• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Tý jo závidím vám ty zubatce :grinning: se tu až "stydím" s těmi 6 zubama :grinning:
5. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji :ten echinaceový sirup se může dát i do čaje,tak třeba tak by to vypila
5. lis 2009 ve 12:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: ja te fakt obdivuju - ja mam jenom Kacu a i tak toho mam dost - je teda fakt, ze mam i nejake svoje aktivity - chodim cvicit, na anglictinu a obcas ji necham MM a vyrazim si sama s kamoskou. Ale jak jsem mela pocit, ze uz to s ni zacina jit, tak ted teda zacina zlobit - porad skace na pohovku nahoru a dolu, stehuje nabytek, vsechno prenasi z mistnosti do mistnosti, se vsim hazi, zaleva kytky Jarem, vystehovava mi kuchyn.....desetkrat ji reknu, ze se to nedela - dokonce uz i zvysim hlas a ona se smeje a dela to dal, tak ji placnu pres ruce az me to samotnou boli a ona mi ty ruce nastavuje a vola: jeste, baci jeste - tak ji naplacam na zadek, to tak 20 vterin knoura a pak se zacne sama platit rukama po tele a do hlavy a hrozne se tomu smeje, no a na zaver utika k tomu, za co jsem ji vynadala a divase jestli ji vidim a opet to udela a potom zacne hrozit prstem a rika: ty, ty, ty, baci baci..... :wink:
5. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu jídlu - Maji chce pernamentně to, co mám já a nejlíp z mýho talíře :rolling_eyes: ...nebo musí vidět, že má totál to samé a musíme jíst paralelně.....když jí uvařím něco jiného, když vařím něco pro nás, co se mi pro ni nezdá, tak to většinou nechce :frowning2:....fakt teď s jídlem zlobí.......a chce jíst jen a jen sama, nesmím jí to ani zamíchat, jako je to jakoby o starost míň, ale na druhou stranu je to někdy na překážku - jí dýl, míň - potvrzuje se, že když člověk jí pomalu, že je dřív syt, že si to mozek uvědomí dřív - ale v jejím případě s její muší váhou bych raději, aby to její mozeček tak brzy nestopnul :wink:
5. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
platit=placat :wink:
5. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
katko: Maji čaj nepije - fakt jen neochucenou vodu......

Minulý týden byly v černých ovcích testy kojeneckých vod a teda síla, hnus :angry: :angry: :angry: rajec, dobrá voda,...neprošly...prošly jen dvě - horský pramen a to druhý si nepamatuju...našli tam i potenc.karcinogeny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: jo, tak Kaca chce taky to, co mame my - musime jist taky a kdyz nejime, tak rve a ceka az si nandame a zacneme. Jenze lzickou strasne prasi a na to nemam nervy, tak ji krmim - takze mam vetsinou svoje jidlo studene - snad z toho nebudu mit vredy :grinning: Mam pocit, ze od porodu se po zdravotni strance nemuzu dat nejak do kupy. :angry:
5. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: jo, ty kojenecky vody jsem taky cetla v tom casopisu test a fakt narez. Tak Kacka ma nejdradsi neochucenou vodu a nebo ten detsky caj od Lerosu. Dzusy ji nechutnaji a ostatni caje taky ne.
5. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac: :grinning: :grinning: :grinning: jesteze jsi nedostala infarkt...

saji: me MM zakazal pit balenou vodu,ze jen z vodovodu...On videl ten test a jeste byl na netu jiny test a dopadlo to jeste hure.... Bet pije bud cistou vodu nebo bilinkove caje vseho druhu....Ovocne moc nechce.

K jidlu. nevim co se deje,ale nas jedlik 2dny stavkuje. Na snidani si 2x kousla do rohliku (ato jak vstala rvala šír,šír), pak si dala pul jabka a na obed 2lzicky. Vcera podobne...Nevim jestli nahodou nesla do sebe,co ji par lidi reklo, ze na svuj vek je velka :angry: :sweat_smile: :grinning:
5. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den mamulky,
u nás je náááádherné počasí. Azurko a sluníčko, cca 10stupnů, nádherný podzim, tak jsme toho využili a byli jsme celé dopolko venku s kamarádkou a její 17ti měsíční holčičkou a musím říct, že je to asi Adámkova potencionální manželka....:o) Mají se hrozně rádi, i když se občas poperou, chodí spolu za ručičku, smějou se na sebe, jsou to slaďoši.... :grinning:

Saji, ty mě stále víc a víc utvrzuješ v tom, že jsi skvělá máma, jako já mít tohle doma, tak ječím jak histerka od rána do večera. A naprosto chápu, že další mimi teď nechceš.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tomi Klárce vyrostla až teď pětka? Ty jo, to rostou i takhle pozdě? No i když je fakt, že mě horní pětky narostly taky pozdě a mám je do dneška. Stálý pětky nemám a nikdy mít nebudu.... :grinning: :grinning: :grinning: jo a davule je dobrej vrahounek.... :grinning:

del to je hodně dobrá nabídka s tím legem, škoda jen, že už ho máme. Sice jiné, ale to už by náš byt prasknul ve švech.... :sweat_smile:

U nás je poslední dobou nějak moc změn najednou a já to nestíhám vztřebávat.
Z ničeho nic, nenávidí pračku, úplně se jí bojí a to jí vždycky miloval, čistili jsme si na ní zoubky, utírali se po koupání a ted když ho na ní posadím, tak po mě hned skáče a drží se mě jako klíště.
Z ničeho nic přestal úplně pít mlíčko (sunar). Pil ho vždy 250ml ráno a 250ml večer a najednou ze dne na den nevypije ani kapku, nechce ani kravské mlého, tak mu dávám 2x denně jogur nebo mléčný výrobek, dávám víc sýry a vařím častěji k večeři kaši (krupicovou, pohankovou , ovesnou, špaldovou).
z ničeho nic začal vztávat v rozmeží od 5-6 hodin ráno. Vždycky krásně spinkal třeba i do 9, v průměru tak do 8, ale teď ani omylem... :angry:

jako nevím, tohle už se asi neupraví. Pračka a a spaní mě tak netrápí jako to mlíčko, kdyby chtěl alespoň kravské, ale to asi neprojde... :unamused:
5. lis 2009 ve 12:21  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: :grinning: to stěhování nábytku, hraček, kramaření kuchyně...to máme stejný :grinning: když vařím, tak to mám s překážkovou dráhou....
Hele, ono to s 2 dětma není jiný a o nic hroznější, časově náročnější a tak, to je mylná představa - tedy když neřvou zároveň :wink:, občas se stává, že Maji řve a Domi začne taky, jen proto, že řve ségra :grinning: ..takže obdiv nech být....jen zkrátka je u nás větší pravděpodobnost, že bude min. 1 dítě prudit, ale stejně myslím, že to mám snažší než ty s Kačou :wink:
No, já plánuju aktivity (cvičení, jízda na kole, vrtání se v zahrádce) až dokojím nebo až bude jíst i normální jídlo místo koja, ale pochybuju, že MM to tu s těmi rarachy zvládne a nezmagoří :grinning: , včera jsem šla jen na půdu - cca 5 min. a on byl hotovej na cvokhaus :grinning:, když jsme je o víkendu vyhodila ven, tak se vrátil MM s nima v kočárku za půl hodiny, Domi spal a Maji prudila, protože tatínek jí nechtěl vyndat z kočárku, prý by to s běhající Maji a kočárkem nezvládl :grinning: No sranda :grinning: a navíc je hodně v práci a na hlídání nikdo jiný není....
5. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dneska dělám malé špenátovou polívku :grinning: jak jsem o ní včera psala tak jsem na ni taky dostala chut :grinning: většinou polívky vařím jen pro malou, o víkendu i pro nás (jí to samé co my) a jídla jí s námi pořád, tím že moc nesolíme a vaříme skoro bez tuku, nebo z minimem a pálivé nejím, takže je to celkem zdravé :slight_smile: :wink:
5. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: no, já té vodě z vodovodu taky zrovna moc nevěřím.....občas nevím, co je menší zlo.....

del: s tím krmením jsme to měli taky tak, že já to pak jedla studený...a je zajímavý, že od tatínka jíst nechce, somruje furt ode mě, asi si myslím, že bych měla zhubnout :wink:, jsem teda téhož názoru...já si chvíli užiju teplého jídla a začne mi to nanovo - blíží se nám příkrmy :sweat_smile:
5. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jdu jen na skok, je mi blbe, zvracim 6x denne a jsem silene unavena, kdy uz to konecne prejde :unamused: :slight_smile:
V utery jsme s Luckou byly v solny jeskyni, super si tam pohrala, jenze asi jak je tam to prostredi, tak se ji rozjela ryma :pensive: ach jo, cpu ji vsim moznym, tak snad zustane jen u rymy a zvysene teploty. Myslite, ze to mohla solna takhle rozjet? jo a konecne se zacina prorezavat horni druhy spicak a spodni k tomu nema daleko, takze ta teplota je mozna k tomu... to je des, ona snad bude celou zimu na hromade. V noci se budi tak 10x a knoura a knoura, MM si vzal sluzbu a ze pry bude k ni vstavat on :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já teda vodě z vodovodu věřím, piju ji já, pije ji malá (ředím ji s ní šťávičky) dr. mi to taky doporučila a dr. Kateřina taky, říkala, že ty vody bylané jsou srajdy a málo kdy projdou!!!!! a taky že jo z 20-ti prošli 4!!! A voda z vodovodu musí projít, je pitná a kontrolované o hodně častěji než ty balené!!! Ale taky je pravda, že my tady na severní moravě máme nejlepší vodu :wink:
5. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a tohle jsem potkala včera v metru. Jsem myslela, že mám vidiny!!! přijde vám to normální?????? :grinning:

http://www.exo-eko.cz/Administrace/Images/Zbozi/16468/velky-obrazek.jpg
5. lis 2009 ve 12:30  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanči: a co olynth aromatherapy, to nám zabralo na rýmu hned a kombinuju to s 31 od Just a Eucasolem od Justu :slight_smile: a fakt super (musím zaťukat, teď co jí dávám preventivně ten Eucasol na polštář, tak už jsme bez rýmy dvaměsce)
a taky jsem si vvšimla, že Lucince lezou zuby úplně stejně jako malé, u náse se děje to samé jen zatím bez teplot... a ta rýma může být taky z toho, malá mě rýmu 3x (z toho 2x u zubů a jednou z očko)
jinak to zvracení to je mazec, to jsi měla i při malé???
5. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak něco na tom bude - s tím psaním tady - Domi spal necelou půlhodinu a venku trošku vylezlo sluníčko :dizzy_face: odteď si budu asi jen stěžovat :grinning:
5. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinko: olynth mame, ale nejak ji to moc nezabralo.. zkusim kouknout na to dalsi, co jsi psala. Ja tipuju zuby a ockovani... ma problemy od priorixu plus ji v te dobe zacaly rust spicaky (a bohuzel jeste rostou .-() navic ta solna ji to asi rozjela....
jinak to zvraceni, u male jsem to mela jeste horsi, ted to i nekdy udrzim, nemuzu se kouknout na jidlo, pomalu ani na piti, a kdyz se najim, tak pak jde stejne vsechno ven, tak se mi do jidla moc nechce. Ale verim, ze to brzo prejde.
5. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: to mlíčko přejde zase časem, zkouše zkouše zkoušet.... my jsme taky měly takové výpadky, jinak to kravské, zkus taky tu fintu co já s tím cukrem :slight_smile:

Na pračce taky čistíme zuby, svlékáme se a oblékáme při koupání :slight_smile: a nemohlo se mu něco stát??? Třeba jestli nebyl u pračky sám a nepřivřel si prstíky nebo tak něco... :confused: když je to z ničeho nic tak to musí mít nějaký důvod
a to vstávání to je nářez to vůbec nezávidím a nevím čím to může být.... máte doma žaluzky?? a závěsy???
5. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak to čtu, tak si říkám "ještě že jen prudí", že jsou zdraví - ťukťukťuk...ale stejně to jsou moje pusiny nejmilovanější....teď mám D. na klíně a vypráví s kelímkem u pusy :dizzy_face: , M. je v postýlce a snad brzy usne, jdeme pak za těma neteřema - Stellinka se už prý Maji nemůže dočkat :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanči: ty jo ta to bude asi fakt kombinace všeho... :frowning2: zkus mrknout na ten just je to drahší, ale vydrží a pomůže :wink:
fakt doporučuju tu 31 bylin, to pomáhá šíleně, je to snad na všechno a já to mám nejradši jako aromakoupel :slight_smile: :dizzy_face: stačí 3 kapky do horké vany a je to žůžo, uvolní vám to i to co nemáte :grinning: a začnou vás ve vodě studět přesně ty místa, která vás bolí a to nekecám!!
5. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
týýýý jo! Tak já čekala naposledy můj příspěvek, ale toto ne - že bychom vstaly z mrtvých? :grinning:

Hlásíme se z Mateřského centra celí. Je to paráda. Byly tam 2 Terčiné budoucí spolužačky, já a kámoška jsme byly nejmladší, jinak se vesměs známe s holkama ze školy, jen byly z těch vyšších ročníků :sweat_smile: nebo z vesnice.

Máme celé 2 místnosti pro sebe - jedna je s kobercem a hračkama pro děti a jedna se stolem a malým stolečkem taková občerstvovací. Za čajík a kafčo dáváme 5,- kaček - ještě "červené ceny" :grinning: a dohodly jsme se, že budeme dávat pokaždé 20,- za návštěvu a to s tím, že za to nakoupíme hračky, vymalujeme si tam obrázky na zdi a připravíme Vánoce. Takže paráda. Věkově je to od mimuška po 2 roky, Terka tam byla jediná bez plen - krom kluka od kámošky, ten už ale chodí do školky a má 3 roky. Měla jsem strach, že se zapomene a počůrá se, ale poctivě hlásila :grinning:
Tož to je vše ze zážitků z našeho centra a jsem ráda, že ho tady založili. Takže teď už tady máme krom sportovního centra, velké knihovny, školky a školy také něco pro ty nejmenší :slight_smile:)
5. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: ty se moc podcenujes, ja vim, ze je asi jedno jestli jedno nebo dve, ale me se na tobe proste libi, jak to beres v pohode a ze vseho si vyberes to lepsi. Kaca jednu noc nespi a ja uz jsem z toho zpruzena. Asi nemam proste tu vydrz. MM teda ma Kacku docela casto a ona je s nim fakt rada. Je teda fakt, ze z domacich praci nedela MM nic, ale o dite se stara vzorne :grinning:

teres: jako u nas zase uz ctvrty den rev, kdyz se jde koupat. Stoji ve vane, rve a sape se ven. Pritom vana byla jediny misto, kde od malicka nervala a vodu miluje. Tak fakt nevim, co ma zase za hysteraky. Snad to prejde.

mjanca: to je teda des, to zvraceni - ale snad se to brzy uklidni a bude dobre. Jak uz jsem psala ja mam rymu fakt strasnou a MM taky. A s kym mluvim, tak je nastydly - takze to mohla mala chytit kdekoliv. Uz aby bylo zase teplo - ale to si jeste pockame.
mjani: aby to nebyla dvojčátka :confused: :sweat_smile:

terez: třeba se mu o té prAČCE NĚCO OŠKLIVÉHO ZDÁLO....Maji se dnes bála svýho plyšovýho medvěda :confused:

My nad pračkou máme bojler, takže na ní nic neděláme :grinning:
jo, a musim se priznat, ze se teda stydim, ale zuby si Kaca necisti - driv jo, ale pak nejak zacala rvat, ja prestala a ted jak vidi kartacek tak rve: ne, tak snad se ji nezkazi a kdyz jo, tak holt pockame az narostou druhe :wink:
5. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim, ze ji to rozjela ta solna, ze to bude brzo ok a teplota je k zubum, vecer mi vzdycky rika,ze ji boli zoubek
sajo: :angry: to uz jsi druha, co mi toto prorokuje!!!! :angry: :grinning: snad ne :slight_smile:, ale zase bych te trumfla :grinning: :grinning: :grinning:
budu se dnes nebo zitra objednavat na kontrolu do Prahy, tak pristi tyden reknu vysledek :wink:
5. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: s tou vanou to máme to samý - od trivivacu - tj. od července, do té doby byla vodní dítko, od tý doby jen řev jako bychom jí mučili....
...nejde kvůli všemu skákat z okna, to už bych skočila snad milionkrát :grinning: :grinning: :grinning: můžu z nich milionkrát vyskakovat z kůže, stačí jeden úsměv, jedno obejmutí či pusa, jedno "mamííí" a vše je zase krásný - však to každá známe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a jak psala katka: každá musíme zvládnout to svý :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já fakt nevím, u nás se mu nic s pračkou nestalo, tak začínám podezřívat babičku, když byl u ní na hlídání.... :fearful:

mjanci na tu rýmu moc doporučuju, takový mentolový krém mazat pod nos vždycky na spaní nebo když to má hodně jmenuje se BOROZAZ, je taky dobrý na to aby neměla odřený nosík od smrkání. a pak moc doporučuju mít doma aromalampičku a koupit si eukaliptový olejíček a provonět tím byt a taky nechat provonět pokojíček před spaním, nebo nakapat pár kapiček na polštář nebo prostěradlo jesli spí bez polštáře.

Kozim, tak to je super, že to tam máte takhle zařízené, hlavně je také super, jak jste se dohodli na tom přízpěvku na zvelebení, to tam budete mít takové domácí prostředí, což mě tady v u nás v centrech moc chybí. :confused: a smekám před Terynkou s těma plínama, je fakt šikkulka.... :wink:
5. lis 2009 ve 12:52  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: tak to jsem rada, ze Kaca neni s tou vanou exot :slight_smile: Pritom fakt koupani miluje - v lete byla porad v bazenu, mame 1,5 m hloubku a mela jenom kridylka a plavala. Po pul hodine, kdyz jsem ji vyndavala tak rvala, ze tam chtela byt jeste.

Jeste mam dotaz: mate nekdo zkusenosti - potrebuju tip na nejake dobre kapky proti ryme pro dospele - davam si Olynth, ale prijde mi k nicemu - jen me z toho pali nos, ryma jako prase a stejne nemuzu dychat.
5. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek