• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Leni: presne....Taky jsem pak jasne rekla, ze ma donest kytku, ze by me to i potesilo.... :sunglasses: No ale co...Zase je hodny... :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: Az na nektere detaily si nemam na co stezovat... :wink:
18. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: jj, to taky znám :grinning: někdy prostě MM nepřijímá :grinning:

MM stále uspává Maji - sedí u její postýlky a pracuje s noťasem.....já tu mám Domču, ten už spinká....tak hezký večer s MM asi nebude, tak si jdu dát aspoň melouna :grinning:
18. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji dekuju za gratulaci ( a vsem ostatnim taky)

budu si k tobe chodit pro radu jak zvladat deti s malym vekovym rozdilem, ale hadam, ze tobe rozdil 25 mesicu musi pripadad jako brnkacka oproti vasim 14ti, co? :slight_smile:)

Jinak cetla jsem jak mela Maji karambol..nam tlamicka krvacela taky pred par dny, litala po obivaku, ujela ji noha u stolku na televizi (a to mame nastesti masivni a bez rohu, vsechno do oblouku ale padla tlamou primo na to a me se delalo strachy blbe, bala jsem se, ze si vyrazila zuby, protoze ji taky dost tekla krev, nakonec po asi pul hodine me nechala kouknout a bylo to zevnitr ret..uf, ale jak ty, taky jsem pak trnula pri kazdem pohybu :slight_smile:

nase dite je stejne urazarka, hlavne doma, venku se ji chodit moc nechce, teda bude, ale jen za ruku, a sama se pusti jen,kdyz je to uplne rovny teren a neni tam moc lidi, ale doma je jak splasena a snazi se rozebehnout a pak zakopava a hazi tlamy :confounded:
18. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: A MAji sama neusne? Nastesti jsem Bett naucila, ze vypije sunar a jde nynat. A usne hned ja ji dam do postylky. Sice nekdy ma sve vrtochy,ze tam skace, ale uz ka zadne reklamace neberu. Pri nejhorsim tam jde MM to resit :sunglasses:

Dnes Bett dostala krasnou zelenkavou letni soupravicku a je tam zelvicka s napisem BETTY :grinning: :grinning: :grinning:
18. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tak Terinka nám spí skoro v kuse od 17ti hodin. V 19 jsme ji museli vzbudit, okoupat, nakrmit a celou dobu fňukala Nyný. Tak ve 20 už zase chrněla. Bobiška mi ráno pobantovali, pak zase odpo a tak odpadla.

CAIRO: OBROVSKÁ GRATULACE a ať si ty i prcek v pořádku a v dubnu se budeme těšit na rozšíření "březňátkových" sourozenců :wink:
18. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozi dekuju :slight_smile: ja hadam, ze to bude stejne breznatko, P. mela byt taky zacatkem mesice a nakonec byla o 4 dny driv :slight_smile: takze urcite budeme 27.3 :slight_smile:) a budeme porad breznatka
18. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo: malý věkový rozdíl 25 měs. :grinning: ty mě bavíš :grinning: Mně to u nás přijde jako kdyby to tak bylo odjakživa a fakt chválím, tak u vás bude taky dobře :dizzy_face: Jako neříkám, že občas neřvou obě děti naráz - i to se stane, ale jinak je to strašně krásný..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: maji miluje Domíska od začátku a jak Domi víc a víc vnímá, tak furt hledá ségru a úplně mu úpo ní lační očička - fakt nádhera... :dizzy_face:
Jinak Maji má vylezlý dolní jedničky tak z půlky a horní jedničky jen prořízlý, tak jsem se o zuby ani moc nebála :sweat_smile: , že by si je vyrazila, proto mi to přišlo i divný, že krvácí.....ale Fifi má zubů plnou pusu, to měla štěstí, že o ně nepřišla...

hvězdi: ona usínala sama, ale od té reakce na očko to není to co bývalo :frowning2: - celé se to prostě rozhodilo, právě že začala vyžadovat, aby u ní někdo byl....takže u ní MM pracuje na noťasu :wink: a občas vyžaduje, aby jí držel za ruku, se mnou chce řádit a vykládat, takže maminka na usínání není, takže je to "práce" MM...po obědě usíná v poho sama (nic jiného jí nezbývá), ale večer občas řve a dneska po tom pádu řvala, takže MM k ní šel (potřeboval vyřídit nějaké meily :sweat_smile: a taky je docela měkkoň, nejraději y jí furt nosil a rozmazloval, občas ho musím fakt krotit! Prostě jeho holčička, no)....
18. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji prostě spáč není, no :frowning2: ....ona vstává nejpozději v osm ráno (později nikdy), po obědě spí max. 2 hodiny, koupeme cca o půl osmé a jde spát a někdy vykládá ještě po deváté večer, prostě se jí spát nechce...jako že by lehla a spala, to se dlouho nestalo :frowning2:, přemýšlím, zda se to někdy vůbec stalo :sweat_smile: ...a při tom řádí přes den jako urvaná ze řetězu, chvíli se nezastaví - nevím, kde tu energii bere.....
18. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vanda spí hodně podobně..........2 hodiny po obědě ani ne,spíš jedna a půl, v noci cca 20-6,dnes třeba budíček ve 4:30,naštěstí vstal MM :sweat_smile:
18. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji vsak ja vedela, ze te tim pobavim :slight_smile:)) mala ma porad tech 16 zubu venku a ted se ji akorat prorezava jedna z tech poslednich 4 stolicek a to je teda maso, ta uz nas zlobi mesice a teprve konecne leze zkrz..ale mala zvejka a slinta jako bernardyn...

Je super, ze Maji je takova hodna velka segra, alespon je jeste ve veku, kdy deti na toho mladsiho sourozence nezarli, pry nejhorsi je ten vek okolo 2 let,ze to deti zarli..takze si asi uzijeme..ale zase si rikam, kdyz si clovek da pozor aby spravne rozdelil tu pozornost tak se to snad da... co spanek, ja ti DOmi spinka?
18. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo: Domi docela spí (pouze konstatování :sweat_smile: ťuk ťuk ťuk), nakojím ho než jdeme spát (cca v 11), pak se budí cca ve tři, v 6 a to už nechce spát v postýlce a putuje k nám do postele :rolling_eyes: , to ho ještě dlouhatánsky přesvědčuju, aby ještě usnul a většinou usne, ale poté se vzbudí Maji :grinning: takže já mám smůlu :wink:...a občas má blbou noc i Maji a budí se s brekem, ale to se snaží vstávat k ní MM.....občas stačí udělat takové to "šššš" a zase usne.....

Dneska se MM Mariánnky ptal, co by jako řekla na malou ségru? Zda by chtěla?..přesvědčoval jí, jak yb to bylo krásný :pensive: Mě z něj picne :grinning: :grinning: :grinning:

cairo: a co by sis přála víc - holku nebo kluka?
18. črc 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: 2 hod, po obědě je max. - i když jednou se zapomněla a spala 2,5 hod. :confused: , sem se na ní chodila koukat, zda žije....
Je moc fajn, když se Domi trefí spánkem s poběd. spánkem Maji, zatím to docela vychází (né každej den, ale někdy jo) :dizzy_face: Kéž by jim to vydrželo.....
18. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo: nepsala si náhodou, že brácha čekali na březen mimi? jak to dopadlo? Co mají? Já doufám, že sem to nepomotala s někým jiným....
18. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo to si ty březny pěkně v rodině střídáte :grinning:
18. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji ja bych radeji zase holcicku, ale i kluka beru, si rikam, ze mam uz zkusenost, obleceni, jmeno bych taky mela vybrany..ale je nam to fuk, hlavne at je to zdravy :slight_smile: kdyz to pujde zase si to asi nechame rict, spis z toho praktickyho hlediska, na kluka by se fakt muselo vsechno nakoupit novy jinak by byl chudak porad v holcicich barvach :slight_smile:

Jinak bracha ma maleho Matyase, narodil se jim 19.3 ( teda zase tak maly neni, je to cvalik, tak pred mesicem mel asi 6 a neco kilo a je fakt dlouhatan..

Holky me je soufl, objednali jsme si k veceri cinu a ted bych sla vrhnout jak je mi blbe, vubec to nebylo dobry tak jsem do toho jen tak dloubla a vpodstate nic nesnedla, ale ta pachut v puse mi zustala a nemuzu se toho zbavit...

A koukam, ze tvuj manza porad nema dost, co? by nejradeji skolku co???? :grinning:
18. črc 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jsi hodně blila s Phoebe,snad se to nezopakuje tentokrát :wink:
18. črc 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje mama rika, ze to mame jak kapenkovou infekci, kdykoliv ma nekdo v rodine dite tak dalsi to od nich "chytnou" tenkrat my jeli do CR v cervnu a bracha hned se svagrovou zadelali a ted zase mi jeli v kvetnu tam a videli toho jejich a rozhodli se od cervna zadelavat taky :grinning: tak uvidime jak to pak bude az zase budeme mit dalsi my..

Ohledne toho bliti tak to se docela bojim, s fifi to fakt byl otres, v prvnim trimestru jsem shodila 6 kg a prisla jsem si jak bulimicka a do toho ty migreny..rikam si, ze bliti jeste snesu, ale tech migren se bojim....

Leni co u vas..vy jeste druhe ne? :wink:
18. črc 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak nejdříve popřeji cairo tobě k těhu..at to probíhá vše o.k. :slight_smile:

jen tak zběžně jsem si přečetla co jste dnes probíraly.
opět nočník - takže my na nočník chodíme,ale jen pokud já ji posadím,sama si neřekne ani za boha, ale zase když jí posadím, tak se vyčůrá nebo i vykaká - to jsem jí jednou tak přechválila,že se hezky vykadila do nočníku a jak jsem to šla vylít do wc tak pokračovala na sedačce a koberci - fakt "super" takže ted jak jí nechávám po bytě bez pleny,tak jí furt pozoruju zda nečůrá či nekadí na koberec :slight_smile:.no ale nočník chápe a ví kde je,takže je to asi na dobré cestě,ale jinak to moc neřeším, každé dítě je fakt jiné a za pár let si ani nevzpomeneme že jsme byli pozadu oproti jiným dětem.

kozinka: malá je taky šikulka,gratulujeme i k větě kterou ted používá :wink: , malá zase říká furt co to je ?...,ted se naučila říkat bonbon a tyčinky :slight_smile:

malá nějak začala hezky po obědě spinkat, většinou dává ty dvě hodiny a ted nejak spí tři hodiny...kéž by jí to vydrželo.......to by se stihlo věcí.
přijel nás navštívit kamarád z Anglie tak jsme pokecali a pak jeli za ségrou a jejím přítelem na chatu grilovat, no stihli jsme to tak tak, pak začalo pěkně lít.
kluci jsou ted na kulečníku, my se ségrou jsme se dívali na film, ale nejak mi usla na sedačce,tak se nudím...těhule jedna :slight_smile: - jsem zvědavá , co teda čeká :slight_smile: ve středu se to asi dozvíme, jde na velký ultrazvuk. švagrová čeká asi druhého kluka, tak aspon ségra by mohla mít holčičku, i když by aspon prolomila to,že by v rodině nebyly jen holky, on totiž náš otec m á ještě další 3 dcery- 2 z toho vlastní a jedna nevlastní a všechny mají holčičky.

no tak asi se půjdu ted sprchnout a lehnout si a čekat na MM.
dobrou.
18. črc 2009 ve 22:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo:myšlenky na druhý jsou ale je pár racionálních důvodů proč ještě ne :wink:
18. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky u nas je nocnik naprosto neee, mala na nem bude brecet jako kdyz ji na noze berou, slejzat z nej a tak maximalne kdyz uz k nocniku jde tak jen aby do nej narvala nejake hracky...vykakala se do nej jen jednou a to, kdyz jsem ji akorat sundavala plinu a videla jsem, ze zacina tlacit tak jsem ji na nej rychle posadila ( zrovna byl pod stolem, kde ho madam odnesla) a tak uz ji nezbyvalo nez to tam dotlacit, ale od te doby ani omylem...

mate nekdo nejakou radu jak na to? prijde mi, ze vubec nechape k cemu nocnik je.. :confounded:
18. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
cairo:kašli na to :wink: já čekám až si řekne sama,vždyť je to jedno :slight_smile:
18. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
caira: JÁ BYCH to fakt neřešila, podle mne na to musí dítě přijít samo, jako zkoušet jo, třeba jí dát rohlík nebo nejak jí tam navnadit,ale nijak bych jí netrápila. víš některým dětem vadí,že mají načůráno nebo nas....v plíně ale nekterým to nevadí ani za mák. myslím si,že mají čas.
od kamarádky malá se to naučila ze dne na den a to kamarádka byla už bezradná - a malá měla 21měsíců a už chodí bez plen a i vn oci to vydrží, ale fakt to bylo o tom,že sama chtela. předtím to byla prý katastrofa, nočník odmítala
18. črc 2009 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děti kt. začnou třeba ve dvou letech to umějí pak během pár dní :wink:
18. črc 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: jj to máš pravdu, a proto to fakt taky neřeším. paní co mi dělá nehty říkala, že své první dítě dávala na nočník jakmile začalo sedět a stejně bylo bez plen až kolem druhého roku a u druhého na to kašlala a bylo dříve než to první že to prostě nechala na tom dítěti .
18. črc 2009 ve 22:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
super, diky to jste me uklidnily, ja ji tam prave nerada davam, kdyz vim, ze tam nechce byt, takze to tak jednou do tydne zkusim a kdyz zacne knourat tak ji hned sundam...ja prave nevedela jak a kdy se ma zacinat...

je fakt, ze kamaradka rikala, ze jeji mala byla to samy a pak ji tam jednou ( ale ted nevim kolik ji bylo ale urcite pod dva roky) dala kdyz mala byla jeste rozespala a pry se vycurala a ona ji tam chvalila a chvalila, ze behem par dni uz nemela pliny ani na noc...tak snad to tak u nas pak bude taky, ze na to prijde sama...mala kdyz se pokadi tak ke me prijde a bude mi to "oznamovat" tim, ze zacne knourat vedle me ( a smrad to taky praskne, ze? ) :grinning:
18. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno mamulky, tak v noci byl Adámek u babičky a dědy a my s manžou si udělali kino večer. Od 20 do 21:50 Doba ledová 3D, od 22 do 00:30 Harry Poter.
No masakr a šíleně nás bolela prdel.... :grinning:
19. črc 2009 v 10:01  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cairo, oooobrrrooovvvssskkááá gratulace k těhulkování!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. črc 2009 v 10:03  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano,

cairo, gratulace k breznatku, preji pohodovy prubeh a co nejmene bliti :wink:

o spani mi nemluvte - přes den uz jen max hodina a pul a včera sla spat az o pulnoci a pozdej jak v 8 nikdy nevstava :frowning2:
19. črc 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cairo, gratulujeeeem, jsem nedávno šmírovala, že čekáš, zda dorazí mrcha...tak to bylo ten minulý cyklus :wink: Tak ať vyjde to březňátko :wink:

Jinak holky se chci zeptat, u vás v rodinách je zvykem říkat takové ty slova jako TUTAT, NYNAT a já nevím co ještě? Já to skoro neznám, tak se ptám. Zajímá mě, proč tomu tak je. Mě nikdy nenapadlo ptát se dětí, jestli chtějí natutat. Ptám se rovnou, jestli chtějí napít, čajík, vodičku, mlíčko, džusík, nazývám to tak jak to je. A ohledně spaní říkáme, že půjde dělat hají. A pak ji dám do postýlky a řeknu, ať ukáže, jak dělá miminko hají na polštářek a ona to udělá, dá hlavičku na polštářek a dokud tam stojím, tak tak leží. Pak samozřejmě jak odcházím, tak většinou hned vstane a zařve, ale to mě už nazajímá, jak psala Hvezdička, reklamace nepřijímáme :grinning: a ona to ví :wink: Ale tojsem odbočila, pardon. Mě zajímá, jestli si tento zvyk přejímáte od svých rodičů, nebo jste si ho vytvořily samy, ve vlastní nové rodině, říkat takové ty zvláštní slovíčka... a jaké ještě existují, kromě těch dvou, co jsem napsala?

A pak jsem se ještě chtěla zeptat, dáváte dětem běžně sladkosti, t.j. každý den a prostě jak jedete na nákup, hážete do koše i sladkosti speciálně pro prcky? A zuby čistíte i pastou nebo jen vodou? A kolikrát denně?
19. črc 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsme byli po dlouhe dobe s prately na obed.MAji 3deti blizko po sobe. A jeste my s BEtt,tak obed byl zajmavy. Vyuzity vsechny ruce.Kazdy nekoho krmil,usmernoval,nosil...Narocne :sunglasses: Byli jsme pod horama,tak jsme sli i na prochazku a chytl nas dest,ale diky autobusove butce jsme nepromokli uplne.

Petul: Fakt nevim proc to rikam. Teprve po Tvym prispevku o tom premyslim. Rikame NYNY,TUTU, HAM HAM nebo spis PAPAT. Mozna ze toje pro prcky lepsi k vyslove a hned se to nauci rikat. V okoli to rikaji skoro vsichni.

JA BEtt sladkosti nedavam. Spis se snazime ovoce. Piskotky ma strasne rada, tak ty dostane semtam a nebo u babicky. A jeste ma rada ty krupky zlute z PL.
19. črc 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek