• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Kač, já se tady nepotřebuji ospravedlňovat a dokazovat někomu jestli je Terka napřed nebo není - nelíbí se ti? Nečti to :slight_smile: A pokuď jde o chození, jsem ráda, že nechodila tak brzy jako já, není v tom nic super a pro zdravotní stav je jen lepší, že dítě začne chodit později už kvůli páteři, chodidlům. Co se týče lezení na gauč - máme ho za prvé vysoký a Terka byla a je droboučká a za druhé jsem neviděla a nevidím důvod učit takové blbosti malé dítě. Učila jsem ji slízat ale lézt nahoru ne. Od té doby, co na gauč leze a běhá po něm, jsou to jen starosti, kde mi spadne a něco se jí stane.
Jsem na svou dceru pyšná, stejně jako vy ostatní na své děti a každý to vyjadřujeme jinak, takže když se ti nehodí, můžeš jednoduše mé příspěvky přehlížet a nečíst. Nikdo tě do toho nenutí.
Přejí všem krásný den.

Petru, zánět močáku nezávidím, snad to bude O.K.

Teri, kují :wink:
23. črc 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě se mi líbí když říká baoon jako balón a banán banaaa :grinning: no a maminko a nebo mami neříká....říká mamnnn, tatnnn :sweat_smile: no když už jsem v tom :grinning: tak včera řekl, kaka neni, kaka de je ........tak jo už končím :grinning: dnes jedem ke kamarádce, má barák a bazén, dnes bude fakt nechutný horko :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...............tak se tu mějte a hlavně se zas nepoštěkejte :grinning: :wink:
23. črc 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a mé příspěvky povinně přečíst :grinning: jasný!!! :grinning: užijte si to parno :stuck_out_tongue_closed_eyes: pa pa
23. črc 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomi : ja dnes stravim den doma u vetraku.... :slight_smile:

noc jsem prezila bez chozeni na zachod, tak uvidim jak to dnes bude...budu pit urologicky caj atd, tak by to snad slo bez navstevy dr., ale zase nechci nic zanedbat.
23. črc 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak ja treba vubec neresim plazeni, lezeni, chozeni, mluveni, chozeni na nocnik atd atd
taky jsem urcite napsala, kdyz to Tonda poprve udelal, protoze to jsou zlomove okamziky, ale tohle jsou pro me veci, ktere jsou prirozene, casem je dokaze kazde dite, takze je mi fakt jedno ve kterem mesici to zacal nebo zacne delat Tonda nebo kdy to zacli delat jine deti.
Fakt me netraumatizuje, kdyz neco nejake dite umi o 4 mesice driv nez Tonik. Nepovazuju ho kvuli tomu za opozdeneho.
Jeho pokroky mam v jeho denicku, ale lidem na potkani to necpu, jen kdyz se me nekdo zepta.

ale na co jsem fakt pysna :dizzy_face: :sunglasses: (uz jsem to tu myslim vcera psala) je to, ze od narozeni spi celou noc (nanejvys se vzbudil 1-2x, kdyz nepocitam zuby a nemoce), ze pres den do ted naspi cca 4 hodiny, ze od narozeni dobre ji, ze prvni pul rok skoro nebrecel a ze doted nemiva histeraky....a taky to, ze je na sebe docela opatrnej a zacatky stoupani a chozeni byli bez vetsich karambolu.

jako na tyhle veci jsem fakt hroooooooooooozne pysná :slight_smile: :dizzy_face:
a nekdo jinej je zas pysnej treba zrovna na to mluveni nebo chozeni na nocnik.

a pak jsou holky, co maji doma taky moc sikovne deti, ja tomu fakt nerikam napred (mluvi, chodi na nocnik, dobre spi a ja nevim co jeste ) a nemaji takovou potrebu se s tim pochlubit, protoze jim to pripada jako normalni vyvoj a sve dite tolik nezbostuji.
Kazdy co je mu vlastni..

Me treba vzdycky fascinuje Zuzik, ta o Klarce az tolik nepise a ja pak zasnu, jak je sikovna....nebo o ni pise, jak je desna, ze prudi a my ji pak s Francem hlidame a jsme vystaveni tomu, ze nas Tonik neni az tak klidne dite, jak jsme si dosud mysleli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sory za roman

mejte se a prezijte vedro !!!
23. črc 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru:zánět močáku je ku.va,běž včas pro ATB :wink:

se těším na sraz konečně se dozvím jestli mám teda hodný dítě :grinning:
23. črc 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni : myslis, ze mam jit i kdyz je to trochu lepsi ? asi jo co ? ja jsem v tomhle desna, hrozne me nebavi chodit k dr. zvlast, kdyz ji mam 40 minut od domova......takze by me tam musel hodit Franc zitra rano.

Az se prestehujem do Kbel, tak si tam sjednam novou obvodacku. Jak nemam auto, tak jsem hrozne odkazana na Frantiska...no ale kdybych auto mela, tak stejne nikam nedojedu, kdyz by mi bylo blbe atak.....
23. črc 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomi, tady se nikdo nesteka - ja si jen dovolila vyjadrit svuj nazor :wink: :sweat_smile:
hold jak clovek jen nepěje chvalu a ódy, tak je hned za zlyho :frowning2:

mmch kozim, tve argumenty me udivuji. ja jsem viktorku na gauc lezt neucila - nevim, kde jsi k tomu prisla - takove blbosti, jak ty pises, se deti uci samy a to velmi rychle. prispevky nectu vsechny a to by jeste schazelo, aby me k tomu nekdo nutil :zipper_mouth:

a koncim s timto tematem, nechci se tu hadat a kazit si naladu a nechci ji kazit ani vam :fearful: stejne uz jsem vyjadrila vse, co jsem mela na srdci. papa.
23. črc 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac, já neříkám, že se hadas, byl to jen dodatek ať se do sebe odpustite :wink: pa
23. črc 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, já neříkám, že jsi učila. Jen, že Terka prostě tu potřebu neměla a já neměla potřebu jí to pak učit jen proto, že to dělají ostatní děti. Přečti si můj příspěvek pořádně :wink: Prostě každé dítě napadá jiná blbost a naše blbost by byla, učit to ty naše děti, abychom se těm druhým vyrovnali.
Prostě mám asi větší potřebu se pochlubit. Každá na to máme svůj způsob a nikdo nikoho nenutí číst naše pokroky.
Stejně tak jsem já nepsala, že je Terka v něčem napřed. Prostě jsem jen napsala, co dělá a nikdy jsem nezhazovala ostatní březňátka. Každý vyniká v něčem jiném a může se stát, že zatímco Terka umí mluvit dřív, tak se pak třeba někde zasekne a i v tomto ji pak někdo předběhne.
Nemám tady zapotřebí se s někým přít o tom, kdo je popřed a kdo pozadu. Píšu jen, co Terka dělá.
Co se týče fekal story, tak je to o tom, že má své dny, kdy si postaví hlavu a prostě nočník nebere,ale většinou je celé dny bez pleny.
Pokuď vás tím moc obtěžuju, dobrá tedy, už to sem nepíšu :sweat_smile:
23. črc 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kač : máš recht...

já Tondu taky neučila lézt na gauč, to se naučí děti fakt sami a nikdo tu neřiká, že to je nějaká bezva dovednost...ale soustředila jsem se na to, aby uměl slézt. Na to mě přivedla Zuzik...Samotnou by mě nenapadlo, že to Tondu můžu naučit. :sweat_smile:
Stejne jako me obcas nenapadne, ze bych ho mela (nebo spis mohla) ucit i jine veci...
ja ted bojuju s tim, ze se Tonda naucil lezt na konferencni stolek atd....a to je fakt opruz.
23. črc 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jen ještě k tomu, že je někdo napřed , někdo pozadu....
já tohle fakt nemám moc ráda....
me pride, ze kdyz se tu nejake dite moc zbostuje, tak to pak v nekterych holkach vzbuzuje pocit, ze jejich dite je pozadu, opozdene a to mi pride skoda.
Ale treba se pletu, treba to je jen holek konstatovani, ze to jejich dite jeste neumi a je jim to jedno, jako me je jedno, jestli Tonda umi tohle nebo tohle...

jako jó Terezka byla napřed první půl rok, protoze opravdu hodne brzo lezla a ted treba hodne mluvi, ale me treba nepride, ze by mluvila vic nebo lip nez nektere jine deti tady...Tusim, ze Tynka od Kozinky taky krasne mluvi, mam pocit, ze i naty od Dibli....
ale tyhle deti jsem neslysela, takze to asi posoudi kralicci, jestli je Terka opravdu tak napred.

Ja treba znam Klarku a ta fakt mluvi vyborne...rika slova tak jak jsou, zadny detsky zkomoleniny slov...
a Zuzku jsem nikdy neslysela rict, ze je Klarka napred.

jako nektere deti sice hodne mluvi, ale rozumi jim hlavne rodice. Klarka mluvi srozumitelne i pro ostatni, coz mi pride fakt super (prakticke atak), zadne mimini patvary slov.
Ale i tak bych z toho nedelala kdo vi co...stejne jako z toho nic nedela Zuzka.

a co se tyce nocniku....taky mam pocit, ze tady jsou na tom nektere deti lip nez Terka (treba Tynka)
takze na posouzeni toho, kdo je napred (jako by na tom zalezelo) jsou tu opravdu holky, co vsechny tyhle deti vidaji na zivo...

Ja proti Terce nic nemam, je super, jako vsechny breznatka,ale treba sikovnejsi (kdyz pouziju jine slovo nez napred) mi treba pride Tynka od Kozinky a to je dokonce mladsi.
Ale kazda mama to svoje dite povazuje za to nej...

kozim : ja bych se u tebe bala, abys pak na druhe dite nekladla moc velke naroky...kdyz neco z toho, co uz Terka v jeho veku umela, nebude umet....
neber to ve zlem....srovnavani vlastnich deti se podle me nevyhneme zadna...
ja se zas u sebe bojim, ze budu na druhe dite klast naroky na spani, jidlo atd...
ze to proste bude porad o tom : Tonik byl lepsi...toho se fakt bojim :frowning2:
23. črc 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim : prosim te, hlavne se zase neuraz.... :wink:
spoustu holek tu zajima, co Terka umi a jak mluvi, tak neni nutne sem jeji pokroky nepsat jen kvuli par lidem, ktere to nezajima....

uz jsme tu stokrat rekly, ze kdo chce, ten si to precte, kdo ne, preskoci to... :wink:

ja s tim fakt pocitam, ze me lidi preskakuji....kdyz neumim byt strucna...a hlavne ne kazdeho zajima, co umi zrovna Tonda... :wink:
23. črc 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...

jdu zase jen pozdravit, nějak nestíhám pc :dizzy_face: - máme ten návštěvní týden, včera tu byly kámošky a bylo to moooc super, jen já pak spala asi 3 hodiny, protože Domísek byl ve tři vyspalej (spal o trošičku víc odpo :frowning2: - on skoro všechny návštěvy vždy prospí :grinning: ) - jsem jak praštěná palicí :sweat_smile: Maji sme včera trošku přetáhli režim a dneska mi to dává sežrat a k tomu ještě to vedro, no bude super den :grinning: :grinning: :grinning:
navíc nám sousedka přinesla košík meruněk a ještě včera přišly v balíku od prababi, tak je musím zpracovat - asi na přesnídávku, ale naše madam jí stejně nechce, zkoušela sem včera malinko udělat a musela sem jí hodně osladit a stejně je kyselo-sladká, tak vždycky zaksichtí pusou a další sousto nechce, ale tatínkovi přesnídávka moc chutná, tak jí udělám pro něj :grinning: a dneska meruňkový knedlíky :grinning:

kozim: jinak si myslím, že Terinka taky napřed nijak zvlášť není :sweat_smile:, i když vím, že je to šikulka i tak :wink: - si teda myslím, ono je to těžký, když člověk nevidí ostatní stejně staré děti pro porovnání a nejlíp jich víc, aby viděl, v čem je dítko napřed atd. - i když v podstatě je to jedno, jak ste tu psali :wink:..naše Maji od doby, co se narodil brácha, uklízí sama od sebe svoji čepici do svého šuplíku a capáčky a čepici Domíska do jeho šuplíku, sama rozlišuje, co jsou její věci a co Domíska a sama začala rozlišovat ty šuplíky,.....sama večer uklízí hračky, odnese knížky do poličky,....ukazuje mi, když jdu přebalit / koupat / Domíska, kam ho mám dát - že jako na přebalovák /do vaničky/...podává mi jeho plínu...když vytahuju prso, podá mi sama od sebe kapky a když sem kojila v obýváku a zapomněla si přinést kapky, tak sem si řekla, že to bude jednou bez kapek a ona příltla jako dívá, kroutila hlavou, jako že né a né a nesla kapičky :grinning: - prostě denně nad ní učůrávám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: včera návštěvu hezky provedla tady po bytě a ukazoval nejvíc svůj pokojík, kde dělá hají atd., když sem v obýváku mluvila o její panence Amálce, co jí přinesl brácha z porodnice, zimzela a vrátila se s ní a ukazovala jí pyšně tetám :dizzy_face: .....a myslím, že v tomhle věku každé dítko komunikuje se svojí mámou zejména a že toho prostě moc umí a kždé něco jiného, protože každý sme jiný rodič a zaměřujeme se (i nechtěně) na jiné věci....já na nočník prdím a dávám plíny, teď začala s tím, že si sedne na nočník, řekně csccc a čůrá do plíny, s holou pipkou nechce :grinning:, ale asi je o kus dál a to sama, protože na nočník fakt docela dlabu :grinning:
Já si ráda přečtu, co Terinka umí a jak je šikovná :slight_smile: , jen mě trošku pak zaráží ta tvoje věta, jak to shrneš, že je napřed a ono to jakoby vyzní, že jiné děti to neumějí a jsou 100 let za opicema, že jen Terka je neeeej - jasně, že pro vás joooo .....a vím, že to tak nemyslíš, ale ono to tak nějak samo vyzní.....

K Domískovi - včera přelezl celou postel napříč - jsem zírala jako puk, on dělá jakoby mosty a posouvá se za ruce a nožičky na zádech po posteli, sem k němu přišla akorát tak včas (měl si hrát pod hrazdičkou a já dávala oběd Maji), protože jinak by mi žuchnul z postele....o cestování v postýlce ani nemluvím....a v kočárku se snaží si normálně sednout, zatne břišní svaly, pomůže si nožičkama a hlavou a chce si sedat.....my jsme v šoku a věčně mu opakujeme, že má jen ležet, že je 2-měsíční mimnko :grinning: fakt síla...já se spíš děsím než bych byla pyšná :slight_smile:

Ale včera před spaním sem z dětí byla tak na měkko - oba reagovali na návštěvu úplně super a oba se předváděli úplně úžasně :dizzy_face: , že sem chodila se na ně koukat do postýlek, jak spí a slzela u toho...

A maji miluje čepice, vždycky si nějakou nasadí a lítá tady s ní, te´d tu lítá s háčkovanou kabelkou a k ní tou čepicí ...a kšiltovku si zásadně nasazuje kšiltem na sranu nebo dozadu :grinning: takže už si určuje sama, jakou čepici si vezme a za chvíli si bude určovat, co na sebe si vezme - takže si fakt budu muset přát ještě jednu holčičku, abych jí jako miminko mohla fintit dle sebe, maji mi to brzy u sebe nedovolí :grinning:
23. črc 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted to po sobe ctu a nerada bych , aby to vyznelo, ze nejak Terku schazuju....
jen jsem tim chtela vyjadrit, ze nekdy to muze podle prispevku vypadat, ze je sikovnejsi nez ostatni breznatka, ale ja si proste myslim, ze neni jedina sikovna. :wink:
ale to myslim Kozim vi taky....vzdyt se treba s Tynkou vida atak....tak musi videt, ze jsou i jine sikovne deti.... :sunglasses:

jako ve spolecnosti Klarky, Tynky, Terky a Naty by Tonda asi vypadal jako retard, ale jako ja to fakt neresim...hlavni pro me je, ze ja se s nim domluvim pomoci znaku. :wink:
23. črc 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : hezky napsano..
ja myslim, ze tady kazda ze sveho ditete solidne ucuravame :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ja doslova :grinning:
23. črc 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji a spol....ja bych to shrnula tak, ze at si tu kazdy pise pokroky deti podle libosti, protoze spousta z nas si to rada precte a nebo si jen vybere co ho zajima a co ne...
jsme proste pysni rodice a mame z nasich deti radost a mame potrebu se o tu radost rozdelit.

V tomhle veku hlavne z toho, jak nam ty deti rozumi ajak s nami ted komunikuji (byt kazde jinak)

jen bych se tak nejak omezila na oznacovani toho, kdo je napred, kdo pozadu...protoze to je podle me dost subjektivni...a i kdyby to bylo objektivni, muze to nekomu byt neprijemne.

ja myslim, ze tu zadne dite neni nejak extra napred....kazde je na neco sikovne a ty rozdily hlavne za chvili nebudou videt....

to bychom tady potom mohly za par let psat : moje dite je napred, protoze uz cte Dostojevskeho a vase ctou jen Honzikovu cestu :grinning:
23. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu neco delat, Tondu uz krtecek omrzel. Jsme to ale matka, dite u TV , ja u PC.... :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. črc 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sem pospíchala a nedopsala to s tím nočníkem - fakt na něj nedávám, možná tak 1x denně, ale moc dobře vím, že ona ví, co se po ní chce, tím že si na něj začala sedat a dělá to svoje cscccc a čůrá do plíny, je dál než byla (né dál než ty co na nočník už krásně chodít), takže si myslím a doufám, že touhle nenásilnou pozvolnou formou k tomu dojde prostě sama...se těším, až mě sama bude nutit, a´t jí na nočník posadím a nedlabu na to :grinning:

U Domíska se těch pohybových dovedností fakt děsím (a myslím, že to prostě není dobře :frowning2:), protože až se začne fakt pohybovat, tak teprve začne asi fičák :grinning: - zatím pohoda...včera sem to před kámoška shrnula, že máme s jirkou štěstí na hodné děti (i když to je třeba taky můj pocit, že jsou hodné :sweat_smile: ...a dnes prudí oba :sweat_smile: ) a kámoška mi na to řekla, že ať jdeme hned do třetího, když to třetí chceme, prý "dokud ty hodné děti dávají" :grinning:
23. črc 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě dodatek, já si myslím, že my máme doma pěknýho vyčůránka - a to s tím mluvením, ona ví, že jí maminka rozumí co chce atd., že se prostě skvěle domlouvíme, i když moc nemluví a ona je líná a vyčůraná a tak prostě mluvit nepotřebuje :pensive: ..taky nezopakuje to, co se po ní chce, prostě se musí rozhodnout ke všemu sama (asi ví, že není cvičená opice :grinning:)...a když jakoby dělám, že jí nerozumím, tak začne víc mluvit :sweat_smile: :grinning: , opice jedna naše milovaná :wink:...tak si asi budu muset zahrát totál na blbou a ona za chvíli začne říkat i básničky :grinning: :grinning: :grinning: Jinak nemá motivaci mlivit....jak jinak na ni????
23. črc 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko!
Holky neuvěříte, ale my jsme teď teprve vstávaly... :sweat_smile: :grinning: jdem si dát snídani a přitom si vás dočtem :slight_smile:
23. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji : Toník taky mluví nebo znakuje, jen když on chce , když to po něm chceme nebo zaslechneme, že umí nové slovo a chceme aby to zopakoval, tak šlus.... :grinning:

saji : prestan porad mlit o tretim :grinning: a uz si ho proboha udelejte !!!! :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinko, to ti opravdu neverim :grinning: my vstavali vsichni presne v 5:11 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

petru, ty asi nevis, ze uz je saja zase tehule co? :confused:
23. črc 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si taky myslim, ze mam hodne dite, ale vzdy jen do doby, nez sem venku s Kalrkou od Zuzky :grinning: :grinning: :grinning:

to pak ztracim iluze...nebo zjistuju, ze mi mozna hodne veci jen nevadi.....

ale na druhou stranu, Toník daleko lip spi nez Klarka, tak aspon neco :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
23. črc 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
nevím, kde je to horko, ale u nás je 22 stupŇů. Nenaplánovali jsme si žádný výlet, tak budem asi tvrdnout doma.

Jinak si myslím, že každý dítko má svoje tempo a nějak to neřeším.
23. črc 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
prošla jsem většinu vašich fotek a je to opravdu neuvěřitelný, jak ty děti, za tu dobu co jsem tu nebyla, vyrostly.
23. črc 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo tak jsem váš dočetla a nevím co říct.. :sweat_smile: asi budu radši mlčet, mlčeti zlato.... nikoho nenaseru a jsem z toho z obliga.. :grinning: :wink:

kač: ty wolle to by mě zabilo.. :sweat_smile: ale zase na druhou stranu bych toho více stihla, jako dneska jsem si naivne plánovala, že vstanem o půl deváté, jako vždy, že stihneme všechno krásně poklidit a v 10 jsme venku v bazénku, hahaha... takže to máme všechno šouplé, ale už se pomalu chystáme ven, teda ven před barák.. :grinning: nechcete se někdo přidat??? :grinning:
23. črc 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamuk, taky nevim, kde jsou ty hyce :confused: vcera jsem byla tak vymrzla, ze jsem si v 18h musela dat teplou koupel a dnes je opet pod mrakem a tez zadny parak :sweat_smile: jako na tilko to je, to zase jo, ale, ze bych se musela vydat na koupak, tak to ani nahodou.

kozinko, ja uz mela v 7h varenej obed :sweat_smile: a ted uz je sezrenej :grinning:
23. črc 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinko, my takhle (v 5) vstáváme každej den. Už to nějak neřešim a přizpůsobila jsem tomu svůj bioritmus:slight_smile:
23. črc 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek