• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
petul, co je tutat ? :slight_smile: ja krom papat a haji zadne zdrobneliny nepouzivam, asi proto, ze je neznam. mala rekne piti a spinkat rpzumi taky, ale to bohuzel pouziva minimalne, protože spat vetsinou nechce :wink:

sladkosti davam minimalne, dneska dostala kus babovky a sem tam piskot, nejradsi ma stejne na zobani ovoce - boruvky a maliny. ale nejak to jidlo nehrotim, vyjimecne dotane i hranolku, kdyz si je dam ja a ona to zahlidne a prudi.

se zubama jsme na tom zle, momentalne necistime vubec :frowning2: vubec me do pusy nepusti, ani MM, uz nevim, co s tim, musime k zubari pro radu, ale nasilim ji to cistit nechci, at neziska jeste vetsi odpor :frowning2:
19. črc 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste jsem zapomnela na haci :wink:
19. črc 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé moc gratuluju Caiře !!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Ať je vše bez problémů !!!! Mám radost. :dizzy_face:
19. črc 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulka: tak já si myslím,že tyto slovíčka jsou uplně normální a podle mého to používá skoro každá matka u těchto malých dětí.
já používám HAJÍ, NYNÝ,HAČÍ ale TUTU né to říkám normálně jestli chce čaj ...trochu používám lulu a eee ale spíše říkám čůrat , asi jak kdy mi to vyletí z pusy.

ze sladkostí dávám lodičky od brumíka, brumíka,piškoty, sem tam želatinové bonbony,lentilky,tyčinky-to je spíše slané, a když je v kočáru a zlobí tak jdu koupit do lékárny lízátko.a co má taky ráda je nesquik kuličky :slight_smile: ale nejak to se sladkým nepřeháním, spíše jí to vynahrazuju tím ovocem.

zuby moc nečistíme, dávám jí ten zymafluor každý den a sem tam si vyčistíme zoubky,ale pravidelně to prozatím neděláme.
19. črc 2009 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka : slibuju, ze pristi tyden zkusim dat Tondu na nocnik... :wink: :grinning:
ja vim, ze ty me chapes, ale kdyby mi nahodou chtel nekdo vynadat, ze je Tonda kvuli me opozdenej :grinning: :grinning: :grinning:
ne delam si srandu, ja vim, ze jste tady tolerantni....a ze si snad o Tonikovi nebude myslet, ze je retard, kdyz jeste cura do plen :sunglasses: :wink:
mas recht, kazde ditko i rodice maji svoje tempo....
a me osobne treba nepride vubec dulezite, kdy ktere dite co umelo. Me vzdycky fascinuje, jak dlouho o tom dovedou lidi mluvit...kdyz treba se me nekdo zepta (treba sousedka), kdy zacal Tonda chodit, ja odpovim a ta dotycna mi zacne vykladat, kdyz zacli chodit jeji 30 tileti synove a 3 lety vnuci atd.... :sweat_smile:
jako me fakt dost nezajima, kdy kdo zacal chodit, mluvit, chodit na nocnik...pride mi to jako fakt dost nezajimava informace.
ja mam treba rada, kdyz lidi vypravi historky s detma, co ktere reklo za hlasku, udelalo vtipneho atak...to je aspon originalni.
Ale takove ty bezne veci, ktere drive ci pozdeji dela kazde ditko, mi pridou dost nezajimavy a ani nepadam na zadek, kdyz nekdo neco z toho umi hrozne brzo nebo naopak, kdyz to hodne dlouho neumi.

petul : ja myslim, ze to je hodne o stesti nez ze bych na kojeni mela nejakou velkou zasluhu.
Jsem rada, ze uz me to zacina stvat, protoze mi apson nebude tak smutno, az zkoncim..
me kojeni bavilo, fakt jeste nedavno...a rikala jsem si, ze mi bude chybet...ale ted uz ne....
takze nejvyssi cas prestat. zavidim vsem, co odstavili snadno nebo se jim deti dokonce odstavili sami.
19. črc 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťko, tak ze zdrobnělin používáme hačí, nyný, ham... Jinak si na nic nevzpomínám. Už teď používáme normálně sednout, spinkat, papat a Terka si ty zdrobněliny říká sama. Je to o tom, že spíš ti dítě řekne, že chce nyný, ham nebo hačí, než že ti začne hned říkat složitá slova. Terka si spoustu zdrobnělin vytvořila sama. Jinak na čaj si sama říká, že chce ČAJÍK.

Sladkosti nedáváme, protože je Terka nechce. Nabídnem, nejí je, tak je ani nekupujeme - a já jsem ráda. Když už nějakou mňamku dostane (maximálně si vezme kukuřičné křupky nebo piškot), tak jedině po jídle. Učíme jí, že nejdříve jídlo, pak mlsání. Zuby čistíme zatím 1x denně a to večer po večeři.
19. črc 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, ze se tu rozpoutala debata o zdrobnelinach a sladkostech...

ze zdrobnelin pouzivam jen takovou tu klasiku : hají, ham, hačí atd...protoze se to Tondovi líp řiká, ale zaroven to rikam i normalne...proste jak to zrovna pride...

sladkosti taky nedavam, ale obcas dam neco ochutnat, krom cokolady...Dam kousnout treba ovocne buchty nebo liznout ovocne zmrzliny atak...

bonbony, lizatka, susenky s naplni atd nedavam.
i kdyz jedno kulate lizatko Tonda dorazil po neteri...proste vyjimku udelam jednou za uherak.

myslim, ze u druheho ditete budu tech vyjimek delat vic

:sweat_smile: , kamosky co maji deti rikaji, ze je dost tezky dat neco starsimu decku (nad 3 roky) a tomu mensimu nedat (rok a vys)....ale myslim, ze i trilete decko se nemusi kazdy den rvat sladkostma...
no , hodne veci se da nahradit ovocem atak, ale i tak si myslim, ze budu u druheho min prisna...uvidime...
19. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka : ty jo, mala je fakt cahoun :slight_smile: , to je videt i podle fotek...ona fakt vypada o dost starsi..
19. črc 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulka : taky nevim, co znamena natutat... :grinning:

jinak, ja zuby dost sidim.... :sweat_smile: Tonik jich ma 12 a tri dalsi mu ted vylejzaj a ja jsem hroznej lajdak...kdyz cistim, tak detskou pastou...

holky, ja jsem proste hrozne lina matka, jak to tak po sobe ctu :sweat_smile: :sunglasses:
19. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: natutat=napit :wink: A nedepci. My jsme na tom stejne. Nenocnikujeme, zuby necistime, protoze ona proste me tam nepusti a rve u toho... :sunglasses:
19. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my zuby nečistíme, není mi to dovoleno. Ze sladkostí piškoty, má je téměř denně, někdy tři, jindy deset asi tak. Občas dostane tak tři sousta bábovky když mám. To je tak asi všechno ze sladkostí. Ale nechce mi jíst ovoce potvora:slight_smile:)
Mi dneska namíchla tchyně. Já sem asi divná, nebo nevím. Ona do ted říkala verče: verunko, a jen sem tam vyjímečně Veroniko. A dneska to bylo jen pořád veroniko. tak sem se jí zeptala, proč jí říká Veroniko. Tonem, že se mi to nelíbí:slight_smile:)) Prej aby si zvykala, až jí tak někde budou třeba říkat. Jako já se poseru, mám pocit, že to dělá naschvál. Je sice hodná, ale teda poslední dobou jí nějak hrabe nebo co a nebo já sem nějaká mooc háklivá. O tom, že Verčí jogurt o kterej sice nestojí nabídne jinýmu dítku ( z rodiny teda) a pak až se zeptá , jestli mi to nevadí. No vadí, ale to budu těžko vykládat před 10 příbuznejma. Mi nejde o jogurt, ale o princip. navíc sem si myslela že Verča ho nakonec sní. byla sem naivní, nejedla to ni pak, ale stejnak mě to vytáčí. To že jí chce dávat jídlo na svojí vidličce ze svojeho talíže mě taky ničí. Máte to taky tak někdo? Jako to že jí dám s talíře já, přeci neznamená, že to ted budou dělat všichni ne?
19. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky, zdravim vás po dovčách :wink: obě fajn-krkonoše s kamarádkou prima hlavně pro děti. počasí sice úplně naklaplo, ale velká herna to jistila :grinning: pak pár dní s MM v řecku bez kuldy sice krátký, ale jinak moc prima- pivka, kafča v tavernách, koupačka, památky, muzeum, dobrý žvanec-ještě obecně slintám, když o tom píšu :grinning: :grinning:

tady jsem chytla hlavně, že je caira v očekávání, tak moc gratuluju a držim palcát, ať všechno jde dobře a hladce :wink:

když jsem nakoukla mezi dovčama, tak jsem chytla, že anett je v nemocnici, tak se chci zeptat, jak to vypadá?
taky jsem koukla na fotos z moravského srazu a vypadalo to na doboru akci-jste se dobře domluvily, že vás razilo tolik a i s chlapama..

píšete o zrdrobnělinách-něco řikáme-takové to hači, ham, hají, atd., ale jinak se snažime mluvit normálně. snad se mě to nezdá :grinning:
sladkosti taky nervu, dám ochutnat, když se zajímá(toho se pořád nemůžu nabažit po tom nejedění, že chce něco sámo ochutnat), ale on o to moc nestojí. taky bohužel moc nestojí o ovoce-ty mixy, co jsem dělala(výborný) už ho nelasí, tak dá něco v kaši a něco malinko do ruky, ale docela bída. jinak normální jídlo, polívky atd. jí teď pěkně-snad to nezakřiknu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zuby čistíme 1-2x denně, na kartáček máme gel od welledy. docela ho to baví. na křesle u zubařky se už taky povozil, ale zuby moc neukázal-to teda neukazuje ani moc nám. má dole obě stoličky těsně před průřezem-boule jako prase. už se těšim, až to bude. má už měsíc rýmu a trochu kašel :unamused:
19. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe, tchýním hrabe často :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky by se mě nelíbilo, aby dítě krmilo ocucanym příborem veškerý příbuzenstvo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

hvezdi, máte fajn akquapark :grinning:
19. črc 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Cairo moooooooooooooooc gratuluji a halvně ať se holka moc netrápiš v 1.trimestru :wink: :wink: :wink:

Petul já použivám zdrobněliny a normoš slova... u nás to je tak že když je oběd,tak na natuš zavolá...Natál jídlo, když mě nevníma a nepříjde do jídelny, tak zavolám Mňam, jelikož to sama používa a to máte vidět malé tornádo, stalo se že dorazila i na slovo jídlo,ale ještě to pořádně nezná.. to samé Natal chceš čajík,mlíko? když řekne u jednoho nee a u druhého natáhne ruku, tak skákam radosti, že mi rozumí... :grinning: :grinning: Jinak sama říka, čaji,mňam, aa,Bobo je bota nebo ponožky, kíče, bobón, hopy,tači -čačí, čachy- koupat,česi-když se česu

Jinak to sice malá neříka,ale dostalamě, když se vyčurála na nočníku, vzala si ubrousek a normoš se na pipině začla utírat, tak to jsem nechápala :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
19. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapoměla jsem:
sladkosti, tak u nás jsou na prvním místě tyčinky pro děti bez soli a glutamátu...jinak miluje gumové bombóny od Tutti frutti, jinak vyzkoušela lízatko,ale to ji po pár minutách začlo nudit a miluje nanuky vodové a ovocné...

a hlavní je u nás nyný-spát...
19. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe, mi Terka taky přestala jíst ovoce - jí ho v jogurtu, ale samostatně si ho nevezme. :unamused: Beru to jako takové období, třeba jako když nechtěla jednu dobu přesnídávku a pak si ji vzala. Nenutím jí to, ať jí to neznechutím. Navíc je teď v takovém období, že chce všechno sama, jinak to nechce - sama jíst, sama si něco nabrat lžičkou, sama si něco utrhnout a sníst. Nebo třeba maso u nás moc taky v poslední době nejede - miluje chleba - takže, když dostane na talíř chleba a párek, zbaští chleba a na párek mi prdí :angry:

To, že jí někdo dává z talířku mi nevadí - teda těžko říct. Dělám to jen já, MM a mamča s taťkou a ti s námi bydlí, s Terkou jsou denně, pomáhají mi s ní - jsou to její druzí rodiče, takže asi tak.
S tím jogurtem by mi to asi nevadilo. Než aby se vyhodil... Jako, mohla za tebou dojít a zeptat se někde bokem, ale zase v tu chvíli by to nedošlo ani mi. Ale zase když by se mě zeptala a mi by se to nelíbilo, tak bych řekla, že ne, že to dám malé později.

Jinak k sladkému už jsem psala, ale co bytostně nesnáším, když někomu 100x vysvětlím, že Terka to sladké nejí, že to prostě nechce a nechutná jí to, tak že jí to cpe a vykládá, jak je matka tyranka, že jí nedá mňamku. Jako nechápu, o co to dítě přichází, když nejí čokoládu - o nadváhu? O zkažené zuby? Když by jí to chutnalo, tak proč občas ne, ale proč jí to za každou cenu nutit.

Uvedla bych tady konkrétní příklad, ale byla bych opět šmíráky ukamenována.
19. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dibli, tak Nyný je teď u nás v poslední době velice opakované slovo - řvala ho na nás opět před 2 hoďkama - zůstalo jí to od toho úterního večera na chatě. Prostě chce spát a hotovo. :grinning: Včera spala téměř v kuse od 17ti hodin, až do 6.30 - v 19 jsme ji vzbudili, že ji vykoupeme a nakrmíme a po celou dobu po nás pokřikovala nyný nyný. Uvažuju docela vážně o posteli, protože už ani večer v postýlce neřádí, tak že bychom jí už pořídili klasickou postel, pak už bych jí koupila normoš pyžamo - zvlášť vrch a k tomu gatě a k posteli nočník, ať se učí i v noci čůrat sama.
19. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večír :slight_smile:

Tak u nás je taky klasika HAJÍ, HAČÍ, MŃAM (nebo hamiky ňamiky :grinning: to si taky tak pojmenovala ona :grinning: ), PAPŮ, TUTÚ (ale teď už většinou pití, ona sama říká pití, jen mě to ještě občas ujede na tutu. :sweat_smile:) pak PISI PISI (to začala říkat sama :sweat_smile: když píše na té své tabuli) jinak moc zdrobněliny nepoužíváme, u nás to není nějak zvykem :wink:
A sladkosti, no myslím si, že má, ale s mírou :slight_smile: Piškoty moc nemusí, ale občas jí dám ty podlouhlé :wink: má ráda brumíka, miluje lízátka :grinning: (to opravdu vylíže úplně do tyčky :grinning:) a taky miluje moje buchty a bábovky.. ale jak říkám, občas dostane, ale ne moc často :wink: Ovoce mi papká, ale musí být až skoro přezrálé, takže já třeba ´koupím náááááádherné broskve a musím je nechat minimálně 2 dny v kuchyni na stole odležet aby ještě více změkly a pak ji ta naše herečka sní na posezení celou sama, ale když jsou čerstvoučké, tak to ona neee, je to asi n ani moc tvrdé, nebo já nevím :unamused: Ale jinak teď máme fakt problém s jídlem, nechce mi vůbec obědy, večeřím taky moc nedá a snídaně jsou midi-pidi, sváčy řeším aspoň tím ovocem nebo jogurtem, ale jako to je vše co sní za celý den, + 500-750ml sunaru za den :sweat_smile:

kozi: dneska jsme se zrovna bavili o té posteli s Jarkem, ale ještě je asi hodně brzy, bojím se že by z toho lezla a ještě by spadla přes ty zábrany (bez zábran to nejde pro takového prcka, že..) takže mi to ještě odkládáme... ale pyžamka (vrch a spodek) už používáme asi od půl ročku! :wink: ji v tom žeru.. :grinning:
19. črc 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvezdi : ja nedepcim, jen jsem zjistila, ze jsem lina matka.... :grinning: :sunglasses:
jako ja mam mindraky uz z tolika veci, ze bych se zblaznila, kdybych mela jeste resit, co vse delam spatne jako rodic... :wink:

kozim : mas vyhodu, ze to Terce nechutna....tak ty lidi muzes lepe odpalkovat...ale Tonikovi by sladke asi chutnalo, soude podle toho, co ochutnal....a i tak se snazim lidem rikat, at mu to nedavaji...
takze ja jsem jisto jiste za matku tyranku, co diteti nedopreje dobrutku...

ale jak rikam, delam vyjimky (krom cokolady atak), takze si myslim, ze Tonik nejak nestrada..tedy alespon ne v tomhle veku...az bude starsi a bude to kolem sebe vic videt (netere, synovec), tak to uz mu to asi lito bude...ale to budu asi delat vic vyjimek, no... :sweat_smile:
19. črc 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdrobněliny........hají,hačí,ham, tutu a nyny ani neznám :sweat_smile:

Sladkosti nedávám,jen občas piškot,nevím proč dávat.
19. črc 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano maminky :slight_smile:
u nas se pouziva haji ham a haci.... ze sladkosti dam obcas piskot, obcas kousnout babovky (ale u nas je vyjimecne :grinning: ), jinak ma detske susenky, nic vic nedavam, nevidim duvod. Zatim to vsichni pochopili, u tchanovcu ji chteli dat lazenskou oplatku, tak jsem rekla, ze ne, sice se divili, ale nedali
zacina se nam rysovat obyvak :dizzy_face: ....mame oskrabano, udelanou elektriku, spravene okno, co nam delala jedna firma a zkazila to :angry: :sunglasses: a strhane parkety... ted premyslime, jak odstranit asfalt co byl pod parketama, udelame sterku, dame plovoucku a muzeme dat nabytek :dizzy_face: .
Lucce rostou spodni stolicky, ma desne boule, takze v noci je tak 7x vzhuru, breci, sice dam dudla a spi dal, ale proste jsem nevyspala. Uz se tesim, az se jednou vyspim celou noc a alespon tyden v kuse :sweat_smile:
preju vsem hezky den :slight_smile:
20. črc 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mjanči, tak to přeji pevné nevičky při přestavbě - dost mě zarazil ten asfalt pod parketama :confused: :sweat_smile: To je síla...
O zubech mi chvíli povídej - teď máme ven jednu čtyřku dole, naštěstí teď pomáhá proříznout tu čtyřku nad ní, tak alespoň tak je teď chvíli klid, ale moc se neraduju, protože se už zase "boulí" čtyřky na druhé straně a začínají vykukovat trojky... Takže asi tak. Terce prostě nemůže růst zub po zubu, ale vždycky všechny najednou. Postupně jí lezly jen první jedničky dole a to tak, že v neděli vylezla jedna a do čtvrtka druhá a pak jí celou zimu lezly najednou obě horní jedničky a všechny dvojky... :unamused:
20. črc 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim, mjanca : nam teda taky rostou 3 zuby najednou... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mjanci : drzim palce, at jde dobre prace na obyvaku....doufam, ze pak dodas fotky.
20. črc 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanci: uprimnou soustrast...Predelavky nemam rada,ael vysledek pak stoji zato :wink:

Dosla Vam uz materska? Me jeste ne :angry: :angry: :angry:
20. črc 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda =ted :slight_smile:
20. črc 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvezdi : jj predelavky jsou hnus...ja uz bych do zadne rekonstrukce nesla....jsem rada, ze budeme mit nakonec byt novy , nez nejaky cely predelavat....

fakt mi stacila ta nase rocni rekonstrukce, kdy jsem v tehotenstvi musela chodit na rozkopany zachod a do rozkopane koupelny a varit v rozmontovany kuchyni a mit vse na zemi .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: nedošla :angry: :angry: :angry: jsem docela hodně vytočená, protože k 20. mám všechny trvalé příkazy :confused:
20. črc 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim, petru: spojime sily a snad se ty zuby nasim prckum brzo proriznou :wink: .
asfalt je pekna potvora, nicim to nejde, navic to tu je pekne krivy, takze si jeste MM uzije. Fotky pak dodam :slight_smile:. Stenu budeme mit tuto: http://www.bmb.cz/uvod.php?lang=cz&menu=sortiment&submenu=venezia&venezia=venezia01
Lucka ted usnula, tak jdu neco poklizet a cist si :wink:
20. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky,
já jsem byla s malou dnes u dr. tak máme sirup co 12hod něco jako antibiotika a sirup na kašel. tak snad už to pomůže,malá je zahleněná ale infekční to naštěstí není.

taky stále nemám rodičák ale ten chodí kolem dvacateho

o sladkostech jsem už psala, též nedávám nejak extra ale když m i prudí v kočáru nebo tak tak prostě neco koupit musím, ale raději skočím do lékárny pro lízátko nebo do zdravé výživy pro křupky nebo tyčinky :slight_smile:

malé se též klubou další zuby, už vidím trojky.
20. črc 2009 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, plánuje někdo z vás ještě dovču?

my možná pojedeme v srpnu na Makarskou- přišel s tím dnes MM,že tam byl jeho šéf a Jindru to opět nadchlo.jezdíval tam každý rok s babičkou a ségrou,tak mu to chybí. už jsme n ebyli u moře hodně dlouho, spolu jeste nikdy ,jen u oceánu v Anglii.
ale musíme si to pořádně promyslet,kolik by to stálo.
20. črc 2009 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek