• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
petul.a - určitě to bude brzy a budeš z toho velmi mile překvapená :slight_smile:
21. únor 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásím příjezd do Berouna :sunglasses: ...už jsem ráda,že jsme doma.Ovšem bylo to náročné.Jak pobyt,tak i zpáteční cesta.Uff.
Teda člověk tu není pár dní a hned je toho tolik napsáno....takže se předem omlouvám,pokud nebudu na vše reagovat....ale snažit se budu. :wink: :slight_smile:

Sobilko - to co píšeš je 100% pravda..teda aspoň u nás.A jakmile takové období blbec přejde,pak mám pocit,že jsem zase o něco silnější.A ačkoli je to občas od "osudu" velká podpásovka,vždycky mi to něco dá,něco se naučím.

Ad dětská - chodíme k Mašatové (na sídlišti).Není špatná.Je to takový střed.Nechtěla bych jí křivdit,špatná není,ale myslím si že jsou určitě i lepší.Ovšem mě vcelku vyhovuje a nemám potřebu ji měnit.Co je mi sympatické,tak že nedává okamžite antibiotika,pokud si není jistá,že to je potřeba.A na děti je příjemná a Robča ji miluje.

Ad gynda - chodím k Burešové.Taky jsem měla štěstí na to období,kdy byla mimo a různě ji zastupovali.To bylo děsné,protože jsem tam kolikrát čekala na poradnu i 2 a více hodin. :angry: Ale sestřička byla moc fajn.Ovšem já Burešovou navštěvuji pouze pokud jsem těhotná,nebo pokud je nějaký problém,který fakt už sama nezvládnu.Vím,je to hodně laxní přístup,ale pravidelné prohlídky fakt nezlvádám. :sweat_smile:

Jinak všem šikulkům a jejich pokrokům mooooooc gratulujeme a máme radost.
A všem nemocným,ať dětem,ale i dospělákům,přejeme brzké uzdravení a co nejméně bolesti a trápení.

A naše cesta z Orlických hor zpět byla docela děs.Jani vzpomněla jsem si na vás... :wink: Martínek houkal celou cestu a nehodlal ani zavřít oko.A to ani pořádně dopoledne nespal,takže by mohl.Máme totiž rýmu jako trám.Do toho děsný kašel,že nemůže ani pořádně jíst,protože ho to hned dráždí a kašle až má slzy v očích.Pak ho taky podezřívám,že se klube buď trojka nebo další stoličky..??? ...takže asi tak. :frowning2: Myslím,že v pondělí nás Mašatová nemine tak či tak.
21. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

potrebujem poradit. Na bud.sobotu chceme ist s MM na zabavu a potrebujeme hlidani. Ja viem ze v Beroune je agentura, tu mam v zalohe, ale radsej by som niekoho koho by ste mi doporucili, koho poznate alebo o kom viete. Samozrejme zaplatime, na cene a case sa dohodneme. Dovoz a odvoz zabezpecime. Poznate niekoho? Uz vam niekto strazil deti? Diky
22. únor 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tady celou sobotu ani noha a najednou se to rozjede.
Peťi - držím taťkovi palce. To je tvůj taťka stejně starý jak ten můj. Neboj, on se z toho vyhrabe, jen to bude dýl trvat, protože se to v tomhle věku všechno hůř hojí. Můj taťka má taky za sebou kde co, ozařky, dvě věští operace a loni chema. No a letos si užívá sněhové nadílky, chodí si lyžovat na kopec za barák, kde si ten hlubokáč musí sám ušlapat. :wink: No mě by se nechtělo, bez vleku na sjezdovky nelezu. :grinning:
Každopádně ďržím palce, aby se všechno k dobrému obrátilo. :slight_smile: Život je holt takový mix a nic není úplně růžové. Člověk nesmí zapomínat, že bude zase líp a soustředit se na ty věci, co se daří. Třeba Barušku. :sweat_smile: Jenže když je člověk na dně, tak je to všechno kolem černé a smutné. :rolling_eyes: Myslíme na tebe.
Hedušce přejem brzké uzdravení. :wink:
22. únor 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mám na vás prosbičku.Měli vaše děti v brzké době vysoké teploty,Kamarádky holčička má už týden skoro 40horečky a nezabírají zábali,prášky na snížení teploty.Můžete některá prosím poradit?
Kamarádka má strach,aby malá 3-letá její Maruška nemusela do nemocnice.děkuji všem i za kamarádku
22. únor 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jani - tak to hlídání fakt nevím.Jen když bych se nabídla sama. :wink:

Filipecku - nevím jestli nezkoušela kombinovat Paralen (Panadol) a Ibuprofen (Ibalgin,Nurofen).Lze po 4-6 hod.vždy jeden a pak druhy.A ty zábaly by neměly být něco jako ponoření celého těla do studené vody ev. ručník na tělo.Je to obrovský teplotní šok pro organismus.Lepší je zkusit zábaly jen na předloktí a lýtka.Jo a hodně pít vlažné tekutiny,tím se taky ochlazuje.Ale to určitě víte.
A z babských receptů znám napatlat na plosky nohou a dlaně(zápěstí) tvaroh a omotat kapesníkem,utěrkou atd.Nechat úplně vyschnout až se to drolí.Mělo by to "vytáhnout" teplotu a jakoby schladit.Nebo obměna...místo tvarohu použít plátek citronu.Nevím,nemám vyzkoušeno.Jen mamka říkala,že na mě to fungovalo.Jako děcko jsem hodně trpěla na teploty.Ale určitě bych to konzultovala s dětskou Dr.Pokud je to týden,pak by to měla vědět a znovu vyšetřit,jestli se nějak nezměnil nález od posledně.Takhle jsem to měla jednou s Robčou a pak se z toho vyklubala spálová angína a byl na ATB.Ty teploty byly hrozné.Dokonce mi u toho i blouznil.Měla jsem veliký strach.
Kamarádce přeju ať se jí holčička brzy uzdraví.Držíme pěsti.
22. únor 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim -

děkuji za kamarádku o tvojí radu.Zkusí jí udělat zábal okolo kotníků a zápěstí a snad to vyjde.Jinak zítra dojde k doktorce znova a uvidí co jí řekne.Ještě,že já nemám takové starosti s Filípkem.za celou dobu,co je na světě,tak jsme nemarodily,i když rýmu a kašel také známe,sice i teploty,ale vždy nám pomohl Ibuprofen.
22. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, vidím, že si asi všetky užívate "úžasné počasie" a nechce sa vám ani koníkovať :wink: . Ja osobne by som najradšej zaliezla do postielky, keby mi to ten moj pokladík dovolil, ale to sa u nás ani náhodou stať nemože :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Inak už sa hrdo radíme do klubu zubatcov a tiež sme to mali s horúčkou, ale našťastie zabral panadol sirup. Ale verím, že to musí byť zúfalstvo, keď žiadne lieky nezaberajú.

Peťulko, úplne chápem to trápenie, čo si si prežila. Človek musí dúfať, že bude aspoň trochu lepšie. Často som si v posledných rokoch hovorila, čo všetko je schopný človek uniesť a nezblázniť sa z toho. Teraz mám moje malé osobné zubaté slniečko doma a hneď je všetko krajšie :slight_smile: .

A super, že sa všetci cestovatelia vrátili v poriadku domov z ciest.
23. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
fuj to je dneska venku hnus.Brrr. :unamused:

Mariap - taky bych si zalezla jenom,kdyby mě děti nechali,že? :wink: Koukám,že jsme na tom stejně.A posíláme velikou gratulaci k zoubkovi.... :grinning:
23. únor 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujeme, ešte nás ich čaká plná pusa, dúfam, že to už bude trošku v kludnejšom prevedení :grinning: . Kde sú dnes všetky ženské koníkovky???? :astonished:
23. únor 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi mají všechny splín....
Taky mám splín,dopsali jsme úkoly a jdu dělat večeři ovšem nemám ani ideu,co bych měla rychle uklohnit. :confounded: A do toho mi Marťa řve,protože není vyspaný a nic mu není vhod.Už aby šel spát,třeba bude klid.
23. únor 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - pvní zoubky u nás byly docela tragedie,ale stoličky se najednou vyklubaly,ani nevím jak.A u staršího jsem o zubech snad ani nevěděla.Snad to budete mít klidnější. :dizzy_face:
23. únor 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, ten splín...no to si vystihla presne :wink: , tiež s ním bojujem už asi týždeň. Strašne moc sa teším na jar a slniečko a dlhé prechádzky. Zuby si teda zatial fakt "užívame", musí ich to dosť bolieť, ale chlapov bolí asi všetko tak o 200 percent viacej už od malička :grinning: . Ja som dopiekla bábovku, Miško je okúpaný, napapaný v postielke a ja mám konečne volno. Ale som tak znavená, že z toho nemám ani radosť a padnem na gauč k telke kde prechrním večer a potom sa presuniem do postele. Kto má lepší program? Ale mala by som si to užívať, lebo až bude detí viacej a staršie, tak je mi jasné, že padnú aj volné večery, že jo Marcim?
23. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se mi konečně podařilo vložit fotku, ale je z mobilu, takže kvalita nic moc...snad do profilu stačí. Omlouvám se, ale nestíhám tady všechno pročítat, v práci není čas a večer...jsem poslední dny nějaká totál unavená a bez života, vždycky když se dokodrcám z práce, najím se a mám pocit, že jsem schopná jít tak akorát do sprchy a spát....nevím, možná je to tím, že dneska začínám osmý měsíc nebo tím počasím?? Je tam příšerně:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jak jste se cítily ke konci těhu?
23. únor 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To počasí je fakt.... :angry: :angry: :angry:
Sobilko - fotečka je hezká. Ono to bude asi počasím i koncem těhu. :wink: Je třeba si přispat do zásoby, dokud to jde. :grinning: Tak pokud můžeš tak odpočívej. :wink:
23. únor 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sobilko, ja som bola od 20 týždňa na PN a teda ten konec bol pre mňa desný. Najskor sme sa báli, že porodím predčasne a nakoniec som prenášala a bola som z toho na prášky :slight_smile: . Hlavne preto, že mi asi v 35 týždni podla ultrazvuku dr. povedala, že to bude velké mimčo a mala som strach z porodu. Takže si predstav srpen, občas bolo hodne vedro, bola som permanentne mokrá (upocená alebo vo vani). Ale teraz na to spomínam s úsmevom a hlavne si vravím, že som si mala užívať posledné chvíle kludu a poriadne sa vyspať do zásoby.
Som rada, že to mám za sebou a želala by som si ďalšie mimi, ale keby to šlo bez toho aby som bola tehotná :wink: .
23. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap - :grinning: :grinning: :grinning: to je přesný.... :grinning: Mám kluky naučené,že i když jsou už vykoupaní,tak jsou v posteli/postýlce a čtou si.Už není žádné blbnutí a veliké hraní.Jen takový klídeček,příprava na pohádku a spinkání.Takže večer,až se uklidí pohroma po Marťasovi,pohádka Robčovi a klídeček... :sunglasses: I když je fakt,že toho času je mooooc málo.Musí se to rozdělit mezi obě děti.Občas bych potřebovala den o nějakou tu hodinku prodloužit. :wink: :grinning:

AHOJ Sobilko.Fotka dobrá.Úplně to stačí.Jinak já byla během celého těhu naprosto hotová.Tak srááášně unavená.A ke konci....ani nemluvím.Večer,když jsem mohla spát,tak jsem lítala na WC a přes den,když už jsem byla doma,tak jsem si dáchla.To bylo pak lepší.Ale kydž jsem byla ještě v práci.....hotovka,normálně jsem večer už něpremávala.
23. únor 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

i já nestačím pročítat vaše psaníčka,ale to počasí je opravdu únavné.Nejraději bych také zalezla dpod peřiny a vylezla až by bylo hezky.Obdivujem svého andílka,ten jakmile ráno otevře očka,tak je plný energie a vyvádí nejrůznější lotroviny.Chtěla bych mít jeho energii,alespoň tak 30hodinky denně. :slight_smile:
23. únor 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: ,

koukám, že to počasí všem navnadilo stejné myšlenky s postelí. U nás se zadařilo asi na půl hodiny :grinning: , to jsme byly s Hedu v pelíšku spolu a já jí četla. Pak už ale chtěla do terénu... stavět kostky a jezdit s vozíkem a mne k tomu nutně potřebovala :slight_smile: .

Sobi, na konci těhotenství to bylo asi jako u všech... nejdřiv se člověk těší na břicho a když ho pak má, tak v posledních týdnech už by se ho nejraději rychle zbavil :grinning: . A pak ty "lahůdky" jako ostříhat si nehty na nohou, nebo oholit se kdekoli od pasu dolů :angry: :grinning: .
23. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
ja sa na net dostanem az vecer, PC musi MM preinstalovat, tak cakam na neho kym pride z prace a vrhnem sa na jeho notebook. :wink:
Sobilko - koniec bol tazky, vsetko ma bolelo.Ani spat sa mi nedalo. Pri Bronke som si to neuzila, tu som porodila v 32tt :wink:
Mariap - pri Filipovi sme o zuboch ani nevedeli, len sa zrazu zjavili v puse :slight_smile: ale pri Bronke to bolo horsie, pri kazdom zube mala nadchu. No a pri 2 detoch to bude sice tazsie ale zato sa obcas zabavia aj spolu. Ze Marcim ?
:wink:
To pocasie je fakt na porazenie. Keby aspon poriadne mrzlo alebo svietilo slnko, ale nie taketo smoklenie.
23. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,
Jani to máš pravdu.Výhodou je,že když nechám kluky spolu,tak si někdy dokážou hrát a já mám klídeček,nebo udělám,co potřebuju.Někdy ovšem po pár vteřinách je řev....a musím usměrňovat.Ale zase když je potřeba,tak Robča na chvilku pohlídá a já můžu třeba vyběhnou se psem a nemusím prcka oblíkat atd.Takže,má to své mínusy,ale i plusy.

Berynko - to stříhání nehtů na nohou...to je přesný.Ohnout se přes pupíka a ještě stříhat...to bylo docela zajímavé.A jak se u toho hezky funělo.... :grinning: :sunglasses:
24. únor 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Mariap, gratulace k zubákovi :wink:

Sobilko, já to měla velmi podobně. Nakonec vlastně i termínově jsi na tom tak nějak jako já. Ale víš, co - narození miminka v květnu je super: to největší bříško netaháš v mrazu ani v horku, navíc mimčo se pravděpodobně narodí do teplého počasí, ale ne zas do čtyřicetistupňových veder... :wink: Kdybych si mohla vybrat, další miminko bych chtěla porodit taky v květnu, případně v červnu :grinning: A taky si vzpomínám, jak jsem se po nástupu na mateřskou procházela po městě s bříškem a se zmrzkou v ruce (nebo spíš posedávala na lavičce :wink:) a myslela na to, jak holky v práci makaj... To je moooc prima, přeju ti, aby letos v dubnu a začátkem května bylo taky tak pěkně jako loni a aby sis tohle mohla užít :wink: :slight_smile: Jo, a fotečka je super.

Stříhání nehtů na nohách a holení od pasu dolů, to je ke konci těhu opravdu akrobatický výkon. Vzpomněla jsem si na sebe a musím se smát :grinning: To bylo: Mírně se naklonit stranou (no, mírně víc), někdy i vykloubit nohu, předklonit... a honem vykonat požadovanou činnost :grinning: A toho funění... To kdyby slyšel někdo neznalý situace, tak si bude myslet, kdo ví, co to doma děláme...

Ad počasí - no teda faaakt nic moc. Šla jsem k našim a jelikož nemám do tohoto počasí bundu s kapucou, tak jsem jednou rukou vezla kočár a druhou držela deštník. Moooc prima :grinning: Ale mě to nemohlo nas.at, protože - jednak jsem viděla, že taťka to s tou rukou celkem zvládá a jednak pes je zase v pohodě (zaťukávám). Táta tvrdil, že ho to nebolí. No vím, že to je pěkná blbost, aby ho zlomené zápěstí po 3 dnech nebolelo, ale blaží mě, že má sílu si přede mnou hrát na frajera :wink: A vypadá dobře, takže snad je to relativně v pohodě.

Jo, a s energií jsou na tom ti naši andílci nejspíš stejně. Já myslela, jak bude Barunka klidná... jo, prd, to bude pěkný rajstajblík. Začali jsme jí říkat Duracell :grinning: Ta vstane a má 200% energie. I přebalení začíná být fyzický výkon. No asi to znáte. Např. dneska - to tu byla ségra a řehtala se jak blázen, když viděla, že než se mi povedlo Báru přebalit, tak se na přebalováku asi třikrát otočila (počtvrté se jí to nepovedlo, páč jsem ji držela téměř násilím), do toho se počůrala... k tomu to naše cvičení, do kterého ji občas lámu, protože ona v tu chvíli chce dělat tisíc a jednu věc, ale cvičit neee... nemusím chodit do posilovny, protože po takovém výkonu jsem zpocená až na pr... až tak daleko :grinning:
24. únor 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nnjmjyyxf bbfffffff - vzkazuje Barunka :grinning:
24. únor 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
jo jo Péťo přebalování je boj:o)děti to berou jako zábavu a my to máme jak bojovku...
a Duracell máme taky:o))
jinak už toho mám tak nějak dost-nemůžem se pořád dostat s těch hroznejch nocí-
když ne horečky,zuby tak prdy - já to nechápu to dítě má takovýho pohybu a v noci od 3-6 řval jak tur
a bolelo ho břicho a ty rány jak prděl to bylo něco....
ad. počasí už aby bylo pěkně...co dodat budem přes den co nejvíc venku a pohoda...doma stvění kostek ho přestává bavit tak my rozebírá kuchyň....
ad stříhání nehtů a holení v posledních měsících těhotenství :slight_smile: :slight_smile: jo jo to bylo něco....ikdyž mě nejvíc
vadilo že jsem nemohla spát na břiše....
filipecek:o)no co se týče fotek tak nás můžeš klíďo taky okopírovat-ikdyž spíš písni do IP a já ti ty fotky pošlu
origoš.
24. únor 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
I.myska -

moc děkuji i tobě za velkou pomoc.Vážím si moc všech maminek,které mi dovolí použít jednu fotečku svých dětí do vzorečků na fotomontáže.
24. únor 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my sme na tom pekne blbo. :frowning2: Filip uz 3 dni poriadne neje, obcas ma prujem, pije malo, ale nieco do neho dostanem. Do dnes rana zvracala Bronka, ale rano bola v pohode a isla do skoly, vyzera ze jej nic nie je. Zato ja som sa zblila dnes rano a cely den mam prujem, Filip je "umrachtany" - vyraz na protivny, umrncany :wink: , tak som mala krasny den, bola som rada ze dojdem na zachod. Som zvedava co bude zajtra. Ak to bude Filipovi takto pokracovat tak musim s nim k doktorke. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
24. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlení v těhu :grinning: :grinning: :grinning: jsem si vzpoměla na mě!! Já to vzdala a přiznávám bez mičení podvozek jsem si neholila, páč i nohy byl nadlidský výkon. Nejlepší to bylo před císařem! TA sestřička na mě jestli jsem dole oholená a já že ne a ona, že jsem měla říst manželovi a já no to : " Sestři kdybych řekla manželovi, tak jsem toho císaře měla už dávno za sebou!" (manža se holí el.strojkem, žiletku neměl v životě v ruce)
Ale jinak mi spíš vadilo, jak říká L.myska, že jsem nemohla spát na břiše, to mě tera přímo iritovalo!!! :angry:

Peto je super, že taťka to bere s humorem :wink:

A počasí nekomentuji :angry: Chcu jaro a sluníčkooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!Už to vážně leze na mozek, mám permanentní depku, jen co ráno roztáhnu žaluzky!

Jinak holky terorista má doma teror! Maminka začíná doma vymítat jeho vztekání. ZAtím je to asi tak 1:1
Zjistila jsem, že pevné objetí nefunguje, ťuťu ňuňu také ne, vyhrožování už vůbec, vařečka tročku, přes prdku také trošku, ale nejučinější je prostě ho vyhodit z místnosti na hanbu nebo do jiného pokoje, hned ja se začne ztekat. TAkže malej je každou chvíli za dveřma :grinning: A dneska se mi dokonce vztekání i vymstilo! Začal se vztekat, že jsem mu něco sebrala a v prohnutí do luku se otočil a netuše, že stojí mezi dveřma si jí načoudil o futra do hlavy, takže má na hlavě bouli jak kolotoč a hezky fialovou :sweat_smile: a já byla taková mrcha, že jsem mu tu bouli ani nepofoukala, fuj sociálku na mě! Ale patří mu to nemá se vztekat!!
24. únor 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filipečku - fotky klidně použij mě to neva :wink:

Jani to je blbé, asi střevní chřipka či co :confounded:
24. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - napriek bouly beriem od teba inspiraciu, bit ho stale nechcem, ale vyhodit ho, to skusim. Filip totiz nepocuva, viem ze nesmie vypinat telku ale napriek tomu da palec na tlacitko, pozera na mna a vypne atd, to nebudem ani rozpisovat. Skusim to a dam vediet vysledok. Len aby sa mi nestalo ze za dverami skoncim ja a nie Filip :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a v jeho 18-tich on v byte a ja v domove dochodcov :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky,
únava pokračuje, jak píšete ke konci těhu to asi patří a to počasí rozhodně energii nepřidá:cry: s tím holením jste mě pobavily, taky mi to začíná docela dělat problémy, funím i při zapínání kozaček....Navíc se mi rozbil zip u mý oblíbený teplý, dlouhý bundičky s kapucou - takže teď v tom dešti, sněhu musím nosit kabátek, který nezapnu, je v něm kosa a kapucu nemá ach jo:cry:snad prababička šikulka brzy opraví...

petulo: to je dobře, že se vše obrací k lepšímu....ono nic netrvá věčně, ani smutek ani štěstí, život je prostě jako na houpačce.

jani: dneska mi hlásila kámoška z Prahy, že to měla v neděli...zvracení, celý den průjem a zimnice, bolest žaludku...teď se modlí, aby to nechytlo to 4měsíční mimčo:slight_smile:) letos už tyhle střevní humusy kolujou snad potřetí! Aspoň co vím ze svého okolí...snad to rychle přejde:wink:

kasli: tak to je to období vzdoru?!To měla prej moje ségra, když jí byly asi čtyři roky a máma si s ní teda užila...pak to přešlo samo.
24. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek