Březnovky a březňátka 2008

Tak když se k tomu nikdo neměl, tak jsem si dovolila založit nové téma a změnit i název, když už nemáme ta miminka 😉 , tak doufám, že mě neukamenujete a přesunete se sem :-N a nenecháte mě tu samotnou 😃
sajahonzik
16. zář 2009
ahojda...

tady je mrtvolno 😞 , kde se couráte???

Já tu sedím s Domim a ten vypouští nadílku do plíny, už několikrát, tak jen doufám, že to plína pojme a nebudu muset sebe i jeho převlíkat 😃 se mooooc nasmála nad příspěvkem alčátka v dubnovkách...

Dnes mám akční den - peru, převlíkám peřiny, batikuju bodyčka (některé růžové po Maji zkouším přebarvit :-N ),....+ krocení divé zvěře, díky bohu už spí, ale co se dnes navyváděla, tý jo.... 😃 začíná být mega akční a vymýšlí teda fest lotroviny....např. včera jsem stříhala Domískovi nehtíky, Maji mě odvolala a já položila nůžtičky na gauč pod lehátko....po chvíli přijdu (chystala jsem jí pití, které si poručila) a Maji sundávala Domískovi ponožku a v druhé ruce nůžtičky, že mu jde taky stříhat nehty :-N - mazééc 😃 Opice se opičí po mamince 😉...

Tak Domi už asi skončil, tak jdeme přebalit....

Jinak už se naše děti koupou společně, Maji se totiž poslední dobou vůbec nechtěla koupat, vždy totál řev a s bráchou je nadšená a ani nechce z vaničky, musíme je vyndávat zárověň, ale jsou tam jak sardinky - snad pak hodím foto - z vaničky nepůjde prostě dřív než brácha, jsem zvědavá, jak to budu praktikovat, až nebude MM doma :-N 😃 ....a naše madam si už všimla, že brácha má mezi nožičkama něco jinýho než ona 😃 a má z "toho" děsnou srandu 😃 😃 😃
tereska
16. zář 2009
Saji ty tvoje dětičky jsou čímdál tím skvělejší a Maji bráchu zřejmě miluje...:o))))

Jinak my dnes byli na 18ti měsíční prohlídce, dostali jsme poslední hexu a ještě Áďa nemá uzavřenou fontanelu, je to normální? Má jí ještě 0,5x0,5cm ?????????????
Míry: 12,260kg, 82cm a 51 obvod hlavičky. Teď brouček spinká už 2,5 hodinky, to asi ta včelička.... :-N

Mjanči, přeji brzké uzdravení pro Vás obě holky... 😉

Katko, mě se ta aukce už nezobrazuje, copak jsi to vydražila? :-N
sajahonzik
16. zář 2009
terez: Maji ji taky nemá uzavřenou, dr. nic neříkala (ale ona je hrozná dr. :-| ), jen že máme dál kapat vigantol....Adámek má teda pořádnou chlapáckou kebulku x-) Maji má hlavičku 49 cm x-)

terez: no, asi miluje :-N - snad nebude mít Domi z Maji nějaké následky na psychice 😃 😃 😃
tereska
16. zář 2009
Saji následků bych se nebála, je to holka tak je to dobrý, horší by bylo kdyby měl Domi bratříčka... 😃 My vigantol nekapeme asi už od půl roku :-o a hlavičku 49 jsme měli v roce... 😃
kozimura
16. zář 2009
Saji, já jsem marod, tak nemám na net ani náladu. Jen sem tam nakouknu. Maji a Domi jsou skvělí a Maji je úžasná starší sestřička!!!!!
mjanca
16. zář 2009
ahoj holky
sajo: teda, uz se tesim, az jednou bude mit Lucka sourozence, protoze je to uzasny, jak pises, co vsechno vyvadeji nebo Maji, jak se stara o brasku nebo ze ho nechce opustit nikde ani ve vane 🙂. A co rikala na to, ze bracha je "tam" jinej , sahla si 😃
kozim: copak ti je? preju brzke uzdraveni
sajahonzik
16. zář 2009
mjani: to víš, že si s ním zabimbala 😃 Horší bude, až řekne "chci taky" (myslím pindíka 😃)...ale dneska při koupání při mytí vlasů zase řvala až mi zalehly bubínky i přesto, že Domi si taky myl vlasy (tedy to chmýříčko 😃), takže brácha jako terapie nezabral 😞

Řvou vaše děti při mytí vlasů? Maji jo a jako kdybychom ji vraždili |-| ...nechápu |-| ....začalo to z ničeho nic asi na 13 měs. a stále to trvá.....

Jinak Maji má období "ne" a "nene" - je to sranda 😃 S MM z ní fakt učůráváme (tedy když se nevzteká), ale to znáte každý sám 😉
mjanca
16. zář 2009
jj, nene je take nase hodne pouzivane slovo 🙂, ted zacala rikat i jo, ale ona na obe klade takovy duraz, no ucuravam🙂. Nevim, jestli jsem vam to psala, ale nase Lucinka si rika "ŇU" 😃 . Takze, kdyz ji chci s necim pomoct, tak jen poznamena "ŇU" 🙂, rika tak i castim sveho tela, kdyz chce ruku, tak rekne: mami, "ňu" 🙂
myti vlasu: rozhodne to nema rada, breci, ale hystericky zatim nerve 😉
zuzik03
16. zář 2009
sajo, u nas se hystericky rve pri myti vlasu, jako bych ji vrazdila :-| a stejne si na pisku vezme lopatku a vysype si ji do vlasu... u sprchy jen furt dokola rika nechces 😉
tereska
16. zář 2009
Tak to u nás je mytí vlásků úplněj relax, je to snad jediný okamžik kdy vydrží sedět a moc se nehýbat. Mu dělám masáž hlavičky a hrozně se mu to líbí.... 😃
anneta
17. zář 2009
Saji, u nás je taky hysterák při mytí vlasů, jak bysme jí vraždili 🙂
To my máme obdoví ty ty, třeba shodí tužku na zem a seřvě jí ty ty ty ty dokud má dech, jak si mohla dovolit spadnout 😃 no super

Pořád mi nejde ne, dělají to fakt schválně, to není možné. Jinak dneska má termín Krista, tak jí držím palce, aby se to rozběhlo samo a co nejdřív 🙂

Saji: ty máš každý den akční 🙂 Já teď manželovi vracím tréninky tak, že mu řeknu, že teď mám já dvou hodinový trénink a jdu 2hodiny uklízet(už říká, že se věnuju svým koníčkům) ha ha jinak bych to nedala 🙂 a pořád mi ještě chybí, uklízím i skříně apod. vyhodila jsem svůj šatník docela dost¨..

Saji: teď mně napadlo, musíš to uvádět na pravou míru, vy nemyjete vlasy, ale hlavu 😃 😉
anneta
17. zář 2009
katus: jj, už tam nic není
saji: tak to je super s tím koupáním 🙂
kozimura
17. zář 2009
Mjanči, začlo to rýmou, včera mě už bolelo celé tělo a nebyla jsem schopna ničeho. Naši zrovna odjížděli na koncert, tak jsem zavolala MM, jestli by nedojel dříve z práce. Dneska už je to lepší, jen ta rýma pořád trvá 😞 Zatím asi působí Paralen, tak je lépe. Teď jdu vařit, v 11 odjede MM, ve 12 snad uspím Terku a pak už dojede z práce babička.

Saji, Terka měla mytí hlavy ráda, dělaly jsme u toho blbosti, pak najednou jak když utne a nesnáší to. Nehysterčí, ale pofňukává a dere se ke mně. Snad to zase přejde. Myslím, že začínají mít pud sebezáchovy a začíná jim vadit vodička přes pusinku...
sajahonzik
17. zář 2009
annet: tytyty, dělá taky a furt a na všechny...a pak zamumlá něco svou hatmatilkou místo "ty to budeš platiti" 😃 , ale tužce ještě takhle nenadávala 😃
Annet. akčních dnů se taky dočkáš, neboj 😃 Maji dnes fort leze do lehátka za Domískem a když na ní zavolám ne, sleze ...a zase s ním furt šoupe, stěhuje ho po celé kuchyni a obýváku - což má taky zakázaný, ale asi mobilního bráchu tak mu zařídila prohlídku bytu 😃, teď ho dovlekla ke krbovým kamnům a natočila tak, že kouká přímo na ně 😃, ale ještě netopíme, tak nevím, jak ho to tam bude dlouho bavit se dívat 😃 Ale on si teď furt hraje s ručičkama, takže zatím neprotestuje x-) ....je dneska nějakej podezřele hodnej, asi je z tý cácorky unavenej 😃, se mu nedivím 😃 ..pak taky Maji běhá od kuchyň. dveří do obýváku, fakt sprint - tam a zpět, asi trénuje na nějaký závody 😃 ....a jezdí s kočárkem okolo konferenčáku a říká "jedéééé jedééé jedéééé" - dokola....snad po obědě dobře usne 😃 😃 😃 tolik aktivity by bylo i na mě moc 😃
Jo a dneska Maji uklidila sama kelímek od jogurtu a špinavou lžičku strčila do šuplíku s čistýma, protože jí nešla otevřít myčka :-p 😃
jak sjem si sem odskočila, tak jsem měla na stolku letáky (jen si je tak občas prohlížím, co kde mají, stále jsme bez auta, takže mi to je k ....) a už na stole nejsou, uklidila je 😃

A včera vynadala dědovi, že měl na svým stolku položený - dle ní asi pohozený papír - jala se ho hend uklízet do koše - no po kom to ta holka má, nevím - takhle hrozná teda nejsem 😃

Jdu jí zabavit, nebo nám tu s tím kočárkem okolo konferenčáku vyhcodí pěšinku...

PS: nemáte nějaký dobrý tip na kočárek na ven?
sajahonzik
17. zář 2009
annet: mejeme vlasy, víš ]-( ]-( ]-( Domi má krásnýho jemnýho světlýho ježečka - dokonce mi přijde, že má víc vlasů než měla Maji touhle dobou, víš 😃

kozim: s tím hysterákem u mytí vlasů to bylo z čista jasna u nás....tak jsem ráda, že v tom nejsme samy....

zuzi: jsem ráda, že maji je fajnovka a nic si do vlasů nehází .-D jako mýt jí hlavu denně, tak asi skončíme všichni v blázinci 😃 a je super, že se jí ty vlasy nemastí.....takže rodeo u nás není zas až tak často 😉
sajahonzik
17. zář 2009
píšu jako tatar:

mělo tam být - ale asi CHCE mobilního bráchu........
sajahonzik
17. zář 2009
Annet: tak věnování se koníčkům, jo? 😃 😃 😃
sajahonzik
17. zář 2009
Nějaké fotečky od nás - zase jen dočasně....
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum...
sajahonzik
17. zář 2009
Jo a že není Domi tlustej? On má (včera jsem ho měřila) už cca 72 cm......
sheherazada
17. zář 2009
sajo s tím venkovním kočárkem, jako já bych koupila asi za 300 je hlubokej, malej a skládací. Jako nic extra krásnýho, ale dá se složit, má kolečka jak malý golfky a když dítko neveze, dá se slořit pod kočár. Maj ho i na mimibazaru a má ho i holka u nás vedle v baráku a Verča je z něj unešená🙂 značka nevím,ale jestli bys měla zájem, najho ho na netu🙂
Jinak u nás hlava, no neřve, ale nadává🙂) meju denně, ale jen vodou, šampon tak dvakrát týdně, když tam má i písek🙂 Taky uklízí🙂) nedávno dokonce slezla z odrážedla, aby narovnala kobereček v koupelně.-)) to bylo fakt vtipný🙂 leze do kýblu na vytírání, máme takovej oválnej a je v tom takový točivý udělátko na máchání hadru, takže tam vleze, obře se a točí s tím🙂))zatím nepřepadla🙂ale to přijde)
u nás je zas největší boj s jídlem, Jako obědy jakž takž, ale katastrofa s ovocem a zeleninou, takže už sem koupila vitaminovej sirup. nejsem toho zastáncem, ale když nesní za den ani čtvrtku jabka, to mi přijde málo
sajahonzik
17. zář 2009
sheh: prosím o odkaz 😉 A Verča ti nejí ani nektarinky a hrozn.víno? To naše Maji miluje, jablko teda taky nemusí a nejí....a miluje rajčata, zejména když se je beru k jídlu já - ona mi totiž chce vždy vše sníst 😃 Ale určitě lepší vitamíny v sirupu než žádný 😉
sajahonzik
17. zář 2009
A je moooc krásný, jak děti stejně starý dělají plus mínus to samý x-) x-) x-) - je to fajn to srovnání a zjištění, že Maji je normální 😃 (i s tím řvaním u mytí hlavy .-D), jako jasně že jedno dítko je šikovnější ručičkama někdo slovně, atd....snad víte, jak to myslím x-) ....ale stejně jsem teda nejvíc nadšená z Maji a pak až z ostatních březňátek 😃 - to máme asi taky stejně, že? 😃
hvezdickaaad
17. zář 2009
saji: u nas pri myti hlavy uplne rev neni,ale bud breci nebo nadava.
Jo a o tom poradku mi vykladej...Ja treba si odlozim obal z neceho,ze ho za chvili vyhodim, Bett polozi vsechny hracky, leti ke mne, svou hatmatilkou mi vynada, udela TYTYTY a leti do kose s obalem a nebo mi ukaze kde jako je kos....😃 Nebo nadrobi z rohliku,tak mi nosi kazdy drobek....(na zemi to neresi,ale na pohovce jo) JAk vezmu do ruky hadr, tak mi ho veme a jde utirat stul, policky...Kezby ji to vydrzelo. Ale musime jeste vypilovat kvalitu uklidu 😃 😃 😃
Pri cemkoliv mi chce porad pomahat. Hlavne nesmim uklidit mycku bez ni. Hezky mi podava talire, hrnce,atd...a ukazuje kam je mam dat a ted uz sama dava do policek kam dosahne.
Ted zametam pisek na dlazbe a mam venku smetak, tak co vylezem ven, podava mi hned smetak a ukazuje, ze jako mam makat... :-p 😃
anneta
17. zář 2009
Saji: 😃 😃 😃 😃 no já bych byla u vám doma do týdny mrtvá smíchy 🙂A malý tlustý není, ale je to obr, čumím :-o fakt síla ty jeho míry.

Holky: mi malá teď nejvíce jí ty žluté rajčátka, takové ty malé, víte co myslím? Tak ty tlačí pořád a mažu jí chlaba s pomazánkovým máslem a na to strouhám papriku, to zbožňuje, kyselé okurky jsou neoblíbenější jídlo a docela dost jí hrozno a meloun, jablíčko taky a myslím si, že až přijde mandarinkové období před mikulášem, tak to taky bude cpát.

Sheh: zkus zeleninu, když nechce ovoce. Naše malá jí taky strašně málo, dá denně ráno s věčer 210mlíka a někdy je to všechno, prostě do ní nic nenarvu. Jsem ráda, když stlačí jogurt. A to jedla strašně mo, teď má prostě blbé období. Ale zase hodně pije, oblíbila si novou flašku a pije a pije.

Saji: ano, je to stejně, a každé je prostě jiné. Nám teď malá přëtváří slovaco říkala krásné od Strejdy, krtka táty všechno, tak teď to mluví po svém. Třeba lopatce říkala lopa někdy lopata a teď jí říká hepa 😃 Stejně nějlepší je, jak na našeho jezevčíka volá krtek 🙂 a někdy je krtek i Dominik 😃 😃
anneta
17. zář 2009
saji: ty bavíš 😃 😃 dívám se k vám na fotky a jak píšeš, že se ti zdá že má Domi víc vlasů než měla Maji, to je super 😃 😃 http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageI...
anneta
17. zář 2009
ale neboj, budou 😉
anneta
17. zář 2009
a tady mi přijdou stejně velcí http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageI... to je šílené, vždyť má 4měsíce :-o já vím Domi, že máš vlásky 🙂
sajahonzik
17. zář 2009
Annet: ale on ty vlasy fakt má, jen hooodně světlý, na fotce vidět nejsou 😞 - mě neštvi 😃 😃 😃 nebo budu muset vyměnit tatínka pro třetí dítě 😃, protože já byla dšsně vlasatá a MM plešatej 😉
Přijeď se podívat na to jeho háro.....a uznáš sama 😃
sajahonzik
17. zář 2009
annet: můj děda by ti na to býval řekl, že kdyby ti svoje vlasy (byl plešatý a měl vlasy jen na stranách, česal se ručníkem 😃) nasypal do polévky, tak bys teda nadšená nebyla z toho, kolik jich má 😃 😃 😃
sajahonzik
17. zář 2009
annet: a strouhat papriku mě teda nenapadlo |-| , ona jí totiž normálně neukouše - těma sváma 4ma zubama 😃 takže jí ji nedávám, ale zkusím to.... 😉

Začni psát odpověď...

Odešli