• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
tak Domi ještě spí - tentkrát to trvá dýl než 10 minut, paráda, půjdu slavit...a maji už je v postýlce, že bude spát - doufejme....sice se to neobešlo bez pláče, ale už je ticho....taks nad usne...

Jinak jsem tu psala, jak se Maji nechce koupat, tak už to polevilo, ale jen se mnou, jakmile jí koupe tatínek, tak nechce ani do vody a řev...se mnou paráda, si i ve vaničce hraje a pohoda...takže jsem vždy vykoupala Domíska, MM si ho vzal na osušení, daní plíny, oblečení...a já mezitím vykoupala Maji...a včera Maji potřebovala omýt vlasy, to je řev jako při zabíjení a nastalo dilema, kdo bdue koupat...nakonec vyhrál tatínek, říkal, že když mu řve normáoně, takže je ten "zlej", takže jí vykoupe i s těmi vlasy a že budeme doufat, že se mnou se pak koupat bude chtít dál a nebudeme začínat od píky....tak řvala celé koupání a u toho křičela "máma máma táta nééééé" a furt to opakovala :sweat_smile: ...jak jsem to slyšela, bylo mi až do breku (solidarita s ní a lítost), ale zárověň jsem se u oblíkání Domíska do pyžamka musela tlemit jako blázen....takže doufejme, že dneska bude koupání se mnou zase v pohodě a že bude "špatnej" jen ten tatínek :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
kozinka: je pravda,že máme kočky zhruba stejně velké tak nám to nepříjde. ale když se mne někdo venku zeptá jak je malá stará tak mi všichni říkají,že by jí hádali opravdu ty dva roky,mne to ale nepřipadá,to asi že jí vidím každý den :grinning:
já bych srazík brala, už je chladno a bude hůř,tak co podnikat,že?

No nám zbývají ty děsné stoličky, na které se teda vůbec netěším.
a jak jste na tom s plínkama, vy jste taky už bez ,ne?
5. říj 2009 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
saji: čím to je,že malá u tatky pláče? že by se začínala stydět :grinning: ,,u mytí hlavy taky malá brečí ,ale už je to lepší, naučila jsem jí zaklonit hlavu,tak už tak moc neřve.
5. říj 2009 ve 13:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
katko: asi mám doma trošku mamánka, jako tatínka miluje, ale hlídá u toho, abych jí nikam neutekla....není se čemu divit, když u nás nikdo jinej nehlídá a MM chodí do práce....a taky si myslím, že je to tím, že MM si s ní v té vaně tolik nepovídá a neumí moc vymýšlet hry, takže je to trošku nuda - jen mytí :grinning: Se mnou dělá vodopád pomocí kelímků, myjeme zvířata a auta, co má na hraní ve vaně - furt vymýšlím něco nového a jí to strašně baví, že někdy kupodivu ani z vany nechce....a tatínek jen myje, prý po něm víc chtít nemůžu - prý je jen chlap, co pořádně zvládá dělat jednu věc :grinning: a rto je mytí :wink: a navíc já už umím odvézt její pozornost a nedám se odradit, když začne řvát, prostě jí jakoby neposloucám a trvám na svém, že si bdueme hrát a ono to zabírá....Stydlivost to ještě určo není, to je moooc brzy.....holt se bude muset tatínek zapojit víc s mluvením a tak :grinning:
5. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo fotky jsou krásný :slight_smile: U nás s koupáním opačně......neřve nikomu,vlasy namáčí,me denně a v pohodě..asi díky plavání. Ale MM je ten co vymýšlí hry a máma jen umeje takže se mnou ji to prudí...ale já nekoupala ani nepamatuju :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
saji: tak takové máte teď koupání jo? Ty jo, tak u nás koupe jen tatínek (opravdu jednou za dva měsíce když tatínek není doma, tak koupe maminka :sweat_smile: :grinning:) a malá si totálně užívá, vlasy nevlasy, oči neoči, prostě je mokrá úplně všude, políváme ji hlavu konvičkou, vždycky řekne: raz dva tči plší :grinning: a MM ji vylije na hlavu konvičku s vodou :slight_smile: a furt dokola :sweat_smile: :grinning: ale je pravda, že řve když leze ven :sweat_smile: ale už jsme na to přišli proč :grinning: ona prostě musí být ve vaně tak dlouho, dokud se nevypustí voda, až ve vaně není ani kapka pak jde bez problémů ven, řekne voda už není a jde ven, ale dokud tam je voda a chceme ji vytáhnout ven, tak to nehrozí, to je jakobychom ji bodaly nože do těla :sweat_smile:, nechápu :grinning:

katka: jo jo to máš pravdu, každej kdo mě potká a ptá se kolik jí je, a já řeknu rok a půl, tak mi to nikdo nevěří... :sweat_smile: typujou ji dva a půl ročku, jedna paní si myslela že jí jsou tři :confused: ale to mi přišlo už te hodně moc!!!!!!!!!! A i podle oblečení mi přijde starší, kupuju věci fakt na 2-3 roky

Jinak nočník v poho, doma bez plen, ven s plenama, teda teď už zase, v létě už chodila chvilku bez plen, ale teď se bojím, nechci kdyby se náhodou počůrala aby byla nemocná (jako náhradní oblečení mám s sebou, ale převlíkat ji někde venku, ona celá mokrá.. no nevím ale přijde mi to blbé :frowning2: ) ještě jí to venku moc nešlo.. někdy se zahrála nebo zakoukala a zapomněla, že venku nemá plínu a bylo to! Ale doma je šikulka :slight_smile: :wink:
5. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak tady je slibovaný dráček: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3366732&vReferer=
Snad bude odpoledne foukat vítr a budeme ho s Terinkou zase pouštět - ale tentokrát v barvách :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Kači, Kozi, tak my doma bez plen, občas i venku. Na dlouhé procházky raději s plenou. To, že by se stala nehoda by mi nevadilo tak, jako, že by mohla pak prochladnout. Doma už chodí i ve štramplíkách, nebo tepláčkách. Buď si je svlíkne sama, nebo přiběhne. Občas už chce raději na záchod - tam si důležitě utře pipinku a spláchne :grinning: Už jsem včera uvažovala, že zkusíme bez plen na noc, ale pořád si říkám, že by to bylo lepší, kdybychom už pro ni měli postel a ona si tak mohla vylézt a vyčůrat se na nočník.
Jinak když se vykadí, tak příjde nahlásit - ať ji utřu prdelku, takže fakt paráda.
5. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
kozin, leni: ona koupání milovala a z vany nechtěla, ale po očkování zarděnek je to takhle na prd....jak měla tu děsnou vyrážku, tak jí to ve vodě asi hooodně bolelo.....tak má nedůvěru...je teda fakt, že ty pupínky na zádech se jí dost často vracejí - hlavně kolem plíny nahoře.....a dr. nám na to opakuje, že neví, co to je :rolling_eyes:

tak u nás se na nočním jen práší....čekám, až si sama řekne, ví o co jde, vše zahlásí ale na nočník nechce....tak čekáme a plýtváme plíny :grinning:
5. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
No nic, tak jsem spočla a jdu makat. Musím jít očistit sklizenou zeleninu. Pak snad ještě stihnu porýt kousek zahrádky. Večer na vás příjdu kouknout - MM jde hrát fotbal. Taky přihodím fotečky z baráčku. Do konce měsíce bychom mohli být hotovi. MM začal dělat i poslední stání na autí na příkopě, tak snad stihnu i rozhrnout hlínu. Tak by nám už příští rok zbývalo udělat Terce prolízky s houpačkou a pískovištěm a pergolu se stříškou. Už aby to bylo. Všechny penízky jdou do baráčku. Tento rok bude mít Vánoce asi jen TErka.

Ju a už mám objednanou a zaplacenou kuchyňku. Nakonec jsem se rozhodla přidat pár korunek a koupit zvukovou: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26029698

Kdyby jí chytla, mám tak na pár svátků, narozenin a Vánoců alespoň typy na dárky - vybavení kuchyňky :grinning:
5. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
kozi: malá už si taky sundává štramplíky sama :grinning: je to sranda, ale já ji mám radši pod kontrolou, přece jen máme malej byteček proti vám, takže u nás je pod kontrolou skoro pořád, ona totiž když si na tom nočníku trůní chvilku dýl, tak se jí přilepí na zadek a jak si stoupá, tak ho většinou převrhne :sweat_smile: :grinning:
Jinak taky v pohodě zvládáme velký záchod, ale zatím je pro mě pohodlnější nočník :slight_smile: a hlavně rychlejší :slight_smile:
A pleny na noc dáme pryč až bude nová postýlka, přesně jak o tom uvažuješ ty :slight_smile: ono je to fakt lepší když prostě bude chtít tak si sleze :wink: i když malá má ty tři šprusle vyndavací takže má vlastně prostor a může vylézt... ale i tak chci aby velká postel pro ni byla změna i v tomhle :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
...a ještě nespí....cca po třetí potřebuju jít do města na nákup a pokud usne a já jí budu muset vzbudit, tak to bude pěkná protiva...a pokud neusne, tak to bude taky fajn :rolling_eyes: :grinning: .....tak snad Domi přestane prudit :wink:, nebo to bude duo a já večer padnu za vlast :grinning: nebo skončím v blázinci :grinning:
5. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji a na záchod taky ne? Kámoška mi zrovna minulý týden vyprávěla, jak malou(je únorová) nutila na nočník - no, jako nutila. Snažila se ji tam posazovat a byl vždycky hysterák. Nakonec to vzdala a malá ji začla tahat za ruku, že chce na záchod. Už to nehrotí. Prostě jednou si řekne, jednou ne. Když ji tam dotáhne a vyčůrá se do záchoda, pochválí ji. Říkala, že už by to nehrotila, protože se to pak tomu prckovi jen znechutí.
5. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo já se na nočník vy...., při tom životním stylu jakej teď máme nemám šanci ji tam pravidelně vysazovat. jednou si řekne,teda doufám :grinning:
maji si asi pamatuje tu vyrážku.....já psala do opic to o odsávání...sem to pěkně posrala,po 2 odsátí se nesmí říct slovo nosánek,sáhnout na něj a bohužel si nenechá vyčistit uši a to milovala :confounded:
5. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
leni: zuzik psala, že jí Klárka taky u mytí vlasů řve a ty na plavání chodí....takže Vanda se asi dost vyřvala jako mimino a te´d už to nemá zapotřebí :wink: a navíc je asi extra-vodomil :dizzy_face: :grinning:
5. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozi, no právě. Už po ni koukám a zatím mi příjde nejrozumnější Ikea. Jsou tam rozumné ceny a velký výběr. Jen si pořád lámu hlavu s matrací... :frowning2: Nejraději bych dala tu, co má teď v postýlce... Snad ji seženu i ve větším. Zkusím to v obchodě, kde naši kupovali tu do postýlky. Chtěla bych ji tam dát někdy po Vánocích. Možná na 2.narozeniny. Uvidíme, jak pokročíme s plínama na ven.

No nic. Už mizím. Než se mi dítě vzbudí. Musím jít makat. Pa!
5. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
JInak jsem na jednu stranu docela ráda, že Maji má tak krátký vlasy a že jich má tak málo, nemusí se tak často mýt :grinning: :grinning: :grinning: - asi je bude mýt po mně, mně se skoro vůbec nemastí.....a Domi to samé, přes tu jejich "bohatou" kštici by klíště bylo vidět na 100m daleko :wink:
5. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: ta kuchyňka je ta, co jsem sem kdysi dávala odkaz, že ji chci, ne? tak mi pak písni, jak se osvědčí...zatím jsem jí u nás z plánů na Vánoce vymazala - buď na narozky nebo až pak někdy....
5. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
dočítám...proto reaguju tak pozdě..

kozim: a lítá dobře tenhle drak od brumíka? Jo? Tak to ho k nám přijeď vybarvit, ať ho můžem taky provětrat :wink:
5. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
kozi: my vidíme reálně ten druhý rok :slight_smile: :wink:

saji: :grinning: tak to závidím, já mám tak husté vlasy, že když si dva dny neumyju, už mě lehtá hlava.. :frowning2:
5. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak u nás s nočníkem poslední příhoda - neteř má u nich nočník v kuchyni a chodí si tam sama dle potřeby, tak se šla vyčůrat, Maji šla za ní a nočník zvedla, že si ho odnese (doma ho taky nosí všude jako hračku a dělá na něj šččšččč s plínou) a celýho ho vylila, švagrová měla fakt radost :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2009 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
kozin: já mám taky husté vlasy, mám jich až moc....ale prostě se mi nemastí....jako po týdnu by na nich asi začalo být něco znát, ale i po 2-3 dnech jsou furt jako nový :grinning:
5. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Maji má postýlku z ikeu takovou, že sundáme jen ty boční šprušle, dá se tam jiný prkno, aby drželo matraci a zábrana (obojí už doma máme) a má postel :grinning: Ona by se jí do pokojíku ani větší postel nevešla :frowning2:

leni: já nočník prostě nehrotím....věřím, že jednou to půjde a samo a doufám, že to nebude ve třech letech :grinning:
kozim: záchod jsem nezkoušela - je nutný to zmenšovací prkýnko?
5. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo já záchod zkouším zmenšovací prkýnko doporučuji,nemusíš ji pak držet.........ale Vanda se tam jen směje :sweat_smile: u mámy říká slon protože ho tam mají na plakátu a u nás kalhoty páč tam mám fototapetu a stromyjí nějak připomínají kalhoty :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
saji: my třeba zmenšovací prkýnko nemáme, ale mě to nevadí ji tam přidržet, ona totiž když řekne že chce čůrat tak hned čůrá, ale pokud ji tam budeš učit, tak je to lepší ho mít, jinak ti upadnou záda.. :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem zase na skok tady...

Saji, lítá skvěle. Jen je škoda, že má tak krátkou šňůru - asi ji ještě navážem. Lítá krásně vysoko. Fakt paráda. A s vybarvováním by to byla škoda - víš, jak skvěle jsem se vyblbla? :grinning: Fakt mě to bavilo :slight_smile: :sweat_smile:
S kuchyňkou dám určitě vědět. Já jsem si ji prosadila. Vidím, jak to Terku baví s nádobím a dokáže se na dlouho zabavit. Jen nemá moc kde. Uvidíme. Snad jsem nevyhodila penízky jen tak do luftu :sweat_smile:
K tomu prkýnku. Určitě bych ho koupila. Terka bez něj jakoby padá a má pak strach. Ať to pak nemá opačný efekt. Jsou si na tom záchodku pak jistější. Ale nedoporučuji toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27053360&tab=1 Lítalo mi to po celém prknu a nedrželo. Mám ještě toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26872432&tab=0 je ještě po mě a pěkně drží.
5. říj 2009 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
zdarec, u nás je nočník taky totálně bez odezvy, nahlásí, že tlačila, ale dost si to plete s čůráním a hlásí jen někdy a zásadně až po. ale je to i tak fajn, že se pak hned běžíme přebalit a nemá to rozmazané všude na zadku, přece jen se to z té látkovky dostává hůř :wink:

zato má dokonalý přehled o tom, kdy podle ní chodím na záchod já - když jsme se vraceli z jeseníků, tak mi MM zastavoval někde u lesa, a když jsem se vrátila, tak klárka začla nadšeně vykřikovat "maminka tlačila" :grinning: a teď to říká, kdykoliv vystoupím na chvíli z auta a pak se vrátím :slight_smile:

k těm postelím - klárka spí asi týden v tom šuplíku a je to super, úplně přestali večerní hysteráky kvůli spaní, asi si fakt připadala jak za mřížema :slight_smile: a když je dobrá noc a ráno vstane s dobrou náladou, tak dojde k nám do postele, lehne si a začne do mě píchat prstem a říkat "mlíčko chceš, maminka udělá" až mě z té postele doslova vyštípe :wink:
5. říj 2009 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
5. říj 2009 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
sájo, tady jedna podobně barevně "postižená" :wink: :grinning:
5. říj 2009 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek