• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
já tu včera večer napsala dlouhej příspěvek a on tu není:(

přála jsem hlavně Filípkovi k narozkám.

l.mysko, na opruzeniny u nás zabral Pytiol, sice tam píšou, že je od 10 let, ale většina pediatrů ho doporučuje i mimčům.
16. únor 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mariap - snad to bude s dědou dobré,ale je mu 82let a tak nevíme,zda to vydrží jeho srdíčko. :frowning2:
16. únor 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se hlásíme z Moravy....normálně tady sněžíííí :astonished: :wink: Nechápu.Tolik sněhu jsem tu zažila snad jenom jednou... :grinning:

Jani - Filípkovi všechno nej,nej, nej a rodičům pevné nervy. :dizzy_face:

Kasli - Ondra je teda vykuk. :grinning: :grinning: :grinning: Marťa na nás začal dělat..ty,ty,ty a ukazovat prstíkem.Je to sranda,co ti prckové vymyslí. :slight_smile:

Petulko - velká gratulace k zubisku. :dizzy_face:

Ad lyžování - tak na to já fakt nejsem.Byla jsem lyžovat 3x za život. :sweat_smile: 2x to bylo na lyžáku se školou,ale nebyl sníh,tak se spíš chodilo jenom na tůry.A pak jednou v 8tř. na jedno odpoledne,tady kousek v Jeseníkách.To jsem si vyzkoušela sjezd,ale dneska bych si teda už vážně netroufla.
Co mě baví jsou brusle.Konečně mám s kým chodit.Sbalím Robču a jdeme na zimák. Ho taky docela baví,tak jsem ráda.
Ad opruzeniny - pityol je od 10 let proto,že obsahuje dehet a malí prckové,na to můžou být alergičtí.A nesmí se používat na velké plochy.Ovšem pokud je nejhůř,pak ho taky použiju :sweat_smile: ,ale max. 2 dny,abych zbytečně nezatěžovala organismus.(mmch na Robču jsem ho dostala rovnou v porodnici)
Imazol je na opruzeniny,kde se vyskytnou kvasinky a plísně.Pokud to mokvá.Je to vlastně Clotrimazol (Canesten) v pastě.Což znamená,že i vysušuje.Není to na denní používání,ale pokud je problém,tak je taky moc dobrý.
Bepanthen -je spíš takový ten hojící a zklidňující.Pokud je už větší problém,pak je lepší vybrat některý z těch prvních dvou.
16. únor 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dík moc za pomoc s opruzeninama pan lekárník mi doporučil taky Bepanten-jak píše Peťa je to šikovnej pán a navíc nenutí ty drahý...ale opravdu se snaží pomoc...nakonec mi dal ještě namíchanou mastičku tak vyzkouším...
jinak u nás noci z pětky na štýru-včera sice už nebyla horečka ale asi ho děsně bolelo břicho-nevím z čeho protože teď toho opravdu moc nesní...
a ty horečky nebyly od zubů ale měli jsme tu "šestou" nemoc - krásně se my přes den osypal...
ale horní zuby zlobí taky...tak sem zvědavá na dnešek
jinak jsme o dost zlepšili uspávání:o)) huráá aspoň něco-ukecám ho pohádkou a ono to funguje :slight_smile: :slight_smile:
sonnen..to s tím že napíšu příspěvek a on tu není to taky znám.....
filipecek-snad to s dědou bude dobrý..bohužel to známe taky..
:o)marcim zdravíme na Moravu:o))
16. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Filipek moc dakuje za gratulacia a podpisy bude davat az na letisku :wink: :grinning:
Mariap - vitaj doma :wink: my sme este na slovensku a uzivame si snehu
jeeej Marcim tak bruslit mozeme chodit spolu, my chodime aj s Bronkou, aspon bude prcom veselsie.
Filipecek - at se deda uzdravi
Kasli - to je dan za sportovcov, ja to mam doma opacne, MM je taky polovicny sportovec. Uz som sa naucila ze co ho nebavi, tam ho nedostanem. :wink:
L-Mysko - u nas zaberal ten Imazol, ten mal 100%uspech.
Petula - "jsemrádažejedu" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sa tu chechtam, to je dobré
Grainne - ak sa sneh v Beroune udrzi tak nabehneme na bezky :wink:

No, dalsie dieta je tak ,ze ja by som mozno aj brala, ale uz nie som najmladsia, predsa len "22" je dost :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zase 3 deti, no ja neviem. Nehovorim, ak by sa nieco podarilo, urcite by to nebola ziadna tragedia, mozno by len MM musel viac rozdychat :grinning: :grinning: :grinning: , ale urcite by sme to ustali. A ked uz su 2 tak to tretie sa popri urcite uzivi :wink:
16. únor 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem zapomněla...
Grainne - a jak jate na tom vy??To je teda pech.Taťka měl asi radost,co?Ovšem ty zaručeně taky. :frowning2:

Mysko - když se Ondrášek osypal,tak by už mělo být po teplotách a už bude jen lépe. :wink:

Jani - "22" a stará??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak to mám Marťu už v důchodu,že?Ale v dnešní době to není nijak vzácné.V Indii či kde to bylo (??) tam byla snad 70-ti letá rodička.Tak do důchodu máme ještě pořád co dělat. :grinning:

A jak je v Berouně??Neříkejte,že taky sníh?? :confused: :astonished: Tady celý den sněží a parádně to klouže.
16. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula34 - snad to bude časem trocu lepší,ale stáří je stáří.

Ahojky holky!
Tak co říkáte stále tomu počasí.Mrňousek je teda rád,že může bobovat a snažit se dělat sněhové kouličky,ale mě to počasí ničí,jsme stále mokrý,a tak suším nebo peru. :frowning2: Těšila jsem,že se už začne teplovat a místo toho má být až -22stupňů
17. únor 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filípečku - držíme dědovi palce.
Jani - myslím, že ty by jsi třetí zvládla s přehledem. :wink:
L.Myško - myslím na vás a ať už vás ty nemoci netrápí.
My jsme od včera bez teplot, ale ještě trochu průjem, ale zdá se mi to o dost lepší. Jen nás dnes děsně trápí zuby, je ukňouraný :angry: . Jak měl tu horečku, tak spal skoro líp než teď protože ho po tom paralenu a ibuprofenu nebolely zuby. :unamused: Ale už se prořízla jedna dolní dvojka.
17. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
grainne - moc moc děkujeme za držení palečků :slight_smile:
17. únor 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se nám to šíří po koníkovi....,protože dneska má Marťa teplotu. :wink: :confounded: Sice jen trochu,ale soplí,co to jde.Tak jsem zvědavá,jak to půjde dál.Možná taky o nějaký ten den zkrátíme volno u babičky...uvidím,jak se o bude vyvíjet dál. :unamused:

Grainne - teda,kdy se z těch zoubků vyhrabete??? :unamused: Když není nemocný,tak zase zuby.Ale i tak blahopřejeme...konečně DVOJKA!!!!!!!! :wink: :grinning: :dizzy_face: ...jen mě napadlo...co takle potřít dáseň Ibalginem (sirup)??Já jsem to dávala na afty,aby tolik nebolely. (...jen takový nápad :wink: )

Filipecku - taky na Vás myslíme. :wink:
17. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcin - i tobě moc děkuji,že na nás myslíme.

S těmi teplotami se netrapte.Kamarádka mi psala,že její dvojčátka mají už druhý den skoro 40teplotu.My se teda držíme,ale také to očekávám,že i my je dostaneme.
17. únor 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

L.Mysko - tak "gratulujeme" k siestej nemoci, aspon to mate za sebou. :wink:

Marcim - tak tretie budem mat, ked budem mat 71, nech mam aspon rekord vo vrecku :grinning: :grinning: :grinning:

Ja si tu zimu uzivam, dnes boli znova bezky, zajtra ideme na zjazdovky. Ale tých -22 mi teda bude vadit. Dufam ze to nepotrva dlho. A tak ako, je v Beroune sneh????
17. únor 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem. :wink:

Vy jste teda povídalky... teď jsem zapomněla, na co jsem chtěla reagovat :sweat_smile: .

Grainne, tak to jste měli pikovýlet. Hlavně že už horečka ustupuje. Ono všechno může být od zubů. Kamarádky chlapeček většinu zoubků měl se čtyřicítkama :unamused: .

Jani, Filípkovi taky přeji všechno nejlepší :slight_smile: !!! Jak slavíte?

L.mysko, tak aspoň šestou nemoc máte za sebou. Pak už je na to imunita :wink: . Na opruzeniny je Imazol a Pytiol zaručený. Jiné mastičky, když už se to víc rozjede, moc nezabírají. Jinak závidím dovču v Rakousku, pak napiš, jak jste si to užili :wink: .

Filipecek, o počasí ani nepiš! Už toho mám taky dost :angry: . Pevně doufám, že do měsíce se to začne obracet k lepšímu :slight_smile: .

Jinak holky, vrátili jsme se z "tropů" a bylo to super :dizzy_face: .
Tady jsou nějaké fotky http://bery81.rajce.idnes.cz/Tropical_Islands/. Jani, tobě jak to půjde písnu podrobnosti, nebo si to povíme u kafe. Opravdu to stojí za to! :slight_smile:
17. únor 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ty Tropical Islands me vubec nelakaj a ze jsem milovnik tepla.
17. únor 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak jsem se dala na tvoření i černobílých fotomontáří,tak se můžete podívat na fotky.
17. únor 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásím, že Kryštof už je vpořádku. :slight_smile:
Berynko, téda, kde jste to přesně byli (Tropical Islands mi nic neříká, něco obecnějšího prosím) a jak dlouho? Ty fotky jsou super! :dizzy_face: To jste po návratu zažili teplotní šok co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych někam vyrazila okamžitě! :sunglasses: Kdopak hlídal Heduš?
Jani - užívej si lyžování! Tady je teda taky zima a sněží, ale na lyže to není. Jen to tu komplikuje dopravu. :angry:
Marcim - držíme palce Martínkovi, ať se brzy uzdraví! :wink:
18. únor 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych taky vyrazila za teplem, ale za opravdovým - se sluníčkem, větříkem, četsvým vzduchem. Ty Islands mi přijdou stejně zbytečné jako sjezdovky v Saudské arábii, kde to musí chladit.
To není nic proti Berynce, jen můj názor na ty, kteří to budovali
18. únor 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak mně by se výlet do Tropical Islands líbil :dizzy_face: Do solné jeskyně taky chodím a vlastně to není přirozené. Ovšem o Tropical Islands bych taky poprosila více info, nevím o tom vůbec nic :sweat_smile: Fotky jsou krásné :slight_smile:

Filipecku, úplně jsem zapomněla napsat, že taky moooc držíme palce :wink:

Grainne, to je moc fajn, že už je prcek v pohodě :slight_smile:

Pár aktuálních: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2408844&vReferer=
18. únor 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím.... holky já jsem trdlo - včera se tady píšu s docela dlouhým příspěvkem a on tady vůbec není...asi jsem to blbě odklikla...ach jo:slight_smile:)
Vidím že teploty a rýmy pořád kolujou: tak ať se všechny dětičky rychle uzdraví! U nás v práci to taky postupně odpadlo, už marodí 1/3 lidí a ostatní to tady přecházej, no jo to jsou ty fajnový zákony - snad se ubráním!

Včera jsem byla na kotrole, a světe div se - u doktora prázdno, vedle u obvoďáka taky prázdno??? Co se děje?
Přibrala jsem 8 a půl kila a doktor to okomentoval, že jako opatrně s tím jídlem - nejvíc se prej přibírá na konci těhu, ...myslíte, že je to moc, když teď končím 7. měsíc? Já byla vždycky spíš hubenka, ale teď to jde nějak samo.

Berynko: Tropical Islands = neznám, ale asi je tam hezky. Kamarádka teď odfrčeli s přítelem do Thajska, no nám letos jakýkoliv moře nehrozí:slight_smile:) loni jsme byli aspoň na Řeckých ostrovech, tam je moc krásná příroda....a to tyrkysový moře, dobrůtky mňam mňam....hned bych jela kamkoli do tepla.
18. únor 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, Řecko, tak to taky můžu :dizzy_face: Tedy my byli na Corfu a byla to nadhera :sunglasses: A potom, jakožto klasická Češka, miluju Chorvatsko.
18. únor 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Berynko - fotečky moc hezké.Asi bylo teploučko,co? :grinning:

Grainne - to je dobře,že jste už v pohodě.U nás se stále teplotuje a sooooplíííííí.A dneska nás jště čeká přejezd z Moravy do vých.Čech.Mám docela obavu,aby to nebylo horší. :unamused:

Petulko - Baru je super.Jeden zoubek....hmmmmm....už vám to taky začíná.A dobrý?Nějaké teploty,nevrlosti,protivnosti?Nebo je Barunka statečná holka a dělá,že se vlastně nic neděje. :grinning: :wink:

Sobilko - myslím (podle sebe),že 8,5 kg je v normě.Já už je konci 8-9 měs. nepřibírala skoro vůbec.Asi bych si tím moc hlavu nelámala.

Jo a jen tak mimichodem.Martínek začal naprosto neočekávaně,pomaličku a sám od sebe chodit. :dizzy_face: Normálně v kuchyni pendloval mezi mnou a babičkou a děsně se tomu řechtal.Pravda,ta stabilita ještě není naprosto idealní,ale to vypilujeme. :wink: ....(pozn.Grainne...POZOR na nás!!!!!Už Kryštůfka doháníme. :grinning: :wink: :sunglasses: )
18. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, poslala jsem IP :slight_smile:.

sonnenbluma, tyhle názory jsou mi fuk :wink: .... Někdo je (doslova) odvařenej z dovolené v Turecku a ke štěstí mu to stačí. Já jsem ráda, že vůbec někam vypadnu a nesedím doma na zadku :grinning: .

Řecko bych taky brala, právě ty ostovy... právě Kréta, Korfu ap. To musí být super :dizzy_face: .

Sobilko, tak já jsem ten odstrašující případ, kdy jsem nabrala nejvíc v posledním trimestru. Já měla kila navíc snad i ze vzduchu :rolling_eyes: . Ještě ve 20tt jsem byla mírně pod svojí váhou a na konci +15 :sweat_smile: . Ale neboj, pak to půjde dolů ani nebudeš vědět jak :wink: .
18. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
takže hlásím už nejsme osypaný, opruzelý ale nálada na bodu mrazu takže stále horní zuby-už aby byly venku...
teď usnul a já jdu pracovat do kuchyně a pak snad stihnu ještě střihnout záclony...

Bery-super fotky-hoď mi prosím taky info-manža o tom přemýšlel....

jinak dovča v Rakousku:o))no on to bude 24 hodinový maraton ale stejně se těším...jen doufám že to malej zvládne doma bez maminky...

Jinak ještě k dovče-můžu poprosit kdo máte zkušenosti s Chorvatskem-chtěli by jsme i s malým - autíčkem někam kde je to pěkný:O)),vyzkoušený,blízko u moře a kde nejni hafo lidí (plánujem to na červen tak by to mohlo i vyjít:o))Sem zvědavá protože doteď jsme takový řeckomilové:o)

sobilko...s váhou si fakt nedělej hlavu....buď v poho to je důležitý...

Marcim:o)Martínek je šikulka...

Peťo pěkný fotečky...
18. únor 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - Dr tš zbytečně nervuje. Váhu máš výbornou. Jestli jsi štíhlá, tak musíš počítat, že v těhu nabereš víc. Ale ono to zase rychle dáš dolu po porodu, vůbec se neboj. :wink:
Marcim - držíme s Kryštůfkem Martínkovi palce při prvních krůčkách. Než se vrátíte, bude Marťa běhat. :sunglasses:
Holky, já chci taky do tepla a Řecko miluju! Kréta byla super. :sunglasses: Hmmmmm. Ale nic z toho letos nebude. :confounded:
18. únor 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko, ta váha je naprosto v normě. Já to, myslím, měla podobně a nakonec jsem byla + 12,5 kg, což je myslím tak akorát. Ještě se v těhu stresovat s váhou, to tak :wink:

Marcim, nechci to zakřiknout, ale první zoubek probíhal v poho. No takhle - já nevím, jestli ta teplota, kterou Baru měla 3 měsíce před jeho vyklubáním, byla k zubu nebo jestli od nás chytla chřipajznu :confused: Nejspíš oboje. Jinak měla akorát jeden den průjem a pak dlouho rýmu, ale spinkání a nálada naprostá pohoda. Teď jí podle mě poroste druhá jednička, páč opět byl průjem a přišla rýma, i když tentokrát ZATÍM bez teploty (ťuky ťuk). Martínkovi gratulejšn k prvním krůčkům, to je nááádhera :dizzy_face:

L.mysko, my už 10 let jezdíme na Kačjak (né na Kačák :grinning:). To je zastrčený poloostrůvek kousek pod Rijekou - naproti je ostrov Krk - pro lepší orientaci. Kdybys chtěla, dám ti kontakt na soukromé ubytování. Ale doporučuju spíš září nebo, pokud červen, tak ne konec, tedy pokud nevyhledáváte velké horko (což s mimčem asi vyhledávat nebudete). My tam předloni byli od 22. června a byly čtyřicítky :stuck_out_tongue_closed_eyes: K tomu navíc Slovinci už měli prázdniny a tím, že je to kousek od slovinských hranic, tak se tam nahrnuli. Pláž, která je jinak kouzelná tím, že je malá, byla rázem plná :angry: Hlavně víkend byl "echt", to tam dorazili ještě lidé z Rijeky, no síla jako. To září je fakt lepší, to tam není skoro nikdo :wink:
18. únor 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To byste holky nevěřili, u nás straší! Běhá tu strašidlo v tátový mikině, nevidí na cestu, ale dělá bu-bu-bu. :grinning: :grinning: :grinning: Jak jde o blbost, to se naučí hned. :grinning:
Musela jsem se dnes strašně smát, když jsem pozorovala Kryštofa s jakou radostí a elánem tahá za sebou na provázku prázdnou flašku od pracího gelu a kus papíru. :grinning: :grinning: :grinning: To vypovídá něco o nutnosti drahých hraček. :grinning:
Marcim - už týden se občas vracíme ke "štvornožkovani". Tak si to s Marťou asi vyměníme. :wink:
18. únor 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, omlouvám se za odbočení od tématu - můžete mi v Berouně doporučit nějakýho gynekologa? Já chodila v Praze až do porodu a teď bych chtěla jít na preventivku a do PRahy se mi nechce. Navíc chceme v létě začít snažení o sourozence, tak bych si nějakýho doktora tady chtěla najít.
Napište mi třeba do IP, aŤ tu zbytečně nenarušuju diskusy
18. únor 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko buď naprosto v klidu, Váhu máš hezkou a i tak kdybys náhodou přibrala více tak to opravdu jde dolu. Já jsem toho živý důkaz (+26) a zůstali mi jen 2 kila :wink:

Sonen s gynekologem v Berouně ti neporadím, vím že ti dobří už neberou a zbytek nif mof, takže já kvůli tomu začala jezdit do prahy :sweat_smile:

HOlky malej našel způsob jak vytočit k nepříčetnosti manžu :grinning: Začal skřípat zubama, naschvál! a tohle manža opravdu nesnáší a Vojťas, jak zjistil co to s tátou dělá, tak schválně ještě přidal na intenzitě, syčák jeden :grinning: FAkt jsem řvala smíchy, když jsem vyděla jak se maža svýjí a má centimetrovou husinu a malej jede o stopéro :stuck_out_tongue_closed_eyes:

L. mysko já tedy nevím, my jezdili jenom do chorvatska a pokaždé jsme byli někde jinde, ale po pravdě s takhle malým děckem bych do chorvatska asi nejela. Maximálně někam, kde budu vědět, že je dobrá nemocnice, nebo alespoň dětskej doktor. Páč z vlastní zkušenosti vím, že s doktorama je to tam na štýru. A pokud chcete někam do klidu, tak o lékařské péči se nadá ani mluvit, ta je podle mého v lepším stavu jen v těch nacvakenejch městech, kde je hlava na hlavě :unamused:
18. únor 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no konecne som vas docitala, vas nechat chvilu same a ako sa rozkecate :grinning:
Berynka - vyzera to uplne uuuuuuzasne, foto je super, diky za obsirne info, urcite sa tam vydame. Uz sa velmi tesim, ja mam rada aj teplo. :wink:
Sobilko - vaha je v pohode, ja som pribrala 25kg !!! to som myslela ze ich nikdy nezhodim. Ale slo to aj same, nastastie :grinning: . A doktor mi nepovedal ani slovo. Ak si stihlejsia tak kludne mozes nabrat viac.
Petulka - gratulujeme k zubku :slight_smile:
Marcim - aj vam gratulujeme k chodeniu, vypilujte chodenie a usporiadame závody :grinning: :grinning:
Grainne - viem si Krystofa zivo predstavit ako hulaka, bavim sa tu :grinning: :grinning: :grinning: presne, akonahle ide o blbosti tie sa naucia rychlo. Ale na nocnik ? :unamused:
L.Mysko - my sme chodili na Istriu, do Vrsaru, male a krasne mestecko. Bola som aj vo Vodiciach a Sibeniku, ale tam uz bolo dost ludi na moj vkus. Uzite si lyzovacku.

Ja som mala dnes sportovy den, som si zalyzovala, vliezla do sauny a dala kafco s kamoskou. No uzasny den. Ale o 19.00 som uz musela byt doma, normalne ma máti kontrolovala a zbuzerovala aby som bola o 19.00 doma :unamused: Som mala stresy ako 16-rocná :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek