• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky, byla jsem pár dní mimo internet - ale holky - díky že jste mě přijaly do diskuse, aspoň se od vás něčemu přiučím, protože větší děti znamenají určitě moře zkušeností...pro mě to bude premiéra. Teď už bydlím přímo v Berouně, ale pocházím z Nymburska. Berounsko je moc hezký - mám to tady ráda, jenom ty kámošky mi tu chyběj. Chystám se zkusit předporodní kurzy v tom mat. centru Slunečnice - mají být snad v březnu...znáte to tam někdo???
13. únor 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Sobilko - na předporodním kursu jsem nebyla,ale co jsem slyšela,tak to bylo vždy fajn.Vesměs veškeré akce v MC jsou dobré.

Mysko - tak jak jste na tom?Co teploty?Už se z toho něco vyvrbilo,nebo jsou to potvory zuby?

Kasli - spíte??Jak očkování?
13. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Sobilko - skus priamo ich stranku www.mcslunecnice.cz tam maju program na tento mesiac a urcite tam bezia aspon 2-3 kurzy.

L.Mysko - no decka dostanu zrazu teploty, beha okolo nich cela rodina a ako prislo tak odislo a ty nevies ci im nieco bolo, ci to bolo zo zubov, ci vlastne co. Taka tipovacia akcia, ze? Ale viem ze je teraz taka crevna viroza ci chripka, su tam teploty, hnacky, zvracanie, trva to max. den az dva a koniec. Mali to susedia, naprv chlapec, po 3 dnoch dcera, po dalsich 3 dnoch matka, teraz to ma otec po 3 dnoch a este maju rocnu dcerku ta to dostane asi v utorok :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

Kasli - presne ako si pisala. Ked nieco funguje, musi sa nieco stat aby sa to pokazilo a nefungovalo. Na porazenie. A aku si mala vakcinu? Mne dala doktorka predpis na Proxim, ci tak nejak neviem, ze vraj je setrnejsia.

Inak sme dorazili stastlivo, trvalo mi to 7,5 hod, v BB sme boli o 19.30hod. Boli mensie zapchy v Prahe, Bratislave a Nitre ale inak boli cesty suche a bezproblemove. Len Filip neobsedel, musela som uz za Brnom robit prestavku a potom v Nitre. A od Nitry až po Zarnovicu cca 40-50km vrieskal ako sibnuty :angry: :angry: :angry: . Potom vysilenim zaspal a ja som si vydychla. Ak bude takto vyvadzat cestou naspat, tak ho v Bratislave necham nasadit na vlak a budem mat pokoj. Nech si ho uzije strojveduci :grinning: :grinning: :grinning:

A dnes som uz bola lyzovat, bola trochu zima, ale potom vykuklo aj slniecko. Juuuj taka som spokojna. Zajtra idem na bezky tak si to uzijem. Len aby som potom v nedelu vladala chodit. :slight_smile:
13. únor 2009 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...
tak jak píšete...tipovačka co to je+dvě noci po čtyřicítkách a ráno o půl čtvrtý to srazil čípek a celý den nic tak sem zvědavá na noc...
spala jsem v obýváku aby se manža vyspal a my vstávali jsme cca 3x do hodiny...ještě že je víkend..
Jinak byly jsme na 10 měsíční prevenčce-tak jsme 73cm a 10070g
Jani jak já ti závidím ty lyže...
a teď jdu žehlit-co s pátečním večerem-když není hlídání:o)))
13. únor 2009 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo souhlasím s malýma dětma se moc režimu neužije hihi...kamarádka má 3 měsíčního chlapečka a jen se vyhrabala z šestinedělí, šla na očkování a malej v noci nespal, dostal teplotu a byl celej tejden ubrečenej...no ale jsou i horší věci jako třeba atop. ekzém - to má druhá kamarádka u ročního chlapečka a vůbec neví z čeho to je. Prostě je to dobrý a najednou něco sní a druhý den ja rudý a bolavý, škrábe se do krve chudinka...

Tak se držte holky, už aby bylo jaro a trochu lepší počásko:slight_smile:
13. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ne ne Sobilko ja chcem zimuuuu, ale so snehom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
L.Mysko - teda Ondrasek je kusisko chlapa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to su krasne miery.
My sme boli na rocnej prehliadke tak Filip vazi 9750g a ma 78 cm. Je fakt ze za posledne 2 mesiace pribral asi 650g.
13. únor 2009 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak očkování máme za sebou. Stručný popis: v čekárně byl vysmátej, lítal a bavil své okolí a jen se za námi zaklaply dveře od ordinace nastal nekutečnej hysterák, umocněný ve chvíli kdy to pigáro dostal, no a když jsme vylezli z ordinace,tak během sekundy opět ukazoval jakej je to frajer a že má autíčkatou náplast na ručičce a že to vůbec nic není :sunglasses:

Marcim asi jsme dostali tu normální vakcínu co je hrazená státem, ona to asi naše mudra neřeší a prdla nám tu normální a po pravdě ani mi to nevadí, páč jak na normální tak na tu hrazenou se vyskutují reakce, jak jsem slyšela ve svém okolí :wink:

Sobilko doplň si dyštak pas ať víme, jak si daleko v těhu a nějakou tu fotečku bříška přihoď ať vidíme jaká si mamina :wink: :grinning:
13. únor 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, tak s tím, že když je vše ok, tak přijde něco a naruší to, je to 100% pravda. My konečně začali mít prospané noci, vydrželo to asi tak týden a hádejte, co přišlo - ZUBY !!! Fakt jsou tam, klubou se hnedka 4. Já celou dobu sleduju dolní dásničku a oni ty potvory lezou nahoře :grinning: :grinning: NO a do toho rýma, takže vstáváme každou hodinu a regulérjí vstávačka je v 5 :rolling_eyes:
13. únor 2009 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - tak protivný dítě v autě...to je na mrtvici. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ...to se pak řídí,což?Robča mi to taky párkrát udělal po cestě k našim,ale to je přece jen pouhé 3,5 hodinky....na tvých 7,5 teda fakt nemám.Teda ruku na srdce...ani bych to snad neujela. :wink: :grinning:

Kasli - akce očkování musela být dost dobrá.Vojta je teda vykuk.... :grinning: :grinning: :grinning: ...a celá čekárna se bavila. :grinning:

Martínka čeká očkování na spalničky a nevím co ještě příští týden.Ale před tím mu bude Dr. brát ještě jedny jaterky,jestli ho bude vůbec očkovat.Tak jsem zvědavá.Pevně doufám,že se to srovnalo.

Sobilko - a už víte/tušíte,co vám bude za pár týdnů doma křičet? :dizzy_face:

Sonnen - u nás růst zubů normálně provází taky rýma.Nechápu to,ale jakmile něco raší,pak mu teče z nosu.Během dvou,tří dnů to přestane a zub je většinou venku.
Zuby jsou prevíti.Já nevím,proč se děti nerodí už zubaté.Aspoň by jsme se večer trochu vyspali a přes den by byl klid.... :grinning:
13. únor 2009 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak co myslíte, dorazili jsme včera v poledne do Liberce bez problémů, v autě byl hodný. Akorát se mi zdál unavený. No a po odpoledním šlofíku ukňouraný, ufňukaný... No schválně... Jo 39,6°C! :angry: :angry: :angry: Super. V tatínkový garsonce. :rolling_eyes: Naštěstí mi švagrová hned přivezla teploměr a paralen, jinak nevím, co bych dělala. Noc celkem klidná, spinkal, ale hicoval, tak dostal ještě o půlnoci druhou dávku paralenu. Takže jsme dnes dopoledne jeli zase domů. :rolling_eyes: No nádhera.
Tolik výlet do Liberce. Jo a je tam hafo sněhu, tož se nad námi někdo nahoře slitoval a snad z toho mistrovství nebude ostuda. Alespoň ne kvůli sněhu. :sweat_smile:
14. únor 2009 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím...tak profil jsem doplnila, jen ta fotka se mi tam nechce vejít...náš foťák má moc velký rozlišení a všechny jsou obří....zkusíme to potom nějak zkomprimovat. Jinak teda čekám asi holčičku, teda dle doktora na 3D UTZ, ale já mám taky pocit od začátku, že to bude holka...tak uvidíme. Musím končit manžel už mě uhání, že jdeme na véču, když je ten Valentýn - tak všem hezký večer - ozvu se:slight_smile:
14. únor 2009 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne - to je potesenie :frowning2: . A co teraz, este ma teplotu? Chudacik. Inak do Liberca ide so slov.reprezentantmi svagor, ja sa tesim na priame prenosy.
Sonnen - pri Bronke to bolo rovnako, co zub to ryma. Len jej to niekedy zliezlo na priedusky a bol z toho zapal priedusiek
:frowning2:
Marcim - tak dufam ze vam jaterky dobre dopadnu.

Inak ja som si dnes uzila na bezkach, mali sme s partiou naplanovanu super trasu, najprv strasne fukalo, ale potom sa poco umudrilo a bolo to v pohode. :wink:
14. únor 2009 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek

Tak Kryštůfkovi přejeme rychlé uzdravení :wink:

Jinak u nás to taky vypadá, že co zub, to rýma. U prvního to tak bylo, teď má Baru opět rýmu a tak nějak to vypadá, že jí roste druhý zoubek.

Kasli, no Vojta je prostě frajer :grinning: A co reakce? Byla nebo ne?
14. únor 2009 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Kryštůfek děkuje. Večer měl zas téměř 39, dostal brufen, aby si to prostřídal a pěkně chrupká. Zdá se, že to kleslo. Uvidíme co noc a ráno.
Všem marodům držíme palce a bezbolestné prořezávání zoubků. :wink: To je na programu i u nás.
14. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne to byl tedy super výlet do Liberce :unamused: U těch dětiček opravdu nikdy nevíš kdy ty horečky přijdou :angry:

Tak my jsme tedy k zoubkům naštěstí rýmu neměli :sweat_smile: (ještě toho drobet!)

Peťo na tohle očkování je reakce mezi 8-12 dnem, takže jsme v očekávání, ale 100% bude. NA tohle očkování reaguje snad každé dítko :unamused:

Jo a děvčata náš mladej se naučil další kousek. Jdu po něm totiž jak drak, aby si po sobě uklízel, tedy alespoň co se pití týče. Náš mladej se totiž napije a lahvičku hodí na zem, takže teď má teror, protože po něm chci, aby to okamžitě sebral a dal na stoleček. No a nášemu mladému se to moc nelíbí a tak, když musí něco sebrat a uklidit tak si začal dávat prstíky do oušek jako, že neslyší :angry: Vůbec nevím kde k tomu přišel, ale fakt mě tím dostal :grinning: :angry:
14. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli, no ty máš prostě chytrýho kluka :grinning: Ty jo, buď ráda, že je takovej vynalézavej :wink:

Aha, tak s tou reakcí na očkování jsem to nevěděla. Koukám, stále se mám co učit. Holt jsem ještě mladej rybíz, no :grinning: :grinning: :grinning:

Naše jednozubka: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2394892&vReferer=
15. únor 2009 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - to jsi mě pobavila. Vojta je šikula! :grinning: :grinning: :grinning:
Barušce gratulace k zubu!!! :sunglasses: Peťul, budou šaty? :sweat_smile:
Kryštůfek dostal průjem, takže je to asi ta střevní virosa. Ale už je veselý, jen má furt teplotu. :unamused:
15. únor 2009 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne, asi budou šaty. Manža už to dááávno slíbil, že když ten zoubek najdu první, tak budou. A dneska něco říkal, že by vyrazil příští víkend do Metropole... :wink: Tak možná aspoň nějaké tričko přitáhne :grinning:

Teda ta viróza řádí :unamused: Na květnovkách je to taky samé nemocné mimi. Že by se to šířilo po koníkovi? :sweat_smile: Jdu pryyyččč!!! :grinning: Hlavně, že se Kryštůfek cítí líp, teď už se to bude jen zlepšovat :wink:
15. únor 2009 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
včerejší večeře se vydařila, byli jsme po dlouhý době v Číně - tak jsem se trochu bála, abych někde nenašla třeba kočičí zub - ale jídlo bylo moc dobrý...odrána vařím, peču, myju nádobí... a teď jsem 2 hodiny žehlila - začaly mě pěkně bolet nohy a záda, takže s prací dneska končím ufff!

petul.a: ta fotka se zoubkem je úžasná! Stejně jsou ty mimina krásný - jsem zvědavá na to naše - po kom asi bude?!
grainne: zase taková teplota? Chudinka malej hlavně ať to brzy přejde:slight_smile:))
kasli: ty děti jsou ale chytrý co??
janula: ty jsi asi velká lyžařka viď? Pro mě je tenhle sport trochu vzdálený...s našima jsme jako děti na hory vůbec nejezdili, takže jsem se to neměla kde naučit, sice teď mě to trochu mrzí - ale zkoušet už to rači nebudu. Manžel to taky neumí...to bysme byli ale dvojka hihi...možná i proto zimu nemám ráda, vždycky ty měsíce plné tmy a zimy spíš přežívám. Máme velkou zahradu plnou kytek, takže se na jaro vždycky těším!
15. únor 2009 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Sobilka, my taky jako děti na hory nejezdili, ale nakonec jsem se přecejen trošku lyžovat naučila. No lyžovat... sjedu sjezdovku, aniž bych se zabila, ale je to tzv. hajzlstyl, nebo kakášstyl, jak je komu libo :grinning: Teda až tak strašné to není, to bych zas kecala. Prostě jedu, dělám obloučky kam chci, zastavím kde chci (plus minus :grinning:) a nikoho při tom neporazím. Lyžovat mě naučila kámoška v mých asi 25 letech (taky plus minus). Pak jsem chvilku chodila s klukem, co dělal instruktora, tak to jsem musela trošku jezdit. Jo, a na běžkách jsem v pohodě. Ale s Janulkou se srovnávat nebudu :wink: Manža teda taky nejezdí ani na běžkách ani na sjezdovkách, neláká ho to. Když už, tak prý by spíš ty běžky. Ale já myslím, že by neměl problém se naučit, není žádné dřevo. Zas umí bruslit, což jsem se nenaučila já. Já stála na bruslích naposledy v šesté třídě a bylo to takové... tvrdé :grinning:
15. únor 2009 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my mame dnes rok!!! Jedna oslava bola dnes s krstnou mamou, druha bude niekedy koncom tyzdna so starymi rodicmi a dalsia bude ked sa vratime domov. To sa ale opijeme, ze? :grinning: :grinning: :grinning:
Je to inak udesne ako rychlo to utieklo, som z toho hotova a trochu v depresii. Mozno aj preto ze viem ze je to moje posledne dieta, ze uz miminko nebude. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Fotky a zoznam dárkov dodam po skonceni vsetkych oslav. :wink:
15. únor 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Sobilko - ano ja lyzovanie milujem :grinning: :grinning: :grinning: Ked sme sa stahovali do Berouna tak som bola nestastna ze na hory to mam 150km, doma na slovensku som mala zjazdovky hned do 10 km roznymi smermi :wink: Ale uz je to lepsie a to lyzovanie si vychutnam viac ked viem ze ho nemam hned za rohom :slight_smile:
Ja som ucila manzela lyzovat pred par rokmi, tiez nelyzoval, doma ich k tomu neviedli. Tiez lyzovanie nevyhladava ale aspon ide so mnou na hory a robi servis mne a detom, co ma tesi. Ale bruslime obaja, radi jazdime na kole, on hra rad tenis, co zase ja nemusim, ale chcem aby to naucil deti a vtedy budem ja tá,ktora bude robit servis :slight_smile:
Petula - vobec nevadi aky mas styl, podstata je, aby ta to bavilo. A ked mas z toho radost, to je najlepsie. A ak je pripadne bude nejaky sneh v Beroune mozeme vyrazit na bezky aj s Grainne, ta tiez bezkuje, vsak?
15. únor 2009 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky s tím sportováním v rodině je to sranda, teda alepoň u nás. Mě sport nevadí, ale u nás doma se tomu moc nedalo, takže jsem si vzala sportovce,abych si to vykompenzovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jenže nejprve si ten můj miláček musel zvyknout na to, že ať dělám jakýkoli sport, jsem u toho děsně nasraná a nadávám, i když mě to baví. No tohle sice ze začátku on moc dobře nepochopil, takže první společné lyže jsem ho přetáhla hůlkou, při prvním společném výletě na kole jsem mu přejela vzteky nohy :sweat_smile: Ale i tak si mě vzal, takže dokázal, že to neni žádný sralbotka :grinning:

Janulo a proč už žádné mimi nebude? Nemůžeš a nebo už manža nechce?

Sobilko to těšení je užesné, ani nevíš jak ti závidím. Já byla děsně ráda těhotná, všechno jsem mohla, každý na mě byl hodný, hlavně manža a mohla jsem jíst co se mi chtělo a vůbec mi nevadilo, že přibírám :grinning: Jen ty víkyvy nálad mě sejřili :angry:
15. únor 2009 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky..
tak Kasli vážně Vojtík je šikovnej...to zacpávání uší nemá chybu...
my máme šílenej víkend ale na dnešek spinkal 7 hodin v kuse tak jsme byly šťastný za dárek k Valentýnu:o))
horečky asi máme k zubum-protože jsme se neosypaly takže vyřazovací technika - šestá nemoc to nejni:o)a horečky jsou...ke všemu čípky dávat nemůžu protože malej má opruzelou prdku a je mu to nepříjemný-se ani nedivím...a já nevím co s tím páč Sudocrem ani Sebamed nepomohly tak zítra poletím pro Rybilku...
U nás co se lyží týče jsou na prvním místě sjezdovky 28. se chystáme do Rakouska na den se sklouznout:o)tak už mám cestovní horečku-tak snad malej už bude vpoho...
Péťo máte pěknýho zuba:o)
Kryštůfkovi brzký uzdravení...
15. únor 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: je je a Filípkovi všechno nej nej nej
15. únor 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
L.myska já mažu jeb Bepanthenem nebo Imazolem a naprostá skopojenost, a jestli má malej opravdu hodně opruzelou prdku tak jedno z toho pořiď, jsou to ty nejsilnější mastičky na opruzeniny co mi lékárnice dala bez předpisu :wink:

Ježiš, sem zapomněla a moc se kaju!! FILIPKOVI vše nej k narozeninám :wink:
15. únor 2009 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - Filípkovi vše nej nej nej!!!! :sunglasses: Je to kluk šikovná.
Ty lyže musím uvést na pravou míru - já miluju hlavně sjezdovky, ale běžky vlastním taky, i když jsem na nich stála jen párkrát. O stylu se nedá mluvit. :grinning:
Manžela jsem na sjezdovkách učila, ale tady není kam jet a s Kryštofem se to teď vůbec nedá. Ale na běžky bych mm nedostala - běh nesnáší :grinning: .
Ondráškovy a hlavně jeho rodičům přejeme brzké proříznutí zoubku. :wink:
15. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsme nakonec v Liberci nebyli,neboť nám odvezli dědu do nemocnice a tak jsme neměli na nic náladu.Jinak pokud by jste se chtěli kouknu na moje fotomontáže tak se podívejte na www.modrykonik.cz a jsou tam tvoje.Jeden název je fotomontáže a druhý vánoční a zimní fotomontáže
16. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Čau holky, my sme sa s Mišákom vrátili z ciest, tak sme prišli pozdraviť (aj Miško sa velmi snaží písať :grinning: medzi ožužlávaním mojej ruky). Čo nového v Beroune a okolí, okrem toho, že sme prepásli zrazík (mimochodom moc pekné fotky)?
Filipecek držím palce nech je děda ok.
16. únor 2009 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

tak předně - Filípkovi dodatečně vše nejlepší a ať ho rodiče nezlobí. A Jani, pokud není nějaká zdravotní překážka, tak další mimi ještě klíííďo může být :wink: Ono je to někdy rychleji než na nové šaty.

Co se týče běžek, ráda se s vámi sklouznu. Ale abyste si nemyslely, že na běžkách mám styl... NEMÁM :grinning: Teda mám, svůj vlastní. Jmenuje se "jsemrádažejedu" :grinning:

L.myska, nejlepší je fakt Imazol (ten nám radili tady v Králováku v té malé lékárně - a já myslím, že ten chlápek, co tam pracuje, je fakt šikovný, aspoň nám pokaždé poradil dobře) nebo Bepanthen, pak je ještě výborný S. O. S. krém od Nivea - toho mám asi tisíc vzorků, tak jestli chceš, můžu ti nějaký věnovat.
16. únor 2009 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek