• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Holky, znáte někoho, komu by maliníkový čaj vyvolat porod? "asi"? Kámoška ho pije celé těhotenství 2x denně a je v 34tt a nic, tak by mě zajímalo, jestli to má nějaký účinek, když se ho chystám tohle těhu pít. Pro dobrý pocit :slight_smile:
21. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
annet:maliník porod nevyvolává,jen ho může urychlit a usnadnit........klidně začni pomalu pít.já pila a třeba to přispělo k tomu že to blyo v pohodě.a lněné semínko jsem jedla v jogurtu a super,minimální vnitřní poranění,kdyby mi neposrali nástřih tak jsem byla skoro bez ničeho.
21. čer 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
petul ser na něj,to je ubohost............udala jsi ho za neplacení alimentů?za to se chodí sedět,připomněla bych to pánovi.
21. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, to je. Je to breberka a teď se denně učí víc a víc mluvit a to už jsme skoro bez plen. Ty plínky, co jsi mi dovezla ještě pořád mám. Pokuď jsme doma, tak už jí plínku nedávám a čůrá a kadí do nočníku. Někdy se ještě zadaří na zem nebo přes kalhotky, tak pak pereme a sušíme :sweat_smile: Plíny má jen na spaní a když jedem pryč. Jsem ráda, že to tak je.
22. čer 2009 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozimur tak to je supr, že jste bez plen, já jsem si také myslela, že bude lítat v létě bez plen,ale to léto furt a furt né dorazit....
22. čer 2009 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahote, annet, ty o uz se ti to krati, co? :slight_smile: a co to jmeno? jake date
22. čer 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
annet, más uz pekne brisko :dizzy_face: a mala ma krasne fotky :dizzy_face:
22. čer 2009 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
saji, Dominik e krasnej :dizzy_face: uz je tak velkej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mate fakt moooc pekne deti, nepisu to jen tak :wink:
22. čer 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj po vikendu. Toto mame krasne leto...Teplo od svaraku, spalena tak leda od trouby a venku mame bahenni koupele...Leto jak ma byt :sunglasses:

Bett vymysli blbosti a porad chce ven. Nemuzu ji vysvetlit, ze tam prsi. Jestli takhle bude cele leto,tak to je dobre na masli... :angry:
22. čer 2009 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, tak my lítáme v kalhotkách a štramplících. Ze začátku byla holo dupo, to když bylo krásně a teď už si lajznu jí i obléct. Buď hlásí čiiiii, nebo se chytá za pipinku, nebo to odhadnu. Učurkne si, jen když si hraje a zapomene se, ale i tehdy si jen učurkne a zadrží to až na nočník, kde to dočůrá. Ven bereme taky nočník a venku se nám to teda daří mnohem lépe.
22. čer 2009 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: tyjo,sikula...Tak to my ani na odplenovani nemame pomysleni. Ted BEtt ma prujem. Zkusila jsem ji dat kravske mleko...hm, tak si jeste musime chvili pockat.
22. čer 2009 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
22. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni: díky za tip :wink:
Tomi: jméno máme jen pro holčičku Barunku, kluka nemáme. Manžel tvrdí, že on sám vybere a pojmenuje kluka, když to bude kluk v den porodu. Já se jméno nedovím dřív. Takže překvapení to bude i pro mě :slight_smile: Jinak už bych chtěla ža leze ven, už je toho dost :frowning2: Jsem zničená.
Hvezdi: a jak na tom byla nalá, když se narodila o měsíc dřív? Byly nějaké problémy? Jakou měla váhu a přibírala pěkně? Byla jsi dlouho v porodinici?
22. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Hvezdi, tak my už máme taky pokusy o kravské mléko za sebou a jsou úspěšné.Terka už jí normálně s námi a dnes měla s námi krupici z kravského mléka. Navíc začla pít ze sportovní lahve - jak jsou v ní minerálky (ne takové, jako má Jupík, ale takové ty, co se musí zmáčknout), takže teď už nechce ani pít tak čaj jako vodu. Takže se občas napije čajíku a jinak pije vodu. Čaj už taky nepije granulovaný, ale neslazený dětský ovocný sáčkový. Tím, jak jsme nedávali nic s cukrem, tak nechce sladkosti. Prostě do pusy nevezme ani Kinder mléčný řez, ani zmrzlinu apod. Max. piškoty a přesnídávky. Prostě jen jídlo. Nejraději má suchý chleba - prostě jen tak bez ničeho. Smála jsem se, že je to ideální dítě do krize - bez plen o chlebu a vodě :grinning:
22. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Hvezdi, fotečky super! Bet je kočka :dizzy_face:

Annet, Barunka je nádherné jméno. Držím pěstičky, ať TM vybere jméno pro klučíka takové, ať se líbí i Tobě. U nás bude asi u druhého prcka vybírat jméno MM. Jméno poro holčičku už máme, ale u kluka je otazník. Teď je to u nás v takové fázi, že MM mě ukecává na druhé a já chci zatím počkat. Chci, abychom se vymotali z momentální krizovky, co se tady u nás děje a chci mít na druhé těhu klid a ne zase všechno v přestavbě...
22. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozimur: to je dobrá hláška s tím dítě do krize :grinning: To věřím, že chceš až po přestavbě. Já chci zase hned po sobě i kvůli hypotéky, kterou chcem brát hned po mateřské. Doufám, že vybere pěkné jméno :slight_smile: U těch holčiček mi přijde výběr jednoduchý, ale kluci, to ne a ne.

Hvězdi: díky za ip
22. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Annet, to s tebou souhlasím. Holčičí jméno jsme měli hned a hned se na něm shodli a to samé na druhého prcka, ale na kluka jsme se hádali do konce a druhého to nebude asi o moc lepší. Ale tentokrát nechám výběr na MM :dizzy_face:
22. čer 2009 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Annet : Barunka byla jedna z nasich kandidátek.... :slight_smile: krasny jmeno....ale tím, že jsme Rybářovi, tak asi dáme příště jméno bez R.

omlouvam se, ale nestiham docist...
kdyz Tonik spi nebo si hraje sam, tak cumim na webu na Gilmourky a Sex ve meste :grinning: nebo pecu, jak jsem psala...
22. čer 2009 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
jen jsem to prolitla...

petul : docela sila s tvym bejvalym... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hele, ja nedavno mela Tonika pul dne u tchanovcu a kdyz mi ho dovezli zpatky, tak po par vterinach u me chtel zase ke tchanovi... :grinning: :sweat_smile:
on je ted vubec nejakej samostatnejsi a nevadi mu, kdyz je beze me, az me to kolikrat taky mrzi....
a to mu je teprve 15 mesicu a jeste tak 5 let me bude potrebovat (teda aspon to tak pisou ve Vychove kluku :grinning: )...co budu delat, az me prestane potrebovat uplne, to nevim.... :sweat_smile: :pensive:
22. čer 2009 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
co bys dělala budeš si užívat,teda já to plánuju :grinning:
22. čer 2009 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda....

ta nám od neděle doteď nešel net :angry:

A jsme naštvaná, chtěla jsem po dr. aby dnes Maji píchla hexu a ten hnus (trivivac nebo jak se to jmenuje nebo priorix) jí píchla nejdřív v září..jenže dr. si musela jít přeparkovat auto :confounded: a sestra už to vše připravila a nebylo zbytí :rolling_eyes: , takže Maji dostala Trivivac ani jsem nemrkla :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: - asi má dr. železné zásoby :rolling_eyes: , když už ho jinde nemají....navíc Maji děsně trápí zuby - druhá jednička nahoře a dvojka dole, na dnešek se furt budila s pláčem, musela beruška dostat nurofen.....taky má od toho jakoby v nosánku náznak krve, jako neteče jí, ale je krev vidět v nosní dírce...no fakt mazec, tak se děsím, jak se to ještě zkomplikuje tím očkováním :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: , dr. jen prohlásila, že po týdnu může mít. max. teplotu a trošku vyrážku, ale že spíš ne :rolling_eyes: ....no, mám strach jak blázen :pensive: , navíc zrovna pak chceme jet na návštěvu MM rodiny na Moravu :confounded: ...
Jinak Domi už váží 5,95 kg :sweat_smile: , dle dr. je to obrovskej chlap :grinning: ..zrovna byl brouček dost nafouklej a prděl jak o život, nevím vůbec po čem :pensive: ...a dr. sice nic neřekla, ale koukala okolo pupíku a možná má brouček pupeční kýlu.....ona nic neřekne, tak nevím :rolling_eyes: - dneska jsem z té návštěvy u dr. rozhozená a naštvaná, snad ani neusnu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
22. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
To je blbý s očkováním když Maji trápí zuby :confounded: Pupeční kýlu má hodně dětí co pláčou kvůli bříšku,to se spraví.
22. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
leni: dr. řekla, že zuby nevadí :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
22. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo: tak snad to bude bez reakce a v poradku :wink:
Ja byla dnes objednat Lucku na rok a pul prohlidku a ockovani a sestra mi rika, jestli nechci, aby pichla Priorix hned, ze se musi spotrebovat do konce cervence. Jenze Lucka je porad nastydla - ryma, kasel, do toho zuby, takze jdeme 30.7. Tak jsem rada, ze jsou dr. i sestra rozumne
Lucka porad pokaslava, z nosu ji uz netece, ale rymu ma a v noci ji to steka a pak kasle. Takze u nas noce taky nic moc :confounded:
22. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
saja, no zuby to mi povídej. Jako já sem z Verči už na práškÿ, mám pocit že mám nejvzteklejší, nejprotivnější, nejuknouranejší a nejvzpurnější dítě v okolí. A to nemluvím o tom, že zas prudí s jídlem a to tak, že odmítá i mlíko. Což nikdy nedělala. Dudlíka má celej den téměř, v noci samozřejmě taky. Prosazuje si svou, jakmile jí něco vemu, řve, lehne si na zem a bulí a to dooost dlouho. Jako mám dost často svědění jí pořádnou plácnout, ale teda zatím sedržím. Svádím to na zuby, ale jestli je to povaha, tak si du rovnou hodit mašli. Jinak chce pořád nosit na ruce, což teda není úplně idelální, ale nějak mi vadí, když mi řve zavěšená na noze a mlátí se hlavou o skřínku v kuchyni, takže jí většinou vemu do ruky. Jako dovede bejt i roztomilá, ale většinu dne je pěkně protivná.
Jo a dneska na písku nějaká babka na Verču: Holčičko: To nemůžeš, to není tvůj kyblíček. No, já nevím, jestli vaše děti respektujou věci ostatních dětí, ale pochybuju. Podotýkám, že babka hlídala mladší holku o kousek než je Verča.
22. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
mjančo: já doufám..... :pensive: jako co jsem četla, nic hezkýho nebylo, tak se fakt bojím...

leni: no, doufám, že to bude ok, on už tolik nebrečí, ale zrovna dneska ho ty prdy teda trápí :pensive: :frowning2: a to jsem fakt nic špatnýho nesnědla - asi to je tím zk...veným počasím :angry: nabo alergií na dr. ..........jako operaci broučkovi fakt nepřeju..... :pensive: ...aspoň dr. neměla kecy, že přibývá moc :pensive: , akorát pronesla, že je na tom číle na váze vídět, že mu chutná :grinning: ...ale on fakt tlustej není, je jen velkej :sweat_smile: :grinning:

tomi: díky za pochvalu dětí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: No, Domísek je pro Klárku asi moc mladej, co? Že bychom děcka spárovali komplet :grinning:

No, jdu se věnovat MM....nebo teda spíš si vyloudit masáž zad, furt trpím :pensive:
22. čer 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
hvězdi - jééé, to je snad poprvé, co vidím bett v růžovém :grinning: :grinning: :grinning:

shehe: Maji se teda taky umí vztekat, když chce např. jíst co nesmí, dělat co nesmí atd. a ona mooooc chce, tak začne šíleně brečet.....a ještě mi obličejíčkem jde co nejvíc k mýmu obličeji, abych viděla, jak trpí :pensive:...prostě to zkouší ...ale jinak je ok, my tu máme hodně čtenářskej kroužek - dokola prohlížíme časáky co jsem dostala v porodce (maminky, glanc, zdraví,...) a dokola říkáme, co je tam za obrázky nebo stavíme kostky, hraje si s miminkama (já s Domčou, Maji se svým) atd. - jako snažím se jí fakt věnovat a hrát si s ní, takže zuby přes den moc nepociťuje, ale ty noci :pensive: :pensive: :pensive: ....i docela poslouchá, je hodná, roztomilá, furt lítá kolem Domíska - podává mu dudana, dává mu do ručičky špendlík (chrastítko - máme už dva - jsme dvojnásobně IN :grinning:), ustavičně dává pusinky, beží za ním, když brečí...prostě naše zlatá Maji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , ale neříkám, že někdy nemá blbou chvilku či celý den :pensive: - takže to asi nebude zubama .....jen má prostě díky zubům "práh pláče" posunutý, že se občas stačí hůř podívat a jí to rozbrečí.... :pensive:
Dneska venku chodila a furt se smála - jako fakt na celou ulici, jak kdyby na něčem ujížděla :grinning:, jako že může jít, furt tleskala, děla hurá rukama - no prostě poděs :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: - já preferuju, aby šla sama, ale MM by jí raději vezl v kočárku (pro něj pohodlnější varianta, on je v tomhle strašnej, on by jí třeba i furt nosil :sweat_smile: )...jenže já mám v plánu to, aby nejpozději v zimě byla totál bez kočárku, nechci ten náš double-kočár tlačit závějema :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe:paní se asi po.rala ne.....prej to neni tvůj kyblíček :grinning: :grinning: :grinning: jakože děcka si vezmou každej svoje hračky a budou si s nima samy hrát? :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
saji : nedivim se ti, ze jsi z te navstevy dr. rozhozena...docela sila...
snad Maji nebude mit zadnou blbou reakci....

leni : a jo uzivat...ja zapomnela :grinning:

dneska jsem ve svych dokumentech nasla naky moudra, tak to sem zkopiruju, i kdyz vim, ze vam to sem davat nemusim, ze to vite... :wink:

Existují prohlášení, které mohou zranit víc než fyzické násilí. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás sestavili seznam vět, které by nikdy neměly zaznít.

Mezi rodičem a dítětem
"Jen mě trápíš."
"Hlavně tatínkovi/mamince nic neříkej."
"Jsi k ničemu."
"Podívej se na sousedovic Pepíčka, ten je mnohem šikovnější než ty."
"Vůbec nechápu, proč jsme si tě pořizovali."
"Copak se nemůžeš jednou chovat normálně."
"Vlastně jsme tě ani nechtěli."
"Nikdy jsi se neměl/a narodit."
"My jsme tě snad našli u popelnic."
"Nezlob, nebo tě nebudu mít rád/a."
"Já vím, že maminka/tatínek tě nechápe, zato já"

Mezi partnery
"Jestli mě máš rád/a, tak"
"Nechápu, proč s tebou jsem."
"Nebuď jak tvoje matka/ tvůj otec."
"Drž hubu!"
"Bude to, jak jsem řekl/a!"
"Nestojíš za nic."
"Proč nemůžeš být jakoBlanka/Jára?"
"Jestli se ti to nelíbí, můžeš jít."
"Podívej se na to, jak vypadáš!"
"Já si tě stejně nikdy nevezmu/nezůstanu s tebou."
"Zkazil/a jsi mi celý život."
"Máš plný koš na prádlo."
"Každé/mu to se mnou v posteli vyhovovalo, tak nechápu, co zase máš."
"Můžeš být rád/a, že s tebou vůbec jsem."
"Teď se mi podíváš do očí a pěkně řekneš, že toho moc lituješ."
"Toho kluka si neber."
"Jo tohle je ta celulitida. Ahááá."
"Jsi si jistá, že to dítě je moje?"

Mezi přáteli
"Myslela jsem, že jsme kamarádky."
"Nojo, někomu je holt přednější práce než přátelé."
"Tomu ty nemůžeš rozumět, protože tys měl/a všechno u nosu, kdežto já jsem se za to musela rvát."
"Neboj, sexem se mezi námi nic nezmění."
"Tohle by mi Renáta nikdy neudělala."
"Jestli jsi kamarádka, tak"
"Když já jsem myslel/a, že spolu už nechodíte."
"Neuvažovala jsi o tom, že by sis nechala dát rovnátka. Ty zuby máš fakt dost děsný."
23. čer 2009 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek