• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
elis: fotky nádhernýýýýýý - teda holky nááádherný......úplně mě okouzluje Lucinka - ty hnědý očiska.....a super ohoz :wink:
1. říj 2009 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Vanda říká básničky protože moje máma jí recituje hodiny od tý doby co se narodila :sweat_smile: Teď zrovna kouká na figurky požárníků co má na autíčku a říká "kluci malinký kde je?"o čem mluví proboha? :grinning:
1. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
saji, leni: :grinning: :grinning: :grinning: Vidim,ze nase breznatka maji nejake humorne obdobi... Fakt se bavim :grinning:

Saji: MM vcera zkousel jestli ma dat do dveri prah nebo jen listu,tak meril, chodil,premyslel a rano vzala Bett listu a delala to same co on vcera :grinning: Samozrejme i s premyslenim na hlas :grinning: :grinning: :grinning: jsem ji natocila,tak MM bude koukat jak prijde z prace :grinning: Heeeerecka jedna....
1. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji, tak to buď ráda. My jsme byly včera s Terkou na nákupech a mlela pořád: "mamí, mašoooo(jako maso) a mamí, hopa, hopajs a mamí paní hopa a mamí mňamymňamy, mamí pišek(byly tam hračky na písek), mamííí čiči" No, jak už jsme se asi po třetí míjely s jednou paní, tak se jen usmála a řekla, že to musí být radost, že za tu dobu, co tam jsme tu pusu ještě nezavřela :sweat_smile: Takže u nás šílený bolehlav. Na procházce každého zastavuje a říká, že má mimi (když jdeme s kočárkem) a to i cizí lidi a říká jim důvěrně teto :sweat_smile: nebo když jede na odrážedle, tak všem říká, že má motolku nebo mašinu :sweat_smile:
Dovča u nás příští rok padá - teda u moře, jak jsme si plánovali. Uvažovali jsme i nad Krkonoši, ale mám strach, že to je taky finančně náročné... :frowning2: Tak asi zase strávíme naše prázdniny "na maltě"

Elis, holčičky jsou nádherné, ale to už jsme si psaly mockrát, takže zdravím naše ztracené trojčatkové holčičky :grinning: :wink:

Leni :grinning:
1. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem si přečetla hlášky vašich dětí a musím se smát :grinning: Tohle je fakt krásný období.
U nás se taky žvatlá o 106, ale vypisovat to ani nebudu. Je toho tolik, že v rychlosti mě nic nenapadá.
Každá paní je teta, chlap je pán a děti jsou kuk a hoka. Pro maminku je i cesta na nákup dobrodružstvím, pač dítko pusu taky nezavře a s každým se dává do řeči :grinning:
1. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: tak takhle žvanit Maji taky zvládne :sweat_smile: :slight_smile: , ale nemluví ve větách, neříká básničky a tak :wink: Třeba jsem jí jednou řekla na jednu pastelku - vypadá jako tyrkysová, že jí má od "báby" (prababičky) a ona když kreslí nebo si hraje s pastelkama, tak furt říká" "bába bába.." a ukazuje mi tu pastelku.....a vydrží jí to třeba i 30 minut :rolling_eyes: to mi už pak hlava nebere :sweat_smile: :grinning: ....tak jsem jí ukázala jednu, kterou má (jakoby) ode mě a už teda ukazuje dvě :grinning: a slyším opakovaně "máma..." "bába"... :grinning: :grinning:

kozim: MM sice dovču slibuje, ale myslím, že taky zůstaneme "na maltě"..ale třeba aspoň prodloužený víkend vyjde...no, těšit se a plánovat můžu a basta :wink:
1. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
saji, Jenda si u každé hračky pamatuje, od koho ji dostal. Já nechápu, jak si to ta malá hlavička může pamatovat. :sweat_smile:

Jo a k pastelkám - dneska si krásně růžově vymaloval zdi v pokojíku :confounded:
1. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
pamuk: asi to tam chystá pro sestřičku :grinning:
1. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
holky s tim malovanim. viki mi krasne vybarvila cervenou pastelkou uctenku za prevenar :angry: . mela jsem ji nachystanou pro pojistovnu k proplaceni - no nevim, to mi asi nevemou. zkusim to donest k dr. jestli mi nevystavi novou :confused:
1. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Vanda furt kreslí kolo.....resp se o to pokouší,včera pokreslila mm akvárko voskovkou :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
leni dokreslila mu tam Nema? :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ufff, tak u nas nastesti k potese MM jakmile dite najde pastelku, tak krici "papir chces" a "kreslit" a kupodivu fakt kresli jen na ten papir :slight_smile: ale obavam se, ze je to jen docasna zalezitost :grinning:
1. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzi se mas.... ja uz gumovala zdi :grinning: , aby na to MM neprisel :sweat_smile: , ale neboj, my klarce na chalupe vysvetlime, kam se ma spravne malovat :grinning:
1. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Vanda křičí "tuku"(tužku) a písi písi a pokreslí papír sebe zem mně a stůl minimálně
1. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
docela se bavim těma hláškama dětí... :slight_smile: Leni , prej kluci malinky :grinning: a kreslit chceš :grinning:

Tonda už taky umí říct hodně slov (ty bězné co tady zminujete) a snaží se občas i něco zopakovat, ale teda zaplatpánbu nemluví pořád...

na ulici taky mluví víc nez doma, ale porád je to unosny. V tomhle jsem rada ze mam kluka :grinning: :grinning: :grinning:

neter mluvila pořád a po tom, co mi to ze zacatku prislo roztomily jsem segru litovala :sunglasses:
1. říj 2009 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlášky našich mimi příslušníků, jsou opravdu perly :grinning: :grinning:
Natinka na ulici každému zamáva nebo řekne "Čau" když se ji někdo líbí, tak rukou ukáže "pojď"a u toho ručičkou ukazuje pojď jsem... no prča, v obchodě se pořád na někoho culí... a s každým je kamarádka, na klouzačce vytvoří řadu, jelikož vše brzdí a čeká až tam bude co nejíce dětí a pak zakřičí "jedu"... No kolikrát se opravdu s MM smějeme... Včera jsme byly v parku a zastavily jsme se na pivko, Natinka měla sebou kočárek a vždy když se od nás vzdálila, tak se po pár krocích zastavila, podívala se na nás a zamávala a takhle to udělala asi 10x...všichni v hospě buchec jak blázen, že odchází od rodičů už tak v mladém věku... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
POMOOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCC potřebuju nutně recept na svařák. Víno je jasný, skořice, hřebíček, ale co ještě a hlavně kolik čeho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POMOOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCC
1. říj 2009 ve 22:33  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak koukám, že Áďa je jediný dítě, který ještě pořádně nemluví, ale co není kam spěchat. My se s ním skvěle dorozumíme. Když se ho na něco zeptám, tak buď mlčí, že ne, nebo udělá zvuk hmm jako že jo a je to... :grinning: Ale jako takový to jak dělá pejsek a tak to zvládá na 1ičku... a komentuje slovem bá "bác" když cokoliv upane, upustí, nebo s tím třískne, nebo když on udělá bác. :grinning: On si to mluvení vynahrazuje řáděním, pořád chce dělat kolo, kolo, nebo tetku, hrát na honěnou nebo na schovávanou.... :grinning:
1. říj 2009 ve 22:37  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Teri

oužité suroviny:
1l červeného stolního vína | 4 celé skořice | 15 ks hřebíčků | 6 PL cukr | 1 ks kůra z omytého citrónu (oloupané proužky)
Postup:
1. Víno zahřejeme s cukrem, skořicí, hřebíčkem a kůrou. Nesmí se vařit, aby nevyprchal alkohol. 2. Svařené víno necháme 5 minut odstát, pak vyndáme koření. Svařák servírujeme v hrnkách z varného skla.
1. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Nebo jestli to máš jen pro sebe a chceš jen 2dcl : :grinning: :grinning: :grinning:

SVAŘÁK

Suroviny
2dl červeného vína (přírodního), kousek citrónové kůry a celé skořice, 3 hřebíčky, 10g cukru.

Postup
Dobře omytou citrónovou kůru , skořici, hřebíček, červené víno zahřejeme k bodu varu. Nápoj pak přecedíme do silnostěnné sklenice. Horké víno lze připravit i z bílého vína.
1. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Diblíku děkuju, jsi moje spása. V sobotu máme dětský den a my s mm kiosek, vzhledem k počasí bodne teplý svařáček. Ještě do toho hodím vlašský ořechy a bude to mňamka!!! :grinning:
1. říj 2009 ve 22:48  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Teta není zač... :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
1. říj 2009 ve 23:26  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, tak Terka zase nepoužívá pojď, ale ke mě - takže začne třeba hopáááá, hopajz(nevím, kde to vzala, začla tím nahrazovat hopa :sweat_smile: ) a pak, když ji ani po tomto nevezmu na ruce, tak začne "ke me, ke me!" Asi to má od toho, jak řveme po psech :sweat_smile: Psům dává taky zabrat, pořad je drezůruje :sweat_smile: To je pořád: Ke me!hačí! hají!pač! :grinning: A do včerejška, když jsme ji lechtali nebo jinak "otravovali" tak říkala "neto!" a od včerejška říká "nech mě!" Naši se smáli, že to má ode mě :grinning: A teď chce pořád chodit za ruku, takže jdeme na procházku a ona hned: Ruku!Dej!

Fakt je to zase jedna z úžasných dob a úžasný věk těch našich dětiček :grinning:
2. říj 2009 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
TADY TO UŽ PEKNE VAZNE, CO? ALE NENI SE CEMU DIVIT, DETI DAVAJI ZABRAT CIM DAL VIC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
kozi: u nás vládne to samé co u vás, ale to asi u všem :grinning:
U nás se teda říká pojď pořád :grinning: a když nejdu, tak mamíííí pojď plosím :grinning: A kdo by pak nešel že :grinning:
2. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás místo pojď, mami plosím pojd, je jen hmmmmm, hmmmm a vytrvalé hmmmm.... hlavně že si rozumíme... :grinning:
2. říj 2009 ve 13:27  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozin tak jak se těšíš na listopad? :grinning:
2. říj 2009 ve 13:27  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj vespolek, ženské neukecané :grinning:

Vidím, že to tady fakt vázne, přesně jak psala Tomi, navíc už jsme zkušené matky, že, tak už moc není co řešti :grinning:

U nás je to teď v presu, do Vánoc prostě MUSÍME mít ten nový obývák s kuchyní, takže makáme, jezdíme, zařizujeme, sháníme a hlavně furt něco platíme :grinning: :angry: a do toho nový školní rok, spousta nových kroužků, každý den domácí úkoly, Aninka je na tom stejně jako vaše dětičky, taky má už své jasné požadavky na rodiče, takže o zábavu i povinnosti je dokonale postaráno a na dřístání není času :frowning2:

Teres, jak to vypadá s prodejem vašeho bytu a koupí nového???

Anuška teda je učenlivá, přinese, odnese, podá, uklidí co jí řeknem, každý den nás překvapá nějakým novým slovíčkem, zubů má 14, už má venku oba špičáky dole. Vlasy jí lezou do čí, asi budem muset ostříhat aspoň ofinu...

S nočníkem jsme na tom už lépe, stíhá hlásit předem, doma bývá bez plíny jak velká holka :slight_smile: , jen když jdeme ven nebo na spaní jí plínu furt dávám. Ale i tak hlásí, tak kolikrát před usnutím 3x volá, že chce kakat, pak už to ale o tom, že chce ven z postele, vychcánek :angry:
3. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
čau holky,
jj je to opravdu teď krásné období, užívám si to více než když byla malá kojenec,ale to proto,že byla dost uplakaná a teď je s ní sranda, i když je to vztekloun.
Taky se hezky rozmluvila říká toho tolik,že to nemá cenu psát,ale jsme na tom asi podobně jako tady všechny děti.
S čůráním na nočník máme stále problém, raději jí dávám sedět na záchod, tam se vyčůrá hned,ale problém je,že nevolá,takže jak je doma bez plen jen v teplákách,tak se stejně počůrá a až se počůrá tak zavolá : čůrala..takže tak, takže jsme pořád na plenkách a kdo ví jak dlouho budeme.

malá taky přinese,odnese kam jí řekneme, i do koše papíry. sem tam uklidí hračky,ale spíše ty na hraní ve vaně.
zubů máme 16 - jedničky,dvojky,trojky,čtyřky.
4. říj 2009 v 19:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek