27. led 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim, budu moc držet palce, aby se to ve škole zlepšilo. Možná by to opravdu chtělo jiný přístup od učitelky a možná úplně individální přístup a školu hrou. Jenže taková škola tady na Berounsku asi není:(
Snad se Vám podaří najít nějakého dobrého konzultanta.
27. led 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
mm hrozně rozesmála fotka pána Úžasňáka :grinning: janulko fakt to Filípkovi moooc slušelo :sunglasses:
marcim - taky bohužel tady nikoho neznám (i když vím že v hořo je taky dětský psycholog v bývalé zemědělce)
ale můj brácha měl obdobný problemy - špatně se učil, čárky háčky neumí používat dodnes :stuck_out_tongue_closed_eyes: nezvládal slovenčinu natož cizí jazyk, utíkal o přestávce ze školy :wink: já s učitelkou jsme ho vždycky hledaly,jeho obranou bylo omlátit si hlavu o zeď :sweat_smile: no prostě katastrofa - máma si s ním fakt užila. ale je to opravdu hodně o přístu pedagoga a blízkeho okolí, těmhle dětem se musíš víc věnovat (to myslím hl. ve škole) Brácha se srovnal až kolem 7let (po pubertě) a dokonce zmaturoval na elektromechanický škole na 2,2,2,1 :sunglasses: a ted dělá mistra v jedné velké fabrice :wink: takže držím Robinkovi palce, at to hezky zvládnete a at natrefíte na dobrého odborníka.
27. led 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být 17 let :grinning:
27. led 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim dala jsem ti kontakt do IP, tak držím palečky a snad pomůže :slight_smile:
27. led 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisku - moooooooc děkuju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Chytám se čeho jde,nějak se to už musí rozlousknout.
27. led 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
tak Vás zdravím...absolutně nestíhám a jsem KO...naštěstí Ondráškovo nespaní v noci se zlepšilo takže vstává tak max.2x což je úžasný...-taky spinkáme v pytly a i se v něm staví-je to pytlík z nohavicema-zašitýma-dám fotečku...
jinak stavení na nožičky,lezení a vůbec netuším co v onen okamžik dělal-ale máme super-spáleno-sedřenej nos...
takže vlastně novinka je že lezeme-ale válení sudů a plazení se stále zrychluje, takže o lezení se moc nepokouší-jen když si chce sednout-což už zvládá na jedničku.
připravujeme s mamkou oslavu tátový padesátky...cca 50 lidí:o) a můj šéf jí měl taky oslavit a min.týden měl pohřeb - to jsou normálně šoky-v koncem října mu přišly na raka..a teď...šílený jak je všechno rychlý...
Jani super fotečky Jani...Filípkovi to mooc slušelo....Úžasňák je fajn :wink:
Péťo tak 11 hodin spánku-tiše závidím...
28. led 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, tak to je teda síla :frowning2: Njn, tahle nemoc je strašně zákeřná. Ale ono je otázkou, co je lepší, jestli se x let trápit... Naší sousedce se to takhle táhlo 8 let - vždycky naděje, pád, naděje... a nakonec stejně zemřela :cry: Takže zbytečně dlouhé utrpení pro ni i pro celou rodinu :unamused:
28. led 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dneska jsem byla v Hypernově a vesele jsem pískala u pokladny. Pokladní mávla rukou, že prý flašku nemám, tak co. Ale přihnal se ke mně sekuriťák a už to začalo. Všichni na mě čučeli a já vysvětlovala, že nemám nic, co by mohlo pískat. Vyndala jsem obsah kapes u bundy a pořád jsem pískala. Kabelku mi naštěstí neprohledávali, pač jsem pískala i bez ní. Takž sundat bundu a mě se hlavou hodilo, že snad půjdu do spodního prádla :grinning: Naštěstí sekuriťák povídá, jestli nemám na sobě něco nového. A já měla nový svetr. Na jedné cedulce byl zašitý jakýsi čip, který ten alarm spouštěl! Tak mi donesl nůžky, ustřihla jsem to a z Hyperky jsem zmizela rychlostí blesku :grinning:
28. led 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonne tak to bych teda zažít nechtěla :confounded: tyhle situace jsou opravdu na mrtvici :sweat_smile:

Jinak se omlouvám, ale vůbec Vás nestíhám, malej zase nasadil zuřivý bojkot spaní, do toho je protivnej přes den jak tejden před vejplatou, fakt už mě svrbí ruka a asi mu co nejdřív zmaluju prdel do fialova :angry: Co ten poslední 4 dny předvání, to fakt nestíhám. Do toho ještě deno dení výstupy z matkou! POřád jsme v sobě! Už je to vážně krizovka, co je doma na nemocenský, tak malej je čím dál rozmazlenější, neposlechne a když mu něco zakážu, tak hned babi, babi a babička hned copak ty miláčku :angry: :angry: No řeknu Vám už aby tahla do práce!!! ( Se omlouvám, za tak brutální komentář - ale už je to doma vážně na palici!!)

HOlky co takhle zase nějaká kávička a dortíček a pokecíček?
28. led 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonnenblume - To je teda zážitek.No já bych se styděla a byla bych zaručeně spocená až na pr...y,i když bych nic nevzala.Nejhorší jsou pohledy lidí,co po tobě koukají... :confused: ..a myslí si, .."že ji konečně načapali"... Nic moc,co bych záviděla.
A byl aspoň co k čemu..ten sekuriťák??Jestli by to aspoň stálo za to jít do spodního prádla... :grinning: :sunglasses:
Marně ale přemýšlím,kde je tam ta brána???Normálně mám výpadek... :rolling_eyes: Jsou u každé kasy??Teda asi bych měla jít už do práce,aby se mi mozek odmlíkoval a začal normálně fungovat. :unamused: :sweat_smile:

Petul - to je těžké,záleží na spoustě okolností,které provází tu nemoc.Někdo žije v klidu i několik (až desítky) let,někoho to skolí po pár měsících.Ano,pokud je člověk v poslední fázi nemoci a je to vleklé,pak to nemusí být příjemné pro nikoho.Jak nemocný,tak blízká rodina.A tam třeba už o něčem takovém uvažuješ.Problém,je,že u nás eutanasie uzákoněna není.Lékař nesmí a jiný člověk by za to byl odsouzen.Ale nedá se takhle obecně říct,co je lepší.Třeba si těch pár let ještě užijí,jsou se svojí rodinou,uvidí vnoučata,splní si svůj sen,naplní smysl svého života apod.....pravda,ke konci je tahle nemoc někdy moc krutá a nelítostná.Ale stejně jednou všichni umřeme,bohužel někdo zbytečně moc brzy.
Petulko - promiň,na tohle jsem musela reagovat.Vůbec to nemyslím zle,nebo jako výpadek proti tobě.Jen mě připadlo,jak jsi to napsala,že paní,měla zemřít hned a nemělo se to prodlužovat.Určitě jsi to nemyslela špatně,možná jsem to špatně pochopila já.Nechtěla bych,aby ses na mě za to zlobila.Proti tobě fakticky NIC nemám. :dizzy_face: :wink:
28. led 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženy :slight_smile: !

Jdu vás taky pozdravit :wink: .

Marcim, o mateřský demenci by se toho dalo sepsat... já ji mám jak fík :sweat_smile: . Do toho roka to ještě šlo, ale teď se neumím ani pořádně vyžvejknout :grinning: .

Kasli, věřím, že to nemáš jednoduché. Vojtíšek už je ve věku, kdy pozná, co si ke komu může dovolit a taky pozná, to rozpoložení, které se v tobě odehrává a ti mrňousové jsou fakt někdy vychcánci a zkouší, co si mohou dovolit a nejhorší je ta protichůdná výchova. Ona kolikrát může být i u jednoho člověka... jednou se něco zakáže, pak zas, aby byl klid, tak dovolí... a pro ně je to hrozně matoucí :unamused: .

Pro sraz hlasuju! Vynasnažím se dorazit :wink: .

Holky, nechci provokovat ale... rok je pryč... kdy další mrňous? :grinning: Grainne, Petul, Mysko, Kasli... a další :zipper_mouth: :slight_smile:
28. led 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - ty mě vždycky úplně dostaneš, na tvoje příspěvky se vždycky moc těším. :grinning: :grinning: :grinning:
To bych asi taky vyskakovala, kdyby mi někdo doma takhle kazil výchovu. :angry: Ta nejednotnost ve výchově je pro dítě samotné horší než přehnaná přísnost nebo přehnaná volnost. Zkus jí strčit nějakou moudrou knihu. :sweat_smile:

Srazííík!!! Sem s ním! Jsem pro, jen mě před dvěma hodinama začalo škrábat v krku :angry: :angry: :angry: , tak nevím jak to se mnou dopadne . Manžela začalo ráno. :angry: Jsme to rodinka. :confounded:
28. led 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim, sekuriťák teda nic moc. Odhaduju to tak na 55 - 60 let.
Ty brány jsou tam u každý kasy. Ale kdybych nezvonila, tak si jich taky nevšimnu.

Mama demence u mě funguje na 100 %. Občas už si ani nemůžu vzpomenout na některý slova :grinning: a jídlo na ohřátí si místo do mikrovlnky strkám do ledničky a tak.. :grinning:

a to mi připomnělo, holky, jak je to s aj ve Slunečnici. Platí se každá hodina zvlášť nebo celý blok najednou?
28. led 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Srazik beriem vsetkymi desiatimi. :wink: Filip, ja a MM uz mame po nadche, ale zato to chyta Bronku. Som zvedava ako to dopadne.
Sonnenblume - prepadla by som sa od hanby (jezzzzzzzzzzis, Dzany, ako sa to pise: hanba, ci hamba :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? Tiez mam matersku demenciu, evidentne osprostievam. :grinning: )
Kasli - to chce pevne nervy a maminku v praci, nech nekazi výchovu :wink: ale je fakt ze nas vzdy pobavis svojimi prispevkami. ja sa na ne tiez vzdy tesim.
Grainne - tak vam Krystof tu nadchu posunul, vsak? :wink: Uz nech zase mrzne aby nebolo tých vírusov a chripky.
L.Mysko - je to tazke, a vzdy vedia takeho pripady cloveka šokovat ako rýchlo ta choroba utoči :frowning2:
28. led 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo,Kasli,tak tohle znám.To mi dělá s oblibou moje mamka.Naštěstí se vidíme tak 2-3x do roka,tak se to dá snést.Jinak jsem pak taky na zhroucení.Večer jí to vysvětlím,proč nechci,aby to dělala a druhý den je to to samé.... :angry:

Sonnenblume - teda fakt,já jsem zralá na Chocholouška...Nějak jsem to tam vůbec neregistrovala. :unamused: A s tím vzpomínáním na některá slova jsem na tom stejně.Připadám si občas jak ve školce,že se nedokážu vyžvejknout.
Teda věkově ochranka nic moc.To raději zůstat v tom svetru. :grinning:

Grainne - vy taky??Fakt si nenecháte nic ujít. :grinning: Třeba je to silně virulentní kmen a je přenosný přes vlny internetu... :grinning: U nás je to naprosto stejné. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:

Pro srazík jsem taky!!!Kdy a kde??
28. led 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky oni sekuriťáci nikdy nebyli nic moc!! V práci jsem jeden čas měla na starosti kasu a odvody prachů. Jezdili si pro ně sekuriťáci a to teda byla síla. Věkovej průměr tak 50, no myslím že měli problém uhlídat sami sebe natpž nějaké prachy, mnohdy jsme s manžou ze srandy ( když jsem mu vyprávěla jakej matroš pro ty prachy jezdí) plánovyli přepadení vozu aby jsme měli na dostavění baráčku. No a když se náhodou oběvil nějakej mlaďas, tak to byl většinou nějakej vymaštěnej mozek, kterej myslel, že když může nosit bouchačku, že z něj hned každá spadne na prdel. Fakt soupor písní a tanců :rolling_eyes:

Berynko nejhorší je, že u nás se vážně vychovávat nedá. Já si mnohdy připadám jak u blbejch. Pořád říkat co smí a nesmí a hlavně vysvětlovat proč! A ve finále vidím, že ten malej pacholek si je moc dobře vědom, toho, že babička je na něj hodnější než maminka a tak jde rovnou za ní a já jsem jak ohař a pořád říkám , tohle nedělej, to nesmí, Vojto ne a babička jde a udělá něco co já nedělám a malej opět vyhrál. A když náhodou ( jako dnes, když malej dělal scénu u jídla a mamka zase ťuťuťu a ňuňuňu) už nahlas řeknu, že prostě bude po mim a basta, tak se máma urazí. Horší jak s malym dítětem, fakt a to jí ještě nebylo ani 50!!!!
28. led 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, u nás výchovu narušuje jedna prababička :rolling_eyes: . Stokrát jí říkám, ať Hedulu nefutruje sladkostma, stejně jí to tajně podstrčí pod stolem a když Hedu dojídá, tak prababi mezi zuby procedí: "Neměla by jíst tolik toho sladkého, bude tlustá". :angry: :grinning: Já se snažím pochopit, že babičky a dědové jsou od rozmazlování a rodiče od výchovy, ale průser je, když prarodiče tu výchovu bojkotují, to musí být hrozně vyčerpávající :pensive: .
28. led 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, teď jsem si vzpomněla, že někdy na podzim prý v tv a asi i na netu byl aféra, kdy někdo z ostrahy v supermarketu zmlátil mladého kluka... a ejhle ono to bylo v Berouně v bývalé Delvitě, myslím.
S těma "detektivama" v prodejně je to vtipnější, občas se dají požádat, jestli by nepodali nějaké zboží, co je vysoko :grinning: .
28. led 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - tro jsem taky zahlédla někde c novinách...docela děs.To Sonnen z toho vyšla ještě docela dobře. :slight_smile:
29. led 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek