• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
mjani: no solná to spustit určo mohla, ale myslím, že to max, jen spustila DŘÍV...a snad to i dřív přestane....a s těmi dvojčátky- další dvě holčičky, to by TM byl jak pan král :grinning: :grinning: :grinning: , ale né, tipuju jen jedno mimčo - ale kluk jako buk to bude :grinning:
5. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a včera začala vana taky. Normálně vždycky úplně super, jsem jen řekla cáky cáky a letěl do koupelny se vykoupat. Včera jsem řekla cáky cáky a on že néééééééééééé a za boha jsem ho tam nemohla dostat, tak jsem to nechtěla lámat přez koleno, donesla jsem mu kartáček do obýváku, tak si alespoň vyčistil zoubky a šel spát. :confused:
5. lis 2009 ve 12:53  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
del nám žádné kapky nikdy nepomohli, pomáhá nám jen to jak jsem psala už mjance na minulé stránce a jediné kapičky MUCONASAL PLUS
5. lis 2009 ve 12:55  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: super, že ste si to užily :wink:

Maji bez plín asi nikdy nebude :sweat_smile: , miluje obrázky na pampers plínách, vždy si řekne, kterou chce - jako kluka, holku, housenku,... a pak to všem hlásí, co na plíně má :sweat_smile: :grinning:
5. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
teres: no možné to je, jestli to má od té doby :confused: Já teďky s tchýní nemluvím :sweat_smile: Malá se zase nemoha vykakat (je to už dva týdny zpátky) a bylo to zrovna když přišla od tchánovců (byla tam na dvě noci) no a tchýně mi volala že tam kakala super, že se dokonce pokadila na řídko... (no bedejď by ne, když ji tady dávám všechno možné aby jí to prohnalo a ona si ji zrovna vzala k sobě... no a já ji dala instrukce co má jíst, že si to prostě přeju a že je to pro její dobro.... no a ono jí zase zatvrdlo, tak jsem naštvala zvala telefon a volala jí ať mi řekne co jí dala jíst... (samozřejmě už poznala můj ton v hlase :sweat_smile:) no tak mi řekla co jí všechno dala, tak polovina věcí byla ta co měla zakázáno... a ještě mi řekla, že je teda blbá no, že neví co může jíst dítě a práskla mi z telefonem.. :sweat_smile: :pensive: od té doby mi nezavolala ani nenapsala... tak nevím co si mám o tom myslet, ale ji do prdele nepolezu.... :angry: teď nebudu ta co ustoupí, ani nááááhodou!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
del: Bet si nechtela cistit zuby, tak jsem to prenechala MM a on vymyslel hovadinky a od te doby miluje cisteni. Vzdy strkala jazyk a rikala fuj ne...tak jsme zahrnuli i jazyk do cisteni (pry se toma) a to se ji zaclo libit...A nejvice se tesi na "vyplachnuti", to MM vezme do ruk vodu a ona to srka jako pejsek...Jine metody jako kelimek a tak se ji nelibily...

kozim: ty jsi spoluzakladatelka centra??? To je dobry napad :wink:
5. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
teres: a zkoušela si to od toho justu? je to fakt boží :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
saja: jo, tak u nas obrazky na plina taky vedou :slight_smile: Kdyz se pokadi tak vola: EEE, dam holka, holka - v prekladu: pokadila jsem se, dame plinu na ktere je holka). Jak je tam ta holcicka, co chyta toho motyla, tak z te je fakt hotova. Vzhledem k tomu, ze je takova milovnice plen, tak ten nocnik nevim, nevim:slight_smile:

Ja se loucim - jdeme ven, dokud sviti slunicko a vezmeme to cestou pres lekarnu, abych nakoupila neco na to moje nastydnuti. Tak zatim.

Jinak jsem rada, ze to tady zase jede. :slight_smile:
5. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
kozin: to Te chapu :angry: Vim o cem je rec...Ja muzu 150x rikat, ze banan NEEEE, a s cim prijde? s bananama!!!! A nejhorsi na tom je,ze se pak Tynka trapi a Ty s ni :angry:

saji: :grinning: :grinning: :grinning:
to s tím legem duplem je fakt super akce, ale kde se má normální člověk dostat k těm slevovým kupónkům?? :sweat_smile: poradíte?? :grinning:

hvězdi: dobrá metoda :grinning: my zase máme metodu opakování po maminnce :grinning: to co dělám já opakuje i malá po mě.. :grinning: je to sranda :grinning:
hvězdi: jo jo přesně!!!! Dneska jsem malé dalé banán po 4 měsících a to nekecám, rozmixovala jsem jí ho s kiwi :slight_smile:
jinak Hvězdi další metoda co jsem slyšela že dělají aby se děti vykakaly v nemocnici! Na snídani kiwi a vlažná voda na zapití a prý je to průtah jako blázen :sweat_smile: :grinning:
5. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
del: to je dobrý :grinning: :grinning: :grinning: tak třeba začít kupoat čísté plíny a krásné kalhotky s obrázkama :slight_smile: :dizzy_face:

my a nočník super bez nehod už hodně dlouho :slight_smile: a gratulace všem co to mají taky tak, je to super :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, fakt to tu jede a nestíhám dočítat :slight_smile:
kozinka: chudák Týnka,asi by to měla tchýne pochopit,když je na tom malá pak špatně s kakáním, možná to nemyslela zle. my máme opačný problém, furt máme kašovitou stolici,ale prý to nevadí.

malá též furt opakuje a nejvíce se mi líbí jak doprovází ráno tatku do práce jak mu podává kabelu a říká tatika do práce :slight_smile:
5. lis 2009 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak Kiki nemá zatím z ničeho strach, ani z bubáka , klidně jde do tmy
5. lis 2009 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ty vogo, tak já ten kočárek na psa viděla nedávno v Drážďanech, vezl se v tom taky pudl a říkala sem si, že je ta matka magor, že tam vozí psa a ono to je pro psi, se fakt poseru:slight_smile:)))
Sajo multák sirup mám jak ty a taky nevím jak to do ní dostat, takže sem v lekárně koupila multitabs imuno kid od jednoho roku.jsou to ochucené tablety mitlivitamin, minerály a probiotika s příchutí maliny a jahody a píšou že sou to žvýkací tablety. V lekárně mi řekla, že se to i kouše. Takže super, Verče to chutná a chce další, ale má smůlu. S jídlem je to u nás tak půl na půl. Nejí ovoce a to jako vůbec. zeleninu jen tepelně upravenou. Jinak bych vitaminy nedávala.Vodu máme jen zu hohoutku a taky si myslím, že je nejlepší, jen by se měla nechat půl hodiny odstát aby vyprchal chlor.
Sunar taky u nás moc nejde, ale ason 250 denně dá, pak má ještě jogurt nebo tvaroh. ídlo jí nevadí, že jí většinou sama v židličce, krmí se většinou sama a já jen asistuju. Trvá to sice dýl, ale až tak děsně neprasí. problém mám, že nesnáší kaše a včera sem jí nemohla vysvětlit, že v misce není kaše, ale puding, takže sem jí to za řevu narvala do pusy. Přestal řvát a mnam a snědla to i málem s miskou:slight_smile:) Průserový máme noci. Taky vstává v šest, někdy dřív, ale hlvaně večer nehodlá spát v postýlce, takže se prdelí s náma u telky a pak jde spát snáma do postele. Už to trvá asi tejden a mám vcelku dost.
Z vany má taky hysterák, ale za to asi může tchýně, ale nechápu hysterák z postýlky. Ve dne mi tak s kecama usne, ale večer ani za boha, i když nechám trošku světlo.
Jo a taky se Verča začala bát psů, ale jen venku, jak je za plotem, pes štěká jak utrženej a Verča se mu směje do xichtu:slight_smile:)) To taky nechápu a rozhodně jí žádnej pes nic neudělal.
del u nás čištění taky peklo, Verča sama a s pastou, takže sní dost pasty, zuby si lehce přejede a to jen přední a šmitec. Já jí do pusy s kartáčkem nesmím. No, ale sem ráda, že jí aspon venku přesvědčím aby si nechala kulicha, to je un ás velkej pokrok:slight_smile:) často vyndá dudlík na požádání, to je taky pokrok, že už ho nemá celej den:slight_smile:)) Na nočníku nikdy nic neytvořila, ale to mě trápí nejmíň:slight_smile:
Del s těma druhejma zubama, myslím, že když sou zkažený první, rostou zkažený i ty druhý, mám teda ten dojem, že tam ty bakterie nějak jsou.
5. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
kozinka: můžeš mi napsat presný název toho Just výrobku? furt mne bolí záda a často hlava,tak by mi to mohlo možná pomoci. a bývalá kolegyne z práce to dělá
5. lis 2009 ve 13:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozin: to jsem neslyla. DIk, vyzkousime...Vy jste to zkouseli? My mame ted obdobi, co Bet kaka normalne... :slight_smile: Tak cekam,kdy to zase prijde... :frowning2:
5. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
katka: já vím, ale o tomhlle spolu mluvíme pořád, ještě než tam šla tak jí přesně říkala, co jí má koupit a dávat pít atd... a ještě ti volá jak se tam krásně vykakala, no bedejď by ne, když ji cpu samýma prudama a ona mi ji zase pošle domů zacpanou :frowning2: to je pak nářez :frowning2: Však to znáte, babička ti dá mňamiko doma to nemáš, tak ať si dopřeješ....
5. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem ráda, že to tu běží, jen jsem zvědavá na jak dlouho.... :grinning: :grinning: :grinning:

Kozin to si děláš prdel, je padlá na palici? Jak ti může říct, že neví co dítě má jíst, když jsi jí to řekla a ještě se cítí dotčená, to bych jí malou už nikdy nedala... :angry: Jako moje mamka Adámka miluje a v životě by mu nic neudělala to jsem si jistá, jen je to taková blbá shoda náhod... :unamused: co je to ten Just? :wink:

Katko, malej se taky tmy nebojí. Vždy když jdeme ven po té páté co už je tma tak všude shasnu a nechám světlo je v chodbě kde se oblékáme a on schálně utíká do obýváku kde je tma jak v pr.eli a říká baf a bubák.... :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 13:15  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
kozinka: no já tě uplně chápu a vím jaké jsou babičky :unamused:
teres: ten kočár pro psy je fakt brutál, co oni jeste nevymyslí.
Just je taková přírodní kosmetika, jestli se nemílím.
5. lis 2009 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Shehe, no já byla fakt úplně omámená z toho kočárku. A fakt nevím co si o tom myslet. Třeba si to pořizujou ženský co nemůžou mít děti, tak si udělají dítě z pejska, třeba jako ta ženská tady na koňovi jak je blázen do panenek a kupuje jim oblečky a tak páč nemůže mít děti. Nebo děti mají, ale už odrostlé a tak maj jako mimi psa. No děs běs!!!

Jo dnesk ajsem potkala v lese náhodně Blaňuli... :wink:
5. lis 2009 ve 13:18  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
KAc: neco jako Amway? O Justu jsem nic neslysela...

KOcarek na psy??? :confused: ja padnu....

Shehe: vecer kdyz Bet usina, tak musi mit otevrene dvere, at nas slysi a nekdy i svetlo.
5. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Teri - k tomu kočárku, to je fakt síla, ale jsou takoví, co nemůžou mít děti a jsou do zvířat blbí a třeba jezdí na delší výlety a vím, že co jsme měli první fenku knírače, že daleko neušla, možná je to takové praštěné, ale pro některé lidi asi ne. Já to teda už pokládám za přehnané :wink:

Zuby nás nejspíš taky trápí - pomalinku jí rostou trojky, takže přes den je protiva, ze spaní fňuká a ráno se brzy budí. Ale je to naštěstí tentokrát bez rýmy.

K rýmě - zapalovala jsem aromalampičku s eukalyptem, dávala jsem zvlhčovač na radiátor, v horších případech ještě mokrý ručník na radiátor, mazala jsem hrudníček takovou eukalyptovo mátovou mastičkou, ať se jí lépe dýchá a dávali jsme buď kapičky, a teď si za nic nevzpomenu, jak se jmenují, jo Olynth? Tuším. a nakonec jsme zkončili na Libenaru - ten není návykový. A co nám psala doktorka a hooodně to zabíralo, tak to byly "modré kapky" Jsou ale na předpis a míchají se v lékárně.

Zoubky čistíme od prvního zoubku, už máme druhý kartáček, který si Terka vybrala sama. Zoubky čistíme jen večer a Terka to má ráda, krásně otevře pusinku a čistíme asi tak 5 minut.

Zatím máme dost nemocného dědu a Terka byla i u tety a její vnuk byl taky dost nemocný a kašlal přímo na ni a ustáli jsme to, takže ten loňský rokyl asi fakt hodně o zubech. Ptala jsem se v lékárně na vitamíny (paní má asi pětiletou holčičku)a nedoporučila mi dávat vitamínové sirupy, že je lepší přidat ovoce, džusy apod.

Teri, jsem fakt ráda. Už teď to bylo takové příjemné posezení, vzájemně jsme si při odskočení, pití kávičky a čaje hlídaly dítka. Všechna dítka jsou takové suverénní, takže nebyl problém. S tím příspěvkem fakt super, už teď uvažuju, že tam do příštího čtvrtka nachystám nějaké obrázky na sklo. Zatím se ještě domlouváme na názvu a na tom, jak často a kdy tam budeme chodit. Zatím to vypadá 1x týdně ve čtvrtek od 9-11. S těma plínama jsem fakt ráda. Už je máme jen na tu noc a to už odbouráme. Navíc už spinká v té velké posteli, takže si z ní může slézt a jít na nočník :slight_smile:

Kozi, tak to s tou tchýní, to je fakt na prd. Je to čupr ženská,ale měla by trochu uvažovat. Jedna věc je dát dítěti víc sladkého, které maximálně tímto rozmazlíš, ale taky je rozdíl mu v podstatě ublížit :frowning2:

Mjanci, tak ráda bych ti poradila, já mám teď ty solné, co psala Saja. Kdysi jsem si kupovala nějaké kapky, které byly mastné a voněly po eukalyptu, takže pěkně pročistily a nevysušoval se nos, ale už si za boha nevzpomenu, jak se jmenovaly.

K té vaně. Terka vanu miluje - sama se večer svlíká a ječí, že chci kupy. Ale donedávna řvala u mytí hlavy (už jsme to tady probíraly) a najednou zase jak když utne, pohoda. Všechno to bude asi jen takové přechodné období...
5. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Hvezdi, ne. Založily to tady 2 jiné maminky, ale ostatní se zapojujeme pomocí anonymních dotazníků. Ale stejně jsme to tam pak řešily mezi sebou. Pěkně jsme říkaly básničky, zpívaly, děti dělaly "Kolo kolo mlýnské" apod. Pak zase volná zábava, navíc jsme si napsaly, že chceme i cvičení pro děti.
5. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jdu uspat Terku - pokuď ji odtrhnu od úklidu. Zrovna leští obrazovku a stůl vlhčeným ubrouskem a říká "čistím" :sweat_smile:
5. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
5. lis 2009 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Katuš, tak od nich mám ten krém pro Terku na průdušky a při rýmě :wink: A fakt hoooodně dobré. Terinka ho dostala, jak se narodila a má ho doteď :slight_smile:
Je to tento (já mám ale jen 30ml) a jakmile mi dojde, kupuju další: http://www.just.cz/produkty/bylinne_kremy/k5142

Fakt doporučuji při kašli i rýmě :slight_smile:
5. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jezis jste se nejak rozjely, to tu tak frci porad? Teres ten koc arek je mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes: tedaaa mjanca je tehule? A co vlnka?
5. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a davula snedl celej talirek polevky, te mlejcne, tak mam radost :slight_smile:
5. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Tomi, já jsem si dneska ještě vzpomněla na takovou tu gulášovou s knedlíčkama z jídelen - taky nebyla špatná, tak jsem hned našla recept a začnu vařit další. Už i mi se ty polívky přejídají. Terka si teda zatím neztěžuje... Dneska mi málem uhryzla i lžičku u hovězího vývaru a kousla mě do prstu, když jsem jí dávala pečené kuřecí křídla - nakonec mi jedno čmajzla a ohlodávala kosti sama :grinning:
Normoš to tady tak nejede - to je jen nějaký zvláštní záchvat posledních pár dnů :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek