Březnovky a březňátka 2008

Tak když se k tomu nikdo neměl, tak jsem si dovolila založit nové téma a změnit i název, když už nemáme ta miminka 😉 , tak doufám, že mě neukamenujete a přesunete se sem :-N a nenecháte mě tu samotnou 😃
sheherazada
15. črc 2009
kozi ty nechápeš kde vzala skládání vět a já zas nechápu, kdo jí naučil utírat si ruce do břicha😞(( Jako to mě ničí, ona se upatlá od jogurtu a než to stihnu utřít, už se pěkně otírá do bodyčka🙂))))
kozimura
15. črc 2009
shehe, tak to je fakt super 😃 To je pak těžké 😃 Terka, když se umatlá, tak se buď umatlá komplet celá, takže už je mi fuk, jestli o sebe utře ruky, nebo jen ruce a ty si pak otře o sebe, jako když si je oprašuješ od prachu... :-N
katka_j
15. črc 2009
kozim: Terezka je děsně šikovná..že takhle už skládá věty...je téměř bez plín..je spíše jako dvouleté dítě.
Ale Kikča se taky více a více rozkecává. hezky říká čau, kočár - čár , neco jako banán atd. hlavně že já jí ro zumím 🙂

shehe: 😃
tereska
15. črc 2009
Pražandy, zoo ve středu dopol beru, ale písněte mi ještě do IP jestli je to na pevno domluvené, teď tu moc nebudu. díkes...
kozimura
15. črc 2009
Katuš, to jo. Právě proto se čím dál víc děsím toho, že jestli bude druhé dítko "normální" budu ve stresu, jestli je v pořádku :-N
sheherazada
15. črc 2009
no verča taky začínala tím, že si prášila ruce o sebe, ale ted už jen do trika, budu si muset popovídat s tchyní, kdo jí to jako naučil😞( doma to fkat teda neviděla🙂
kozimura
15. črc 2009
Tak je fakt, že teď si hodně všímají věcí okolo a je možné, že to někde viděla. Sama vidím na Terce, jak strašně rychle odkoukává to, co děláme my a taky slovíčka sbírá strašně rychle, takže u nás si musíme dávat pozor nejen na to, co děláme, ale taky co říkáme.
elis.1
15. črc 2009
Ahojky kozim, jsi tady?
kozinka
15. črc 2009
čusky ženy 🙂
Ty jo tady padají blesky jako krááááááááva.. to bude bouřka!!! x-) aspońse pročistí vzdoušek pěkně!! x-)

kozi: Super kup! x-) JInak my to máme tak stejně, však víš sama, když jí někdo vezme hračku, otočí se na patě a jde si pro ni zase zpět.. 😃 ale když si s ní pohraje klidně ji i sama donese, řekne na a odejde.. 🙂
S větama je to u nás taky tak.. 😃 je to fakt prdel x-) JO a s plínkou musím zaťukat, ale už 4. den chodí doma bez plíny a ještě se nevyčůrala nikde jinde než do nočníku! x-) Dokonce začala hlásit čůrání i venku! x-) Vždycky ztuhne podívá se na mě zařve: Mami-ko!!!!!! A-aa čččč! 😃 A já ji musím říct, že se může vyčůrat do plínečky :-N jako už bych jí ráda učila čůrat venku, ale nevím jak jí to mám vysvětlit, že jí jako budu držet a ať čůrá.. to ještě nechápe... prostě když si řekne, tak chce nočník a nebo sednout na velký záchod, tam už se taky bez problémů vyčůrá a vykaká! x-) (no doufám, že když jsem jí tady teď vychválila, tak zítra nepočůrá koberec :-N)
Dneska jsme měli lítání a malou si na dvě hoďky vzala bábrle, pak jsme si pro ni přijeli, šli na prochajdu do parku a stavěli se na pivčo, no já myslela že si z malé učúrknu, bavila tam všechny venky na terase! 😃 Měla s sebou kočárek s miminkem (teď ho musíme tahat všude s sebou, nechce skoro vůbec sedět v kočárku, šmatlá si sama před sebou tlačí kočárek a strašně pečlivě se stará o miminko.. 😃) Všem na terásce ukazovala jak minko dělá hačí (říkala: moje mimi-ko oho hačííííí 😃 😃 😃 pak ho vzala do ruky a jako že jí upadlo na zem - a hodila ten svůj protáhlý ksichtík jako že se diví a báááááááááááác.. 😃 pak si ho vzala, řekla mu moja moja poď hačí 😃 posadilo ho do kočárku a otočila se na babičku a řekla babi ahoooooooj pápá a šla.. 😃 )
dibla
15. črc 2009
Natálka si také nenechá moc věci líbít, samozřejmě se občas stané, že když jí jíné dítě praští nebo nějak ublíží. taK pak stojí a nechápavě se díva...ale nepláče, nakonec se naštve a vynadá mu... a pak si příjde postěžovat a to je pak hoůlky román, sice hatlapatilka a co druhé slovo ji rozumím,ale vždycky vyslechnu, něco povím a ona spokojeně odejde.... 😃
kozimura
15. črc 2009
ELis, ju, jsem 🙂

Kozi, tak my jsme na tom s nočníkem už úplně v poho. Jen je ten problém, že nechce čůrat venku a ani do záchodu - jen na nočník.
dibla
15. črc 2009
Kozin to je jak u nás, Natálka si vezme jakoukoliv věc kyblík nebo panenku a hlásí, "Mámo (nevím proč ne mamí,ale dobrá) bobo, utíka si pro boty, snaží se je obout, vezme si kyblík a přes ruku a zamáva s pozdravem PAPA a normoš odchází, tak z toho opravdu uchcávám... Kámoška si dělá prdel, že se ve 2 letech sebere a odejde z domů, když pořád dělá Papa 😃 😃

PA. Natuška říka jen Mámo, táto, bábo, dedo, bubo, mimo...no prostě všechno jí končí na o jen brmbrm je OK.
kozinka
15. črc 2009
dibli: jo to jsem viděla jak zebrala ten kyblíček a všem řekla pá pá a pořád odcházela.. 😃 😃 😃 x-)
kozimura
15. črc 2009
Dibli, ju, to známe - bobo, papa, otočka a v kyta 😃
dibla
15. črc 2009
jo jenže ona to děla všude na pivku, u babičky, tak ta tomu vůbec nerozumí a dneska to uděla když přijeli popeláří pro pytle s trávou, sebrala jim jeden už vysipaný pytel, řekla jim papa a normoš odešla, staří chlapy nechápali... :-N
kozimura
15. črc 2009
Dibli, je to celá mamča - držka od narození 😃
petruna
15. črc 2009
koukam, ze se ted vsechny deti nejak rozkecavaji. Tonda taky, ale samozrejme ne tak jako nektere holcicky tady.
Neter uz v tomhle veku taky skladala vety, ale to u Tondy zatim nehrozi. On slozi vetu jen ve znacich 😃

Do nedavna umel jen asi 8 slov (máma, táta, ham, pá pá, bába, houpy, hop a kupodivu krtek a tygr - samozrejme bez R) a asi tak 30 znaku a ted uz obcas zopakuje co rekneme my. A nejakou dobu ted na Frantiska vola : tatoooo....je to desne roztomily a je to prijemna zmena, ze jakoby skloni.

jo a vlastne jednou rekl Jackson 😃 😃 😃 😃

Ale holky tady uz teda kecaji o 106.

jsem zvedava na Klarku od Zuzika. Dlouho jsem je nevidela a kdyz jsem je videla naposled, tak Klarka uz taky krasne opakovala spoustu slov.
Fakt se tady zatim potvrzuje, ze holcicky mluvi driv a lip.
nebo jsem na nejakeho ukecaneho kluka zapomnela ?
dibla
15. črc 2009
Petul neboj to příjde, jen si užívej klidu, pak se mu pusa nezastaví.... 😃 😃 😃
zuzik03
15. črc 2009
petru, klarka je ted papousek, z kazde vety opakuje posledni slovo co slysi, docela prca 🙂
sheherazada
15. črc 2009
hih, takže zůstává jediná v retard klubu co se mluvení týká🙂))) Verča toho srozumitelně teda moc nenamluví, nesklonuje🙂 prostě nic🙂))
kozimura
15. črc 2009
Shehe, ono je to alespoň k něčemu dobré. Mi už někdy Terka leze na nervy, když pořád slyším: Mamí?! Já na to Co je? odpověď Táta a zase Mamí?! (Dokuď se nezeptám, co se děje, opakuje to pořád dokola a naléhavěji) babi, Mami?! Auto, Mami?! Hau, Mami?! ČÍ tam mam (jako, že je počůraná)... A to je celý den, od rána, co otevře oko až do večera, než ho zavře.
sheherazada
15. črc 2009
hihi, to máte teda veselo, to abych si nakoupila prášky na bolení hlavy až to propukne u Verči🙂))) Ale ona sice nemluví, ale chce abych mluvila já🙂))letí letadlo, ukáže na něj, řekne eee a otravuje a je vzteklejší dokud neřeknu, že letí letadlo a takhle je to skoro se vším🙂
petruna
15. črc 2009
dibla : me nevadi, ze toho jeste moc nenakeca...jak pise kozim, ma to svoje vyhody... 😃 ....mam neter a synovce (5 let) a dovedu ocenit, kdyz deti mlci 😃 😃 😃

ale ty zacatky mi pridou desne roztomily...na ty se tesim, ale nijak to nehrotim...

ja s nim hodne mluvim, diky te znakovce a fakt si hodne pokecame, tim jak uz umi hodne znaku a to mi staci...Krasne mu s Frantiskem rozumime a jak pise Shehe, nekdy mu cely den na neco prikyvujeme....a opakujeme ty slova, ktery on ukaze.

u nas je to cely den o : ano, je tam kyticka, ano pejsek, letadlo, kravicka atd atd....
az me nekdy boli pusa....je to nespravedlivy, ze Tonda jen ukaze znak a ja oddřu to mluveni 😃

uf, taky je u vas takove vedro ? ja jsem uplne mokra... :-p :-p :-p
sheherazada
15. črc 2009
petru, tak tak🙂)) já ještě dost často říkám, nelži🙂)) Ona totiž někdy na psa dělá čiči🙂)) neumí udělat mňau, tak učím, že kočička je čiči🙂)) to jí jde výborně. Jo a dneska stála a kadila do plíny a říkala čííí🙂) tak nevím, jestli mi to nezačíná hlásit.-)))) Jen se trošku sekla no.-)))
taky tu máme vedro, mám okno dokořán, sice mám už byt plnej můr a podobný havěti🙂) ale co:-) Zítra se vetřu k ségře na zahradu a děti tam budou mít bazének snad:-)
petruna
15. črc 2009
sheh : my máme síťku, heč 😃

Tonda už umí říct EE, ale že by to použil jako nahlášení toho, že čůrá nebo kaká, ani omylem 😃
jen to po mě umí zopakovat, když ho přebaluju. no, na nočník ho ještě neučím, tak co bych chtěla 😎
A na táboře po Františkovi zopakoval "máma EE", když jsem byla na latríně 😃 ...ale to jsou takové věty k ničemu...je to zatím hlavně o tom opakování. Sám od sebe mluvené věty ještě nedělá, což mi neva.
kozinka
16. črc 2009
čus ženy 🙂

Nebojte v pěti letech nepoznáte kdo mluvil dřív.. 😃 všechny budou úplně stejně ukecaní a drzí 😃 😃 😃

Jak je u vás??? Tady je dusno jako bláááázen, vůbec nejde poznat, že v noci pršelo!!!!!! (ale to byla buřina jako prase, jsme byli s Jarkem kouřit na balkóně a úplně jsem si to užila, fakt padaly blesky a hřmělo úúúúúúžasně! x-) ) Jinak je tu pod mrakem, ale stupňů hoooooodně! :-p
kozinka
16. črc 2009
shehe: taky říkáme na kočičku čičí 😃 :-x Malá říká totiž místo mňau, mňam.. :-N 😃 Tak je lepší čičí 😃
hvezdickaaad
16. črc 2009
kozin: uzila bourku? =-) Ja se bojim :-N Sice vcera jsme taky koukali na blesky. A my jsme na kopecku, tak mame nadherny rozhled 😉
sheherazada
16. črc 2009
holky chci se zeptat, dáváte normálně dětem třeba čokoládovej tvaroh? Verča ho má tak jednou tejdně. Jako já nedávám třeba sušenky nebo tak, ale ten tvaroh mi přijde v pohodě, ale kámoška že ho bude dávat až od dvou let, mi přijde že to moc řeší ne?
katka_j
16. črc 2009
shehe: já dávám malé všechno, sušenky,různé druhy tvarohů - já to fakt nejak s jídlem neřeším

Začni psát odpověď...

Odešli