• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
jinak musím zaťukovat, už nevím co je to k malé vstávat v noci, už minimálně měsíc ani v noci nepila... :sweat_smile: ale to je jen díky tomu, že se zastavil růst zoubků... takže čekám kdy zase nějaké začnou růst.. pořád jich máme jen 12 :confused:
7. zář 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dneska máme klídek - malá spinká u babičky, poslední dobou strašně ráda chodí k babičkám... jen jí řeknu Jdeme za babi??? a už jupííííí babiii a binaaaa (pejsek) a míšo (její křečík, doma ho mít nemůže, takže ho má u bábrle) :slight_smile: už to pozná podle toho jak jedeme autem, zatočíme do ulice a ona už jééé babi... jeduuu :grinning: no sranda :slight_smile:
My si dneska oblítali restauračku kde bude hostina, domouvili jsme se na papáníčku, pití, rautíku, prostě všem, myslím že jsme vybrali fakt dobře, mají tam super ceny a taky moc moc dobře vaří :dizzy_face: Taky jsme jeli nakopit flašky řidičům k výslužkám... jsem vypadala jak notor :sweat_smile: plný košík chlastu, no mazec :sweat_smile: :grinning:
Dopoledne jsem si byla ještě zacvičit, je mi úplně úžasně :dizzy_face: hodila jsem solárko pro dobrý pocit :grinning: a zašla ještě na podtlakové cvičení :slight_smile: a zítra už nám to začíná, dopoledne budou koláčky, odpo je balíčkujeme, a ve středu rozvážíme... taky zítra přijedou už první hosti, budou u nás do čtvrtka, tak už se moc těším :slight_smile: :dizzy_face:
7. zář 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jsem si pokecala.. sdělila nejnovější info a zase letím.. :grinning: ještě jsem neobědvala, tak jdu hodit něco do žaludku :slight_smile: :sweat_smile:
7. zář 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka: jůů tak to je dobrý kup. a taky už cítím tu vůní koláčků :slight_smile: no a jak píšeš o tom nevstávání k malé ,tak to jsme meli také, doma spala s uper celou noc i na dovči bez buzení a po dovči zase se začala doma budit na ml íko, jako když jí nedám mlíko tak řve a řve,tak já nevím, že by jí rostly zuby? musím se zeptat doktorky, zda deti v roce a půl vyžadují v noci mlíko nebo tak.
Jinak moc ti to přeju a svatbičku si určitě užijete :slight_smile:
7. zář 2009 v 19:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: no,my jeste nejsme uplne rozhodly, ktery den nakonec zvolime. Kdyby to byla nedele, tak se urco ozvu a potkame se :slight_smile:
kozinko: jeeeeee, kolacky a predsvatebni cas, rada na nej vzpominam :slight_smile:
holky, kamoska kupovala v Tescu na Morave bodycka s dlouhym rukavem, tady v PB ho v sortimentu nemaji (nechapu), nekouknete nekdo u vas a nekoupite mi? prosim prosim :slight_smile:
7. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik: IP
7. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
katko u nás když večer normálně funguje zaběhlej program, což je někdy kolme 16 hodiny svačina - jogurt nebio rohlík a pak v 19 hodin zahuštěné mléko, tak spí celou noc. Ale jakmile sem někde na cestě a chci aby neprudila v kočárku, tak něco jí třeba kolem šestý hodiny a to pak to mlíko nechce a budí se mi kolem půlnoci, tak to do ní naleju a ona zas spí dál. mě to nevadí, když vím, že nejedla večer a ráno pak většinou i dýl spí:slight_smile:
mjanca hjestli myslíš bodyčka za 75 Kč a ještě k tomu akce dvě plus jedno zdarma, tak to je pryč. Na skalce v Praze maj jen zbytky, malý a hnusný:slight_smile: Já kupovala cca před 2 týdny a fakt super, měli i moc pěkný
7. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda...a mají v tescu vůbec nějaká bodyčka s dl. rukávem? Já nutně potřebuju pro Domíska (vel. min. 74, spíš 80tku), ze všeho mi vyrůstá a růžový po Maji mu dávat nehodlám.....Maji jsem už nakoupila trička, bodyčka už nosit nebude.....max. přikoupím nějaké to spodní tílečko na zimu.....
Musím donutit MM, abychom vyjeli na nákupy do HK - až bude spravený auto :stuck_out_tongue_closed_eyes: - právě je totál kaput :frowning2:, tady body nikde solidní nemají....Leni: jak je na tom CaA? mají body s dl. rukávem? Mrkla bys mi, pokud tam budeš?

No, jdu chrnět - snad bude dnes lepší noc...jinak mě klepne.....já se tak šíleně těším na zítřejší předání dárků Mariánnce a dokonce by měla zítra přijít ta objednaná knížka - že by se to v dobré obrátilo???
7. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S.S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S.

KDO SE MNOU PŮJDE NA KONCERT PINK????????????????????????????????????????????????????????????????

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7. zář 2009 ve 23:43  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo:minule neměli,podívám se až půjdu kolem.
7. zář 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, šla bych ráda, ale mám to daleko :frowning2:
8. zář 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, to je různé Tesco od Tesca. Byla jsem v Místku a tam byl celý koš bodýček a všechno na kluky a všechny s dlouhým rukávem a vůbec plno hadříků ve výprodeji, ale třeba ve velkém Tescu v Ostravě nebylo vůbec nic :unamused:
8. zář 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji prejeme vse nejlepsi k svatku :wink: At je moooc hodna a dela radost mamince, tatinkovi a braskovi :wink: Posilame velkou pusinku :slight_smile: TEta E. a Alzbetka
8. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera BEtt jeste mela 38C, ale dnes uz je OK a radi. Spala do 9h :sweat_smile: DR potrebuje moc, tak jsme u ni sedeli 15min na nocniku. A doma? 2h chodila s nahatym zadkem a nic. Hodku sedela na nocniku. Chtela jsem ji davat napit a ona me prokoukla a nechtela. Chytrolin. Samozrejme,jak jsem ji dala plinku, tak za chvili byla plna :angry: Tak nevim co reknu DR :angry: :angry: :angry:

mjanco: snad uz se z toho dostanete. Vas uz to trapi dlouho,co?

kozinka: mnaaaaaaaaaam dala bych si svatebni kolac :wink: Uz se Vam to bliziiiii. Tak si to naplno uzijte :slight_smile:

Kde se ztratila Dibla?
8. zář 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: jáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jí úplně žeru :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
8. zář 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozin, tak přijeeeeeeeď, je to tuším 18. listopadu..... :grinning:
8. zář 2009 v 10:57  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky přejeme Maji vše nej!!!

Hvězdi, tak ať se z toho Bett co nejdřív dostane - držíme pěsti!
8. zář 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
KOzim: diky.
Volala jsem na vysledky,tak vse je OK, akorat BEtt ma min bilych krvinek(coz je u virozy normalni) ale znepokojuji ji, ze ma i min desticek. Tak 14dni mame jist B6 a pak jak bude zdrava musi na krev. A kdyby se to nezlepsilo, tak na nejake imunologicke testy. Tak jsem z toho cela nejaka spatna :frowning2: NEvim moc co to znamena.... :frowning2:
8. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvezdi, držíme pěstičky, ať to nic není a ať je vše v pořádku
8. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dala děti spát amůžu chvíli juknout...

Leni dík za kouknutí :wink:, jako to by mě vytočili, kdybychom tam jeli a oni prd měli....

Jinak Maji všem hodným tetám a beruškám i broučkům děkuje za přání k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a posílá velké sladké pusinky :dizzy_face: a klidně dojeďte v sobotu na oslavu :grinning:
8. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: neboj, to bude ok :wink: :slight_smile:
8. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak konečně dodávám popis porodu, moc už si to nepamatuju :slight_smile: Tak nástup do porodnice jsem měla v 7hodin. Můj doktor si mě vyšetřil, pak ultrazvuk, který ukazoval 4000g a šla jsem s manželem na pokoj. Naštěstí jsem měla zase nadstandard. To si neumím předtavit, že bych tak před někým musela řvát a hlídat si doklady, když budu muset chodit do sprchy apod… V 9mi přišli napíchnout epidurál(už nikdy, sviňa podruhé nezabral) a v 9:30jsme dostala první tabletu a nic víc než tvrdnutí břicha se kterým jsmedo pordnice přijela se nedělo. V 10:30další tableta a od 11:30 kontrakce co 5minut, hodnět silné ale daly se rozdýchávat. Nebyla jsem tam poprvé a tak jsem věděla, že i když tohle jsou strašné bolesti, přijdou ještě horší :frowning2: ale pořád jsem doufala v to, že mi zabere epidurál. No, a tak tahle bolesti byly postupně co 1minutu. Celou dobu od první kontrakce, pokud jsem zrovna nebyla na monitoru jsem trávila ve sprše. (To jsem si říkala, musím tam být, je to dobrí na otevírání. Pamatovala jsem si od malé, že jsem tu vodu nemohla ani cítit a tak jsme tam nelezla a neotvírala jsem se a když jsem tam vlezla, tak to bylo hned) Takže jsem v té sprše (a to musím říct, že jsem se tak nebyla schopná vlézt, hlavně že kolem sprchy byla chodby s umývadlem asi 4x7metrů…)byla fakt pořád a říkala jsme si, až vylezu na další kontorolu doktorem, tak mi řekne, že jsem na 8prstů aspoň :slight_smile: no, když mi řekl, 14:10 že jsem na 3, tak sem myslela že se vyvrátím. To mi ale 14:15 píchnul vodu a přišly ty zmiňované očekávané brutální bolesti :frowning2: a s pocitem že jsem teprve na 3cm….tak mi do 14:30točili monitor(to je fakt úžasná věc, být v těch bolestech přivázaná na lůžku) a 14:30mi tenrve dali dávku epidurálu. A že to zasere za 10-30minut. Kontrakce už byly v kuse(mezi kontrakcema bylo 5sekund)a já zase ve sprše doufala, že každá další bude slabší, že ten pos… epidurál zabere, doufala jsem pořád, jsem si říkala i kdyby to zabralo na 10minut, tak to bude super… takhle jsem doufala až do konce zbytečně. Bolesti byly v kuse a pořád silnějsí a musím říct, že od těch 14:15 už nevím jako to napsat při mně stáli asi fakt všichni svatí nebo kdo, protože kde jsem brala tu sílu tyhle bolesti vydržet,to fakt nevím. No před třetí me doktor prohlídnul a byla jsem na 8cm ale malý se držel úplně nahoře, vůbec netlačil na spodek, takže mi nepomohl rozvírat ty cesty. Sebrala jsem se ze sprchy a šla na sál. Bylo přesně 15:00 když jsem tam na to lůžko plácla svých krásných 94kilo a branka byla už zašlá. Tak jsem si říkala, fajn, tak to je max. na 3kontrakce venku. Jak víte, největší strach jsem měla za šití, nástřihu, natření…(co mi udělala malá a já svým blým tlačením při prvním porodu bylo fakt perfektní :frowning2: sešitá komplet celá, pysky, vnitřní stehy, vnější, potrhaná, nástřih, který se nehojil a hnisal a otvíral apod apod.)tak jsem se ptala a super, nikde nic, žádné natržení nic. Tím jak malý byl vysoko, tak jsem neměla potřebu tlačit a dopadlo to super. No takže bylo 15:00 a já pocit, že je do 5minut venku. No takže hov… tlačila jsem v kuse bez 2minut hodinu, kontrakce max co 5sekund. Doktor mi ležel na břiše a stejně malý ven nechtěl. Vylezl 15:58. No a musím říct, že když vylezla malá, v ten moment ze mě všechno spadlo, obrovská úleva, ale tentokrát ne, ten spodek mě tak moc bolel, pořád sem měla pocit, jak bych tak tu hlavičku ještě měla. Prosila jsem je, jestli si můžu dát na chvilku nohy k sobě(samozřejmě nic :slight_smile: )ani jsem nebyla schopná vnímat, že mám malého na sobě. Nástřih mám až ke konečníku, takže šití mě neminulo a mazec no, nic příjemného(ale nádherně se to tentokrát hojí, moc krásně a vůbec mě to nebolelo, druhý den po porodu jsem chodila jako člověk, žádná kačena a seděla na turka apod.. no fakt super a konečně mně přestal bolet ten první nástřih. Doktor říkal, že jsem tam měla asi přišitý nerv, že to bolelo až do teď i při chůzi apod a jak to rozstřihl, tak super, takže mně spravil a hned doma jsem se dívala a nejde to vidět :slight_smile: normálně nejde poznat, že jsem šitá, je to fakt nádherné. Chválím doktora!) Být druhorodička je na jednu stranu výhoda, když jsem pamatovala chyby, které jsem dělala u Natali a teď jsem rodila tak abych je neopakovala a na druhou stranu hlavně psychicky nevýhoda, když člověk přesně ví do čeho jde a když je mu nejhůř, tak vím, že to nejhůř není, že pořád bude hůr. Psychicky jsem ten porod brala moc zle. Po prvním vyvolání jsem doufala, že se to rozběhne samo až do poslední minuty a už když jsme spisovali papíry jsme se klepala strachy, věděa sjem do čeho jdu, před očima mi pořád dokola probíhal první porod a to, že je to na dlouho. Ve sprše jsem si nadávala, že jsem do toho neměla jít. A taky se přiznám, u malé jsem ani jednou nazakřičela, ale tentokrát jsem řvala. Snažila jsem se to držet vždy jako to šlo, ale né vždy to šlo a hlavně se mi při tom ulevovalo, moct tam křičet na plno, zvládala bych ty bolesti lépe. A taky tenhle porod víc bolel. I ty kontrakce byly silnější a i to víc bolelo, když už jsem tlačila, jak prolízal ven. A zvláštní je, že mně více bolelo, když lezly ramínka, než hlavička. Ale celkově ten druhý porod opravdu bolel více. I jsem hodně krvácelo po tom nástřihu, takže jsem omdlévala a malého mi nedali první noc a pokoj, abych mu neublížila. U malé jsme ještě v porodnici říkala, že jdu do toho znova, že to je jeden den ale přejde to a na tu bolest se rychle zapomíná, tak tentokrát říkám: Naposledy! Já už do toho nejde, ani za nic, já ne. Mi už stačilo. Přirozeně já rodit už nebudu. Jméno jsme vybírali na pokoji, při kontrakcích ale pak zesílily a já na to zapomněla, vzpomněla jsem si až když se mě doktor ptal, jak se bude jmenovat a já na něho čuměla. Takže došlo na manželem vybrané jména (Dominik/Agáta) a já se s tím učít žít :slight_smile: :frowning2: Ještě jsem mu jménem neřekla, pořád si myslím, že to není to pravé ale říkám si, už ho má a manžel ho chtěl, tak si musím rychle zvyknout, ale nejde mi to. Vždyť je to pěkné jméno, tak jak to? Doma mu říkáme brácha :slight_smile: aby to malá pochytila a říkala mu tak taky. Jo a holky normálně jsem krvácela po podoru silně 2hodiny a pak konec a celých 10dní v orodnici ani ň, byla jsem úplně bez kalhotek, že mně nešly očistky, všecno se mi to uložilo a 2xdenně mi píchali nějaký metyl aby se to spustilo. Až poslední 3dny krvácím s leze to ven, už jsme se děsila, žy půjdu na nějaký výškrab nebo co… tak věřím, že to jde pěkně, jak mám, zítra jdu k ženskému na kontrolu :frowning2: Ale jinak holky, je to za mnou:slight_smile: takže OK z malého jsem hotová, žasnu nad tím malým blonďáčkem:slight_smile: je to úplně jiné, když je to druhé dítě, beru to jinak, ale nejde to popsat a pocit že jsme kompletní rodina je nádherný!!! Domu jsem se vrátila s pocitem, že jsem rodina, že už jsme tak jako to má být, že teď už mám vše. Teď už jenom aby byli trpazlíci zdraví a nic jiného nepotřebuju… Tak a malá se vzhůru než jsem to sepsala :slight_smile:
8. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako dneska blázinec totální! ještě že malá spinkala z včera na dnešek u babičky, jinak by mě kleploještě z ní
Tak mám doma snad všechno pokryté krabicema s koláčky a s cukrovím voní to tady jak bláááááááááázen!
Za chvilku přijedou první hosti co u nás budou hajat do čtvrtka ¨
A neuvěříte co nám volali z cestovky!!!!!!!!!!!!!!! Měli jsme letět po svatbě v pondělí v poledních hodinách, hahaha...... včera volali že letíme už v sobotu v noci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže máme o nějakou noc a den navíc - zdarma! Jako to by mě tak ani neštvalo, ale zase to vše přeplánovávat.. .to je něco, nestíhačka, peru, žehlím, všechno rychle, musíme už totiž mít vše sbaleno ve čtvrtek, protože pak už není kdy, přijedeme v sobotu ráno z hotelu (už svoji ) a rychle převést malou od sestřenky (bude tam na naši svatební noc) k babičce a fičet na vlakáč, jet do Brna, tam nás bude čekat svoz do Prahy (protože nám paní z cestovky řekla, že z Brna lety se ruší a vše poletí zPrahy, takže taky nářez) na letiště a fičíme
To je co? A to já to měla tak krásně naplánované, jak v sobotu dojedeme dom z hotelu, dám prát ještě aspoňm 2 pračky prádla... do neděle mi to uschne v neděli večer sbalíme a v pondělí ráno vyjíždíme do Brna a je to.... no a realita je úplně jiná... uff.. no nic holky snad se tady ještě ukážu!!!!!!!!!!!!!!!

annet už se těším až si večer sedhnu, hodím nohy nahoru a počtu si porod :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. zář 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
shehe: to u nás je tak každý den, svačina pak nejaké sušenky nebo tak a večer kaše, krupice a stejně se mi v noci kolem třetí vzbudí na mlíko,ale zase třeba spíme do půl osmé,tak to je docela fajn.

kozinka: téda,to jsou fofry, docela by mne to namíchlo,ale jak píšeš, je to den navíc ,tak proč se kvůli tomu trápit,ale docela ti ten shon nezávidím,ale určo to vše zvládneš a k moři moc věcí nepotřebuješ :slight_smile: - jen plavky :slight_smile:

annet: jdu si přečíst porod
8. zář 2009 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
annet: krásný porod, až na ty bolesti - které si mi tímto spisem připomněla :wink: - jsi to měla dobrý. hlavní je že jsi to zvládla a porodila krásného syna. Moc vám přeji štěstí at vám detičky krásně rostou a delají radost.
ale tím jak jsi mi připomněla porod,tak se mi do druhého dítěte zatím moc nechce :slight_smile:
8. zář 2009 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katuš, tak mi Terka snídá jogurt, přesnídávku, termix nebo pudink, svačí buď kinder řez, sušenky, nebo cereální dobrotky, pak obídek, sváča zase nějaké cereálie a večer kaše, krupice apod. a jde spinkat ve 20 hod (někdy i dříve) a spinká do těch 7 - 7:30....

Anetko, porod upřímně nezávidím - myslím ty bolesti, ale samozřejmě závidím krásné zdravé miminko :wink:
8. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozimur ovoce nedáváš?:slight_smile:)) u nás jako ovoce vůbec nejede, sice něco s ní, ale je toho zoufale málo na můj vkus
8. zář 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ovoce mezi tím taky - jablko, meloun, hrozno... Ale tak nějak to nepočítám. Ona si většinou nasbírá raději maliny, borůvky a ostružiny na zahrádce. Když jí donesu meloun a hrozno, tak začne skandovat "Malíííí" a jde si nasbírat maliny. Zatím má dost ovoce takto. Zelenina jak kdy. Občas si vezme mrkev, občas rajče.... Většinou má hodně ovoce ještě ze zavařenin a dělám ji k obědu zeleninové salátky.
8. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: tak Kiki snídá mlíko převážně s piškotama a pak se mnou chleba s něčím nebo rohlík s něčím- ale mlíko vyžaduje, ale když vím že ho měla třeba ve tři ráno,tak jí na snídani dám jogurt,nebo co mám v lednici a nebo taky cereálie, svačina má převážně ovoce pak obed, odpolední svačina- jogurt,přesnídávka,koláč atd. nekdy nechce ale nic a pak teda ta kaše.
8. zář 2009 ve 21:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky: už je to zase za mnou a ty bolesti bych si nedokázala představit :wink: a vám všem budu při dalších porodech mooc držet pěsti, hlavně až to jdou rychlovky.
8. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek