• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
zuzik : on je na sebe docela opatrnej (nebo spíš byl) a kdyz si zacal stoupat, tak si krasne sedal zpatky na zadecek a kdyz zacal chodit, tak moc nepadal a kdyz uz tak na kolinka nebo plenu, ale od te doby, co horolezi, tak uz je ta jeho povestna opatrnost ta tam..... :angry:
22. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac, to bude ono :grinning: ale me tu pusu taky dat nechtel a ja snad jak chlap nevypadam :sweat_smile:

petru, ja jak jsem ho videla na tom stole, tak mi to teda moc dobre nedelalo :grinning:
22. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kač : nebo tak....

ad mluveni Klarky...hele, pokud ti jeste Viky nerika "máma", tak budeš mít z Klárky depku....Zuzik si sla pro jidlo a Klárka rekla uplne jasne : maminka.....
22. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Zuzi, se tu řežu smíchy při představě, jak lítáš za kočkou s talířem :grinning: :grinning: :grinning:

Pamuk, vítaj!

Kači, víš jak, já ju přechválím a ona mi potvůrka zase něco vymamlasí. Ona dokáže být taky pěkně svéhlavá, protivná a občas dokáže dělat pěkné naschvály. To jsou ty nevýhody toho, jak je napřed. Prostě se někdy chová jako nevychovaný fracek a já z ní pak rostu :angry:

Dibli, kují. Dej pak vědět, jak si dopadla s tím spodkem :wink: Držím pěsti, ať to nic není!

Kozi, však my víme. Ty naše breberky jsou si hodně podobné, však víme :wink: Jinak Terka, když mi něco dává, tak říká: "Na!" Ale děkuji teď přestala říkat, breberka. Teď ji učím promiň - protože všude dneska čůrala, tak ať se omluví :grinning:
22. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka : kdyz jsme byli na tabore, tak Tonik videl ve stanu mouchy a zaznakoval ptáčka :grinning:

tak jsem vymyslela znak pro mouchu :grinning:

obe deti oznacili mouchu za ptacka, i kdyz kazde jinak... :grinning:
jestli teda pipi znamena ptacek. :sunglasses:
22. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak Terka zas říká všemu, co hrčí motorem auto - motorce, vrtulníku, letadlu. Veškerý hmyz je bzzz. Ptáčky konečně už rozeznává - lítající josu pípí, slepice jsou koko kury a kačeny jsou buď kaka nebo kaky.
22. črc 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas se hmyz rozlisuje na bzzz (moucha), pich pich (vosa) a kous kous (mravenec) :grinning:
22. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨petru, tak maminka jo? :confused: a doprdele.... :grinning:
jaky mas znak pro mouchu? libujes si pacickama? :grinning: :grinning:
22. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim me zas terka neprijde nejak extra napred. nevim jak srozumitelne mluvi, to nemuzu posoudit, na nocnik sice chodi, ale casto je to s nejakou tou fekal story a pokud si pamatuju, tak v chozeni taky nebyla nejrychlejsi. nebo na gauc nevylezla do nedavna apod.....

vsechny svoje deti milujeme a jsme na ne pysne, ale nemusime o tom porad psat elaboraty.... je normalni, ze se deti vyvijeji a rostou a uci se nove veci a delaji pokroky, kazde je jedinecne - jedno prvni mluvi, druhe prvni chodi, ale zadny neni to nej.....
22. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi :grinning: to je uzasny a nejlepsi je kous kous :grinning: to je nejaky novy africky druh? :sweat_smile:
22. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim : to ze je veskery hmyz bzzzzzzzzzz to ma logiku, to mi pride v pohode, ale Tonik treba na vse kulate rika hop a ukazuje znak pro Míč...dela to i na slunce, mesic, kulatej lustr z Ikey, kulaty lizatko,...no proste vse kulaty... :grinning:

a tramvaj znakuje stejne jako vlacek. :sunglasses:, tramvaj jsem ho neucila a on co potrebuje "rict" , bud ukaze stejne jako slvoo, ktere uz zna a pripada mu podobne tomu, co chce rict nebo si znak vymysli. Vymyslel si treba znak pro písek.

slepici, ptacky a kaceny taky rozlisuje...ale znakovkou...

:slight_smile:

jako ja se s nim fakt perfektne domluvim , diky te znakovce umi neco pres 30 slov a kdybych byla aktivnejsi v uceni novych znaku, tak by jich umel jeste vic (ale nemyslim si, ze by byl nejak extra sikovnej, tohle zvladne kazde dite, ktere znakuje a jine to umi rict)....ted uz ale obcas neco rekne a znak diky tomu pro danou vec vypusti...coz je bezny postup...
ta znakovka je proste jen na dobu, dokud to to dite neumi nebo nechce rict....jakmile se rozmluvi, znakovani jde stranou.
Hodne lidi si mysli, ze dite ktere znakuje, pak nechce mluvit, ale neni to tak...
Nam to hrozne pomohlo...proste v dobe, kdy jeste nemluvi tak, abychom si vzajemne rozumeli verbalne, si bezvadne rozumime neverbalne.
22. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac, nene, sumavsky :grinning: my byli u znamych na zahrade a ji jeden mravenec kousnul, rvala snad 5 minut, tak jsem toho vyuzila, meli tam takove hnijici jezirko, do ktereho furt lezla, tak jsem ji rekla, ze se muze stat, ze u tech okraju zijou dalsi mravenci co vylezou a udelaji znovu kous kous a uz nam to zustalo :wink: k tomu jezirku se pak uz nepriblizila :grinning:
22. črc 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac : ted jsem mela pekny elaborat, jak Tonda pekne znakuje... :grinning:

ale v jeho veku znakujici deti umi to same...nekdo min, nekdo vic.... :wink: , takze si nemyslim, ze je napred...
:wink:

hele s tou mouchou, jako fakt....nevedela jsem jak je znak pro mouchu, tak jsem mu ukazala libovani si pacickama...jak si to nazvala :grinning: a Tonik to hned napodobil :grinning: :grinning:

jinak, me Terka prisla napred prvni pul rok, ale ted mi taky nepride :sweat_smile:
nic ve zlem... :wink:
je sikovna, v mnohem lepsi nez Tonik, ale nerekla bych tomu napred. Ale to je jedno.
Ja jsem na Tonika taky pysna...na to, ze dobre ji, dobre spi, nemiva histeraky atd atd....
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

zuzik : prej kous kous :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je libovani pacickama ? :confused:
22. črc 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
petruno, ty jsi svymi elaboraty proslula - vsak vis, ze je nectu :wink: :grinning:
22. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru fakt???? :grinning: libovani je super, hned me to napadlo.....

zuzi, jak moucha sedi, tak tre o sebe ty predni nohy - my tomu rikame, ze si libuje :slight_smile:
22. črc 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achooooj,
mamulky to je fajn že jste si zoo užili, no nevím, jestli by Adámek zapadl, nemluví, neznakuje, nechodí na nočník..... :fearful:

Petru já jsem chtěla dorazit, ale ráno mi zdrhnul pes, hledala jsem jí blbku po celým sídlišti a pak čuměla jak puk u vchodu do baráku, jsem myslela, že jí zabiju a byla jsem pevně rozhodnutá, že jestli se nevrátí bude mi to fuk - no pak mi samo přišlo líto tak jsem jí vzala na milost, ale dala jsem jí domů, no a malej zahlídnul hřiště, tak jsme museli ještě na hřiště a po obídku vytuhnul na 3 hodinky, tak už to nemělo cenu jezdit, ale příště snad dorazíme, do zoo jezdíme sice často páč máme permanentku, ale máme to tam hrozně rádi.

Tak šup sem s fotečkama ať se pokochám alespoň přez obrazovku jak jsou ti prckové už velcí... :grinning:
22. črc 2009 ve 22:57  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac, aha, dekuji :slight_smile:

teres, ty jsi prastena :grinning:
22. črc 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teres : bud v klidu, v ZOO mluvila jen Klarka a bez plen nebylo ani jedno ditko... :wink:
22. črc 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já vím....:o)))
22. črc 2009 ve 23:14  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám, že s Klárky budu mít depku i já:slight_smile:)) ehce závidím mluvení:slight_smile:) Verča na všechno ukazuje a chce to říct po mě, sama se neobtěžuje:slight_smile:) Jako asi jí teda podcenuju, sem myslela, že nepochopí vosa, moucha komár a podobně, takže jí na všechno říkám moucha, bzz bzz:slight_smile:) z ní eště nakonec udělám retarda:slight_smile:))
Pusinku dá panence, obrázkům v knížce, ale lidem teda neee:slight_smile:)
22. črc 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe, ja zas muzu klarce hazet balon jak vztekla a nechyti a nechyti :wink:
22. črc 2009 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac: tak já si myslím,že kozim může napsat jak je Terka šikovná,,kdo chce si to přečte kdo ne at nechá být :wink:
22. črc 2009 ve 23:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katko, souhlas. ja si zase myslim, ze muzu napsat reakci jakou uznam za vhodnou..
22. črc 2009 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
každý si tu může napsat co uzná za vhodné a co má na srdci.

Já osobně si myslím, že hodně březňátek je dost šikovnější v něakých věcech a napřed oproti ostatním, viz Terýsek od Kozimurky, a některé zase trochu tápou, viz můj Adámek (nemluví ani slovo a tak), každé dítko je hold jiné, jiné je šikovnější jiné opatrnější, ale myslím, že tak kolem 3 roku se to srovná a budou si všichni rovni. Důležité je, že je milujeme takový jaký jsou a oni nás za to že je tak zbožňujeme. :wink:
22. črc 2009 ve 23:52  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres : taky si myslím, že ve třech letech nepujde videt, kdo chodil driv, kdo mluvil driv, kdo driv cural do nocniku...
ale to se zase bude resit : nase dite uz umi 10 basnicek, nase jeste zadnou, nase dite umi pocitat do peti, nase vubec, nase dite uz rozlisuje barvy, nase pozna jen modrou....
atd atd...
a takhle to muze byt v kazdem veku....coz me osobne az tak nebavi cist....
oni ty schopnosti jsou taky casto o tom, jak jsou ty deti vedene...
nekdo od rana do vecera dite uci novym vecem (na cemz nevidim nic spatneho), nekdo uci jen sem tam neco (tam patrim ja) a nekdo nechava dite svemu vyvoji (na tom taky nevidim nic spatneho)

pak jsou deti, ktere na neco pridou sami, nekterym se musi pomoct a nektere na neco dlabou, ale zase jsou dobre v necem jinem...
probirame tu porad dokola, ze kazde dite je jine a kazde ma na vse svuj cas, takze bych se zdrahala o nekterem rikat, ze je napred a o nekterem ze je pozadu...

me zajima, jak se vase deti maji, zajimaji me fotky, ale nezajimaji me veskere podrobnosti o vsech dovednostech...
Co me az tak nezajima proste preskakuju, na tom nevidim nic spatneho a nevadi mi, kdyz nekdo preskakuje me (moje elaboraty o tom, co uz Tonda umi a co ne)... :wink:
Podrobnosti ctu jen u svych oblibencu (Klárka, Vanda atd atd...nebudu vyjmenovavat vsechny)....myslim, ze to tak dela spousta z nas... :wink:

takze at kazdy pise, co chce a kazdy at si z toho vybere, co ho zajima....

mam asi zanet mocaku, chodim co 5 minut na zachod, tak nevim, jak dneska pujdu spat.....
dobrou
23. črc 2009 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru taky to tak pociťuji, i když já se přiznám, že čtu opravdu jen něco páč se stejně moc nechodím a to čtení by mě zničilo, takových stránek za pár dní - baby ukecaný.... :grinning:
Zánět močáku nezávidím, sice jsem ho neměla, ale prej je to i dost bolestivý, tak držím palce aby to bylo jen něco mírnějšího a aby jsi byla brzy fit...
23. črc 2009 v 00:36  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres : ja myslim, ze je nas tu vetsina, co cteme jen neco.. :wink:
to bychom jinak nemely na ty nase deti cas... :wink:

ja teda pres den MK skoro nestiham..jen kdyz Tonda spi...kdyz byl mensi, tak jsem stihala i za jeho bdeni...

s mocakem uvidim zitra, jestli to je zase zanet...zatim to totiz moc neboli.....minule to fakt silene bolelo , tak cekam, jestli se to rozjede...no i kdyby to nebolelo, tak s tim budu muset k dr.
chodit kazdych 5 - 10 minut na zachod se mi teda nelibi...

zuzik byla u toho, kdyz se mi to rozjelo...bylo to z minuty na minutu...divny
23. črc 2009 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: tak já taky nečtu vše, ani by to nešlo, nechodím sem už tak často, takže bych nedělala nic jiného, než dočítala................nevím jestli je Terezka napřed, ale třeba Klárka ,naše, chodila v 10m a bez plen už v roce, takže v tomhle byla o dost rychlejší............. Davidek chodil v 11m takže taky dříve, ale ať se pochlubí, když chce :wink:........................ Davidek už taky říká hodně slov, ale nemám čas to sem vše psát a ani se mi nechce :sweat_smile: tlakové třeba - na, moje, bota, houpy kroupy, pa pa, není, ham..........bla bla......:grinning:
23. črc 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek