• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
holky, jeste dotaz, zkousela jsem Lucku ucit jist lzickou, a jako zadna slava. Moc se ji nechce. Jak jste na tom vy?
30. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
mjanca: Kacka by lzickou jist chtela, ale ja ji to nechci dovolit - tak obcas povolim pri tvarohu a nebo ji dam vidlicku a tou ji to jde pekne. :wink:

Tak se loucim, Kacka uz je vzhuru - tak vyrazime do lesa - do chladku :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
mjančo: jako zkouší to, ale zatím si myslím, že nic moc - raději stále krmím :grinning:

kozin: teď zrovna cpe dudana Domískovi, takže na spaní nemá čas :grinning: - to ti vzkazuje.... :grinning: :grinning: :grinning: Ona je dneska jak králíček duracell, fakt :pensive: ...a s tím dudanem má teda úžasnou trpělivost, protože Domi dudanovej není a furt jí to fluše :grinning: Má snad větší trpělivost než já :grinning:
30. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
cau holky, dik za pochvalu fotek, neco fotila i petru, jelikoz se ji vybil jeji fotak a potrebovala se vyradit :wink: vanda macata vubec neni, je jen takova pevna, jako tedak, podobna postava, 13 kg bych ji netipla, ale starsi teda rozhodne vypada :wink:

mjanco, klarka je taky prcek :wink:

del, kacence to moc slusi, doufam, ze to setkani nazivo nekdy vyjde :wink: to je fajn, ze uz ti spi lip.

kozi, kde jsou nase miminka fakt nevim, tohle uz je uplne jiny svet :grinning:
30. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Mjanci : já jsem samostatný jezení dlouho odkládala, ale před pár dny jsem se odhodlala ho nechat samotnýho a docela to jde...
Záleží na tom, co jí...třeba docela hezky napichuje testoviny plastovou vidlickou a bez problemu si je da do pusy.
lzickou nabrat umi, i se trefi do pusy, ale casto ji otoci obracene a kdyz je to ridky, tak to samozrejme vsude tece....a kdyz uz moc jist nechce, tak si s jidlem hraje a pohazuje ho vsude okolo, coz mu netoleruju, kdyz vidim, ze uz neji..

takze zadna slava, ale je to lepsi nez jsem cekala.
30. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už její trpělivost došla a nacpala si Domískovýho dudana sobě :grinning:

kozin. kafe si s tebou ale ráda dám :dizzy_face:
30. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo: Mariannka je taky zavislak na dudu? Lucka ho chce mit porad :unamused:
30. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
mjani: jj, totál závislák :pensive: , ale přes den ho nemá, jí ho schovávám a dáváme jen na spaní - ale Domimu ho cpe furt, jako nechápe, že nesdílí její lásku :grinning:
30. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
del:Vanda docela dobře spí........teda málo proti ostatním ale dobrý....noc tak 19-6 s jedním vzbuzením na mlíko a kolem poledne hoďku a půl někdy dvě :wink:

těšíte mně s tím že Vanda není tlustá,podle fotek z dřívějška se trochu vytáhla :wink: ona má tlěo jak dřevorubec,je statná,jemná holčička to nebude,nemá po kom teda :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
mjani: mohla bys zase hodit nějaké nové foto Lucinky :wink: :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
leni: tělo jako dřevorubec :grinning:
30. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo: ja vim, ja jsem hrozna v tech fotkach, polepsim se a vecer neco hodim :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
mjanco, u nas se ji dokonce dvema lzickama, ktere strida, ale je po tom desny bordel :wink: do pusy se uz strefi, samozrejme jogurt vetsinou vyklopi cestou mimo, ale tvaroh uz nabere a dotransportuje. ale po chvili ji to prestane bavit a zacne si strkat jidlo do vlasu a mlatit do nej a to pak ztracim nervy :unamused: davam pod ni noviny, ktere pak vyhazuju, aspon nemusim tolik uklizet. maso a brambory ji sama, ale vidlicku strida s rukou.
30. črc 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a sajo: Lucka rika zabe taky baba a taky to zni jinak :slight_smile:
s tim jidlem, Lucka ji tim stylem, ze si 2x nabere, trefi se, ale pak uz si v tom jidle jenom hraje a chce se nechat krmit
30. črc 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás se jí tak, že já mám lžičku, Verča má lžičku a krmíme se navzájem. No, vzhledem k tomu, že jímě pořád srajdy, Verča moc kousky nechce, tak mi to moc nevyhovuje. Měkla období, kdy krásně jedla sama, ale docela ted prasí, takže má smůlu:slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=fY0PshAvGdA
30. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Klárka jí krásně sama byla jsem toho svědkem :slight_smile:
30. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
leni :grinning: akorát těch vos, co pak lítalo na ty kusy, co jí padaly od pusy :wink: :grinning:
30. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
zeny, klarka dnes vytuhla natvrdo na gauci u krtecka, to je nevychovne, co ? :grinning: skoro jak ty hranolky vcera :wink:
30. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já furt nemám odvahu, a hlavně nevím jak na to, odnaučit Týnu na dudana :frowning2: Jako přes den v poho, ale usíná bez dudana, se bojím jak čert kříže.. :unamused: Prosím o tipy! Vím, že Tomi říkala, že ho před Klárkou ustříhla.. :grinning: to zní dobře, ale co když to nepochopí?? :sweat_smile: Ona se třeba jednou dvakrát do týdne v noci probere sedí a hledá dudlík a přitom říká didinko kde je??? :sweat_smile: a mám strach, že se prostě v noci probudí, bude ho hledat a ono prostě nikde.. a pak už nezabere.. :confused:
30. črc 2009 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
kozinko, když přes den nedudá, a v noci ho má na usnutí a pak ho v noci má jen v postýlce, neřešila bych to. Pokud ho má v puse celou noc, tak bych jí ho ve spánku vytáhla a dala do postýlky. Jako co, at si dudne ne? Verča to má taky tak, někdy ho má i ven, když prudí, viz včera zoo, chvíli ho měla, dyt o nic nejde:slight_smile:
mám načteno že pomáhá dudlík dávat stejně, ale nejdřív ho nenápadne prostříhnout a pak třeba každej den malinko odstřihávát dudana až bude krátkej a nepude to. Nekterejm dětem nechutná vyfouklej, jiný ho dudaj dokud ho udržej v puse:slight_smile:) Ale já se k tomuhl schýlým tak po 2 narozeninách, dřív ne:slight_smile:) Zas tak často ho nemá a žíly to rve jen babičkám:slight_smile:)
Já bych dudlík před dítkem nestříhala, jako spíš aby to vypadalo, že se sám rozbil.-)) A jasně že pak nesmí najít jinej nerozbitej:slight_smile:
30. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: já už bych docela ráda, aby se toho zbavila.. :sweat_smile: jako vím, že je brzy, ale do roka a půl bych to chtěla mít za sebou, mě už přijde jako velká rozumná holka, tak snad i tohle by mohla pochopit, no nevím......... uvidíme jak to půjde... :confused:

jinak jsem jí teď vážila a má 10,8 kg nahatá bez plíny.. :grinning: :sweat_smile: nějak přibrala.. :sweat_smile: :grinning:
30. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
kdyz ho maji deti jen na spani si myslim, z ev poho, ale Luca ho ma i pres den :frowning2:.
30. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
mjanco, tak jí ho seber, prostě ráno po snídani už ho nedostane, at ho nikde nevidí, jděte třeba ven, dej jí křupky atd. Já se toho taky dost bála, Verča ho musela mít pořád, ale takhle dobrý. Dávám jen když prudí a lezou jí zuby, ale pokud je v pohodě, nai si na něj nevzpomene:slight_smile:

Mě vomejvali včera z Vandy:slight_smile:) Ona se otočí na mámu a řekne jí mami:slight_smile:) Verča mi stále říká meme:slight_smile:)) Pak večer když sem jí koupala, vykadila se mi do vany, opět, tento týden po druhé, předtím nikdy, nechápu. Vyčurala se tam taky, to dělá často:frowning2:( Pak sem se jen otočila a za vteřinu na ní juknu a ona si žužlá mojí žiletku:slight_smile:)) Sem se teda lekla, ale dobrý, asi chtěla pomoc prožíznout zoubek:slight_smile:)) No a pak sem jí nechala chvilku běhat nahatou a máme pochcán koberec. U nás to zas vypadá, že plínky budou ještě hodně dlouho:slight_smile:)) I když prej u tchýně, když počurala lino, tak hlásila ččč, ale až potom.-)) nějak to moc nechápe.-)
30. črc 2009 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: on ji vzit nejde, i kdyz ho nevidi, tak si o nej hlasi .........dudu, nekdy ji zabavim, ale nekdy to nejde, a chce ho
mne Lucinka rika mama, mami mi taky nerekne
jinak Verca je asi cislo :grinning:
jde k nam babicka a jdeme ven, tak pa, vecer, dodam ty fotky :wink:
30. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
tak zkusit s ní jít ven a že dudu není, já vím, se to říká.-)) Já se bála křivejch zubů, i když sem někde četla, že to tím není, ale nevím no.
A nebo jí šoupnout k babičce aspon na den a že dudu není, bude jinde, tak jí to třeba nepřijde. U nás začala tchýně bez dudla a já pak pokračovala, i když druhej den sem ho dalal, bych s ní nevydržela, prostě jak mám možnost sebrat jí ho.-)) Třeba venku ho mít nemusí, někde na písku.-)
30. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Mjanco: já to udělala, jak psala Shehe. Prostě jsem se naštvala, a přes den jí dudána schovávala a dávám jenom na spaní. První dny byla trochu nevrlá, ale bylo to v době, kdy ještě neuměla mluvit, tak si o něj neříkala, jen byla protivnější, za pár dní to bylo pryč, teď si o něj přes den řekne jen když je hodně unavená a chce spát, to pak stojí u postýlky, křičí na mě dudu a spát :wink: Chce to jen vydržet těch prvních pár dní a pak už si na to zvykne. Jinak úplně odnaučovat od dudánu zatím nebudu,na spaní ho prostě chce, tak jí ho ještě nechávám.

Jinak Juli má 86 cm a 12,5 kg. Měřím ji a vážím každý měsíc.
30. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: tak to u nás je mami na denním pořádku, až mě to leze krkem a to myslím vážně.. :frowning2: jakmie se něco děje, tak je to samé mamiiiiiiii mamiiiiiiiiiii mamiiiiiiiii... :rolling_eyes: když něco potřebuje tak mi říká mamiko :grinning: a když už neví jak na mě, tak začne na taťku tatiiiiiii taťko :grinning: hodně lidí i venku čučí, že to takhle krásně řekne, ale mě už to nepřekvapuje... jako ona fakt hodně mluví, ale zase na druhou stranu mě strašně štve s tím svým vztekáním.... jako fakt mi někdy ujíždí nervy!!!!!!!!!! :astonished:

Jinak s tím dudlíkem je to těžké, komu nosí dítko dudlík přes den i v noci, tak by chtěl aby ho mělo jen v noci, komu nosí dítko dudlík jen v noci, tak by chtěl aby ho nemělo vůbec, a komu nenosí vůbec, tak je rádno, protože mu to přijde v tomhle věku už strašné.. .:grinning: no není to tak??? :wink:
30. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
vlni: ty jooooooooo.. veliká!!!!

shehe: s tím kaděním do vany mazec.. :grinning: tak tam s ní plavou kamarádi jo? :grinning: jako tohle se mi naštěstí ještě nestalo, ťuk ťuk, ale pamatuju se že mladí ségra si taky nakadila do vany a já z toho byla úplně na hotová, bylo mi 7 roků a furt jsem za ní chodila a říkala jí , že je čuně.. :sweat_smile: (ona mě rok) :sweat_smile: já tam totiž byla v té vaně s ní, tak jsem měla z toho trošku trauma.. :sweat_smile: :grinning:
30. črc 2009 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
shehe: u nás hodně pomohlo jiné slovíčko pro čůrání, vždycky jsme říkali ččččččč nebo čííííí a jak jsme začali učit na nočník, tak jsem začali říkat AAA prostě na všechno i na kakanec i na čůranec a jí se to líbilo více než čí, tak to začala říkat když to na ni šlo.. :slight_smile: zpočátku (tak týden před tím než to fakt pochopila) říkala aaa vždycky až to udělala buď na koberec nebo do plíny.... ale řekla to až po tom, chce to trpělivost a vysvětlovat a vysvětlovat a ovoce to přinese :slight_smile: :wink:
30. črc 2009 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kozi: no jo, jsme nějaké přerostlé :grinning: :sweat_smile:
30. črc 2009 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek