• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
del: ale ty z domu pracuješ, ne? A babi nejsou v důchodu, aby hlídaly? Asi ne, viď? :frowning2: No, u nás hlídání nehrozí ani teď ani jindy...a taky nějak budu práci muset vyřešit, až spadnu na těch 3800Kč, ale nevím jak...MM je víc a víc v práci, takže od něj hlídání nehrozí, že bychom střídali nebo tak nějak (tak to kdysi dělali naši)....fakt přemýšlím víc a víc o tom, že bych šla učit nebo tak něco - třeba na nějaký úvazek, otázka, zda mě budou někde chtít, když nemám peďák.... musím si vše zjistit.....
27. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin : to je mi moc líto. Nedivim se, ze jsi z toho byla spatna...ja bych to brutal orvala....
hold se obcas stanou veci jinak, nez si naplanujeme, je mi to fakt lito.
hlavne, ze to Tynka nema vazny.

del : tam kde bydlime ted, je to bez sance. Jedne zname nevzali dite a to je samozivitelka a vraci se do prace, takze pokud budu mit druhe nemam sanci tuplem....

ale budeme se stehovat, tak uvidime, jak to bude ve Kbelich...ale myslim, ze i tam matky , co jsou doma s druhym ditetem nemaji to prvni sanci umistit. Segra mi rikala, ze predskolaka vzit musi, ale deti od tri let proste ne...

a na soukromou urcite nemame....

jeste ze mam kamosky jako je Zuzik, majmu a spol....ze Tonik pride do styku se stejne staryma detma, takze to je vlastne takova mala skolka :dizzy_face: :dizzy_face:
27. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, jestli nebudu mit druhy do tri let, tak nevim, jak to budu delat...Tonik bude asi u tchanovcu...nastesti jsou v duchodu, mam je rada a oni jsou z nej cely poprdeny....ale asi budu pekne zarlit a zavidet jim, ze s nim muzou byt a ja ne... :sweat_smile:

snad to druhe vyjde do tech 3 let :confused:
27. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: pracuju, ale jen narazove, kdyz nekdo ze znamych neco nutne potrebuje a pak pro rodinu - ale to je zadarmo :grinning: a nasi v duchodu nejsou a M rodice jo, ale uz je jim pres 70 a to by fakt neslo mit Kacu pet dni v tydnu deset hodin denne. A hlavne chci, aby sla do kolektivu deti.

petru: koukam, ze je to vsude stejne - jako Kacka je taky porad mezi detma - mame kolem sebe plno znamych, ale to mi nevyresi hlidani, kdyz pujdu do prace :frowning2:
27. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak s tím umístěním je to všude stejně. Tady jdou taky přednostně do školky děti matek, co jdou do práce. Letos to prý ale vyšlo tak, že vzali všechny tříleté, tak to snad vyjde i nám. Ale sama to nechápu. Nás bylo taky hodně a školka se nezmenšovala, spíš naopak. Asi se jim nechce brát víc učitelek - pěkný bordel.
27. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsem dohodila fotečky z dnešní prochajdy, která bohužel zkončila nehezkým karambolem :frowning2: Naštěstí to "odnesla" "jen" pusinka, ale i tak to vypadalo minimálně na rozbitou hlavičku, nebo otřes mozku. Ty děti jsou fakt gumové :frowning2: Odteď na odrážedlo jen s přilbou
http://kozimura.rajce.idnes.cz/18_mesicu/
27. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: mam plno kamaradek, co to vyresily - myslim, ze dite nevzali do skolky - ze si poridily druhe, ale rikaji, ze to je na palici - misto navratu k bezne konverzaci maji pokracovani: papal si, chce se ti curat, kojite.... a ty starsi deti se doma nudi a jsou prudici z toho, ze mama skace kolem mladsiho. Proste si myslim, ze to dite ve trech letech ten kolektiv potrebuje - a kdyz je mama doma na matersky s druhym, tak alespon na to dopoledne, je super, kdyz muze starsi dite mezi vrstevniky.
27. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: tak tomu pusťte uzdu už teď :grinning:
kozin: si udělejte nějaké krásné rodinné foto dodatečně :dizzy_face: ...a komplet krásný rodinný den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já bych to tak udělala....taky mi nevyšla spousta věcí, na kt. mi záleželo, na kt. jsem se moc těšila, plánovala je...si vždycky pak hledám nějakou satisfakci :wink: a zabírá to :dizzy_face:
27. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaaaaaaaaa, Saja, lanari :grinning: :grinning: :grinning: Tak to abych se pakovala, aby to na me taky nezkousela:slight_smile:
27. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: nelanařím :grinning: :grinning: :grinning: - tebe zatím nechám v klidu, nebooj :grinning:...prostě mi to nedalo nereagovat, Petru mě sama vybídla :grinning:
27. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Školku ještě neřeším,stejně to teď nepořeším a nikde místo nezamluvím,ael věřím že tady místo najdu. Nebo si zajistím hlídačku co hlídá víc dětí.
27. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: si delam legraci - diky za to, ze me nechas - ja bych se stejne nedala zlakat :grinning: Me ten muj milacek zatim bohate staci a biologicke hodiny mi zatim netikaji :wink:
27. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Další dítě přece nic neřeší...........větší zůstane doma a zase vám mladší bude "viset" bez školky........to bysme musely roidt pořád.
27. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
del : ja bych chtela druhe do tri let i normalne, ne kvuli zustani na materske...kdybych druhe nechtela, tak to asi fakt vyresim tim hlidanim u tchanovcu...je skoda, ze taky nemas tu moznost...
me pride skolka taky dulezita...ale kdyz to nejde, tak to nejde...rikam, nastesti ma Tonik moznost byt v kolektivu vrstevniku..ac mu u toho pricmrndava matka :sweat_smile:

kozim : Toník na odrazedle stale neumi...ani ho to moc nebere, asi diky tomu, ze mu to nejde.
Mame to drevene a pak klasickou motorku, pujcenou po synovci..je to ta stabilni, ktera ale ma tu nevyhodu, ze si decko najizdi na nozicky...takze u nas asi jezdeni venku jeste dlouho nehrozi...a to by kolem dvou let deti meli umet na takovych tech kolech bez slapek (chci ho Tondovi poridit)
tak nevim...
Trochu mu to jde pozadu, ale popredu vubec... :sweat_smile:
27. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : neboj, nas cas uz se blizi :grinning: :wink: :dizzy_face:
27. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: myslim si to same - je to jen oddaleni. A predstava dvou prudicich a nespicich deti me desi. :sweat_smile:
27. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: ja to pochopila, ze chces druhe ne kvuli zustani na materske. A preju hodne uspechu pri porizovani sourozence :slight_smile:
27. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
...se mi neuložil příspěvek - spadlo mi to, asi mi to říká - běž za MM, kterek mě asi za chvíli zakousne, protože už od osmi na mě čeká :confused: :sweat_smile:

Jsem psala, že taky chci, aby Maji - nejpozději v těch 3,5letech - šla do školky - vidím to jako potřebu - možná až jako nutnost :wink:....
27. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
del : v ktere casti Prahy bydlis ? nejak mi to uniklo...
jeste jsem chtela rict, ze hlidani u tchanovcu beru taky jako nouzovku...asi neni moc dobry, aby dite travilo tolik casu se starsimi lidmi, co ho jeste ke vsemu maji tendenci rozmazlovat....
skolka je urcite pro dite lepsi...jenze bohuzel se nikomu nechce zridit nove skolky nebo najmout vic ucitelu atak, protoze baby boom pomalu konci a co by pak s tema skolkama delali , ze ?
nechapu to...rodi nejsilnejsi rocniky a nikdo nic nedela proto , aby se rodice v klidu mohli vracet do prace...des...
27. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: v Ricanech :wink: Naprosty souhlas se vsim :slight_smile:
27. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k tomu detskemu obleceni - taky jsem koupila kombinezu i oteplovaky 92 (Kacka ma 84 cm a jsou ji jeste dost velke), ale v 86 mi prisla na tesno, tak myslim, ze ta 92 na zimu bude akorat.
27. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak Terka je po odrážedlech šílená - jak po tom dřevěném - ale to jen doma, ty gumové kolečka venku blbě jezdí, tak po tom umělém, kterým si taky nejdříve na nožky najížděla, ale teď je už profík - jen ji nestíhám. Normálně mi s tím ujede. Ale naučila jsem ji, že když jede kolo, nebo auto, musí jet na kraj, tak buď zakřičím auto, nebo ho uvidí dříve a zajede na kraj a kříčí "kaj kaj", takže paráda. Dneska to byla blbá náhoda. Jel traktor, ona se za ním otočila i s řidítky, ale pořád ještě jela, takže přeletěla přes řidítka přímo na pusinku.
:frowning2:
27. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas odrazedlo nezajem. Nejvetsi atrakce je kolo, jakmile jde kolem garaze uz u nej stoji, nasazuje si helmu a krici: kolo, tata jed. (jezdi s ni MM) Tam by nejradsi travila cely den a to jsem uz zazily i burinu, kdy nemela plastenku a padaly kroupy a ani to ji neodradilo. :grinning:
27. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja kdyz vidim u nas na sidlisti jak tu deti v Tondove veku drandi, tak jsem docela rada, ze to Tonik neumi a ze to nevyzaduje...dalsi strach navic....
ja myslim, ze Tonik by asi neumel zastavit pred silnici apod...nevim, nemam vyzkouseno..na jednu stranu je na sebe opatrnej, na jednu stranu mu nektery veci nedochazi...jako treba kdyby jel z kopce, to si nedovedu predstavit...ale on je fakt hodne posera, takze by podle me venku ani jezdit nechtel :sweat_smile: :sweat_smile:
27. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji odrážedla miluje a jezdí furt, ale ven jsme jí ho teda ještě nevzali....jen na zahradě má tříkolku, na které zatím jezdí jako na odrážedle...
27. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako tady by se na odrážedle u nás na ulici zabila, je to od nás z kopce a chodník i v chůzi na zabití.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Dneska drandila z kopce s golfkama a utíkala za nima jako zběsilá, jak se jí rozjely :grinning:, naštěstí bez karambolu....
27. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak, jizdu v sedacce na kole ma taky moc rad. Bala jsem se, ze se bude bat, ale nastesti dobry...uz se tesim na podzimni vyjizdky...
Petru, tak já nevím, z kopců jsem taky měla strach, ale Terka se na tom odrážedle jakoby postaví a ten kopec si "odkrokuje". Zase už beru jako výhru, že si uvědomuje, že musí na kraj, když jede auto, nebo kolo, počká na mě, už se naučila rozhlédnout, než vyjede z našeho vjezdu atak. No, snad je to dobrá příprava na kolo. S kolem počítáme příští rok. Na půdě už na ni čeká. Zatím je nepospravované. Ale babička se už třepe na to, že jí koupí s dědou nové, tak uvidíme. Já bych jí na to naučení nechala to staré a pak až řešila novější :slight_smile:

Del, kolo je taky u nás super, jenže na něj není čas. Navíc se na něm tak neunaví. Letos jsme byli jen párkrát na delším výletu. Když už čas byl, nepřály okolnosti nebo počasí :-/ anebo zdraví...
saji: jsem myslela, ze jsi se sla venovat TM :slight_smile:

petru: bud rada, ze je Tonik opatrny. Kaca sice divoci, ale v hodne vecech je taky opatrna - o to vic me pak stve, kdyz si treba rozrazi ret kvuli blbosti, u ktere bych neocekavala nebezpeci.

Jinak vam musim napsat veselou historku. Vcera jsme byli u znamych na Slapech a maji tam v ohrade kozy, ovce, kone a pstrosy. Kaca jim tam porad strkala ruce a krmila je bukvicema a kdyz ohradou prostrcily cumaky, tak jim strkala prsty do nosnich direk a delala jim mala hodne brutalnim zpusobem. Tak sem se ji snazila mirnit a jak tam u ni stojim, tak prisli ty pstrosi a behem chvilky jeden prostrcil hlavu plotem a klovnul ji do prstu - ale ani krev ji netekla. No, samozrejme rev. A kdyz se uklidnila, tak ji MM rika: "Oni ty pstrosi udelali bebi, vid?" a Kacka na to" Koko, blba, blba koko." A pak cele odpoledne ukazovala zdvizeny ukazovacek (tam ji klovnul) a rikala " koko blba".
27. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: na ovečky jsme dneska taky koukali a na lamu :grinning:, ale mrchy nechtěli jít k nám, minule jsme jim dávali trávu, tak dělali jako bláznivý a dneska už byli asi přežraný :wink:...máš tam zítřejší datum :grinning:, abys nehnala zítra TM do práce :wink:

Jinak Maji si normálně ze mě dělá srandu - když si hrajeme s legem, tak kravičce i tavičce říká Bůůů :grinning:
27. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek