• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
mjani: takže u vás chodil Ježíšek na 2x, jo? V noci se stromkem a pak večer s dárky? Chudák :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo: :grinning:
2. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
matky vy jste najednou ukecaný... :grinning:

Když je Vás tu tolik, neumíte některá trochu pracovat s programem GIMP? :grinning: :wink:
2. lis 2009 ve 22:34  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme zdobit společně, doma jsme to tak měli a hrozně se těšili.
2. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je vidět, že každá rodina to má zažité jinak. My jsme zase měli takovou tradici, že jsme stromeček viděli poprvé ozdobený a s dárkama až večer po večeři. Jennechápu jak to naši dělali, jen vím, že jsem vždy byla se staršíma sourozencema v pokoji, kde jsme si hráli a pak najednou zazvonil zvoneček a byl tam mega strom a hromada dárků... :grinning: :grinning: :grinning:

Loni jsme stromek zdobili večer a dali ho přes noc na balkon a do obýváku ho dali až 24 na večer mezitím co malej chrupkal. Letos to bude stejně zdobení večer před štědrým dnem s tím, že ho necháme na balkoně a přemístíme až 24tého po odpo. spánku, páč má v ten den ještě svátek, tak nechci aby to měl rozdělené, dopo svátek, odpo Vánoce... :grinning:
2. lis 2009 ve 22:47  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být, že chci aby to měl rozdělené na svátek a Vánoce.
2. lis 2009 ve 22:48  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru: teď jsem dočetla o Toníkovi, snad už to všechno bude jen dobré!!! Já to vůbec neznala... vím, že jste tady o tom už psaly a některé dítka už si tím prošly, ale nějak jsem furt nevěděla o čem je řeč... :confused: :pensive:

Jinak krtečka taky nemáme :sweat_smile: jen 5 dílů knížek a DVD a takovou tu skládačku (dřevěná deska s tvarama) krtečka ale pozná, ale nijak extra ji nebere :wink:

Jinak stromeček budeme strojit tak týdem před Vánocema :sweat_smile: chlap je prostě miluje a stromeček by mohl mít doma celý rok :grinning: a taky zdobíme všichni společně :slight_smile: já se na to se ségrou strašně těšila každým rokem a taťka vždycky dal nakonec nahoru špičku :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: já chci být Adámek :grinning: :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin proč???? :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 22:51  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako kvůli tomu, že bude mít 2x za jeden den dárko, jo? :grinning:
2. lis 2009 ve 22:51  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ty nafukovací boby to je fakt jen tak na hory, tady by se to určo brzo píchlo.. :confounded:

a koukala jsem na MMB jsou tam docela slušné ceny za starší sáňky... sice jsou starší, ale do nich bych šla raději, protože ty staré fakt vydržely všechno :slight_smile:
2. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: jooooooo :grinning: dopolední oslava, večerní oslava :grinning:
2. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dnešní zážitek z dušiček :grinning: :grinning: :grinning: (mjanči fakt jsem nefotila :grinning: to by bylo asi hodně morbidní :sweat_smile: ) Když jsme přicházeli ke hřbitovu tak jsem jí vysvětlovala, že tam vše bude svítit a to, tak se těšila...........:grinning: a jen jsme vešli na hřbitov tak se podívala kolem sebe, vyvalila oči a říká mi: mami to pálí, to to pálí, to pálí, taky to to palí ........................ a ukazovala na každou zapálenou svíčku prstíkemm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže celou hodinu jsem nic jiného neslyšela, poučila všechny kolemjdoucí smutnící lidi..... takže fakt paráda :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: na FB
2. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin týnka je boží..... :grinning: :grinning: :grinning: škoda že jí sem nevezmeš s sebou.... :frowning2:
2. lis 2009 ve 23:50  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
elaborat na tema vanoce u nas : :grinning:
tak my u nasich zdobili taky spolecne...
Takze u nas bude zdobeni taky spolecny...

My meli vubec divny vanoce...na Stedry den jsme jeden cas jezdili k tatovejm rodicum, kde nas bylo asi 11, ale darky od nasich jsme dostavali doma den predem....se vsim vsudy...takze jsme nekolik let meli dvoje vanoce se stedrovecerni veceri, zvonenim atak.

to pak nastesti ustalo. ja ty vanoce u babicky a dedy nemela moc rada....(z jistych duvodu)
jako neco na tom bylo hezky, ale neco bylo taky desny.

ted bych byla rada, kdybychom vanoce slavili doma jako rodina, jen my tri....abych varila a vse chystala jä, ale ted zas jezdime na Stedry den s tchanovci k babicce Frantiska na vesnici u Stary Boleslavi.

ma to taky svoje kouzlo (i se suchym zachodem na dvorku :grinning: ) a s tchanovci jsem fakt ráda, ale proste to nejsou vanoce, tak jak jsem byla zvykla...rodice F. to delaji jinak a ja bych k jejich tradicim mela par pripominek...nehlede na to, ze se mi vubec nelibi jak mivaji ozdobeny stromek a ze nemaji svatecne prostreny stul a pod... :grinning:

nevim, pride mi, ze jejich vanoce jsou jen slavnostni vecere, jako kdyz slavime neci narozeniny...

no kazdopadne taky delam to, ze mame den pred vanoci vecer jen my tri...ale bez darku...proste jen slavnostejsi vecere, rozsvicenej stromek a tak...

no je to bordel...neni to podle mych predstav, ale hezky to je taky.

rada bych mela vanoce jen jako rodina (my s F a deti, az jich bude vic), ale zase mi je lito tchanovcu....jeste nemeli vanoce bez synu a z Tonicka jsou cely poprdeny....

znam hodne rodin, kde je pohromade pokazdy vic generaci...je to hezky, kdyz ta rodina funguje, ale ja mam rada proste to svoje....a kdyz si muzu vse pripravit podle sebe.
2. lis 2009 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás budou vánoce u mámy a nijak zvlášt mi to nevadí:slight_smile:) stromek budeme mít i doma, jako děti jsme to měli tak, že na štědrej den sme šli s tátou nebo babičkou ven, nebo koukali na pohádky a kdo byl doma strojil strom a my ho viděli až večer s dárkama. Já tö budu dělat tak, že ho budeme strojit společně, ráno na štědrý den:slight_smile:
Jinak koho zajímají fotky Verči http://veverunka.rajce.idnes.cz/
K vánocům dostane kočár na panenku, knížky, panenky, těch dostane docela hodně:slight_smile:)) Jo a chtěla bych malej kočárek na malou panenku, nevíte kde koupit? myslím takovej stolní kočárek, prostě třeba na miminko od barbíny.-)))
3. lis 2009 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: já vlastně malou s sebou beru :grinning: máme trošku změnu plánu, vyjíždíme už 18. (já s malou vláčkem) jedem do Peček ke kamarádce (svědkyni :slight_smile: ) 19. pak jedu za vámi :slight_smile: ale malou nechávám v Pečkách a 20. se vracím zpět do Peček a 23. fičíme domů :grinning: takže místo 1denního výletu z toho bude 5-ti denní :grinning:
3. lis 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás Vánoce vždycky byly jen v nejbližším kruhu rodinném, takže já, ségra, taťka a mamka :slight_smile: pak co jsme s MM spolu začli bydlet, tak jsme měli troje Vánoce :grinning: u jeho rodičů, pak u mojich rodičů a večer ještě doma sami :grinning: a loni už jsme měli taky jen svoje rodinné :slight_smile: :dizzy_face: oba s MM jsme byli vlastně poprvé na Vánoce bez rodičů jen spolu a s malou :dizzy_face: bylo to super a na druhý den se jelo k babičkám :slight_smile: letos to bude zase tak :slight_smile:
3. lis 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme doma slavili v úzkém kruhu jen naši a my děti,ale mně přijde takový prázdný slavit jen my dva a Vanda,budeme jezdit k našim,já miluju představu velkých rodinných vánoc........teda když tam fungujou vztahy samozřejmě.
3. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni : me se ty spolecny vanoce taky libi, kdyz fungujou vztahy...babicka, deda, rodice atd....

ale me se nelibi ty prostory, kde slavime vanoce...U babicky Frantiska. Jako jedna vec je romantika...jako me se libi stary zatuchly domy, stary postele, kamna atak...ale je to tam s malym ditetem dost nepohodlny...a navic to tam dost smrdi (babičce je 95 a s hygienou na tom moc dobre neni)

Kuchyne je hrozne mala s piliňákama uprostred....a dárky se dávaj tam, protože to je jediná pořádně vytopená místnost...

Takže se v pidi kuchyni najíme a stromek už tam je...to mi příde divný...
po jídle si dáme dárky a mě tam prostě chybí takovej ten přesun do jiný místnosti...do místnosti, kde je rozsvícenej stromek a dárky pod nim, na který už člověk nekouká u večeře... :sweat_smile:

Zkusim to tam nějak prosadit...abychom stromek dali do zimy v babičciný loznici a dárky taky a po jidle se tam presunuli....a na rozbalovani klidne presun zpatky do kuchyne...
nebo proste po jidle odejit a nechat nekoho nanosit darky, aniz by to Tonda videl.

To mi na tom vadi...Doma bych to udelala proste jinak.
3. lis 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
My doma slavili s našima a občas u nás byla i babička...co jsme začali bydlet s MM, tak Štědrý den byl vždycky náš den, posnídali jsme spolu, nazdobili stromeček, šli na procházku nakrmit kačenky k Labi,....romantika, blízkost, prostě super....já si to vždycky představovala, že budeme jen my a děti - prostě mám ráda tu intimitu :dizzy_face: , ale osud tomu chtěl jinak a tím, že mamka už není, tak letos u nás bude asi můj taťka a pozvala bych tchánovce (zvala jsem je i vloni, ale odmítli), ale MM nechce.....ono s mým taťkou to je občas těžký (nechodí včas, občas se málo věnuje dětem - prostě nefunguje jako děda s velkým D dle našich představ, i když rozhodně děti miluje jak jen může.... a povídá věčně o svých problémech, občas je děsnej mrzout a neposlouchá kdo mu co říká,.......), ale nesnesu představu, že by měl být sám :pensive:, mám ho ráda, tak snad to nějak zvládneme i si to snad užijeme :wink: :dizzy_face: ....ale rozhodně bych nechtěla být někde jinde než u nás doma, kámoška jsou jeden rok u jejích a druhý rok u jeho rodičů, už mají dva kluky a stejně se takhle trmácejí, to teda není nic pro mě...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

petru: takže to mám jako ty, chci intimitu a vše dle svých představ, ale prostě to bude jinak....holt život je takový....
3. lis 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky... jen přidám malý příspěvek k Vánocům...

Tak my jsme vždy slavili jako rodina a naši ani nikam jezdit nechtěli - brali to tak, že se mají Vánoce slavit doma - rodiče a děti...
Ráno se zdobil stromeček, jedla vánočka a chystala se večeře. Stromeček většinou zdobil taťka a já mu pomáhala, pak jsem zdobila já a loni všichni. Bylo to takové krásné, společné a sváteční. Pak se šlo na procházku, později na Svařák - místní hospůdky je dávají zdarma, jako takový dáreček. Takže se chodí tam, sejdou se známí, přátelé, pokecá se u Svařáčku a jde se domů vařit večeře. V 17 hodin usedáme ke stolu a jíme štědrovečerní večeři u svíčky. Pak chodil taťka zvonit ke stromečku.
Loni jsme večeřeli my nahoře a naši dole, letos možná dohromady.

Když jsme spolu jen chodili, spal MM u nás, odpoledne jel domů a většinou se vrátil s blbou náladou k nám po večeři, dali jsme si dárky a pak hleděli na pohádky...
3. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji : já bych docela ráda zavedla (obzvlast oaz budeme v novem), vanoce jen my tri a druhy den jet ke tchanovcum a ten dalsi den k nasim...
nasi si zvykli, ze jsou sami bez nas dcer, tak by si mohly zvyknout i tchanovci, ale porad se k tomu nemuzu dokopat je jakby ranit, jen proto, ze ja mam o vanocich jinou predstavu.

Jako kdyby byli oni u nas doma (az budeme ve vetsim) tak to by mi nevadilo, to bych byla rada...Nemam nic proti Stedrymu dni o vice lidech, pokud se ty lidi nehadaj a prijemne se povida atak (coz s tchanovci je), ale presne, trmacet se po vsech certech....nevim...na Stedry den bych rada byla doma. Nehlede na to, ze nemam rada to prevazeni darku atak.
3. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Až budeme mít velký bydlení,tak bych je ráda dělala u sebe a klidně pro 20 lidí :slight_smile: Mně se i hrozně líbí slavit Vánoce s blízkými přáteli,někdy jsou lepší jak rodina :slight_smile:
3. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě jsou vánoce legrace,povídání,smích a to si doma tak neudělám..........batole půjde spát a my s MM koukat na telku nebo si povídat ale není to takový jako když se sejde víc lidí. Mám to prostě spojený se společností. Přes den se mi líbí takový ty jen rodinný rituály jako krmení labutí apod.
3. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám právě ráda tu intimitu - já, tm, děti - si fakt vystačíme a rozhodně to není nuda, já společný chvilky miluju - i na Vánoce....a nebo už pak velkou společnost (ale 20 lidí jak píše Lenka, by se nám sem nevlezlo :grinning: ), takže představa velké oslavy je taky fajn, ale nějak nesdílím to nadšení pro něco mezi.....
a právě, já vždy snila o tom, že Štědrý den bude náš, pak další den u našich a pak jet nadýl k MM rodině...ale jak říkám, osud to chtěl jinak :pensive:
3. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: jéé, prďolové by šly spát, my bychom si s MM sedli na zem nejlíp, přitulili se, on by mě pevně objal, k tomu svíčky, hudba, oheň v krbu........pro mě to nej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pro někoho nechutná červená knihovna :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
...ono se 2 dětma už toho času na sebe tak není.....když se chceme obejmout přes den, tak jedině i s Maji, kt. hned jako tryskomyš přiběhne - nesmí u ničeho chybět :sweat_smile: a za chvíli nám bude asistovat i Domi :grinning:
3. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Legrace, smích....to jsou pak následný návštěvy o svátcích a silvestr...Štědrej den mám prostě jen o nás..

a už jsem horší s těmi romány než Petruna :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek