Březnovky a březňátka 2008

Tak když se k tomu nikdo neměl, tak jsem si dovolila založit nové téma a změnit i název, když už nemáme ta miminka 😉 , tak doufám, že mě neukamenujete a přesunete se sem :-N a nenecháte mě tu samotnou 😃
katka_j
16. črc 2009
akorát teď mi nic nechce jíst. má rýmu a kašel,tak snad je to jen tím a nebo tím vedrem. Jsem z toho na nervy, nejsem zvyklá,že mi nejí oběd.
co vaše děti jí ted normálně v těch vedrech?
kozimura
16. črc 2009
Shehe, dávám normoš čokoládový Termix, jahodový apod. Jako Terka mi sladké nejí - nejí nanuky, čokoládu, zmrzlinu - nechce to ani zkusit a mě to teda neštve, ale zas až tak to neřeším. Jako jogurty, tvarohy a Termixy jí se všemi příchutěmi.
hvezdickaaad
16. črc 2009
shehe: nedavam. Sice to tak neresim,ale nechci ji cpat tucnyma vecma. Ona totiz dost ji a "ujizdi" na piskotky (se snazim ji nedavat), ale u babi dostava. TAk ji spis davam jogurty od activie nebo dobrou mamu nebo tak a ted hodne papa ovoce . A cim je kyselejsi, tim lepsi. Miluje rybiz. A v nedeli jsme si koupili svestky. Ja jsem zkusila a pekne kysele. A MM ji dal, tak jsem ho okrikla a Bett se oblizovala a chtela jeste. Tak pul sacku snedla 😃 Jahody nema rada. Je plive....Normalne i rajcata zacla jist, coz mi pokazde plivala vsechno co jen slo citit rajcatama. Tak ted na veceri si klido da.
hvezdickaaad
16. črc 2009
kac: normalne ji. My totiz z jidlem nemame problemy. POrad HAM HAM. Musim ji fakt brzdit a vybirat mene tucne jidla a pamlsky. Prootze jinak bych ji uz neunesla. Samozrejme, taky dostane neco,ale jen vyjimecne.
kozinka
16. črc 2009
shehe: taky to neřeším, dávám jí taky různé příchutě.. 🙂 i když čoko se teď docela vyhýbám, ne že bych nechtěla jí ho dát, ale měla problém s tvrdší stolicí a z čoko zatvrdává... ale jinak se ničemu nevyhýbáme, sušenky jí na kvanta.. 😃 to je snad jediné co mi ted poslední dobou jí,

hvězdi: u nás doma taky jede ovoce ve velkém, švestky miluje, třešně, meloun, broskve.. 🙂 to jo..🙂

Jo a holky našla jsem dva zuby!!!!!! x-)
katka_j
16. črc 2009
hvězdi: my taky nemáme problémy s jídlem,,u nás je Ham pořád...ale ted mi tři dny odmítá jíst obědy - tak nevím zda je to tím nachlazením nebo čím. vypije jen mlíko, ovoce, sušenky, přesnídávku, jogurt ale ten obed nejak nééé.
zuzik03
16. črc 2009
shehe, taky dávám tvaroh s různýma příchutěma, čokoládový teda zrovna ne, protože jí nechutná, ale ostatní jo, výborné chuťově jsou Milko tvarohy.

katko, u nás s jídlem ve vedrech taky žádný problém, nejí jen, když jí lezou zuby a to klidně týden, každý den dá max 10 lžiček čehokoliv, ale pak se zas rozjede a dožene to 😉
kozinka
16. črc 2009
kači: mě taky odmítá jíst obědy už asi 2-3 týdny, je to fakt tím teplem, nechce jíst, jsem se na to ptala i dr. a říkala, že je to normální, že dát místo oběda zeleninku
A nebo to může být i zubama podle toho co píšeš, tak mlíko je tekuté, sušenky, se rozpouštějí, jogurt je takutý a přesnídávka taky 😉
katka_j
16. črc 2009
kozinka: mám z toho nervy, protože mi vždy jedla i když bylo teplo...ale vím podle sebe,že taky nemám chut na jídlo a když jsem nemocná tak taky ne. tak snad je to jen přechodně..já jí právě dávám ovoce,hodně aspon čaj, sušenky a prostě zkouším at aspon neco jí, si říkámkdyby mela hlad, tak sní co je,že.
katka_j
16. črc 2009
zuzik:milko tvaroh je bomba 🙂
kozimura
16. črc 2009
zuzi, taky dávám Milko. Ty chutnají i mně 🙂 Výborný je jahodový s kousky jahod - taková ta větší vanička

Ju a holky, možná je to nechutné, ale Terka se po týdnu konečně vy.rala sama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od soboty kadila jen s čípkem nebo olejem a se řevem. V sobotu totiž zatvrdla a od té doby měla strach vykadit se. Včera jsem zkusila poslední možnost - mošt. Nastrouhala jsem jabka, vymačkala šťávu a dala jí ji vypít - ta šílela, jak jí to chutnala a dnes se konečně vykadila 🙂 sama a bez kraválu.

Večer jsme zažili šílený hysterák - asi měla noční děsy - normálně hysterák, nenechala se položit, držela se mě tak, že mě skoro škrtila, pořád řvala Nyný a ukazovala na pokojíček, když jsem se jí zeptala, jestli chce jít spinkat, tak kývala, že jo a když jsme ji odnesli do pojíku, tak řev. Musela jsem si s ní hodinu povídat a až pak normoš usla. No děs.
zuzik03
16. črc 2009
vidim, ze s Milko tvarohem tu mame podobne chute, taky ji uziram 😉

u nas je momentalne s pokojikem hrozny problem se spanim - usina u nas v posteli, pak ji prenesem, v noci se vzbudi a rve dokud si ji zase nenasackujem do postele :-| v postylce byt odmita, usne maximalne na perine na zemi ale trva to mnohem dyl nez u nas v posteli. za tyden jedu na 4 dny pryc, tak trochu doufam, ze se to za tu dobu co tu nebudu, srovna a nauci se spat zase u sebe. jinak premyslim o tom, ze uz koupime normalni dvoupatrovou postel a bude spat v ni a budu ji uspavat tam a kdyz bude rvat, tak pujdu ja k ni a ne ona k nam.
katka_j
16. črc 2009
kozim: malá má taky občas hysteráky, nevím čím to je, nebo co se jím honí zrovna hlavičkou.
zuzik: asi se jí lépe spí na posteli 🙂,,,však uvidíš,kdyžtak to vyřešíte postelí, tím líp ne.

mi malá spí prozatím hezky v postýlce, jen ted jak má tu rýmu a kašel tak je to v noci horší a než abych vstávala 10x za noc tak jsem si jí vzala mezi nás a byl klid.
sajahonzik
16. črc 2009
Jéé, tak u nás ještě nikdy milko tvaroh nebyl - ani pro nás, tak ho hezky zkusím 😉 🙂 , ať jsme taky IN 😃 maji te´d šíleně miluje ty ovocný activie, ale třeba přesnídávku mi vůbec nechce |-|

Já mám od rána šílenou rýmu a bolí mě hlava....a vedro je tu až k padnutí.....bych nejraději byla někde u koupálku ve stínu a válela se, no nesplnitelný sen 😃
kozimura
16. črc 2009
Zuzi, tak Terka naštěstí u sebe usíná v pohodě. U nás v posteli usínala jen u prsa jako miminko, takže u nás nechce být a i večer řve nyný a ukazuje na pokojíček. Je to ale asi fakt o tom, že je zvyklá od mimíska na své. Mě totiž měli naši naučenou na postel a byla jsem tam pak nasáčkovaná dlouho a v pokojíku jsem se sama bála. Nebylo to ale třeba proto, že by mě v posteli uspávali, jenže jsme kdysi bydleli v baráčku 2+1 a byla jsem tak do 8mi let s našima v jedné místnosti a nebyla jsem zvyklá sama.

Katuš, nevím, četla jsem tady, že v tomto věku můžou mít tzv."noční děsy" Můžou prožívat den, jsou to přece jen akční cácorky. Ale ty hysteráky v noci, to je fakt síla. V tu chvíli jsem sama mimo, tak si sama nemůžu srovnat v hlavě, co se děje...

Saji, Terka měla taky období, kdy mi nechtěla přesnídávku, ale ani se jí nedivím, taky by mi to pořád nechutnalo 🙂 Nejvíc má ráda tvarohovou activii - ta je vynikající - takové věci jsem zkusila až s ní. Activii jogurt jsem jedla i předtím, ale ten tvarohový ne. Teď ho baští všichni krom mě. Mi to nějak nedá jí to užírat :-N
Ta rýma je asi z toho vedra, co? Terka byla ráno nachraplaná a MM i moje mamča měli rýmu. Dneska snad konečně napustíme bazén - jak já Terince ten její minibazének závidím. Včera v něm byla od 10ti až do večera (samozřejmě s přestávkama).
katka_j
16. črc 2009
kozim: no prý děti mývají tento hysterák i z toho všeho co prožijí přes den. mi to malá taky občas udělá a i kámoška říkala,že jí to malá dělává a že taky neví co s ní nechce na ruky,řve. já nechávám malou vyřvat na posteli a pak je to o.k.

ten bazének vám taky závidím, brala bych to hned 😉
katka_j
16. črc 2009
dnes jsem byla s MM a s malou v parku a malá tam furt plakala a chtela na ruce- to u ní teda neznám a tak jsme šli k baráku tam to bylo lepší ale pak zase začala plakat. mela teplotu,tak už ted spi.
no a MM taky ted usnul na sedačce a já jdu žehlit :-p
petruna
16. črc 2009
katka : rekla bych ze to muze byt tim kaslem. Tonda mel ted kasel tyden a taky mi skoro nejedl, coz je u nej taky divny.
Tak at je Kiky brzo OK.

holky Tonda ted behem kratke doby asi hrozne vyrostl. Byla jsem dnes u kamaradky, u ktere jsem byla asi pred mesicem a nasi kluci byli skoro stejne velky, i kdyz jsou mezi nima asi 4 mesice....ale dnes byl Tonda vyrazne vyssi. Tak jsme ho zmerili a ma o 3 cm vic....
Doma mi to vubec nepride, ale tohle byl uplne sok, jak byl proti Jenikovi vysokej.
A taky je ted desne hubenej....jako fakt zizala :-N , kdyz si vezmu, jakej byl kdyz se narodil a jak ji....

no asi ma geny po Frantiskovi.
petruna
16. črc 2009
dneska je Tonda od rana uknouranej a protivnej....snad to bude jen tim vedrem, ale je fakt na pest.....
sheherazada
16. črc 2009
petru já taky chtěla sítku, ale manže řekl, že je to blbost, no tak nám tady sem tam chcípne můra🙂))
zuzi, no ten čokoládovej tvaroh je milko:-)))
jinak mě zas Verče skoro nejí ovoce a zeleninu za syrova😞 obědy joo, ty jako může a tvarohy taky, ale ovoce to jako nee. Piškoty může, ale moc je nedávám🙂)
petru mě zas Verča poslední dobou přijde že neroste, ale za to má kvalitní panděro:-)))
kozimura
16. črc 2009
Petru, u nás bylo to kňourání po odpoledním spánku - Terka mi jen visela na krku a řvala. Nic jí nebolelo. Myslím, že už taky mají dost toho vedra 😕

No nic, jdu na zahradu a pak žehlit a chystat na zítřejší výlet - jedeme do Zoo Lešná 🙂
lenkabu
16. črc 2009
petru:kolik Tonda měří.............já jsem zvědavá kolik bude mít Vanda,hrozně vyrostla......na roce 78 cm ale je mnohem větší. kamarádky holčička má 82,5 a Vanda je větší :-N když mi usne v kočáru tak ho úplně celej zaplní,na dýlku už je tak tak
petruna
16. črc 2009
leni : no změřeno jen tak ledabyle : 83 cm
v roce u dr. měl 80
petruna
16. črc 2009
Tondovi z golfek čouhaj dost nohy, kdyz tam leží...ale to myslím, že každymu diteti...
lenkabu
16. črc 2009
petru:já mám jané carrera to jsou bytelný a velký golfky,ona je zaplní i na šířku :-N jsem si říkala že nevim jak ji tam narvu v zimě
hvezdickaaad
16. črc 2009
ja jeste pouzivam sportak Roan. Mam pocit, ze Bett je v nem pohodlnejsi a fakt ujedu vsude i po kamenech, kterych mame pred barakem habadej a s golfacem proste nevyjedu. A ten BEtt na delku ma tak akorat. A golfky taky v celku v pohode. JSem taky zvedava kolik bude merit a vazit :-N
kozimura
16. črc 2009
Petru, tak Terka už taky nepatří mezi nejmenší březňátka. Sporťák mám dlouhý 81cm a už přes něj dost čouhá a to měla v roce 70cm. Ona má šílené skoky ve výšce, s váhou už to tak horké není :-N
kacamar
16. črc 2009
petru, tondak ma stejny miry jako vikous. presne - v roce 80cm a ted 83cm 🙂 a taky hrozne rychle vyrostla snad behem mesice - najednou ji jsou gatata kratky a vyrostla snad ze dne na den i z backor - uz mame treti velikost :-N
lenkabu
16. črc 2009
kac taky pojeden teď třetí boty,se prodraží dcérka 😃
lenkabu
16. črc 2009
jakou velikost má viki?