• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
shehe, musíme být alespoň 3, ať máme množstevní slevu :wink: inak ceny...no Praha. já byla teď týden u našich v Litvínově a to sou ceny o něčem jiném...takže jsem byla i u kadeřnice, abych to pořádně využila :sweat_smile:

saji, červenám se a něco hodím do alba :sweat_smile: jinak opožděná gratulace..člověk tu chvíli není a ty máš doma dvouměsíční miminko :sweat_smile: moc ti to přeju a upřímně závidím, jste krásná rodinka

já hysteráky ignorovala a ty nejhorší už Lumpa přešly. jinak my jedeme slavit v sobotu "tros kamilos" (teda svátek má mít Camillo 14. 7., ale tchán nějak přišel na 18. 7. a nedá si to vymluvit. tak aspoň my si to oslavili včera sami a jemu popřejem 18. ... :grinning: )
15. črc 2009 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
leni: jj, to si pamatuju tvojě těhotenství, porod vše na 1* to byl mazec. To si piště že to dám rychleji, daleko rychleji než Saji :grinning: :grinning: a bojím se že trumfnu míry, teda aspoň váhu :frowning2: ale myslím, že v ten okamžik je fakt jedno kolik to malé váží.

Hvězdi: no my jsme bez jména :sweat_smile: fakt jak vyleze tak zatím nic nemáme.

U nás taky začíná vzdorovací období, ale zase krásně spí.
15. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
annet: jak daleko to máte do porodky? Já jen, abys neporodila v autě :grinning: :grinning: :grinning:

Tak u nás občas vzdor a stejně blbě spí :wink: :grinning: I když teď mi právě spí obě děti....jdu uvařit kafe a hodit si nohy nahoru, paráda...

blanul: díky za gratulaci :pensive: - ten čas šíleně letí.....

Taky se holky občas kouknete na svýho drobka a povzdechnete si, jak je už velkej/á? Já dost často :grinning: a platí to u obou :grinning:
15. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Přesně, každý máme jiný způsob výchovy, tím nechci říct, že malá dostává na prdel pořád to určitě ne!!!! :wink: ale když udělá fakt něco co nesmí a nebo začne s tou svou histerií, tak jednu dvě přes plínu chytne, jí to nebolí ale ví, že tohle prostě nesmí dělat! Ale jak říkám, každý to má s výchovou jinak :slight_smile:

shehe: a s tím, že nechceš aby někoho na hřišti bila, tak si stejně myslím, že i tohle jednou přijde, i když to ty na ni nepraktikuješ, prostě to uvidí jinde :wink:
15. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo, jojo, koukám na ní dost často, jak byla malinká a ted se mi znaží demolovat byt a její nejčastější slovo je NENENe:slight_smile:)))
Já se zatím porodu nebojí, ale až budu těhotná, budu mít strach, že po druhý to tak v poho třeba nebude
15. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
blanul: malej je čím dál hezčí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: - fakt se mi líbí asi nejvíc ze všech kluků březňátek (omlouvám se všem ostatním klučíkům :sweat_smile: :grinning: ) a tobě to teda mooooc sluší..... :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
kozinka jinde to uvidí, ale taky uvidí, že maminka přiběhne k dítku a zakazuje, že se nebije.-))) hele a nech mi moje iluze jo?:slight_smile:)) Na hřišti se k ní tulí kluk, ale div jí nezavalí:slight_smile:) on to myslí dobře, ale verče se to moc nelíbí:slight_smile:))maminka na něj dycky houkne:_)) až je mi ho líto:slight_smile:) on se prostě tulí no, jenže je dvakrát takovej jak Verča:slight_smile:))
15. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
cau holky,

petru, fotky skvele, uplne z toho dycha pohodova nalada, hned bych jela taky :slight_smile: tonik ma super batikovane tricko :slight_smile:

stredecni zoo beru :slight_smile:

s porodem jsem byla presvedcena, ze to bude pohoda za 3 hodky bez komplikaci, pozitivniho mysleni jsem mela na rozdavani, ale priroda tomu chtela jinak :wink: ale stale doufam, ze druhe dite porodim normalne spodem :slight_smile:

vztekani je u nas taky, ale nic extremniho, i kdyz dnes je teda protivna hrozne... dela hrozne ofuky se spanim, zacina mi to vadit, ale jinak moc neprudi, tak aspon tak.
15. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: demolovat byt :grinning: :grinning: :grinning: asi tím říká: mámo, chce to rekonstrukci :grinning:, ale vy bydlíte v novostavbě, ne? :grinning: Třeba bude bytová designérka :grinning:
kozin: je teda fakt, že děti vše okoukají a nejen od nás...já teda plácla přes plínu max. asi 2x v jejím životě....Já mám pocit, že se nám začíná po tom očku vracet naše zlatá usměvavá Maji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: (ťuk ťuk ťuk), i když vody / koupání se stále bojí - teda mytí tělíčka, asi jí to fakt moooc bolelo....v kbelíku před koupáním Domči se ráchá rukama furt :wink:
Mně se děsně líbí, jak k sobě volá Maji Endyho - já když na něj volám, tak rukou plácnu o stehno a on přijde a ona to dělá taky a krásně, jen ten mezek k ní né a né přijít, se pak na něj rozčiluje :grinning:, ale je krásný, jak to Endy s našima dětma má - např. u prababi a pradědy Maji padala, teda zakopla o něj (nechtěl jí uhnout) a padala a on aby nespadla na zem, tak si před ní rychle lehnul na záda a ona tak spadla na něj do měkkýho :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsem moc ráda, že je má Endy tak rád.... :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: dobře nechám ti tvé iluze :grinning: :wink:
To je krásné že už se k ní tulí kluci.. :grinning: :grinning: musí to být prča je sledovat :wink: :slight_smile:

saji: taky se hodně často nad tím pozastavujeme jak už je malá velká :slight_smile: :dizzy_face: a jak to letí atd..... je to fakt neuvěřitelné!!!

blanul: ahoj :slight_smile: Malý je fešák! :dizzy_face: a tobě to taky moc sluší!! :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak u nás období vzdoru začlo už dávno - jak jinak. Zkouším nechat vyřvat, ignoruju...nepomáhá? Odvedu ji do stanu a nevšímám si ji, se slovy, až se vytrucuje, ať příjde. Když je na tom tak, že něco vezme a mrskne tím, tak dostane na prdel. Já si nenechám za čas s.át od dítěte na hlavu.
15. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo, jako manžel nastaví minutku na troubě na tři minuty a za chviličku už je tam dvacet minut ( Verča ráda čudle) Já zapnu myčku a ten moment je vypnutá. Naopak pračku chci mít vypnutou, ale stále mi svítí, naštěstí zatím nespustí, protože neumí zavřít dveře:slight_smile:) o Vypínání a zapínání televize nemluvím. JJ máme novostavbu, ale už máme díru v plovoučce, shodila mi klávesnici a ejhle, už ej tam prohluben:slight_smile:) Kdybych měla větší mozkovou kapacitu, mohla bych pokračovat, ale nějak nevzpomínám:slight_smile:))
Jako na hřišti mě to fakt baví, teda až na některý matku, booože:slight_smile:)))
Včera jí zase holčička tak tři roky něco vykládala a pak jí v takový myší díře, prostě velká uzavžená dřevěná bedna, kde sou díry a tam děti lezou, tak tam jí dělala malá a byla na ní hrozně hodná, bylo to takový hezký. Ale nemám moc ráda, když jí odstrkujou větší děti, ale setrvávám v roli pozorovatele, nemíchám se do toho a kupodivu zatím dobrý, ani nebečí:slight_smile:) Vtipně drandí s dětským kočárke:slight_smile:)) je u toho děsně důležitá:slight_smile:)) jen kdyby poslouchala no:slight_smile:))
15. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzik : s prudenim to mame asi podobne...
tonik se zatim moc nevzteka, ale umi silene prudit...nekdy si rikam, ze bych radsi nejaky vztekaci kratkodoby zachvat nez celodenni knourani :wink:
to ma ale Tonda nastesti jen doma. Venku je to v pohode.
Jako vyrvava si uz casto, kdyz mu neco nedovolim atak (proste uz ty nase deti maji svoji hlavu) ale to neberu jako zlobeni, proste si jen prosazuje svou a ja na to reaguju tak, ze (zatim) nepolevim a necham vyrvat.
je to neprijemny, stve me tim, ale netrestam za to, stejne jako ostatni tady.
Vnimam to stejne jako holky, tohle neni zlobeni, ale normalni vyvoj.
Prislo by mi divny, trestat ho za to, ze se vztekne, protoze chce jit v botech a oblecenej do ledovyho potoka a ja mu to nedovolim a odtahnu ho pryc. To proste nepovazuju za zlobeni.
Je to jen neprijemny, neustale vymejslet alternativni zabavu, kterou si neublizi atak.

Jako fakt zacinam pocitovat, takovej ten zahul s chodicim ditetem :sunglasses:

Jinak, posledni dobou uz Tonik zacina taky opakovat nektera slova. Ne moc casto, ale uz sem tam neco po nas zopakuje. Je to desne roztomily, vsak to vetsina znate. Tak uz jsme zase o krok bliz k mluveni. ne ze by mi to nejak vadilo, ze moc nemluvi, ale to znakovani = komunikace je tak super, ze se uz ted tesim na verbalni komunikaci.
Ale vim, ze me to pak bude mrzet, ze jsem se na to tesila :grinning:
hlavne az nastane obdobi : proc ?
15. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
petru: Maji se taky trošku rozmluvila, ale oproti jiným je to stále slabota :grinning: , ale domluva s ní je i tak :dizzy_face:

Já dneska zkoušela špenátovou pizzu - špenát miluju a ta pizza je úplně boží, nevím nevím, zda na MM něco zbyde :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak u nás hnusně prší :rolling_eyes:
15. črc 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji : presne, oproti jiným slabota, ale pokroky jsou. je to super, vid ? :dizzy_face:
Hlavne je super, jak je uz videt, ze ty deti , i kdyz treba tolik nemluvi, hodne rozumi.

ňam pizza, tu bych si dala, ale na tabore bylo docela zraso, tak se musim krotit.
15. črc 2009 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
TAk Bett ode mne taky dostane na zadek. Zvlast kdyz to je nebezpecne pro ni. Nejprve to zkousim po dobrem,ale jak to nefunguje,tak pouziji placnuti na zadek. JA na domluvy moc nejsem. JSem spise impulsivni a nekdy se opravdu musim krotit... :sweat_smile:

saji: tak to my se tady pecem...Vitr skoro zadny a jak zafouka,tak jakoby na Tebe fucel teply fen :angry:
15. črc 2009 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, jak reagujou vaše děti, když je někdo mlátí (děti). Brečí nebo si to nenechají líbit ?
Tonda hned brečí. Fakt stačí málo. On třeba brečí, i když je na něj někdo hrr a třeba mu zakřičí u ucha nebo udělá nějaký prudký pohyb a Tonda se lekne.

já jen, že tu nedávno byla kamarádka a její dvouletej kluk Tondu docela mlátil :unamused: kvůli každé blbosti a Tonda vše oplakal (místo aby mu to vrátil) a ona, i když to toho kluka nenechala dělat a okřikla ho atak, měla trochu řeči, že si jako mám zvykat a trochu to vyznělo i tak, že asi Tonda není zvyklej na děti a že to je normální.
Nemyslela to zle, ale já teda nevim, ale Toník je často mezi dětma a takhle hodně ho žádné nebije.
jaký na to máte názor ?
Je divné svoje dítě chránit před ostatními dětmi nebo ho nechat, ať se jakoby otrká ?
:astonished:
No, s touhle kamarádkou a pak ještě s jednou, která má tříletýho, kterej Tondovi taky občas jednu flákne, jedu na týden na chalupu (+ František a ještě 2 bezdětné kámošky), tak se docela děsím....
Jestli tam Tondovi budou často ubližovat , tak bude celej tejden bojácnej a ukňouranej a budu poslouchat, že mám mamánka
:grinning: :sweat_smile:
15. črc 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
hvězdi: tady fakt furt leje s malými přestávkami..... :frowning2: a teplej fén tady teda dneska nezažiješ...

petru: já nevím, Maji ještě nikdo "nemlátil" (jsme se docela vyděsila při čtení tvé první věty :confused: :sweat_smile: ), ale asi bych byla bránící matka :pensive: a určo bych tomu druhému dítěti chtěla vysvětlit, že tohle se teda nedělá, i když by to bylo asi k ničemu....ale je etda fakt, že mezi neznámé děti se prostě Maji zatím nedostane a děti kámošek jsou fajn....
15. črc 2009 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji : no mě se to stalo zatím jen u dětí těhle dvou kamarádek. (a u jedné je docela problém v rodině, tak si myslím, že ta agrese pramení odtamtud)
Nedovedu si představit, řešit to s cizími, zvláš´t pokud by jim to nevadilo, že to jejich dítě dělá.
ty kamarádky samozřejmě reagují tak, že se to nedělá a když vidí, že jejich dítě se chystá k dalšímu útoku, tak se ho snaží zadržet, ale jen jsem tak přemýšlala, nad těma poznámkama kamarádky.

Mě totiž taky příde víc logické dítě bránit s tím, že to až tak normální neni. Než dělat, že to je běžné a že se tím to moje dítě jakoby zocelí.

Zajímalo mě, jestli je ode mě divný, třeba Tondu od takových dětí dát pryč, když vidím, že jsou agresivní.
Jestli se jakoby snažit, násilí v jeho okolí nějak eliminovat tím, že s ním odejdu, pokud mu někdo bude ubližovat a nebude chtít přestat nebo tomu nechat volný průběh "ať si zvyká na realitu" (na to mi příde ještě malej)
Ta druhá varianta se mi prostě nelíbí, tak mě zajímá, co si o tom myslíte.

Nevím, jestli to umím vysvětlit, co tím myslím.
15. črc 2009 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
petru: já tě chápu :wink: a je to fakt dilema, já bych asi něco nechala řešit Mariánnku samotnou a pokud by to přesáhlo jistou mez a děti se k ní chovali fakt hnusně, tak bych zasáhla....ono je podle mě důležitý jim nechat prostor, ale zase vzhledem k jejich věku...jako je jasný, že ve školce už budou muset být otrkaní, aby se nedali a nenechali si vše líbit, ale ta cesta k tomu otrkání by podle mě měla být postupná....
15. črc 2009 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji : no prave...na jednu stranu si rikam, ve skolce ho to ceka taky a tam uz nebudu, abych ho chranila , tak jestli by teda nemel byt otrkany, ale na druhou stranu mi pride jeste malej..
Jednak na to, aby pochopil, proc ho nekdo mlati a jednak na to, abych mu mohla rict : klidne mu to vrat

:grinning:

taky bych nektere veci rada nechala, at si to deti vyresi mezi sebou...presne jak pises.

ale tohle byl nepomer, kluk byl starsi, o dost silnejsi a byl proste fakt agresivni kvuli blbostem...
kdyby Tonda nakymu diteti bral hracku a to dite mu jednu natahlo, tak to taky beru jinak. to by mi proste az tak nevadilo.

No, nemam z toho naky trauma, jen si tu tak nad tim premyslim.
Hlavne nevim, jak dite naucit, aby si nenechalo vse libit. Jde to vubec ? nebo je to proste o povaze ditete ?
ze jedno je statecne samo od sebe a druhe poseroutka....

Tonda teda patri k poseroutkum . Teda, novych lidi a noveho prostredi se treba vubec neboji, ale proste si vse necha libit a vetsinu konfliktu resi placem.
:unamused:
15. črc 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Petru, tak Terka si nenechá nic líbit. Po mě teda není. Neubližuje, ale ublížit si nenechá. I když jí třeba někdo vezme hračku, tak se nerozbrečí, ale klidně si k tomu dítku dojde a zase si i vezme zpět (holky Moravandy z dovči dosvědčí :wink:) a jak si s ní pohraje, klidně ji půjčí. V tomhle po mě není, já jsem tak průbojná nebyla.
15. črc 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak jsem dnes sehnala ten teploměr do ucha za 349,- Kč v Lidlu - má to funkci měření teploty v uchu, na čele, stopky, měření teploty např.vody, mlíka, vzduchu... Má paměť, kdy zaznamenává nejen poslední měření, ale také jeho datum a čas. Záruka 3 roky. Za stejnou cenu tam mají i elektrický kartáček na zuby se 4-mi nástavci, nabíječkou a cestovním obalem (s načasovaným 2minutovým intervalem, kdy kartáček zpomalí a dá tak najevo, že jste si čistili zuby doporučené 2 minuty).

Jen takové typy z nákupu :wink:
15. črc 2009 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
petru, rozumím ti, teda ne že by Verča brečela, ale chápu jak to myslíš.
Tak jako Verča je v pohodě, když jí někdo strčí, nebo něco sebere, jen blbě kouká:slight_smile:) ale nebrečí ani nemlátí. Jako já nechci aby jí někdo ubližoval, ale kdyby jí nějakej chlapeček pořád mlátil a jí by to vadilo, no i kdyby jí to nevadilo , tak bych si to spíš vyřídila s chlapečkem než s maminkou. Mě se stává, že sedím na písku s Verčou, ale plno dětí 2-3 roky si tam hraje a jejich matky tam klafaj a děti si dělaj co chtěj. Matky zpozorněj až když někdo bulí. Ale věděj prd co se děje na písku. Takže třeba je tam starší chlapeček, kterej je v podstatě hodnej, jenže se k Verče chtěl tulit, no to jo, ale jako jí se to moc nelíbí, když jí takovej kolos povalí na zem. Takže sem vysvětlovala chlapečkovi, že je ještě malá. No, jako ne že by to moc zabralo teda:slight_smile:) Ale chodí tam jeden chlapeček, ježiš to je děsnej gauner, jako když ho chytne rapl, je to skoro o život, takže Verču nerada vidím v jeho blízkosti. Ale můžu jít na jiný pískoviště a bejt tam sama (což by mě vyhovovalo, ale Verče nikoli) a nebo bejt tady a hlídat situaci:slight_smile:) Tady teda maminka gaunera zasahuje, ale stylem, že mu namlátí, seřve ho a tak, ale jinak mi přijde, že mu moc nerozumí. Takže jak psala Saja, do drobností se nemíchám, ale kdyby na ní někdo letěl s hraběma, tak se zvedám a zasahuju, kdybych ty hrábě měla zlomit. zatím sem teda nemusela až tak tohle řešit, ale tvojí kamarádce bych něco řekla. Tonda je malej a proč by ho měl jako někdo bezdůvodně mlátit? Já si totiž myslím, že to se pak podepíše na povaze a bud z něj bude zakřiklej otloukánek, nebo se naopak začne moc bránit a bude z něj stejnej gauner. Ale jak je to doopravdy, to nevím:slight_smile:)) Ono totiž když víc flákne 2, nebo 3 letej chlapeček třeba ročního, tak to malej třeba neustojí, špatně spadne a může se mu taky něco stát. Stejně tak jako já nechci aby Verča někoho mlátila. Dneska sem s ní byla na písku a golfáčky měla o kus dál a nějaký dítě si je pučilo.-)) Za chvíli si toho všimla, postavila se na písku, ukázala tím směrem a prej: nenene:slight_smile:))) tak sem jí vysvětlovala, že to nevadí:slight_smile:)))) prvně sem uspěla, na podruhý moc ne:slight_smile: ale bylo to vklidu:slight_smile:
15. črc 2009 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda to jsou ale romány. Kdo to má číst :grinning:
15. črc 2009 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim : závidim, že je Terka tak průbojná. :sunglasses:
Tonda většinou taky nebrečí, když mu někdo vezme hračku, ale rozhodně si jí nevezme zpět. V tom si fakt nechá vše líbit...ořve hlavně to fyzický ubližování. Ořve to a neoplatí to. :sweat_smile:
15. črc 2009 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe : ona ta kamarádka neměla názor, že to nevadí, jí taky vadilo, že to její dítě Tondu mlátí, to zase jó....ale zároveň měla řeči, že Tonda nic nevydrží a že by si měl zvykat a né všechno ořvat... :sweat_smile:
proto jsem nad tím začla přemýšlet. Právě proto, abych nevychovala otloukánka.
Tohle je kámoška se kterou se na většině věcí neschodnu, ale známe se leta a tolerujeme se. Mě se nelíbí jak dělá spoustu věcí, ona má občas pindy na mě, ale i tak se máme rádi. Fakt se známe dost dlouho a jsme z jedné party.
No ale kdyby byla z Prahy, tak se s ní asi dobrovolně moc často nestýkám :grinning:
Vidíme se jednou za čas, tak možná proto se tolerujeme, i když máme jiné názory.

taky bych větší konflikty řešila rovnou s dítětem než v davu hledat jeho matku...
ale jak řikám, s cizíma dětma jsem zatím nějaký konflikt řešit nemusela a s cizíma matkama mám zatím spíš dobré zkušenosti...

tomo : jen se snaž ! :wink:
15. črc 2009 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Petru, my jsme právě i na té chatě dítka nechávali, aby si to vyřídily mezi sebou. Je zbytečné zasahovat. Pak, když budou třeba ve školce, nebudou mít zastání a bude to horší. Učitelky to určitě řešit nebudou.
Jsem taky moc ráda, že je průbojná a není v tomto po mě. Ale taky neubližuje - to bych zase zasáhla. Je rozdíl, když si jde vzít něco, co si vzala první a někdo jí to vzal a je rozdíl, když by ublížila. V poslední době je strašně tvrdá a taková hodně rozumná. Spadne, bouchne se - nebrečí, sama si řekíká, že chce jít spát... To trvá už víc jak týden. Prostě řekne: "nyný a š-š-š" a jde se spát. Hodně se rozkecala. Třeba teď se mě MM ptal, jestli už má umyté zoubky a ona mu řekla: "Mami umyla" - nechápu, kde na to příjde. JEstli je to tím, že s ní mluvíme normálně :sweat_smile: Normálně skládá věty, až na ni hledíme. A hlavně naši, ti absolutně nechápou.
15. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Petru - hoď nám sem Tondu na prázdniny, možná se něco přiučí :wink: :grinning:
15. črc 2009 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek