• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
dobré poledne,
hedelix jsem taky malé dávala a taky pomohl ale nejvíce nám na kašel pomohl sinecod.

jůů dort je nádherný - malá miluje krtka,tak by se jí určo taky líbil :slight_smile: Petru fakt tě obdivuju.

kozinka: hmm tak to závidím ,že máš malou u babičky,to nám se jen tak nepoštěstí jí k babičkám dát na pár dnů.

kozim : tak to budete mít super den, škoda,že malá má dietu,šla bych do Ikei taky, náš tatka taky zítra pracuje.
13. lis 2009 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozi, ni, jedu zítra ráno - nechcete jet taky až zítra? Ale pojedu už kolem 8mé, ať se nemusíme honit a ať stihneme někde obídek.

Zuzi, Kozi, ono asi záleží, jak daleko to je. Já už jsem slyšela, jak to Terce sedá a začla jen pokašlávat, tak jsem to rychle koupila a zabralo. Jsem ráda. Je jasné, že když už se to rozjede, tak je lepší dát něco silnějšího nebo se poradit s doktorkou :slight_smile:

Katuš, to je škoda. Pořád sháním někoho, kdo byl jel s námi... :slight_smile:

Kozi, Terka taky ví, jak se jmenují všichni psi v okolí :slight_smile:)
13. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda...

U nás děti ještě spí...společně...i Domi...žasnu :dizzy_face: ....Domiho asi kousla moucha tze-tze...ráno spí až skoro do osmi :confused: , pak teda jde spát až po obědě, ale to mi neva, takhle by to bylo to nejlepší - kdyby vytuhli oba aspoň na tu hoďku....

Já mám šílenou rýmu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes přišla nová autosedačka pro Domíska, tek teď aby si už jen sám sedl nebo komplet vyrostl z vajíčka a má v čem jezdit, prima...

Na FB jsme přidala nějaké nové foto....

petru, zuzi: dort nádhernýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak hrozbou je každý nevychovaný pes (ale někdy je to spíše i o nevychovaném dítěti, které přeleze plot na cizí pozemek se psem atd. i to se stává)...a pokud si takového psa pořídí nějaký nezkušený chovatel, tak jak se říká "děj se vůle boží" :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...já měla v pondělí docela bobky, stála jsem s golfkama s Domim a tátovým psem před obchodem a běžel k nám nějaký hnus pes - bojové plemeno, ale naštěstí za ním šel pán, kt. pes na slovo poslechl a byl včas odvolán....Filip (tátův pes) naštěstí psa neprovokoval, jak má zvykem, asi mu bylo jasné, že by s ním byl ámen...

Tak obě děti dospaly...
13. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, přesně - to jsou má slova. Občas je třeba vinu hledat na obou stranách - jak na straně majitele psa, tak rodičů dítěte :wink:
Jinak nechápu postoj vůči Rotvajlerům - znám spoustů takových "psíků" a všichni do jednoho jsou andílci. Když jsme se s MM jeli za našima kouknout s Benečkem na Slovensko, Ben tam skočil dvěma Rotvajlerům na krk - a co myslíš? Ani jeden mu neublížil - majitelé řekli, že jsou cvičení a vědí, že nesmí útočit, dokuď nedostanou povel - ovšem chatě mých rodičů se už vyhýbali se slovy, že tam jsou ti malí "útoční psi" :sweat_smile:
13. lis 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem juknu a koukam, ze me tu Zuzka chvali..

diky vsem za pochvalu dortu.

s tema psama je to fakt hrozny. Tonik taky psi a zvirata miluje...ale z nekterych ma respekt a nesahne (na psy teda ale skoro pokazdy, navic cim vetsi pes tim lepsi), ale taky si myslim, ze je to jedno , jestli dite psy ma rado nebo ne...

pokud bude mit v parku nekdo na volno nakyho psa, kterymu rupne v kouli, tak je uplne jedno jaky ma dite vztah ke zviratkum....
taky se toho bojim. Tohle bych trestala hodne priste, psi bez nahubku. Jako mit je furt na voditku, to mi pride divny, pes se taky potrebuje probehnout, ne kazdej ma zahradu. Ale pokud ma behat mezi detma, mel by mit nahubek, podle myho nazoru.
13. lis 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanco : dneska rano mi Tonda na otazku, jestli chce mlicko rekl : ne.
tak ze by si vzal priklad s Lucinky ?
Vynechat kojeni pred spanim jde uplne v pohode, ale ty rana jsou horsi, tak me dnes mile prekvapil.
Jsem neverila tomu, ze nechce, tak jsem se ho zeptala a ma v tom proste jasno :grinning:
Uvidime jak to bude dalsi dny. Bylo by suepr, kdyby se odstavil sam. :dizzy_face:

jinak mi je moc lito, ze ti je zle, snad to bude brzo dobry...
13. lis 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak nevím, ale ten náhubek moc nepomůže, pokuď je pes agresivní, dokáže ublížit i s ním. Spíš je to o tom, že by měly být místa, kde by se mohli psi proběhnout a přitom nikomu neublížili - např. nějaká část ohraničená plotem, nebo by si mohli majitelé pejska zajít např. někde na pole nebo tak. Tady to tak lidi řeší.
13. lis 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim : no to urcite jo....pes ma i drapy atak...nebo staci dite spatne povalit na zem...ale myslela jsem to spis tak, ze je pes s nahubkem bezpecnejsi nez bez nahubku. Kousnuti (zakousnuti) byva nejcastejsi zraneni s fatalnimi nasledky po utoku psa.

Tusim ze u Zuzika v parku maji jednu oplocenou cast pouze pro behani psu, to mi taky pride super, bohuzel na to neni vsude prostor. A ne vsude je pole. :frowning2:

kamoska mela vlcaka 15 let, toho psa milovala, bezproblemovej pes. Pak se ji narodil kluk a vlcak zarlil a jednou malyho kouslu do ucha (kdyz se zacal batolit)...nastesti nic vaznyho, ale i tak dost hruza...
kamaradka toho psa dala pryc, ale silene to orvala, psa milovala, ale rikala, ze je dite pochopitelne prednejsi.
13. lis 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad psy..........moje zkušensot je že velká bojová plemena ok a malí uňafaný hajzlíci koušou,majitelé těch mrňavých mají pocit že to nemusí vychovat. A mám pocit že často je chyba na straně rodičů nebo dítěte......nechápu postoj "hele pejsek,pohlaď si ho" a stejně tak "pozor pejsek kouše" Přijde mi logický dítě vést k tomu že na cizí psy se prostě nesahá a nechodí se k nim,mohli by se bát. Když už je pes útočné hovado tak je to jedno,ale to většina psů kousne protože se cítí ohrožena.
ad náhubek..........jak neni pes v tašce,mezi lidmi vždy,nedělají to ani moji kámoši se psama a mně to vytáčí,prostě když vidim pobíhat cizího psa kolem kočáru tak chci aby měl aspoň náhubek. jsou místa kde se dá pes pustit a vyvenčit.

Vanda je na sebe pořád dost opatrná tak naštěsí k cizímu psovi nejde,nesahá ani na psa rodičů,jen jim zdálky mává a mně to teda vůbec nevadí.
13. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, jj, jasně, já jen, že i tak může ublížit, že by neměli běhat navolno :wink: Prosímtě, hoď si mě ještě jednou na FCB do přátel - jsem tě asi omylem vymazala nebo nevím - nemám tě v seznamu :sweat_smile:

Leni, jasně - my máme malé psy, ale i tak souhlasím, že jsou zákeřnější. Prostě k velkému psu ten respekt cítíš, kdežto ten malý ti příjde, že nemůže ublížit, ale když to řeknu na rovinu - jsou to s.ině zákeřné - nejhorší zkušenosti mám s voříšky a jezevčíky :rolling_eyes:
Jak říkáš. Terce dovolím šahat na psy známé - tj. od sousedů, kde chodíme, na cizí má šahat zakázáno. Včetně koček - řeknu jí, že cizí zvířátka se nehladí, protože je nezná... Když jí to řeknu, nešáhne na něj.

Problém je v tom, že těžko zabránit neštěstí, když děti psy dráždí. Sousedka házela po naší fence přes plot písek a když jsme ji potkali na ulici, byla jsem ráda, že mám krátké vodítko. Na tuto sousedku řvu už z dálky, ať nedává ruce přes plot... :angry:
13. lis 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám zkušenost, že malý psy jsou někdy zákeřnější a nebezpečnější, ale když vidim někde bojový plemeno, tak mám sevřený půlky a jsem ve střehu.

kozim : jo jo jezevčíci bývají docela často svině. :sunglasses:
s vořechy mám spíš dobrý zkušenosti a úplně nejlepší jsou labradoři... :dizzy_face:

já teda Tondovi dovolím sahat na cizí psy :sweat_smile: , když se kolem něj motá nějakej radostnej mrňous, volizuje nas, skace radosti atd...
proste kdyz vidim psa, kterej od pohledu ma deti a lidi rad, tak to Tondovi dovolim (jasne ze se muzu plest)
U jinych jsem ve strehu a sama mu pohlazeni nenabizim, abych rekla, jdi si ho pohladit.
Ale kdyz se k nam nakej pes nebo stene ma, tak Tondovi pohlazeni nezakazuju.

I na kocky mu dovolim sahnout. Nemam to nejak oduvodneny...
je to tak nejak automaticky, sama saham na kde co, tak to Tondovi nezakazuju....

teda poulicniho potkana bych mu pohladit nenechala :grinning: , i kdyz muze bejt zdravejsi nez nejaka kocka :sweat_smile:
13. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ted jsem se dovedela, ze jeden znamej s nama v nedeli nejde na vylet (jdeme s partou z mladi), protoze ma praseci chripku (je doktor a chytl to v nemocnici)
On je jakz takz, ale prej to ma jeho 1,5 leta dcera a je na tom blbe...ach jo... :frowning2:

kdyz si vezmu, ze o tom nevedel a sel by s nama na vylet... :sweat_smile:
13. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru já o něčem slyšela,že to chytl doktor a sestry taky,to bylo v praze,kde dělá ten známej. to je na práci v nemocnici naprd,člověk dotáhne domů kdejakou svini,docela se toho bojim když vim o tam "leze" za viry.
13. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda tam melo byt : ze by o tom nevedel
13. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni : tak to je on, ten doktor.
13. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
maj to od toho pacienta s leukemii co na to umrel, jak bylo v novinach...
13. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: to je hroznéééééé. já mám z toho děsný strach.
13. lis 2009 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak to držíme pěstičci, ať je holčičce lépe a dostane se z toho co nejdřív :frowning2:

Leni, to jo. To je fakt blbé. Já se teda moc takovým těm shlukům nevyhýbám, ale teď asi budu. Zítra jsem chtěla jet do Ikei, ale nechám to přes týden, kdy tam nebude tolik lidí. Zítra to tam bude asi pěkný blázinec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim:no to máš pravdu, bude to tam blázinec, to víš je víkend....ale pondeli a utery to bude to samé, bo v utery je svatek.
13. lis 2009 ve 20:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky me kamoska laka zitra do IKey, ale ja se zarekla, ze o vikendu uz nikdy...
:stuck_out_tongue_closed_eyes:

s tou chripkou je to blby jen u nemocnych, starych a deti...

dospelej vetsinou nema problem, ale o tu jejich holcicku mam strach, pry mela febrilni krece atak...
jak je skoro stejne stara jako Tonik, tak je mi z toho o to vic blbe....a to ji neznam...s tim znamym jsme byli dlouho bez kontaktu a nekdo ho nedavno nekde vystrachal.
13. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no snad to bude dobry....

:frowning2:
13. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ono to nemá horší průběh než normální chřipka,na chřipku umře mnohem víc lidí než na tu prasečí.
13. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, taky drzim pesti at je oboum co nejdriv dobre. Chuderka ta mala.
13. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni a proc je chripka tak nebezpecna? Vzdy mi prislo ockovani na to zbytecne
13. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je nebezpečná pro oslabené lidi,může poškodit srdce. A nikdy by se neměla přecházet.
13. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
očkování považuju za zbytečné protože nechrání proti všem kmenům
13. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co ockovani? Dala by jsi ho deckam?
13. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď už je na očko pozdě s epidemií za dveřma
13. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky leni
13. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, krasny dort!!!
13. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš