• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
ahojky holky, jdu na čumendu :slight_smile:
Tak včerejší zkouška šatiček dopadla docela dobře, vejdu se v pohodě, jsou nádherné, vše ok, jen se vyskytl "malý" problém.. :frowning2: :cry: tak snad to dopadne dobře, jinak mě švihne.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :frowning2:
2. zář 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
sajo a petru: ty knizky vypadaji fakt dobre, ze bych mela darecek na Lucky svatek nebo vanoce? :slight_smile:
kozinko: co se vyskytlo za problem? :-/
jeeeeeee, ted jsem si sedla a Lucinka vstava :slight_smile:, tak zase bezim
2. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: me ty monterky uz potkaly... MM me ukoluje docela casto :slight_smile: BEtt taky pomaha,ale jeste musime dopilovat aby si to nedelala po svem a presne jak to nechceme :grinning: :grinning: :grinning:
JE pravda, ze u me v rodine je to tak,ze ja jsem manualne sikovnejsi a proste prace se nebojim a radeji makam nez bych se mela ucit. A bracha je spise studijni typ. On se ucil na same 1. Je to spis kancelarsky typ. Takze neni receno,ze kdyz by byl kluk, tak musi zarucene makat :slight_smile: Tot me teorie :grinning:

mjanca: ty deti maji radar v zadku. Jakmile si sednes je rev :grinning:

Kozin: co se stalo? Snad se to rychle vyresi... :wink: Uz se VAm to blizi,co? :wink:
2. zář 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojky děkuju, jinak jsem koukala na ten saji odkaz, moc hezká knížka, fakt, vypadá dobř, pokouknu se po ní, jinak my stále nenočníkujeme, zkusili jsme párkrát, a vyšlo, ale kakání ani omylem, Lucka šla jednou na přídavnjý prkýnko a toť vrchol všeho snažení, takže mi hlavně nepište, jak máte geniální děti, co samy čůrají a kakají nejlíp do w c :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jo? dělám si srandu, ale ony hlavně potvroy moc dobře chápou co mají dělat, ale provokativně na truc ani náhodou neudělají :angry: jinak s mluvením - no vypadalo to vuž v roce skoro nadějně, ale od té doby máme prostě dvojčecí hatmatilku, přečetla jsem o tom už romány a fakt se mi potvrzuje, že to tak je u dvojčat dost obvyklé - mají svojí mluvu a jak jedna zopakuje po druhé něco, okamžitě si to ukládají v mozečkách a pracují s tou informací, i kdybyste jim 24 hodin denně vkládali správný termín :grinning: mamí tatí babi a děda v poho, takovýto hají, bů, mé, haf, mnau, brm, papa, atd, jo, ale umí vše ukázat ale názvy tolik ne pojmenovat umí tak méďu, šášu, sůšu, pít, papat a takový, ale třeba záchod neřeknlu ani omylem :grinning: :grinning: :grinning: , snaží se už spojovat, třeba mami bota a tak, ale bota je prosím u nich boba - a tak je to s dost věcma :slight_smile:, jinak jsme docela zdraví, nějaká ta rýmajzna, průjem, zuby atd, ale s Terčou pořád ty průdušky, asi to nevypadá do budoucna dobře, hvízdá občas jako na to astma to ukazuje vše a očičko s tím jdeme k očařce 22.- září, nezdálo se tio naší pediatr, tý druhý jo ale první ne, tak nevím,taky si už umíme pěkně prosadit svou, hlavně Terča - překvapivě se úplně otočily obě, Lucka první rok náročnější s ní, teď je hodnější, solidárnější, ochotná miluje Terču, hladí ji povídá, pusinkujem ale Terezka je naopak radši smaa, je svá, jde si kam chce, dělá si co chce, je to s nima oněma někdy fakt nářez, tak sorry za román, potřebovala jsem se trošku vyxkecat po tý mojí pauze
2. zář 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elis: já si myslím, že se holky vystřídají ještě mockrát v tom, která bdue hodnější atd. :wink:

My se právě vrátili z víc jak hodinové procházky - Domi v manduce (zatím ty jeho kila nejsou nijak znát - nese se krásně - nebo jsme si už zvykla? :sweat_smile: ) a Maji hezky pěšo bez kočárku,....a byla táááák hodná, jsme si povídali, vše ukazovali - paráda...Domiho jsme asi nudili, tak usnul.....šli jsme se kouknout na ovečky a ty mrchy byly zalezlý v tom jejich domečku - asi nesnáší vedro :grinning: , Maji strašně zajímají lidi na kole a hlavně děti na kolech, myslím, že hned jak to půjde, budeme mít cyklistku :grinning: Tak jak byly a jsou hodný, tak jsem zvědavá, zda mi to večer a v noci nedají sežrat :grinning: MM nám totiž odletěl a vrátí se až v pátek...kupodivu nad náma furt lítali letadla (spíš byly slyšet než vidět) a Maji furt opakovala "táta éro" (tj. táta letí) a mávala :grinning: , protože jí to říkal, že jí bdue mávat :grinning: no sranda.....

Domi se právě rozčiluje s chrastítkem, cpe si ho do pusy a nadává :grinning: Maji se cpe hrozn. vínem, te´d na něm fakt ulítává, vždycky si nacpe pusu jako sysel.....
2. zář 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: já zatím montérky nemám, ale makám i bez nich :grinning:
2. zář 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki,
dnes jsem strávila den se švagrovou a Petulkou. mám pár foteček ale nejdříve to musím stáhnout z telefonu.

kozimura: ta herna má být udajně od zítřka otevřena..

ted vás jdu dočíst.
2. zář 2009 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás to ted vypadá tak, že Verča všechno jídlo dává křečkovi:slight_smile:) jako měli bysme asi pořídit krávu vzhledem k množství toho jídla:slight_smile:) Taky dneska z ničeho nic něco nese do koše (máme ho zevnitř dvířek kuchyně. Tak sem jí zastavila, jako co to jde vyhazovat a já nevyhodila víčko od jogurtu, byste měli vidět, dalo se číst z jejích očí: Tady bude pořádek:slight_smile:)))
Pak sem byl u mudry v roce a půl a chtěla očkovat spalničky a spol. No tak sem jí řekla, že to chci odložit. No koukala na mě jak na matku co chce zabít dítě. A ze situace vyšlo, že jí měsíc po tomto hnusu chtěla dát 4 hexu, mě teda lehce namíchla. Verču sem tam svlíkla, postavila na váhu, ten moment louže za kterou by se ani dospělej nemusel stydět:slight_smile:)) Bylo potřeba hodně ubrousků:slight_smile:))
Jo a je ted děsně protivná, furt řve nene a dneska šla ven stylem, že sem jí vzala ve výtahu dudlík, tak sebou flákla na zem a z baráku lezla po čtyřech a řvala.-)
2. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe .\ ty si taky s Verčou hez ky užíváš - zažíváš :slight_smile:
2. zář 2009 ve 20:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. zář 2009 ve 20:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: :grinning: Maji taky udržuje pořádek - když třeba z časáku utrhne kus listu, zmačká ho a ihned odnese do koše, koš zavře a ještě si zatleská a čeká potlesk i po nás :grinning: někdy to dělá schválně, abychom ji obdivovali :grinning:...já mám šílený zlozvyk, když dopiju čaj, tak pak případná víčka od jogurtu, drobky a tak hodím do hrnku a pak celé vyhodím do koše (bez hrnečku samozřejmě :grinning:), MM to šíleně nesnáší a bohužel pro něj se to maji naučila, takže nejdřív koune, zda jsem dopila a pak mi tam nahází drobky apod. :grinning: MM z nás kvete :grinning:

Tak koupání dětí jsme zvládla, Domi už chrupe, Maji před chvílí ještě reklamovala, že nejsem u ní, ale jen tak zlehka (takže šílený řvaní, když je tatínek doma - je jen a jen pro něj - že ví, že má tatínka na háku, protože doma po obědě chodí spát sama bez uspávání a žádné reklamace nejsou - ví, že mě na háku v tomhle nemá :grinning:), mě čeká žehlení, takže u ní stát fakt nebudu - je tocho, tak myslím, že už chrupe - díky bohu za to stmívání se, jindy čučela ještě po deváté z postýlky - doufám, že je znavena po procházce a bude chrupat až do rána....občas nám totiž brečí ze spaní - vypadá to, že se konečně klubou dvojky nahoře - stále má jen ty svoje necelé 4 zuby :grinning:....

shehe: taky logika jako prase - jako naše dr. :rolling_eyes: :angry: nejdřív spalničky a pak hexu - ať se jdou vycpat, maji jsem před tím neuchránila, ale Domíska nedám - naštěstí reakce po hexe nebyla....a píchla jí tu hexu? Ona totiž má být nejpozději do roka a půl - a dle naší dr. ani o den déle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: to vztekání nezávidím :frowning2: , já ho dnes čekala, protože musela jít pěšky, že se na mě bude věšet, řvát a tak - asi vycítila, jak se chci brzy zbavit double kočárku a nutím jí víc a víc chodit, že je ohrožena a chce se hoooodně vozit....ale kupodivu v pohodě....já jí etda nesla přes takovou pěšinu a musela jsem vypadat jako magor - Domi v manduce, Maji na boku a ještě tašku přes rameno, jsem se bála, že žuchnu, ale ustála jsem to....takže manduku a pěší Maji budu aplikovat i zítra, vztekání neberu - už proti němu začínám být imunní....
2. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo: alespon mas vyhlidky, ze zuby rostou, pomalu a jiste, ja u Lucky zacinam mit tucha, ze nebude mit horni dvojky. Ted ji v dasni rostou vsechny 3, ale porad nema horni dvojky. MM je taky nema (a jeho mama a babicka taky ne), ten ma hrozny zuby, dokonce ma jeste nejake jednicky :unamused:
a proti vztekani jsem taky imunni, nastesti se vzteka hodne malo... tuk tuk, at nic nezakriknu :sunglasses:
dnes jsme se sesly s holkama a detma z pribramske diskuze, bylo to fajn :slight_smile:
2. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjani: no, MM mi na to říká, že zuby už jsem čekala od loňskýho září, kdy nám skoro nespala (vzpomínky stále mám a doufám, že to není dědičný a že se Domi takhle nezvrhne) a 1.zub vylezl v květnu!!! takže tak u nás se zubama :rolling_eyes: :grinning: stále se pletu a jsem v očekávání :grinning: a stále nula nula prd :grinning:...TM nemá dvojky? jak to?
2. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo: nevim, proste mu nevyrostly :-O
jdu kouknout na fotky :wink:
2. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo dle mojí dr zas nemá bejt hexa ani o den dříve než v jeden a půl roce a to je nám až za tři týdny, ale jdeme tam až 12.10:slight_smile:)) Tý mojí se zas nelíbilo to, že jí na rok a půl nepíchne spalničky:slight_smile:) Jako hexa byla pro ní druhořadá.
Jo, mimochodem mě ujištovala, že ty zaplacené vakcíny jako na ty spalničky jsou s mín vedlejšíma účinkama, v podstatě jako že čím dražší tím lepší, to mi odpověděla na otázku, jestli je v tom vůbec rozdíl a zda to není jen marketingový tah:slight_smile: Myslela sem si teda svoje, a dám jí tu plně hrazenou, takže dle dr tu nejhorší, ale prej na to reakce nebejvaj, hahahaha. No ale když si dám tu placenou, tak třeby kdyby měla mít horečku tak nebude mít 40, ale jen 38, kdežto s tou hrazenou by měla ty 40:slight_smile:) No jasně, ježiš tam bylo jasný že jí má na háku ta firma na tu hrazenou vakcínu:slight_smile: Mě teda nepřesvědčila:slight_smile:
2. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: ty dr. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale hexa má fakt být do 18 měs. daná, to jsem četla....už si to hlídám....u spalniček je pouze dolní hranice, kdy dát 1. dávku, horní není :wink: a trivivac (dříve hrazený) je prý mírnější než priorix, to mi dávala odkaz del, že jsou ty viry v trivivacu více oslabený...Maji měla píchnutý trivivac a mírnej teda vůbec nebyl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :rolling_eyes: , je to hnus největší a od tý doby má věčně osypaná zádíčka..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, Shehe, a to kolikátá hexa? Já už jsem z toho zblblá - máme to celé posunuté kvůli té pitomé jizvy. A spalničky před nebo po hexe, nebo je to fuk. Moje dr. posílá jen pozvánky. Příští týden prostě půjdu na 18ti měsíční kontrolu, tak nám tam snad něco řekne...
2. zář 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozimur 4 hexa, no jestli má být řed nebo po spalničkách to nevím, ale spíš bych řekla asi před, spalnički se dávaj na roce a půl, někdo je dává o něco dřív, ale myslím, že to by se moc nemělo. Každopádně horní hranice do kdy je dát je já už nevím kolik, ale nemusej se píchat tak brzo. Jako já jí to nechám píchnout až nebude otravná, vzteklá a neporostou jí zuby a samozřejmě bude úplně zdravá. Mám z toho nějak strach, takže to chci odsunout.
2. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe, tak to ti věřím. Já mám děs z každého očkování. Zatím jsme měli na každé šílenou reakci. Tak nás hexa čeká asi později a podle toho, co jsem četla tak to sedí. Musí tam být určitá doba. My máme 3.hexu někdy v květnu, tak nevím.
2. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, já se bez MM doma nějak necítím - furt čekám, že přijde... :pensive: nějak tu chybí, ale říkat mu to nebudu :grinning:

shehe: já myslím že u spaln. horní hranice není....dolní je 15 měs. ...tak mě napadá, bude Verča někdy taková? :grinning: Jinak u té hexy (tolik dávek) je to o znásobení imunity v těle proti těm daným nemocím a den sem, den tam nehraje roli....
2. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo ted mi zuzik hodila odkaz a tam to vypadá, že den sem tam hraje roli, se picnu.
Jansně, že Verča taková bude:slight_smile:) Až jí vyrostou zuby:slight_smile:) a přejde vztekací období, ale to je ted možná od zubů, nechce ani normálně jíst.
2. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já to nechávám na MUDře. No uznejte, nemít internet, tak se o veškerém očkování dozvíme až od mudry, co?
2. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou noc!
2. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky půjdu už do hajan, ještě natucnu Domíska a chrrrr...

shehe: dny fakt nehrajou tak velkou roli, měsíce ale už jo - já to tak trošku studovala........jde tam o paměťový buňky - aby se množily.....aby v případě nákazy jich bylo dost a rychle zasáhly....ale je vidět, že sami dr. v tom mají guláš :rolling_eyes: :angry:
2. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozimur problém je v tom, že si nemyslím, že mudra má vždy pravdu:slight_smile:)
2. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe, to je fakt, ale nemít net, tak se o spoustě jejich chybách nedozvíme :wink: Samozřejmě jsem si spoustu věcí dělala jinak, než by se mělo, ale dělala jsem vše, jak jsem to cítila - jestli mě chápeš, prostě instinktivně.

Jinak jsem matka debil - koukla jsem do očkovacího průkazu a 4.hexu už máme píchnutou v červnu :sweat_smile:
3. zář 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. zář 2009 v 07:55 • jjjitule
kdyby to někho zajímalo http://zida.rajce.idnes.cz/Tonik_-_leto_2009/#IMG_2998.jpg

některý fotky tam jsou z alb, které už jsem tady asi dávala...
3. zář 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek