Březnovky a březňátka 2008

Tak když se k tomu nikdo neměl, tak jsem si dovolila založit nové téma a změnit i název, když už nemáme ta miminka 😉 , tak doufám, že mě neukamenujete a přesunete se sem :-N a nenecháte mě tu samotnou 😃
hvezdickaaad
29. čer 2009
mel asi 6-hod. zlucnikovy zachvat. MA tam zanet a je to v poslenim stadiu jako k operaci. Kdyby prisel pozdeji,tak by to bylo horsi. Hrozili mu i ze se tam mohl vytvorit nador. Tak zitra jde na operaci.
sajahonzik
29. čer 2009
hvězdi: jejda 😞 , tak ať to dobře všechno dopadne a ať máte tatínka brzy doma 🙂

janin: můj příspěvek včera 21:14 😉
hvezdickaaad
29. čer 2009
Saji: jestli pujde vse po masle, tak v patek by mel jit dom...Strasne se mu styskla po Bett a Bet porad hleda Tatu. Je to "super" na psychiku...Jsem ji rikala, ze tata neni,ze ma auau a ted chodi po byte a rika TATA AUAU
ewuska
29. čer 2009
hvezdi: to bude dobrý 😉
katka_j
29. čer 2009
hvězdi to je mi moc líto s TM a snad bude vše dobrý. držím palečky at je co nejdříve doma a jste spolu.
janinininka
29. čer 2009
hvězdi- chudák tatka tak ho pozdravuj, přejeme at je brzy doma :-N

ewi- co ta holčina s těma čepičkama nevíš, dělá mrtvýho brouka..

jiank ta buchta jak jsem dělala sice moc nevylezla, ale snědli jsme jí chutnala MM a druhej den nebyla, tak dobrý! příště jí nechám dýl kynout a bude to OK 😃

ted chci dělat kačí přesnídávky, mám skleničky, lae nemám víčka, netěsní moc, to by se asi zkazilo, ne? prý se prodávají i nový, tak jdu odpo do kuchynky a zkusím jí to udělat, pže to je peněz za ty přesnídávky a kačí je miluje!! x-)
lenkabu
29. čer 2009
hvězdi:neboj, vyndají to a hned se mu uleví 😉
kozinka
29. čer 2009
hvězdi: přejeme ať vám taťulda brzy vrátí zdravý a hlavně ať vše dobře dopadne!!!
hvezdickaaad
29. čer 2009
Holky diky moc 😉 Ja pocitam,ze do patku je s nama doma...Za chvili za nim jedu...
petruna
29. čer 2009
hvezdi : zlucnikovej zachvat je hnus. Moje mama rika, ze je to horsi jak porod.
Tak at je TM brzo v poradku...

Me taky trha srdce, kdyz Tonda kouka na dvere a rika porad dokola tata tata a ma takovej smutnej vyraz...a to jde Frantisek treba jen na vyjezd...

jemu nevadi, kdyz jde do prace, ale kdyz je s nama doma a pak najednou jede pryc, tak je fakt smutnej...

jdu ke kamosce a vubec se mi nechce do toho dusna...ble
zuzalach
29. čer 2009
ahoj holky,
zase zdavím po pár dnech 😉 dnes fajn den-potopa v bytě. jsou tu už špatný stoupačky(starý dům-budou se měnit na podzim) a občas se nějaký odpad ucpe. dnes holt ten náš v kuchyni. chtěla jsem cvičit na záda, tak jsem zamakala s hadrem 😃

jinak u nás vše ok. v sobotu se chystám s kamarádkou na benecko do baby friendly penzionu-3děti, bude hukot 😃 a páč MM opět nemá skrz práci o prázdninách ani týden volna a chtěli jsme moc s kulichem do chorvatska, tak razíme jen spolu od neděle do čt do řecka. takový prodložený víkend-památky+koupačka. kulicha nebereme, ač je nám to líto, ale přijde nám to lámání přes koleno, že by jen byla aklimatizace. tento výlet jsme měli v plánu před 2lety, když jsme počali kuldu, pak letenky padly-tentokrát to snad vyjde ok 😉 tento týden dávám lehký klídek, zase se nějak necítím, tak ať dovči vyjdou 😉

co jsem chytla z pár stran:

vlni, velká gratulace a ať vše jde jak má 😉 je to pěkný, že to vychází zase na březen 😉

zuzi, vítej, jsi kabrňák, že jsi odřídila a zmákla obě matky 🙂 a fajn, že jste to užily.

petru, tonda jackson super-je to bourák 😃 a omrkla jsem i fotos na opicích-moc hezký 😉

saji, taky jsem opět omrkla alba-obě děti bezva a domča slušně roste 😉 mimochodem-neposlala by jsi mě prosím recept na tu vychválenou bublaninu? 😃 díkes.

jo a dnes omylem nález v kuldově tlamce-jedna nová 2dole a kus stoličky nahoře. takže zubní bilance-6 a 2půlky 😃 😃
dibla
29. čer 2009
Ahojky,
tak je těsně před dovolenou a Natinka má zánět v očích, vyfásly jsem antibiotikovou mast a kapky, tak už jen to počasí aby bylo supr... |-| |-|

Zuzi vítej doma

Zuzalach dobrýý nemusíš chodit ani na posilko...
lenkabu
29. čer 2009
zuza: po slově potopa jsem si říkala co ti hrabe že v praze záplavy nejsou 😃
zuzalach
29. čer 2009
diblo, tak ať se dovča podaří a naty zánět brzo přejde 😉

lena, co o to hrabe mě slušně 😃 :-p potopa sice byla, ale oproti těm opravdovým byla naše kuchyňová prd 😉
janinininka
29. čer 2009
DIblo- hezkou dovču at je malý líp!!

my už jsme sami doma tatka na 6 odjel, rozdělala jsem si brambůrky, vínko, a vegetím si v natáčkách a v pyžámku x-) 😃 a asi si půjdu číst.
katka_j
29. čer 2009
sajo: prosím tě, chtěla jsem se tě zeptat, jak to teď máš s mateřskou popř. rodičákem?
švagrová byla dnes na sociálce a přijela teda zklamaná. Ona čeká v prosinci druhé dítě a tak se šla zeptat na to jak to bude s mateřskou. říkali jí,že vlastně dostane 7600kč že se to dává jen na nejmladší dítě. To jako nedostane ani žádný přídavek na to první? to je dost málo ne uživit s takových peněz dve decka . To jsem si myslela,že to nejak počítají a částka na dvě děti je jiná.
Prý měsíc před porodem musí ukončit mateřskou s prvním a pak nastupuje na druhou.
díky za info, popř zda o tom něco h olky více písnete mi pls.
janinininka
29. čer 2009
katu to je teda pěkně v pytli kdyby to takhle bylo..ale asi jo já něco takovýho taky šlyšela, ale na jedno dítě je to málo peněz co teprve na dvě, to ja na palici teda :-p
lenkabu
29. čer 2009
Jsou jedny peníze na všechny děti je tu na to i diskuse. Je to výplata pro matku ne děti takže se počtem dětí nenásobí.
hvezdickaaad
29. čer 2009
jj je to tak jak pise Lenka. I kdyz mas patercata,tak porad je jedna materska....Vzdy beres na to nejmladsi. Pekne blbe... ]-(

Diblo: at se mala rychle uzdravi...
katka_j
29. čer 2009
ty bláho tak to je fakt mazec. mne je to třeba jedno protože mám od začátku jen rodičák a ted v l istopadu se mi to sníží na polovinu,ale co ti druzí. je to pěkný bordel.
a jaká je mateřská u druhého dítěte když třeba mezitím nepracujete, taky 7600 nebo stejná jako u prvního?
petruna
29. čer 2009
katka : dřív bylo na dve deti i 3500.... 😎
takze 7600 je vlastne krasny....
jeste ze jsem mela dost maly plat, tak to pro me neni takovy sok, ale lituju holky, co brali treba 20000 a ted maji tohle....musi to bejt sakra znat...
petruna
29. čer 2009
Leni : a jak to je s prispevkem (materskou) od zamestnavatele)?
Ten dava taky jen u prvniho ditete ?
Vis co myslim ne ?

teda u nas je brutus cerna obloha...ble....jeste ze nebydlim nekde u vody...chudaci lidi...ty povodne jsou desny... 😞
katka_j
29. čer 2009
petru: to je taky dobrá otázka 😉
dibla
29. čer 2009
Holky tak nevím jak to mají ostatní,ale jestliže jste na dobu neurčitou v práci a čekáte dítě, které porodíte do 4 let věku, popř nastoupíte z rodičováku na mateřskou 6 týdnu před TP tak Vám sice ukončí mateřskou od státu 7600 nebo 3800 a začné Vám opět platit práce Mateřskou dovolenou po dobu 28 týdnu popř. 37 týdnu, kdyby to byly vícerčata... a jak mile ukončím 28 týdnu mateřské tak mi opět do 3 let věku mého druhého dítěte platí rodičovák stát a takto to mohu opakovat jak chci dlouho rodit..

Ale jak je to u nezaměstnaných nebo studujících tak to opravdu nevím... :-N
dibla
29. čer 2009
má tam být porodíte do 4 let věku prvního dítěte... :-N
kozimura
29. čer 2009
Dibli, u těch na dobu neurčitou je to tak jak píšeš. U lidí, kterým smlouva končí - tj. na dobu určitou a studentů je to tak, že mají automaticky 4 letou rodičovskou s tím, že MD pobírají ve stejné výši jako RP, tedy 7600,-
dibla
29. čer 2009
Šmankote tak to si nedovedu představit, jsem ráda, že jsem na dobu neurčitou :-N :-N :-N
zuzik03
29. čer 2009
ahoj holky,

kdybyste chtely mrknout na fotky z chorvatska, tak jsou zde. jmeno zuzik, heslo zlin http://zuzik03.rajce.idnes.cz/Chorvatsko/

diblo, at se to natince co nejdriv zahoji, to je zakon schvalnosti :-|

zuza, uzijte si dovcu, fajn, ze jedete, aspon si uzijete kratky intenzivni relax 🙂 kdy letite ? a kam ?

hvezdi, at operace klapne a TM je zas OK 😉

s tou materskou je to ted taky nove tak, ze uz neni strop 14 a pul tisice, jak to bylo, ale muze byt o dost vyssi, ale plati to samozrejme pro ty, co mely predtim vyssi plat.
dibla
29. čer 2009
Zuzi jj to je taky záchrana, zase půl roku pořádné penízky... jen se nějak nedokážu zatím rozhodnout kdy do toho znovu praštit... :-N
zuzik03
29. čer 2009
diblo, ale TM furt tlaci na dalsi, nepletu se ? 😉 ono je to rozhodovani tezke...

Začni psát odpověď...

Odešli