• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
kozi ty nechápeš kde vzala skládání vět a já zas nechápu, kdo jí naučil utírat si ruce do břicha:frowning2:(( Jako to mě ničí, ona se upatlá od jogurtu a než to stihnu utřít, už se pěkně otírá do bodyčka:slight_smile:))))
15. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe, tak to je fakt super :grinning: To je pak těžké :grinning: Terka, když se umatlá, tak se buď umatlá komplet celá, takže už je mi fuk, jestli o sebe utře ruky, nebo jen ruce a ty si pak otře o sebe, jako když si je oprašuješ od prachu... :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: Terezka je děsně šikovná..že takhle už skládá věty...je téměř bez plín..je spíše jako dvouleté dítě.
Ale Kikča se taky více a více rozkecává. hezky říká čau, kočár - čár , neco jako banán atd. hlavně že já jí ro zumím :slight_smile:

shehe: :grinning:
15. črc 2009 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pražandy, zoo ve středu dopol beru, ale písněte mi ještě do IP jestli je to na pevno domluvené, teď tu moc nebudu. díkes...
15. črc 2009 ve 20:46  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katuš, to jo. Právě proto se čím dál víc děsím toho, že jestli bude druhé dítko "normální" budu ve stresu, jestli je v pořádku :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no verča taky začínala tím, že si prášila ruce o sebe, ale ted už jen do trika, budu si muset popovídat s tchyní, kdo jí to jako naučil:frowning2:( doma to fkat teda neviděla:slight_smile:
15. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je fakt, že teď si hodně všímají věcí okolo a je možné, že to někde viděla. Sama vidím na Terce, jak strašně rychle odkoukává to, co děláme my a taky slovíčka sbírá strašně rychle, takže u nás si musíme dávat pozor nejen na to, co děláme, ale taky co říkáme.
15. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kozim, jsi tady?
15. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
čusky ženy :slight_smile:
Ty jo tady padají blesky jako krááááááááva.. to bude bouřka!!! :dizzy_face: aspońse pročistí vzdoušek pěkně!! :dizzy_face:

kozi: Super kup! :dizzy_face: JInak my to máme tak stejně, však víš sama, když jí někdo vezme hračku, otočí se na patě a jde si pro ni zase zpět.. :grinning: ale když si s ní pohraje klidně ji i sama donese, řekne na a odejde.. :slight_smile:
S větama je to u nás taky tak.. :grinning: je to fakt prdel :dizzy_face: JO a s plínkou musím zaťukat, ale už 4. den chodí doma bez plíny a ještě se nevyčůrala nikde jinde než do nočníku! :dizzy_face: Dokonce začala hlásit čůrání i venku! :dizzy_face: Vždycky ztuhne podívá se na mě zařve: Mami-ko!!!!!! A-aa čččč! :grinning: A já ji musím říct, že se může vyčůrat do plínečky :sweat_smile: jako už bych jí ráda učila čůrat venku, ale nevím jak jí to mám vysvětlit, že jí jako budu držet a ať čůrá.. to ještě nechápe... prostě když si řekne, tak chce nočník a nebo sednout na velký záchod, tam už se taky bez problémů vyčůrá a vykaká! :dizzy_face: (no doufám, že když jsem jí tady teď vychválila, tak zítra nepočůrá koberec :sweat_smile:)
Dneska jsme měli lítání a malou si na dvě hoďky vzala bábrle, pak jsme si pro ni přijeli, šli na prochajdu do parku a stavěli se na pivčo, no já myslela že si z malé učúrknu, bavila tam všechny venky na terase! :grinning: Měla s sebou kočárek s miminkem (teď ho musíme tahat všude s sebou, nechce skoro vůbec sedět v kočárku, šmatlá si sama před sebou tlačí kočárek a strašně pečlivě se stará o miminko.. :grinning:) Všem na terásce ukazovala jak minko dělá hačí (říkala: moje mimi-ko oho hačííííí :grinning: :grinning: :grinning: pak ho vzala do ruky a jako že jí upadlo na zem - a hodila ten svůj protáhlý ksichtík jako že se diví a báááááááááááác.. :grinning: pak si ho vzala, řekla mu moja moja poď hačí :grinning: posadilo ho do kočárku a otočila se na babičku a řekla babi ahoooooooj pápá a šla.. :grinning: )
15. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natálka si také nenechá moc věci líbít, samozřejmě se občas stané, že když jí jíné dítě praští nebo nějak ublíží. taK pak stojí a nechápavě se díva...ale nepláče, nakonec se naštve a vynadá mu... a pak si příjde postěžovat a to je pak hoůlky román, sice hatlapatilka a co druhé slovo ji rozumím,ale vždycky vyslechnu, něco povím a ona spokojeně odejde.... :grinning:
15. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ELis, ju, jsem :slight_smile:

Kozi, tak my jsme na tom s nočníkem už úplně v poho. Jen je ten problém, že nechce čůrat venku a ani do záchodu - jen na nočník.
15. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozin to je jak u nás, Natálka si vezme jakoukoliv věc kyblík nebo panenku a hlásí, "Mámo (nevím proč ne mamí,ale dobrá) bobo, utíka si pro boty, snaží se je obout, vezme si kyblík a přes ruku a zamáva s pozdravem PAPA a normoš odchází, tak z toho opravdu uchcávám... Kámoška si dělá prdel, že se ve 2 letech sebere a odejde z domů, když pořád dělá Papa :grinning: :grinning:

PA. Natuška říka jen Mámo, táto, bábo, dedo, bubo, mimo...no prostě všechno jí končí na o jen brmbrm je OK.
15. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dibli: jo to jsem viděla jak zebrala ten kyblíček a všem řekla pá pá a pořád odcházela.. :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dibli, ju, to známe - bobo, papa, otočka a v kyta :grinning:
15. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jenže ona to děla všude na pivku, u babičky, tak ta tomu vůbec nerozumí a dneska to uděla když přijeli popeláří pro pytle s trávou, sebrala jim jeden už vysipaný pytel, řekla jim papa a normoš odešla, staří chlapy nechápali... :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dibli, je to celá mamča - držka od narození :grinning:
15. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, ze se ted vsechny deti nejak rozkecavaji. Tonda taky, ale samozrejme ne tak jako nektere holcicky tady.
Neter uz v tomhle veku taky skladala vety, ale to u Tondy zatim nehrozi. On slozi vetu jen ve znacich :grinning:

Do nedavna umel jen asi 8 slov (máma, táta, ham, pá pá, bába, houpy, hop a kupodivu krtek a tygr - samozrejme bez R) a asi tak 30 znaku a ted uz obcas zopakuje co rekneme my. A nejakou dobu ted na Frantiska vola : tatoooo....je to desne roztomily a je to prijemna zmena, ze jakoby skloni.

jo a vlastne jednou rekl Jackson :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Ale holky tady uz teda kecaji o 106.

jsem zvedava na Klarku od Zuzika. Dlouho jsem je nevidela a kdyz jsem je videla naposled, tak Klarka uz taky krasne opakovala spoustu slov.
Fakt se tady zatim potvrzuje, ze holcicky mluvi driv a lip.
nebo jsem na nejakeho ukecaneho kluka zapomnela ?
15. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul neboj to příjde, jen si užívej klidu, pak se mu pusa nezastaví.... :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru, klarka je ted papousek, z kazde vety opakuje posledni slovo co slysi, docela prca :slight_smile:
15. črc 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hih, takže zůstává jediná v retard klubu co se mluvení týká:slight_smile:))) Verča toho srozumitelně teda moc nenamluví, nesklonuje:slight_smile: prostě nic:slight_smile:))
15. črc 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe, ono je to alespoň k něčemu dobré. Mi už někdy Terka leze na nervy, když pořád slyším: Mamí?! Já na to Co je? odpověď Táta a zase Mamí?! (Dokuď se nezeptám, co se děje, opakuje to pořád dokola a naléhavěji) babi, Mami?! Auto, Mami?! Hau, Mami?! ČÍ tam mam (jako, že je počůraná)... A to je celý den, od rána, co otevře oko až do večera, než ho zavře.
15. črc 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, to máte teda veselo, to abych si nakoupila prášky na bolení hlavy až to propukne u Verči:slight_smile:))) Ale ona sice nemluví, ale chce abych mluvila já:slight_smile:))letí letadlo, ukáže na něj, řekne eee a otravuje a je vzteklejší dokud neřeknu, že letí letadlo a takhle je to skoro se vším:slight_smile:
15. črc 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dibla : me nevadi, ze toho jeste moc nenakeca...jak pise kozim, ma to svoje vyhody... :grinning: ....mam neter a synovce (5 let) a dovedu ocenit, kdyz deti mlci :grinning: :grinning: :grinning:

ale ty zacatky mi pridou desne roztomily...na ty se tesim, ale nijak to nehrotim...

ja s nim hodne mluvim, diky te znakovce a fakt si hodne pokecame, tim jak uz umi hodne znaku a to mi staci...Krasne mu s Frantiskem rozumime a jak pise Shehe, nekdy mu cely den na neco prikyvujeme....a opakujeme ty slova, ktery on ukaze.

u nas je to cely den o : ano, je tam kyticka, ano pejsek, letadlo, kravicka atd atd....
az me nekdy boli pusa....je to nespravedlivy, ze Tonda jen ukaze znak a ja oddřu to mluveni :grinning:

uf, taky je u vas takove vedro ? ja jsem uplne mokra... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru, tak tak:slight_smile:)) já ještě dost často říkám, nelži:slight_smile:)) Ona totiž někdy na psa dělá čiči:slight_smile:)) neumí udělat mňau, tak učím, že kočička je čiči:slight_smile:)) to jí jde výborně. Jo a dneska stála a kadila do plíny a říkala čííí:slight_smile:) tak nevím, jestli mi to nezačíná hlásit.-)))) Jen se trošku sekla no.-)))
taky tu máme vedro, mám okno dokořán, sice mám už byt plnej můr a podobný havěti:slight_smile:) ale co:slight_smile: Zítra se vetřu k ségře na zahradu a děti tam budou mít bazének snad:slight_smile:
15. črc 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sheh : my máme síťku, heč :grinning:

Tonda už umí říct EE, ale že by to použil jako nahlášení toho, že čůrá nebo kaká, ani omylem :grinning:
jen to po mě umí zopakovat, když ho přebaluju. no, na nočník ho ještě neučím, tak co bych chtěla :sunglasses:
A na táboře po Františkovi zopakoval "máma EE", když jsem byla na latríně :grinning: ...ale to jsou takové věty k ničemu...je to zatím hlavně o tom opakování. Sám od sebe mluvené věty ještě nedělá, což mi neva.
15. črc 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus ženy :slight_smile:

Nebojte v pěti letech nepoznáte kdo mluvil dřív.. :grinning: všechny budou úplně stejně ukecaní a drzí :grinning: :grinning: :grinning:

Jak je u vás??? Tady je dusno jako bláááázen, vůbec nejde poznat, že v noci pršelo!!!!!! (ale to byla buřina jako prase, jsme byli s Jarkem kouřit na balkóně a úplně jsem si to užila, fakt padaly blesky a hřmělo úúúúúúžasně! :dizzy_face: ) Jinak je tu pod mrakem, ale stupňů hoooooodně! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: taky říkáme na kočičku čičí :grinning: :zipper_mouth: Malá říká totiž místo mňau, mňam.. :sweat_smile: :grinning: Tak je lepší čičí :grinning:
16. črc 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: uzila bourku? :confused: Ja se bojim :sweat_smile: Sice vcera jsme taky koukali na blesky. A my jsme na kopecku, tak mame nadherny rozhled :wink:
16. črc 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky chci se zeptat, dáváte normálně dětem třeba čokoládovej tvaroh? Verča ho má tak jednou tejdně. Jako já nedávám třeba sušenky nebo tak, ale ten tvaroh mi přijde v pohodě, ale kámoška že ho bude dávat až od dvou let, mi přijde že to moc řeší ne?
16. črc 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: já dávám malé všechno, sušenky,různé druhy tvarohů - já to fakt nejak s jídlem neřeším
16. črc 2009 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek