• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
del, řev? Co se děje? Terka šla spinkat už v 19hodin - opět sama od sebe. Jak já to dítě zbožňuju - mi vrací ty začátky....

Leni, mi je ho líto... Bobiš... Ale chybovat je bohužel lidské. Snad budou mít nějaká mláďata, nebo koupí dalšího někde v jiné zahraniční Zoo :frowning2:
19. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
eni: sežrat nestihly, ale zardousit ano :cry:

del: my to máme každý měsíc - auto, kotel,...... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: před Vánocemas nám asi spadne barák, nic míň už nečekám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

mjani: gratulace ke kontrole, k srdíčku a k nezvracení - jen tak dál :wink:...asi roste další obřík :grinning:

Taky odsuneme očko - dle Zuzky odkazu asi po Mariánnčiných narozkách, abychom si to nejhorší vyžrali po a před Domískovýma narozkama.....juako nečekám, že to bude bez reakce....ať žije můj "optimismus" :grinning:
19. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že mi vypadlo L...sorry, Leni....
19. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasla jsem tenhle kalendar a tam je taky 6 - 10 mesicu po prvni davce, takze to asi necham na to jaro a ten prevenar taky. Uvidim co na to dr. - mozna ji ani volat nebudu - stejne se jde na kontrolu az ve dvou letech, tak budu delat mrtveho brouka a uvidim, jestli si sama vzpomene :wink:

jjanca: tak to je super, ze kontrola dopadla dobre a ze je ti lepe

saja: ja myslim, ze uz mate vybrano.

kozim: podle tveho komentare to vypada, ze mas doma superdite a ja tyrana :wink: Nevim, neznam to. Chodi spat mezi 19,30-20 - jen ji polozim, reknu dobrou noc a spi celou noc. Rano vstava v 6,30. Mozna ji neco bolelo, nevim. Jinak o tech zacatcich ani psat nebudu - to rvala porad :frowning2:
19. lis 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se už před delší dobou spaní úplně podělalo. krom toho, že přes den už neusne, jenom v kočárku odpoledne, tak večerní uspání je peklo. Kolem 20 hodiny jde spát, respektive, je položena do postýlky. Pak následuje zpěv, pak její otázky a moje odpovědi na ně, hlazení atd. No a většinou spí cca za 20 minut. Celou dobu stojím u postýlky, protože kontroluje jestli tam sem. Někdy usne dřív, ale dneska má rekord, uspávala sem hodinu a nakonec jí dala do velký postele, lehla si k ní a tam vytuhla. Pak sem jí přenesla do její postýlky. Jako vyřvat jí nechat nemůžu, protože se vzteky poblije. A řvát začne ten moment když odcházím. A to donendávna usínala úplně sama v klidu v postýlce. nechápu to
Co se týče očkování, tak já odsunula tu kombinaci spalničky, zarděnky a nevím co. Moje mudra na mě sice kouká jak na vraha, ale nezájem. Nechám jí to naočkovat bud ve dvou letech nebo ve dvou a půl. Ještě nás ve dvou letech čeká test jestli je očkovaná na tbc, neměla žádnou reakci jako mimčo. Takže pokud budou očkovat, odsouvám MMR na ¨dva a půl roku. To mě bude mít dr ráda.-)
19. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
del, jestli te to trochu potesi, tak u nas jsme uz delsi dobu se spanim uplne v p.deli :sweat_smile: chodi spat kolem pul 12, v pul 8 je vzhuru a pres den da tak hodku a pul, max 2, takze pocituji aktivni nedostatek soukromi :grinning: trva to uz dost dlouho, puvodne jsem myslela, ze to prejde, ale ted se upinam, ze za rok pochopi, ze nemusi spat, ale ze bude od 8 vecer u sebe v pokoji a nebude otravovat rodice :wink:

ockovani jsem taky posunula a doktorka to vubec neresila, ani teda nemohla, protoze zrovna nemela vakcinu :wink:
19. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ho posunula na 2 roky, dr v poho,sestra minimální pindy,dokonce mně poučily že ho můžu i odmítnout.

Spaní se lehce zhoršilo,někdy se večer bojí tak usne se mnou v posteli nebo se v noci ke mně přesune,nevidim v tom problém.
19. lis 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, ježíškotky :grinning: Tak jsem to nemyslela :grinning: Já jen, jaktože řev :grinning: Taky to tak občas máme - většinou zoubky :frowning2: Teď jí už delší dobu lezou špičáky. Nejhorší byl první týden, teď už si jen drtí zoubky prstíkama. Dneska ráno přišla a chtěla "žobky mažať šama" tak si vzala mastičku a mazala.
Víš, jen jsem si vzpomněla, jak mi kdysi Terka řvala, když měla jít spinkat.... :frowning2:
A co? Rostou jí teď zoubky?
20. lis 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak s tím spaním je to na prd. TO vám fakt nezávidím :frowning2: Terka přes den v postýlce spát nechce. Teď jsme to po delší době zkoušeli znova a to jsou takové hysteráky. Prostě jen v kočárku a přitom večer jde do postýlky sama. Minule jsme byli s manžou v kuchyny a najednou ticho - jdeme kouknout do obýváků, dítě nikde - a ona už si sama lezla do postele :sweat_smile:
20. lis 2009 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: vybráno rozhodně nemáme, ale dokud máme na hypošku a uživení se, tak ok :wink: ...šetříme jen na tyhle průsery :grinning: To máme místo Vnoc, dovči,....:stuck_out_tongue_closed_eyes:

shehe: to uspávání, že jsme nemohli ani na krok od postýlky jsme s Maji měli taky a přestalo to asi před 3 měsíci...dneska usíná sama (ťukťuk), dokonce jde i v poho do postýlky po obědě (o byl ještě nedávno řev, ale byla jsem neoblovná, že prostě v postýlce bude a bude spinkat, pohladila jsem jí, dala pusu a odešla, řev postupně ustával, zkracoval se a dnes je v poho - ale neříkám, že se to nemůže vrátit...), já jí dám knížky (o které si řekne) a ona si čte než usne, to samé večer...si tam při lampičce čte, vypráví si, má panenku a nám je jedno, zda usne v osm nebo v půl devátý, pro nás je důležitý, že je v postýlce a neřve, je spokojená a usne jak chce....až je mi někdo líto, že si tam vystačí sama :sweat_smile: :grinning: MM mi nadává, že zase přivolám uspávání :grinning:

Maji v kočárku nespí, v double kočárku by ani nemohla - :sweat_smile: p :grinning: a v golfkách jezdí Domi :grinning: Přijde mi na spaní ten kočárek nepohodlnej, jsem ráda, že leží na dobrý matraci v dobrý postýlce...takže spaní v kočárku nezávidím....

del: s tím očkem chci udělat to samý, máme přijít před Vánocemi a půjdeme tak až cca na narozky....mám jasno a k ničemu jinému mě nepřesvědčí, zejména když vím dle vašich odkazů o těch 10 měs. posunu.....i když rozhodně nám to dr. připomene ještě na kontrole s Domim....buď jí řeknu o úposun nebo budu dělat že jo a pak budu ta sklerotická matka :grinning:

zuzi: tak to jsi hodna obdivu, že ještě funguješ, když Ti Klárka dopřává tak málo spánku.....:wink: ..ale znám to, tělo se přizpůsobí :sweat_smile: , i když zrovna dnes jsem jak praštěná palicí....
20. lis 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, ani nevíš, jak ráda bych byla, aby spala v postýlce :frowning2: Naštěstí vleze ještě do hlubokého, takže spí "naležato", ale i tak. Má tam málo místa, je připoutaná,nemůže se válet. Budeme zkoušet pomalu předělávat z kočárku spící do postýlky. Snad to vyjde. V postýlce řve i hodinu, až se rozebere tak, že neusne vůbec... Normálně spí už v posteli, ale přes den z ní sleze, tak jsme to zkoušeli v postýlce. Už normoš padá, je utahaná, ale v ní spát prostě nebude. :frowning2:
20. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás teď vede slovo "taky", Maji musí dělat vše, co brácha - i stejně vypráví jako on, tedy spíše oba hulákají :grinning: Když čistím uši, když stříhám nehty,..na vše je "taky" :grinning: jen na odsávání z nosi říká "ne"..včera mi Domi ležel na břiše a Maji hned, že taky..tak mi leželo nakonec na břiše živých 21 kilo :grinning: nebo chovat oba najendou - mazec, máme to jako s dvojčaty :wink:
Pak se přidávám ke Katce s obdobím "co to je", včera ve městě bylo furt "kouknout" na všechny výlohy a pak furt jen "co to je" a já musím vše popisovat a pojmenovávat do sebemenších detailů \ docela náročný :grinning: :grinning: :grinning: ...a výlohy u hračkáren miluje (máme tu 3), tam trávíme času :grinning:

Já si teď po večerech dávám relax a snažím se tvořit - ale na jiné teda nemám :frowning2: - čerpala jsem inspiraci na MMB a zamilovala se tam např. do "andělky" - už jsem si o ní naspala Ježíškovi (ať se MM snaží :grinning:) :grinning: - mám totiž pocit, že by nám mohla doma hlídat to rodinné štětí :dizzy_face: a že jí musíme mít :slight_smile:... ušila jsem (ručně) pro Maji kočku z ponožek :sweat_smile: , háčkuju :slight_smile: , kreslím barvičkama na sklo - opět "číči" pro Maji a na okno pejska a kočku, do obýváku a do kuchyně na okno vánoční motivy... mám tu barvy na textil, tak na to se chystám - asi nějaké pokreslené tričko pro MM k Vánocům a trička pro děti,....chystám se vytáhnout šicí stroj na ušití polštářků ve tvaru kočky a psa dětem k Vánocům, ale to musím nejdřív někomu udat děti :sweat_smile: - asi to odnese chudák MM, kdo jiný :grinning:, musím ušít nový voály na okna do kuchyně a obýváku a ještě se chystáme vymalovat o víkendu tu pocákanou zeď od Maji, chci dát kuchyni novou barvu :sweat_smile: ....když se to povede, tak pak třeba hodím foto.....strašně mě to všechno baví, ale chodím spát cca po půlnoci a Domi s Maji brzy vstávají, dnes už po šesté,tak to není právě ideální.....jo a ještě plánuju upravit nějaké fotky v corelu a photoshopu a nechat je udělat, kalendáře se dostávat u nás nebudou, u nás povedou fotky v rámečkách :wink: - jsem se rozhodla.....snad to vše stihnu-----

sorry za nudný román, číst to nemusíte :grinning:
20. lis 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo vyfoť pak nějaký vánoční dekorace,já na to nemám fantazii a letos bych si to ráda užila se vším všudy když už vanda vnímá
20. lis 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak u nas byl rev jen 15 min a pak spala az do 7,15 - ale dneska se ji teda spustila ryma jako prase - takova ta hutna. Tak mozna nemohla usnout, ze mela ucpany nos. Ach jo - uz mesic se stridame, bud MM nebo ja a ted i Kaca - porad je nekdo z nas nastydly. :angry:

Kozi: v pohode - jen me ten tvuj prispevek vyznel v tom smyslu, ze mam urvance a ze Terka je dokonala :wink: Zuby to asi nebudou protoze uz jich ma 16 - zbyvaji ji jenom ty stolicky, co maji rust mezi 2-3 rokem. Spise to je asi ta ryma.

Zuzka, Shehe: fakt obdiv, ja to mela takhle ten prvni rok a ted zpetne nechapu, jak jsem mohla fungovat. Tak drzim palce, at se to brzy zlepsi.

Saja: ty jsi proste dokonala - byt chlap, tak bych te chtela za manzelku :grinning:
20. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejak se mi to odeslalo driv.
Saja: pro me jsi proste hvezda. Zvladat dve deti s malym vekovym rozdilem, domacnost, po vecerech vyrabet dekorace a jeste mi porad tak dobrou naladu a pusobit pozitivne - i o tech spatnych vecech mluvit jako ze jsou dobre. Fakt klobouk dolu. A to myslim vazne.
20. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim: Kaca spala v kocarku pres den do leta. Kdyz jsem ji dala do postylky tak byl rev. Spala porad v hlubokem - mame velky, ale pak jsem se bala, ze by z nej mohla spadnout a prislo mi to pro ni nepohodlne, tak jsem ji proste dala do postylky - samozrejme, ze byl rev, ale trvalo to asi tyden a pak si zvykla a ted v ni spi pres den v pohode.
20. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, ne, já to jako myslela tak, co se stalo a že u nás je teď klid :wink: Promiň, blbě jsem to napsala, ale byla jsem zrovna v takovém rozpoložení, že si Terka šla sama lehnout a já po dlouhé době večer nemusím předvařovat oběd a tak :wink:
Aha. Nám teď rostou ty špičáky, už ať to máme za sebou :-/ Bobiš, s rýmou je kříž :frowning2:
20. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim: Kace rostly ty zuby pres leto - ctyri stolicky a ctyri spicaky najednou - byl to mazec a do toho mela tu sestou nemoc - takze horecky 40, prujem, vyrazka, rev.... no, hruza. Jeste, ze uz ji zbyvaji jen ty ctyri. Kdyz to bude ta ryma, tak to bude v pohode, hlavne, aby se nepridalo jeste neco. Uz jsem slysela od pribuzneho, co dela v nemocnici, ze tu praseci chripku ma strasne moc lidi, jen maji lehky prubeh, tak to vubec neresi - v podstate si mysli, ze maji jen nachlazeni a chodi s tim normalne do prace a mezi lidi. Takze pry do Vanoc pri tomhle pocasi to pry bude fakt hodne rozsireny. :angry:
20. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj,
Mjanci: gratulujeme ke kontrole, ať mimi roste a prospívá :dizzy_face:

Mě teď v tom druhém těhotenství nějak začaly trápit křečáky a je to teda humus :pensive: , dítko moc aktivní není, občas kopne nebo se převalí, jinak celkem lenoch, že by to byl chlap :grinning:

My máme naopak problémy s usínáním přes den v kočáře, někdy mě to štvalo, hlavně v létě, když jsem mohla být s malou celý den venku nebo jsme byli na dovče a ona prostě v tom kočáře nezabrala a nezabrala, i když už únavou padala na hubu, měla asi strach, že jí něco uteče. U nás funguje jen postýlka a taky auto. To už jsme na dovče nevěděli co a jak, uspávali jsme v kočáře hodinu a nic, tak jsme ji naložili do auta a jen co jsme jí připnuli do autosedačky a nastartovali, tak už spala :sweat_smile:

Jinak musím zaklepat, že s usínáním problémy malá nemá ani přes den ani večer. Přes den si tam občas chvilku povídá, ale večer uložím, zazpívám, odejdu a je naprostý klid. Takže ťuk, ťuk :wink: . Teď jsme si dodělali novou ložnici, takže až se malá úplně uzdraví, tak se přesuneme a bude mít konečně svůj pokoj, tak jsem zvědavá, jak to sama zvládne :wink:
20. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, tak to je síla. Je teda fakt, že mě takoví lidé docela rozštilovali, jenže když to vezmeš z té druhé stránky, že by byli 3 dny doma zadara a taky musí platit účty...
20. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: o tom mi povidej, zrejme jsem si lehkou formou praseci chripky prosla. A nakaza je raz dva. Mama si prijela pro Bet aby mi pomohla a vecer vola, ze uz lezi a rano,ze bracha lezi a vcera lehnul MM a u MM v praci to ma spoustu lidi....Probiha to spise jako viroza. A vubec by me nenapadlo,ze je to praseci chripka...Az mama volala DR a popsala priznaky (jsou stejne a lisi se spis tim,ze nekdo vice zvraci, nebo ma vetsi prujem) a ona ji rikala, ze je to opravdu lehky prubeh praseci chripky...a ze mame vsichni lezet a nikam nechodit, ze se to lehce roznese...tak poctive se pohybujem jen doma a vcera chtelo dojit par lidi na Bet jmeniny, tak jsem je poslala dom.

S usinamnim je to jak kdy. V kocarku spi kratce,protze ona hrozne cestuje a tam nema pohyb,tak ji to vzbudi,z se nemuze otocit a pak uz neusne. Tak po obede spi jen v postylce. A to bud skace hodku, 1,5h v posytlce a usne sama, nebo jak je moc rozjuchana,tak si musim jit k ni lehnout a nekdy proste dostane na zadek, pobreci si a z toho usne...

Vecerni uspavani probiha,ze v kresle si vypije sunar, dam ji do postylky,dam ji medvidka a necham otevrene dvere a ona si zpiva, mluvi, porad slysim mamiii, tak se ji ozvu a kolem 21h usne...Ale to uz me nezajima a spise si ji nevsimam(kdyz slysim neco podivneho,tak tam samozrejme jdu...) Ale cim vice se ozyvam a napominam,tak tim vice skace.
20. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: mluvíš o někom jiném :wink: , o mě ne :grinning: sis mě zidealizovala :grinning: :grinning: :grinning: Vážně - taky depkařím, taky to občas nedávám, jen to nešířím a tutlám :grinning: jak je vidět, tak úspěšně.....jako kdyby oba naše účty byly v mínusu, tak bych optimismus rozhodně nikde nenašla....naštěstí tak daleko to ještě nedošlo....ťukťukťuk

Jako Domi je ukňouranej, lítostivej a uřvanej chlap :sweat_smile: - snad mu to nezůstane :grinning: ...a vyžaduje 100% pozornost, prostě chlap jako vyšitej :grinning: ..teda MM zrovna až takovej není, tak nevím, po kom to to dítě má :grinning:
Maji např. spadne, vstane a nebrečí, brečí fakt málokdy - prostě nad tím mávneme rukou a jde se dál....Domiho dostane úplně všechno :sweat_smile: Jsme ty geny nějak divně mezi děti rozdělili :sweat_smile: :grinning:
A navíc mi vážně, ale vážně nechce příkrmy - zelenina je asi bléééé...plive to a prostě to nepozře...nic....ani naředěný mým mlíkem....je u toho řev a pláč, jako kdybych mu ubližovala....už nějak nevím, jak na něj....na to nemám nervy ani čas.....ani nezabírá, když vedle něj jí malá....on chce prostě asi rovnou chleba nebo řízek :grinning:Co s tím???? Prosím o tipy....nebo bude na mlíce než půjde do školy a já pak budu mít prsa až na zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Maji má stále jen svých 6 zubů a to ještě nejsou úplně vylezlý - jsme žabaři :grinning:

Leni: vyfotím, až to bude, jo? A v listopadu určo Vánoční motivy dávat ještě nebudu - nejsem hypermarket, je to šílený jak to v nich jede :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:, já chci ještě užívat podzim.... Ale tvořit úplně dle svých představ nemůžu, musím tvořit z toho, co mám doma - šetřím :grinning: ...si napíšu Ježíškovi o lepící pistoli a takovýhle serepetičky, to by mi snad mohl přinést a nemuset krást :grinning:....
20. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: a s domácností se taky nijak extra nepřetrhnu , neboj! Mám skvělýho chlapa, který pomáhá - luxuje, vyklízí myčku i umyje nádobí ve dřezu, co do myčky nedáváme, vytře když je potřeba, žehlí si košile do práce (umí to líp než já) atd.,...ale upřímně, nikdy nevyluxuje dle mých představ :pensive: , já jsem strašná a raději občas vyluxuju sama, aby to jednou bylo pořádně :pensive: :grinning: , mně vadí i ty pididrobečky, kt. MM nevidí :grinning:
20. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlni: já měla v bříšku obě děti akční, to se nepozná :grinning:
20. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlni: nechceš nám hodit fotku bříška?
20. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvezdi, jakmile jsi hodila fotečky, připomněla jsi mi srazík, takže děvuchy, šup na králíčky!
20. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: prasečí chřipka se bez testů odlišit nedá, ne? to je jen domněnka mudry...ne? leni? :confused:
20. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
tak my s usínáním taky nemáme problém. Odpoledne jde po obědě do postýlky a většinou zabere hned a spí ty dvě hodiny.
Večer chodí spát mezi 19 - 19.30 hod a taky není problém. jen v noci nebo nad ránem se vzbudí jeste na mlíko a spíme do 7 - 7.30 hod..takže docela paráda.
Ale v posledních dvou dnech mne furt volá - hlavně večer a musím jí chvíli hladit a pak je to ok, nevím čím to je zda po té nemoci nebo co....ale nastestí s ní nemusím usínat, snad jen nekdy odpoledne jak řádí třeba víc jak půl hodiny v postýlce tak jí dám do postele a usne hned a pak přesunu do postýlky...

saji: já tě taky obdivuju ,že stíháš tolik věcí , já budu ráda že letos upeču linecké a rohlíčky....

dnes příjde ségra a budeme delat ovocný dort na zítřejší oslavu,tak se už i těším, zase rodinka pohromadě.

hvězdi: malá je šikovná, se mi líbí jak telefonuje - jak je důležitá :grinning:
20. lis 2009 ve 13:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek