• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Čus, kočky,

tak jsme dneska byli na neurologii. No, a teda nic moc :unamused: Jednak posílají Barču na UZV hlavičky kvůli hemangiomu, co na ní má - pro jistotu, zjistit, jestli není i uvnitř :cry: A pak taky, vzhledem k tomu, že se stále ani neotáčí, nám bylo řečeno, že máme začít chodit na rehabilitace každý týden (doteď jsme jezdili jednou za měsíc) a pokud se to do měsíce nezlepší, příjdou na řadu další vyšetření :frowning2: A chodit tam týdně je taky celkem problém, páč je tam dost nával :unamused: Tak holt zkusíme vzít rehábce nějaké to kafčo atd., třeba si tam nějakou skulinku najde. No tak jsem z toho všeho taková rozhozená :frowning2:
29. led 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, asi došlo k nedorozumění - já při psaní toho příspěvku vůbec nemyslela na eutanasii. Jen jsem přemýšlela o tom, co je "lepší", jestli dlouhé trápení nebo šok z rychlého konce.
29. led 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - já jsem si to myslela...jen mi to prostě nedalo nereagovat.Asi jsem trošku šťoura...(červenajícísesmajlík) ...proto taky ten dodatek.Taky v písemném projevu to mnohdy vyzní úplně jinak,než když to říkáš osobně. :wink:

S rehabilitací,to je teda blbý.A to chodíte do nemocnice? Nebo jinam?Ale třeba zase bude pokrok o něco rychlejší...Držíme moc palečky.
29. led 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda :slight_smile:

Marcim, mně se stává, že i mluvený projev kolikrát vyzní jinak než chci :wink: Hele, v pohodě, červenat se nemusíš :sunglasses: :grinning:

Na rehábku chodíme do nemocnice. No uvidíme, jestli nás tam vezmou častěji :unamused: Pak je prý ještě nějaká v Hořovicích a v Dobřichovicích je přímo rehabilitační centrum. No, ale po pravdě, pro mě jakožto neřidičku je dost složité jezdit každý týden do Dobřichovic. To už kdyžtak ty Hořovice, ale tam taky bude asi nával... :unamused: Do pytle, že my musíme mít taky všecko s bonusem :angry:
30. led 2009 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, Robinkovi vše nej... k svátku :slight_smile:
30. led 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - niekto tu ma novu fotku v pase, ze? :wink: Si ma inspirovala asi ju vymenim aj ja. :wink: Nievem ako to funguje tu s tou rehabkou, ale ked mate doporucenie na cvicenie kazdy tyzdne, tak vas tam predsa musia zaradit, nie? :confused: Suseda chodi tiez cvicit s malou ale raz za mesiac asi. A netrap sa ono sa to spravi. Treba s nimi fakt len cvicit a oni sa chytia. Susedina dcerka ma rok a zacala sa len teraz plazit. Ale ked sa uz zacnu hybat tak to ide rychlo. Ked som ja cvicila s Bronkou tak mi hovorili ze s detmi treba cvicit najma do roka, co neurobis do roka to nestihnes uz za celý život. To sa tyka samozrejme cvicenia (vojtovky). Tak cviceniu zdar :wink:
30. led 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto šoupni sestřičce nějaké čúčo a třeba i múčo a ona určitě bude hned povolnější :wink: Jinak pevné nervíky s dojížděním na cvíčo, dokážu s ito živě představit a kort teď v zimě, ale zase co by maminka pro své dítko neudělala :wink: Doufám, že to bude nakonec vše v pohodě a i to s tím hemangiomem :wink:

JInak holky koukněte na tuto diskuzi, páč čeká nás to všechny, u nás už to začalo :grinning: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=53417&vGroupOffset=0
30. led 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - tak toto ma caka? :frowning2: :frowning2: :frowning2: tak to si idem dat predpisat prasky na nervy uz teraz. Potom mi nebude vadit vobec nic. :wink:
30. led 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej Petula, chcela som sa spytat co je to hemangiomem? Mozno si to uz pisala ale nepamatam a nechce sa mi hladat.
30. led 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, sestřička dostane čúčo i múčo :grinning: Ona doteď vždycky říkala, že sice máme napsáno v papírech "intenzívní rehabilitace", ale že tam prostě nemá místo. Možná si tím nenápadně říkala o nějaké to čúčo :wink:

Janulko, hemangiom je červený flíček - shluk žilek. Většinou to dětem do 5 let zmizí. Nám na dětské plastice na Vinohradech řekli, že u Barči to zmizení není jisté. Ale je to ve vlasové části, tak by to tolik nevadilo. Ona má teda ještě na hlavičce vzadu takový ten "oheň" a k tomu navíc velkou fontanelku, takže to chtějí skouknout na sonu, no. Oni jí ho v Hořovicích dělali už hnedka po narození a nic nenašli, tak se utěšuju, že když tam tehdy nic nebylo, tak snad ani teď. Já vůl se ani pořádně nezeptala, čemu vadí větší fontanelka a co by se dělo, kdyby ten hemangiom nebo ten oheň měla "prorostlý" dovnitř :unamused: Ale podle toho, co jsem si "vygooglovala", by to snad neměl být problém :confused: Ale reflexy má Barča prý vzorové - čmajzla doktorovi kladívko :grinning: Jo, a ještě k tomu hemangiomu - Barunka má ještě jeden maličký na boku a jeden úplně pidi na krčku.

Kasli, tak přesně tohle měla kámoška s malou Luckou. Popsala to slovy: "Chtěla bych dostat do ruky toho chytráka, co řekl, že období prvního vzdoru je ve 3 letech!!!" :grinning:
30. led 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od tří let??? :astonished: To Robča vzdoruje od asi 18.měs....a ještě nepřestal a podezřívám ho,že ani nepřestane... :confounded: :wink: Jsem zvědavá,jaká u něj bude puberta. :rolling_eyes:
Taky dost dobrý bylo období PROČ...To ho taky ještě nepřestalo bavit.Pravda otázky jsou o něco inteligentnější něž...proč prší,proč je tady kaluž...i když někdy pochybuju.Ted je to třeba - proč se to jmenuje intenet,proč je Marťa batole???..apod.

Petulko - děkujeme za přání.Předám.
Jinak na rehabku jsem chodila s Robčou taky do nemocnice a už tenkrát tam byl docela nával.To si nedovedu představit jak to vypadá teď,když je mnohem víc dětí.
30. led 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - díky , no dufam ze to bude dobre u vas, urcite daj vediet ako dopadlo sono. Kam chodis na neurologiu? My k Spalovi. Doktor je uplne suprový. Jemu Barča čmajzla kladivko? :grinning:
Marcim - tak na pubertu som zvedava aj ja. to bude zabava :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :wink: ,

tak u nás taky vzdor začal kolem toho roku a půl. Nebyla to žádná sranda :rolling_eyes: , to jsem měla občas pocit, že nám někdo vyměnil dítě a to Hedu nikdy nebyl anděl a taková ta pecka, kterou někam posadíš a zase najdeš. Trvalo to pár týdnů a teď je momentálně klid (... před bouří) :grinning: . A už teď vidím, že pubertu bude nejhůř snášet tatínek :sweat_smile: :grinning: .

Marcim, taky si pamatuju u synovce, kdy se na všechno ptal proč a jak? Zajímalo ho například, kde má mravenec oči? A cestou v autobuse dával babičce všelijaké záludné (velice technické) otázky, přičemž všichni ostatní cestující bedlivě poslouchali, co mu odpoví :grinning:.

Petul, přeju, ať všechno dobře dopadne!!! S tou rehabilitací... nedalo by se něco využít v té ?soukromé nemocnici? nad knihovnou?
30. led 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee Spal..ten je super.Byli jsme tam s Robčou.Robča si tam u něj skopnul palec na noze a ulomil nehet....myslím,že na něho má taky dobré vzpomínky. :grinning: Ještě jednou tam stejně bude muset.Máme u něj kontorolní EEG.

Jani - puberty se už teď hooooodně bojíííím. :frowning2: To už nám asi bude skákat po hlavách. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dík. Jj, pan doktor Spal je jednička :wink: Barče navíc asi připomíná tátu - taky je "nahoře bez" :grinning: Vždycky se na něj směje. Ale to ona na všechny chlapy. Potvůrka jedna, ta to s nimi umí už teď.

Berynka, myslíš v bývalých kasárnách? Tam asi rehabilitace není. Teda aspoň pan doktor povídal, že je tu akorát paní Kvapilová v nemocnici, pak nějaká paní Němcová v Hořovicích taky v nemocnici a pak rehabilitační centrum v Dobřichovicích - koukala jsem na stránky a vypadá fakt suprově, ale je to z ruky. Zkusíme uplatit tu sestru ve špitále :wink: Ale já myslím, že to snad bude O. K., Barča se začíná při lehkém popostrčení točit na bříško, tak snad...

No na otázky "proč" se taky moooc těším. Vzpomněla jsem si, co mi vyprávěla kámoška: Čekala (marně) na tramvaj a vedle stál tatínek s chlapečkem, který se neustále ptal, proč... proč... proč... Na otázku "Ploc ta tlamvaj nejede?" přišla odpověď: "Protože indiáni rozkopali koleje" :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte ještě nějaké povedené pročhistorky. Řežem se tu oba s mm. :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak vzdorovité období měla i kamarádky holčička něco mezi 1 - 1,5 rokem. :angry: Ale přešlo to. Takže to chce asi hlavně něco na nervy pro rodiče. :grinning: Ale jinak si myslím, že je užitečné minimalizovat třecí plochy a zákazů by mělo být opravdu minimálně. Ostatní buď odstranit z dohledu a dosahu nebo rezignovat na kramaření. :rolling_eyes: U nás jsou oblíbené šuplíky v koupelně. Věci z nich lovím po celém bytě. :sweat_smile: A skříň s oblečením a šuplíky s ponožkama jsou prý taky fajn. :grinning:
31. led 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked som este nemala deti tak v trolejbuse som sla s synovcom a ten chcel uprostred července!!!! odo mňa vedieť kde je v lete santa claus. Závity mi pracovali na plne obrátky a poloprazdny trolejbus mal uši ako lopúchy len aby poculi moju odpoved. no vidim ze to bude zabava s našimi detmi. :grinning:
31. led 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: To je dobrý...tak to netaj Jani - kde je?? :grinning: :grinning: :grinning:
Indiani jsou taky dobrý... :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chci taky vědět, kde je v létě Santa Claus :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak denska dostal malej na prdel hned v 7:30 ráno, probudil se, nasnídal mlíčka a já ho vypustila z ložnice si hrát a chtěla jsem si ještě dohřát pupíka páč k ránu zase blbnul, no a malej byl během chvilky u mě a v ruce tělové mléko, byla jsem v klidu, páč ten uzávět ještě neumí odšroubovat a najednou čuchám, čuchám a cítím něco hodně voňavého. No co myslíte!!! Malej ten krém odšrouboval a celý obsah tělového mléka sončin pěkně na koberci. Tak dostal na prdel. :angry: :angry: No a začal řvát jak hérečka a samozřejmě vzbudil celej barák! Faktráno na ho....... :unamused:
31. led 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ste mali pocut co som navymyslala. :wink: Spí a čaká na vianoce :grinning: :grinning: :grinning:
Indiani boli teda super :grinning: :grinning: :grinning:
Grainne - to minimalizovanie trecích ploch a zákazov je stopercentna pravda. Skusala som ho naucit prestat vypinat televiziu ale nepomahalo nic, ani krik, ani ked som ho placla po rukach. Tak som sa na to vys....la a predstavte si, asi po dvoch dnoch ho to prestalo bavit. :wink: A k tym šuplíkom: vcera sa dostal do MM skrine a povytahoval jeho boxerky a slipy po celom byte, 2 ks sa pokusil napchat kralikovi do klietky :grinning: :grinning: :grinning: . Tak som vecer pozbierala a bolo. :grinning:
31. led 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo koukám,že je to všude stejné. :grinning: Já jsem mu nechala šuplík v kuchyni.Jsou tam tašky,igeliťáky,různé návody....no je to oblíbené místo.Obsah šuplíku,je ale všude.Večer to nahrnu zpět a ráno,jak vypustím zvíře,je to zase všechno venku. :grinning:

Jani - a co králík na to???Nechtěl si je vyzkoušet,nebo aspoň ochutnat?? :grinning:
Já chci být Santa....3/4 roku spát a pak se nachystat na Vánoce a pak zase spát... :grinning:

Kasli - to bylo teda vydařené ráno... :unamused:
31. led 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
historky s otázkou proč mi připomněly, že když jsem byla v porodce a čekala na chodbě na UTZ, přišla tam paní s 2 dětma. Staší měl tak 3-4 roky, mladší ani ne rok. Paní šla na UTZ a nechala tak toho staršího, aby hlídal toho mladšího. A klučík se se mnou dal do řeči. A prý proč tam čekám, já na to,ž e jdu k doktorovi, a co prý mě bolí, tak říkám, že budu mít miminko. Klukovi to začalo v hlavě šrototova. Já jsem si říkala, abych náhodou nepokazila nějaký výchovný metody, když nevím, co on o týhle problematice ví. Tak říkám, že pan doktor mi ho tam hlídá a já si ho jdu vyzvednout. Klučík se s ním naštěstí spokojil. ALe celá čekárna poslouchala, co ze mě vypadne :grinning:

kramaření je u nás taky na denním pořádku. Všechny skříňky jsme opatřili zábranami a jednu jsme nechali otevřenou, aby se vyřádil tam.

Jo a už asi třetí den jedeme se spaním jednou denně. Uff, jsem myslela, že to přijde později.
1. únor 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - u nas sa prcek natrel rybylkou - to aby sme ho vzdy nasli podla zápachu :wink: a to nehovorim ako miluje záchod a Bref wc gel :grinning: tým ked sa napatlal tak este na druhý deň ráno som vedela kde sa nachadza a kde bol :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonnen - taky dobrý. :grinning:

Kasli - to mi taky jednou takhle po ránu ujela ruka a pleskla jsem ho po tlapce. Ale do teď mě to děsně mrzí. Jenže jak je člověk rozespalí + nevyspalí... :angry:
1. únor 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonnen - tak ste dobrý so spanim. My spime este stale 2 x denne a ako zacal chodit tak je asi viac unavený a dokaze spat doobeda 2 hod a poobede tiez 2 hod. A dokonca mal den ked spal 3x !!!!! U Bronky sa to zlomilo ked mala rok a mesiac, no a u Filipa to bude mozno ked bude mat 4 !!! :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonnen - taky dobrý.. :grinning:
Už spíte jenom 1x denně.U nás je to záležitostí tak posledního měsíce.Ale zase když má klid,tak si dá klidně i 3 hodinky.

Jani - taky hezky spinkáte.To víš,ono to ťapání unaví... :pensive: :dizzy_face: A do 4 let...to není špatné.Vědět,že budeš mít doma 2-3x za den klídeček.... :sunglasses:
Robča spával odpoledne do 4.let.Pak po prázdninách,jako když utne.Nejdřív odmítal spaní ve školce a pak i doma.To museli mít ve školce radost,protože jim povídáním budil ostatní děti. :unamused: :sweat_smile: Nakonec dostával knížky na prohlížení,aby byl od něj chviličku klid.I když bych kolikrát ráda viděla,co tam ve školce dělá.Zrovna jsme se o tom s manželem bavili,že by nebyo špatné mít ve třídě veb kameru a občas mrknout,co tam ty děcka vyvádí...(Na druhou stranu těžko říct,jestli je dobré vědět všechno.Abychom zase nepřišly o idealy,jak dokonalé máme děti. :grinning: )
1. únor 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vracím se k tématu srazík. Co příští týden? Navrhuju Klauna a spíše nějakou méně frekventovanou dobu, ať tam není narváno. Možná nějak dopolko. My už taky spíme jen jednou po obědě, tak jsme o dost mobilnější. :wink:

A zjistila jsem, že nám roste stolička i dole, takže odhaduju, že nás ještě čeká dost neklidný únor a pak doufám, že bude chvilka klidu. :confused:
1. únor 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak je po víkendu....dneska jsme blázni vyrazili na Koukolovku....super ledovka-a s kočárkem super zážitky..
ale Ondra spinkal :wink:
Tak sem se pobavila při Vašich historkách "proč" no už se mocc těším...Ondra se naučil ne ne ne a kroutí u toho hlavičkou--je to sice úžasný ale když mi to dělá při jídle atd. tak rostu...
Jinak srazík:O)dobrej nápad....prosím jen ne čtvrtek to máme plavčo...
1. únor 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Nám by se srazík nejlíp hodil v pátek. Ve čtvrtek nemůžeme určitě, to jdeme na to sono :confused:

Teda holky, taky bych chtěla být s odpověďmi tak pohotová jako Janulka a Sonnen. No, třeba mi Barča udělá průpravu :sweat_smile:

L.myska, na Koukolovku s kočárkem teď? To jste sebevrazi :grinning:

Hádejte, z čeho naše Baru pije. Nechce kouzelný hrneček Avent, ani učicí od Nuku, ani dudlík... Tak jsem zkusila normální kelímek. A výsledek? Ona se fakt napije! :grinning: Pod tímto dojmem jsem zkusila koupit takový ten obyč. hrnek s pítkem (v Hypernově za celých 39,-- Kč :grinning:), z toho by pila perfektně, má to ovšem jednu vadu - hrnek nejde otevřít, když se to náááhodou povede, zas nejde zavřít... a tak pořád dokola :grinning: Tak ho má Bája na hraní.
2. únor 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek